PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22

s[H]adow
23-06-10, 09:44
pewnie BMW :D

Niestety nie:cool: mam EK3 3d. Koncowy tlumik zostawiam ten co jest(supersprint magnum - bo jest cichy), potrzebne mi rury od kolektora do ostatniego tlumika + ewentualnie jakichs srodek...

EDIT; zapomnialem napisac ze najlepiej gdzies na dolnym slasku

creative
23-06-10, 11:22
Witam. Mam takie pytanko otoz musialem zmienic uklad wydechowy gdyz zaczynal powoli korodowac i dlugo zastanawialem sie jaki zalozyc. Nie bralem pod uwage zadnych tanich aftermarketow i powaznie zastanaiwalem sie nad mtechem. Ale okolicznosc sprawila ze wpadl mi w rece nowiutki uklad wydechowy od integry type r, wraz z kolektorem wydechowym, katalizatorem , tlumiekiem srodkowym az na koncowym konczac. Bylo troche zezby z koncowym ale jakos to ogarnalem. I tu pojawia sie pytanie bo mam wrazenie ze samochod wcale nie zyskal a chyba stracil na elastycznosci w dolnym zakresie obrotow, chodz nie ukrywam ze moze i jest to moje przewrazliwienie ale wydaje mi sie jednak ze jest gorzej.
-Czy ktos przeprowadzl juz taki mod na seryjnym b16...
-Czy moglby mi ktos wtajemniczony powiedziec czy kolektor od integry jest lepszy od seryjnego z b16a2 bo powim szczerze iz nie pomierzylem dokladnie ile ma na wyjsciu i jaka jest roznica w wielkosci kanalow na wejsciu ale chyba na korzysc tego od itr-a).
-Czy jest mozliwe zatem ze uklad zostal za bardzo odprezony i stad taka roznica na dole?

Bede widzieczny za wszelkie sugestie

skolopendra
23-06-10, 14:37
Czy jest mozliwe zatem ze uklad zostal za bardzo odprezony i stad taka roznica na dole?


tak się stało

creative
23-06-10, 15:45
moglbys troche rozwinac..? Znalazlem takie porownanie ukladow EK4 i Ek9 . Co nalezalo by w takim razie zrobic (nie wliczajac strojenia) zastosowac jakas zwezke czy jak?

http://img4.imageshack.us/img4/3057/004006x.jpg (http://img4.imageshack.us/i/004006x.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

s[H]adow
23-06-10, 16:11
Ja mam tak samo silnik nie ciagnie od dolu (wymienilem tylko sam tlumik srodkowy).

Znalazlem takie cos: http://grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm

i faktycznie sprawdzilem na 2 zaczyna ciagnia (wedlug gragowskiego wydech praucuje dynamicznie) od jakichs 5.5 k obrotów ;/ teraz wlasnie sie zastanawiam co zrobic z wydechem. Stary mial mniejsza srednice rur.

creative
23-06-10, 16:37
Czy zatem jest ktos w stanie zaznaczyc na w/w obrazku jakie przekroje rur powinny wystepowac w seryjnym b16a2 aby poprawic nieco osiagi lub nie stracic ich na przykladzie wlasnych rozwiazan?

szastal
23-06-10, 18:16
Nie wiem jak to zrobiłeś , ja mam b18 , ale kolega miał bardzo podobnie składany wydech w b16a2 i kolektor ebayowy 2,5 na wyjściu, cały wydech dalej na 60mm , przelot zamiast kata i to samo środkowy, na początku miał końcowy przelot gdzie na wylocie było 90mm ale było za głośno, nie było jakiś problemów ze słabym dołem, teraz założył końcowy oem i jest cicho i jest zadowolony.

creative
23-06-10, 18:51
Jak pisalem wczesniej, to mialem takie wrazenie ze dol sie nie poprawil, ale napewno nie ucierpial, natomiast srodek i gora odczuwalnie lepiej, pomierze zaraz srednice starego ukladu i nowego jak na foto powyzej i zapodam opis, moze ktos wtajemniczony bedzie wiedzial. Z tego co wyczytalem to " Moment rozpoczęcia działania zjawisk dynamicznych zależy od intensywności i prędkości przepływu gazów spalinowych w rurze, a więc od jej średnicy. Jej zmniejszenie spowoduje przesunięcie efektu w zakres niższych obrotów, a zwiększenie w zakres obrotów wyższych.." A wiec jak u diabla nie tracac tego co mam w tej chwili czyli w miare dobrego srodka i gory poprawic dol?

majty2009
23-06-10, 20:05
witam :) mam do was takie pytanko...chce odblokowac troche swojego ej9 z seryjnym wydechem (kataliator, srodkowy seria i koncowy WM sport porazka ;/) chce cos cichego i z wiekszym przelotem bo aktualnie zmiana silnika byla (b18c4) i troszke mi go chyba blokuje na seryjnym wydechu od ej9?! chce cos optymalnego zalozyc zeby nie rozszczelnic wydechu, co polecacie?

drvtec
23-06-10, 20:28
moglbys troche rozwinac..? Znalazlem takie porownanie ukladow EK4 i Ek9 . Co nalezalo by w takim razie zrobic (nie wliczajac strojenia) zastosowac jakas zwezke czy jak?

http://img4.imageshack.us/img4/3057/004006x.jpg (http://img4.imageshack.us/i/004006x.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

zwężka to utopia. Na logikę włożysz zwężkę to podniesiesz ciśnienie od strony silnika a i tak będzie rozprężenie dalej. Jak jest cały wydech przewymiarowany to jest cały do wymiany. Niekiedy tak jest że tanio wychodzi drogo


witam :) mam do was takie pytanko...chce odblokowac troche swojego ej9 z seryjnym wydechem (kataliator, srodkowy seria i koncowy WM sport porazka ;/) chce cos cichego i z wiekszym przelotem bo aktualnie zmiana silnika byla (b18c4)

zgłoś sie tutaj http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266, mam od niego i polecam

skolopendra
23-06-10, 20:40
dobry komorowy powinien rozwiązać problemy

drvtec
23-06-10, 21:17
dobry to pojęcie względne. Za chwilę kolega zacznie dzwonić po firmach czy mają komorowy do jego civica i znając życie 90% z nich powie że tak a naprawdę cały bajer będzie polegał na objętości i kształcie komory zrobionej nie dość że pod silnik to jeszcze pod układ. Na moje jak założy z źle dobrana komorą to jeszcze pogorszy

szastal
23-06-10, 22:03
No i niech szuka jakiś oem, tak jak w katalogu jest do tego auta/silnika, nawet bosal za jakieś 250zł z montażem wyjdzie i już coś tam będzie wiedział.

majty2009
23-06-10, 22:22
skolopendra ale seria od 1.4 chyba juz nie pasuje do b18c4 :P i tego chce caly wydech zroic na nowo tylko nie wiem jakie elementybeda najlepsze :) czytalem ze maxymalnie 2,25 cala rura plus najlepiej dwa mtechy srodkowy przelotowy i koncowy tez przelotowy i niby ma byc cicho :P plus oczywiscie usuniecie kata :)

szastal
23-06-10, 22:39
skolopendra ale seria od 1.4 chyba juz nie pasuje do b18c4 :P i tego chce caly wydech zroic na nowo tylko nie wiem jakie elementybeda najlepsze :) czytalem ze maxymalnie 2,25 cala rura plus najlepiej dwa mtechy srodkowy przelotowy i koncowy tez przelotowy i niby ma byc cicho :P plus oczywiscie usuniecie kata :)

Ja mam b18 , wylot z kolektora 2,5 , ale dalej na 60mm właśnie , przelot zamiast kata i środkowy a końcowy komorowy , ale będę zmieniać na przelocik bo za cicho mi. Kolega ma tak jak ja w b16 ale końcowy oem i jest znacznie ciszej niż u mnie.

drvtec
24-06-10, 08:01
skolopendra ale seria od 1.4 chyba juz nie pasuje do b18c4 :P i tego chce caly wydech zroic na nowo tylko nie wiem jakie elementybeda najlepsze :) czytalem ze maxymalnie 2,25 cala rura plus najlepiej dwa mtechy srodkowy przelotowy i koncowy tez przelotowy i niby ma byc cicho :P plus oczywiscie usuniecie kata :)

będzie drogo jakieś 600zł i w górę
ja taki zestaw zamówiłem w tym linku co podałem w tym wątku o połowę mniej. Nie chce mi się znowu pisać dlaczego nie robiłem z nierdzewki - z każdym dniem jestem coraz bardziej przekonany że nierdzewka na wydechu to niepotrzebne koszty-

majty2009
24-06-10, 09:19
szastal a jaki masz kolektor wydechowy u siebie? :> 4-2-1 czy 4-1? i czy duzo ci sie polepszylo jak zalozyles kolektor? i "ale dalej na 60mm właśnie" czyli tez 2,5 cala :P a to juz czytalem ze za duzo :/ ze mozna rozszczelnic wydech i bedzie trzeba stroic po samym wedechu :/ no no ja tez wlasnie chce cos cichego ale nie az tak do konca :) troszke moze mruczec :P tylko tak jak pisze drvtec m-tech srodkowy 200zl, mtech koncowy przelotowy 350zl, razem 600zl za dwa tlumniki z wysylka plus z 250zl za rurke 2,25 cala :/ i prawie 800zl zl za taki noname wydech :/ a pewnie za tyiac z hakiem by kupil jakis dedykowany do ej/ek

drvtec
24-06-10, 09:29
szastal a jaki masz kolektor wydechowy u siebie? :> 4-2-1 czy 4-1? i czy duzo ci sie polepszylo jak zalozyles kolektor? i "ale dalej na 60mm właśnie" czyli tez 2,5 cala :P a to juz czytalem ze za duzo :/ ze mozna rozszczelnic wydech i bedzie trzeba stroic po samym wedechu :/ no no ja tez wlasnie chce cos cichego ale nie az tak do konca :) troszke moze mruczec :P tylko tak jak pisze drvtec m-tech srodkowy 200zl, mtech koncowy przelotowy 350zl, razem 600zl za dwa tlumniki z wysylka plus z 250zl za rurke 2,25 cala :/ i prawie 800zl zl za taki noname wydech :/ a pewnie za tyiac z hakiem by kupil jakis dedykowany do ej/ek

ja podchodziłem do tematu to wydechy dedykowane tzw catbacki ciężko dostać na większej średnicy. Spróbuj u tego gościa co podałem i nie kupuj z nierdzewki bo szkoda siana.

bartkonator
24-06-10, 11:22
Powitać, zabieram się za zrobienie całego wydechu w 1.4, myślę zrobić to tak: wylot z kolektora 50,8mm
później 48,3mm i pod koniec 44,5mm. Mniej więcej coś takiego, lecz mam pytanie w których miejscach robić te zwężenia, czy od razu za przelotowym zamiast kata walnąć mniejsza rure, czy gdzieś za środkowym ? I w jaki sposób to zwężenie zrobić, machnąć rurke w rurke i zespawać czy jakoś przeszlifować, rozszerzyć, żeby to się trzymało bez żadnych uskoków w środku. I jeszcze jedno pytanie czy jak przy wylocie kolektora mam 2cale to czy wejdzie to w 2calowy wydech, bez spawania tylko na śruby ? Czy trzeba będzie rozszerzać troszkę ?
Chce to uczynić z kumplem spawaczem, wyjdzie mi dużooo taniej a i rurki też mam za prawie "fri"

Proszę jakieś rady, sugestie ludzi którzy mają zrobiony wydech, jakie efekty są takiego czegoś, na co zwracać uwagę.
Z góry dzięki Pozdrawiam

szastal
24-06-10, 11:41
szastal a jaki masz kolektor wydechowy u siebie? :> 4-2-1 czy 4-1? i czy duzo ci sie polepszylo jak zalozyles kolektor? i "ale dalej na 60mm właśnie" czyli tez 2,5 cala :P a to juz czytalem ze za duzo :/ ze mozna rozszczelnic wydech i bedzie trzeba stroic po samym wedechu :/ no no ja tez wlasnie chce cos cichego ale nie az tak do konca :) troszke moze mruczec :P tylko tak jak pisze drvtec m-tech srodkowy 200zl, mtech koncowy przelotowy 350zl, razem 600zl za dwa tlumniki z wysylka plus z 250zl za rurke 2,25 cala :/ i prawie 800zl zl za taki noname wydech :/ a pewnie za tyiac z hakiem by kupil jakis dedykowany do ej/ek

Zarówno ja i kolega mamy 4-1 bo są łatwiej dostępne a mi zależało na polepszeniu góry, nie hamowałem jeszcze auta ale zrobię to przed zmianą na przelot i po, odczucia osobiste że jest całkiem przyzwoicie na +. Ja dawałem auto do warsztatu gdzie mają pojęcie o tym i nie jeden wydech już w hondzie robili. Miało być u mnie 60mm puszka rozprężna zamiast kata i nowy środkowy za to za całość na gotowo dałem 350zł , a końcowy zamawiałem samą puszkę bezpośrednio od ultera pod auto o mocy 190 koni, wlot mi zrobili na 60mm i z przesyłką dałem 250zł , końcówkę owalną już miałem wcześniej ultera więc ją tylko przełożyli do nowego wydechu, nie pamiętam ile płaciłem za montaż ultera i dorabianie rur ale coś 150 - 200zł , jest cicho na niskich obrotach, w trasie jak się jedzie 140 to jest też cisza, bo bardziej opony niż wydech słychać , ale jak się depnie to już nieźle mruczy, jednak mi się podoba dźwięk tych ala apexi i taki chce założyć i zobaczyć jak będzie.

Kamillor
24-06-10, 12:05
Czy układ wydechowy z Civic hb VI gen pasuje do Civic hb V gen??? Z góry dziękuje za szybka odpowiedź:eek:

Kras
24-06-10, 14:04
P&P nie pasuje.

-=Simon=-
24-06-10, 14:24
Witam powracajac do mojego pytania o wydech 2" do civic 92 hb. Czy lepiej zrobic srodek przelot i koncowy 1 komorowy czy srodek przelotowo komorowy i koncowy przelot? Jak macie u siebie? Dziekuje za pomoc.

szastal
24-06-10, 15:06
j zrobic srodek przelot.

Nie robi się tego raczej inaczej, a resztę wydechu, tzn końcowy wg uznania , tzn wg własnego pojmowania głośności.

majty2009
24-06-10, 16:05
Zarówno ja i kolega mamy 4-1 bo są łatwiej dostępne a mi zależało na polepszeniu góry, nie hamowałem jeszcze auta ale zrobię to przed zmianą na przelot i po, odczucia osobiste że jest całkiem przyzwoicie na +. Ja dawałem auto do warsztatu gdzie mają pojęcie o tym i nie jeden wydech już w hondzie robili. Miało być u mnie 60mm puszka rozprężna zamiast kata i nowy środkowy za to za całość na gotowo dałem 350zł , a końcowy zamawiałem samą puszkę bezpośrednio od ultera pod auto o mocy 190 koni, wlot mi zrobili na 60mm i z przesyłką dałem 250zł , końcówkę owalną już miałem wcześniej ultera więc ją tylko przełożyli do nowego wydechu, nie pamiętam ile płaciłem za montaż ultera i dorabianie rur ale coś 150 - 200zł , jest cicho na niskich obrotach, w trasie jak się jedzie 140 to jest też cisza, bo bardziej opony niż wydech słychać , ale jak się depnie to już nieźle mruczy, jednak mi się podoba dźwięk tych ala apexi i taki chce założyć i zobaczyć jak będzie.

hm...mi znowu tluka zeby tylko m-techy zalozyc (srodkowy przelotowy mtech i koncowy tez przelotowy mtech) i to wszystko wlasnie na 2,25 cala nawet odradzaja mi "Wydech Magnaflow pod ITRa 2,25 cala 2 tłumiki przelotowe" twierdza ze mtechy beda i tak lepsze :P i tego taki zamet w glowie :P co do wydechowego to tak jak mowisz pod b18 4-2-1 ciezko znalesc :/ ale 4-2-1 bylby lepszy co do startu, bo lepszy dol a 4-1 to lepiej sie na wiekszych wkrece?! powiedz mi jeszcze jaki masz uklad dolotowy? :> i czy jak zalozyles caly wydech plus 4-1 to stroiles to?

szastal
24-06-10, 17:02
Nie stroiłem bo podobno jeszcze nie trzeba, co do dolotu to mam short ram aem ale jak zacznę chodzić to montuje go w puszkę i podłączam dolot zimnego powietrza ze zderzaka, wszystko już czeka na założenie. Ja nie zauważyłem osłabienia dołu, może mam dobrze dobrane te środkowe, a co do obrotów to także na założenie czeka lekkie koło zamachowe więc nie będzie z tym problemu.

psemeq
24-06-10, 19:42
witam

dziś byłem z Hanią u mechanika i się okazuje że mam cały wydech do roboty... poszukałem trochę i chciałbym by ktoś ocenił czy jest ok. nie zależy mi na osiągach, i głośnym wydechu. obecnie całość jest zrobiona tak by była... więc mam jakieś 2 tyg na ogarnięcie tematu (do wypłaty). poniżej są części, zależy mi na plug&play.

i jeszcze mam pytanie: czy jak będę wymieniał kolektor na ten z d16z7 to części od d13b2 podejdą?

pozdrawiam i dziekuję

http://www.allegro.pl/item1081273621_tlumik_srodkowy_honda_civic_1_3_1_5 i_1_6i_16v.html
http://www.allegro.pl/item1064738265_strumienica_katalizator_honda_civic _1_3_1_4_1_5.html
http://www.allegro.pl/item1067011425_tlumik_koncowy_honda_civic_1_3_1_4_ 16v_1_5i_16v.html

dimo
24-06-10, 20:07
jeszcze nie wiem jak plus zabudowac stozek zeby nie ciagnal powietrza cieplego od silnika
kup obudowę od Jero

szastal
24-06-10, 20:53
kup obudowę od Jero

Ja tak też zrobiłem.

majty2009
24-06-10, 22:18
Ja tak też zrobiłem.

hm ale ona cos nie dopasowana jest do 6gen z tego co czytalem ;/ i czekam na karbonowa zabudowe bo parowe mam z karbonu :P ale samemu nie ma co robic bo nie ma z czego :P a szastal zimne powietrze jak masz podciagniete? :.

szastal
24-06-10, 23:01
a szastal zimne powietrze jak masz podciagniete? :.

Nie mam jeszcze bo nie mogę się tym zająć, mam obudowę na stożek z wylotem na rurę, dam spiro rurę w miejscu rezonatora i wytnę dziurę w zderzaku aby na pewno łapało zimne powietrze, poszukaj na forum jest trochę na ten temat.

kasiorek
24-06-10, 23:26
hm...mi znowu tluka zeby tylko m-techy zalozyc (srodkowy przelotowy mtech i koncowy tez przelotowy mtech) i to wszystko wlasnie na 2,25 cala nawet odradzaja mi "Wydech Magnaflow pod ITRa 2,25 cala 2 tłumiki przelotowe" twierdza ze mtechy beda i tak lepsze :P i tego taki zamet w glowie :P co do wydechowego to tak jak mowisz pod b18 4-2-1 ciezko znalesc :/ ale 4-2-1 bylby lepszy co do startu, bo lepszy dol a 4-1 to lepiej sie na wiekszych wkrece?! powiedz mi jeszcze jaki masz uklad dolotowy? :> i czy jak zalozyles caly wydech plus 4-1 to stroiles to?

bo chcą żebyś siano za wydech zostawił u nich a nie gdzie indziej napisz do tego gościa co drvtec linka podawał. Sam mam od niego wszystkie klocki na pełnym przelocie, chciałem żevy zrobił mi cicho i mam cicho + zaraz na początku dupohamownia dała znać że jest lepiej a dzisiaj to już tylko przyzwyczajenie.

i żeby w tych całych bojach z wydechem nie skończyło się tak http://demotywatory.pl/1410827/Tlumik
http://www.demotywatory.pl/1410827/Tlumik

-=Simon=-
25-06-10, 00:48
napisz do tego gościa co drvtec linka podawał

Czy on ma tylko takie wzory jak sa w aukcjach allegro? http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266
Pozdrawiam

kasiorek
25-06-10, 05:46
Czy on ma tylko takie wzory jak sa w aukcjach allegro? http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266
Pozdrawiam

ja nie wiem, ale zawsze możesz się zapytać. Poza tym jest napisane w aukcji że jest możliwość innej końcówki

drvtec
25-06-10, 07:40
kolega z podwórka zamawiał od niego i jest możliwość zamówienia z inną końcówką tylko nie wiem czy jest jakaś dopłata

Nowy Kubi
26-06-10, 12:30
bo chcą żebyś siano za wydech zostawił u nich a nie gdzie indziej

mTechy polecają bo są bardzo dobre w swojej cenie i tyle, nikt nikogo nie zmusza i nie próbuje naciągnąć. Sam mam 2 mtechy na przelocie 2.25 i jezdze jak normalnym samochodem a nie jak rezonatorem młota pneumatycznego. I dlatego polecają.

Inna sprawa, że 2.25 to jest dobre od mocy sporo powyżej 150 KM. na Dserie NA to za grubo moim zdaniem. Ale do B18 jak znalazł.

Gorliś
26-06-10, 14:11
Tez moge polecic M-techa. Cena to sprawa wzgledna jednemu drogo drugiemu nie, ja osobiscie przyznaja ze byl to spory wydatek. Ja szukalem czegos z nierdzewki, poza m-techem znalazlem tylko wynalazki typu wm-sport, blackflame. Przypuszczam ze jakbym z nimi zaryzykowal to zalowalbym tego, ze wzgledu na halas. Oczywiscie sa tacy, ktorzy lubia jak ich slychac z 5 kilometrow, ale ja do nich nie naleze. Mam ostatni przelot OEM look i jest bardzo przyjmeny dzwiek i zarazem jest cicho.

majty2009
26-06-10, 15:20
mTechy polecają bo są bardzo dobre w swojej cenie i tyle, nikt nikogo nie zmusza i nie próbuje naciągnąć. Sam mam 2 mtechy na przelocie 2.25 i jezdze jak normalnym samochodem a nie jak rezonatorem młota pneumatycznego. I dlatego polecają.

Inna sprawa, że 2.25 to jest dobre od mocy sporo powyżej 150 KM. na Dserie NA to za grubo moim zdaniem. Ale do B18 jak znalazł.

z taka opinia sie wlasnie spotkalem :) ze saciche i dobre co do ceny :) osobiscie w swoejej ej9 mialem wm sport :D i reszta seria ale raz ze przy b18c4 (169koni) to juz chyba za maly ten wydech troche go blokuje bo jak mowie jest (katalizator, srodkowy seria i ten wm sport koncowy :/ plus seria wydech od d14a4 a tam nawet 2 cale pewnie niema ) a po drugie wystarczyl tylko wm sport na seryjnym wydechu i nie idzie jechac :/ jak sie gdzies w trase jedzie z paroma osobami :/


Tez moge polecic M-techa. Cena to sprawa wzgledna jednemu drogo drugiemu nie, ja osobiscie przyznaja ze byl to spory wydatek. Ja szukalem czegos z nierdzewki, poza m-techem znalazlem tylko wynalazki typu wm-sport, blackflame. Przypuszczam ze jakbym z nimi zaryzykowal to zalowalbym tego, ze wzgledu na halas. Oczywiscie sa tacy, ktorzy lubia jak ich slychac z 5 kilometrow, ale ja do nich nie naleze. Mam ostatni przelot OEM look i jest bardzo przyjmeny dzwiek i zarazem jest cicho.

Tobie ile wyszlo za wydech? sam spawales czy jakas firma? :> bo ja przegladalem forum i widzeze za 550zl kuie dwa mtechy przelotowe :) plus rury i tu albo bede mial za free jak sie uda no albo min 230zl trzeba za 2,25 cala wylozyc, a spawanie to mysle ze tato spawacz by mi pospawal :P

Nowy Kubi
26-06-10, 16:07
Ja szukalem czegos z nierdzewki, poza m-techem znalazlem tylko wynalazki typu wm-sport, blackflame.

Nawet nie ma co próbować tego ze sobą porównywać. Jedyne z czym się spotkałem ton cichsze od mtech to eltec, ale odsyłam do ich cennika (sam końcowy jakies 700-800) :)

qureku.
26-06-10, 16:20
Zbaczając trochę z tematu...

Czy ktoś może mi poradzić jak odkręcić śruby co trzymają kolektor z resztą wydechu. Łebki są strasznie wytarte.( kolektor d16a9)

Liczę na wasze doświadczenie :)

EDIT : Poradziłem sobie :)

drvtec
26-06-10, 16:50
Ja chyba jestem po psychiatryku przecież jak za porządne tłumiki 3 sztuki - zamiennik kata, środkowy, końcowy na średnicach jakie chcemy można zapłacić 460zł i na pełnym przelocie z wyborem dźwieku, a za dwa tłumiki 550zł to chyba jest różnica. I chyba jest taniej albo ja nie umiem liczyć.
Tak na marginesie rury aluminiowane są dużo tańsze niż nierdzewka.

I teraz finał
Cały wydech wyszedł mnie niecałe 1000zł razem z robocizną. Za chwilę stuknie rok i nic się nie dzieje. Przekulane 52tys km.
Prywatnie uważam że stosowanie nierdzewki poza kolektorem to całkowicie zbędny koszt, a zaoszczędzone siano można wydać choćby na dobry dolot.

Nowy Kubi
27-06-10, 00:05
przecież jak za porządne tłumiki 3 sztuki - zamiennik kata, środkowy, końcowy na średnicach jakie chcemy można zapłacić 460zł

Jeżeli Tobie się tak udało to gratuluję. Niestety większość przygód z przelotem (generalnie z wszystkim nawet) po taniości kończy się spisaniem go na straty. Inna sprawa, że dla każdego cicho oznacza co innego. Są tacy, którym ala-mugeny bez pierdzilencera cicho mruczą.

Niektórzy wolą zapłacić 100 zł więcej za sprawdzoną markę niż wyrzucić kasę w błoto. I nikogo na nic nie namawiam tutaj tylko stwierdzam fakt, i nie wzywam nikogo od psychiatryka.

drvtec
27-06-10, 00:20
masz rację ale patrząc na komentarze tego gościa nie jestem jedyny który ma cichy pełen przelot więc to nie jest przypadek http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=13137266

a część z nich jak widać klikając w nr aukcji jest od civa

Nowy Kubi
27-06-10, 00:36
masz rację ale patrząc na komentarze tego gościa nie jestem jedyny który ma cichy pełen przelot więc to nie jest przypadek

Patrząc na komentarze tego gościa widzę takie gdzie są ludzie zadowoleni, takie gdzie niekoniecznie, chociaż za dobry kontakt dali pozytywa, i takie nierealnie, że aż nie potrafię wziąć ich serio... np: "wysłałem dźwięk wydechu i dokładnie taki dostałem" :eek:

Przy okazji tak spojrzałem na Twoje 119 postów. Doliczyłem się kilku o civicu którego oglądałeś w ASO, poza tym chyba słownie DWA albo TRZY niezwiązane z tematem, a cała reszta jak jeden mąż o niczym innym tylko o wydechu i tłumikach.

Żeby nie być gołosłownym:

posty drvtec (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/search.php?searchid=1953917)

Strasznie lansujesz tego allegrowicza, może skupmy się bardziej na własnych opiniach jak przekonywaniu co jest najlepsze...

drvtec
27-06-10, 11:26
Patrząc na komentarze tego gościa widzę takie gdzie są ludzie zadowoleni, takie gdzie niekoniecznie, chociaż za dobry kontakt dali pozytywa, i takie nierealnie, że aż nie potrafię wziąć ich serio... np: "wysłałem dźwięk wydechu i dokładnie taki dostałem" :eek:

Przy okazji tak spojrzałem na Twoje 119 postów. Doliczyłem się kilku o civicu którego oglądałeś w ASO, poza tym chyba słownie DWA albo TRZY niezwiązane z tematem, a cała reszta jak jeden mąż o niczym innym tylko o wydechu i tłumikach.

Żeby nie być gołosłownym:

posty drvtec (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/search.php?searchid=1953917)

Strasznie lansujesz tego allegrowicza, może skupmy się bardziej na własnych opiniach jak przekonywaniu co jest najlepsze...

lansuję ok. Uważam że jeśli coś jest dobre to warto to polecać tym bardziej jesli to jest robione za rozsądne pieniądze.Jeśli mam to u siebie , znam kilka osób które mają te wydechy i są zadowoleni czyli też u nich to dziala to dlaczego nie polecać. Z tego co chłopaki z okolicy mówili na ostatnim spocie - bo też był poruszany temat wydechów to gościu jest głośno także na innych forach.

podaj jeden argument dlaczego mtech jest w takim układzie lepszy

no widzisz nawet szastalowi wychodzi ok 1000zł cały wydech

Budziniak
27-06-10, 11:59
podaj jeden argument dlaczego mtech jest w takim układzie lepszy

1) Ładniejszy od tych z aukcji Twojego kumpla

z tego co widzę to szastal nie ma końcowego tłumika z oferty tego kolesia.
Facet może robić dobre tłumiki i zapewne tak jest skoro jest jeszcze na allegro ale jakoś mnie nie przekonują :(

Nowy Kubi
27-06-10, 12:13
podaj jeden argument dlaczego mtech jest w takim układzie lepszy

Nigdzie tak nie napisałem, bo nie mam w zwyczaju pisać, że jest lepszy od czegoś, czego na oczy nie widziałem i nie znam.
Napisałem, że jest porządny cichy, za bardzo sensowną cenę jak na swoją jakość i materiały.

Ale proszę bardzo:
Piszesz żę nierdzewka to wywalanie pieniędzy. W naszych warunkach 3 dobre zimy i w takiej rurze i tłumiku (nawet w podwójnym płaszczu) już zaczynają wylatywać dziury. Nie robię nic na pół roku, ale nawet jak za 3 lata sprzedam auto, to i tak inna jest wartość auta z wydechem z nierdzewki prawie, że dożywotniego, od zardzewiałego do roboty od nowa. Jak sam piszesz, masz ten wydech od roku. Za następne 2 wyjdą różnice.

Podsumowując,
Nie twierdzę, że wydech musi być z kwasówki. Jeżeli inny jest połowe tańszy to jak w życiu, każdy cos dla siebie wybierze. Ale jak jest różnicy 100-200 zł to uważam, że to żadna oszczędność.

szastal
27-06-10, 14:37
z tego co widzę to szastal nie ma końcowego tłumika z oferty tego kolesia.


Ja nie mam ani jednego wydechu od tego kolesia z allegro, ani jednego spawu czy śrubki, wszystko robiłem z warsztacie pod Poznaniem gdzie nie tylko ja daje auto do zrobienia, chodziło mi tylko że można w tej cenie zrobić wydech, a jak będzie wyglądał później to się okaże, dla mnie kryterium to 2 lata za środek, bo ulter pewnie dłużej pojeździ, tylko nie mam pewności czy będę z nim dłużej jeździć dlatego nie widzę sensu na takie inwestycję bo szybciej zmiany u mnie postępują niż to będzie miało okazję się rozlecieć ze starości.

drvtec
27-06-10, 16:55
1) Ładniejszy od tych z aukcji Twojego kumpla

z tego co widzę to szastal nie ma końcowego tłumika z oferty tego kolesia.
Facet może robić dobre tłumiki i zapewne tak jest skoro jest jeszcze na allegro ale jakoś mnie nie przekonują :(

to nie jest mój kolega, jakoś fakt czy jest ładniejsze czy nie do mnie nie trafia. Bo wydechu nie widać a wystaje tylko końcówka. Kupowanie wydechu dla wyglądu rewelacja a ja głupi myślałem że to ma działać


Nigdzie tak nie napisałem, bo nie mam w zwyczaju pisać, że jest lepszy od czegoś, czego na oczy nie widziałem i nie znam.
Napisałem, że jest porządny cichy, za bardzo sensowną cenę jak na swoją jakość i materiały.

Ale proszę bardzo:
Piszesz żę nierdzewka to wywalanie pieniędzy. W naszych warunkach 3 dobre zimy i w takiej rurze i tłumiku (nawet w podwójnym płaszczu) już zaczynają wylatywać dziury. Nie robię nic na pół roku, ale nawet jak za 3 lata sprzedam auto, to i tak inna jest wartość auta z wydechem z nierdzewki prawie, że dożywotniego, od zardzewiałego do roboty od nowa. Jak sam piszesz, masz ten wydech od roku. Za następne 2 wyjdą różnice.

Podsumowując,
Nie twierdzę, że wydech musi być z kwasówki. Jeżeli inny jest połowe tańszy to jak w życiu, każdy cos dla siebie wybierze. Ale jak jest różnicy 100-200 zł to uważam, że to żadna oszczędność.

tak wywalanie pieniędzy bo rzadko kto jeździ 3 zimy tym samym samochodem

skąd wiesz że w podwójnym płaszczu będą wylatywać dziury skoro nie miałeś nawet tłumika w rękach (sam to napisałeś)

który kupujący zapłaci tobie za to że masz wydech z nierdzewki? dopłaci ktoś Tobie za to powiedzmy 500zł? jak sam wpakowałeś ok 2 tys.

w cenie jak widać jest połowa różnicy.

a tak na marginesie.
Sam chciałem kupić w mtechu ale cena mnie zabiła. Usiadłem i policzyłem wszystko na spokojnie. Założyłem że wydech z stali aluminiowanej padnie po 2 latach i będę go musiał składać od nowa na kolejne dwa lata. I wiecie co wyszło ?. Samochody zmieniam średnio co 2,5 roku i bardziej się opłaca zrobić wydech dwa razy niż iść w kwasiaka.

Nowy Kubi
27-06-10, 20:16
skąd wiesz że w podwójnym płaszczu będą wylatywać dziury skoro nie miałeś nawet tłumika w rękach (sam to napisałeś)

A po co mam mieć ten konkretny w rękach? Wydechy rdzewieją i tyle. Fabryczne mają 2 albo 3 płaszcze i też gniją. Kwestia czy po 2 latach czy po 4.


jak sam wpakowałeś ok 2 tys.

To akurat ja wiem ile, i na pewno nie 2 tys. ale to nie jest przedmiotem. O cenach już było i są znane. Niech każdy sobie sam zdecyduje skoro swój rozum ma.


tak wywalanie pieniędzy bo rzadko kto jeździ 3 zimy tym samym samochodem

Ja i sporo innych osób jest innego zdania, ale nie będę polemizował. Każdy jeździ ile uważa.

drvtec
28-06-10, 11:37
ty masz rację z tym podwójnym płaszczem w seryjnych samochodach teraz mi się skojarzyło że widziałem mondeo ale stare takie jak policja miała i jedna warstwa odchodziła tzn zardzewiała ale to minimum 8 lat

zakit
28-06-10, 21:40
pomysł ogólnie jest dobry, ale nikt sie nie pokwapi na to, za duzo roboty, a i tak nic z tego nie wyjdzie ;)

L4SHL1
28-06-10, 23:00
Witam
Szukam i nie mogę nigdzie dokupić takiej uszczelki miedzy kolektor a portki
http://img191.imageshack.us/i/83246167.png/
z czego można ją wykonać??
Kolektor 4-2-1 ebayowy

RogeR
28-06-10, 23:05
Na oko mi forda jakiegoś podchodzi. Fiesta, Escort, etc. ...

http://www.catalogue.bosal.com/images/exhaust/BB/03424350.gif

http://www.catalogue.bosal.com/images/exhaust/BB/03417550.gif

Nowy Kubi
28-06-10, 23:38
Nie pasuje dokładnie, pożna ją wykorzystać docinając.
Na allegro bywały, przewijają się po 20 zł. Teraz nie znalazłem.

L4SHL1
28-06-10, 23:39
wiem tez szukalem i nie ma

psemeq
29-06-10, 09:59
@drvtec

Może i robi super wydechy ale gość mało profesjonalny moim zdaniem. Jak do niego się odezwałem to nie robi wogóle zawiesi. Nie jest to wydech dedykowany. Dla mnie odpada. ja nie potrzebuję dodatkowej wizyty u spawacza, który będzie mi ogarniał wszystko. A wiadomo, spawy tylko osłabiają stal... Dlatego szukam czegoś dedykowanego...

kenny
29-06-10, 23:39
A wiadomo, spawy tylko osłabiają stal...

dobre spawy stali nie osłabiają

derwisze
30-06-10, 13:10
Pewnie robia w kraju dedykowane,tylko co one wartaja?

kasiorek
30-06-10, 19:49
gów..o warte
sam szukałem wydechu i policzyłem że wydech pod auto ale składający się z osobnych komponentów wychodzi taniej niż nazwijmy to dedykowany
kupiłem na poczatku tłumik końcowy od gościa z allegro za 220zł montaż 70zł
środkowy chyba 120zł montaż 50zł
zamiannik kata 120zł montaż chyba 80zł

czekam aż dedykowane elemnty pobiją te ceny bo nie są w stanie. Poza tym dedykowane to masówa na zaszadzie zrobić - sprzedać. A tutaj masz zawsze mozliwość wyboru średnic, końcówek itd

sublove
01-07-10, 10:36
dobrze zrobiony wycdech "z dedykacją" nie jest gówno wart... :confused:
jest dobrany pod wieloma względami pod paramery auta, gdzie nie doświadczysz tego w tłumikach za 90 PLN z Allegro.

kasiorek
01-07-10, 14:20
dobrze zrobiony wycdech "z dedykacją" nie jest gówno wart... :confused:
jest dobrany pod wieloma względami pod paramery auta, gdzie nie doświadczysz tego w tłumikach za 90 PLN z Allegro.

no raczej ciężko się doszukiwać jakiegokolwiek robienia pod auto tłumika końcowego za 90zł no bez jaj.

mam wrażenie że coś kolegę zabolało. Może kolega napisze jakie to są względy dobrane pod samochód w tłumikach dedykowanych?

sublove
01-07-10, 15:51
wracając do względów to zaproponowałem ponowną interprerację mojej wypowiedzi...
napisałem:

...jest dobrany pod wieloma względami pod paramery auta, gdzie nie doświadczysz tego w tłumikach za 90 PLN z Allegro.
czyli: ten za 90 PLN = gówno, ten dedykowany (dobrany pod auto) = nie gówno.
czyli ten za 90 PLN <> ten dedykowany.

Dedykowany tłumik w moim mniemaniu to wyrób dobrany optymalnie pod parametry silnika, np. oem...
siedzi sobie kilku inżynierów i liczą np. prędkość przepływu spalin, ciśnienie jakie powstaje w takim wydechy, ew. taką banalną drobnostkę jak poziom dB walący po uszach.
Wg mnie warto zapłacić za dedykowany wydech pod warunkiem, że jest faktycznie wykonany z DEDYKACJĄ pod konkretne auto, a nie np. pod "Hondę Civic" (bo taką dedykację można sobie wsadzić gdzie komu wygodnie).
dziękuję, dobranoc.

kasiorek
01-07-10, 16:43
wracając do względów to zaproponowałem ponowną interprerację mojej wypowiedzi...
napisałem:

czyli: ten za 90 PLN = gówno, ten dedykowany (dobrany pod auto) = nie gówno.
czyli ten za 90 PLN <> ten dedykowany.

Dedykowany tłumik w moim mniemaniu to wyrób dobrany optymalnie pod parametry silnika, np. oem...
siedzi sobie kilku inżynierów i liczą np. prędkość przepływu spalin, ciśnienie jakie powstaje w takim wydechy, ew. taką banalną drobnostkę jak poziom dB walący po uszach.
Wg mnie warto zapłacić za dedykowany wydech pod warunkiem, że jest faktycznie wykonany z DEDYKACJĄ pod konkretne auto, a nie np. pod "Hondę Civic" (bo taką dedykację można sobie wsadzić gdzie komu wygodnie).
dziękuję, dobranoc.

dzień dobry.

aha
a co w przypadku gdy jeden dedykowany tłumik jest do kilku silników? W każdym na maxa jest poprawnie policzony przez tych inżynierów i dziala mega hiper poprawnie?

a poza tym widzę że idziesz z rozmyslaniem w złą stronę - uderzasz w opis z wiadomej aukcji a tam jest napisane że podaj samochód, silnik i modyfikacje ; mnie się nawet o to w mailu pytał.

czearobic
03-07-10, 16:48
Witam, powiedźcie mi czy ktoś z was używał już tego tłumika do swojej hanki i czy jest ktos zadowolony z niego ;) ? http://moto.allegro.pl/item1102633619_tlumik_sportowy_superflow_1x_90_mm_ sf019.html

drvtec
03-07-10, 23:45
To ci zabierze bo za mocno odprężysz no i ten hałas

po co się denerwujesz?
o tym fakcie to ja wiedziałem od dawna wiele jest takich przykładów ; a wszyscy na mnie i kasiorka że tylko potrafimy gadać że ulter jest be. To że ulter robi dobre jakościowo wydechy to fakt, robi dedykowane to też fakt, ale przy tym robi masówę która tylko ma pasować na fabryczne mocowania i nie ważne jak działa to też fakt - głupi przykład tego lanosa co niezależnie od konfiguracji wydechu ulter obcinał moc i tak samo na bank będzie w tym golfie i wielu innych przypadkach gdzie jeden tłumik idzie do kilku silników o różnej mocy i różnej technologii działania

szastal
04-07-10, 00:09
To ci zabierze bo za mocno odprężysz no i ten hałas

No właśnie jak będzie znaczna różnica to się założy z powrotem ultera, a o ten hałas właśnie chodzi bo akurat mi się podoba ten dźwięk jaki dają, ulter jest fajny ale za bardzo cywilizowany.

stypek23
04-07-10, 19:40
Witam. Ktoś śmigał na tym tłumiku???http://www.sctuning.nazwa.pl/sctuning/podstrony/oferta/tlumiki/apexin1burnhighq.html

n1uniek
04-07-10, 20:04
panowie do b18c4 co sadzicie o przelocie 2,36 + przelotowy 2,5 + koncowy mtech oem look

czearobic
04-07-10, 20:48
Co sądzicie o tym tłumiku http://moto.allegro.pl/item1102633619_tlumik_sportowy_superflow_1x_90_mm_ sf019.html :)!?

drvtec
04-07-10, 21:12
Co sądzicie o tym tłumiku http://moto.allegro.pl/item1102633619_tlumik_sportowy_superflow_1x_90_mm_ sf019.html :)!?

jedno pasuje do tylu samochodów czyli nie działa w żadnym poprawnie
po drugie pomyśl sobie z czego i jak to jest zrobione skoro tylko tyle kosztuje logika nie boli kiedyś rozpisałem ceny z normalnych materiałów i z słabych jakościowo i zawsze wychodziło minimum 120zł a gdzie marża sprzedawcy?


Witam. Ktoś śmigał na tym tłumiku???http://www.sctuning.nazwa.pl/sctuning/podstrony/oferta/tlumiki/apexin1burnhighq.html

już było o takich tłumikach szukajka nie boli wpisz sobie apexi, wm to znajdziesz kilka opinii

WaSSIL
05-07-10, 17:16
już było o takich tłumikach szukajka nie boli wpisz sobie apexi, wm to znajdziesz kilka opinii
przede wszystkim będzie głośno to na pewno

kasiorek
05-07-10, 18:11
jedno pasuje do tylu samochodów czyli nie działa w żadnym poprawnie
po drugie pomyśl sobie z czego i jak to jest zrobione skoro tylko tyle kosztuje logika nie boli kiedyś rozpisałem ceny z normalnych materiałów i z słabych jakościowo i zawsze wychodziło minimum 120zł a gdzie marża sprzedawcy?



już było o takich tłumikach szukajka nie boli wpisz sobie apexi, wm to znajdziesz kilka opinii

nie no pass

dobija mnie fakt szukania tanich rozwiązań bo albo ludzie mają za dużo pieniędzy albo głupota. Innego wytłumaczenia nie mam.

Poza tym sprzedający tłumiki super flow jest z olsztyna, końcówki bardzo podobne do malona - coś mi śmierdzi.

ale wiesz co kup będzie tanio i fajnie. Oczywiście na forum i wśród kumpli będziesz zadowolony a za pół roku zacznie się sypać (znowu koszty montażu/demontażu) i będzie urywanie głowy. Nie przyznasz się że ci którzy tobie doradzali co zrobić pisali prawdę aby nie kupować chłamu.

majty2009
06-07-10, 18:15
eee pany powiedz mi ktos jakich doklanie potrzebuje kolanek na wydech? bo ci co sprzedaja zestawy na wydech daja 3m rury po 1m ciete plus 3 kolanka 90 stopni i 1m pretu na wieszaki, a dzis sie dowiaduje ze trzeba tez 45 stopni konalna :/ i teraz nie wiem mam rure 56mm wsrodku i 60,5mm po wierzchu i nie wiem czy takie cs da sie ugiac :/ chodzi o ej9

szastal
06-07-10, 18:38
eee pany powiedz mi ktos jakich doklanie potrzebuje kolanek na wydech? bo ci co sprzedaja zestawy na wydech daja 3m rury po 1m ciete plus 3 kolanka 90 stopni i 1m pretu na wieszaki, a dzis sie dowiaduje ze trzeba tez 45 stopni konalna :/ i teraz nie wiem mam rure 56mm wsrodku i 60,5mm po wierzchu i nie wiem czy takie cs da sie ugiac :/ chodzi o ej9

Na gientarce da się, ja mam 60mm i jakoś panowie nie marudzili jak mieli mi to wyprofilować.

Budziniak
06-07-10, 18:44
Możecie wyjaśnić dlaczemu daje się dwie średnice na raz? czy jak dam jedną 2 calową to będzie źle ?

szastal
06-07-10, 18:48
Możecie wyjaśnić dlaczemu daje się dwie średnice na raz? czy jak dam jedną 2 calową to będzie źle ?

Jeśli dobrze rozumiem to o to ci chodzi http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=48385 ?

Budziniak
06-07-10, 19:09
Wiesz co miałem w rękach pocięty tłumik z kawałkiem rury i wewnątrz rury była druga o mniejszej średnicy. Czy jest to odpowiedzialne za głośność ?

-=Simon=-
06-07-10, 21:35
sluchajcie bo mnie szlak zaraz trafi...nie dosc ze od piatku czekalem na tlumiki a przyszly 10min temu a jutro o 9 mam montaz to jeszcze zamawialem wejscia 51mm a magik od zamawianego tlumika zrobil mi 56mm bo powiedzial zebys zespawal rura w rure bo mocniejszy spaw bedzie (co nie pytajac mnie wogole powiekszyl sobie srednice )...podejrzewam ze pewnie jutro nada sie to do odeslania?co o tym myslicie ?bo robie na 2" calosc z nierdzewki i nie chce miesc jakiegos wymyslu.pozdrawiam!

Son - Goku
06-07-10, 22:02
Mam spore dylematy z kupnem kolejnego nowego tłumika.

Nie chce by walił i ryczał jak ala mugen.

Na aukcji widzę. . .

http://moto.allegro.pl/item1097021263_tlumik_tlumiki_wm_sport_konc_fi100_ opaska.html

Czy on będzie byczał jak mugeny w stylu takiej
http://moto.allegro.pl/item1105879673_okazja_tlumik_basowy_mugen_wm_sport _silenc_opa.html
??

drvtec
06-07-10, 22:25
sluchajcie bo mnie szlak zaraz trafi...nie dosc ze od piatku czekalem na tlumiki a przyszly 10min temu a jutro o 9 mam montaz to jeszcze zamawialem wejscia 51mm a magik od zamawianego tlumika zrobil mi 56mm bo powiedzial zebys zespawal rura w rure bo mocniejszy spaw bedzie (co nie pytajac mnie wogole powiekszyl sobie srednice )...podejrzewam ze pewnie jutro nada sie to do odeslania?co o tym myslicie ?bo robie na 2" calosc z nierdzewki i nie chce miesc jakiegos wymyslu.pozdrawiam!

niestety ma rację. Dla mnie zrobił tak samo przekonał mnie jednym stwierdzeniem że jak wydech jest na sztywno tzn brak połączeń elastycznych to w czasie pracy raz na jakiś czas będzie pękać z prostej przyczyny - silnik w czasie ostrego deptania rusza się i powoduje napięcia w układzie wydechowym; a przy wpuszczeniu rura w rurę wzrasta siła ( tak to nazwijmy) spawu. Ja bym był spokojny. I oby gościu u którego jesteś umówiony był robotny i nie handlował jakimiś tam swoimi tłumikami bo będzie wybrzydzał na kilometr


Mam spore dylematy z kupnem kolejnego nowego tłumika.

Nie chce by walił i ryczał jak ala mugen.

Na aukcji widzę. . .

http://moto.allegro.pl/item1097021263_tlumik_tlumiki_wm_sport_konc_fi100_ opaska.html

Czy on będzie byczał jak mugeny w stylu takiej
http://moto.allegro.pl/item1105879673_okazja_tlumik_basowy_mugen_wm_sport _silenc_opa.html
??

ale oba tak właśnie będą chodzić - kurde pisaliśmy już o tym

kenny
07-07-10, 01:23
Potrzebuję tłumik środkowy, przelotowy na wej-wyj ma mieć 60-63mm. Tłumik ma być długi ok 60-70 cm, najlepiej owalny. Ktoś wie od czego można podpasować?

kasiorek
07-07-10, 07:12
może z accorda/ rovera 600 coś styknie. Obiło mi się o uszy że wersja 620Ti miała zew 64mm, lub szukać od jakiegoś turbo gnojownika

pracus
07-07-10, 13:54
czytałem kilka postów odnośnie wydechu. Mam obecnie d15z6 i zastanawiam sie na jakąś fajną konfiguracją tak do 1500zł max

radar333
07-07-10, 13:56
Dołóż 500 zł i kup silnik d16z6 zamiast ładować 1500 zł w wydech w TYM silniku. Moje zdanie.

kasiorek
07-07-10, 18:56
zgłoś się do tego gościa http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=13137266 to złozy Tobie całość taniej i dobrze. Klika osób z forum ma i nie narzekają

milycoupe
13-07-10, 15:53
Koledzy po minime wydech głośniej zaczał drzeć jape :( mam takie zestawienie : kolektor 4-2-1, strumienica (jakaś dolotowa ponoć - jeden z pierwszych modów z przed 4 lat :) ) dalej jest środkowy przelotowy (na wysokości tylnych siedzeń) i ostatni Blackflame. Poza tym kwasówa na 2". Planuje zastąpić strumienicę jakimś środkowym.....ale może ma ktoś podobne zestawienie lub wie jak obejść ten głośny ryk :)

Gorliś
13-07-10, 16:09
Z blackflame na koncu bedzie ciezko obejsc ten ryk.
A strumiennica nie moze byc dolotowa - w wydechu:P Pewnie luskowa, jak te wszystkie z allegro.

kenny
13-07-10, 16:24
Zmień końcowy

milycoupe
13-07-10, 16:46
No właśnie to nie jest strumienica łuskowa, tylko ma takie groto w środku co ponoć miało dociągac jeszcze obroty :) a co myślicie, żeby zamienić tą super strumienice na jakiś środkowy ? Przed minime blacflame nie był męczocy, nawet przy wyższych obrotach nie wydzierał się jak teraz :/ dlatego wolałbym nie zmieniać ostatniego bo wiem, że jak dla mnie strasznie głośno nie brzęczał :)

kenny
13-07-10, 20:31
gdzie można kupić flanszę 2,5" w rozsądnej cenie?

skolopendra
13-07-10, 21:03
Planuje zastąpić strumienicę jakimś środkowym.

dobrze planujesz

milycoupe
13-07-10, 23:42
A może ktoś spotkał się z jakimś środkowym co po jego założeniu był w szoku że tak wyciszył ? :) Co proponujecie ?

Budziniak
13-07-10, 23:44
Jak najdłuższy kup i powinno być dobrze

kenny
13-07-10, 23:58
Musi być długi. Nie wiem jaką chcesz średnicę, ale z katalogu Bosala lub Polmotrowa coś dobierzesz na długi środkowy przelot

pobo22
14-07-10, 22:30
cześć, mam pytanie odnoście kata który leży w piwnicy, z jednej strony nie ma flanszy do mocowania i tu pytanie czy da się dospawać flanszę ew. reszte wydechu ?

skolopendra
15-07-10, 21:01
czy da się dospawać flanszę ew. reszte wydechu ?

się da ;)

pobo22
15-07-10, 21:38
się da ;) rozumiem tylko pewnie nie podejdzie to zwykłą spawarką? pytam bo niestety ograniczenia (mieszkanie w bloku) nie pozwalają na eksperymenty :/ i muszę wiedzieć gdzie ew podjechać

skolopendra
15-07-10, 22:04
migomatem to ogarniesz

vitos83
16-07-10, 14:39
Witam kolegów, mam dylemat, mianowicie nie ma już czego spawać na końcowym do mojej Honi Coupe EJ 6 z D16 Y7 z 98 r. i zastanawiam się jaki tłumik końcowy wybrać, zależy mi, aby był w miarę cichy i nie rdzewiał za szybko Po selekcji zostało mi do wyboru Asmet za 175 zl na miejscu w sklepie albo Bosal za 169 zita z wysyłką. Jakieś sugestie?Z góry dzięki za pomoc, pzdr.

RogeR
16-07-10, 14:42
Bierz Asmeta, jest taki sam (a moim zdaniem nawet lepszy) jak Bosal.

Czarny Chochlik
17-07-10, 06:01
Wcisnę się pomiędzy. Gdzie i jakich firm dostane tłumiki "twin loop" (poza m-tech, bo ten widze w dziale sprzedam)? Najlepiej w kraju, ale jak się nie da, to dalej...

zakit
17-07-10, 11:37
obx

Czarny Chochlik
17-07-10, 15:28
Dobra obx, ale gdzie to kupie? Jakiś link może, bo google pokazuje głównie odnośniki na civicclub.pl:p

skolopendra
17-07-10, 16:19
ale gdzie to kupie?

http://www.obxracingsports.com/

Czarny Chochlik
17-07-10, 16:36
Nie żebym się czepiał, ale na tej stronie żadnego twin loop'a nie ma...:confused:

majty2009
17-07-10, 16:57
Na gientarce da się, ja mam 60mm i jakoś panowie nie marudzili jak mieli mi to wyprofilować.

i jest juz komplecik w domu :P teraz tylko montaz i zobaczymy jak to bedzia dawalo rady :)

http://images45.fotosik.pl/316/03e164ea2fc56a73.jpg

hondaWL
17-07-10, 18:48
Witam czy możecie mi doradzić co lepiej wsadzić do ej9 , chciałbym cichy wydech z delikatnym pomrukiem, rozważałem m-techa oem look, albo dedykowany ulter? co polecicie? pzdr

Budziniak
17-07-10, 18:55
Nie żebym się czepiał, ale na tej stronie żadnego twin loop'a nie ma...:confused:

Jest.... http://www.obxracingsports.com/products.php?p_cat=370&cname=FX+Series


Ołpen Jor ajs :)


Witam czy możecie mi doradzić co lepiej wsadzić do ej9 , chciałbym cichy wydech z delikatnym pomrukiem, rozważałem m-techa oem look, albo dedykowany ulter? co polecicie? pzdr

Kup i zamontuj taki zestaw jak na zdjęciu nad Twoim postem a będzie napewno bardzo zadowolony z wydanej kasy. Ładnie się prezentuje i ładnie brzmi. Jak ktoś mi powie ze wygląd tłumika jest bez znaczenia to sam Siebie oszukuje.

Czarny Chochlik
17-07-10, 20:29
Faktycznie, jest:p To teraz niech mi ktoś powie czemu to kosztuje 159 dolarów, ana ten przykład:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-Twin-Loop-Exhaust-Muffler-Acura-Integra-RSX-TSX-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem483b6b84bcQQitemZ31023 4547388QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccesso ries
tylko połowę...?

Budziniak
17-07-10, 20:37
A porównaj proszę ja Ciebie końcówki obydwu tłumików :) i ogólnie kształt tego prawdziwego z tym robionym przez małych chińskich partyzantów :D

Czarny Chochlik
17-07-10, 20:55
Czyli mam rozumieć, że ten co zamawiali z tego zakupu grupowego, to też jest chinol?
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=68374&page=5

Budziniak
17-07-10, 20:58
Może jakieś modele tego tłumika są ale wydaje mi się że uwzględnili by je na stronie OBX-a. Marcin ale pamiętaj dobry chinol nie jest zły i do tego jeszcze kasa w portfelu zostaje.

Czarny Chochlik
18-07-10, 02:07
O oszczędnościach myślałem i przez to skończyłem z uniwersalnym Ulter'em, a że dużo jeżdze po niemieckich autostradach... cóż, szkoda zdrowia (psychicznego).

Zatem mniej już patrząc na oszczędności, mam prawie przelot, więc komorowy tłumik odpada, silencer też, bo cała kasa jaką wpakowałem w wydech zostałaby przyblokowana na samym końcu.

Toteż przestudiowałem tą ponad trzystu stronicową lekturę i wychodzi, że jedynym, choć nie tanim rozwiązaniem pozostaje TWIN LOOP, jeżeli nie chce stracić słuchu przed trzydziestką.:p

Dlatego potrzebuje oceny tego typu tłumików, tzn. który konkretnie wybrać...:confused:

do wyboru są następujące:

1. Pseudo OBX zza oceanu (na orginał już mnie nie stać, z przesyłką wyjdzie za drogo) http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-Twin-Loop-Muffler-Acura-Integra-RSX-TSX-TL-RL-CL-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2c55bb1e44QQitemZ19041 6887364QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccesso ries

2. http://www.mgmotorsport.pl/ ale jeszcze nie wiem ile mnie to wyniesie...

3. M-TECH Twin Loop Lub OEM (z możliwie największą puchą)
http://forum.streetshadows.pl/viewtopic.php?t=6307&highlight=twin+loop
http://forum.streetshadows.pl/viewtopic.php?t=6306&highlight=twin+loop

...ale błagam, niech wypowie się ktoś, kto miał na prawde z tym odczynienia...

szastal
18-07-10, 11:55
A jakiego masz tego ultera że ci hałas przeszkadza, ja mam ultera na końcu i porównywałem z kolegą co miał obx na przelocie z tyłu, efekt jest taki że ja ultera mam nadal a on obx pozbył się po 2 mc , na jakiejś dupohamowni byłeś że twierdzisz że ci przytkało wydech na końcu czy opierasz swoje przepuszczenia na licznych wpisach niektórych tutaj z forum ? Jak wygląda pozostała część wydechu ?

Czarny Chochlik
18-07-10, 13:19
Mam uniwersalnego Ultera przelotowego, ale o małej puszcze (co jest powodem hałasu - opinia dwóch różnych tłumikarzy).

Źle zrozumiałeś z tym blokowaniem. Chodziło mi o to, że jak zamocuje na końcu tłumik komorowy, który by załatwił problem chałasu, to przytkam wydech. Silencer nie wchodzi w gre.

Mam 4-2-1 → Katalizator met. 200 CPSI → 55mm + tłumik środkowy (przelotowy) → końcowy Ulter kwasówka uniwersalny → dospawana końcówka.

szastal
18-07-10, 13:49
Tylko że nie doczytałem nigdzie że masz turbo założone, więc po co ten przelot ? Kolega co wywalił właśnie tego przelotowego obx wrócił z powrotem do oem końcowego, jakoś nie zdarzyło się by coś wspomniał że mu auto zamuliło, ale rób jak chcesz, a te ultery co masz to faktycznie ponoć głośne są, ja mam jednak innego i z ustaleń wychodzi że jest głośniej niż seria , ale ciszej niż ten obx który ty chcesz, cena podobna więc warto rozważyć, jeszcze możesz jakiegoś mtecha czy co tu inni polecają ale z tym nie miałem styczności.

drvtec
18-07-10, 15:07
twin loopy są fajnym rozwiązaniem tylko że drogim - słyszałem jak pracuje tylko że cena trochę zabija

ja mam od tego gościa http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266, ale równie dobrze możesz iść w mtecha. Jesli pełen przelot i wszystko dobrze dobrane to masz cicho

Czarny Chochlik
18-07-10, 17:01
...a już się dziwiłem, że mi drvtec nie próbuje wepchnąć jedynego słusznego tłumika:D

Jeżeli wogóle rozważam oem, to tylko M-TECH, natomiast jak już wspominałem, ubzdurałem sobie twin loop'a, tylko potrzebuje opini.

Zastanawia mnie szczególnie ten M-Techa Twin Loop lub MG... ma to ktoś?

Dealer
18-07-10, 17:03
myślę że OEM m-tech powinien Cie zadowolić:) w moim odczuciu twin-loop m-techa w porównaniu do Oem puchy nie wypada wcale lepiej a drożej na pewno:)

Czarny Chochlik
18-07-10, 18:37
Dealer, widziałem twoje ogłoszenia w dziale SPRZEDAM, jesteś może przedstawicielem m-tech? Oem jest przelotowy, czy komorowy?

Dealer
18-07-10, 19:00
nie jestem, może byc przelot i moze byc komorowy.

drvtec
18-07-10, 20:47
...a już się dziwiłem, że mi drvtec nie próbuje wepchnąć jedynego słusznego tłumika:D

Jeżeli wogóle rozważam oem, to tylko M-TECH, natomiast jak już wspominałem, ubzdurałem sobie twin loop'a, tylko potrzebuje opini.

Zastanawia mnie szczególnie ten M-Techa Twin Loop lub MG... ma to ktoś?

nie ejst jedyny słuszny ale jest dobry i za rozsądne pieniądze ale skoro wygrałes w totka to możesz wydać nawet i tysiaka na tłumik końcowy. Był już tu taki jeden co chciał wrzucić w wydech 1,5tys

pracus
19-07-10, 00:29
był ale został wyprostowany przez kilku życzliwych na forum i na PW - zainteresowani wiedzą o kogo chodzi i dziękuję za rady. Czekam na zamówiony zestaw. Jak zamontuje podzielę się informacjami

plewski
19-07-10, 11:21
Jak jest z awaryjnością kolektorów noname/ebay i tym podobne? Lepiej moze zalozyc od d16z6?
Która z opcji jest lepsza? silnik d14

artek0903
19-07-10, 11:23
ja jezdze z takim 3 lata i nie ma zadnych problemow

kenny
19-07-10, 12:31
Jak jest z awaryjnością kolektorów noname/ebay i tym podobne? Lepiej moze zalozyc od d16z6?
Która z opcji jest lepsza? silnik d14

co się moze popsuć w kawałku rury?

plewski
19-07-10, 14:04
moze peknąć ^^ ale rozumiem ze nic takiego nie ma miejsca w wiekszosci przypadkow.

Dzieki za odpowiedzi!
Pozdrawiam.:)

skolopendra
19-07-10, 17:39
moze peknąć ^^

nie pękają one

plewski
20-07-10, 09:53
ok, dzieki jeszcze raz.

pozdrawiam

Son - Goku
21-07-10, 18:32
Jakie głośne jest te RM Motors ?? Może ktoś to go posiada by coś napisał. . .

http://moto.allegro.pl/item1144622181_tlumik_sportowy_rm_motors_mini_76z_ opaska_gratis.html

W sumie na you tube można posłuchać, ale to nie zdaje egzaminu,by spr jak głośne jest rzeczywiście.

glośność Tego tłumika można porównać do np. ultera, wm, mugen ??

skolopendra
21-07-10, 18:44
Jakie głośne jest te RM Motors ?

biorąc pod uwagę średnicę puchy, to za głośne

Gajos90
21-07-10, 19:26
siemka.mam zamiar wyciac kata i tu moje pytanie. obecnie mam koncowy przelotowy tlumik m-techa i co wstawic zamiast kata zeby bylo czuc ze samochod choc troszke lepiej jedzie ale i zeby nie bylo zbyt glosno??
pozdro

n1uniek
21-07-10, 20:14
rurke.

Son - Goku
21-07-10, 20:16
biorąc pod uwagę średnicę puchy, to za głośne

Więc jest to coś ala mugen??

skolopendra
21-07-10, 20:26
zeby bylo czuc ze samochod choc troszke lepiej jedzie ale i zeby nie bylo zbyt glosno??

jak byś doczytał ten temat to byś wiedział że tłumik przelotowy


ala mugen??

tak

Son - Goku
21-07-10, 21:18
achm.

To jeszcze jedno. . .

http://allegro.pl/item1151177030_tlumik_sportowy_rm_motors_s76p_opas ka_gratis.html

Średnica koncówki w sumie ta sama, ale pewnie jest ciszy przez tą puszkę, co??

And84
21-07-10, 23:35
siemka.mam zamiar wyciac kata i tu moje pytanie. obecnie mam koncowy przelotowy tlumik m-techa i co wstawic zamiast kata zeby bylo czuc ze samochod choc troszke lepiej jedzie ale i zeby nie bylo zbyt glosno??
pozdro
Ja miałem wybebeszony kat ale ostatnio coś takiego poskładałem z rurowego AWG który mi został po wymianie środkowego ..
http://i290.photobucket.com/albums/ll258/Rippol/th_katbeg1.jpg (http://i290.photobucket.com/albums/ll258/Rippol/katbeg1.jpg)

radar333
23-07-10, 10:37
skolopendra, ty to masz cierpliwość. Te same odpowiedzi na te same pytania i tak już od paruset stron tematu :)

skolopendra
23-07-10, 17:26
Średnica koncówki w sumie ta sama, ale pewnie jest ciszy przez tą puszkę, co??

o ile jest prawidłowo wykonany ,to tak

drvtec
27-07-10, 00:10
skolopendra, ty to masz cierpliwość. Te same odpowiedzi na te same pytania i tak już od paruset stron tematu :)

bo zamiast zrobić kompedium wiedzy wydechowej to trzeba kilka razy łopatologicznie 7x na dzień pisać to samo żeby w łepetyny weszło

Gajos90
28-07-10, 14:47
siema. mam problem.od wczoraj przy niskich obrotach brzeczy mi silencer. strasznie to denerwuje.mial juz ktos taka przypadlosc?? co mozna zrobic aby wyeliminowac to brzeczenie?? tylko prosze nie pisac odpowiedzi w stylu "wyjmij silencer i jezdzij bez":p

radar333
28-07-10, 14:52
Wyjmij silencer i jezdzij bez, zmień tłumik końcowy, dokręć silencer (może się poluzował), nawierć drugą dziurę i skręć drugą śrubką. Nikt nic innego nie wymyśli chyba raczej.

Gajos90
28-07-10, 16:05
problem z silencerem rozwiazany:D opukalem troche krawedzie mlotkiem i teraz silencer nie brzeczy.:p tylko mialem problem z wsunieciem wkadki do wydechu ale jest GIT

drvtec
28-07-10, 21:11
pospawaj:D

pobo22
29-07-10, 10:43
a ja mam trochę nietypowe i pewnie trochę z dzieciny głupszych pytań :p czy nakłądki na końcówkę wydechu z dyfuzorem coś daje czy tylko ładnie wygląda a dyfuzor to chwyt market. ?

radar333
29-07-10, 11:41
Ładnie wygląda i buczy. Daje + 2 pkt lansu.

pszemeq
29-07-10, 11:44
Witam. Temat jest dość obszerny i moje pytanie pewnie już było, ale żeby znaleźć to czego szukam, to by pewnie dużo czasu zajęło...
Więc tak, mam duży tłumik wm sport, nie pamiętam modelu, ale jest on wzorowany na apexi N1 bodajże..i teraz chodzi mi o to, żeby wywalić go i wstawić inny, cichszy. Kto co poleca?? Ja jestem za komorowym M Techa, wydaje mi się, że będzie miał fajny pomruk i będzie ze dwa razy cichszy bo na tym co mam to nawet na wkładce bania pęka po dłuższym czasie jazdy..

kenny
29-07-10, 12:23
No to juz sam sobie odpowiedziałeś :)

pszemeq
29-07-10, 12:39
No dobra, ale czy ten tłumik jest godny polecenia. A może ktoś ma jakiś inny pomysł..

Gorliś
29-07-10, 15:12
No ja moge polecic m-techa. Długo sie wahalem bo bylo mi drogo, z drugiej strony rozmawialem z kilkoma osobami z forum i zdecydowanie mi go polecily. Ja mam przelot 2'', nie komorowy i glowy nie urywa.

pszemeq
29-07-10, 15:58
Czyli M-Tech. Dzięki za info.

Gajos90
29-07-10, 16:01
tez polecam m-techa. ja mam przelotowy i fakt bez wkładki jest głośno ale z wkładką troszke głośniej niż seria a brzmi o wiele lepiej niż seria. gdy ja się rozglądałem za wydechem tez wiele osób mi polecało m-techa:)

pracus
29-07-10, 17:10
pszemeq ja tez tak myślałem że tylko mtech i kupa siana na to pójdzie. Doradzili mi na tym forum inne rozwiązania - dużo tańsze a jak się okazało w praktyce równie skuteczne. Kupiłem od jednego gościa z allegro i nie żałuję

pszemeq
29-07-10, 19:10
Ja wychodzę z takiego założenia, że biednego na tanie rzeczy nie stac. Więc padło na m techa. W Socho jest chłopak, który w piątce jajku w coupe ma m techa bodajże i bardzo sobie chwali, a miał też kiedyś taki jak ja. Tylko, że on ma b18 więc doznania dźwiękowe są przesoczyste ;) Cena tego tłumika może i zabija ale przy zakupie. Wydaje mi się, że przy dłuższym użytkowaniu wyjdzie taniej niż nie jeden z allegro za 100;) A szukam czegoś tak do 350, 400 pln.

drvtec
29-07-10, 19:38
Drvtec, masz wszystkie 135 postow napisanych w tym temacie, badz pokrewnych o wydechach.
Czy nie starczy juz tej autoreklamy tlumikow z allegro? :o Moze przyznaj sie wreszcie ze to Twoj produkt.
Poza tym jezeli sadzisz ze cena mtechow zabija, to sprawdz po ile klepie wydechy mg albo eltec. Za jakosc trzeba placic.

jesli polecam to co mam u siebie to źle? A jeśli inni polecają mtecha to dobrze?
wypowiadam się tam o czym mam pojęcie lub co sam przerabiałem czyli z własnego doświadczenia a nie jedna baba drugiej babie jak większość

nie znam się na turbo , nie robiłem nic z elektroniką, car audio siatex drutex mnie nie interesuje ; lubię za to wydechy robione z głową. Sam mam zrobione, przejechałem się na kilku firmach i polecam to co sprawdziłem i jest dobre a co było do d... piszę jasno i otwarcie to też się Tobie nie podoba?

syndrom
29-07-10, 19:39
ja bede robil drugi wydech i znowu na eltecu. koncowy kosztuje 650zl ale wiem ze nie sra wata, jest cichy, nic sie z nim nie dzieje i bardzo dobrze wyglada.


jesli polecam to co mam u siebie to źle? A jeśli inni polecają mtecha to dobrze?
wypowiadam się tam o czym mam pojęcie lub co sam przerabiałem czyli z własnego doświadczenia a nie jedna baba drugiej babie jak większość

nie znam się na turbo , nie robiłem nic z elektroniką, car audio siatex drutex mnie nie interesuje ; lubię za to wydechy robione z głową. Sam mam zrobione, przejechałem się na kilku firmach i polecam to co sprawdziłem i jest dobre a co było do d... piszę jasno i otwarcie to też się Tobie nie podoba?

jezeli faktycznie jestes tak zadowolony to polecaj. ja odnioslem wrazenie ze to Twoje tlumiki i walisz glupa, probujac ludzi namawiac na swoje produkty.
bez spiny :)

szastal
30-07-10, 10:10
Widzisz Ty masz b18 w swoim, a ja mam d15 i nie mam zamiaru silnika robic ( chce się przeturlac ok 2 lat, i kupic ATR'a). Chcę tylko ogarnąc zawieszenie na cacy i założyc tłumik, który będzie ładnie wyglądał i będzie cichy, ale zadziorny. Eltec, z tego co już zdążyłem wybadac jest konkretny ale cena jest dla mnie póki co za wysoka, niestety :(

A ja ci powiem że napisałem do ultera o dużą puchę do mojego auta i dostałem za 250zł, tylko że ja miałem już końcówkę ultera w poprzednim wydechu więc mi ją tylko przespawali, jak masz dobrą rurę od środkowego do końcowego to koszt montażu też znacznie mniejszy i może się okazać ciekawą alternatywą do tego jak chcesz mieć to zrobione, cena nie jest wygórowana i też tu kilka osób na tym lata, jeśli za drogo to jeszcze możesz rozważyć mtecha lub też to od drvtec .

kasiorek
30-07-10, 13:00
i znowu wychodzi na moje żeby zrobić odpowiednie zestawienie na zasadzie kto i co ma w wydechu i powiedzmy za mniejwięcej jakie pieniądze zrobione; napisać jaki kolektor jest ok, jaki zamiennik kata, środkowego, końcowego itp; jaką średnicę do jakiej mocy stosować , z jakiego materiału poszczególne elementy i po temacie

mam wrażenie że zebranie tego do kupy nie jest zbyt ciężkie śledząc aktywnie ten wątek - do tego zrobić myk napisać do importerów, producentów że takie coś będzie na forum może dali by rabaty dla forumowiczów/klubowiczów i wszyscy byli by zadowoleni

temat czy ulter, mtech, gość z allegro był tyle razy poruszany że głowa boli każdy jak wiadomo kupi to na co go stać lub co podpowiada rozum / serce

sam mam od tego ostatniego i nie narzekam z tym że mam obecnie wszystkie elementy

pszemeq
30-07-10, 17:26
No i nici z planów o tłumiku...właśnie gadałem z mechaniorem co mi rozrząd robił dzisiaj i powiedział że mam blok pęknięty, a dokładniej wykruszony przy łapie. Wszystko wybadam jak cifa odbiorę, ale raczej silnik do wymiany..

Budziniak
30-07-10, 20:51
Panowie skoro im środkowy dłuższy tym lepiej to w takim razie gdzie dostać taki najdłuższy przelot. Już piszę w czym problem.. w dziale sprzedam są zestawy 2 calowych rur i kolanek do pospawania wydechu. Plan jest taki aby zaraz za kolektorem wstawić ten " jak najdłuższy środkowy i dalej już do samego końca 2 calowa rura. Końcowy tez pójdzie aut bo po co mi ten zbędny balast.
Druga opcja to puszczenie wydechu samym środkiem auta tylko nie potrafię sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Czy to nie wpłynie negatywnie na odprowadzanie spalin? Moim zdaniem przelot to przelot i nie ważne czy ma 3 zakręty po drodze czy zero ale proszę o mądre sugestie. TYLKO MĄDRE

syndrom
30-07-10, 21:41
Panowie skoro im środkowy dłuższy tym lepiej to w takim razie gdzie dostać taki najdłuższy przelot. Już piszę w czym problem.. w dziale sprzedam są zestawy 2 calowych rur i kolanek do pospawania wydechu. Plan jest taki aby zaraz za kolektorem wstawić ten " jak najdłuższy środkowy i dalej już do samego końca 2 calowa rura. Końcowy tez pójdzie aut bo po co mi ten zbędny balast.
Druga opcja to puszczenie wydechu samym środkiem auta tylko nie potrafię sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Czy to nie wpłynie negatywnie na odprowadzanie spalin? Moim zdaniem przelot to przelot i nie ważne czy ma 3 zakręty po drodze czy zero ale proszę o mądre sugestie. TYLKO MĄDRE

1. ogolnie to nie polecam samego srodkowego, jak robic na jednym tlumiku to na dobrym koncowym. tak jak piszesz bedzie o wiele glosniej. poza tym srodkowy najlepiej robic jak najdalej (czyli np w miejscu oryginalnego srodkowego a nie kata), zeby spaliny mialy jak najdluzej niezaklocony przeplyw - oczywiscie to sa marginalne przyrosty
2. wydech na wprost da wiekszy przyrost ale bedzie glosniejszy, poza tym bedzie nizej wisial - gra nie warta swieczki

Budziniak
30-07-10, 21:49
1. ogolnie to nie polecam samego srodkowego, jak robic na jednym tlumiku to na dobrym koncowym. tak jak piszesz bedzie o wiele glosniej. poza tym srodkowy najlepiej robic jak najdalej (czyli np w miejscu oryginalnego srodkowego a nie kata), zeby spaliny mialy jak najdluzej niezaklocony przeplyw - oczywiscie to sa marginalne przyrosty
2. wydech na wprost da wiekszy przyrost ale bedzie glosniejszy, poza tym bedzie nizej wisial - gra nie warta swieczki

Obecnie mam pełen przelot tyle że na seryjnej średnicy. 2 cale to max co chciał bym mieć w sprawie wydechu bo żadnych grubszych modów w tym silniku nie planuję. Adrian a może nie dawać tego środkowego przelotu tylko standardowy z taką średnicą wejść i wyjść ? Jeśli chodzi o głośnośc to nie ma strachu na tym setupie co mam teraz jest głośno...nawet bardzo ale mi to pasuje

syndrom
31-07-10, 14:20
Obecnie mam pełen przelot tyle że na seryjnej średnicy. 2 cale to max co chciał bym mieć w sprawie wydechu bo żadnych grubszych modów w tym silniku nie planuję. Adrian a może nie dawać tego środkowego przelotu tylko standardowy z taką średnicą wejść i wyjść ? Jeśli chodzi o głośnośc to nie ma strachu na tym setupie co mam teraz jest głośno...nawet bardzo ale mi to pasuje

ale czemu masz zmieniac przelotowy tlumik na seryjny bo nie rozumiem :)
jak chcesz dobrze i w rozsadnych pieniadzach to wyjscie jest juz znane - rurki 2'' i dwa mtechy przelotowe, ewentualnie jak chcesz mniej wydac i masz mocne uszy to rob tylko na koncowym

zlkwow
31-07-10, 14:35
jaka jest srednica seryjnego wydechu w 4/5genie ? Ile mm na wejsciu i wyjsciu kata

szastal
31-07-10, 15:23
jaka jest srednica seryjnego wydechu w 4/5genie ? Ile mm na wejsciu i wyjsciu kata

Pewnie odpowiednia do zastosowanego w nim silnika.

Budziniak
31-07-10, 15:35
ale czemu masz zmieniac przelotowy tlumik na seryjny bo nie rozumiem :)
jak chcesz dobrze i w rozsadnych pieniadzach to wyjscie jest juz znane - rurki 2'' i dwa mtechy przelotowe, ewentualnie jak chcesz mniej wydac i masz mocne uszy to rob tylko na koncowym

Wiem że Mtech w układzie wydechu to dobre rozwiązanie ale zależy mi aby ominąć końcowy czyli ma go nie być wcale. Dlatego pytałem o dostępność jak najdłuższego środkowego. Mówiąc o seryjnym miałem na myśli coś przelotowego ale dobrze tłumiącego :D

syndrom
31-07-10, 16:18
Wiem że Mtech w układzie wydechu to dobre rozwiązanie ale zależy mi aby ominąć końcowy czyli ma go nie być wcale. Dlatego pytałem o dostępność jak najdłuższego środkowego. Mówiąc o seryjnym miałem na myśli coś przelotowego ale dobrze tłumiącego :D

wiekszosc producentow zrobi Ci tlumik na wymiar jaki chcesz. podzwon do el-teca, mg, kwasmetu, motowydechu i zobacz ile beda chcieli.
poza tym, zanim zrobisz wydech bez koncowego, to poogladaj filmy na youtubie z samym middle pipem :)

szastal
31-07-10, 20:09
to poogladaj filmy na youtubie z samym middle pipem :)

Nawet nie trzeba daleko szukać tu masz od kogoś z forum http://www.youtube.com/watch?v=txL1RyksoyY

Budziniak
31-07-10, 21:23
Uwierzcie że mój wydech jest tak samo głośny może nawet bardziej. Na tym filmiku z linku dźwięk staje się przy pewnych obrotach cichszy a u mnie jest bardzo głośny w pełnym zakresie obrotów.
Zanotuje numery do tych firm i w poniedziałek postaram się zadzwonić w kilka miejsc.
Jak na razie nie udało Wam się mnie zniechęcić :)

zlkwow
01-08-10, 14:17
Pewnie odpowiednia do zastosowanego w nim silnika.

hm fakt moze malo sprecyzowane pytanie. Chodzilo mi o srednice
seryjnego wydechu (dokladnie na wejsciu i wyjsciu kata w mm)
w 4 genie: d15b2 i 5 genie d15b7

Blabla
01-08-10, 15:45
Jaki tłumik końcowy wstawić do V HB D15b2? nie ma być głośny, który będzie ryczał, ma mruczeć i ładnie brzmieć na wysokich obrotach :), ew. lekki bassik :), zastanawiam się nad dedykowanym ulter sport, ale czy nie będzie zbyt cichy? ktoś coś poleca?

Mam świadomość że takie pytanie już padło w tym temacie, ale jak widzę że mam przejrzeć 330 stron to aż się w głowie kręci ;)

Pzdr

szastal
01-08-10, 16:35
Jaki tłumik końcowy wstawić do V HB D15b2? nie ma być głośny, który będzie ryczał, ma mruczeć i ładnie brzmieć na wysokich obrotach :), ew. lekki bassik :), zastanawiam się nad dedykowanym ulter sport, ale czy nie będzie zbyt cichy? ktoś coś poleca?

Mam świadomość że takie pytanie już padło w tym temacie, ale jak widzę że mam przejrzeć 330 stron to aż się w głowie kręci ;)

Pzdr

Ja mam ultera i jest ok, tak jak mówisz, tylko że nie kupowałem dedykowanego czy jak tam to się zwie. Zakup fajny ale jak nie którzy twierdzą drogi, lecz na pewno sprawdzony. I lepiej poczytaj chociaż te 5 - 10 stron wstecz.

Budziniak
01-08-10, 16:37
Jaki tłumik końcowy wstawić do V HB D15b2? nie ma być głośny, który będzie ryczał, ma mruczeć i ładnie brzmieć na wysokich obrotach :), ew. lekki bassik :), zastanawiam się nad dedykowanym ulter sport, ale czy nie będzie zbyt cichy? ktoś coś poleca?

Mam świadomość że takie pytanie już padło w tym temacie, ale jak widzę że mam przejrzeć 330 stron to aż się w głowie kręci ;)

Pzdr

Mtech oem look albo Ulter albo drvtec może Ci podać namiar na kolesia który robi wydechy na zamówienie :)

Son - Goku
04-08-10, 20:12
Tak z ciekawości, jak wygląda głośność z tej puszki ??

http://moto.allegro.pl/item1172378138_sprawdz_tlumik_basowy_wm_sport_supe r_brzmienie.html

z końcówki jest zwężenie i potem są wymiary90/100mm

Mugen,czy bardziej ulter z niej ??

szastal
04-08-10, 23:38
jak wygląda głośność z tej puszki ??

Jak z puchy za 150zł . Jedno trzeba przyznać ładnie wygląda .

Son - Goku
05-08-10, 00:40
Jak z puchy za 150zł . Jedno trzeba przyznać ładnie wygląda .

Dokładnie, to mnie kusi.

Lecz nie wiem czy nie będzie mi bić po bębnach podczas jazdy jak ala"mugen.

drvtec
05-08-10, 07:27
Tak z ciekawości, jak wygląda głośność z tej puszki ??

http://moto.allegro.pl/item1172378138_sprawdz_tlumik_basowy_wm_sport_supe r_brzmienie.html

z końcówki jest zwężenie i potem są wymiary90/100mm

Mugen,czy bardziej ulter z niej ??

trochę mała ta puszka żeby było fajne brzmienie na pełnym przelocie. W golfie to się zgodzę ale w japońcach może być głośno; i takiego już nie wygłuszysz.

Poza tym na logikę co to może być za tłumik cały z inoxa za 155zł skoro rodzimy mtech kosztuje ok 350zł u producenta? Chińszczyzna i tyle

kasiorek
05-08-10, 22:57
i będzie rdzewieć
poza tym na tym forum już kilku użytkowników stwierdziało że wm to zło ale wiesz to są twoje pieniądze chcesz kupuj tylko potem nie pytaj jak wyciszyć lub dlaczego rdzewieje

kenny
05-08-10, 23:58
ktoś tu pisał kiedyś, że tłumików się nie kupuje na dziesięciolecia

barteks
06-08-10, 00:37
Siemanko wszystkim
Muszę w swoim civicu wymienić środkowy odcinek wydechu, przy tej okazji mam zamiar usunąć kata zastępując go tłumikiem przelotowym, dalej środkowy tłumik przelotowy, całość na rurach 50mm. Końcowy tłumik to dedykowany do 5d VTi komorowy także na 50mm rurach z bardzo dużą puchą (obecnie założony, głośność jak w serii) Nie wiem jednak czy jest sens przeprowadzania takiego zabiegu, gdyż nie zamierzam wymieniać kolektora. Chciałbym, aby było słychać delikatny, nie męczący pomruk. Czy mogę się spodziewać lekkiego odmulenia auta? Jakich firm tłumiki zastosować? Myślałem nad AWG zamiast kata, a środkowy z tego co czytałem M-tech. Czy średnica wydechu nie będzie zbyt duża? Auto to 5d z popularnym d14a8

kasiorek
06-08-10, 01:12
no właśnie czyli mtech odpada;)

a tak na serio może mi ktoś wyjaśnić dlaczego polski naród zawsze idzie pod górkę zamiast stosować sprawdzone rozwiązania; pytać się trylion razy o to samo; itd

szlaki w wydechu są przetarte wiadomo co i w jakiej kolejności dłubać, do jakich firm / ludzi uderzyć a ciagle w kółko to samo. Kurde chyba sam usiądę i zrobie ta tabelę co warto a co nie warto z porównaniem 3 lub 4 firm co robią i co oferują i mniej więcej za jakie pieniądze potem może mod to przyklei i będzie po temacie. Jeśli na forum są przedstawiciele, przyjaciele firm wydechowych lub podobni to proszę na pw o cenniki , zakresy wyrobów, materiały itp. Co do przekroi rur pod określone pojemności / moce liczę także na forumowiczów - ja to wszystko poskładam i po temacie.

na forum przewijają się głównie 3 firmy wydechowe : ulter, mtech, gość z allegro pozostałe takie jak rm, wm, km uważam za bedziewie także w tym zestawieniu ich nie będzie bo po prostu nie warto sobie głowy chłamem zawracać. Jesli chcecie jeszcze jakąś firmę dołożyć proszę o pw

freelanc3r
06-08-10, 02:35
temat mega obszery, ale i tak prosze o rade !

fundusze mam do okolo 500zl, tlumik do Del Sola d16z6
uklad mam seryjny (teraz bedzie wymieniany srodkowy tlumik ale mysle ze na cos zwyklego)

mial byc Twin Loop (ale kazdy zna historie zakupu grupowego) i trzeba sie na wszelki wypadek rozgladnac sie za czyms innym tu w PL.
Nie moze to byc tandeta typu Mugen style. Chce by mial rasowy pomruk(a nie darcie ryja), na niskich obrotach w miare cicho, na wysokich ma grac muzyka :)
Polecacie Ultera i Mtecha, tylko czy oni maja cos takiego? Ew. inne firmy jakies.

Prosze o rade i z gory niezwykle dziekuje. :)

szastal
06-08-10, 10:54
Polecacie Ultera i Mtecha, tylko czy oni maja cos takiego? Ew. inne firmy jakies.

Mają coś takiego tylko jak byś brał ultera dedykowanego to chyba nie ten budżet , jak byś brał samą puchę od nich i montował w warsztacie to się chyba zmieścisz, ja mam tak i sprawdza się. Nie wiem jak cenowo mtech ale pewnie taniej , jest jeszcze koleś z allegro (może by go jakoś bardziej fachowo/cywilizowanie określać bo się nawet źle kojarzy takie mówienie) będzie taniej ale nie wiem jak z twoimi oczekiwaniami będzie.


Siemanko wszystkim
Muszę w swoim civicu wymienić środkowy odcinek wydechu, przy tej okazji mam zamiar usunąć kata zastępując go tłumikiem przelotowym, dalej środkowy tłumik przelotowy, całość na rurach 50mm. Końcowy tłumik to dedykowany do 5d VTi komorowy także na 50mm rurach z bardzo dużą puchą (obecnie założony, głośność jak w serii) Nie wiem jednak czy jest sens przeprowadzania takiego zabiegu, gdyż nie zamierzam wymieniać kolektora. Chciałbym, aby było słychać delikatny, nie męczący pomruk. Czy mogę się spodziewać lekkiego odmulenia auta? Jakich firm tłumiki zastosować? Myślałem nad AWG zamiast kata, a środkowy z tego co czytałem M-tech. Czy średnica wydechu nie będzie zbyt duża? Auto to 5d z popularnym d14a8

Prawie jak seria, więc lepiej zobacz gdzie u ciebie w okolicy robią dobrze wydechy, powiedz że chcesz wymianę środkowego niech ci nawet seryjny założą i kata wymienią na przelot taki jaki mają.

kuster
06-08-10, 11:47
Witam!
1. Czy przy zmianie/montażu kolektora ssącego i wydechowego z D16Z6 do D14A8 muszę bawić się w konkretne ustawienie ECU? czy jakiś czas mogę na tym jeździć?

2. Czy kolektor 4-2-1 z D16Z6 ma średnicę 1.8" czy 2"?

3. Czy w Civicu 5d 6gen środkowy tłumik jest w pełni przelotowy?

4. Czy bawienie się w kolektor 4-2-1 z D16Z6 + strumienica + oryginalne graty (przelot) + dedykowany tłumik ma na początek sens czy lepiej już na dzień dobry wstawić 2"?

5. Czy zmiana średnicy wydechu może konkretnie zmienić pracę silnika na gorsze? chodzi mi o przejście z 2" na 1.8" bo całego wydechu na już nie zrobię.. trzeba by kaski uzbierać..

To na tyle póki co :D

zakit
07-08-10, 17:04
to ja mam wytanie z innej beczki, mam na stanie dedykowany wydech do b18, POWERFLOW-a, szerokosc 2" na calej dlugosci, 2 tlumiki przelotowe. warte to cos? wie ktos jak z gloscnoscia tego wydechu? z tego co slyszalem podobno jest w miare cichy.

Tomado
07-08-10, 21:11
witam
chciałbym zapytać jaki byłby koszt zrobienia wydechu z nierdzewki chciałbym żeby było dość cicho. Czego użyć? Myślełem żeby zrobić dwa środkowe przelotowe mtecha i końcowy mtech oem lok. Jaka cena by tego wyszła wszystkiego razem z rurami? I na jakiej średnicy to zrobić? myślałem nad seryjną średnica ale czy wtedy uzyskam jakąś poprawe osiągów? dzieki za sensowne odpowiedzi ;)

zakit
07-08-10, 21:16
witam
chciałbym zapytać jaki byłby koszt zrobienia wydechu z nierdzewki chciałbym żeby było dość cicho. Czego użyć? Myślełem żeby zrobić dwa środkowe przelotowe mtecha i końcowy mtech oem lok. Jaka cena by tego wyszła wszystkiego razem z rurami? I na jakiej średnicy to zrobić? myślałem nad seryjną średnica ale czy wtedy uzyskam jakąś poprawe osiągów? dzieki za sensowne odpowiedzi ;)

jak na seryjnej srednicy to po co wogole robic wydech z nierdzewki, po to zeby byl czy dla lansu?

jeden srodkowy, jeden koncowy, pytanie czy chcesz przelot czy komorowy, jesli komorowy to raczej poprawa osiagow bedzie nieznaczna,

zapewne srednica to 2", z tym nie napisales jaki silnik, ale strzelam ze seria.

Tomado
07-08-10, 21:42
na przelocie bym chciał ale czy podejde z 2" pod seryjny kolektor?

aha no a silnik d14 odblokowany i bede chciał jeszcze dolot zrobic

pako7
08-08-10, 10:04
na przelocie bym chciał ale czy podejde z 2" pod seryjny kolektor?

aha no a silnik d14 odblokowany i bede chciał jeszcze dolot zrobic

kolektor seryjny ma na wyjściu 34 lub 40 mm więc straszna lipa , kup 4-2-1 jakiś ebay-owy i reszte tak jak piszesz i powinno być cicho .
ja mam w B18 2,5 cala środkowe dwa z RM motors i zakończony twin loopem.
i jest tak :
http://www.youtube.com/watch?v=DIqb0ZAPUo0

szastal
08-08-10, 10:50
ja mam w B18 2,5 cala środkowe dwa z RM motors i zakończony twin loopem.
i jest tak :
http://www.youtube.com/watch?v=DIqb0ZAPUo0

Bardzo ładnie , masz bardzo podobnie setup jak ja to zrobiony, tyle że ja końcowy mam jeszcze komorowy i myślałem aby wsadzić przelotowy, nie rozprężyło ci to za bardzo układu ? Z filmu dużo wiadomo że się nie wywnioskuje ale faktycznie wewnątrz cicho masz. Kolektor też masz zmieniony ?

pako7
08-08-10, 11:19
kolektor mam serie przerobioną na 2,5 cala czyli ucięty koniec kolektora do miejsca gdzie jest średnica 57mm i dospawana rurka z miejscem na sonde i plecionka. o tak :
http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-07/0bbfd85f.jpg (http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-07/0bbfd85f/dsc_3112.jpg.html)

w środku jest baardzo cicho jak opuszcze szybe to słysze że coś z tyłu popierduje jak zchodzi z obrotów z 4-3 to buczy ale nie ma tragedi typu WM .ub N-style że łeb urywa. mam 6 miesięczne dziecko i cenie sobie cisze a z takim setupem ma spokój i cisze.
co miałeś na myśli pisząc "nie rozprężyło ci układu "

Tomado
08-08-10, 11:41
kolektor seryjny ma na wyjściu 34 lub 40 mm więc straszna lipa , kup 4-2-1 jakiś ebay-owy i reszte tak jak piszesz i powinno być cicho .
ja mam w B18 2,5 cala środkowe dwa z RM motors i zakończony twin loopem.
i jest tak :
http://www.youtube.com/watch?v=DIqb0ZAPUo0

a ile kosztuje taki kolektor i gdzie moge go dostać? wtedy cały wydech na 2" z dwoma przelotowymi i końcowym przelotowym mtecha. Jak to bedzie wyglądać cenowo?

Dealer
08-08-10, 11:53
cenowo środkowy 200zł końcowy 350zł, wydaje mi się ze na jednym środkowym będzie wystarczająco cicho.

pako7
08-08-10, 12:17
tutaj możesz kupić to serii D
http://allegro.pl/item1164621673_kolektor_wydechowy_4_2_1_honda_civi c_dseria_tuning.html
reszta możesz firmy M-tech lub Rm motors zrobisz jak chcesz.
lub zapytaj na grupowych
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?69997-Kolektory-4-2-1-D-seria/page19

Tomado
08-08-10, 12:27
cenowo środkowy 200zł końcowy 350zł, wydaje mi się ze na jednym środkowym będzie wystarczająco cicho.

dobrze a rury do tego i kolektor jeszcze

a jakie różnice w cenach sa między M-tech a Rm motors ?

pako7
08-08-10, 12:34
rury to w hurtowni jakieś możesz kupić. google ci pomoże :)

Tomado
08-08-10, 12:41
aha bo to mogą być zwykłe rury z nierdzewki tak? 2" maja mieć na zewnątrz czy wewnatrz? i ile metrów jej potrzeba do hb VIgen ? jakieś kolanka itp?

pako7
08-08-10, 12:46
2m rury
3 kolanka 90st ci wystarczy
1m pręta fi 8 mm do wieszaków.
średnica rury hmm przy D14 chyba 50mm wystarczy spokojnie.(średnica zewnętrzna)
no i majstra co spawa tigiem żeby było ładnie

Tomado
08-08-10, 13:06
2m rury
3 kolanka 90st ci wystarczy
1m pręta fi 8 mm do wieszaków.
średnica rury hmm przy D14 chyba 50mm wystarczy spokojnie.(średnica zewnętrzna)
no i majstra co spawa tigiem żeby było ładnie

pako7 dzieki za pomoc ;) to zaczynam zbierac kase i graty na tego moda. we wrzesniu mam nadzieje hehe

szastal
08-08-10, 13:40
pako7 dzieki za pomoc ;) to zaczynam zbierac kase i graty na tego moda. we wrzesniu mam nadzieje hehe

A te rury z kwasówki to ci potrzebne żeby wydech wytrzymał więcej niż całe auto ? Chyba że będziesz po prostu przy opisywaniu auta mówił że to nierdzewka, a przy twoim silniku i jego mocy raczej bym walczył o każdy kilogram.

billiejoe
08-08-10, 13:49
w takim razie zapytam ile wytrzyma wydech ze zwykłej rurki w naszych warunkach drogowych?

Tomado
08-08-10, 14:03
szastal to co proponujesz? byłby kolektor 4-2-1 i co dalej jak to rozwiązać? chciałbym dołapać kilka koni dodatkowych. Wszelkie sugestie bedą pomocne

szastal
08-08-10, 14:23
szastal to co proponujesz? byłby kolektor 4-2-1 i co dalej jak to rozwiązać? chciałbym dołapać kilka koni dodatkowych. Wszelkie sugestie bedą pomocne

Poczytaj trochę ten wątek bo z tego co widzę nie kupujesz tego jutro, zobacz co inni mają założone i jakie efekty osiągnęli, ja zakładałem w zakładzie który się zajmuje wydechami środek od kolektora do końcowego na 2 tłumikach i średnicy 2,5 cala i płaciłem jakieś 350zł więc sam sobie przelicz, nawet jak byś seryjny wydech od vti założył i taki poszukaj to ci taniej to wyjdzie niż ten cały zabieg z kupnem rur i spawaniem tego. Inna sprawa że koszt do efektów będzie trochę nieadekwatny, bo to silnik d14, więc coś tam będzie, ale szału nie będzie.

Budziniak
08-08-10, 15:04
w takim razie zapytam ile wytrzyma wydech ze zwykłej rurki w naszych warunkach drogowych?

Wytrzyma na tyle długo że zapomnisz o tym że masz jakiś mod w układzie wydechowym.

Tomado
08-08-10, 15:21
ale cały od vti czyli rury, srodkowy i końcowy? czy jak bo troche nie łapie

i gdzie w poznaniu to robia bo aktualnie mieszkam pod poznaniem (pamiątkowo) więc może wybrał bym sie tam gdzie robiłeś

pracus
08-08-10, 15:29
całkiem niedawno miałem taki sam problem chciałem idiota ładować w wydech 1500zł ale koledzy z forum mnie wyprostowali. Miała być nierdzewka a jest stal aluminiowana, kolek ebay i tłumiki od tego gościa http://allegro.pl/my_page.php?uid=13137266 koszt całości 980zł . Dźwięk ustawił jak chciałem tak że mogę to polecić - mam nadzieję że nie dostanę po głowie jak inni w tym wątku co polecają tego producenta

Tomado
08-08-10, 15:34
ile taka stal aluminiowana kosztuje?;> i na jakich tlumikach robiłeś?

pracus
08-08-10, 15:38
stal aluminiowana to guziki za rury dałem chyba 70 czy 80zł końcowy, środkowy, zamiennik kata wszystko na przelocie i średnicy jaka podałem

pako7
09-08-10, 10:48
moim zdaniem kwasówka wytrzyma dłużej niż jakaś stal aluminiowana czy nierdzewka. no i będzie lżejsza bo można dać cieńszą ściankę 1,5mm a te aluminiowane stale mają grubszą . jak się mylę niech mnie ktoś poprawi :)

RogeR
09-08-10, 11:54
Mylisz się :P Też mają 1,5mm

Dealer
09-08-10, 12:13
kwasówka = nierdzewka??

drvtec
09-08-10, 12:15
problem zaczyna się przy alu dopiero od 2,5cal bo wtedy 1,5mm ścianka tylko na zamówienie

ale na popularnych 2 i 2,25 nie ma żadnego problemu

pako7
09-08-10, 13:21
kwasówka = nierdzewka??

nie, nierdzewka to inny materiał co kwasówka choć spolerowane podobnie wyglądają.
na stali kwasoodpornej nie trzyma się magnes na nierdzewce tak taki myk w sprawdzeniu jak byście kiedyś kupowali kwasówke lub tłumiki

Mylisz się :P Też mają 1,5mm

tylko że przy zwykłej rurze ścianka 1,5mm nie wytrzyma tyle co kwasówka.

RogeR
09-08-10, 14:39
Nierdzewkę chyta magnez? Ciekawa teoria :lol: Może jakąś chińszczyzne co w sklepach sprzedają i mówią że to nierdzewka :D

Gorliś
09-08-10, 15:47
Przeciez to zalezy od gatunku stali i jej skladu czy jest magnetyczna czy nie.

pako7
09-08-10, 22:56
kwasówke nie chwyta magnes
zapraszam do postudiowania. jaka różnica jest między kwasówką a nierdzewką i która lepsza :)
http://www.407wwdh.type.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=55

...Bartuś...
10-08-10, 23:32
Mam do was małe pytanko...Czy ktoś z was ma może wydech puszczony pod bakiem ?? Jakieś negatywne skutki tego??Oczywiście pod bakiem owinął bym go bandażem aby temperatura zbytnio nie rosła...

majty2009
11-08-10, 11:26
panowie mega problem ;/ zrobilem wydech na 2,25cala plus 2xM-Tech przelotowe tez 2,25cala, do tego repika kolektora wydechowego tody 4-2-1 i teraz mega problem kolektor podpiety pod blok b18c4 sprzedajacy mowil ze jest to wlasnie pod ten silnik a tu sie okazuje ze cos nie tak... kolektor lezy na misce olejowej :/ na sztywno ... i co teraz zrobic?!

kasiorek
11-08-10, 15:03
oddać i poprosić o prawidłowy lub rzeźba

listę porównawczą tworzę brakuje jeszcze info z ultera . Jeśli dobrze kojarzę to jest ktoś na tym forum co handluje ulterami. Prosiłbym o podesłannie info

szastal
11-08-10, 21:51
panowie mega problem ;/ zrobilem wydech na 2,25cala plus 2xM-Tech przelotowe tez 2,25cala, do tego repika kolektora wydechowego tody 4-2-1 i teraz mega problem kolektor podpiety pod blok b18c4 sprzedajacy mowil ze jest to wlasnie pod ten silnik a tu sie okazuje ze cos nie tak... kolektor lezy na misce olejowej :/ na sztywno ... i co teraz zrobic?!

Czyżby brakło ci tych kilku dosłownie centymetrów, czyli różnicy w wysokości bloku między b16 a b18 ?

arturwwa
12-08-10, 08:51
wreszcie mialem okazje porownac. przyjechal do nas na spot kolezka z wydechem od "pana z allegro". przelot 2 cale. ostatnio taki sam wydech zlozylem sobie ja tyle, ze ma koncowym mtechu. i tych dwoch wydechow pod wzgledem brzmienia nie ma co stawiac obok siebie. ten z allegro cos popiarduje, rezonuje, a w koncowce ma te taka wiejska siatke z dziurkami, ktora widac (nie wiem czy to standart czy na zyczenie tak zostalo zrobione). i bardzo wszystkim polecam dociułanie tych paru groszy i kupno naprawde dobrego tlumika jakim jest mtech.

dziekuje za uwage :cool:

RogeR
12-08-10, 09:49
Ja nie jestem przedstawicielem firmy Ulter, więc nie czuję się na tyle kompetentny, aby przekazywać do porównania jakieś informacje na temat tych tłumików, to raz. Mam na ich temat swoją, własną wypracowaną opinie. Dwa, zgadzam się z Gorliś, robienie takie porównań to nieporozumienie. Każdy ma inne preferencje, inne wymaganie i inny portfel. Zajmuję się zawodowo tłumikami już dobre kilka lat, montowałem już różne tłumiki do przeróżnych aut i KAŻDY samochód to indywidualna sprawa.
Najbardziej śmieszą mnie sytuacje kiedy klient przychodzi do mnie, pokazując palcem pyta jak dana puszka będzie brzmieć. I jak tu sensownie odpowiedzieć? Wrumm... wrumm czy brum... brum... ? :D Nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Inna sprawa to wykonanie, jakość materiałów, czas gwarancji itp. Tu można zestawić ze sobą kilku producentów, ale czy to ma sens? I tak wiadomo że drvtec ma najlepszy tłumik, potem jest przepaść i dopiero cała reszta :D ;)

kasiorek
12-08-10, 09:51
to czemu nie oddał skoro zamawiał inny a dostał inny? A teraz będzie jeżdzil i marudził. Tak Klienci potrafią w Polsce walczyć o swoje. Tutaj w Niemczech jest tak - przychodzi paczka, jest cos nie tak odsylam i nawet nikt się nie pyta dlaczego. W Polsce hurra, doszło, nie to co zamawiałem ale tez nie cegła i jest ok.

A wracając do tłumika - przecież jest na gwraancji ustawowej + chyba w PL jest jeszcze rekojmia to niech reklamuje, a nie wysyła kolegów żeby za niego płakali tu i ówdzie

arturwwa
12-08-10, 10:00
to czemu nie oddał skoro zamawiał inny a dostał inny? A teraz będzie jeżdzil i marudził. Tak Klienci potrafią w Polsce walczyć o swoje. Tutaj w Niemczech jest tak - przychodzi paczka, jest cos nie tak odsylam i nawet nikt się nie pyta dlaczego. W Polsce hurra, doszło, nie to co zamawiałem ale tez nie cegła i jest ok.

A wracając do tłumika - przecież jest na gwraancji ustawowej + chyba w PL jest jeszcze rekojmia to niech reklamuje, a nie wysyła kolegów żeby za niego płakali tu i ówdzie

zostan tam w takim razie jak najdluzej, przestan mowic po polsku, ale zapusc wasy i wysoko podciagaj skarpetki w sandalach. nikt mnie nie wysylal, spytalem goscia co sadzi o tym wydechu i przyznal, ze jest srednio zadowolony. napisalem tu o tym dlatego, ze mialem okazje NA ZYWO uslyszec, zobaczyc, porownac dwa takie same (jesli chodzi o konstrukcje) wydechy zakonczone INNYMI tlumikami koncowymi. i sie okazalo co jest lepsze, co zreszta od dawna wiadome bylo.

kasiorek
12-08-10, 15:49
dziekuję za osobiste wycieczki. Nie jestem Niemcem jestem Polakiem wysłanym z Polskiej firmy do oddziału w Niemczech więc sobie odpuść bo nie jestem tutaj aby się dorobic czy lizać komuś tyłek.

Ja akurat widzialem nie jeden tylko kilka tłumików do tego gościa w akcji jak chodzą itd, ludzi z różnych stron Polski i byli oni zadowoleni zarówno z obsługi jak i wyrobu i między innymi za ich namowom sam kupiłem. Porównywałem też na lokalnym spocie z mtechem i wg mnie jest podobnie. U mnie nic nie brzęczy stuka puka - 20tys km bez problemu. Na moje twój znajomy powinien zgłosić problem do producenta - przynajmniej ja bym tak zrobił i wg mnie to by było fair.

Ja akurat pracuję w takiej branży że kontakt z klientem jest bardzo istotny do poprawy lub modernizacji usługi / produktu. Jak klient nic nie mówi to nie jesteś w stanie rozwiązać jego problemu dlatego takie by było MOJE podejście do problemu

majty2009
14-08-10, 09:03
Czyżby brakło ci tych kilku dosłownie centymetrów, czyli różnicy w wysokości bloku między b16 a b18 ?

ano :/ i cos mi sie zdaje ze to jest dedykowane po b16 :/ bo co ja mam inny b18c4? ;/ lol kolo twierdzi ze on jezdzil tym u siebie w b18c4 ale jakos w to nie wierze ;/

szastal
14-08-10, 12:53
ano :/ i cos mi sie zdaje ze to jest dedykowane po b16 :/ bo co ja mam inny b18c4? ;/ lol kolo twierdzi ze on jezdzil tym u siebie w b18c4 ale jakos w to nie wierze ;/

Współczuje w takim razie, dlatego ja bezpiecznie wziąłem 4-1 ebay i pasuje.

majty2009
15-08-10, 11:34
Współczuje w takim razie, dlatego ja bezpiecznie wziąłem 4-1 ebay i pasuje.

no cos musze z tym zrobic... bo tak nie bedzie jezdzilo :/ kuzyn przyjezdza z tydzien to bedziemy myslec :) szastal ty masz u siebie lekki zamach?

Dealer
16-08-10, 19:19
zdecydowanie warto:)

Budziniak
19-08-10, 00:55
Mogę prosić Was o podanie średnicy pierścieni uszczelniających w d15 ? Chodzi mi o te którę są przy końcowych tłumiku i przy końcu kolektora. Mam w robocie dwie sztuki coś około 54 mm i nie wiem czy to nie za dużo

Rodman
19-08-10, 22:34
Mogę prosić Was o podanie średnicy pierścieni uszczelniających w d15 ? Chodzi mi o te którę są przy końcowych tłumiku i przy końcu kolektora. Mam w robocie dwie sztuki coś około 54 mm i nie wiem czy to nie za dużo

54mm to za dużo...

ostatnio rozbierałem/rozcinałem seryjny tłumik środkowy od d14 i tam śr. zewnętrzna wlotu wynosiła 50 mm a wylotu 47mm...

Budziniak
20-08-10, 00:43
Dzięki Pablo będę dzwonił do tumanów z hurtowni może uda im się coś dobrego dobrać :)

kerad_2005
21-08-10, 19:07
Panowie może ktoś mi wyjaśni o co komon
EJ6
D16Y7+skrzynka CVT+17 cali felga

-wkładka sportowa w puche (nie najtańsza ok 250 zeta to nie mało za taki element są tańsze )+dolot seria
-4-2-1 + kat + środek przelot + koniec przelot wszystko na 2 calach wewn. w przelocie(całóść wciągnęła 400 setki+robocizna)-wszystko na wydechu od Rover 420 nowiutkie tylko końcowy który już kupiłem z autem używka .
Dodam że bez kata było deko gorzej i głośniej teraz hałas jest akceptowalny i łatwiej się kręci powyżej 120 km (przynajmniej mam takie wrażenie)
Jeden z kolegów zmodził coś takiego w takim aucie tyle , że manual i stożek na dwóch środkowych z tego co czytałem jest zadowolony .

U mnie wrażenia żadne lub tak małe , że nieodczuwalne.
Czy ktoś potrafi w racjonalny sposób to wytłumaczyć.
Dzięki za odpo.

lubie_cycki
21-08-10, 21:54
Silnik silnikowi nierówny, pozatym jedyna modyfikacja która mogła odczuwalnie coś dać to 4-2-1 ale i z tym bywa roznie. Wkładka do filtra to żaden mod , a wydech z katem musi bardziej dlawic auto niż ten bez. W zasadzie to nie ma czego oczekiwac po takich zmianach

pobo22
25-08-10, 10:44
siema, chciałbym się upewnić przed zakupem. Otóż chciałbym do d14a3/4 założyć przelotowy układ wydechowy o średnicy 2" oczywiście silnik będzie dłubnięty o kolektor od D16 etc.. Czy taka średnica na przelocie nie spowoduje że układ będzie za bardzo rozprężony ?

Calypso
25-08-10, 15:03
Spokojnie wkładaj 2".

radar333
25-08-10, 15:22
Ale 2" to max do d14 N/A

Calypso
25-08-10, 15:25
btw. orientujecie się ile może kosztować pospawanie TIG'iem całego ukł. wydechowego nierdzewnego 2" wraz z tłumikiem środkowym, końcowym i montażem kolektora 4-2-1 ebay? Chciałbym porównać oferty paru zakładów dlatego pytam. (oczywiście wszystkie potrzebne części mam, chodzi mi tylko o samo spawanie)

skolopendra
25-08-10, 18:36
700

radar333
26-08-10, 16:03
Mój "chłop od tłumików" by to wszystko złączył i zamontował w jeden wydech za, tak myślę, 150-200 zł. I to jest jeden z tych dobrych co nigdy nie mówi: "po co ci to?" albo "nie da się" :)

bartkonator
26-08-10, 16:14
Zastanawiam się jak stworzyć wydech w b18c4, z kolektora wyjscie 2,5" i zmniejszać na 2,25 na koncu ? Czy machnąć cały 2,5 ?

Dealer
26-08-10, 16:36
Ja zmniejszyłem i w itr. na dolocie i wydechu wyszło 200KM.

tyniek
26-08-10, 18:43
Dealer ale od kolektora masz 2.5" aż do środkowego i tylko końcowy jest na 2.25" tak??

Dealer
26-08-10, 19:14
kolektor 2.5 i restza 2.25.

drvtec
26-08-10, 19:48
z tą ceną to przegięcie - rozsądne siano to 300zł

co do tego wydechu B18 zrób od kolektora do środkowego 2,25 i dalej 2,25 więcej bym nie robił

NOLAN
28-08-10, 13:20
Pytanie na dosc szybko mam do panstwa zaczne najlepiej od poczatku.Buduje wydech skladajacy sie z :
-kolektor 4-2-1 z6
-rurki 2,25
-tlumik srodkowy AWG
-koncowy twinloop

Pytanie mam odnosnie tlumika srodkowego,nie chce zeby calosc darla jape w nieboglosy tylko na naprawde wysokich obrotach byla glosniejsza niz seria tak wiec ile tych srodkowych zastosowac?I kolejne pytanie wydech ma miec 2,25 co daje jakies 56mm srednicy srodkowe awg wystepuja jedynie w rozmiarze 55mm,nie bedzie z tym zadnej lipy?

I ogolnie jakie wskazowki i co jeszcze moze mi sie przydac przy budowie tego wydechu?

syndrom
28-08-10, 15:05
nie mozesz kupic srodkowy mtecha? kosztuje 200zl..

wydech robi sie raz na ruski rok, co to jest w ogole za firma to awg?

drvtec
28-08-10, 16:11
awg to tanie rozwiązanie jesli już tak inwestujesz (mam na myśli tego twina) to w środkowy też zainwestuj a nie że jest wszystko ale jak zwykle po polsku prowizorka

masz mtecha za 200zł lub gostka z allegro u którego ja płaciłem 120zł za środek i 120zł za zamiennik kata i tego zamiast kata też polecam

radar333
31-08-10, 11:55
Wiek ktoś ile ma na wyjściu średnicy wewnętrznej (lub zewnętrznej) kolektor wydechowy b16a2?