PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

szastal
18-02-10, 16:05
Ja przy b seri mam krótki dolot aem i kolektor 4-1 ebay , puszkę rozprężająca zamiast kata, środkowy i końcowy ultera, całość na 2,5 cala ale jeśli chodzi o sam końcowy ultera to kontaktowałem się w tej sprawie bezpośrednio z firmą ponieważ do aero i to 1,8 nie ma dedykowanego. Odpowiedź była że mogą wykonać dowolną puchę tłumika końcowego tylko mam podać jakie wymagania, więc była robiona na 2,5 cala wejścia a sam tłumik miał być dobrany pod silnik na około 200 koni, ogólnie jest głośniej jak seria ale przy 100 - 120 km/h idzie spokojnie podróżować w komforcie, kolega miał b16 i całkowity przelot i to jakiś specjalny bo sam końcowy go wyniósł ponad 700zł i po 2 mc zdjął to bo powiedział że tak się nie da jeździć, osobiście uważam że większy hałas powoduje mi stożek niż dolot, wydech buczy tylko 2 a 3 tys obrotów jak się nogę z gazu zdejmie .

JulekCIVIC
18-02-10, 16:36
tylko widzisz akurat jak sie jedzie po trasie to akurat w zakresie 2-3 tys mac 3,5 oczywiscie mowie jak jade z wapniakami... zobacze co to bedzie na dedykowanym, bo kolega ma na sprzedanie, ale jak bedzie kicha to moze cos obmysle :)

barnie
18-02-10, 17:01
w moim przypadku chodzi o to ze nie ma byc slychac najmniejszego dzwieku w środku auta, tylko efekty w mocy.
Ja szukam podobnego rozwiązania planuje ebay-owy 4-2-1 i przelot 2", a na końcu chciałbym założyć Ultera, ale nie dedykowanego tylko NRS - bardzo podoba mi się jego dźwięk. Wydaje się być cichy na dole, a na górze zaczyna ładnie bzyczeć :)
Przykład jajka z tym tłumikiem - http://www.youtube.com/watch?v=SY7Ge6q4TU0
Doradźcie czy takie rozwiązanie będzie stosunkowo ciche? tzn. 4-2-1 przelot 2" końcowy ulter nrs, co wypadało by jeszcze po drodze założyć, żeby było cicho jak w serii? lub

Jak zbudować układ wydechowy w D15Z6, żeby było cicho jak w serii (ewentualnie ładnie bzyczało na górze,bez basu na dole bo to mi się zupełnie nie podoba), a dał poprawę osiągów?

szastal
18-02-10, 17:08
tylko widzisz akurat jak sie jedzie po trasie to akurat w zakresie 2-3 tys mac 3,5 oczywiscie mowie jak jade z wapniakami... zobacze co to bedzie na dedykowanym, bo kolega ma na sprzedanie, ale jak bedzie kicha to moze cos obmysle :)

Ale jak pisałem buczy jak puszczasz nogę z gazu, jak będzie cały czas noga na gazie to nie ma tego efektu, bardziej robi hałas przy hamowaniu silnikiem niż przy ostrym ruszaniu, praktycznie u mnie dolot kompletnie go zagłusza, a co do jazdy w trasie to mam trochę wyższe obroty coś około 4 a 5 tys i jest ok.

Ale i tak z ciekawości chce założyć ten przelot co kolega zdjął bo miał za głośno, tylko że przewaga u mnie jest taka że to bardziej miasto i trochę okolicy , raczej brak dłuższych tras, może sporadycznie, bo tak to jadę drugim autem a tam jest d15 i seria więc nie martwię się kwestią hałasu na trasie.

Budziniak
18-02-10, 17:15
Ale bzdury gadasz...
Tu masz filmik i posłuchaj sobie jaki ma dźwięk dedykowany Ulter....
http://www.youtube.com/watch?v=GUe4SCcAhbQ

sam jesteś bzdura jak byś mieszkał bliżej to bym podjechał i byś posłuchał. Kupisz nowy Ulter to po przejechaniu pewnego dystansu i wygrzaniu tego tłumika robi się dużo głośniej. A filmiki to można Sobie puszczać a realu jest zupełnie inaczej. U mnie siedzi identyczny z taką samą średnica końcówki i filmik nie ukazuje głośności

JulekCIVIC
18-02-10, 17:19
Ja szukam podobnego rozwiązania planuje ebay-owy 4-2-1 i przelot 2", a na końcu chciałbym założyć Ultera, ale nie dedykowanego tylko NRS - bardzo podoba mi się jego dźwięk. Wydaje się być cichy na dole, a na górze zaczyna ładnie bzyczeć :)
Przykład jajka z tym tłumikiem - http://www.youtube.com/watch?v=SY7Ge6q4TU0
Doradźcie czy takie rozwiązanie będzie stosunkowo ciche? tzn. 4-2-1 przelot 2" końcowy ulter nrs, co wypadało by jeszcze po drodze założyć, żeby było cicho jak w serii? lub

Jak zbudować układ wydechowy w D15Z6, żeby było cicho jak w serii (ewentualnie ładnie bzyczało na górze,bez basu na dole bo to mi się zupełnie nie podoba), a dał poprawę osiągów?

Hehe ale mu sie posmrkal ten wydech nawet na zderzak polecialo cos :P

a chodzi moim zdaniem jak zwykly ulter,
filmy nie odzwierciedlaja tego dzwieku jaki jest w rzeczywistosci ;)

zabas
18-02-10, 18:00
jak chcesz mieć ciszej musisz mieć po dordze jakieś tłumiki przelotowe jeszcze. chcesz założyc 4-2-1 i tylko końcowy nrs ? dobrze rozumiem barnie ?

czara
18-02-10, 18:05
musi byc chyba po drodze chociaż jeden dodatkowy tłumik rozprężający bo nie będzie efektu ze o dzwieku nie wspomnę jak bedzie głośno ;)

michalm320
18-02-10, 18:56
Zamieszczam dwa filmiki z dźwiękiem wydechu 2" z kolektorem 4-2-1 na tłumikach M-tech OEM Look...

http://www.youtube.com/watch?v=9KnB3EI1VdA
http://www.youtube.com/watch?v=V4-Wlzjl6nw

kicivic
18-02-10, 18:58
Ja szukam podobnego rozwiązania planuje ebay-owy 4-2-1 i przelot 2", a na końcu chciałbym założyć Ultera, ale nie dedykowanego tylko NRS - bardzo podoba mi się jego dźwięk. Wydaje się być cichy na dole, a na górze zaczyna ładnie bzyczeć
Przykład jajka z tym tłumikiem - http://www.youtube.com/watch?v=SY7Ge6q4TU0
Doradźcie czy takie rozwiązanie będzie stosunkowo ciche? tzn. 4-2-1 przelot 2" końcowy ulter nrs, co wypadało by jeszcze po drodze założyć, żeby było cicho jak w serii? lub

Jak zbudować układ wydechowy w D15Z6, żeby było cicho jak w serii (ewentualnie ładnie bzyczało na górze,bez basu na dole bo to mi się zupełnie nie podoba), a dał poprawę osiągów?

Ja mam u siebie pelny przelot z kolkiem 4-2-1 i koncowy ultera nrs w EJ9 i jest glosno. Najgorzej przy ruszaniu. Na poczatku mi nie przeszkadzalo to ale ciche to na pewno nie bedzie. Mozna porownac ten koncowy do rurki z nierdzewki. Tam prawie nie ma puszki. Ale jakosciowo sa calkiem spoko.

JulekCIVIC
18-02-10, 18:59
no i dziewk super jak dla mnie samego, ale to takie zejscie na wolne obroty i buczenie moich starych wkurza i mnie przy okazji tez jak jade 100 czy 200km...

zabas
18-02-10, 20:03
a tu macie i mój :) 4-2-1, awg zamiast kata, środkowy i końcowy właśnie mtech

http://www.youtube.com/watch?v=GOLLptWj9eM

michalm320
18-02-10, 20:11
a tu macie i mój 4-2-1, awg zamiast kata, środkowy i końcowy właśnie mtech

mój zupełnie inaczej brzmi...przyjemniej tak mi się wydaje...

zabas
18-02-10, 20:57
kolego w końcu mamy inne silniki :P. a ty masz mtech srodkowy ? a co zamiast kata ?

michalm320
18-02-10, 21:11
kolego w końcu mamy inne silniki :P. a ty masz mtech srodkowy ? a co zamiast kata ?

Środkowy też m-tech, a zamiast kata mam kolektor 4-2-1

zabas
18-02-10, 21:16
a no faktycznie bo ty w tym silniku jak sie nie myle miałeś zintegrowany kat z kolektorem :) ok czaje teraz.
no ale skoro masz środkowy z mtecha to nie dziwne są różnice. ten z mtecha jest dużo większy niż seryjny i ten co ja mam. mimo ze mam dwa :) to zmienia dzwięk :) ale i tak jest cichutki. skąd wiem ? nikt mnie na drodze nie zaczepia :D

barnie
18-02-10, 23:43
chcesz założyc 4-2-1 i tylko końcowy nrs ? dobrze rozumiem barnie ?
oczywiscie jeszcze jakis srodkowy tłumik tez...
Generalnie chce tak jak pisalem wyżej zrobić taki uklad wydechowy, żeby polepszył osiągi i ladnie bzyczał ale tylko na gorze (powiedzmy po przekroczeniu 5 tys. obr.). Napewno trzeba by zacząć od 4-2-1 ebayowego, a później... i tu właśnie pytanie co i jak później, żeby uzyskać cisze na dole i ładne bzyczenie na górze? Nie chce tylko żadnego basowego buczenia bo mi sie strasznie nie podoba :/

Dasibe
19-02-10, 15:26
Witajcie !

Mam pewny dylemat.Szukam tłumika końcowego.Mój cel to dość ostry i nawet głośny dźwięk (robię krótkie trasy). Myślałem o Apexi N1 lub coś z WM mugen ? Dlaczego te WM stoją od 100-do prawie 200zł jakie są różnice ? Proszę o jakieś rady.

Z góry dzieki Wam pozdr serdecznie Dasibe :)

sublove
19-02-10, 15:33
Apexi N1 Style drze jape fest.
Mugen stajle mogą być z silencerami lub bez, może to wyznacza cenę.
Poza tym, wybebesz sobie wydech, zrób przelot i łeb Ci odpadnie ;)

JulekCIVIC
19-02-10, 15:56
zdejmij soebie koncowy i spr czy tak bedzie dobry dzwiek :) jak tak to szukaj przelotowego ostatniego z duzym koncem bedzie glosny i ladnie mruczal na wolnych

Budziniak
19-02-10, 21:29
http://allegro.pl/item913691568_tlumik_tlumiki_wm_sport_mugen_strumi enica_op.html wczoraj dostałem w prezencie od kumpla tak tłumok :) Z tego co wydumałem to do tej obejmy należy dospawać stalowe pręty abym mógł to powiesić z tym wiąże się pierwsze pytanie ile i jakiej średnicy zakupić pręt.
Do tej tylnej części tłumika chcę dospawać rurę z flanszą od oem tłumika czy da się to tak spasować aby wszystko dobrze pasowało ?

SajmonLP
19-02-10, 21:36
jak bedzie pasowac srednica to przyspawaj rure z oem. a pręty mogą byc srednicy takiej samej, jak inne które trzymaja Ci układ. Spawaj do obejmy jak chcesz w przyszlosci nie miec poglegranego tłumika, jak chcesz, to spawaj prety do tłumika bezposrednio, wybór należy do Ciebie, efektów ubocznych nie bedzie;]

Budziniak
19-02-10, 21:43
Chodzi mi głównie oto aby w przyszłości bez problemów mógł z powrotem przejść na mojego Ultera gdyby to wiaderko okazało się zbyt donośne. Patrząc teraz na ten tłumik zastanawiam się jak to będzie wygladać bo to jest kawał metalu :D ale na pewno będzie głośno. W przyszłym tygodniu będę kombinował zrobię foto i może nagram filmik dźwięku.
EDIT: filmi dźwięku :D Polak potrafi :D

drvtec
20-02-10, 11:53
Witajcie !

Mam pewny dylemat.Szukam tłumika końcowego.Mój cel to dość ostry i nawet głośny dźwięk (robię krótkie trasy). Myślałem o Apexi N1 lub coś z WM mugen ? Dlaczego te WM stoją od 100-do prawie 200zł jakie są różnice ? Proszę o jakieś rady.

Z góry dzieki Wam pozdr serdecznie Dasibe :)

bo zależy który chinol to składał, jaka była cena dolara w czasie zakupu itp
jedyny plus to cena, osobiście znam przypadki ( 3 różne ) że ta niby nierdzewka bardzo lubo rudą i policja też lubi te wydechy


Ja szukam podobnego rozwiązania planuje ebay-owy 4-2-1 i przelot 2", a na końcu chciałbym założyć Ultera, ale nie dedykowanego tylko NRS - bardzo podoba mi się jego dźwięk. Wydaje się być cichy na dole, a na górze zaczyna ładnie bzyczeć :)
Przykład jajka z tym tłumikiem - http://www.youtube.com/watch?v=SY7Ge6q4TU0
Doradźcie czy takie rozwiązanie będzie stosunkowo ciche? tzn. 4-2-1 przelot 2" końcowy ulter nrs, co wypadało by jeszcze po drodze założyć, żeby było cicho jak w serii? lub

Jak zbudować układ wydechowy w D15Z6, żeby było cicho jak w serii (ewentualnie ładnie bzyczało na górze,bez basu na dole bo to mi się zupełnie nie podoba), a dał poprawę osiągów?
są na tym świecie pewne oczywiste prawdy i niestety bezsensowne jest wywarzanie otwartych drzwi

mała puszka = zawsze głośno
duża puszka i można z dźwiękiem kombinować
uniwersalny- kto tam wie jakie są przepływy i zazwyczaj PORAŻKA, najczęściej robiona przez małego żółtego człowieczka z skośnymi oczkami (widać po cenie)
dedykowany tak tylko czy akurat do mojego silnika
zwiększyć średnicę tak tylko nie można przesadzić ( i wtedy dedykowane odpadają zostaje zrobić coś na zamówienie)
kolektor z ebaya

Budziniak
20-02-10, 12:41
duża puszka i można z dźwiękiem kombinować

Masz na myśli silencera ? Ten tłumok co lezy u mnie w domu jest sporej wielkości średnica wylotu jest tej samej wielkości co płyt CD :D Sama puszka jest jeszcze większa. Czyli będzie bardzo głośno czy da się z dźwiękiem pokombinować ???

Dasibe
20-02-10, 12:46
A kto miał do czynienia z marką RM motors cena na allegro 169zł proszę o opinie ;)?

Budziniak
20-02-10, 13:03
Firma R&M MOTORS powstała w 2008 roku poprzez połączenie dwóch firm specjalizujących się od kilku lat w układach wydechowych. Wyglądają jak Malone i w sumie jest to to samo. Wszedłem na ich stronę to na zdjęciach jest właśnie ten producent.
W preludzie tej z otwieranymi światłami tłumik malone wytrzymał około roku po tym czasie dziwne grzechotanie z niego dochodziło. Ale w katalogu mają kilka ładnych wzorów.

Frydzio
20-02-10, 18:10
czy listwa paliwowa z D16Y7 pasuje na kolektor ssacy d16z6? czy w d serii sa takie same listwy


edit - juz wiem ze jest rzezba

drvtec
20-02-10, 20:11
Masz na myśli silencera ? Ten tłumok co lezy u mnie w domu jest sporej wielkości średnica wylotu jest tej samej wielkości co płyt CD :D Sama puszka jest jeszcze większa. Czyli będzie bardzo głośno czy da się z dźwiękiem pokombinować ???

nie silencera. Mam wydech od tego gościa (kilka osób się o nim na forum pozytywnie wypowiada, znam też kilku użytkowników innych marek co mają od niego wydechy i są zadowoleni) poza tym widzę że na jego aukcjach wprowadził rabaty dla klubów http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266 robi dźwiek na zamówienie


Firma R&M MOTORS powstała w 2008 roku poprzez połączenie dwóch firm specjalizujących się od kilku lat w układach wydechowych. Wyglądają jak Malone i w sumie jest to to samo. Wszedłem na ich stronę to na zdjęciach jest właśnie ten producent.
W preludzie tej z otwieranymi światłami tłumik malone wytrzymał około roku po tym czasie dziwne grzechotanie z niego dochodziło. Ale w katalogu mają kilka ładnych wzorów.

miałem i to był błąd. Jak byłem młody i głupi kupiłem Malona - nigdy więcej, RM jest jakby kontynuacją . Na innych forach jeżdżą ostro po RM. Prawda jest taka że to tylko ładnie opakowane wielkie g..... Osobiście znam przypadek ( w rodzinie) że po zamontowaniu końcowego i chęci zwrotu bo łeb urywało były straszne problemy żeby był zwrot siana bo niby używany.

Poza tym jak coś jest za tanie niż normalnie to od razu powinna się zapalić czerwona lampka:cool:

Jasin
21-02-10, 09:06
Witam, czy ktoś może powiedzieć czy ma w swoim Civicu końcowy tłumki mugen twin loop i jak to brzemi na seryjnym wydechy. Pytam ponieważ nie mam zamiary robić całego układu przelotowego a szukam jakiegoś ciekawego tłumika końcowego i słyszałem że twin loop jest wmiare cichy a jednocześnie wydaje przyjemny odgłos nie męczący podczas dłużeszje jazdy w trasie. A i jeszcze jedno jak to z montaże by podeszło skoro ukła seryjny ma chyba 1,9 cala a wyjście na twin loop chyba 2,5 z tego co wiem. proszę o opinię i o radę ponieważ nie jestem specem a chciałbym się dowiedzieć co o tym myślicie. Pozdrawiam

zabas
21-02-10, 09:48
nie wiem dokłądnie ale w ej9 to chyba jest mniej niz 1,9cala. a dwa po co ci taki tłumik na pełnej serii ? no chyba ze masz w planach przelot ale sam piszesz ze nie. w pelni seryjnych układach wydechowych jest wiele tłumików co wydają przyjemne odgłosy i nie męczą w trasie. choćby dedykowane remusy, ultery, uniwersalne ultery też, mtech, el-tec. Twin Loop jest właśnie z tego względu że jest w miare cichy idealny na pełne przeloty.

Lcfr
21-02-10, 09:52
Twin bedzie cichszy niż te dedykowane o których piszesz..

zabas
21-02-10, 09:58
będzie cichszy to jasne ale kolega ma i tak nie bardzo średnice. no chyba zę znajdzie twin loopa na wejsciu co ma chociaż 2cale.

Lcfr
21-02-10, 10:04
Ale jaki to problem?
Przecież to żadna filozofia spasowac (IMO nie bedzie to negatywnie jak cały bedzie seryjny a końcowy na wejsciu bedzie miał nawet 2,5 cala - ile tego wejscia jest 5cm? poprostu wcześniej sie zacznie rozprężac) Ja tam nie widze problemu (po róznych swoich eksperymentach) ale wiele osób ma to ciśnienie dziwne (gdyby było odwrotnie czyli byłaby za mała to faktycznie problem).

bialy06
21-02-10, 12:54
Czy jest sens robić pełny przelot na 2" ale na seryjnych rurach z D14? Kolektor+tłumiki przelotowe 2" a rurki seryjne. No właśnie ile cali ma seryjny układ w D14A8? W sumie jeszcze jedno pytanie czy cały uklad na 2" nie rozpręży takiego szatana jak D14?

drvtec
21-02-10, 13:14
nie

bialy06
21-02-10, 13:24
Nie ma sensu czy nie rozpręży?

sublove
21-02-10, 14:04
Właśnie, ile ma śrdnicy wydech w D14 a ile np w B16?
Nie mam kiedy zmierzyć, a mam wydech od D14 w swoim B16 i nie wiem ile mi to muli.... :D

Jasin
21-02-10, 15:18
Dzięki za opinie. Prawda jest taka że ten tłumik podoba mi się z tego względu że jest po pierwsze oryginalny w swojej budowie, po drugie jest cichy z tego co się dowiadywałem, ale wydaje przyjemny dźwięk i nie męczy w trasie. nie ogranima z tym rozprężaniem. Czy to jest taka tragedia że końcowy będzie miał 2,5 cala a reszta będzie normalnie w serii powiedziecie może ktoś robił takie eksperymenty. Nie chce budować (na razie) potwora B serii z kolektorem 4-2-1 albo 4-1 tylko che mieć samochód do jazdy z przyjemnym pomrukiem. Jeżeli rzeczywiście rozwale tym motor to tego nie zrobie, ale jeżeli jest założenie tego tłymika nie grozi żadnymi negatywnymi skutkami to pewnie bym chciał. Bardzo prosze o opinie jeszcze w tej sprawie i z góry dziekuje. Pozdrawiam.

sublove
21-02-10, 15:36
Pakując końcowy tłumik 2.25 czy 2.5 cala nie zrobisz nic złego, spokojnie :)
Rozprężysz układ dając cały wydech od kolektora w tej średnicy, końcowym raczej nie ;)

Pati_crx
21-02-10, 19:10
nie silencera. Mam wydech od tego gościa (kilka osób się o nim na forum pozytywnie wypowiada, znam też kilku użytkowników innych marek co mają od niego wydechy i są zadowoleni) poza tym widzę że na jego aukcjach wprowadził rabaty dla klubów http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266 robi dźwiek na zamówienie



miałem i to był błąd. Jak byłem młody i głupi kupiłem Malona - nigdy więcej, RM jest jakby kontynuacją . Na innych forach jeżdżą ostro po RM. Prawda jest taka że to tylko ładnie opakowane wielkie g..... Osobiście znam przypadek ( w rodzinie) że po zamontowaniu końcowego i chęci zwrotu bo łeb urywało były straszne problemy żeby był zwrot siana bo niby używany.

Poza tym jak coś jest za tanie niż normalnie to od razu powinna się zapalić czerwona lampka:cool:

Te niby dedykowane tłumiki od tego twojego magika kosztują tyle samo co uniwersalne ala apexi na allegro, więc stosując się do twojej rady "jak coś jest za tanie niż normalnie to od razu powinna się zapalić czerwona lampka" trzeba go omijać szerokim łukiem, a tak btw to kupilem kiedyś wydech od tego gościa i NIE POLECAM !!!

mia
21-02-10, 19:45
Tak. Wójek Zenek z warsztatu spawa lepsze.
No niestety.

drvtec
21-02-10, 19:47
Te niby dedykowane tłumiki od tego twojego magika kosztują tyle samo co uniwersalne ala apexi na allegro, więc stosując się do twojej rady "jak coś jest za tanie niż normalnie to od razu powinna się zapalić czerwona lampka" trzeba go omijać szerokim łukiem, a tak btw to kupilem kiedyś wydech od tego gościa i NIE POLECAM !!!

jesteś pewien że od niego? masz jakiś dowód czy znowu w swoim stylu rzucasz hasła bez pokrycia

zabas
21-02-10, 21:56
Jasin - spoko tak jak Lcfr pisał pakuj spokojnie, nic silnikowi nie zaszkodzi. ja myślałem że masz inne powody co do wyboru twin loop'a. jak zależy ci na oryginalności to jak najbardziej go zakładaj :D negatywnych odczuć mieć nie będziesz :)

sublove - kolega ma B18c4 na wydechu na seryjnych rurkach od d13 - na hamowni wypluło mu 156KM :D w b16 ma 2 cale bodajże wewnętrznie, w d16 2cale ale zewnętrznie chyba tak. sorki jak źle pisze

kasiorek
22-02-10, 06:43
Te niby dedykowane tłumiki od tego twojego magika kosztują tyle samo co uniwersalne ala apexi na allegro, więc stosując się do twojej rady "jak coś jest za tanie niż normalnie to od razu powinna się zapalić czerwona lampka" trzeba go omijać szerokim łukiem, a tak btw to kupilem kiedyś wydech od tego gościa i NIE POLECAM !!!

hihi znowu rzucone hasło bez podparcia, Pati czy ty przypadkiem politykiem nie jesteś - rzucasz tezę to ją teraz udowodnij, bo to jest nie fair.

Sam mam wydech od tego gościa i nie narzekam. W stosunku do innych mtechów itp mam zaoszczędzone sianko. Słyszałem pracującego mtecha w takiej hance jaką mam ja i jest to samo, podobnie w czasie małego ściganka różnice są niezauważalne

Pati_crx
22-02-10, 11:34
jesteś pewien że od niego? masz jakiś dowód czy znowu w swoim stylu rzucasz hasła bez pokrycia

Jestem pewien bo gość nie wysilił się za bardzo zmieniając tło zdjęć i wklejając foty, które wstawiał tutaj na forum (proszę żeby nie było, że bez pokrycia http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=48394 , i proszę aukcja na allegro http://allegro.pl/item927038689_tlumik_na_zamowienie_zobacz_fotki_wn etrza_promo.html ). Druga sprawa to pokaż gdzie rzucam hasła bez pokrycia, bo jak narazie to ty rzucasz hasła typu "kilka osób się o nim na forum pozytywnie wypowiada" nie mówiąc ile osób się wypowiada negatywnie, płaci tobie i kasiorkowi za bycie reklamą na forum? Bo jak narazie to udzielacie się tylko i wyłącznie w jednym dziale co chwila doradzając wyroby tego gościa, dlatego zanim zaczniesz twierdzić ze swoim kolegą kasiorkiem, że rzucam hasła bez pokrycia zastanów się dwa razy i lepiej przeszukaj dobrze forum i pokaż mi dowody. Napisał bym coś jeszcze, ale nie zrobie tego ze względu na szacunek do administratorów.

kasiorek
22-02-10, 14:01
Jestem pewien bo gość nie wysilił się za bardzo zmieniając tło zdjęć i wklejając foty, które wstawiał tutaj na forum (proszę żeby nie było, że bez pokrycia http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=48394 , i proszę aukcja na allegro http://allegro.pl/item927038689_tlumik_na_zamowienie_zobacz_fotki_wn etrza_promo.html ). Druga sprawa to pokaż gdzie rzucam hasła bez pokrycia, bo jak narazie to ty rzucasz hasła typu "kilka osób się o nim na forum pozytywnie wypowiada" nie mówiąc ile osób się wypowiada negatywnie, płaci tobie i kasiorkowi za bycie reklamą na forum? Bo jak narazie to udzielacie się tylko i wyłącznie w jednym dziale co chwila doradzając wyroby tego gościa, dlatego zanim zaczniesz twierdzić ze swoim kolegą kasiorkiem, że rzucam hasła bez pokrycia zastanów się dwa razy i lepiej przeszukaj dobrze forum i pokaż mi dowody. Napisał bym coś jeszcze, ale nie zrobie tego ze względu na szacunek do administratorów.

zdjęcie jest ogólno dostępne ale jeszcze sie nie doczekaliśmy jakiegoś dowodu że masz / miałeś coś od niego. Doradzam to bo mam u siebie i jest ok . Czy to jest złe? Piszę jeszcze w innych działach jak mam coś do napisania a nie pierdoły. Piszę gdy mam o czymś pojęcie a nie nabijam sobie posty - to też się nie podoba. Hmm komuś się pali grunt pod nogami i zaczyna się rzucać jak ryba bez wody. Ja od nikogo nie biorę i nie brałem pieniędzy lub innej korzyści za polecanie tego a nie innego lub ośmieszanie czegokolwiek.

Djadi
01-03-10, 00:28
Jak już jesteśmy w temacie to poradźcie mi czy tłumiki firmy AWG dają radę, jak z wytrzymałością? zamierzam wyciąć środkowy tłumik i wspawać właśnie AWG ponieważ jak wjadą fele o profilu 45 to masakrycznie będę haczył środkowym skoro na profilu 60 ocieram tłumikiem. Więc mam plan wspawać coś z tłumików owalnych tylko jeszcze nie wiem który http://i667.photobucket.com/albums/v...1982/cd054.jpg

artek0903
01-03-10, 08:38
wjadą fele o profilu 45

od kiedy to felgi maja profil :D

jak dasz wieksza felge z nizsza opona i wyjdzie odpowiednik seryjnego rozmiaru to raczej mniej bedziesz przycieral niz na mniejszej feldze z opona o wyzszym profilu

pobo22
01-03-10, 09:51
mam d14 i wali spalinami jak stoję na światłach i jest włączony nawiew.... czy to wina braku katalizatora ?

artek0903
01-03-10, 10:04
ja bym stawial na nieszczelny uklad wydechowy

kenny
01-03-10, 10:56
mam d14 i wali spalinami jak stoję na światłach i jest włączony nawiew.... czy to wina braku katalizatora ?

może być nieszczelność gdzieś na kolektorze lub połączeniach

pobo22
01-03-10, 11:05
hm czyli czeka mnie wymiana całego układu ... więc co polecacie do d14 ? od kolektora do końcowego z d15 d16 ? może być z katem

artek0903
01-03-10, 11:11
po co wymieniac, caly uklad? sprawdz dokladnie czy nigdzie nie ma dziur, jak nie ma to powymieniac uszczelki na laczeniach i smigac dalej

pobo22
01-03-10, 11:29
trafna uwaga zawsze to będzie taniej i lepiej ok dzięki za pomoc

pozdrówki

Djadi
01-03-10, 14:23
od kiedy to felgi maja profil :D

jak dasz wieksza felge z nizsza opona i wyjdzie odpowiednik seryjnego rozmiaru to raczej mniej bedziesz przycieral niz na mniejszej feldze z opona o wyzszym profilu

Fakt to nie fele mająprofil :D ale u mnie nie wydzie odpowiednik teraz mam 195/60/14 a wjadą 195/45/15 aby był odpowiednik trzeba profil na 50 :) tak przynajmniej wychodzi wzrokowo jak przystawisz dwa koło do siebie :)

czara
01-03-10, 16:18
mam d14 i wali spalinami jak stoję na światłach i jest włączony nawiew.... czy to wina braku katalizatora ?

miałem kiedyś podobnie w innym aucie okazało sie ze układ wydechowy byl lekko dziurawy centralnie pod biegami / hamulcem ręcznym i wszystko wlatywało mi do kabiny, tlumikarz ogarnął temat z zaspawaniem dziury w 10 m,in i po sprawie . najważniejsze znaleźć dziurę:D

wizardPl
01-03-10, 17:17
Witam. Panowie jak to jest z tymi kolektorami z ebayu lub allegro. W opisie wszystkich, które przejrzałem jest napisane, że mają otwory na 2 sondy lambda. Podchodzą one też do D15Z6 z jedną sondą lambda? Kupujecie w ogole na ebay doliczajac duze kwoty za przesylke czy od reki wolicie na allegro z wysoka marża? Dzięki za odpowiedz.

patryk90
01-03-10, 17:43
a czy ktos na forum ogarnia zakupy z ebaya??

Budziniak
01-03-10, 18:23
Witam. Panowie jak to jest z tymi kolektorami z ebayu lub allegro. W opisie wszystkich, które przejrzałem jest napisane, że mają otwory na 2 sondy lambda. Podchodzą one też do D15Z6 z jedną sondą lambda? Kupujecie w ogole na ebay doliczajac duze kwoty za przesylke czy od reki wolicie na allegro z wysoka marża? Dzięki za odpowiedz.

W d15z5 sondę masz na górze w okolicy głowicy. Ten drugi otwór w ebay kolektorze masz zaślepiony.
Na tej http://allegro.pl/item918203921_sportowy_kolektor_4_2_1_civic_crx_de l_sol_d16.html aukcji masz to pokazane ( śruba wkręcona ) kupuj i montuj.

Djadi
01-03-10, 23:23
Dobra cena biery panie :D

michalm320
02-03-10, 14:01
http://allegro.pl/item918203921_spor...l_sol_d16.html

Polecam kolektor od tego kolesia. Dobrze wykonane i z montażem też nie ma problemów...nic nie trzeba przerabiać itp.

Chomik
02-03-10, 14:33
pytanko do turbo wydech... d16v1@0,5 bara (max 160-170KM) 2" stykie 51x1,5 ??

lozek
02-03-10, 14:44
pytanko do turbo wydech... d16v1@0,5 bara (max 160-170KM) 2" stykie 51x1,5 ??

hmmm a nie lepiej tu zastosować już 2,25"?

mackoo
02-03-10, 20:50
witam
obecnie mam przelot na 2 cale z kolektorem 4-2-1 i jednym środkowym, na końcu wm (auto eg4 seria+ zrobiony dolot ze zderzaka)
męczy mnie już trochę ten hałas
i tu pojawia się opcja kupienia seryjnego końcowego od eg4, czytałem że zmniejszanie na końcu nie jest złym rozwiązaniem

utwierdzicie mnie w tym przekonaniu, nie będzie za dużego muła?
pzdr

bialy06
02-03-10, 21:24
Pomyśl nad przelotem M-Techa w dużej puszce

mackoo
02-03-10, 21:38
Pomyśl nad przelotem M-Techa w dużej puszce

no właśnie pewnie bym tak zrobił ale mam teraz na głowie blacharkę i parę innych rzeczy...

a okazyjnie znalazłem ten tłumik z eg4 odmalowany i w b.dobrym stanie i zacząłem się zastanawiać
chciałem dospawać to tego inną końcówkę i mieć coś na wzór:
http://img297.imageshack.us/i/001vo8.jpg/

michalm320
02-03-10, 22:17
męczy mnie już trochę ten hałas

A może chcesz dedykowany Ulter???

barnie
03-03-10, 11:31
Pomyśl nad przelotem M-Techa w dużej puszce

Taki przelotowy M-Tech w dużej puszce zapewnia ciszę?

czara
03-03-10, 12:49
cisze to Ci zapewni seria ale z z przelotów M tech jest dość cichy ;]

michalm320
03-03-10, 13:32
M-tech jest spoko, głośno nie jest ale głośniej niż dedykowany Ulter....

kubaszow
03-03-10, 16:57
To ja sie tez dołącze Mam ej6 4-2-1 srodkowy AWG i koncowy ddykowany suprsprinta i walcze z tym wkur....cym brzeczeniem i zeby bylo maksymalnie cicho i zeby mula nie bylo (w miare odetkany uklad?)
I mam pytanie co mozna ze srodkowym zrobic bo koncowy raczej nie jest za glosny tylko srodkowy ryczy.Mysle nad
1- AWG tylko taki dlugi ok 50cm
2- od VTI
3-czy dac 2 srodkowe

co bedzie najlepsze zeby nie zamulic auta??

czara
03-03-10, 17:24
2 środkowe, jeden wstaw zaraz za kolektorem to będziesz miał ciszej i nie będzie metalicznego brzęczenia ;]

Djadi
03-03-10, 20:47
Też chcę kupić AWG jako środkowy tylko że owalny, teraz mam okrągły i wszędzie nim hacze a jak wjadą fele z oponami o profilu 45 to masakra bedzie. Jak myślicie AWG to dobre rozwiązanie

kubaszow
03-03-10, 21:24
2 środkowe, jeden wstaw zaraz za kolektorem
tylko jaki wstawic? ten jeden AWG mam dł. ok 40cm a ten drugi jaki polecacie tez moze byc AWG i jaka dlugosc?

czara
04-03-10, 07:32
ja mam u siebie zamiast kata ( za kolektorem) zwykły przelot AWG 40cm za 45 zł a ten drugi to jest już dedykowany do civica trochę większy ( byl w bardzo dobrym stanie wiec został ze starej instalacji) ale możesz wstawić śmiało tez AWG tyle ze np 50cm. ale jesli zalezy Ci na ciszy to proponuje ten drugi wstawić jakąś większą puszkę np Bosala.cos takiego:
http://www.allegro.pl/item937757563_honda_civic_92_95_3d_srodkowy_bosal. html
MI nie zależało aż tak bardzo na ciszy ale na pięknym pomruku i dźwięku (po to oprócz osiągów, miedzy innymi robiłem cały nowy układ)

aleks_ej2
04-03-10, 13:45
Czy jest sens do kolektora 4-2-1 (D seria) z wyjściem 2" dawać po tłumiku środkowym cały wydech na 2,25" ? Takie pytanie mi się nasunęło podczas przeglądania Ebaya.. Kolektor nie będzie "wąskim gardłem".. ? Widział ktoś Ebayowe headersy z wyjściem na 2,25" ?

skolopendra
04-03-10, 16:31
Czy jest sens do kolektora 4-2-1 (D seria) z wyjściem 2" dawać po tłumiku środkowym cały wydech na 2,25"

jest,ale przy dużej mocy

...Bartuś...
04-03-10, 23:40
W najbliższym czasie będę pokaże porównanie D16Z6 + CAI + 4-2-1(2") + 2cale na dwóch tłumikach vs D16 + CAI + 4-2-1(2") + 2.5cala na jednym tłumiku

Porównanie wykresów i poziomy DB przy odpowiednich obrotach silnika...

michalm320
05-03-10, 09:39
W najbliższym czasie będę pokaże porównanie D16Z6 + CAI + 4-2-1(2") + 2cale na dwóch tłumikach vs D16 + CAI + 4-2-1(2") + 2.5cala na jednym tłumiku

Porównanie wykresów i poziomy DB przy odpowiednich obrotach silnika...

Czekamy

adixon
06-03-10, 12:11
witam
ma ktoś może wykres kolektora 4-2-1 z ebaya porównany z serią (też 4-2-1) ??

Lcfr
06-03-10, 12:37
witam
ma ktoś może wykres kolektora 4-2-1 z ebaya porównany z serią (też 4-2-1) ??

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=4679&highlight=kolektor+ebay
tu jest porównany z serią 4-1

Budziniak
07-03-10, 16:58
W piątek założyłem końcowy tłumik wm sport ( mugen ) i pojeździłem na nim dwa dni i już mam go dosyć :( Po wyjęciu wkładki wyciszającej przez pierwszą godzinę jazdy po mieście było całkiem w porządku zawsze coś nowego i można poryczeć z pod świateł ale dalsza jazda z tym tłumikiem to istna katorga. Ogólnie nie polecam zakładania Mugena na całkowity przelot.
Jedyny pozytyw posiadania takiego tłumika to chwila w której przejeżdżamy tunelem wzdłuż Wisły dźwięk rwie suty i tyle :D

zakit
08-03-10, 10:55
ew jakies podziemne parkingi czy w centrach handlowych :) alarmy sie same włączają :P

kubaszow
08-03-10, 20:02
ej6 4-2-1 srodkowy AWG i koncowy ddykowany suprsprinta i walcze z tym wkur....cym brzeczeniem

Co myslicie nad wspawaniem zamiast tego płaskiego srodkowego AWG ( w obudowie kata) 2 takie tlumiki
http://moto.allegro.pl/item937932456_awg_tlumik_sportowy_rurowy_uniwersal ny_cz_wa.html
Czy bedzie cicho i czy zniknie to brzeczenie?? Czy jest to dobre rozwiazanie???

czara
09-03-10, 07:28
mi zniknęło brzęczenie jak wrzuciłem taki AWG zamiast kata :D

pobo22
10-03-10, 08:27
jako że brzmienie mojego wydechu nie podoba mi się już a po za tym wszystko przez niego brzęczy i dra w środku :D ( od kolektora leci rura prosto i na końcu mugen :p) chcę zmienić wsio .... mam silnik d14a.... i ja to widzę tak kolektor od np d15 czy d16 - zamiast kata przelot awg - tłumik środkowy(jaki) i jakiś przyjemny końcowy żeby ładnie mruczał i/ale żeby nie był głośny (tu nie wiem czy coś z regulacją czy nie) tylko nie wiem jaki kąt nadać zakrętom po 90 stopni czy 130 ?

drvtec
10-03-10, 21:00
koncepcja dobra jesli wydech to weź jakiś na dużej puszce. Ja mam i sobie chwalę a robiłem na zamówienie


W piątek założyłem końcowy tłumik wm sport ( mugen ) i pojeździłem na nim dwa dni i już mam go dosyć :( Po wyjęciu wkładki wyciszającej przez pierwszą godzinę jazdy po mieście było całkiem w porządku zawsze coś nowego i można poryczeć z pod świateł ale dalsza jazda z tym tłumikiem to istna katorga. Ogólnie nie polecam zakładania Mugena na całkowity przelot.
Jedyny pozytyw posiadania takiego tłumika to chwila w której przejeżdżamy tunelem wzdłuż Wisły dźwięk rwie suty i tyle :D

ale jak ja piszę że wm i tym podobne to wiocha to się wszyscy smieją i piszą że polecam to a tamto. Ja to przerabiałem i stwierdzam jedno - tylko duza pucha i odpowiednie zrobienie przepływów + wygłuszenia tłumika.

Budziniak
10-03-10, 22:32
koncepcja dobra jesli wydech to weź jakiś na dużej puszce. Ja mam i sobie chwalę a robiłem na zamówienie


ale jak ja piszę że wm i tym podobne to wiocha to się wszyscy smieją i piszą że polecam to a tamto. Ja to przerabiałem i stwierdzam jedno - tylko duza pucha i odpowiednie zrobienie przepływów + wygłuszenia tłumika.

a co to ma do mojego posta? Dostałem od przyjaciela tłumik zamontowałem pojeździłem i mam mieszane uczucia ale dla innego taki ryk może być czymś super. Ja chyba nigdy nie negowałem Twoich opinii na temat wydechu. Poza tym temat jest odnośnie wydechu więc można wyrażać Swoje opinie raczej.
Sinik d15z6 z kolektorem od d16z6 dalej rura i na końcu Mugen.............stanowczo nie

czara
11-03-10, 09:56
nie masz żadnego środkowego tłumika tylko końcowy?

pobo22
11-03-10, 17:10
no jeśli to do mnie pytanko to tak... :D mam tylko końcowy :p i jak by ktoś mógł dać jakąś konkretniejszą odpowiedź z poprzedniej strony będę wdzięczny

czara
11-03-10, 17:40
jesteś hardcorem? :)

pobo22
11-03-10, 18:58
:D wszyscy mi to mówią zwłaszcza sąsiedzi jak odpalam samochód o 6 rano pod blokiem :D:D:D:D no ale ponawiam pytanie jaki środkowy (seryjny ?) jakie zakręty 90 stopni czy inny ? no i jaki końcowy ? jakiś dwukomorowy ? czy zwykły ? z pomrukiem

zabas
11-03-10, 19:57
pobo22 - zależy jaki budżecik na to przeznaczyć chcesz :) o katach do rur Ci nie pomoge :)
końcowy choćby ulter montażowy - podobno przyjemne. środkowy też możesz dać przecież awg. :) bardziej trzepiącym zestawieniem byłoby : środkowy i końcowy od mtecha :)

...Bartuś...
11-03-10, 20:03
Próbował ktoś połączyć kolektor z wyjściem 2" z wydechem 2.5" bez używania redukcji...Przykręcają jedno do drugiego

SajmonLP
11-03-10, 20:16
Korzystał ktoś z D serii z takiego bajeru allegrowego ? http://www.allegro.pl/item952943139_sportowy_kolektor_wydechowy_honda_ci vic_wwa_4_2_1.html

chodzi mi o różnice miedzt ebayowymi które są stówke-dwie droższe..

aleks_ej2
11-03-10, 20:29
Przecież to jest ebayowy.. mnóstwo osób na tym lata.

pobo22
11-03-10, 21:58
już mi się hardcore znudził, nie wiem właśnie co wstawić bo seryjny jest duży i powinien spełnić moje oczekiwania i ten końcowy może faktycznie jakiegoś ulterka wstawię, muszę na you toube posłuchać brzmień

krzyhar
12-03-10, 14:51
no ale ponawiam pytanie jaki środkowy (seryjny ?) jakie zakręty 90 stopni czy inny ? no i jaki końcowy ? jakiś dwukomorowy ? czy zwykły ? z pomrukiem


Dołączam się do kolegi i przy okazji czy awg dają radę by to wszystko wyciszyć? (nie chodzi mi o ten plaski)

kubaszow
12-03-10, 17:01
Ja mialem AWG w obudowie katalizatora i nie mam dobrego zdania na temat tych tlumikow. Teraz mam srodkowy Marixa i w porownaniu do AWG niebo a ziemia:)

czara
12-03-10, 22:43
w jakim sensie niebo a ziemia? ja mam AWG zamiast kata i nie narzekam..

drvtec
13-03-10, 06:40
:D wszyscy mi to mówią zwłaszcza sąsiedzi jak odpalam samochód o 6 rano pod blokiem :D:D:D:D no ale ponawiam pytanie jaki środkowy (seryjny ?) jakie zakręty 90 stopni czy inny ? no i jaki końcowy ? jakiś dwukomorowy ? czy zwykły ? z pomrukiem

końcowy i środkowy mam na pełnym przelocie i jest cicho - kwestia tego kto robi i z jakich materiałów

Budziniak
13-03-10, 07:31
w jakim sensie niebo a ziemia? ja mam AWG zamiast kata i nie narzekam..

A jak można narzekać na taką rzecz jak tłumik :D Tłumi i tyle...


końcowy i środkowy mam na pełnym przelocie i jest cicho - kwestia tego kto robi i z jakich materiałów

Mtech ??

pobo22
13-03-10, 07:41
czyli z wydechem lecę tak od kolektora rurka środkowy później 2 zakręty po 90 stopni i końcowy na swoim miejscu (mugen z wkładką ) w z czasem zmienię końcowy na coś innego (wybiorę może na jakimś spocie )

drvtec
13-03-10, 16:05
A jak można narzekać na taką rzecz jak tłumik :D Tłumi i tyle...



Mtech ??

niestety nie Mtech bo jest za drogi i stosunek cene wyrób wg mnie nie jest adekwatny do przyjemności posiadania Mtecha, mam wydech od gościa z allegro który robi na zamówienie z dźwiękiem jaki sobie życzysz i za rozsądne siano.

Budziniak
13-03-10, 22:13
A jak z wykonaniem tego tłumika? Masz jakieś linki czy coś.... Proszę :)

michalm320
13-03-10, 22:36
M-tech'y to *****iste tłumiki. Wykonanie, wygląd i dźwięk są *****iste...600zł za dwa tłumiki z przesyłką i 2-letnią gwarancją to wg. mnie jest cena do przyjęcia...

drvtec
14-03-10, 12:08
M-tech'y to *****iste tłumiki. Wykonanie, wygląd i dźwięk są *****iste...600zł za dwa tłumiki z przesyłką i 2-letnią gwarancją to wg. mnie jest cena do przyjęcia...

a wg mnie za drogo, ja z zmianą seryjnej średnicy za końcowy dałem 230zł przesyłka 20zł; środkowy mam od tego samego gościa za 80zł też z zmianą średnicy przesyłka 20zł; gwarancja pisemna 2 lata . Czyli sumując koszt całości 350zł do tego dźwięk wg życzenia. Mam końcowy ponad pół roku i nic sie nie dzieje, środkowy 4 miechy i jest ok

szastal
14-03-10, 19:03
Czy ktoś kto już owijał kolektor 4-1 w b-serii może powiedzieć ile potrzeba odcinków taśmy na cały kolektor, albo jakiej długości mniej więcej potrzeba uciąć na każda rurę ?

pako7
15-03-10, 00:11
witam , mam pytanko przy budowie wydechu przelotowego w miare cichego to w środek dawać M-techy ale jakie rozprężające , komorowe czy przelotowe zwykłe??
i czy tak wygląda M-tech środkowy?? chodzi mi o środek:
http://images37.fotosik.pl/264/c7fb4713eb54905e.jpg (http://www.fotosik.pl)

kasiorek
15-03-10, 09:26
jak wstawisz rozprężający to niezbyt ok, komorówka tym bardziej odpada, cały bajer poprawnego działania środkowego ( a testowałem u siebie kilka wynalazków różnych firm) polega na długości, rodzaju perforacji i jakości oraz ilości materiału tłumiącego. Wbrew pozorom rodzaj materiału z którego jest zrobiony środkowy też ma znaczenie - i z moich doswiadczeń nierdzewka którą w Polsce stosują do ich produkcji nie jest najszczęśliwszym materiałem oprócz tego że się świeci - tylko po co komuś podświetlane podwozie:confused:

poza tym jesli chodzi o wydechy to miałem u siebi kilka różnych rozwiązań. Często jeżdżę do Niemiec do pracy i nie mogło być mowy o jakimś urywaczu głowy, badziewnym rezonansie itp nieprwidłowościach w działaniu. Mam w tej chwili u siebie zestaw który mogę smialo polecić a przede wszystkim taniej niż świecące wydechy - zrobiłem już na nim ponad 18tys km i bez żadnych nawet najmniejszych zastrzeżeń.

michalm320
15-03-10, 10:22
witam , mam pytanko przy budowie wydechu przelotowego w miare cichego to w środek dawać M-techy ale jakie rozprężające , komorowe czy przelotowe zwykłe??
i czy tak wygląda M-tech środkowy?? chodzi mi o środek:


Dawaj M-tech'a przelotowego...dokładnie takiego jak na zdjęciu

barnie
15-03-10, 16:53
Mam w tej chwili u siebie zestaw który mogę smialo polecić a przede wszystkim taniej niż świecące wydechy.
Co takiego masz dokładnie?

adh
15-03-10, 19:22
witam mam dylemat, jako że nie podchodzi mi jakoś dzwięk sportowych tłumików, czy byłby sens założyć jakieś 4-2-1 z całym układem wydechowym vti b18c4 bez kata?? oraz poza tematem co myślicie o wkładce k&n zamiast stożka też oczywiście o ciszę chodzi

michalm320
15-03-10, 19:54
co myślicie o wkładce k&n

Wkładka jak wkładka...cicha jest i ma lepszy przepływ...plusem jest to że ją czyścisz co ile chcesz i masz zawsze czystą...oszczędność kosztów. Na osiągi nie licz bo absolutnie nic nie czuć, chyba że doprowadzisz zimne powietrze to pewnie będzie coś czuć.

kasiorek
16-03-10, 06:33
Co takiego masz dokładnie?

mamy wszystkie elementy od tego gościa http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266, jedyny minus to że nie robi z rurami ale poza tym towar pierwsza klasa

DominikKulbas
16-03-10, 18:11
Panowie mam coupe d16y7 no i pęknięty kolektor i możliwość kupienia w cenie promocyjnej ;) takiego zestawu kolektor 4-2-1 plus konwerter hi flow cat.
http://t1.stooorage.com/thumbs/366/576910_zestaw_civic1.jpg (http://www.stooorage.com/show/366/576910_zestaw_civic1.jpg)
Co o tym sadzicie? będzie jakiś metaliczny odgłos albo zapach spalin?zostawić seryjny wydech czy powiększać rure na jakieś 2" gra warta świeczki czy po prostu zrobić kolektor plus środkowy i koniec?

skolopendra
16-03-10, 18:48
będzie jakiś metaliczny odgłos albo zapach spalin?

będzie :

ale jakie rozprężające , komorowe czy przelotowe zwykłe??

a zwykłe to jakie :D,zazwyczaj się daje zwykłe czyli przelotowe (rozprężne) i jest trochę ciszej ...;)

DominikKulbas
16-03-10, 18:59
Cytat:
Napisał DominikKulbas Zobacz post
będzie jakiś metaliczny odgłos albo zapach spalin?
będzie :
a co poradzić na zapach spalin? tylko normalny katalizator?

ratyo
17-03-10, 02:06
Witam Panowie!

Otóż noszę się z zakupem tego kolektora
http://www.allegro.pl/item955965249_sportowy_kolektor_4_2_1_civic_crx_de l_sol_d16.html

4-2-1, ponieważ chcę poprawić elastyczność głównie na niskich obrotach.

Moja Hania ma silnik D14A3, jest oddławiona, także 90KM powinno być. Jak na fotkach widać, jest filtr+dolot TenzoR (taki zestaw już był zamontowany, kiedy go kupowałem). Do tego wydech całkiem konkretny, ale nie ogarnąłem jeszcze co to dokładnie jest.

http://e.imagehost.org/0484/01_5.jpg

http://i.imagehost.org/0154/02_3.jpg

Moje pytanie brzmi następująco:

Czego mogę się spodziewać po zmianie kolektora? Czy wzrost mocy/elastyczności będzie odczuwalny? Czy może konieczny jest szerszy zabieg zmian? Myślę również o wywaleniu kata i założeniu jakiegoś przelotu, ale tutaj zdaję się na Wasze rady.

Chciałbym wycisnąć troszeczkę więcej z Hanki, ponieważ nosiłem się z zamiarem kupna Civica z motorem D16Z6, ale wyszło jednak na ten silnik, który odpukać sprawuje się bardzo fajnie. Wiadomo, autu nie brakuje dynamiki na wysokich obrotach, ale czasem w mieście przydają się właśnie te dolne partie.

Czekam na Wasze opinie względem wymiany kolektora oraz tego, co mogę powiedzmy dość niedużym kosztem zrobić, aby poprawić moc/elastyczność silnika. Dzięki z góry za rady :)

szastal
17-03-10, 08:33
a co poradzić na zapach spalin? tylko normalny katalizator?

Jak jest zapach spalin to chyba coś nie tak zrobione z wydechem. Jak zakładałem kolektor i jeszcze nie robiłem reszty to po założeniu kolektora mimo że miałem kata było czuć spalinami, a to dlatego że było to nieszczelne. Później jak robiłem w bardziej profesjonalnym zakładzie resztę i mimo że już nie mam kata to nic nie czuć spalinami.

Rodman
17-03-10, 10:51
Czekam na Wasze opinie ....

Na początek proponowałbym wyczyścić filtr :)

ratyo
17-03-10, 13:11
Tak, to nie jedyna rzecz, jaką zamierzam zrobić w wolnym czasie, ale czekam na rady i sugestie w kontekście moich pytań...

elvis586
17-03-10, 15:49
Witam, panowie moglibyście mi doradzić czy wywalenie kata w d13b2 ma sens? jeśli tak to co? strumienice czy tłumik przelotowy, jestem laikiem jeśli chodzi o to, ewentualnie może ktoś by mnie odesłał do jakiejś lekturki? ;] mam d13b2 i pytam dokładnie o wymianę w tym silniki nie czy w ogóle ma to sens, z góry dzięki

And84
17-03-10, 16:31
Jak jest zapach spalin to chyba coś nie tak zrobione z wydechem. Jak zakładałem kolektor i jeszcze nie robiłem reszty to po założeniu kolektora mimo że miałem kata było czuć spalinami, a to dlatego że było to nieszczelne. Później jak robiłem w bardziej profesjonalnym zakładzie resztę i mimo że już nie mam kata to nic nie czuć spalinami.
Na pełnym przelocie zawsze jest zapach spalin , nie chodzi o to że czuć w aucie tylko na zewnątrz zwłaszcza z rana nie ma z tym jakieś tragedii ;)

skolopendra
17-03-10, 19:23
tylko normalny katalizator?

tak


Czekam na Wasze opinie względem wymiany kolektora oraz tego, co mogę powiedzmy dość niedużym kosztem zrobić, aby poprawić moc/elastyczność silnika. Dzięki z góry za rady

poszukaj na forum :rolleyes:

DominikKulbas
17-03-10, 20:30
Cytat:
Napisał DominikKulbas Zobacz post
tylko normalny katalizator?
tak
czyli jakie zadanie ma KONWERTER prócz rozprężenia spalin?

kornel861
17-03-10, 23:27
czyli jakie zadanie ma KONWERTER prócz rozprężenia spalin?

Wycisza.
Ja u mnie na dolocie,4-2-1 i na jednym przelotowym i calosci na 2" mialem glosno na 5-7 K rpm
Zalozylem HiFlow i zrobilo sie o wiele ciszej:D ale do serii dalej daleko :D:D:D

acivic
18-03-10, 19:55
witam:)nie wiem czy dobrze trafilem,ale zaryzykuje.jakiej firmy jest ten dolot?a moze to samorobka ?wiem ze jest z duraluminium. i ile moze kosztowac?http://img694.imageshack.us/i/dscn1652k.jpg/

http://img694.imageshack.us/img694/5174/dscn1652k.jpg

arturwwa
18-03-10, 20:04
nie jestem specem ale wyglada mi to na cos bardzo zlego :D

drvtec
18-03-10, 20:21
badziew - masz kat ostry i powietrze wyhamuje

kenny
18-03-10, 20:36
Niekoniecznie, z punktu widzenia dynamiki płynów dolot jest ok. Kiedyś widziałem coś podobnego jakiejś profi firmy.

elvis586
18-03-10, 21:23
Witam, panowie moglibyście mi doradzić czy wywalenie kata w d13b2 ma sens? jeśli tak to co? strumienice czy tłumik przelotowy, jestem laikiem jeśli chodzi o to, ewentualnie może ktoś by mnie odesłał do jakiejś lekturki? ;] mam d13b2 i pytam dokładnie o wymianę w tym silniki nie czy w ogóle ma to sens, z góry dzięki
ponawiam pytanie

kornel861
18-03-10, 23:52
http://img694.imageshack.us/img694/5174/dscn1652k.jpg

AEM? Rezonator,komora rozprezna?Czy jakos tak?:p:p

czara
19-03-10, 14:56
ponawiam pytanie

domyślam sie ze kat u Ciebie nie jest pierwszej młodości wiec na pewno ma sens jego usuniecie , i teraz pytanie czy jesteś zagorzałym ekologiem? jeśli tak to wstawiasz nowy, jeśli nie to masz 2 opcje:
1. wstawiasz zwykła rurę o średnicy reszty układu, ale przy tym setupie będziesz mial metaliczny pogłos ale moim zdaniem najlepsze osiągi,
2. wstawiasz tłumik przelotowy (uprzedzę Twoje następne pytanie np. AWG za 50zł ;)) i nie ma metalicznego pogłosu ale osiągi delikatnie gorsze niż na rurce

strumienicy bym nie wkładał bo to chu... daje (przerabiałem) no chyba ze chcesz kupić taka prawdziwa sportowa za parę stówek to jak najbardziej :D

wybieraj....:D


http://img694.imageshack.us/img694/5174/dscn1652k.jpg

AEM? Rezonator,komora rozprezna?Czy jakos tak?

wydaje mi sie ze jest to jakaś komora rozprężna, tez widziałem takie doloty robione do poważnych aut za grube pieniądze, z reszta to chyba ma podobne działanie jak parowa, mogę sie mylić ale tak mi sie wydaje...

kenny
19-03-10, 15:23
ma podobne działanie jak parowa, mogę sie mylić ale tak mi sie wydaje...
czara, dobrze Ci się wydaje

drvtec
19-03-10, 22:12
tak z nudów siedzę w necie szukając dużych for o tematyce tuningowej (jak jakieś znacie dajcie znać - dzięki) i trafiłem na coś takiego http://www.tuning.info.pl/artykuly.php?id=436

rewelacja, dedykowany wydech:)

Gorliś
20-03-10, 17:22
drvtec, moze starczy juz tej reklamy.
Wiemy, ze jak mowisz Ulter to mega lipa, M-tech jest kosmicznie drogi, a jedyne tlumiki warte zainteresowania to te, ktore Ty masz u siebie.
Moze popros moderatora o podwieszenie tych wiadomosci, bo szkoda Twojego czasu - musisz na kazdej stronie tego tematu od nowa zachwalac te konstrukcje z allegro.

Karuzel
20-03-10, 17:41
a ja mam takie pytanko... posiadam ej9 d14a3/4 i mam 4-2-1, cat convertet, srodkowy seryjny, koncowy blackflame przelot i drze to ryja niemilosiernie.. w miejsce srodkowego chce wstawic przelotowy AWG i mysle nad koncowym m-tech oem look przelotowy.. i czy bedzoe duza roznica z dzwieku tzn wyciszy sie ?? moze ma ktos taki setup wydechu u Siebie ??
chce zmienic bo w srodku w aucie nieslychac nawet stozka ;)

zabas
20-03-10, 18:04
karuzel ja mam 4-2-1, awg zamiast kata, srodkowy z vti ( niby ) i końcowy mtech oem look tyle że w d16. moim zdaniem bedzie dużo lepiej ale wciąż głosniej niż seria bo przelot. moim zdaniem wystarczy że założysz mtech'a na koniec, środkowy i tak jest przelotowy wiec nie potrzebne jest go zmieniać. u mnie jest tak że powyżej 3- 3,5tyś obrotków słychać właśnie silnik a nie tłumik :D

Karuzel
20-03-10, 18:20
srodkowy seryjny chce wyrzucic z tego wzgledu,ze jest najnizej w aucie i ciagle nim zachaczam hehe juz raz wydech mi sie rozsunol wiec bedzie okazja wyrzucic go i stawic cos mniejszego ;)
mi to nieprzeszkadza,ze bedzie glosnij niz w seri bo niechce miec az takiej ciszy. w sumie ten blackflame przez te 2 lata mi nie przeszkadzal ale zrobilem sobie porzadny dolot i raczej wole sluchac stozka niz wydechu ;)

drvtec
20-03-10, 20:11
drvtec, moze starczy juz tej reklamy.
Wiemy, ze jak mowisz Ulter to mega lipa, M-tech jest kosmicznie drogi, a jedyne tlumiki warte zainteresowania to te, ktore Ty masz u siebie.
Moze popros moderatora o podwieszenie tych wiadomosci, bo szkoda Twojego czasu - musisz na kazdej stronie tego tematu od nowa zachwalac te konstrukcje z allegro.

słuchaj lub czytaj jak wolisz
jesli coś przetestowałem i widzę że jest dobre to dlaczego mam o tym nie pisać? kilka osób które znam też ma wydechy od tego gościa i jest ok, więc o co Tobie chodzi? handlujesz ulterem czy mtechem?

Gorliś
20-03-10, 21:29
Jestem tylko uzytkownikiem forum. I zauwaz, ze nawet jak ktos ma tlumik od ultera czy m-techa to nie zachwala go tu na co drugiej stronie. Sa tu tez osoby, ktore tak jak mowisz handluja jednymi i drugimi wyzej wspomnianymi tlumikami, i tez sie tak nie reklamuja.
Moje zdanie jest takie, ze to wlasnie Ty handlujesz tymi tlumikami z allegro(moge sie mylic ale takie wrazenie odbieram przegladajac ten temat i Twoje wypowiedzi). I nie widze w tym nic zlego, tylko mozna by sprawe postawic jasno, a nie jakies podchody stosowac ze moj znajomy ma itd.
Pozdrawiam i no hard feelings;)

drvtec
20-03-10, 22:03
nie handluję nie produkuję nie kombinuję z niczym w dziedzinie motoryzacji

to co robią inni to mi lata koło......

piszę o czymś co sam przerabiałem, miałem itp i stąd są moje doświadczenia. Jesli czegoś nie mogę rozgryźć to staram się dojść do sedna dlaczego ma być tak anie inaczej.

Całe forum (podobnie jak każde inne) oparte jest na wymianie doświadczeń żeby np inni nie popełniali tych samych błędów co my itp. Ale jak widać to nie skutkuje. Bo wbrew pozorom dmuchnięcie dobrego i taniego wydechu do większości hond można zawrzeć w jednym poście a tym czasem temat za chwilę podejdzie pod 300 stron


co polecam? co doradzam?
jak każdy kto coś przerobił lub się sparzył to to opisuje. Ja piszę także jak inni o swoich doświadczeniach. Czy to źle?

qbara
21-03-10, 09:06
sory za off topa ale gdzie dajecie katalizator po zamontowaniu 4-2-1

artek0903
21-03-10, 11:27
tak jak z fabryki wyjezdzal czyli zaraz za kolektorem

czara
21-03-10, 12:20
no właśnie zaraz za kolektorem tzn ze od razu przy flanszy czy idzie jeszcze powiedzmy 20cm rury i dopiero tłumik? no ja mam u siebie właśnie zaraz za flansza ale widziałem ze w niektórych autach jest jeszcze kawałek rury i dopiero idzie kat/tłumik. i tak sie zastanawiam czy to może mieć jakieś znaczenie przesuniecie tej "komory rozprężnej" jaka jest ten tłumik o te 20 cm?

artek0903
21-03-10, 12:38
bo w seri jest katalizaror zaraz za kolektorem a za katalizatorem tlumik, jesli ktos wstawil rure zamiast kata to ma tak jak mowisz, seryjnie katalizator jest bezposrednio za kolektorem

drvtec
21-03-10, 12:49
im wczesniej tzn im bliżej kolektora będzie tłumik lub kat tym będzie ciszej

kasiorek
23-03-10, 18:06
tak z nudów siedzę w necie szukając dużych for o tematyce tuningowej (jak jakieś znacie dajcie znać - dzięki) i trafiłem na coś takiego http://www.tuning.info.pl/artykuly.php?id=436

rewelacja, dedykowany wydech:)

kupa śmiechu, chciałem podziękowac sobie że nie dałem się zwieśc reklamom i mam co mam czyli ciszę spokój i mocy na pewno nie ubyło

FrAnCuZ
26-03-10, 12:20
Witam a co sadzicie o takim czyms bedzie glosno w aucie. Dodam ze nie mam kata a srodkowy tlumik zostal. Czy wogole warto cos takiego kupowac. Ma byc fajny dzwiek ale tez nie zaglosno
http://moto.allegro.pl/item961415012_tlumik_sportowy_rm_motors_rm8_5lat_g waran_apexi.html

czara
26-03-10, 12:27
po wielkości puszki można raczej stwierdzić ze cicho nie będzie ;)

kasiorek
26-03-10, 13:26
po wielkości puszki można raczej stwierdzić ze cicho nie będzie ;)

ten tłumik ma tylko wygląd, na logikę jest to rura w rurze i nie ma za wiele miejsca na materiały tłumiące

skolopendra
26-03-10, 16:50
ten tłumik ma tylko wygląd, na logikę jest to rura w rurze i nie ma za wiele miejsca na materiały tłumiące

najwyżej pan na przeglądzie powie "jak mi wymienisz tłumik to podbiję dowód " ;)

FrAnCuZ
26-03-10, 23:47
A co byscie polecili zeby i wygladalo, bylo praktyczne (zeby cos dalo) i mile dla ucha

daniel_2007
27-03-10, 06:46
Mam takie pytanie co daje catconverter czyli sportowy katalizator czy jest sens to montować?

drvtec
27-03-10, 07:11
najwyżej pan na przeglądzie powie "jak mi wymienisz tłumik to podbiję dowód " ;)

lub Pan w niebieskim ubranku nawet zaraz po przeglądzie zabierze dowodzik i da taka sexi karteczkę, a potem przegląd i wizyta w urzędzie komunikacji. Ja mam wydech od jednego srzedawcy a allegro pisałem o tym w tym wątku

Budziniak
27-03-10, 08:09
A co byscie polecili zeby i wygladalo, bylo praktyczne (zeby cos dalo) i mile dla ucha

Mtech oem look

rosiniak99
27-03-10, 08:57
Mam takie pytanie co daje catconverter czyli sportowy katalizator czy jest sens to montować?
Jeżeli nie masz kogoś kto Ci wspawa inny przelotowy tłumik bądź rurkę to tak - catconverter (bynajmniej mój) jest jakby przelotem a z katalizatorem ma tyle wspólnego, że znajduje się w tym samym miejscu ;)

A co byscie polecili zeby i wygladalo, bylo praktyczne (zeby cos dalo) i mile dla ucha
tak jak Budziniak lub Ulter - bez pałowania prawie jak seria ale jak dasz ognia to ładnie się rozkręca :cool:

sublove
27-03-10, 10:31
Chcę zrobić sobie wydech na 2.25", cichy ale i taki, który oddławi mi moje B16.
Chcę zakończyć go Mtechem komorowym oraz zostawić seryjny kolektor z B16.
Czy taka rzeźba ma sens? Czy na samym komorowym końcowym nie będzie za głośno?
Chcę mieć dobrze odetany wydech ale żeby było cicho, przynajmniej do tych 3krpm.
Jak poskładać te klocki żeby to miało sens?

daniel_2007
27-03-10, 13:27
Jeżeli nie masz kogoś kto Ci wspawa inny przelotowy tłumik bądź rurkę to tak - catconverter (bynajmniej mój) jest jakby przelotem a z katalizatorem ma tyle wspólnego, że znajduje się w tym samym miejscu
Ja gdzieś wyczytałem że niby takie catconvertery poprawiają przepływ spalin ale jeżeli to nie prawda to dam sobie spokój

radar333
27-03-10, 13:55
Ja mam katalizator seryjny ale wypatroszony ze środka wkład i jest pusty. Nie słyszę za nic tego klekotu co wszyscy piszą... Może dla tego ze tak miałem już od zawsze i nie słyszałem auta z katem albo z tłumikiem w miejscu kata. Na pewno najtańsze/najszybsze rozwiązanie i na pewno na + w mocy, do której wszyscy dążą...

draksson20
27-03-10, 14:47
planuje zmienic troche wydech w moim d14a4 w budzie ej9! przeczytalem zeby to robic w formie stozka i tu putanie czy do tego silnika (seria) jest sens robic cos takiego? myslalem o kupnie ebajowego kolektora z wyjsciem 2,25'', potem przelot zamiast kata z wyjsciem 2'', potem srodkowy przelot z wyjsciem 1,75 i koniec Mtech OEM look! Czy zostawic seryjna srednice na przelocie lub ewentualnie zalozyc serie od ek4? patrzylem po forum to ludzie daja 2'' ale wydaje mi sie ze rozprezy to uklad wiec odpada!dodam ze chcialbym to zrobic na gotowych produktach z jak najmniejsza rzezba!moze jakies inne pomysly bo chce zoptymalizowac prace ukladu wydechowego ale bez drastycznych doznan sluchowych!

skolopendra
27-03-10, 16:52
Czy zostawic seryjna srednice na przelocie

tak bym zostawił

Karuzel
27-03-10, 20:47
ja dzis zmontowalem wydech do ej9, bylo 4-2-1, cat converter, srodkowy seria, i koncowy blackflame- darlo ryja niemilosiernie, obecnie jest 4-2-1. cat converter, srodkowy przelotowy AWG i koncowy przelotowym Mtech oem look i w srodku jest totalna cisza, nieslychac wydechu wcale :) wiec jesli ktos chce miec cisze to polecam cos takiego,
mtech w srodku ma 2 cale a koncowka jest 2,5 cala

drvtec
27-03-10, 22:15
A co byscie polecili zeby i wygladalo, bylo praktyczne (zeby cos dalo) i mile dla ucha

ja mam od tego http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266 i jest zgodnie z życzeniem

szastal
28-03-10, 20:06
A ja mam na zamówienie od nich i też jest elegancko http://www.ulter.com.pl/ .

drvtec
28-03-10, 20:55
A ja mam na zamówienie od nich i też jest elegancko http://www.ulter.com.pl/ .

i ulter robił wyjątkowo i indywidualnie dla Ciebie?? jasne

niestety kolego masz gotowca który jest robiony pod kilka silników w tzw dedykacji ale podwoziowej

szastal
28-03-10, 21:04
Niestety nie, dostałem gołą puszkę z takim wejściem jak chciałem i takim wyjściem żeby mi pasowało do końcówki jaką już miałem oraz puszka miała być dobrana do silnika na 190 koni, montaż i dorabianie reszty w profesjonalnym zakładzie.

artek0903
28-03-10, 23:17
i ulter robił wyjątkowo i indywidualnie dla Ciebie?? jasne

a wierzysz w to ze ktos kto trzaska tlumiki na allegro za 200 zl tak robi? ;)

szastal
29-03-10, 14:09
Akurat wszędzie szukałem do mojego auta końcowego i nic nie było, gdzieś na forum wyczytałem że ktoś właśnie bezpośrednio kontaktował się z nimi i coś mu tam znaleźli, mi zależało tylko na samej puszcze, żeby była duża i nie tłumiła całego wdechu, całość wyszła bardzo ładnie i jestem zadowolony, kosztowo trudno powiedzieć jak się to opłacało, ale rury za 200zł z allegro nie chciałem.

drvtec
29-03-10, 16:29
a wierzysz w to ze ktos kto trzaska tlumiki na allegro za 200 zl tak robi? ;)

gdzieś na starym kompie mam fotki z produkcji mojego tłumika to wstawię jak znajdę i tam jest on raczej robiony od podstaw. Sprawdzałem nawet daty robienie zdjęć i wychodziło że to właśnie dla mnie więc tak, wierze że ktoś za lekko ponad 2 stówki robi na zamówienie

kasiorek
30-03-10, 00:42
a wierzysz w to ze ktos kto trzaska tlumiki na allegro za 200 zl tak robi? ;)

a jesli ustawia dźwięk pod klienta to co gotowce wysyła? czy robi od podstaw wszystko ustawiając. Tak jak pisałem że chciałem cichy bo często przebywam u naszych zachodnich sąsiadów w robocie to taki dostałem, mam na pełnym przelocie i jakoś żaden niemiecki patrol się nigdy nie doczepił a widziałem już jak zatrzymują i na parkingach trzepią rodaków i ruskich z fajnymi tłumikami:)

artek0903
30-03-10, 08:45
dobra, niech wam bedzie, przekonaliscie mnie

drvtec
31-03-10, 23:13
dobra, niech wam bedzie, przekonaliscie mnie

nikt nie chciał Ciebie przekonywać, ja pisałem o swoim doświadczeniu ale argumenty kasiorka są dla mnie bardziej wiarygodne niż moje fotki - jak znajde chwilę czasu to odpalę stare pudło i je wstawie

pobo22
01-04-10, 22:01
czy układ wydechowy od d16y nie rozpręży d14 ? oczywiście bez kata

sublove
02-04-10, 09:48
czy ktoś może już mierzył ile średnicy ma seryny układ wydechowy w D14 a ile a B16?
Ciekawi mnie ile moja auto jest w pleacy przez to, że mam nadal wydech z D14... :o

Ołtaż
02-04-10, 09:54
Witam.
Konkretne pytanie: ma ktoś z Was doświadczenie z tłumikami RM-Motors? Szukam czegoś co będzie nieco głosniejsze od serii a pozostanie w prawie seryjnym wyglądzie. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item979314679_tlumik_sportowy_rm_motors_sp76r_opas ka_gratis.html

Może ktoś coś wie :D

drvtec
02-04-10, 11:15
Witam.
Konkretne pytanie: ma ktoś z Was doświadczenie z tłumikami RM-Motors? Szukam czegoś co będzie nieco głosniejsze od serii a pozostanie w prawie seryjnym wyglądzie. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item979314679_tlumik_sportowy_rm_motors_sp76r_opas ka_gratis.html

Może ktoś coś wie :D

ja nie mam ale mała puszka = głosny wydech patrz wszystkie mugenopochodnea takie rozwiązania już przerabiałem

arturwwa
02-04-10, 12:13
co powiecie o wydechu z eg6 do silnika d16y2 z parówa i stozkiem fujity 4.5"? do tego cat converter i koncowy komorowy/przelotowy m-tech? zadnych grubszych modow w silniku nie planuje. ewentualnie regulowane koleczko i strojenie.

wyda to czy nie wyda? narazie mam rurke z d13 wiec troche muli mi silnik na takim dolocie.

sublove
02-04-10, 12:16
mam podobny problem... w b16 mam wydech z d14 i tu jest problem.
miałeś jak porównać swój motor z innym takim samym na prowidłowym wydechu?

arturwwa
02-04-10, 12:31
niestety nie, ale spac nie moge po nocach przez to. widzialem wykres b18 na wydechu z d13 ktory mial 156hp ;/

skolopendra
02-04-10, 13:47
mam podobny problem... w b16 mam wydech z d14 i tu jest problem.

jeśli jest na przelocie ,to tak bym zostawił

rosiniak99
02-04-10, 19:36
czy ktoś może już mierzył ile średnicy ma seryny układ wydechowy w D14 a ile a B16?
Ciekawi mnie ile moja auto jest w pleacy przez to, że mam nadal wydech z D14...
nie chcę kłamać ale różnica jest około 4-5 mm czyli D14 1.75" a B16 2" śr. wewnętrznej
Kiedyś oba mierzyłem i podaję z pamięci więc dane są orientacyjne :)

Soviet
04-04-10, 21:45
Panowie mam seryjnu wydech D16Z6. W zimę wypluło mi końcowy i jeszcze dziura się zrobiła. Chcę wymienić tylko końcowy. Co polecacie?
Oczekuję dosyć niskiego brzmienia ale żeby nie darł japy. Zastanawiam się nad Ulter NRS.

Z góry dziękuję za pomoc.

kenny
04-04-10, 23:47
Ulter NRS będzie darł japę.

Soviet
05-04-10, 12:01
Czytałem forum i o ulterze pisali że jest w miarę cichy zbliżony do serii ale daje fajny basowy pomruk... więc już nie wiem gdzie leży prawda... zaznaczam że układ jest stockowy czyli kat + środkowy oryginalne...

Jeżeli nie ulter to co możecie poleciś do kwoty ok. 350-400zł za końcowy??

Budziniak
05-04-10, 12:25
ulter i mtech oem look

Soviet
05-04-10, 13:07
Można prosić jakieś linki gdzie to kupić? nie mogę znaleźć ;/
Czy to są tłumiki dedykowane?

Budziniak
05-04-10, 13:12
ULTER http://www.ulter.com.pl/
M Tech http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?topic=29333.0 tu masz link do fotki jak to wygląda i pod spodem masz adres do stronki.
Mam nadzieje że bana nie dostanę za ten link :)

Widziałem m tech-a na aucie ze 3 razy i jestem zauroczony :) Bardzo mi się podoba to jak wygląda na aucie pomimo ze sam mam mugena :D drącego ryja

drvtec
05-04-10, 13:52
ja polecam tego gościa http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266 ja za swój zapłaciłem 210zł, robi z aluminiowanej w konstrukcji podwójnego płaszcza. Ja swój dostałem na wymiarach niemalże seryjnych zresztą poczytaj jego opis w aukcji

And84
05-04-10, 18:32
Orientuje się ktoś jak jest z uszczelką kolek. wydechowego 421 (ebay) po odkręceniu go od głowicy uszczelka nadaje się do ponownego montażu ?

Soviet
05-04-10, 19:13
ULTER http://www.ulter.com.pl/
M Tech http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?topic=29333.0 tu masz link do fotki jak to wygląda i pod spodem masz adres do stronki.
Mam nadzieje że bana nie dostanę za ten link :)

DZIĘKUJĘ :)

Widziałem m tech-a na aucie ze 3 razy i jestem zauroczony :) Bardzo mi się podoba to jak wygląda na aucie pomimo ze sam mam mugena :D drącego ryja

a jak to brzmi/brzmieć może na stockowym wydechu? Macie jakieś linki? NA YT mało tego... albo źle szukam ;/

Budziniak
05-04-10, 19:24
Wiesz co te filmiki z Ulterami które są na youtube są kiepskie bo tak naprawdę nie słychać tego pomruku. Ulter był bardzo delikatnym tłumikiem. Był słyszalny przy ruszaniu ( pomruk ) i wydawał z siebie świetny dźwięk gdy hamowałem silnikiem przy dojeżdżaniu do świateł. W tym środkowym zakresie obrotów był głośniejszy od serii ale naprawdę delikatnie :)
Mtech nie miałem ale z opinii userów na forum wnioskuję że konkretny dźwięk jest dopiero przy wyższych obrotach.
Jeżeli brak Ci środków to możesz pokusić się o zakup tłumika z aukcji która też została tu rzucona

rosiniak99
05-04-10, 20:12
Orientuje się ktoś jak jest z uszczelką kolek. wydechowego 421 (ebay) po odkręceniu go od głowicy uszczelka nadaje się do ponownego montażu ?
zależy ile tam siedziała... ale raczej nadaje się ...

drvtec
05-04-10, 20:43
Orientuje się ktoś jak jest z uszczelką kolek. wydechowego 421 (ebay) po odkręceniu go od głowicy uszczelka nadaje się do ponownego montażu ?

lepiej wymień, koszt nie jest duzy a ryzyko ponownej roboty ogromne nawet przy stosowaniu past uszczelniających. Stara na bank jest przeciągnięta i ułożona do określonego położenia i może nie trzymać szczelności

szastal
05-04-10, 20:47
Wiesz co te filmiki z Ulterami które są na youtube są kiepskie bo tak naprawdę nie słychać tego pomruku. Ulter był bardzo delikatnym tłumikiem. Był słyszalny przy ruszaniu ( pomruk ) i wydawał z siebie świetny dźwięk gdy hamowałem silnikiem przy dojeżdżaniu do świateł. W tym środkowym zakresie obrotów był głośniejszy od serii ale naprawdę delikatnie :)
Mtech nie miałem ale z opinii userów na forum wnioskuję że konkretny dźwięk jest dopiero przy wyższych obrotach.
Jeżeli brak Ci środków to możesz pokusić się o zakup tłumika z aukcji która też została tu rzucona

Potwierdzam to z tym ulterem, co prawada ja już kata nie mam i cały przelot aż do końcowego ultera, jednak trochę nie dosyt jest, ciut za cicho dla mnie.

No i właśnie panowie, co dać zamiast tego ultera na koniec, jakiś przelocik mi chodzi po głowie tylko żeby aż tak łba nie urywało i żeby mnie nie wy haczyli na pierwszej lepszej kontroli, jest kolektor 4-1 , przelocik zamiast kata i środkowy, wszystko na większej średnicy niż standard , myślałem żeby na próbę dać coś ala apexi ?

Soviet
06-04-10, 09:22
Wiesz co te filmiki z Ulterami które są na youtube są kiepskie bo tak naprawdę nie słychać tego pomruku. Ulter był bardzo delikatnym tłumikiem. Był słyszalny przy ruszaniu ( pomruk ) i wydawał z siebie świetny dźwięk gdy hamowałem silnikiem przy dojeżdżaniu do świateł. W tym środkowym zakresie obrotów był głośniejszy od serii ale naprawdę delikatnie :)
Mtech nie miałem ale z opinii userów na forum wnioskuję że konkretny dźwięk jest dopiero przy wyższych obrotach.
Jeżeli brak Ci środków to możesz pokusić się o zakup tłumika z aukcji która też została tu rzucona

Czyli mtech głośniejszy niż ulter?

Środki mam te 400 stówy spokojnie może więcej. Zależy mi na tym żeby był właśnie fajny pomruk basowy a nie wiejskie darcie japy... chyba skuszę się na ultera. To Polski produkt z tego co widzę?

Lcfr
06-04-10, 10:26
,

Środki mam te 400 stówy spokojnie może więcej. Zależy mi na tym żeby był właśnie fajny pomruk basowy a nie wiejskie darcie japy... chyba skuszę się na ultera. To Polski produkt z tego co widzę?
jak kupisz dedykowanego to raczej będzie to czego oczekujesz. a też jakościowo BDB.

lozek
06-04-10, 15:41
Wyjściem jest jeszcze ULTER NRS - Przelot z nierdzewki. Koszt to 200-240 (zależy od modelu). Można wpisać na allegro "Ulter NRS" i się wyświetlą modele.

Ja to chyba się właśnie na ten tlumik zdecyduje. Ulter złą firmą nie jest a ten tlumik do tego jest dość tani - teraz na tym mi zależy.

Soviet
06-04-10, 17:43
Ja już zamówiłem dedyka Ultera. Pojutrze ma być więc się zamontuje i zobaczymy jaki będzie efekt końcowy :)

Dzięki koledzy za pomoc!

Budziniak
06-04-10, 17:46
Ja już zamówiłem dedyka Ultera. Pojutrze ma być więc się zamontuje i zobaczymy jaki będzie efekt końcowy :)

Dzięki koledzy za pomoc!

Jaką końcówkę wybrałeś ?? Ja mam tą najwiekszą okrągłą i idealnie wpasował się w zderzak. Gratuluje zakupu ja do tej pory jestem zadowolony z ultera co prawda niedosyt głośności po jakimś czasie jest ale....

mateuszafro
07-04-10, 20:22
Tak z innej beczki chciałem dziś zaspawać dziurę w wydechu.Podniosłem samochód a tam dziwny widok tak na moje oko brak środkowego i kata,nie znam się i chciałem się spytać czy może to normalne w tym modelu.Civic hb 5gen D15Z1.Link do zdjęć sorki za kiepska jakość robiłem telefonem http://mateuszafro.fotosik.pl/albumy/750292.html

artek0903
07-04-10, 20:46
no przeciez ta puszka to srodkowy a kata masz pionowo zamontowanego zaraz za kolektorem wydechowym

mackoo
07-04-10, 21:06
dyskusja akurat na temat ultera i wm, więc może komuś przyda się moja opinia

zmieniłem dziś końcowy WM'a na dedykowanego Ultera
konfiguracja: kolektor 4-2-1 ebay, środkowy, koniec Ulter

wrażenia, teraz słyszę bardziej pracę silnika niż wydechu, nie ma męczącego buczenia, większy komfort, trochę jakby lepiej się jeździło (może sugestia), ale powyżej 110 i tak jest głośno
Hondy to średnio wygłuszone auta, zastanawiam się nad jeszcze jednym środkowym + wygłuszenie maski
ale zmiana na plus :)

draksson20
08-04-10, 08:32
moze glupie pytanie ale czy kolektory wydechowe maja gniazda na sonde lambda z taka sama srednica w D-seriach???chodzi mianowicie o zamiane kolktora z d14a4 na kolektor z d16z6 bo mam sonde jednozylową a w d16 jest chyba 4zylowa!i ile w d16 jest sond 2 czy jedna?

zabas
08-04-10, 08:56
w d 16 masz jedną sondę 4 żyłową

draksson20
08-04-10, 09:18
ale rozmiar/srednica gwintu jest ta sama?

Rodman
08-04-10, 10:31
ale rozmiar/srednica gwintu jest ta sama?

tak

draksson20
08-04-10, 10:55
dzieki wielkie:)

AdamCIV
08-04-10, 15:24
Mam pytanko:
Czy w kolektorze z D16Y8 po rozkręceniu jest seryjna uszczelka? Będę skręcał taki kolektor i nie wiem czy dokupić nową uszczelkę, czy bez niej skręcić (ewentualnie smarując powierzchnię styku odpowiednim silikonem)?

http://images50.fotosik.pl/281/de5fb542a2bc65d6med.jpg

reaktor
08-04-10, 15:26
jaki tłumik środkowy pasuje do eg5? bo już mnie chu* strzela w tym pojeb*nym kraju jest tylko zagraniczny bosal za 350zł, zamówiłem najpierw jeden potem drugi i żaden nie pasuje , miały być konkretnie do eg5 . W tym momencie mam 2 .Jeden jest do tarpana chyba drugi to jak się okazało model do crx'a 125km tak jak tu http://allegro.pl/item981993210.html można go trochę przedłużyć i powienien pasować ale
nie wiem czy ma go montować? czy mi nie ubędzie koni ? i czy nie będzie za głośny bo ta puszka jest bardzo mała? na końcu mam tez głośny przelot który z seryjnym środkowym hałasował więc nie chciał bym jeszcze głośniejszego . Wywaliłem kata tam poszedł środkowy od AWG
znalazłem jeszcze coś takiego i ten zdaje się był by dobry http://allegro.pl/item982330056.html czy nie? bo wygląda identycznie jak ten oryginalny z mojego eg5

kasiorek
08-04-10, 19:51
wstaw jak najdłuższy przelotowy znajdziesz lub może być krótka konstrukcja ślepa - ma to między innymi mazda 323F w silniku 1,5 - z zewnątrz wygląda jak przelot ale w środku jest konstrukcja ślepa

reaktor
09-04-10, 13:14
chciał bym jakąs konkretna odpowiedz na temat tych 2och tłumików w poście powyżej

kasiorek
09-04-10, 19:38
a jakiego konkretu oczekujesz? masz dwie opcje do wyboru + custom

reaktor
09-04-10, 23:03
oczekuję iż ktoś mi powie czy ten od crx będzie ok? w sensie nie za głośny i nie przytka wydechu bo jutro go chyba zamontuję.
Jak mam sprawdzić czy w środku jest przelot czy nie? a w standarowej puszce fabrycznej jest przelot ?

zabas
09-04-10, 23:11
w fabrycznej jest przelot. z tego co wiem. w sklepach są przecież dedykowane do eg5 dostepne.
a nie masz możliwości wyspawania sobie wydechu z rur i wsadzenia po drodze poprosstu osobno kupionego tłumika choćby znów drugiego AWG tylko największego jaki znajdziesz ? bedziesz wiedział że masz przelot na 100% :)

reaktor
10-04-10, 00:21
no tak jak mówie zamówiłem już 2 ze sklepów(jeden z allegro od handlarza drugi z tlumiki24.pl i miały być dedykowane do eg5 jeden dostałem do crx któy wogule nie pasuje , drugi tez przyszedł do crx chyba kształtem pasuje tylko jest za krotki . Coz polska kraj pierdo*** partaczy. Obydwa mogę oddać teoretycznie przynajmniej. Bo w sprawie pirwszego koleś robi uniki
TUTAJ APEL JAK KTOŚ JEST Z OKOLIC LEGNICY i MOGŁ BY SIE POFATYGOWAC PO MOJĄ FORSĘ TO MU COŚ ODPALĘ
i w przyszłym tygodniu idę na policję, licze na odszkodowanie z allegro. A 2 mogę spokojnie odesłąć tylko już mnie chu8 bo zamówie kolejny i nie będzie pasował . Chiał do mojego eg5 tymczasowo jakis zwykły wydehc bo na dobry wydech na razie mnie nie stać, a przynajmniej am co inego doroboty

astondb7
11-04-10, 00:09
Serwus, przydałoby się zmienić w moim sedanie ek3 d15z6 tłumik końcowy, a jak już to to pewnie zrobię cały układ od kolektora do końcowego...i tu moje pytanie...rurki 2" z kwasówki oraz dwa tłumiki m-tech (środkowy i końcowy OEM Look) lub końcowy dedykowany Ulter, przy czym jakoś nie palę się do wymiany seryjnego kolektora...Czy takie rozwiązanie podpasuje, a może macie jakieś inne sugestie...?

qureku.
11-04-10, 00:36
przy czym jakoś nie palę się do wymiany seryjnego kolektora...Czy takie rozwiązanie podpasuje, a może macie jakieś inne sugestie...?

A dlaczego się nie palisz do wymiany kolektora? W mojej skromnej opinii, wymiana tego elementu powinna dać największe przyrosty. Chyba, że priorytetem nie jest zwiększenie mocy a cisza i cena

astondb7
11-04-10, 11:08
A dlaczego się nie palisz do wymiany kolektora? W mojej skromnej opinii, wymiana tego elementu powinna dać największe przyrosty. Chyba, że priorytetem nie jest zwiększenie mocy a cisza i cena

No właśnie na tej drugiej części Twojej wypowiedzi zależy mi bardziej...dlatego zastanawiam się co zrobić...

sadam
11-04-10, 11:20
robiac przelot i wieksza srednica wydechu stawiasz na osiagi, wiec wymiana kolektora tak naprawde wg mnie jest lepszym rozwiazaniem niz wieksza srednica wydechu.a kolektor od z6 jako najtansza opcja nawet moze zdzialac sporo.jak mialem jeszcze civica to po wycieciu kata, wstawieniu srodka w el tecu i koncowego przelotu tej samem firmy, przy zachowaniu seryjnej srednicy samemgo wydechu i po dolozeniu wydechowego od z6 auto wyplulo 99km(w d15b2).a silnik mial 250tys przelotu i zwezke w dolocie od lpg.wiec wg mnie zmieniaj kolektor czym predzej jesli chcesz poprawic parametry silniczka.

wizardPl
11-04-10, 16:03
Witam Was!. Jestem po wymianie kolektora 4-2-1 i tu moje pytania. Sonda normalnie została podpięta nie ma żadnego błędu, ale nie świeci mi się kontrolka ECONO? (D15Z6) czy to normalny objaw po zmianie kolektora? a i jeszcze jedno na jałowych obrotach przy wyłączonej klimie z właczonmi nawiewami cieplego powietrza zdarza się, że smiedzi spalinami w środku? na wysokich obrotach nie ma tego zapachu, czego to moze byc wina? bo uklad wyglada na szczelny. Poza tym lepiej sie wkreca i mocno halasuje ale to luz. Dzieki za odpowiedz

uniu1
11-04-10, 20:25
sonde wkreciłes w ten otwór na gorze(rurka 1-go cylindra) czy ten niżej( tuz przy łączeniu z katem)?
I gdzie wkręciłeś drugą sonde?

Budziniak
11-04-10, 21:01
W d15z6 masz jedną sondę i na banczur nie starczyło by przewodu aby wkręcić sondę niżej. Założyłeś ten ebay czy oem hondy?

wizardPl
11-04-10, 22:49
W d15z6 masz jedną sondę i na banczur nie starczyło by przewodu aby wkręcić sondę niżej. Założyłeś ten ebay czy oem hondy?

dokladnie jedna sonde i tego typu kolektror: http://www.allegro.pl/item980693245_kolektor_wydechowy_4_2_1_sportowy_ho nda_civic_d.html. Sonda jest przykrecona u gory po lewej stronie, co z tym smrodem co do srodka sie dostaje? poza tym kolektor szybko zmienil barwe pod wplywem temperatury, co daje okrycie go bandazem termoizolacyjnym? dzieki za kazde info

zakit
11-04-10, 23:28
dokladnie jedna sonde i tego typu kolektror: http://www.allegro.pl/item980693245_kolektor_wydechowy_4_2_1_sportowy_ho nda_civic_d.html. Sonda jest przykrecona u gory po lewej stronie, co z tym smrodem co do srodka sie dostaje? poza tym kolektor szybko zmienil barwe pod wplywem temperatury, co daje okrycie go bandazem termoizolacyjnym? dzieki za kazde info
bandaz daje to ze nie rozprzestrzenia sie gorace powietrze po komorze silnika, czyli np nie odgrodzony stozek bedzie mial lepiej.

czara
12-04-10, 10:13
bandaż termoizolacyjny nie powoduje wychładzania sie spalin i szybsze ich przemieszczanie dalej w wydechu pod wpływem wysokiej temperatury, rowniez zabezpiecza części silnika przed zbyt duza temp. ( w komorze silnika jest po prostu chłodniej) no i oczywiście tak jak wspomniał zakit chroni stożek przed zasysaniem gorącego powietrza, ważnym ale nie najważniejszym plusem bandaża jest rowniez ochrona maski a raczej lakieru na masce przed wypłowieniem od temperatury

kasiorek
12-04-10, 19:33
bandaz daje to ze nie rozprzestrzenia sie gorace powietrze po komorze silnika, czyli np nie odgrodzony stozek bedzie mial lepiej.

a od kiedy montując stożek nie robi się grodzi i nie doprowadza nadmuchu z chociażby nadkola?


no tak jak mówie zamówiłem już 2 ze sklepów(jeden z allegro od handlarza drugi z tlumiki24.pl i miały być dedykowane do eg5 jeden dostałem do crx któy wogule nie pasuje , drugi tez przyszedł do crx chyba kształtem pasuje tylko jest za krotki . Coz polska kraj pierdo*** partaczy. Obydwa mogę oddać teoretycznie przynajmniej. Bo w sprawie pirwszego koleś robi uniki
TUTAJ APEL JAK KTOŚ JEST Z OKOLIC LEGNICY i MOGŁ BY SIE POFATYGOWAC PO MOJĄ FORSĘ TO MU COŚ ODPALĘ
i w przyszłym tygodniu idę na policję, licze na odszkodowanie z allegro. A 2 mogę spokojnie odesłąć tylko już mnie chu8 bo zamówie kolejny i nie będzie pasował . Chiał do mojego eg5 tymczasowo jakis zwykły wydehc bo na dobry wydech na razie mnie nie stać, a przynajmniej am co inego doroboty

zrób customowy wydech
ja miałem też podobną sytuację - jezdżac dużo do Niemiec musiałem mieć cichy samochód żeby się nie czepiali dlatego chciałem serię, ale jak zobaczyłem to spasowanie i dokładność to zrobiłem cichy przelot na 2cal customowy - wychodzi drożej niż zamienniki ale o wiele taniej niż dedykowane. Mam w tej chwili jebeja, zamiennik kata, środkowy i końcowy. Rurki jak i spawanie robili mi w warsztacie tłumikarskim

reaktor
12-04-10, 21:01
założyłem już tego crx'a po drobnej przeróbce. Jest mniej więcej tak jak było jęśli chodzi o poziom dzwięku . ZObacze jeszcze jak z mocą bo wywaliłem kata(poszedł za 100zł) jestem ciekawy ile koników mogło przybyć???

skolopendra
13-04-10, 18:58
ciekawy ile koników mogło przybyć???

z hamuj to się dowiesz :D

GeFFeR
13-04-10, 20:22
pytanko do znawcow ... z mojej Hanii wydobywa sie wg mnie zbyt duzo białego dymu z wydechu co moze wynikac z tego ?? dodam iz z silnikiem wszystko jest ok ... moze byc to spowodowane moze jakas sadza ?? ... i 2pytanko ... co polecicie tak do 250zl tlumik koncowy ... zalezy mi na fajnym mruczeniu tak do 2-3tys obr a powyzej juz bardziej donosny bas :)

drvtec
13-04-10, 22:52
to http://www.allegro.pl/item989787626_tlumik_na_zamowienie_civic_rover_25_ 200_45_400.html

a do tych co się pytali mam VI gen z B16 na pokładzie

WaSSIL
14-04-10, 03:08
poza tym kolektor szybko zmienil barwe pod wplywem temperatury
hehe pewnie myślałeś, że zawsze się będzie tak błyszczał ;)

zakit
14-04-10, 10:41
a od kiedy montując stożek nie robi się grodzi i nie doprowadza nadmuchu z chociażby nadkola?




od wtedy jak sa tacy ludzie co kupuja stozek i juz mysla ze jest fajnie. znam takich ludzi wiec pisze na zapas. osobiscie nie mam stozka a i tak mam zimne powietrze w filtr, a majac stozek napewno go odgrodze(planuje parówę.)

kasiorek
14-04-10, 20:37
fajne chłopaki :D


pytanko do znawcow ... z mojej Hanii wydobywa sie wg mnie zbyt duzo białego dymu z wydechu co moze wynikac z tego ?? dodam iz z silnikiem wszystko jest ok ... moze byc to spowodowane moze jakas sadza ?? ... i 2pytanko ... co polecicie tak do 250zl tlumik koncowy ... zalezy mi na fajnym mruczeniu tak do 2-3tys obr a powyzej juz bardziej donosny bas :)

mam wydech od tego gostka co napisał drvtec i jest ok - już pisałem gdzieś o tym wydechy i nie będę się powtarzał aby nie zaśmiecać. Aha i nie daj się na mugenopochodne cuda - to nigdy nie będzie ciche

Budziniak
15-04-10, 20:02
Chyba że byś do 3 tysięcy jechał z silencerem a powyżej wyjmował byś go przez bagażnik w czasie jazdy i był by ładny basik.

domingez
16-04-10, 11:39
Jakiś miesiąc temu założyłem środkowy tłumik, niestety marki "płociennik" - tylko takie były w danym czasie dostępne.
Po normalnej jeździe (bez żadnego pałowania) po zgaszeniu silnika słychać różne dziwne trzaski z okolic tłumika. Czy te tłumiki tak mają, czy może musi się on przepalić? Czy ktoś miał taki tłumik u siebie i podobny objaw?
Pozdro

Jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób można wyciszyć wydech? W moim D14A8 mam seryjny kolektor -> katalizator-> seryjny środkowy (tani płociennik)-> końcowy M-TECH M1501 a'la apexi N1. Chodzi mi o to aby dało się tym jeździć bez silencera, w tej chwili w przedziale 3,5 tys do 4 tys nie da się wytrzymać. Jakiś pomysł? Chciałbym pozostać na seryjnej średnicy wydechu.

kenny
16-04-10, 14:37
Jakiś miesiąc temu założyłem środkowy tłumik, niestety marki "płociennik" - tylko takie były w danym czasie dostępne.
Po normalnej jeździe (bez żadnego pałowania) po zgaszeniu silnika słychać różne dziwne trzaski z okolic tłumika. Czy te tłumiki tak mają, czy może musi się on przepalić? Czy ktoś miał taki tłumik u siebie i podobny objaw?
Rozszerzalność temperaturowa metali - po prostu się kurczy i trzeszczy


Jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób można wyciszyć wydech? W moim D14A8 mam seryjny kolektor -> katalizator-> seryjny środkowy (tani płociennik)-> końcowy M-TECH M1501 a'la apexi N1. Chodzi mi o to aby dało się tym jeździć bez silencera, w tej chwili w przedziale 3,5 tys do 4 tys nie da się wytrzymać. Jakiś pomysł? Chciałbym pozostać na seryjnej średnicy wydechu.
Zmienić na coś z dużą puchą.

kasiorek
16-04-10, 16:52
amen, tylko duża puszka na tym co masz nic nie zrobisz

szastal
16-04-10, 20:33
Ile owija/powinno lub też można owinąć wydech, wiem że ludzie owijają same kolektory , choć nie zawsze całe, jest coś za lub przeciw żeby trochę dalej owinąć wydech bandażem ?

kenny
16-04-10, 23:31
Sportowe (rajdowe, wyścigowe) auta maja owinięty cały układ. Resztę sobie dopowiedz.

szastal
16-04-10, 23:59
Tak tylko pytam, bo miałem tego tyle że opatuliłem sobie cały kolektor i jeszcze wystarczyło na kawałek dalej, hm może warto by zakupić jeszcze trochę i owinąć do końca.

Lcfr
17-04-10, 00:18
Sportowe (rajdowe, wyścigowe) auta maja owinięty cały układ. Resztę sobie dopowiedz.
nie jeżdżą cały rok po naszych polskich drogach - to chyba jest jakaś różnica...

kenny
17-04-10, 00:35
nie jeżdżą cały rok po naszych polskich drogach - to chyba jest jakaś różnica...

Jak dla mnie, niewielka :)


hm może warto by zakupić jeszcze trochę i owinąć do końca.

zużyj to co masz, a resztą się nie przejmuj, nie zmarznie ;)

czara
17-04-10, 19:43
myślę ze po takiej zimie i tak wysokich śniegach po bandażu na całym wydechu zostały by tylko strzępy ;] ja mam owinięty cały kolektor i zrobiona osłonę z nierdzewki i przy glebie -40 robiłem za pług a osłona jest cala podrapana wiec jeśli był by sam bandaż nie ochroniony myślę ze już bym go nie miał.... :D

drvtec
18-04-10, 20:52
tak na logikę to wystarczy owinąć kolektor, jak zrobisz resztę to ok ale szybko ten bandaż stracisz i to nie tylko przez zimę, wyjazdy do lasu itp czyli wszędzie tam gdzie haczysz brzuchem są masakryczne dla bandaża

szastal
18-04-10, 23:06
Nie biorę pod uwagę haczenia podwoziem, do lasu to sobie z kolegą pojadę 4x4 a nie hondą, rok już mam wydech założony i teraz jak kolektor zdejmowałem to nie miał najmniejszych śladów otarć i między innymi dlatego nie mam ochoty obniżać auta (przynajmniej na razie ). Może jakieś patenty na osłonę kolektora czy reszty wydechu żeby osłonić bandaż, choć nie wiem czy jest sens takiej zabawy.

pobo22
20-04-10, 08:18
szastal głodny głodnemu wypomni :D KONIEC OT

ktoś może się wypowiedzieć ?

http://moto.allegro.pl/item1000947410_tlumik_na_zamowienie_zobacz_fotki_w netrza_promo.html

kasiorek
20-04-10, 08:57
szastal głodny głodnemu wypomni :D KONIEC OT

ktoś może się wypowiedzieć ?

http://moto.allegro.pl/item1000947410_tlumik_na_zamowienie_zobacz_fotki_w netrza_promo.html

tak mogę coś napisać bliżej bo mam , poczytaj moje posty na temat wydechów tego gościa ja jestem bardzo zadowolony aha i do civa z wydechem ułożonym wzdłużnie jest ta aukcja http://moto.allegro.pl/item989787626_tlumik_na_zamowienie_civic_rover_25_ 200_45_400.html