PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22

pracus
20-07-11, 00:27
START
Mamy B16A2 z JRSC w budzie EG8 - seria kolektor i układ wydechowy.

Jedziemy od kolektora, jaki ?
układ wydechowy - jaki rozmiar? 2,25 - 2,36 cala?
Jaki tłumik środkowy, jaki końcowy.
Ogólnie ma być raczej cicho, ale troszkę mocy by się przydało, więc mniemam, że przelot.
Ogólnie, żeby dziecko na tylnym siedzeniu nie obudziło się przy wyprzedzaniu.

FINISH

mamy system metryczny więc tak też napiszę 55mm powinno w zupełności ogarnąć, zrób układ trójtłumikowy oparty na jednym producencie i po temacie

opcji wielkich nie masz, zalezy od siana. Od najtańszego
proex
djcośtam
mtech

ostatnio na nissanzone było fajne określenie na temat taniości proex - wklejam linka tylko że tam trzeba się logować http://nissanzone.pl/viewtopic.php?t=6145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Dealer
20-07-11, 01:01
kolektor najlepiej jakis 4w1 ale z tym jest niestety problem, i poszedł bym w 2.36 cala bo sięgniesz pewnie ponad 200KM.

civiccoupe
20-07-11, 12:00
mam dylemat, civic h22a2- pełny przelot 2" i sportowy końcowy komorowy na padnięciu, chcę miec cichy wydech, a przymierzam sie do wymiany tego koncowego. jaki rodzaj tłumika wyciszy mi ten wydech, komorowy czy przelot i jakiej firmy? zastanawiam sie nad firmą rm motors, kilku kumpli ma ich tłumiki i chwalą sobie. moze było juz cos na ten temat, ale pare stron tego tematu juz jest...:)

lozek
20-07-11, 12:12
mam dylemat, civic h22a2- pełny przelot 2" i sportowy końcowy komorowy na padnięciu, chcę miec cichy wydech, a przymierzam sie do wymiany tego koncowego. jaki rodzaj tłumika wyciszy mi ten wydech, komorowy czy przelot i jakiej firmy? zastanawiam sie nad firmą rm motors, kilku kumpli ma ich tłumiki i chwalą sobie. moze było juz cos na ten temat, ale pare stron tego tematu juz jest...:)

przy rm-motors ciszy to Ty na bank nie będziesz miał.

civiccoupe
20-07-11, 12:47
to jaką firme polecasz zeby cicho było...?

lozek
20-07-11, 13:34
to jaką firme polecasz zeby cicho było...?

Eltec - DROGO ale mega solidnie i dobrze
Mtech - niezbyt drogo a naprawdę super (sam mam i polecam)
ewentualnie jeszcze tłumiki od djhammera z forum bo robi całkiem przyjemne, pare groszy taniej niz m-tech

civiccoupe
20-07-11, 13:39
wielkie dzięki:)

civiccoupe
20-07-11, 15:19
no ten proex jest git, robią te tłumiki też na zamówienie czy tylko gotowce??? bo z oferty widzianych na allegro za wiele wybrac nie mozna, jakies namiary mozna do tej firmy??? chodzi mi o taki tłumik http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-t76r-opaska-gratis-i1722543943.html tyle ze ze srednicą koncówek 90mm.

haniaaga
20-07-11, 16:24
polecam również 100mm firmy uletr - sama dokonuję dziś zakupu :D a czemu to? bo widziałam i jeździłam autem z taką końcówką ;)

p.s gdzie zakupię rurę przelotową 2" + tłumik środkowy?

Saiti
20-07-11, 16:50
no ten proex jest git, robią te tłumiki też na zamówienie czy tylko gotowce??? bo z oferty widzianych na allegro za wiele wybrac nie mozna, jakies namiary mozna do tej firmy??? chodzi mi o taki tłumik http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-t76r-opaska-gratis-i1722543943.html tyle ze ze srednicą koncówek 90mm.

Nie mamy gotowców. Tłumiki budujemy od zera, więc będzie taki, jaki zamówisz. Rodzaje końcówek do wyboru, przelot lub komorowy, również wybierasz ;) Duża/mała puszka - wszystko jak sobie zażyczysz ;) I oczywiście jesteśmy w stanie wykonać taki tłumik jak jest w aukcji na końcówkach 90 mm.


Nie mamy gotowców. Tłumiki budujemy od zera, więc będzie taki, jaki zamówisz. Rodzaje końcówek do wyboru, przelot lub komorowy, również wybierasz ;) Duża/mała puszka - wszystko jak sobie zażyczysz ;) I oczywiście jesteśmy w stanie wykonać taki tłumik jak jest w aukcji na końcówkach 90 mm.


Lozek, jeśli kolega pytał o cichy tłumik, to nie wymieniłeś PROEX - uważasz, że jest głośniejszy od Mtecha i DjHammera?

lozek
20-07-11, 16:56
Nie mamy gotowców. Tłumiki budujemy od zera, więc będzie taki, jaki zamówisz. Rodzaje końcówek do wyboru, przelot lub komorowy, również wybierasz ;) Duża/mała puszka - wszystko jak sobie zażyczysz ;) I oczywiście jesteśmy w stanie wykonać taki tłumik jak jest w aukcji na końcówkach 90 mm.




Lozek, jeśli kolega pytał o cichy tłumik, to nie wymieniłeś PROEX - uważasz, że jest głośniejszy od Mtecha i DjHammera?

nie słyszałem ich na żywo to się nie wypowiadam na temat ich dźwięku. Ja akurat chce trzymać się z daleka od wychwalania produktów których się nawet nie widziało/słyszało a niestety to dość częste zjawisko na tym forum...

Yotomeczek86
20-07-11, 17:49
To podbij do mnie jak będziesz na spocie czy coś... to wtedy usłyszysz, nie widzę żadnych przeszkód :)

Timo-hg
20-07-11, 21:05
U mnie skończyło się na 2,5'' na dwóch tłumikach MTech. ;)

mie3slaw
21-07-11, 12:58
Czy mógł by mi ktoś powiedziec czy wydech od del sola spasuje do eg4 plug&play?

Timo-hg
21-07-11, 22:20
timo-hg - jak już założysz, to nakręć jakiś filmik z dźwiękiem tego wydechu. Fajnie aby było na forum i sobie ludzie będą porównywać. Będzie mniej awantur hehe

Coś się uda w tym temacie zrobić, choć w nie najbliższym czasie. Obecnie wydech się spawa! ;)

Budziniak
21-07-11, 23:00
zobacz sobie od kiedy jestem na forum a potem wysnuwaj wnioski
5 dni różnicy między datą rejestracji Twojej i kolegi Drvtec do tego dorzućmy zbanowanego usera Kasiorek który zarejestrował się w ten sam dzień co kolega Drvtec. Szkoda że nie ma tam wyszczególnionej godziny bo możliwe jest że różnica by wyszła w minutach.
Lecz ja tylko domniemam a do tego mam prawo

wulkanisko
22-07-11, 01:50
To może i ja się wypowiem mając na aucie od miesiąca końcowy Proex'a.
Tłumik zamawiałem u Saitiego do mojego MA9 D15Z3. Tłumik miał być cichy, lecz głośniejszy od serii. Po otrzymaniu tłumika wykonanie nie wzbudziło większych zastrzeżeń poza kombinowany wygłuszeniem od spodu puszki - z takim przynajmniej nigdy się nie spotkałem (wycięcie w poszyciu kwadratu około 5x5 cm domniemam że napchanie dodatkowej waty i zaspawanie to kawałkiem blachy z nierdzewnki). Po montażu tłumika i pierwszym odpaleniu pierwsze słowa tłumikarza to "kur.. co jest?" hehe pomyślałem to samo, otóż tłumik jest cichy jak nie cichszy od serii i żadnego mruczenia nie słychać. Bardziej słyszę silnik niż tłumik:o Moje oczekiwania akustyczne co do tłumika trochę rozminęły się z rzeczywistością. Pisząc do Saitiego na PW odnośnie tłumika dostałem dobra radę, że jak chcę głośniej to mam sobie wywierci dziurkę - hmm podejście do klienta z dupy rzekłbym, ale cóż tak to już jest. Może ambasadorem marki Proex nie będę, ale nie mam zamiaru tez nikogo zniechęcać, może inne egzemplarze są bardzie udane i zgodne z oczekiwaniami zamawiających niż mój. Za montaż swoje dałem, stary tłumik się wysrał, więc ten pojeździ i zobaczymy jak zniesie trudy polskich dróg na dłuższą metę:)

Saiti
22-07-11, 02:50
Zamawiałeś tłumik, który będzie cichy. Jest on na większych średnicach, musi być głośniejszy od serii. Jeśli stary tłumik się "wysrał", to zapewne nie pracował tak, jak powinien, patrząc na skalę dźwiękową.


Pisząc do Saitiego na PW odnośnie tłumika dostałem dobra radę, że jak chcę głośniej to mam sobie wywierci dziurkę - hmm podejście do klienta z dupy rzekłbym, ale cóż tak to już jest

Bardzo ubolewam nad tym, że wyciągnąłeś zdanie z kontekstu, który jednoznacznie wskazywał, iż dane kwestie prowadziliśmy żartobliwą drogą. Wydawało mi się, że to było domyślne, iż nie jest to żadnym rozwiązaniem. Jeśli masz seryjny układ wydechowy z katalizatorem, to naprawdę - pomyśl jeszcze w tym kierunku.

wulkanisko
22-07-11, 12:45
Zamawiałeś tłumik, który będzie cichy. Jest on na większych średnicach, musi być głośniejszy od serii. Jeśli stary tłumik się "wysrał", to zapewne nie pracował tak, jak powinien, patrząc na skalę dźwiękową.

Owszem miał być cichy, bo żadne ryki mnie nie interesują, lecz ten który otrzymałem nie jest głośniejszy od serii. Mam porównanie ze swoim sprawnym tłumikiem i innymi D15Z3 więc wiem o czym piszę.

majchas
23-07-11, 11:32
chcę u siebie wyspawać wydech 2/2,25", z tym, że siedzi u mnie seryjny kolektor wydechowy z d16z6. Czy zacząc od wymiany kolektora? będą jakieś odczuwalne efekty większego układu wydechowego na seryjnym kolektorze?

skolopendra
23-07-11, 12:01
2,25

do 1,5 to już za dużo

mie3slaw
23-07-11, 12:11
Rozumiem że nikt się nie orientuje czy wydech od del sola będzie pasował go eg4, a może temat raczej służy bardziej do wytykania co za drogie, źle wykonane, kto ile ma kont i dlaczego i innego niepotrzebnego pier...a?

lozek
23-07-11, 12:43
Rozumiem że nikt się nie orientuje czy wydech od del sola będzie pasował go eg4, a może temat raczej służy bardziej do wytykania co za drogie, źle wykonane, kto ile ma kont i dlaczego i innego niepotrzebnego pier...a?


wg. mnie podejdzie. Del sol w końcu zbudowany jest na płycie podłogowej jajka :)

DjHammer
23-07-11, 15:39
chcę u siebie wyspawać wydech 2/2,25", z tym, że siedzi u mnie seryjny kolektor wydechowy z d16z6. Czy zacząc od wymiany kolektora? będą jakieś odczuwalne efekty większego układu wydechowego na seryjnym kolektorze?

Jak chcesz uzyskać troche mocy i zeby autko lepiej jechało to zmieniaj na ebaya 2 cale ma na wyjsciu 51 mm a seria z d16 ma 39 mm lub inna opcja przespawaj koniec kolektora na 2 cale. i dalej daj 2 cale po calości, max 2,25 bo widze ze masz 1,5. Jakby co to pisz na pw

Napisz do kolegi Majson on ma 4-2-1 do sprzedania bo mu wyjołem w tym tyg. moze jeszcze ma

zakit
23-07-11, 19:47
wg. mnie podejdzie. Del sol w końcu zbudowany jest na płycie podłogowej jajka :)

no tak nie do konca, del sol jest krotszy, ma krotszy wydech i krotsze linki hamulcowe.

doogson
24-07-11, 09:18
ja dla odmiany spróbuję napisać coś co innym użytkownikom może się przydać:
jakiś czas temu składałem wydech z kwasówki u jednego z tutejszych sprzedawców (nie chcąc być posądzonym o współpracę z tym sprzedawcą pominę jego nick bo po co mają wszyscy wiedzieć że to djhammer ;) nie juest moim celem pisanie o jakości wydechu bo nie chce tutaj wzbudzać kolejnej dyskusji który tłumik jest lepszy. Chodzi mi bardziej o średnicę, wczoraj pojechaliśmy z chlopakami na hamownię: ja mam wydech z kwasówki full przelot na dwóch tłumikach przelotowych 2 cale silnik d16z6 oprócz wydechu i doloty seria. Oprócz mnie były dwie hondy vti obydwie na 2,5 calowych przelotowych wydechach z kwasówki. Wyniki hamowni moje d16z6 na 2 calach: 143 km 155nm, vti nr 1: 167km 144nm, vti nr2: 155km 142nm. Nie wiem wiec kto i po co ładuje wydech 2,5 cala do wolnossącego 1.6 gdzie wydech ten rozpręża tak układ wydechowy że auto traci na momencie a przez to na elastyczności tak że szkoda gadać a spotkałem się juz w tym temacie ze 2,5 cala to ideał do b serii ;/ natomiast jeżeli chodzi o seryjne d16 czy też d15 to wydaje mi się ze nie ma co sie zastanawiać nad większą srednicą jak 2 cale bo taka srednica daje nam naprawde poprawę w całym zakresie obrotów a chyba o to chodzi. Jakiś czas temu kolega Dealer bodajże wkleił tabelkę do jakiej mocy silnika jaka jest polecana średnica wydechu i mysle ze powinno się tego nauczyć jak 10 przykazan w szkole bo jest to jedna z nielicznych w tym rozległym temacie informacji które są naprawdę przydatne a to u kogo tłumiki kupimy to już akurat najmniejszy szczegół.

majson
24-07-11, 11:52
Mozesz podac link do tej tabeli??
Ja mam wydech 2.36'' i wstepnie jestem zadowolony i wyjscie z wydechowego 2.5''. Ale hamownia wszystko zweryfikuje.

doogson
24-07-11, 12:04
Mozesz podac link do tej tabeli??
Ja mam wydech 2.36'' i wstepnie jestem zadowolony i wyjscie z wydechowego 2.5''. Ale hamownia wszystko zweryfikuje.


Dodam poraz kolejny jak według mnie powinno dobierać się wydech:

jest to ku..wa proste jak pie..lenie a tu któraś set strona leci....dramat.

Moc
do 100KM ---można pokusić się o cos mniejszego nż 2 cale.
100-150KM ---2 cale
150-175KM --- 2.25 cala niestety ciężko dostępne z kwasówki
175-210KM --- 2.36 cala
powyżej 210KM ---2.5cala

Wartości zewnętrzne.
Im dasz większą średnice możesz pogorszyć dolny zakres obrotów ale polepszyć górną i na odwrót.
Tłumik komorowy M-techa delikatnie dopręża układ.

Tak osobiście doradzam klientom.
Pozdrawiam:))

ty majson podejżewam ze masz moc u siebie ok 160 KM więc 2.25 czy 2.36 to idealne wyjscie a to że za kolektorem jest 2,5 cala to nie przeszkadza bo potem jest ciaśniej i to dopręża układ ale chetnie obadam wykres z hamowni zeby mieć pewność ;)

majson
24-07-11, 14:59
Ile teraz mam to nie wiem a ile mialem to widac w podpisie :)
Dzieki za ta tabele. Wychodzi na to ze jak bede mial 175+ to wydech bedzie dobry :D
Czas pokaze.

p.s. na starym setupie mialem wydech 1.8'' czyli jak bym mial minimu 2'' to daloby rade wiecej kuni ugrac ale kto mogl wiedziec ze tam jest 1.8 a nie 2'' :/

Timo-hg
24-07-11, 16:20
1: 167km 144nm, vti nr2: 155km 142nm.

dołożą chłopaki kompresor jrsc jak ja i 2,5 cala będzie jak znalazł ;)

skolopendra
24-07-11, 16:35
Dodam poraz kolejny jak według mnie powinno dobierać się wydech:

jest to ku..wa proste jak pie..lenie a tu któraś set strona leci....dramat.

Moc
do 100KM ---można pokusić się o cos mniejszego nż 2 cale.
100-150KM ---2 cale
150-175KM --- 2.25 cala niestety ciężko dostępne z kwasówki
175-210KM --- 2.36 cala
powyżej 210KM ---2.5cala

Wartości zewnętrzne.
Im dasz większą średnice możesz pogorszyć dolny zakres obrotów ale polepszyć górną i na odwrót.
Tłumik komorowy M-techa delikatnie dopręża układ.

Tak osobiście doradzam klientom.
Pozdrawiam)

średnice wydechów dobiera się względem pojemności
nie mocy :cool:

doogson
24-07-11, 16:47
średnice wydechów dobiera się względem pojemności
nie mocy :cool:
wiekszej bzdury chyba nie mogłeś napisać :P wg tego co napisałeś honda 1.6 125 konna i 200 konna ma miec tą samą średnicę wydechu ??

Dealer
24-07-11, 17:18
Dramat:(

skolopendra
24-07-11, 18:08
1.6 125 konna i 200 konna ma miec tą samą średnicę wydechu ??

owszem ,pod warunkiem że jest na n/a
:rolleyes:

majson
24-07-11, 18:51
owszem ,pod warunkiem że jest na n/a
:rolleyes:

To nawet ja sie z tym nie zgodze.

DjHammer
24-07-11, 19:24
1 pojemność
2 to co chcemy osiągnąć
3 doświadczenie tych którzy tym sie zajmuja (doradztwo)

zakit
26-07-11, 10:56
zakladajac ze polowa ludzi(jak nie wiecej) na tym forum robi samochod zeby byl elastyczny(srodek obrotow) to ta tabelka jest jak najbardziej ok. na szczescie dealer dodal na koncu ze jesli chcemy uzyskac moc w wyzszej parti obr, to nalezy zastosowac wieksza srednice. obecnie mam 2" i bede sie przesiadal na 2,25cala. tak ma u siebie krzywy i mowi ze jest lepiej.


do tej pory nikt sie nie nauczyl ze honda nie jezdzi sie srodkiem tylko gora, wiec na jaką cholere mi moc na srodku?!

doogson
26-07-11, 11:28
zakladajac ze polowa ludzi(jak nie wiecej) na tym forum robi samochod zeby byl elastyczny(srodek obrotow) to ta tabelka jest jak najbardziej ok. na szczescie dealer dodal na koncu ze jesli chcemy uzyskac moc w wyzszej parti obr, to nalezy zastosowac wieksza srednice. obecnie mam 2" i bede sie przesiadal na 2,25cala. tak ma u siebie krzywy i mowi ze jest lepiej.


do tej pory nikt sie nie nauczyl ze honda nie jezdzi sie srodkiem tylko gora, wiec na jaką cholere mi moc na srodku?!

a to na taką że nie każdy katuje swoje auto kręcąc go za każdym razem do konca a przy spokojniej jezdzie po miescie nie trzeba redukowac, nie trzeba za bardzo kręcić żeby kogos wyprzedzić i przez to auto też mało pali ;) po za tym jak za bardzo rozluźnisz wydech to ci moment poleci w dół

a kolega gruszkin w swoim d15b zmieniał wydech z 2,25 na 2 cale i stracił całe 3 konie mocy w górnym zakresie obrotów ;) takiej straty nikt nie jest w stanie odczuc po za hamownią dlatego ja osobiscie uważam ze jeżeli ktos ma seryjne 1,5 czy 1,6 to nie ma sensu pchać się w więcej jak 2 cale, chyba ze ktos buduje mocne n/a to wtedy jak najbardziej 2,25 jest obowiązkowe

bartkonator
26-07-11, 12:37
Potrzebuje średnicy zewnętrznej wylotu kolektora wydechowego oem b18c4, chce kupić uszczelniacz i nie wiem jakie ma mieć wymiary. Prosze o pomoc

zakit
26-07-11, 12:54
a to na taką że nie każdy katuje swoje auto kręcąc go za każdym razem do konca a przy spokojniej jezdzie po miescie nie trzeba redukowac, nie trzeba za bardzo kręcić żeby kogos wyprzedzić i przez to auto też mało pali ;) po za tym jak za bardzo rozluźnisz wydech to ci moment poleci w dół

a kolega gruszkin w swoim d15b zmieniał wydech z 2,25 na 2 cale i stracił całe 3 konie mocy w górnym zakresie obrotów ;) takiej straty nikt nie jest w stanie odczuc po za hamownią dlatego ja osobiscie uważam ze jeżeli ktos ma seryjne 1,5 czy 1,6 to nie ma sensu pchać się w więcej jak 2 cale, chyba ze ktos buduje mocne n/a to wtedy jak najbardziej 2,25 jest obowiązkowe


szczerze to moze i masz racje, zdam relacje jak pospawam sobie 2,25 ;) zobaczymy co wtedy :P

doogson
26-07-11, 13:42
szczerze to moze i masz racje, zdam relacje jak pospawam sobie 2,25 ;) zobaczymy co wtedy :P
daj znac jak pospawasz i zmierzysz na hamowni bo ostatnio jaram sie wydechami i ciekaw jestem jak to wyjdzie u ciebie ;)

zakit
26-07-11, 13:49
narazie na hamownie mi nie spieszno...nie bardzo chce mi sie wydawac kupe kasy zeby zobaczyc 2 kreski...;) wazne ze jezdzi, calkiem dobrze. zobaczymy po czasach ET :)

skolopendra
26-07-11, 20:07
3 doświadczenie tych którzy tym sie zajmuja (doradztwo)

doświadczenia owszem ,tak
lecz jak widać na powyższych przykładach, większość osób nie ma pojęcia o podstawowych zasadach termodynamiki ,a jeden po drugim powiela mity
i tak rodzą się bzdury
mnie przez 5 lat wbijali zasady których to nikogo uczył nie będę tu od początku :rolleyes:
dla dociekliwych podstawy:
średnica wewnętrzna rur
dla uzyskania maksymalnej mocy pole przekroju pojedynczej rury wydechowej jednego cylindra, powinno być równe polu powierzchni szczeliny zaworowej zaworu ssącego lub zaworów ssących ( jeżeli są dwa lub więcej ) przy ich maksymalnym otwarciu. obliczona w ten sposób średnica wewnętrzna rury
wzór na optymalną średnicę pojedynczej rury wydechowej jednego cylindra

D=2*(i*((H-(R-r))^2+(R-r)^2)^0,5*(R+r))^0,5 ( mm )
gdzie:

D = średnica wewnętrzna rury w mm
R = promień zewnętrznej przylgni zaworowej w gnieździe ssącym w mm
r = promień wewnętrznej przylgni zaworowej zaworu ssącego w mm
H = maksymalny wznios zaworu w mm
i = ilość zaworów ssących w cylindrze
obliczona w w/w sposób średnica rury, jest optymalna zarówno do układów działających falowo/dynamicznie jak również dla układów wydechowych działających wyłącznie dynamicznie.

radzę przeczytać ze zrozumieniem i nie powielać bzdur typu moc= się średnica!!! :cool:


Dodam poraz kolejny jak według mnie powinno dobierać się wydech:

jest to ku..wa proste jak pie..lenie a tu któraś set strona leci....dramat.

Moc
do 100KM ---można pokusić się o cos mniejszego nż 2 cale.
100-150KM ---2 cale
150-175KM --- 2.25 cala niestety ciężko dostępne z kwasówki
175-210KM --- 2.36 cala
powyżej 210KM ---2.5cala

Wartości zewnętrzne.
Im dasz większą średnice możesz pogorszyć dolny zakres obrotów ale polepszyć górną i na odwrót.
Tłumik komorowy M-techa delikatnie dopręża układ.

Tak osobiście doradzam klientom.
Pozdrawiam)

qureku.
27-07-11, 00:26
Skolopendra jak dotrę do informacji dotyczących mojego silnika, to z chęcią policzę sobie optymalną średnicę wydechu, lecz teraz nie mam jak, więc proszę ogarniętych w temacie o poradę. Obecnie jest założony wydech, który jest dziurawy jak sitko:(

Szukam optymalnego wydechu do silnika b16a(jdm). Generalnie zależy mi na poprawię mocy i Nm w wyższych partiach obrotowych. Na razie kolektor wydechowy zostaje seryjny( w planach 4-1 z wyjście na 2,5 cala). Potem chciałem dać 2,36 na dwóch tłumikach( środkowym i końcowym, który jest obecnie założony-jaka jest jego dokładna specyfikacja, to niestety nie wiem:o. Kiedy jeszcze wydech był cały, to nie był zbytnio głośny....).

Czy taki zestaw będzie optymalny dla tego silnika i czy nie będzie głośny ?. Dodam, że w przyszłym roku, chce zmienić wałek i lekko doprężyć....Jeszcze raz powtórzę, że zależy mi na poprawie góry:).

Ps. Jak ktoś ma taki wydech do sprzedania, to zapraszam na PW

lozek
27-07-11, 00:30
Skolopendra jak dotrę do informacji dotyczących mojego silnika, to z chęcią policzę sobie optymalną średnicę wydechu, lecz teraz nie mam jak, więc proszę ogarniętych w temacie o poradę. Obecnie jest założony wydech, który jest dziurawy jak sitko:(

Szukam optymalnego wydechu do silnika b16a(jdm). Generalnie zależy mi na poprawię mocy i Nm w wyższych partiach obrotowych. Na razie kolektor wydechowy zostaje seryjny( w planach 4-1 z wyjście na 2,5 cala). Potem chciałem dać 2,36 na dwóch tłumikach( środkowym i końcowym, który jest obecnie założony-jaka jest jego dokładna specyfikacja, to niestety nie wiem:o. Kiedy jeszcze wydech był cały, to nie był zbytnio głośny....).

Czy taki zestaw będzie optymalny dla tego silnika i czy nie będzie głośny ?. Dodam, że w przyszłym roku, chce zmienić wałek i lekko doprężyć....Jeszcze raz powtórzę, że zależy mi na poprawie góry:).

Ps. Jak ktoś ma taki wydech do sprzedania, to zapraszam na PW

Taki właśnie będzie dobry - kolektor 2,5" i dalej 2,36" na 2 tłumikach (środek i koniec). Po doprężeniu i wałku też będzie wystarczający :)

qureku.
27-07-11, 10:14
Dzięki! Lozek. Czyli robię kolektor 4-1 2,5 calowy a dalej 2,36 na dwóch tłumikach.

skolopendra
27-07-11, 21:52
Skolopendra jak dotrę do informacji dotyczących mojego silnika, to z chęcią policzę sobie optymalną średnicę wydechu,

skoro liczyć będziesz ,to dorzucam kilka niezbędnych informacji :

wzór na pojemność całego układu wydechowego, od gniazd wydechowych do końca układu:
V=K*13351,77*(D/2)^2*C/n cm3
gdzie
V = całkowita pojemność układu w cm3
C = ilość cylindrów
K = kąt między osiami krzywek
D = obliczona średnica rury w cm !!!
n = obroty początku działania falowego wydechu

jeżeli obliczamy i konstruujemy układ wydechowy do silnika wyczynowego lub sportowego ( posiadającego odpowiednio długie czasy rozrządu ), to pojemność całego układu wydechowego obliczamy dla n równego żądanym obrotom początku działania falowego wydechu.
jeżeli zaś obliczamy i konstruujemy układ wydechowy do dupowozu, to pojemność całego układu wydechowego obliczamy dla n=1500. robimy tak dlatego, że czasy rozrządu w dupowozie są bardzo krótkie wiec uniemożliwiają działanie falowe i układ będzie działał wyłącznie dynamicznie. obliczenie pojemności dla n=1500 bardzo korzystnie wpłynie na elastyczność dupowozowego silnika.
co do góry obrotów to tak jw napisał kolega

PAWELEKHONDA
29-07-11, 15:40
witam mam pytanko zakupiłem układ wydechowy cały kompletny od kolektora do koncowego i wyszło ze ma wydech 2.25 cala mam silnik 1.3 i czy to nie za duzo.? bo sie zastanawiam czy odsprzedac czy zamontowac słyszałem o róznych rozprezeniach silnika itp co myslicie?

czekam na odpowiedzi:)

billiejoe
29-07-11, 15:46
Jeśli masz seryjne eg3 to zdecydowanie za wiele...

lozek
29-07-11, 15:48
witam mam pytanko zakupiłem układ wydechowy cały kompletny od kolektora do koncowego i wyszło ze ma wydech 2.25 cala mam silnik 1.3 i czy to nie za duzo.? bo sie zastanawiam czy odsprzedac czy zamontowac słyszałem o róznych rozprezeniach silnika itp co myslicie?

czekam na odpowiedzi:)

2,25 to zdecydowanie za dużo. 2" to także będzie wystarczająco a nawet troszkę więcej niż Ci potrzeba. Wg mnie warto byłoby to sprzedać i zamontować np wydech od b18, który ma 49mm jak dobrze pamiętam (tak, nie ma nawet 2") albo z jakiegos d16 vtec'owego lub b16.

Będzie to dla Ciebie wystarczające w 10000%

PAWELEKHONDA
29-07-11, 16:38
a jak to wpływa na auto jesli wydech ma za duzo srednice tak jak w moim przypadku?

doogson
29-07-11, 17:01
a jak to wpływa na auto jesli wydech ma za duzo srednice tak jak w moim przypadku?
moment leci w dół

lozek
29-07-11, 19:16
moment leci w dół

dodatkowo auto baaaardzo traci na niskich i średnich obrotach. Ogólnie to robi hałas i nie jedzie :o

jasiek09
29-07-11, 22:46
Z taką średnicą będzie jechał od 7 do 8 tyś a wczesniej buuuuuuu:p

lozek
29-07-11, 22:59
Z taką średnicą będzie jechał od 7 do 8 tyś a wczesniej buuuuuuu:p

w przypadku d13 raczej od 6 do 7tys :cool:

radar333
29-07-11, 23:23
D13 sie zakręci nawet do końca obrotomierza czyli do 9000 rpm bo nie ma odcięcia

lozek
29-07-11, 23:58
D13 sie zakręci nawet do końca obrotomierza czyli do 9000 rpm bo nie ma odcięcia

Ja to doskonale wiem, ale mi raczej chodziło o to, że nawet z wydechem dającym SAMĄ GÓRĘ to to powyżej 7 tys i tak już nie będzie produkować mocy więc wydech będzie dawał w zakresie 6-7tys.

DjHammer
30-07-11, 02:02
Co tu duzo pisac 2 cale i koniec. Przy pojemnosci 1.3 to duzo spalin nie wylatuje

radar333
30-07-11, 12:30
1,8" ja bym powiedział. Swoja droga znam typa, debila co do d13 dał 3"!!!! Ja mu mówię że mu to rozprężyło maxymalnie wydech i ze nie jedzie to a on "że przecież jak jest większa rura to jest więcej mocy, cooo" :D

radar333
30-07-11, 13:51
Tak ale on ma seryjne d13 i takim pozostanie. On ludziom co się nie znają na Hondach mówi że to jest VTi :):):)

Civic91
01-08-11, 15:11
Siemka, czy jeżeli włoże do silnika d16y7 kolektor od d16y8/z6 to coś się zmieni w mocy auta? I czy jest możliwe, aby po takiej wymianie autko więcej paliło?

skolopendra
01-08-11, 22:03
się zmieni w mocy auta?

tak

Yotomeczek86
01-08-11, 23:32
W końcu !

Zdecydowałem się na wywalenie tego cholernego katalizatora(zgadza sie... dawno to mogłem już zrobić)... Zakupiłem zamiennik kata od Proex'a. Dzisiaj do mnie przyszedł i nie omieszkałem fotek ciachnąć... Jak dla mnie wykonanie na wysokim poziomie. Sorki za fotki... ale mam aparat rozwalony i kalkulatorem robiłem ;) Żeby nie było... otarcia itp to wina niestety moja ;) Jak będzie wspawany, też nie będę zwlekał z opinią.

http://i8.photobucket.com/albums/a26/Drozda86/DSC00259.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a26/Drozda86/DSC00260.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a26/Drozda86/DSC00261.jpg
http://i8.photobucket.com/albums/a26/Drozda86/DSC00263.jpg

Duhon86
01-08-11, 23:38
Że tak zapytam z ciekawości, ile za to cudo? :)

RogeR
01-08-11, 23:38
Hmmm... to napewno Proex robi?

Yotomeczek86
01-08-11, 23:39
Rozumiem że "ile"? Nie mogę powiedzieć, mam rabaty ;) Ale około 130zł - musisz zapytać Saitiego

No niestety proex ;)

DjHammer
01-08-11, 23:41
Chlopie z tego co widze to bedzie dzialac ci to jak zwęzka ukladu wydechowego. Dlatego bedzie cicho, ale pewnie cos ci zabieze na gorze troche :cool:

Duhon86
01-08-11, 23:43
Nie wiem czy dobrze widzę, ale to jest coś na wzór imitacji obudowy kata awg. Mam coś takiego i raczej nie odczułem tego o czym mówisz Hammer, no może jedynie to że jest cicho.

billiejoe
01-08-11, 23:45
Dlaczego to jest zwężone?

Też mam awg i jest przelot bez różnic na średnicy wew.

DjHammer
01-08-11, 23:47
Dlaczego to jest zwężone?

Też mam awg i jest przelot bez różnic na średnicy wew.

Zeby spaliny spowolnić

Yotomeczek86
01-08-11, 23:47
Chlopie z tego co widze to bedzie dzialac ci to jak zwęzka ukladu wydechowego. Dlatego bedzie cicho, ale pewnie cos ci zabieze na gorze troche :cool:

Chłopie... a miałeś? Używałeś? Skąd wiesz? Bo jak na razie ja nie jestem w stanie tego określić...Po zdjęciu to ja sobie mogę mówić że nawet mi wzrośnie ;) Ale uważam że to zwężenie nie będzie miało znaczącego wpływu na moc - nie ogranicza znacząco przepływu, a na dźwięk owszem (brak metalicznego pogłosu, aczkolwiek deczko głośniej). Prośba do wróżek itp... Nie piszcie czegoś czego nie sprawdziliście sami...to bez sensu :)

Kolega Maciek (właściciel Proex'a) zapewniał mnie że nie jest to zamiennik robiony na pałę.. Ja mu wierzę :)

I nie róbmy tu awantury - ja wkleiłem to wszystko po to aby był jako taki pogląd na jakość owego produktu


Psia mać ! To nie jest AWG... bo AWG to przy tym jest wielkie G... Sama waga, i jakość metalu jest duuuuuużo lepsza

billiejoe
01-08-11, 23:48
Zeby spaliny spowolnić
Nie wiem w taki razie dlaczego to jest zamiennik kata.

@up nie czytałem bo pisałem właśnie:)

Yotomeczek86
02-08-11, 11:15
Obiekt sporu i awantury wspawany... Efekt - piorunujący... :) Nie ma metalicznego pogłosu, nie ryczy... Samochód ma teraz więcej dołu, na górze dźwięk jest piękny :) Jestem zadowolony :o Dodam że miałem oryginalny katalizator... i pewnie duuużo odmulił mi samochód bo to czuć.

Pozytywnym efektem zwężki jest to, że sam wydech nie staje się głośniejszy - jakaś tam różnica jest w wyższych partiach obrotów, ale na samym dole do 3 tyś nie zrobiło żadnej różnicy. Więc uważam że jak ktoś chce mieć dobrze i cicho, to będzie tak miał :)

Oczywiście polecam i pozdrawiam chłopaków z noteckiej ;)

Duhon86
02-08-11, 11:21
Jak mi się rozsypie awg to będę uderzał :) mam nadzieję, że to była subiektywna opinia, bardzo na to liczę :) nie tylko ja zapewne.

Yotomeczek86
02-08-11, 11:22
Gwarantuje że nikt mi za tą opinię nie płaci itp (a że się z Mariuszem znam, miałem taniej ot cała tajemnica i nikogo to nie powinno dziwić :) )... Jest to moja opinia :) Jestem zadowolony bo samochód na prawdę się odmulił i dużo lepiej jedzie :)

Duhon86
02-08-11, 11:28
Tzn przemawia za mną ta jakość materiału bardzo. Bo do wagi nie przykładam większej uwagi. Środek widzę jest ten sam, mianowicie są te wypustki, jak mi to mechanik zakładał to się dziwił co to jest, ale stwierdził że pewno coś co będzie związane z wyciszeniem. I tak rzeczywiście jest, a tego zamulenia nie odczułem, więc to też moja subiektywna opinia, tyle że nie do wyrobu firmy Proex.

Yotomeczek86
02-08-11, 17:25
Tak troszkę z właścicielem Proex'a pogadałem na temat mojego wydechu i naszego jakże kochanego zamiennika katalizatora. Powiedziałi że robił mi synchronizację z resztą układu na zasadzie naczyń połączonych (chodzi konkretnie o mój wydech, obliczenia itp) - jak ktoś wie o co biega to powinien mieć jasność w tej sprawie.

Co do naszej zwężki, kolega Maciek nazywał ją pieszczotliwie sercem :) , dodał że tłumik zachowuje swoją przepustowość przy jednoczesnym skutecznym tłumieniu na małych gabarytach.

Zwał to jak zwał, ja sie nie znam aż tak na tym :)

DjHammer
02-08-11, 17:50
Obiekt sporu i awantury wspawany... Efekt - piorunujący... :) Nie ma metalicznego pogłosu, nie ryczy... Samochód ma teraz więcej dołu, na górze dźwięk jest piękny :) Jestem zadowolony :o Dodam że miałem oryginalny katalizator... i pewnie duuużo odmulił mi samochód bo to czuć.

Pozytywnym efektem zwężki jest to, że sam wydech nie staje się głośniejszy - jakaś tam różnica jest w wyższych partiach obrotów, ale na samym dole do 3 tyś nie zrobiło żadnej różnicy. Więc uważam że jak ktoś chce mieć dobrze i cicho, to będzie tak miał :)



Oczywiście polecam i pozdrawiam chłopaków z noteckiej ;)

Wszystko sie potwierdza co myslałem, pisałem hehehe oj drogo by cie ta hamownia wyniosła kolego 0,5 % dobre:o

Ja osobisce uwazam i jest to moje zdanie ze pełny przelot to pełny przelot

Pozdrawiam i dodam ze najwazniejsze zeby ludzie byli zadowoleni z tego co chca miec a nasze tu pitolenie to i tak o kant pupy
Kazdy bedzie brał co mu sie spodoba :)

szastal
02-08-11, 17:55
A po co się pchać w zamienniki kata skoro jeden dobry środkowy tłumik rozwiązuje problemy metalicznego dźwięku i hałaśliwego wydechu, a to że wycisza układ itp to z własnego doświadczenia ( a miałem 3 lub nawet 4 wersje wydechu na aucie) wiem że nawet w tym miejscu wspawana strumienica da ci takie same efekty, po wszystkich przygodach uważam że auto na dobrym środkowym i końcowym znacznie lepiej jedzie nawet od dolnych obrotów i nie jest w cale głośne.

billiejoe
02-08-11, 18:22
To wreszcie co jest skutkiem metalicznego dźwięku:confused: Niskiej jakości zamiennik kata, jego brak, lipny środkowy, jakieś wadliwe połączenia, sprecyzujmy bo gubię się...

nielat
02-08-11, 18:53
Witam panowie sprawa wygląda następująco kupiłem nowy tłumik końcowy "ASMETA" bo stary (OEM) totalnie się oberwał przy łączeniu, i jest problem bo przy 3 tys obr. zaczyna nieprzyjemnie buczeć, dodam że jeździłem kilka dni bez ostatniego tłumika (masaż po plecach) i teraz pytanie czy ten środkowy wydech mógł się jakoś uszkodzić? i przez to ten ostatni tak basuje? czym wyższy bieg robi się coraz bardziej nie przyjemnie.
powiem jeszcze ze ten środkowy w przeszłości obkroił mi się z dwóch stron ale wszystko jest ładnie zaspawane. i teraz pytanie czy wymiana środkowego ma sens ???

rafal86
02-08-11, 19:31
raczej to wina tego koncowego co kupiles, to cos na wzór OEM tłumika?

Bartek`
02-08-11, 20:50
To wreszcie co jest skutkiem metalicznego dźwięku:confused: Niskiej jakości zamiennik kata, jego brak, lipny środkowy, jakieś wadliwe połączenia, sprecyzujmy bo gubię się...

Nie mam pojęcia ja mam za kolektorem "strumienice" potem wydech z 1,3 ... i końcowy walkera zamiennik serii, i występuję wqr*** dźwięk wydechu od ~2,4tyś do ~3,3 tyś na oko.

jasiek09
02-08-11, 22:17
Cytat Napisał billiejoe Zobacz post
To wreszcie co jest skutkiem metalicznego dźwięku Niskiej jakości zamiennik kata, jego brak, lipny środkowy, jakieś wadliwe połączenia, sprecyzujmy bo gubię się...
U mnie był to brak kata, na rurce jest brzeczęnie a już na byle awg nie ma.

nielat
02-08-11, 22:49
raczej to wina tego koncowego co kupiles, to cos na wzór OEM tłumika?

Raczej ostatni odpada bo ten wydech jest już drugim jaki mam, wcześniej kupiłem jakiś tańszy i było tak samo!!! A ASMET jest podobo czołówka polskich producentów, ciekaw jestem czy jazda bez tego końcowego mogła przynieść jakieś nie korzystne zmiany przez które teraz ten końcowy nie przyjemnie buczy.......

Kwapcio23
02-08-11, 22:52
Czytam mocno ten temat i w końcu ja też coś się wypowiem. Mam w D15B2 cały wydech o seryjnych parametrach + zamiennik kata AWG taki jak kolega wyżej pokazał od Proex, czyli z tą gwiazdką w środku. Miałem przerdzewiały lekko środkowy, wpadł więc ten AWG + środkowy Asmet i auto się odetkało delikatnie przez to, że już nie ma starego katalizatora, ale żeby wściekle szedł z dołu, z góry czy przybyło mu mocy/momentu to nie bądźmy śmieszni. :) Po gwałtownym dodaniu gazu miał taką jakby lekką chwilę zastanowienia + brzęczał przez ten środkowy, po zrobieniu tego te złe efekty zginęły i nie ma żadnego brzęczenia, ale nie liczcie ludzie, że po wywaleniu kata, będzie +7,4 KM hehehe. To co dla mnei też jest ważne, jest cicho.
AWG faktycznie wygląda delikatnie, ale nie mówił bym tu o nim jakoś szyderczo, czy uważał za badziewie.
Z tymi reklamami już tu dajcie spokój, jeśli będę zmieniał kiedyś z konieczności końcowy, to wpadnie Proex, dziękuję i życzę miłego wieczoru.:p

jasiek09
02-08-11, 22:58
nielat, pisałeś wczesniej że wydech się już sypał to być może gdzieś przy środkowym puścił spaw i dlatego jest głośno, to że jeździłeś bez końcowego nie uszkodziło środkowego tłumika nie przesadzajmy :)

nielat
02-08-11, 23:09
Problem w tym że ten środkowy jest szczelny, i nigdzie nie ma żadnej dziurki. A nie wiem czy u was wyczuwalne są drgania na lewarku od biegów takie minimalne jak się hamuje silnikiem....

Yotomeczek86
03-08-11, 01:23
Czytam mocno ten temat i w końcu ja też coś się wypowiem. Mam w D15B2 cały wydech o seryjnych parametrach + zamiennik kata AWG taki jak kolega wyżej pokazał od Proex, czyli z tą gwiazdką w środku. Miałem przerdzewiały lekko środkowy, wpadł więc ten AWG + środkowy Asmet i auto się odetkało delikatnie przez to, że już nie ma starego katalizatora, ale żeby wściekle szedł z dołu, z góry czy przybyło mu mocy/momentu to nie bądźmy śmieszni. :) Po gwałtownym dodaniu gazu miał taką jakby lekką chwilę zastanowienia + brzęczał przez ten środkowy, po zrobieniu tego te złe efekty zginęły i nie ma żadnego brzęczenia, ale nie liczcie ludzie, że po wywaleniu kata, będzie +7,4 KM hehehe. To co dla mnei też jest ważne, jest cicho.
AWG faktycznie wygląda delikatnie, ale nie mówił bym tu o nim jakoś szyderczo, czy uważał za badziewie.
Z tymi reklamami już tu dajcie spokój, jeśli będę zmieniał kiedyś z konieczności końcowy, to wpadnie Proex, dziękuję i życzę miłego wieczoru.:p

Kolego ale po D15B2 to na prawdę niema co się spodziewać nie wiadomo jakiego przyrostu... Ja mam D16Z6 więc jednak trochę inny silnik ;) Kolega Dzida mi opowiadał jak jego kolega miał problem ze swoim B16A2, mulił itp... na hamowni wypluł 130 koni (coś koło tego), po wywaleniu kata ooooo cud, seryjna moc wróciła ;) Zresztą... u mnie końcowy się zapchał i V-Max mojego samochodu wtedy było 120km/h

Kwapcio23
03-08-11, 02:04
Yotomeczek86 Może to zabrzmiało jakbym pisał wszystko konkretnie do Ciebie, odnośnie awg pisałem bardziej ogólnie... Różne pytania tu się trafiają, czasem gdzieś na forach się też czyta, że ludzie w d15b2 czy d13 chcą wywalić kata/zmienić końcowy i mają oczekiwania mocowe ;)
D16Z6 wiadomo, inny silniczek, ale sekundy do przysłowiowej setki Ci nie obcięło ;)

PAWELEKHONDA
03-08-11, 22:46
Panowie mam pytanko jak zrobic , co polecacie na wydech do EG3 silnik bez modyfikacji wiekszych.
Chciał bym miec łądny dzwiek troszke odmulic auto bo mój wydech to juz troszke lipa;/ pierdzi itp
Kupuje kolektor wydechowy e-bayowy 4-2-1 i mam koncowy przelotowy WM-a i to by zostało co polecacie wiecej do tego ?
zakłądac zamiast katalizatora , strumienice i srodkowy wyspawywac z rurek( dac do zrobienia) czy jakis moze od czegos gotowy od jakiegos auta srednica itp zeby była dobra ? czy jakos inaczej porobic?

Czekam na propozycje i porady :)
Pozdrawiam Paweł:)

DjHammer
03-08-11, 23:34
o strumienicy zapomnij kup dobry srodkowy

PAWELEKHONDA
03-08-11, 23:36
aha no tak tylko pytam i sie radze :) a co polecacie? od kogos z forum bo kiedys słyszałem ze sprzedaje dobre itp czy cos:)

nielat
03-08-11, 23:38
Panowie bo nie wiem co dalej robić tak jak pisałem wszystko jest szczelne a chodzi głośno... dodam że jak hamuje biegami to około 2 tyś obr. zaczyna brzęczeć, metalicznie. waham się czy zakładać ten środkowy nowy czy też może być to wina kata!!!!!!! i w tedy coś zamiast kata. jak wiadomo środkowy w pewnym stopniu wycisza,

DjHammer
03-08-11, 23:43
odpnij wydech jak kat w srodku dobrze wyglada nie lata to jest ok zobacz z obu stron. to obstawiam srodkowy , skoro koncowy masz nowy chyba ze zle wykonany jest. wiecej nie powiem bo nie widze tego

nielat
04-08-11, 00:01
no to na wolnej chwili będę musiał porozkręcać i zobaczyć co i jak. wcześniej też mi brzęczało ale myślałem że to wina ostatniego ale po wymianie metaliczne brzęczenie pozostało,

Duhon86
04-08-11, 18:51
Pragnę zwrócić uwagę na jeden szczegół, Proex w przeciwieństwie do reszty nie jest z nierdzewki :) warto o tym wspominać, oczywiście każdy wybierze to co uważa i to na co portfel mu pozwoli :)

Saiti
05-08-11, 01:21
Proex w przeciwieństwie do reszty nie jest z nierdzewki

Przez wiele lat rdzewieć nie będzie ;) Nie jest to też zwykła, cienka blacha :)

WayMan
07-08-11, 22:47
witam.
Planuje zakup kompletnego wydechu do civic 96 r 1.4 90 km. koszt z zamontowaniem planuje do 600 zl. Ma to byc wydech nie za glosny ale tez z dobrym brzmieniem, znajdzie sie cos dobrego do tej ceny?? co polecacie osobiscie?
http://www.youtube.com/watch?v=BvK7oHlXhBE
chodzi mi o takie brzmienie. Znajde takich wydech do takies sumy?

Saiti
07-08-11, 22:58
"Co polecamy", albo "do tej ceny". Do tej ceny polecam BOSAL.

młodyBogdan
08-08-11, 11:58
co lepsze do D15B2, kolektor od D16Z6 czy ebajowy 4-2-1, roznica w cenie jest a nie wiem czy warto kupowac ten ebajowy.

doogson
08-08-11, 12:33
jeżeli wydech seryjny to nie ma co przepłacać a jeżeli chcesz wydech modyfikowac to ebayowy ma wyjscie 2 cale i to jego plus

młodyBogdan
08-08-11, 14:34
chce caly wydech przerobic na 2", czyli kupowac ebajowy?

lozek
08-08-11, 14:42
chce caly wydech przerobic na 2", czyli kupowac ebajowy?

tak, dokładnie tak :)

młodyBogdan
08-08-11, 17:05
tak, dokładnie tak :)

dzieki za odpowiedz ;p

radar333
09-08-11, 13:13
Ja mierzyłem 2 ebayowe kolektory i każdy miał 1,8". Longer ma Supersprinta i tez ma 1,8". Ja w swoim odciąłem kawałek gdzie 2 łączy sie w 1 i dospawałem tam rurkę 2" + kryzę 2" i teraz mam 2" dopiero. Więc nie każdy ebay ma 2", trzeba mierzyć.

Gorliś
10-08-11, 19:18
Panowie,

Maly problem: zamowilem de-cat (powszechnie blednie zwany hiflow catem lub cat converterem).
Krotko mowiac spodziewalem sie zwyklego tlumika przelotowego (w srodku perforowana rurka i wygluszenie).
Tymczasem obudowa jest jak w tlumiku przelotowym, ale srodek jest pusty.
Bedzie urwanie glowy?
Czy nie zadziala to jak komora rozprezna i bedzie z tego wiecej szkody niz pozytku?

radar333
11-08-11, 10:33
No jak jest pusty w środku to będzie tak samo jakbyś katalizator wybebeszył czyli będzie klekotać. Kasa w błoto. AWG kat look mogłeś kupić.

Wiki
11-08-11, 14:17
Zgadzam się z Sati co do Proex-kupiłam i wszystko gra cacy, co do rdzewienia to brak śladów, co do odgłosu to tu każdy ma inne zdanie i upodobania, mi pasuje, ale jako baba sie zbytnio nie znam:D

Gorliś
11-08-11, 16:50
AWG kat look mogłeś kupić.
Bralem tego decata przy okazji sprowadzania catbacka, chcialem dobrze, a wyszlo jak zwykle;) Byc moze AWG bylo by lepszym rozwiazaniem.
No nic - przekonam sie jaka glosnosc tego bedzie, w razie czego bede wyciszal jakims lepszym srodkowym.

drvtec
11-08-11, 19:00
ale jaja
przeglądałem sobie allegro i wyskoczyło http://allegro.pl/show_item.php?item=1754229396 już podrabiają?

podrabiane są tylko jak wiadomo rzeczy dobre, nawet opis aukcji skopiowali

doogson
11-08-11, 21:12
ale jaja
przeglądałem sobie allegro i wyskoczyło http://allegro.pl/show_item.php?item=1754229396 już podrabiają?

podrabiane są tylko jak wiadomo rzeczy dobre, nawet opis aukcji skopiowali
a kogo to interesuje ?? skoro podrabiają twój produkt to zgłoś to do odpowiednich organów a na forum nie rób bajzlu , chyba czas żeby sie jakiś moderator zainteresował tym tematem w koncu bo ostatnie kilka stron to jedna wielka reklama tłumików i zero konkretów

albanOS
11-08-11, 22:12
Dobra więc ja daje konkret, chodzi mi po głowie pozbycie się kata w mojej MB6 B18C4, żeby go trochę rozluźnić i dodać trochę (bez przesady) hałasu, mam rurę o przekroju 50 mm i końcówkę supersprint:
http://www.supersprint.com/en/prod-c-7095-5936-7867-rear_exhaust_120_x_80.aspx
co polecacie zamiast tego kata co najbardziej zda egzamin? kolektor seria, oraz dolot długi na stożku K&N, czekam na jakieś fajne sugestie...

szastal
11-08-11, 22:29
Dobra więc ja daje konkret, chodzi mi po głowie pozbycie się kata w mojej MB6 B18C4, żeby go trochę rozluźnić i dodać trochę (bez przesady) hałasu, mam rurę o przekroju 50 mm i końcówkę supersprint:
http://www.supersprint.com/en/prod-c-7095-5936-7867-rear_exhaust_120_x_80.aspx
co polecacie zamiast tego kata co najbardziej zda egzamin? kolektor seria, oraz dolot długi na stożku K&N, czekam na jakieś fajne sugestie...

Rura o średnicy reszty wydechu, ja miałem tłumik przelotowy w tym miejscu i było tak sobie, teraz nie mam nic i jest lepiej, cicho będzie jeśli masz dobry środkowy.

Yotomeczek86
11-08-11, 22:35
a kogo to interesuje ?? skoro podrabiają twój produkt to zgłoś to do odpowiednich organów a na forum nie rób bajzlu , chyba czas żeby sie jakiś moderator zainteresował tym tematem w koncu bo ostatnie kilka stron to jedna wielka reklama tłumików i zero konkretów

Gwarantuje Ci że drvtec nie jest ich producentem więc swoje dywagacje na ten temat zachowaj dla siebie... Pewnie zaraz powiesz że ja nim jestem :rolleyes:

Nie fajnie że są podróbki... bo okaże się to szrotem to będą po proex jechać jeszcze bardziej

doogson
11-08-11, 22:42
mam to centralnie gdzies kto jest producentem tego , mam ten temat w subskrybcji od paru miesiecy i słysze tylko proex proex proex , boje sie włączyć telewizor żeby o tych tłumikach nie mówili w faktach, moze i sa one zajefajne ale ten temat nie jest po to więc się ogarnijcie troche po za tym nie wiadomo czy to podrobka, moze sprzedaje to gosc który kupił oryg i stwierdził ze to taki sit że chce się pozbyć za bezcen, no i tak jak pisałem są inne sposoby zeby usunąć tą aukcje a nie chwalenie sie na forum ze robią podróbki tego cudownego tłomoka ;)

albanOS
11-08-11, 22:54
Rura o średnicy reszty wydechu, ja miałem tłumik przelotowy w tym miejscu i było tak sobie, teraz nie mam nic i jest lepiej, cicho będzie jeśli masz dobry środkowy.
A co z sondą? zostawiłeś? i jak ona działa? środkowy mam widać wymieniany na jakąś nierdzewkę, kupiłem już hanię w takim zestawieniu...

szastal
11-08-11, 22:56
Sonda jest w kolektorze więc nie ma to znaczenia, luknij na mój temat lub bubu262 on ma seryjny wydech z lekko zrobionym oem kolektorem i wywalonym katem, inna sprawa że to że masz puszkę kata nie oznacza to że ma on środek .

albanOS
11-08-11, 23:12
No tego nie wiem ale tak czy siak plan jest taki żeby zastąpić to rurą o średnicy wydechu, dobra zobaczę

login
13-08-11, 12:30
Korzystając z tego tematu:

Czeka mnie wymiana tłumika końcowego w EJ9 HB D14Z2.

Co Szanowne Zgromadzenie poleca, co odradza i przede wszystkim dlaczego?
Efekt, który chcę uzyskać z założenia miałby być zbliżony do OEM, tak że pseudo Mugen'y z Allegro odpadają w przedbiegach.
Odpowiedzi w stylu: "Kup BuddyClub'a" albo "Kup Apexi" też mnie nie interesują.
OEM Honda odpada ze względu na cenę. Może Ulter?
Interesuje mnie "coś" o przyzwoitym stosunku jakość - cena, i o sensownym okresie gwarancji.

Bardzo proszę o rzetelne i sprawdzone informacje.
Z góry dziękuję Wszystkim za poświęcony czas.

pawulon_
13-08-11, 13:01
Słyszał ktoś na Hondzie jak brzmi tlumik Isotta Fire Storm z tym regulowanym Silencerem?

Yotomeczek86
13-08-11, 14:26
Proex - Najtańszy, jakościowo dobry, gwarancja 12 miesięcy - osobiście posiadam, nie jest głośny,trochę głośniejszy od serii - możesz u producenta dobrać głośność - jak chcesz więcej info pisz do Saiti
M-tech - droższy, a opinie o nim są na prawdę dobre, nie wiem ile gwarancji - wiecej info kolega Dealer, chyba nick przekręciłem, sklerozę mam :o
El-Tec - hmm dobre opinie ale co do ceny i gwarancji nie wiem, musisz dowiedzieć się dzwoniąc do nich
Tłumiki kolegi DjHammer - cieszą się dobrą opinią, zapytaj się kolegi co i jak, chętnie Ci pomoże

login
13-08-11, 14:44
Proex - Najtańszy, jakościowo dobry, gwarancja 12 miesięcy - osobiście posiadam, nie jest głośny,trochę głośniejszy od serii - możesz u producenta dobrać głośność - jak chcesz więcej info pisz do Saiti
M-tech - droższy, a opinie o nim są na prawdę dobre, nie wiem ile gwarancji - wiecej info kolega Dealer, chyba nick przekręciłem, sklerozę mam :o
El-Tec - hmm dobre opinie ale co do ceny i gwarancji nie wiem, musisz dowiedzieć się dzwoniąc do nich
Tłumiki kolegi DjHammer - cieszą się dobrą opinią, zapytaj się kolegi co i jak, chętnie Ci pomoże

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
:D
I czekam na kolejne.

Starstruck
13-08-11, 14:51
Z tego co gadałem z gościem od Proexa, to za 200 zł może ci zrobić bardzo sympatyczny tłumik. Ulter też bardzo dobry, chyba najbardziej zbliżony do serii (nie jest przelotowy). Tyle że dedykowane są od 450 zł :). Sam stoję przed wyborem fajnego tłumika, bo będę na dniach robił cały wydech :)

drvtec
13-08-11, 15:25
proex 24 miesiące gwarancji , mam u siebie i w aucie żony

login
13-08-11, 15:41
Z tego co gadałem z gościem od Proexa, to za 200 zł może ci zrobić bardzo sympatyczny tłumik. Ulter też bardzo dobry, chyba najbardziej zbliżony do serii (nie jest przelotowy). Tyle że dedykowane są od 450 zł :). Sam stoję przed wyborem fajnego tłumika, bo będę na dniach robił cały wydech :)


proex 24 miesiące gwarancji , mam u siebie i w aucie żony

Dzięki i czekam na więcej.
:D

pawulon_
13-08-11, 16:12
Ja się zastanawiam nad tą isottą ale to jest rynna więc obawiam się że będzie glośny nawet na "max low w silencerze"
Obadam też tego Proexa, chcę żeby ładnie dźwięczał i nie był przesadnie glośny

doogson
13-08-11, 17:00
Dzięki i czekam na więcej.
:D
ja mam tłumik od dj hammera zapłaciłem 330zł za oem look czyli cena znośna, co do gwarancji to nie wiem ale jest z nierdzewki więc predzej auto sie rozpadnie niż ten tłumik

Yotomeczek86
14-08-11, 00:28
ja mam tłumik od dj hammera zapłaciłem 330zł za oem look czyli cena znośna, co do gwarancji to nie wiem ale jest z nierdzewki więc predzej auto sie rozpadnie niż ten tłumik

Zapomniałeś dodać że wygłuszenie też ma swoją trwałość... pucha może i zdrowa będzie, ale środek nie koniecznie :) Oczywiście nigdzie nie wspomniałem i nie mam zamiaru - że ten tłumik jest lichy itp :)

Co do proex, każdy ma swoje gusta na temat dźwięku jaki lubi. Ja wybrałem troszkę głośniejszy, do 3 tyś sobie mruczy basowo - w znośnej ilości tego dźwięku, ale jak już wchodzi się na wyższe obroty to rasowy dźwięk jest, mi się takie rozwiązanie bardzo podoba. Nie męczy przy dłuższej jeździe - i to jest dla mnie najważniejszy czynnik. Proszę wziąć sobie to jako luźną sugestię, ze względu na to że ile jest ludzi na świecie, tyle jest "gustów"

lozek
14-08-11, 00:43
Zapomniałeś dodać że wygłuszenie też ma swoją trwałość... pucha może i zdrowa będzie, ale środek nie koniecznie :) Oczywiście nigdzie nie wspomniałem i nie mam zamiaru - że ten tłumik jest lichy itp :)

Co do proex, każdy ma swoje gusta na temat dźwięku jaki lubi. Ja wybrałem troszkę głośniejszy, do 3 tyś sobie mruczy basowo - w znośnej ilości tego dźwięku, ale jak już wchodzi się na wyższe obroty to rasowy dźwięk jest, mi się takie rozwiązanie bardzo podoba. Nie męczy przy dłuższej jeździe - i to jest dla mnie najważniejszy czynnik. Proszę wziąć sobie to jako luźną sugestię, ze względu na to że ile jest ludzi na świecie, tyle jest "gustów"

To ja tak dodam - W tym tłumiku od Djhammera jest właśnie bardzo dobre wygłuszenie, materiał znajdujący się w tłumiku ma dobre właściwosci tłumiące i jest do tego wytrzymały :)

login
14-08-11, 01:19
Dzięki uprzejmości jednego ze "zwykłych" użytkowników forum dotarłem do firmy Proex. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Tłumiki robią na indywidualne zamówienia klienta, podobno uwzględniając jego preferencje co do głośności i dźwięku tłumika. Na swoje wyroby dają 24 miesiące gwarancji na, a przy ich montażu przedłużają ją na kolejne 6 miesięcy - podobno mają w Warszawie kogoś od tego. Tłumik jest zabezpieczony dwoma warstwami farby antykorozyjnej.
Co do kwoty, to są w stanie wyprodukować tłumik końcowy do EJ9 HB D14Z2 za około 220,- zł + koszty przesyłki.
Dedykowany Ulter kosztuje co najmniej 200,- zł więcej.
W najbliższy wtorek pojadę do el-tec'a, ale podejrzewam że nie będą konkurencyjni co do ceny.

W dalszym ciągu proszę o opinie i z góry za nie dziękuję.

serwal4
14-08-11, 01:40
Narazie Proex u mnie 'działa'.
I działa nawet znośnie, jak trzeba to jest cichy, jak chce to potrafi być słyszalny i to dosadnie.
Nie jest to metaliczny wizg... nawet przyjemny pomruk potrafi wydać.

(ori układ wydechowy z EJ2, tj seria 4-1, nowy katalizator Bosal, nowy zamiennik do serii środkowy + końcowy Proex, seryjne średnice rur itd);

doogson
14-08-11, 10:14
W najbliższy wtorek pojadę do el-tec'a, ale podejrzewam że nie będą konkurencyjni co do ceny.

W dalszym ciągu proszę o opinie i z góry za nie dziękuję.
z tego co wiem o eltec jest duzooo droższy wiec mozesz sobie odpuscic jazde tam i jedz od razu montuj proexa

login
14-08-11, 11:53
z tego co wiem o eltec jest duzooo droższy wiec mozesz sobie odpuscic jazde tam i jedz od razu montuj proexa

Spoko, to na mojej wsi jest, więc na dosłownie 2 minuty drogi.
:D

billiejoe
14-08-11, 13:19
Daj znać jak poznasz cennik...chętnie poznam wartości :)

Starstruck
14-08-11, 13:24
Wrzuciłby mi ktoś filmik jak ten proex brzmi na zewnątrz na niskich, średnich i wysokich obrotach? Bardzo bym prosił, bo rozkminiam już ponad miesiąc co kupić.

kubaszow
14-08-11, 13:34
Ja w poniedzialek dostane Proexa jak go wrzuce do auta to moge cos nagrac .

login
14-08-11, 13:45
Daj znać jak poznasz cennik...chętnie poznam wartości :)

Co do konkretnej ceny, to pewnie będę wiedział tylko do mojego EJ9 HB D14Z2, bo nie sposób pytać o wszystko, co robią.
I ja będę znał cenę, to oczywiście napiszę.
Do Ciebie jest identyczny jak do HB?
Poniżej masz namiary na el-tec'a i chyba łatwiej będzie, jak sam się się skontaktujesz i dopytasz o konkrety:
http://www.el-tec.pl/pl/index.html


Ja w poniedzialek dostane Proexa jak go wrzuce do auta to moge cos nagrac .

Też chętnie zerknę.
:D

billiejoe
14-08-11, 13:58
Nawet nie pytam pod swoim kontem tylko ogólnie z ciekawości żeby mieć wiedzę na ten temat...ja już wybrałem zestaw dla siebie i w tym miesiącu na pewno zagości pod autem :)

serwal4
14-08-11, 14:04
Brat zanabył dobry sprzęt który znośnie nagrywa nawet to ew poproszę go o nagranie;

Tłumik mój już po zakupie zrobił z 2500km czy więcej więc się "przepalił";
Oczywiście wezmę zrobię rundę autem żeby zagrzać go;

DjHammer
14-08-11, 14:28
To ja tak dodam - W tym tłumiku od Djhammera jest właśnie bardzo dobre wygłuszenie, materiał znajdujący się w tłumiku ma dobre właściwosci tłumiące i jest do tego wytrzymały :)

Potwierdzam. W tej chwili posiadam najlepsze maretiały tlumiace jakie moga być do tłumikow. Ale co by nie było po wakacjach bede próbował jeszcze innych kombinacji zeby bylo jeszcze ciszej. ALe w tej chwili jest i tak bardzo cicho !!

Pomijam tu ludzi którzy chcą miec ciszej niz seria gdy maja pełny przelot na wiekszych rurach bez kata. A uwierzcie mi sa tacy .....

billiejoe
14-08-11, 14:33
Pomijam tu ludzi którzy chcą miec ciszej niz seria gdy maja pełny przelot na wiekszych rurach bez kata. A uwierzcie mi sa tacy .....

Zgadzam się...nie każdy niestety rozumie pojęcie tłumika przelotowego i zmian układu wydechowego względem serii...

doogson
14-08-11, 14:59
wezme dzisiaj aparacik na spota i spróbuję nagrać filmik jak gada oem od hamera

billiejoe
14-08-11, 15:10
ooo...widzę że teraz się zebrało wszystkim na rejestrację dźwięków :D Bardzo dobrze, będzie trzeba podpisać config i przykleić :p

drvtec
14-08-11, 16:34
Potwierdzam. W tej chwili posiadam najlepsze maretiały tlumiace jakie moga być do tłumikow. Ale co by nie było po wakacjach bede próbował jeszcze innych kombinacji zeby bylo jeszcze ciszej. ALe w tej chwili jest i tak bardzo cicho !!

Pomijam tu ludzi którzy chcą miec ciszej niz seria gdy maja pełny przelot na wiekszych rurach bez kata. A uwierzcie mi sa tacy .....

wiemy ale nawet ostatnio ktoś się na forum żalił że kupił proexa , chciał cicho a zrobili mu ciszej niż seria ;)

lozek
14-08-11, 18:24
wiemy ale nawet ostatnio ktoś się na forum żalił że kupił proexa , chciał cicho a zrobili mu ciszej niż seria ;)

Weź pod uwagę, że jest cos takiego jak "zdymana podziurawiona seria". Jak ktoś ma przerdzewiały wydmuchany końcowy to każdy przelot z dużą puchą (mtech, proex, tłumiki od djhammera) będzie cichszy...

przecież wiadomo, że nie da się zrobić nic przelotowego cichszego niż SPRAWNY, dobry seryjny tłumik komorowy.

drvtec
14-08-11, 19:11
może i masz rację ale ten filmik jest dość zastanawiający http://www.youtube.com/watch?v=yQmn_2fYbBM
albo ten z środka http://www.youtube.com/watch?v=WmN1qthnQ2U

billiejoe
14-08-11, 19:23
A co Cie zastanawia na tych filmikach:confused:

lozek
14-08-11, 20:20
może i masz rację ale ten filmik jest dość zastanawiający http://www.youtube.com/watch?v=yQmn_2fYbBM
albo ten z środka http://www.youtube.com/watch?v=WmN1qthnQ2U

Cichsze od serii to to nie jest, więc jak dla mnie tylko zostało potwierdzone to co napisałem :) jest dość cicho, ale też bez przesady.

drvtec
14-08-11, 22:23
A co Cie zastanawia na tych filmikach:confused:

pierwszy filmik część raceland końcowy proex - odpalenie jakiś tam bas w czasie jazdy do tyłu cisza a jest to pełen przelot

drugi filmik kamera w środku i wydechu nie słychać pomimo faktu że jest to automat który jak wiemy zawsze przeciąga obroty

AdasieK
15-08-11, 00:15
co do jazdy w tył, to wg mnie to realne, by nie 'gazować' szczególnie w automacie..
nie mam zbyt dużego doświadczenia w automacie, ale jak jeździłem to zawsze było tak, że wbijam wsteczny, puszczam hamulec i auto zaczyna się toczyć, silnik ma w tym czasie te 1000-1500 obrotów, a samochód jedzie, w czasie jazdy jak gazu dodawał to było wyraźnie słychać wydech, a jak nie dodawął gazu, to cisza
jak dla mnie to te filmiki nie są żadnym przykładem przelotu cichszego od serii, bo na serii to w ogóle tego auta w automacie nie słychać (znajomy posiada), owszem jest cicho


nie da się zrobić nic przelotowego cichszego niż SPRAWNY, dobry seryjny tłumik komorowy
mogę się pod tym podpisać, gdyż dokładnie tak samo myślę

Dealer
15-08-11, 12:42
Jeżeli Proex do przelotowego wydechu daje takie 3 pozwężane tłumiki jak kolega wcześniej pokazał na foto, to to już chyba nie jest przelotowy wydech:)) I fakt przez to może być wydech cichszy:)

billiejoe
15-08-11, 13:09
Myślę że te zwężki daje się właśnie tylko do imitacji katalizatorów bo tam to ma największy sens

Yotomeczek86
15-08-11, 14:59
Jeżeli Proex do przelotowego wydechu daje takie 3 pozwężane tłumiki jak kolega wcześniej pokazał na foto, to to już chyba nie jest przelotowy wydech:)) I fakt przez to może być wydech cichszy:)

Podejrzewam że to ja zostałem wywołany do tablicy ;)

Otóż mi chodziło o to aby wydech nie ryczał itp, dlatego zdecydowałem się tak zwężkę, ale jeśli ktoś nie chce, nie będzie jej miał - prosta kalkulacja :) U mnie miało być względnie cicho. ot cała tajemnica :)

Po około 2 tygodni używania, śmiem stwierdzić że nie widzę żadnych negatywnych skutków włożenia zamiennika katalizatora :) Wręcz przeciwnie, auto jest duuużo żwawsze i ma większą ochotę się wkręcać na obroty ;)

Dealer
15-08-11, 15:00
czyli tak jak mówie, zamawiając cichy tłumik dostajesz zwężki:)

Yotomeczek86
15-08-11, 15:01
Kolego ale ja mam zwężkę tylko w zamienniku katalizatora, a w tłumiku końcowym jej nie ma.

piroman
15-08-11, 15:04
ja mam zwężkę tylko w zamienniku katalizatora, a w tłumiku końcowym jej nie ma
co za różnica gdzie jest zwężka:confused:

Yotomeczek86
15-08-11, 15:12
To nie chodzi o to co za różnica gdzie jest zwężka tylko ile ich jest :) Dlatego to napisałem

jasiek09
15-08-11, 21:34
co za różnica gdzie jest zwężka
Im zwężka dalej od zaworów wylotowych tym mniejszy ma wpływ na prace silnika. Dlatego różnica z silencerem lub bez niego wynosi czasem tylko 1% mocy silnika.:)

Yotomeczek86
15-08-11, 22:58
Wiem że było pisane na ten temat ale mnie nurtuje jedna rzecz. Mianowicie kolektory 4-2-1 Ebay, czytałem że lubią pękać itp. Ja mam seryjny z D16Z6, i pytanie czy lepiej mu na złączeniu 2w 1 wspawać rurkę 2 cale z flanszą + owinąć bandażem całość, czy kupować Ebay+ bandaż... Dodam że będę miał problem z sondą... aby ją odkręcić. Cały wydech jest 2 calowy.

Chętnie poznam opinię ZA i PRZECIW

jasiek09
15-08-11, 23:07
Ja u siebie mam wspawaną tak jak mówisz rurkę 2 cale na wyjściu kolektora z d16z6 ale w moim subiektywnym odczuciu pojedyncze kanały w jebaju mają większą średnicę niż te w z6 i lepiej by to ze sobą grało. Nikt chyba nie jeździł na obu takich setupach żeby mógł porównać :(

Yotomeczek86
15-08-11, 23:09
Pewnie nikt nie jeździł, masz rację. A powiedz mi czy jest jakaś różnica po zrobieniu tego zabiegu?

jasiek09
15-08-11, 23:12
Czy jest różnica nie za bardzo mogę powiedzieć bo wpadło na raz zbyt dużo nowych gratów. Jak masz $$ kupuj jebaja z wylotem na 2 :)

DjHammer
16-08-11, 10:42
pekaja jedne i drugie. Ebay jak peknie to poprostu fatalnie był pospawany bo kwasowka jak jest dobrze pospawana nie ma prawa puscic. A zwykłe serie widziałem juz z 5 kolektorow peknietych nie na spawach ale rurach

PAWELEKHONDA
16-08-11, 11:24
Witam mam pytanko odnosnie mojego układu wydechowego poniewaz mam kolektor 4-2-1 2' i srodkowy wyspawany na wzór oem vti 2' zakonczone koncowym WM i moje pytanko co zrobic z katalizatorem ? wymieniac go zostawiac czy cos? bo w sobote prawdopodobnie bede wmieniał wydech i sie zastanawiam czy odrazu cos z nim zrobic czy zostawic:)

AdasieK
16-08-11, 12:25
najlepiej zastąpić go rurką 2"

billiejoe
16-08-11, 13:21
A potem narzekać że coś brzęczy i tak wkoło :D

zakit
16-08-11, 13:26
A potem narzekać że coś brzęczy i tak wkoło :D

jeden z pierwszych modow ktore zrobilem to bylo wywalenie kata, i jakos mi nic nie brzeczalo. teraz mam wydech rowniez bez kata i nic nie brzeczy...

PAWELEKHONDA
16-08-11, 13:32
czy lepiej kupic jakas stumiennice cos podobnego ze np stumiennica w obudowie kata? bo nie chce zeby cos brzeczało albo było mega głosno .
czy lepiej zostawic ,chodz moze wywalenie odmuli albo jakies odczucia beda ze sie lepiej zbiera czy cos?

radar333
16-08-11, 15:13
Rurka albo przelotowy tłumik AWG z allegro. Rurka taniej ale może brzęczeć, AWG drożej ale na pewno nie będzie brzęczeć.

PAWELEKHONDA
16-08-11, 16:21
aha czyli katalizator zastapic czyms takim ? http://allegro.pl/awg-tlumik-sportowy-rurowy-uni-przelotowy-cz-wa-i1752056928.html lub taki
http://allegro.pl/awg-tlumik-w-obudowie-katalizatora-czestochowa-i1753679530.html ????

i dospawac do tego flansze i bedzie dobrze, bo tak sie zastanawiam własnie do soboty zeby zrobic juz dobrze zeby potem nie wymontowywac katalizatora i wsadzac cos takiego bo nie bede miał czasu :)

skolopendra
16-08-11, 18:22
najlepiej zastąpić go rurką 2"

Rurka


nie powinno się w tym miejscu wstawiać rurki

tłumik przelotowy jak najbardziej tak

billiejoe
16-08-11, 19:02
Tak się boicie tych przelotowych w miejsce kata jakby Wam konie przez nie uciekały...nie mówię że brzęczenie będzie zawsze po wstawieniu rurki ale często tak się dzieje...

PAWELEKHONDA
16-08-11, 20:13
Tak się boicie tych przelotowych w miejsce kata jakby Wam konie przez nie uciekały...nie mówię że brzęczenie będzie zawsze po wstawieniu rurki ale często tak się dzieje...

czyli taki tłumik AWG co w linku wyzej dałem ,kupic dospawac flansze i bedzie ok?

kubaszow
16-08-11, 20:46
kupic dospawac flansze i bedzie ok?
Bedzie ok.

PAWELEKHONDA
16-08-11, 22:17
a jeszcze jedno który lepiej czy bez róznicy w obudowie katalizatora czy ten normalny prosty ?

jasiek09
16-08-11, 22:28
To zależy czy chcesz udawać że masz jeszcze katalizator, choć w razie czego na analizatorze i tak wszystko wyjdzie..

PAWELEKHONDA
16-08-11, 22:35
To zależy czy chcesz udawać że masz jeszcze katalizator, choć w razie czego na analizatorze i tak wszystko wyjdzie..

nie no udawac to nie nie bede dopuki mam jeszcze spoko typków od przeglądów . jesli kupuje ten AWG to tez 2' bo sa rózne ale to jak juz chyba cały 2' to i ten na wlocie i wylocie jak w aukcjiach ma 2' ?
sory ze takie moze głupie pytania ale che dobrze kupic bo rurke to nie problem było by wspawac ale sa rózne opinie :) nie chce by brzeczało :)

jasiek09
16-08-11, 22:44
Tak, tylko te średnice podane na aukcji to średnice zewnętrzne.

billiejoe
16-08-11, 23:10
czyli taki tłumik AWG co w linku wyzej dałem ,kupic dospawac flansze i bedzie ok?
Mhm...sam u nich zakładałem to i wszystko jest profi :)

PAWELEKHONDA
17-08-11, 10:14
Mhm...sam u nich zakładałem to i wszystko jest profi :)

billiejoe jak zakładałes to jaka długosc wziasc? tego tłumika?


Tak, tylko te średnice podane na aukcji to średnice zewnętrzne.

AH NO TO KTÓRA SREDNICA NAJLEPSZA mi sie wydaje ze ta 50 mm bo sa takie

ŚREDNICA 45mm , 50mm , 55mm , 60mm

billiejoe
17-08-11, 10:52
billiejoe jak zakładałes to jaka długosc wziasc? tego tłumika?
Wszystko dobierali mi sami, prawdę powiedziawszy nie wiem :)




AH NO TO KTÓRA SREDNICA NAJLEPSZA mi sie wydaje ze ta 50 mm bo sa takie

ŚREDNICA 45mm , 50mm , 55mm , 60mm
Zależy co planujesz robić w przyszłości z wydechem...

radar333
17-08-11, 11:06
Jak robisz układ 2" to 55 mm = 52 mm wewnętrznej średnicy = 2". Ja taki mam.

malinkie
17-08-11, 11:06
AH NO TO KTÓRA SREDNICA NAJLEPSZA mi sie wydaje ze ta 50 mm bo sa takie

ja jak u siebie założyłem 55mm, poza tym jest to wymiar zewnętrzny więc w środku będzie miał jakieś 3mm mniej.

PAWELEKHONDA
17-08-11, 11:18
aha no ok dzieki to wezme 55mm i długosc wejde i zmierze zeby był dobry :)

radar333
17-08-11, 13:06
Wejdzie, mam to w jajku zamiast kata.

PAWELEKHONDA
17-08-11, 21:53
a jeszce panowie mam jedno pytanko co lepsze taki tłumik e prosty uniprzelotowy a w srodku te takie dziurki :)

http://allegro.pl/awg-tlumik-sportowy-rurowy-uni-przelotowy-cz-wa-i1752056928.html

czy ta strumiennica łuskowa ?

http://allegro.pl/strumienica-luskowa-awg-czestochowa-i1752056934.html

cena ta sama i to sama ale która moze byc lepsza i lepiej sie spisywac itp

kubaszow
17-08-11, 22:27
Ze strumienica daj se spokoj, bierz z pierwszego linku. Jak bys chcial b.cicho to poszukaj powiekszonych AWG.

malinkie
17-08-11, 22:45
strumiennicy nie bierz, ja jak miałem strumiennice i potem wrzuciłem 4-2-1 to się zrobił nieprzyjemny dźwięk przy ok 3tys, potem wstawiłem przelotowy i jest elegancko.

PAWELEKHONDA
17-08-11, 23:10
ok dzieki to ten przelotowy biore :)

billiejoe
18-08-11, 00:14
Przy tym przelotowym nawet nie będzie różnicy w dźwięku więc bez obaw ;)

Yotomeczek86
18-08-11, 00:16
Jako że nie miałem czasu w tygodniu :D to dopiero teraz wrzucę, co prawda kalkulator... ale jakiś pogląd jest. Oczywiście mowa o głośności i dźwięku wydechu proex :)

Telefon troche kurde za blisko położyłem.. :(

http://drozda86.wrzuta.pl/film/4dZw0BQSgES/proex_on_eg5_d16z6

DeX19
18-08-11, 13:48
Według mnie, przyjemny dźwięk dla ucha, mi się tam podoba :)

PAWELEKHONDA
18-08-11, 16:27
no nawet fajnie fajnie brzmi:)

login
18-08-11, 16:31
Jako że nie miałem czasu w tygodniu :D to dopiero teraz wrzucę, co prawda kalkulator... ale jakiś pogląd jest. Oczywiście mowa o głośności i dźwięku wydechu proex :)

Telefon troche kurde za blisko położyłem.. :(

http://drozda86.wrzuta.pl/film/4dZw0BQSgES/proex_on_eg5_d16z6

Jak dla mnie, coraz więcej przemawia za tym, żeby "wejść" w Proex'a.
Dzięki za filmik.

Yotomeczek86
18-08-11, 16:37
No i niech mi ktoś teraz powie że ten wydech źle brzmi.... mam nadzieje że nie napisze mi nikt że to "fejk"

login
18-08-11, 16:42
No i niech mi ktoś teraz powie że ten wydech źle brzmi.... mam nadzieje że nie napisze mi nikt że to "fejk"

Nie żartuj, nie w tym kraju i nie na tym forum.
:D
Na 100% się znajdzie ktoś, komu będzie w poprzek.

albanOS
18-08-11, 19:00
Panowie potrzebuję diagnozy, wywaliłem dzisiaj kata, zgodnie z tym co pisałem z szastalem parę stron wcześniej wspawałem rurę delikatnie szerszą niż wydech bo ma 55mm, a reszta 52 mm, pierwsze co zauważyłem to to że nie ma żadnej różnicy w głośności wręcz mam wrażenie że jest ciszej, i auto jakby trochę zamuliło gorzej się z dołu zbiera, dodatkowo zauważyłem, że moja końcówka supersprinta się sypie bo była od spodu już klejona i ta łata po wywaleniu kata właśnie odpadła, i mam u dołu dziurę... to możliwe żeby zamulił przez tą rurę, czy bardziej przez końcówkę...? jakby ktoś mógł się wypowiedzieć?

kubaszow
18-08-11, 19:02
Dostalem dzisiaj proexa i prosze o opinie ludzi ktorzy tez posiadaja proexy czy tak wygladaja wszystkie tlumiki bo spodziewalem sie lepszego wykonania?
-od spodu zostala wycieta dziura a nastepnie zaspawana kawalkiem blachy (szybciej zlapie korozja na spawach)
-pukajac w obudowe slychac ze jest bardzo cienka blacha i jak by tlumik byl pusty w srodku
-do tego wspawali mi rure wprowadzajaca spaliny do tlumika po prawej stronie i mechnik juz mi powiedzial ze bedzie problem z wsadzeniem tego bo tam wachacz idzie?( nie wiem dlaczego tak pospawali przeciez to nie ich pierwszy tlumik a bylo podawane do jakiego auta)

Na foto tlumik jest do gory nogami.
http://img97.imageshack.us/img97/2697/dsc02014jakzmniejszycfo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc02014jakzmniejszycfo.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Nie wiem czy rzezbic z wsadzeniem tego czy odsylac ?

Yotomeczek86
18-08-11, 19:07
Zdecydowanie tak nie wyglądają.... coś nie tak jest... dzwonić i reklamować

login
18-08-11, 19:12
kubaszow przez allegro kupowałeś, czy przez forum?

Duhon86
18-08-11, 19:20
Śmiem twierdzić, że na allegro latają jakieś buble.

kubaszow
18-08-11, 19:22
Z forum od producenta!
Z allegro bym sie nie zdziwil jak bym takie cos dostal:)

login
18-08-11, 19:33
Z forum od producenta!

A kto w takim razie z forum ogarnia w ten sposób temat Proex'ów, jeśli wolno spytać?
:confused:

kubaszow
18-08-11, 19:35
Saiti zajmuje sie sprzedaza.

Yotomeczek86
18-08-11, 19:42
Saiti nie jest producentem tylko współpracuje z nim.... tłumik do Ciebie bezpośrednio od producenta szedł.. jakby był w łapkach Saitiego to byś nie dostał tak wykonanego tłumika.. bo był by zwrot

login
18-08-11, 19:53
Saiti zajmuje sie sprzedaza.

Moja wiedza na temat Proex'ów jest taka, że Saiti nie jest producentem tych tłumików, a osobą sprzedającą je na forum SCKPL i ewentualnie, jeśli sobie ktoś życzy, zajmującą się montażem, co skutkuje przedłużeniem gwarancji z 24 miesięcy do 30.
Dlatego pytałem, jak go kupiłeś.
Bardzo jestem ciekaw jak temat się zakończy, bo nie ukrywam, że byłem prawie na 100% zdecydowany na zakup Proex'a.

drvtec
18-08-11, 19:55
coś czuję że zamówiłeś komorowy i było już gdzieś tutaj o dogłuszaniu przez proex właśnie komorówek. Jeśli jest szczelne i jest gwarancja to ja bym się nie przejmował

Yotomeczek86
18-08-11, 19:58
coś czuję że zamówiłeś komorowy i było już gdzieś tutaj o dogłuszaniu przez proex właśnie komorówek. Jeśli jest szczelne i jest gwarancja to ja bym się nie przejmował

Zgadza się było o tym wspominane. Ale sam fakt wspawania tak nie estetycznie tego już razi, a na dodatek wejście tłumika też nie jest tam gdzie trzeba... Mogli jakoś ładnie podszlifować spawy itp... aby to praktycznie nie było widoczne...

login
18-08-11, 20:04
kubaszow mam jeszcze pytanie, ile za to zapłaciłeś (tłumik + przesyłka)?

Starstruck
18-08-11, 20:07
Dzięki Yotomeczek za filmik :). Sympatycznie to brzmi, mi by taki dźwięk pasował :). A to zdjęcie, to nie wierzę, że to prawdziwy Proex. Jakaś składanka. Kupujcie bezpośrednio na allegro, wychodzi najtaniej, bo nie idziecie przez pośrednika :)

kubaszow
18-08-11, 20:21
A to zdjęcie, to nie wierzę, że to prawdziwy Proex.
No prawdziwy innego w domu nie mam heheheh

sam fakt wspawania tak nie estetycznie tego już razi, a na dodatek wejście tłumika też nie jest tam gdzie trzeba
Zle pospawane wejscie to jedno , a drugie to koncowka nie taka srednica jaka im podawalem.

Generalnie jestem lekko wkur..... bo ktos niezla fuszere odjeb... i teraz bede dadatkowy tydzien albo dluzej jezdzil z rozwalonym koncowym i czekal az to pozadnie zrobia.
( Bo mam nadzieje ze zrobia :):) )

serwal4
18-08-11, 21:20
Ani 1. ani 2. Proex (obecny) jaki mam nie był tak rzeźbiony jeżeli chodzi o puchę, mój wygląda (obecny) tak:

http://images46.fotosik.pl/911/815f0893b5e81fbem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=815f0893b5e81fbe)

http://images38.fotosik.pl/943/f7c3d6930f53378am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7c3d6930f53378a)

I końcówka taka jaką sobie wybrałem.
Dzisiaj wraca Brat, jutro po pracy myślę że coś ponagrywamy...

majchas
19-08-11, 00:20
ogarnąłem ostatnio u siebie wydech na 2". Środkowy tłumik przelotowy, końcowy też przelotowy. Wydech złożony na sztywno. Pojawiło się okropne brzęczenie przy ok 1,5k i 2,5k RPM. Podobno to właśnie normalne przy przelotowym układzie. Czy można jakoś zniwelować ten okropny dźwięk??

DjHammer
19-08-11, 00:31
niweluje sie to dobrym tłumikiem srodkowym jak cos zapraszam na pw co masz za tłumoki??

Dealer
19-08-11, 02:48
wystraczy dobry koncowy i nie brzeczy nawet bez zadnego srodkowego:)

majchas
19-08-11, 16:07
końcowy nie jest nowy. Środkowy jest nowy od RM motors model 01 chyba. Nowe są też rury... zmienić końcowy czy środkowy, żeby było dobrze?

DjHammer
19-08-11, 16:44
zmieniaj po kolei to sie dowiesz:)

jasiek09
19-08-11, 16:58
Wstaw jeszcze jeden środkowy od tego co pisał nademną i będzie dobrze.

drvtec
20-08-11, 16:01
Ani 1. ani 2. Proex (obecny) jaki mam nie był tak rzeźbiony jeżeli chodzi o puchę, mój wygląda (obecny) tak:

http://images46.fotosik.pl/911/815f0893b5e81fbem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=815f0893b5e81fbe)

http://images38.fotosik.pl/943/f7c3d6930f53378am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7c3d6930f53378a)

I końcówka taka jaką sobie wybrałem.
Dzisiaj wraca Brat, jutro po pracy myślę że coś ponagrywamy...

bo masz przelot w czym się specjalizują; a w temacie komorowych nie są mocni i muszą najprawdopodobniej dociszać. Było już o tym a wy zdziwieni jak ateista w piekle

Yotomeczek86
20-08-11, 17:18
Ale to nie chodzi o to czy dogłuszają itp... Niech sobie robią co chcą, aby to było estetycznie wykonane a nie tak jak kolegi kubaszow..

nyndz
20-08-11, 23:21
hej macie moze gdzies linka do tego magicznego kawalka metalu wkrecanego w wydech zeby 2ga sonde bez kata podlaczyc przy przelocie w VI genie? bo nie pamietam jak to sie nazywa:<

a w ciagu tygodnia jak dobrze pojdzie to bede wydech w koncu spawal od poczatku do konca wiec dobrze by bylo gdybym juz ze wszystkimi czesciami pojechal do zakladu:)


O KUR*A CO TO ZA EMOTKI? O.o

Yotomeczek86
21-08-11, 00:37
hej macie moze gdzies linka do tego magicznego kawalka metalu wkrecanego w wydech zeby 2ga sonde bez kata podlaczyc przy przelocie w VI genie? bo nie pamietam jak to sie nazywa:<

a w ciagu tygodnia jak dobrze pojdzie to bede wydech w koncu spawal od poczatku do konca wiec dobrze by bylo gdybym juz ze wszystkimi czesciami pojechal do zakladu:)


O KUR*A CO TO ZA EMOTKI? O.o

Wpisz sobie w alledrogo czy Google - Emulator Sondy :)

nyndz
21-08-11, 00:51
hah emulator - oto slowo ktore mialem na koncu jezyka a nie moglem go sobie przypomniec :D dzienaaaaaaaaa

R0bson
22-08-11, 11:16
Witam

Planuję założenie wydechu 2,25" środkowy przelot, końcowy komorowy do B18C4.
Czy ktoś miał taki wydech złożony na tłumikach Ultera z nierdzewki?
Myślałem nad M-techami, ale koszta są jednak wyższe a póki co każdy zakład w którym byłem odmówił spawania tłumików z kwasówki.

Gorliś
22-08-11, 16:38
Nierdzewke pospawaja a kwasowki nie?
ZTCW jedno i drugie mozna spawac MIGiem, nie jest niezbedny TIG (choc lepszy).

serwal4
22-08-11, 23:30
Jak wspominałem:

http://www.megaupload.com/?d=PQR1FAZH

Link do paczki z nagraniami wydechu, pliki nagrywane Nikonem D7000 w max jakości, dźwięk bez kompresji wycięty z nagrań.

Auto: Civic EJ2 D15B7 full seria (największy mod to wkładka K&N);
Wydech: ori 4-1, nowy katalizator Bosal uniwersalny (~30k km przelotu), nowy zamiennik do seryjnego środkowy Bosal + końcowy przelot Proex (~3k km przelotu) + jakieś przedmuchy gdzieś prawdopodobnie;
Auto po zrobieniu 15km trasy, rozgrzany silnik, wydech.
Nagrania z dzisiaj - duszno, sucho, 25'C temp powietrza.

W paczce 5 plików:
Luzem - ze startu pierwsze dwa biegi do ~6k rpm + wbicie trzeciego (proszę przemilczeć problem z wbiciem '2-ójki' ... skrzynia umiera);
Daleko - ze startu z większej odległości pierwsze dwa biegi, w najbliższym położeniu kamery 2-gi bieg ~6k rpm i odpuszczanie gazu
Przygaz - aparat jakieś 1.5m od auta, przegazowanie auta od 0 do ~6k rpm + ruszenie
Bagażnik - nagrywanie z bagażnika przy otwartej max klapie
Środek - dźwięk ze środka, wyłączone radio, nawiew, zamknięte szyby/szyberdach - auto ma wytłumione drzwi + wyklejony bagażnik Soudalem;

ps:
Ku potomności - nagrania wykonane na bocznej ulicy z praktycznie zerowym ruchem, w okolicy żadnych pieszych/innych aut/zwierząt/etc. Najbliższe zabudowania też oddalone.

szastal
22-08-11, 23:48
Witam

Planuję założenie wydechu 2,25" środkowy przelot, końcowy komorowy do B18C4.
Czy ktoś miał taki wydech złożony na tłumikach Ultera z nierdzewki?
Myślałem nad M-techami, ale koszta są jednak wyższe a póki co każdy zakład w którym byłem odmówił spawania tłumików z kwasówki.

Ja miałem podobny zestaw, tyle że jeszcze coś w miejscu kata, jak miałem dupowaty środkowy to buczało, jak zmieniłem na lepszy to teraz nie widzę dużej różnicy między mtechem, a obecnie na aucie mam mtecha, a poprzednio był ulter sport komorowy na wejściu 2,5, obecnie przespawałem cały wydech na 2,25 i wywaliłem to gó**o co było w miejscu kata i autem znacznie przyjemniej się jeździ i nie robi hałasu nadmiernego, ale do serii mu daleko .

drvtec
22-08-11, 23:50
takie coś tygryski lubią najbardziej - dźwięk czysty moje gratki

billiejoe
23-08-11, 00:08
Chwilowo niedostępny...

serwal4
23-08-11, 00:28
Jak wspominałem:

http://www.megaupload.com/?d=PQR1FAZH

Link do paczki z nagraniami wydechu, pliki nagrywane Nikonem D7000 w max jakości, dźwięk bez kompresji wycięty z nagrań.


Edit:

http://www.multiupload.com/GTG3GHRLJD

Link do zestawu stron z załadowaną paczką, każdy myślę że coś dla siebie znajdzie;

login
23-08-11, 00:49
http://www.megaupload.com/?d=PQR1FAZH

Zaciągnięto, posłuchano, się podoba.
:D
Dzięki

serwal4
23-08-11, 00:54
Dla mnie najważniejsze jest to że przy duszeniu gazu faktycznie jest głośnawo ale jak chcę jechać w ciszy to utrzymując stałą prędkością/lekko operując gazem w środku jest na tyle cicho że dłuższa jazda nie jest męcząca.

W filimiku 'Środek' na końcu przy ~50km/h wrzucony jest trzeci bieg (~2.5k rpm) i gaz wciśnięty na tyle żeby utrzymać tą prędkość...

R0bson
23-08-11, 09:41
Ja miałem podobny zestaw, tyle że jeszcze coś w miejscu kata, jak miałem dupowaty środkowy to buczało, jak zmieniłem na lepszy to teraz nie widzę dużej różnicy między mtechem, a obecnie na aucie mam mtecha, a poprzednio był ulter sport komorowy na wejściu 2,5, obecnie przespawałem cały wydech na 2,25 i wywaliłem to gó**o co było w miejscu kata i autem znacznie przyjemniej się jeździ i nie robi hałasu nadmiernego, ale do serii mu daleko .

No wlasnie w zakladzie gdzie bylem i zakladaja Ultery gosc proponuje zeby w miejsce kata wstawic jakis maly przelotowy co ma zniwelować metaliczny dzwiek, tylko obawiam sie zeby auta nie zmulilo..


Nierdzewke pospawaja a kwasowki nie?
ZTCW jedno i drugie mozna spawac MIGiem, nie jest niezbedny TIG (choc lepszy).

Ani nierdzewki ani kwasówki nie zrobią konkretnie w tym zakładzie ale że sprzedają Ultera wydechy, to mogą załatwić z nierdzewki. No i na 2 tłumikach + ten mały zaraz za kolektorem do 900-1000zł. z założeniem tylko czy warto..

doogson
23-08-11, 10:49
No wlasnie w zakladzie gdzie bylem i zakladaja Ultery gosc proponuje zeby w miejsce kata wstawic jakis maly przelotowy co ma zniwelować metaliczny dzwiek, tylko obawiam sie zeby auta nie zmulilo..



Ani nierdzewki ani kwasówki nie zrobią konkretnie w tym zakładzie ale że sprzedają Ultera wydechy, to mogą załatwić z nierdzewki. No i na 2 tłumikach + ten mały zaraz za kolektorem do 900-1000zł. z założeniem tylko czy warto..
wg mnie nie warto , ten ulter to z nierdzewki bedzie miał tylko koncówkę ;)

RogeR
23-08-11, 11:03
Niekoniecznie, Ulter ma w swojej ofercie tłumiki całe z nierdzewki (puszka + końcówka), seria NRS-[nr_tłumika/końcówka] :P

doogson
23-08-11, 12:04
a no rzeczywiście, przepraszam mój błąd

PAWELEKHONDA
24-08-11, 13:13
WITAM mam pytanko zrobiem caly przelot w d13b2 na 1 srodkowym tlumiku wszystok z nierdzewki 2' kolektor od jarusnet z forum 2' i koncowy wm .Ale zostawiem katalizator bo wydaje mi sie ze byl wczesniej przez wlasiciela wymieniany i jest caly ,nie uszkodzony ,w srodku caly i nic nie rusza sie jak nim ruszam (nie lata w srodku) . SPADL mi dol auta wzesneij byl zrywszy to przez katalizator?

a 2 pytanko co mozna zrobic aby nie obcierac kolektorem o garby itp;/ masakra samochod seria a jak chce obnizy to lipa bedzie juz na maxa

nyndz
24-08-11, 14:11
a to nie temu ze za duza srednica wydechu i ci sie uklad mocno rozprezyl? wieksza srednica poprawia gore i obniza dol.

PAWELEKHONDA
24-08-11, 16:39
mozliwe ale nie jest az tak zle bo mam wsadzic walek od d14b1 itp to moze bedzie dobrze a to katalizator nie ma nic wspolnego? no wczesniej mialem 2,25 to wogole sprzedalem i dobrze . a kazdy doradzal ze 2' bedzie git nwet zaduzo no ale jest . Jest jakis sposob na poprawe tego?

nyndz
24-08-11, 16:48
kat blokuje na pewno troche ten wydech. nawet troche mocno. to jest zwykly kat czy jakis pseudosportowy?

PAWELEKHONDA
24-08-11, 16:52
oryginalny jaki by czyli od honcy w srodku siatka itp nie ze jakis tam przelot w obudowie kata . a to odmuli jak zaloze srodkowy czy jeszcze bardziej rozpreze jak bedzie przelot bez kata?

Civic91
24-08-11, 17:02
Witam! Czy zakładająć do d16y7 kolektor oem od d16z6 odczuję różnice? Na czym ta zmiana będzie polegała? Taki kolektor podejdzie p&p?

Starstruck
24-08-11, 17:19
Witam! Czy zakładająć do d16y7 kolektor oem od d16z6 odczuję różnice? Na czym ta zmiana będzie polegała? Taki kolektor podejdzie p&p?

Różnicę poczujesz w dynamice, polepszy się dół. Poza tym automatycznie pozbywasz się katalizatora i zamiast smutnego 4-1 właśnie z katem masz sympatyczne 4-2-1. Wszystko podejdzie p&p. Tylko jak masz seryjny tłumik to będzie ci tak rezonowało i o\trochę pierdziało w okolicach 3.000 rpm, bo się środkowy będzie wypalał. Nie jest to uciążliwe ani mega głośne, ale z czasem irytuje.

malinkie
24-08-11, 21:55
oryginalny jaki by czyli od honcy w srodku siatka itp nie ze jakis tam przelot w obudowie kata . a to odmuli jak zaloze srodkowy czy jeszcze bardziej rozpreze jak bedzie przelot bez kata?

Ja jak u siebie robiłem wydech to wywaliłem kata, chociaż też dobrze wyglądał, rury miałem od rovera 420 więc chyba nawet ciut więcej niż 2 cale w niektórych miejscach, ale przed końcowym tam gdzie jest ten "S" co idzie nad wahaczem dałem kolanka z mniejszej średnicy 47mm w środku, bo czytałem że powinien się wydech robić w klin, skolopendra chyba tak gdzieś pisał. No i ja nie zauważyłem pogorszenia dołu.

PAWELEKHONDA
24-08-11, 21:58
aha no ja mam kolanka jak jest ta s tez troche mneijsze wydech mam od vti 170 konnego co był w nim podobno ...
to co wstawic srodkowy w kata miejsce taki awg czy jeszcze gorzej pogorsze sobie?

jasiek09
24-08-11, 22:04
Z tłumikiem przelotowym zamiast kata będzie jeszcze gorzej. 2 to zdecydowanie za dużo na d13b2, nie wiem skąd taki pomysł.

Civic91
25-08-11, 10:03
A czy do d16y7 bez problemu podejdzie kolektor 4-2-1 od d16y8? Bez potrzeby wywalania kata? Czy trzeba go wywalić jak przy d16z6

albanOS
25-08-11, 10:36
Panowie co przlotowego polecicie na środkowy? teraz nie mam kata tylko rurę...żeby nie wydać fortuny a żeby miało to ręce i nogi...?

Civic91
25-08-11, 18:48
A czy do d16y7 bez problemu podejdzie kolektor 4-2-1 od d16y8? Bez potrzeby wywalania kata? Czy trzeba go wywalić jak przy d16z6