PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22

chudypiter
21-10-11, 22:48
Czy po swapie na b18c4 seryjny wydech z d14 może coś "zepsuć" oprócz obniżenia mocy?

jasiek09
21-10-11, 23:29
Nie

billiejoe
21-10-11, 23:47
Czy po swapie na b18c4 seryjny wydech z d14 może coś "zepsuć" oprócz obniżenia mocy?
A chodziło Ci coś po głowie oprócz tej mocy :confused:

chudypiter
22-10-11, 00:21
Chodził mi po głowie wzrost temperatury na wylocie , ale faktycznie musiał by być wydech kompletnie zapchany, aby temperatura znacznie wzrosła, i coś zwojowała.

bednar_ek35
22-10-11, 10:53
Moim zdaniem lepiej wymień nawet na używke,ja jak miałem jeszcze B16 pod maską to też zostawiłem seryjny wydech z D15Z6 i po ok.miesiącu końcowy sie wysrał tzn.wypalił sie w środku,wygłuszenie zapchało wylot i temp.cieczy chłodzącej poszła prawie na maxa.Chcąc nie chcąc musiałem wymienić końcowy na nowy.

Ven
22-10-11, 12:48
Czy w b16 na środkowym wydechu 2.25, końcowy wydech+tlumik OEM Ek4 (ok 1.8-1.9'') mocno ograniczy wydajność (moment/moc) w niskim/środkowym zakresie obr?

billiejoe
22-10-11, 14:01
Nie ma nic złego w końcowym o takiej średnicy, pytanie tylko po co układ na 2,25" :) IMO 2,16 to max po zew. :) Ale jeśli jeszcze nie nabyłeś końcowego to celuj w 2", po co masz potem myśleć o zmianie :)

Ven
22-10-11, 14:47
Nie ma nic złego w końcowym o takiej średnicy, pytanie tylko po co układ na 2,25" :) IMO 2,16 to max po zew. :) Ale jeśli jeszcze nie nabyłeś końcowego to celuj w 2", po co masz potem myśleć o zmianie :) Ludzie kładą 2.00 do d14/d15 i są happy, więc 2.25 do b16 wg mnie nie jest złym pomysłem, szczególnie gdy poprawi się do tego dolocik :D. Dzięki, właśnie chciałem zmniejszyć średnice na końcu - tak zrobie :)

billiejoe
22-10-11, 15:05
Ludzie kładą 2.00 do d14/d15 i są happy, więc 2.25 do b16 wg mnie nie jest złym pomysłem, szczególnie gdy poprawi się do tego dolocik :D. Dzięki, właśnie chciałem zmniejszyć średnice na końcu - tak zrobie :)
A co mają napisać jak porobili wydechy za ponad 1k :D

Znam się osobiście z osobami które wsadziły 2" do d14 i z tego co mi wiadomo drugi raz tego błędu nie zrobią :)

Na zdrowy rozsądek skoro seryjne b18c4 ma 48mm zew. bodajże to wybacz ale 50mm w d14 troszkę podchodzi pod absurd :) O d15 nie piszę bo tu już jest większe pole manewru, są projekty które plują po 150- 160KM przy tym litrażu więc wedle potrzeb :)

I nie posądź mnie że poprawa inżynierów w kwestii wydechu w mojej opinii jest głupotą, nie...zgadzam się że po zrobieniu przelotu na większej średnicy kreski pną się wzwyż ale nie można przesadzić...

Nie ma jakiejś konkretnej granicy że do danej mocy dana średnica, ale myślę że 2,25 jest dobre kiedy celujemy w okolice 200KM :) W przeciwnym razie mocno leci dół a bez strojenia to tylko kupa hałasu :)

Ven
22-10-11, 16:37
Po pierwszych testach się okaże, zdam relacje już wkrótce :) Dlatego żeby go doprężyć będzie końcowy OEM lub (pewnie się prędko rozsypie ) później 2.00 na komorowym.

skolopendra
22-10-11, 17:03
Ludzie kładą 2.00 do d14/d15 i są happy

tylko ci z forum bmw
:cool:

Loloss
22-10-11, 17:09
michal750, z tego co wiem sam tłumik tak, ale rura jest dłuższa...
To przy okazji zapytam ;) Może orientujesz się, czy tłumik końcowy od Civic'a 5gen (3D) bedzie pasował do 6gen (3D)? Mam EJ9 i okazję kupić końcowy Ultera, ale od 5 generacji. Tyle, iż oba końcowe (Civ 5 i 6) wyglądają tak samo, jednakże różnią się oznaczeniem producenta... Więc chyba nic z tego nie wyjdzie :(
Pozdrawiam!

login
22-10-11, 18:41
To przy okazji zapytam ;) Może orientujesz się, czy tłumik końcowy od Civic'a 5gen (3D) bedzie pasował do 6gen (3D)? Mam EJ9 i okazję kupić końcowy Ultera, ale od 5 generacji. Tyle, iż oba końcowe (Civ 5 i 6) wyglądają tak samo, jednakże różnią się oznaczeniem producenta... Więc chyba nic z tego nie wyjdzie :(

Co prawda nie jestem michal750, ale może zamiast gdybać, to napisz e-mail'a z zapytaniem, albo zadzwoń w poniedziałek i będziesz wiedział na 100%.
http://new.ulter.com.pl

Ven
22-10-11, 21:58
Po pierwszych testach się okaże, zdam relacje już wkrótce :) Dlatego żeby go doprężyć będzie końcowy OEM lub (pewnie się prędko rozsypie ) później 2.00 na komorowym.

Setup custom wydechu 2.25:
Kolektor OEM mod na 2.25>KAT-przelot (PROEX)> rura ok 50cm>środkowy z Rover 420D (2.25) z przelotem (PROEX)>końcowy-rura 2.00+OEM EK4 komorowy.

Oględziny po montażu i krótki przejazd po obwodnicy. Wnioski :
1. Na wolnych jest ciszej niż w dziurawym OEM. Nie słychać wydechu, 100% jak seria.
2. Między 1500-3000 obr jest delikatnie słabiej (10%?) - bardzo cicho - jak seria :rolleyes:
3. Między 3500 - 5500 obr zaczyna się zabawa - jest dużo lepiej (20%?) - do 4tys. jest cicho - potem jest przyjemnie - rasowo i nie za głośno.:cool:
4. Powyżej 5500 obr > VTEC - w porównaniu do starego, MIAZGA -zawijanie asfaltu + jakość brzmienia 3x bardziej *****ista :D
Generalnie jest pięknie. Wytknąłem im 3 miejsca gdzie są mikro nieszczelności w spawach, będą poprawiać, spawali na starej lancy, wymienią na nową i zrobią cacy. Za robotę wzięli 220zł. Jestem zadowolony!

billiejoe
22-10-11, 23:05
Najlepiej to hamownia i potwierdzenie na kreskach :) Będzie widać wszystko jak na dłoni, oczywiście tam też są pomyłki ale zakładam obiektywizm :)

Troche zamotałeś z tymi tłumikami:

środkowy z Rover 420D (2.25) z przelotem (PROEX)

Jaki wreszcie :rolleyes:

wojtez
22-10-11, 23:05
No to pogratulować i życzyć jak najwięcej przyjemności.
Ja jestem właśnie w trakcie wymiany całego wydechu razem z kolektorem i mam pytanko: czy da się gdzieś dostać to kolanko do przyspawania koncowego montażowego? te nad wahaczem. Nowe lub w mega dobrym stanie 2 calowe? Odrazu zaznacze ze nie chce spawanego z kolanek i rurek, tylko gięty z jednej rury.

billiejoe
22-10-11, 23:08
Gięte z jednej rury to będzie seryjne :) Pod daną średnicę nigdzie nie kupisz, najwyżej ktoś może przyrzeźbić ale koszta rosną, czemu nie chcesz kolanek? Dobry spaw robi robote przecież :)

Starstruck
22-10-11, 23:13
Najlepiej to hamownia i potwierdzenie na kreskach :) Będzie widać wszystko jak na dłoni, oczywiście tam też są pomyłki ale zakładam obiektywizm :)

Troche zamotałeś z tymi tłumikami:

środkowy z Rover 420D (2.25) z przelotem (PROEX)

Jaki wreszcie :rolleyes:
'
Pewnie chodzi o to, że rury są z rovera 420 TD. One mają 2,25" ale nie ma tam w serii żadnego tłumika i pewnie wspawał proexowy.

radar333
22-10-11, 23:55
Oględziny po montażu i krótki przejazd po obwodnicy. Wnioski :
1. Na wolnych jest ciszej niż w dziurawym OEM. Nie słychać wydechu, 100% jak seria.
2. Między 1500-3000 obr jest delikatnie słabiej (10%?) - bardzo cicho - jak seria
3. Między 3500 - 5500 obr zaczyna się zabawa - jest dużo lepiej (20%?) - do 4tys. jest cicho - potem jest przyjemnie - rasowo i nie za głośno.
4. Powyżej 5500 obr > VTEC - w porównaniu do starego, MIAZGA -zawijanie asfaltu + jakość brzmienia 3x bardziej *****ista
Generalnie jest pięknie. Wytknąłem im 3 miejsca gdzie są mikro nieszczelności w spawach, będą poprawiać, spawali na starej lancy, wymienią na nową i zrobią cacy. Za robotę wzięli 220zł. Jestem zadowolony!

Takie relacje to są dupę warte. Jedź to shamuj i daj kreski. Ja mam dźwięk wydechu taki sam w całym zakresie prawie, zmienia się tylko dźwięk dolotu + na końcu bardziej wydech gra. Jak masz jakieś skoki dźwięku i przyspieszeń to nie jest znak ze jakiś wydech ci działa tylko że masz mapę niedograna z modami. Auto po strojeniu idzie równo w całym zakresie i te levele znikają. Wystrój sobie to, na prawdę się opłaca wydać tą kasę.

Ven
23-10-11, 00:50
Starstruck prawdę powiada :) W wydech środkowy OEM z Rovera wspawany jest tłumik przelot. W ten sposób mam cichy układ 2.25 na 2 tłumikach przelotowych z komorowym końcem OEM - dokładnie tak jak chciałem.
radar333, gadaj se co chcesz, różnice są tak wyraźne, że nie ma mowy o pomyłce, ewidentnie OEM KAT był już trochę przytkany. Hamownie zaliczę na pewno, wtedy gdy ogarnę dolot. Ewentualnie wtedy ostatecznie strojenie jak już. Reszta, no może poza zawiasem (-30) pozostaje OEM, autko mam do normalnej jazdy, nie ganiania się.

wojtez
23-10-11, 03:00
Gięte z jednej rury to będzie seryjne :) Pod daną średnicę nigdzie nie kupisz, najwyżej ktoś może przyrzeźbić ale koszta rosną, czemu nie chcesz kolanek? Dobry spaw robi robote przecież :)
A ktos z forum zajmuje sie tym ? lub czy ktos zna kogos z wroclawia lub okolic co by to dobrze pospawal?

Gorliś
23-10-11, 03:01
Czy ktos wie gdzie dostane taka flansze do polaczenia kolektora 2,5'' z katalizatorem?
https://jdmpartswholesale.com/cdn/400/blox-header-collector-flange-2-5-inch-jdm-honda-acura.jpg
ewentualnie jakies inne pomysly jak polaczyc kolek 2,5'' z katem 2,25''?

login
23-10-11, 11:24
Czy ktos wie gdzie dostane taka flansze do polaczenia kolektora 2,5'' z katalizatorem?

01. Najbliższy "tłumikarz" w Twojej okolicy.
02. Któryś z forumowych sprzedawców/producentów tłumików.
03. http://allegro.pl/lejek-flansza-polaczenie-wpust-na-pierscien-i1891332118.html
Coś sobie wybierzesz.
:D

malinkie
23-10-11, 16:13
Chcę kupić Oem Looka tylko nie wiem jakę śrdnicę. Mam d13 trochę pomodzone, 4-2-1 od z6 przerobiony na 2cale i potem jest reszta od rovera 420 na 2 środkowych, ale przed końcowym jest zrobiona zwężka na 50mm po zewnętrznej i nie wiem czy końcowy dać na 2 cale, czy lepiej mniejszy żeby zrobić klin, może jakieś NM by wtedy wpadły?

Budziniak
23-10-11, 16:18
końcowy dać na 2 cale, możesz dać komorowy 2" Dealer ma takowe bo widziałem w ogłoszeniu tylko czy te 2" to nie za dużo dla d13b7 ?!

arturwwa
23-10-11, 16:23
za duzo.

jezeli chodzi o srednice wydechow. dedykowany, obliczony pod b16a uklad catback (taki, w ktorym zostawiamy kata) apexi ma 2,36" po zewnetrznej, wiec 2,25" w srodku. to chyba dobry punkt odniesienia, jesli chodzi o srednice, bo ta firma raczej w kulki nie leci.

Saiti
23-10-11, 16:28
do 1.3 dwucalowy wydech pozbawi Cię troszkę dołu, zależy jak pomodzony ten Twój silnik, ale do codziennej jazdy weź sobie od D16VTEC seryjny wydech i będziesz totalnie megazadowolony, co najwyżej tłumiki zastąp przelotami/komorami. Tanio i bardzo odpowiednio.

malinkie
23-10-11, 16:49
Ja jeżdżę już tak jakiś czas i nie jest źle, tylko teraz chodzi mi o końcowy, bo ten co mam teraz (też przelotowy) już zaczyna brzęczeć w środku i trzeba by go wymienić, chciałem M-techa oem looka przelotowwego od Dealera ale nie wiem czy 2cale, czy coś mniejszego żeby doprężyć?

Gorliś
23-10-11, 21:01
01. Najbliższy "tłumikarz" w Twojej okolicy.
02. Któryś z forumowych sprzedawców/producentów tłumików.
03. http://allegro.pl/lejek-flansza-polaczenie-wpust-na-pierscien-i1891332118.html
Coś sobie wybierzesz.
:D
No wlasnie nie jest tak rozowo. W takiej "ogolno-dostepnej" sprzedazy nie ma takich flansz na 2,5cala. 55mm to max z jakim sie spotkalem, a to troche malo. No nic, cos wykombinuje.

drvtec
23-10-11, 22:05
No wlasnie nie jest tak rozowo. W takiej "ogolno-dostepnej" sprzedazy nie ma takich flansz na 2,5cala. 55mm to max z jakim sie spotkalem, a to troche malo. No nic, cos wykombinuje.

a nie da rady tego trochę podciąć od tej strony węższej?

poza tym w moim starym autku miałem zrobione to na kryzy ale z uszczelką zewnętrzną a nie na zasadzie lejka

login
23-10-11, 22:18
No wlasnie nie jest tak rozowo. W takiej "ogolno-dostepnej" sprzedazy nie ma takich flansz na 2,5cala. 55mm to max z jakim sie spotkalem, a to troche malo. No nic, cos wykombinuje.

Jakoś nie wierzę w to, żeby ktoś kto ogarnia temat nie był w stanie zrobić na Twoje zamówienie takiej flanszy na 2,5", albo przerobić z takiej 55 mm.
Ale może się mylę.

Yotomeczek86
23-10-11, 23:27
Ostatnio Saiti po Warszawie szukał i był z tym problem dosyć spory.

Gorliś
24-10-11, 03:25
sam kolektor ma wyjscie po zewnetrzej ok 63mm, na to jeszcze ma przyjsc pierscien uszczelniajacy - z takiej flanszy 55mm sie tego nie zrobi. Pytalem tego sprzedawce z allegro zanim zadalem pytanie tu na forum - wiekszych nie maja (nie wiem czy kepia to sami czy biora hurtem z chin;)).


poza tym w moim starym autku miałem zrobione to na kryzy ale z uszczelką zewnętrzną a nie na zasadzie lejka
czy dobrze rozumiem, ze masz na mysli po prostu dwie plaskie flansze i uszczelke (jak pomiedzy pozostalymi elementami wydechu?) Bo taka plaska flansze nie problem dorobic, ale czy wtedy nie bedzie za duzych drgan? Wydech bedzie zupelnie na sztywno wtedy.

Mam taka flansze na 2,25'' (z test pipe'a /hi flow cat'a ) i chyba po prostu ja wykorzystam, tylko przewierce nowe otwory we flanszy od kolektora bo sa dosc szeroko rozstawione.
Dzieki za odzew panowie!

@Yotomeczek, a Saiti znalazl czy szukal innego rozwiazania?

drvtec
24-10-11, 09:54
Jakoś nie wierzę w to, żeby ktoś kto ogarnia temat nie był w stanie zrobić na Twoje zamówienie takiej flanszy na 2,5", albo przerobić z takiej 55 mm.
Ale może się mylę.

tylko zauważ że jest to element tłoczony a nie obrabiany skrawaniem i są do tego potrzebne narzędzia i do jednostkowych zamówień się nie opłaca

Gorliś - tak jest to sztywniejsze ale miałem jeszcze długą plecionkę i nie było tragedii - mi to wszystko dorabiali w proexie więc może Saiti ma do tego dojście

zakit
24-10-11, 10:13
Polecam poszukać flanszy od vw t4 tdi. Jest wystarczająco duza.

-=Simon=-
26-10-11, 01:03
Potrzebuje rysunku technicznego w programie albo na papierze dosc dokladny i ze stali nierdzewnej moge zalatwic...przynajmniej ostatnio jeszcze nie mialem z tym problemu.

sebaj_p
26-10-11, 13:47
Orientuje się ktoś jaką średnice na wylocie ma dc sport 4-2-1 do b18c4?

DjHammer
26-10-11, 14:10
2,5 cala 60 mm wew

karooolek
27-10-11, 08:35
witam mam takie pytanie ;) żeby przyciszyc wydech z pełnym przelotem VM Sport 2,5 cala to co trzeba zrobić?? da coś moze wstawienie strumiennicy?? hmm?

malinkie
27-10-11, 09:23
da coś moze wstawienie strumiennicy??
To na pewno nie wyciszy, może natomiast pogorszyć. Jak już chcesz jakiś tłumik wstawić to albo środkowy przelotowy np. z AWG albo Mtecha (droższy i pewnie dużo lepszy), albo po prostu zmienić końcowy.

billiejoe
27-10-11, 10:10
witam mam takie pytanie ;) żeby przyciszyc wydech z pełnym przelotem VM Sport 2,5 cala to co trzeba zrobić?? da coś moze wstawienie strumiennicy?? hmm?
Manipulacja na wysokości katalizatora nie pomoże w żaden sposób...nie będziemy ruszać średnicy bo skoro taką chciałeś to cierp :p Podstawowe pytanie to jaki masz środkowy, istotne jest wsadzenie tam czegoś dużego czyt. szerszego i dłuższego :) Jeśli to nie wystarczy można myśleć nad końcowym tj. troszkę węższym ewentualnie nawet komorowym...

karooolek
27-10-11, 10:48
a załóżmy ze posiadam seryjny wydech ... i wytnę katalizatora w jego miejsce strumienice , wytnę środkowy i dospawam końcówkę do końcowego ... da to jakieś lepsze osiagi?? hmm dźwięk będzie przyzwoity ? czy to też będzie za bardzo buczeć?

malinkie
27-10-11, 11:17
Ze strumiennicą daj sobie spokój, ja kiedyś miałem ( w połączeniu z kol. 4-2-1 brzęczała) i ją zamieniłem na przelotowy AWG i jest cicho. Jak chcesz to wywal kata i wstaw tłumik przelotowy. A czy jak zmienisz końcówkę w tłumiku końcowym to coś zmieni to nie wiem.

billiejoe
27-10-11, 11:21
a załóżmy ze posiadam seryjny wydech ... i wytnę katalizatora w jego miejsce strumienice , wytnę środkowy i dospawam końcówkę do końcowego ... da to jakieś lepsze osiagi?? hmm dźwięk będzie przyzwoity ? czy to też będzie za bardzo buczeć?
Rozumiem że chcesz wywalić wszystkie tłumiki? Gwarantuje że jak na podziemnym parkingu lekko dodasz gazu włączą się wszystkie alarmy :D

Saiti
27-10-11, 12:19
a załóżmy ze posiadam seryjny wydech ... i wytnę katalizatora w jego miejsce strumienice , wytnę środkowy i dospawam końcówkę do końcowego ... da to jakieś lepsze osiagi?? hmm dźwięk będzie przyzwoity ? czy to też będzie za bardzo buczeć?

Będzie jęczeć jak opodatkowana dziwka. Zaburzysz ideę układu wydechowego, dźwięk będzie tragiczny, rzężenie z basowym pomrukiem i rezonans jak głupi.

Dealer
27-10-11, 14:05
wywal kata z seryjnego wydechu, wstaw przyzwoity srodkowy, i zmien koncowy na przelot takiej samej srednicy jak wydech i bedzie fajnie.

karooolek
27-10-11, 19:08
czyli co dokladnie proponujecie dodam ze teraz posiadam seryjny wydech ;) co zrobic zeby nie był tak zamulony i troche głosniejszy bo przy seryjnym to usypiam... ;)

billiejoe
27-10-11, 19:23
GeFFeR wracaj i banuj bo ja nie mam sił :D

Saiti
28-10-11, 00:28
GeFFeR wracaj i banuj bo ja nie mam sił

Hm?

Ven
28-10-11, 00:47
czyli co dokladnie proponujecie dodam ze teraz posiadam seryjny wydech ;) co zrobic zeby nie był tak zamulony i troche głosniejszy bo przy seryjnym to usypiam... ;)
Zarzucaj środkowy z Rovera 420 2.0, tłumik przelot 2.0 zamiast KAT i przelot końcowy, będzie odmulony i lepiej brzmiący (choć to zależy też od tego jakie tłumiki kupisz). Poza tym jest szukajka, wystarczy pocztać, było milion dwieście razy.

billiejoe
28-10-11, 08:43
Hm?


...dodam ze teraz posiadam seryjny wydech ;) co zrobic zeby nie był tak zamulony i troche głosniejszy bo przy seryjnym to usypiam... ;)

Pytanie omawiane na niemalże każdej stronie :)

Saiti
28-10-11, 13:20
Ach, zaraz zacznie się walka o klienta ;D

Co zrobić żeby nie był zamulony? Odmul, od kolektora 4-2-1 zaczynając. Układ pociągnij na dwa cale, na dużym tłumiku środkowym i końcowym przelocie. Proste i odmulone.

drvtec
28-10-11, 23:32
Pytanie omawiane na niemalże każdej stronie :)

bo zamiast zrobić zestawienie ofert / możliwości to lepiej dawać bany lub warny

puść 2 cal, wstaw porządny środek, względnie jeszcze tłumik zamiast kata na końcu przelot lub komorówka tej samej średnicy i będzie ok

skolopendra
29-10-11, 16:15
bo zamiast zrobić zestawienie ofert / możliwości


kolego a reklama
zastawienia ofert można robić sobie na forum bmw
w tym dziale omawia się rzeczowo problemy.i powinny to robić osoby mające pewną wiedzę :cool: a nie umiejętność taniego wiejskiego tłukarza-sprzedawcy
z wiedzą nie wykraczającą ponad wymienione forum ...

drvtec
29-10-11, 20:53
no jasne i co dwie strony mieć pytanie co zrobić żeby odetkać wydech; lub jak poprawić wydech faktycznie bardzo fajne

Bizkito
02-11-11, 18:54
witam,mam takie małe pytanie,kolega kupił kolektor 4-2-1 z ebaya oraz hi flow cat conventer i teraz przy glebie ten kolektor rysuje mu o asfaltw koleinach,czy da sie cos z tym zrobic? jakos podgiac albo inaczej zespawac?

DjHammer
02-11-11, 19:26
rozetnij go pod flansza w czesci 2 i skruć utnij cos tam pujdzie do gory, ale za to skróci ci sie kolektor

iljash
02-11-11, 20:39
Moze sie wydawac ze druciarstwo ale skroc ten kolektor , ja niby nie szorowalem doslownie po glebie ale bylo nisko i jak dzis wlazlem pod auto przez niepokojace dzwieki to sie okazalo ze kolektor do smieci, uwalony w cos i do tego dziura poszla nie mowiac ze pogiety... no to mialem supersprinta i teraz trzeba nowego szukac ;/

jakubb80
03-11-11, 13:45
Planuje wymienić cały uklad wydechowy. Czy moge zacząć od kolektora wydechowa 4-2-1 ebay i pozniej leciec do końca auta?

billiejoe
03-11-11, 13:55
Możesz :)

Saiti
03-11-11, 17:11
Czy moge zacząć od kolektora wydechowa 4-2-1 ebay i pozniej leciec do końca auta?

Ale czasami trzeba przerabiać flanszę w wydechu bo nie pasuje to tak tip-top.

DjHammer
04-11-11, 17:45
Panowie ktos miał do czynienia z Kolektorem HYTECH do B serii 4 2 2 1 ?? jakies wykresy odczucia? Podobno jeden z najlepszych do B serii

Gorliś
04-11-11, 18:42
Ponoc niewiele lepszy od Tody, a wisi dosc nisko. (info z netu, bo akurat ostatnio sibie czytam o kolektorach. lekturka np TU (http://www.team-integra.net/forum/14-performance/44170-great-header-test-3-a.html))

KaspianWWL
05-11-11, 13:26
Witam mam taki problem bo chcialem w swojej hondzie (wczoraj kupilem a juz mi malo mocy;d;d) zrobic wydech lepszy bo podobno w hondzie mozna dzieki temu dostac kilkanascie koni wiecej i chcialem zapytac jak to zrobic i ile to moze kosztowac (odrazu mowie ze nie mam duzo pieniedzy na to) w Wolominie albo okolicach (np Warszawa itp). Ja mam silnik 1.8 podobno wkladany z innego samochodu co ma niby 169 koni ale teraz ma wiecej bo ma zrobiony dolot i jaki wydech bedzie tu najlepszy? Podobno wazne jest to czy bedzie turbo czy nie to od razu muwie ze turbo nie bedzie.

m i C h a L e K
05-11-11, 13:29
jak nie chcesz grubo modzic potem , czyli wałki , tłoki itp to wsadzaj 2,25 jak planujesz grubsze mody to 2,5 , co do ceny to - zalezy na czym zrobisz ten wydech i czy kolektor masz seryjny czy jakies ebajaowski ?

KaspianWWL
05-11-11, 13:31
Kolega co sprzedal auto nie kupuje na ebayu jesli juz to allegro wiec raczej nie ma takiego kolektora.

Budziniak
05-11-11, 13:48
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?10682-Kolektor-wydechowy-tlumik-wydech-katalizator.... w tym temacie masz prawie 5.000 postów z tego na temat wydechu masz jakieś 4.000. Znajdziesz w nim zarówno odpowiednią średnicę, producentów i firmy które Ci to zrobią i ile to kosztuje.

KaspianWWL
05-11-11, 13:50
Ale ja nie chce takiego wydechu jak maja wszyscy da sie zrobic taki wydech jak naprzyklad ma subaru tylko ze w hondzie od czego to zalezy ktos mi powie?

Budziniak
05-11-11, 14:34
Nie porównuj Subaru do Hondy. Subaru jest doładowane a Twój silnik to N/A. Chyba że chodzi Ci o dźwięk silnika no to jedynym wyjściem jest swap silnika od STI :)
W pierwszym poście napisałeś że chcesz założyć taki wydech aby dodał parę koni więc ja Ci podałem link w którym znajdziesz porady co i jak.

artek0903
05-11-11, 15:39
przeczytaj tamten temat, co Budziniak podal, sa tam wszystkie odpowiedzi. Jesli nadal bedziesz mial watpliwosci to tam pisz a nie balagan robisz i klepiesz w klawiature bez sensu, gdzie popadnie.

DjHammer
05-11-11, 23:24
Ponoc niewiele lepszy od Tody, a wisi dosc nisko. (info z netu, bo akurat ostatnio sibie czytam o kolektorach. lekturka np TU (http://www.team-integra.net/forum/14-performance/44170-great-header-test-3-a.html))

Podziękować kolego duze pifko!!

Tak powinny wygladac rozmowy w tym wątku !!

radar333
06-11-11, 20:40
Wg mnie ci ziomale co chcą sprzedawać wydechy w tym wątku nie powinni w ogóle tu pisać. Bana na ten temat powinni dostać. W handlu zawsze trzeba kłamać i ściemniać. Posty tych ludzi są stronnicze i zawsze prowadzą do efektu zamierzonego jakiem jest sprzedaż. Słodkie pierdzenie będzie ale docelowo będzie prowadzić do złapania klienta. Jestem na 100% pewien że agitacja na PW kwitnie. Nie wierze w nic co piszą te 3 persony. Każdy jeden każdego drugiego i trzeciego oczerni i w konkluzji doprowadzi, może nie bezpośrednio, do podsunięcia wymuszonych wniosków u potencjalnego klienta. Nie twierdzę że te persony nie znają się, że źle piszą o teorii budowania wydechu. Agitacja mnie obrzydza a agitacja jest tu jawna. Jak można wierzyć w stronniczą wypowiedź kogoś kto ma wypier*oloną w podpisie reklamę wydechów.

Wg mnie wydechy tych 3 osób (firm? producentów?) są bardzo dobre i warte kupna.

billiejoe
06-11-11, 21:38
Dobrze piszesz, ale jestem zdania że rozsądny klient będzie rozmawiał z osobna z każdym że sprzedawców żeby zaczerpnąć konkretnych informacji...wtedy sam sobie wyciągnie wnioski i na podstawie opinii innych użytkowników podejmie słuszną decyzję :)


Wg mnie wydechy tych 3 osób (firm? producentów?) są bardzo dobre i warte kupna.

Oczywiście jak najbardziej zgoda :)

jakubb80
06-11-11, 21:50
Czy mial ktoś, kiedyś taka sytuacje że przy odkrecaniu kolektora ukreciła sie śruba?:/ Macie moze jakieś "triki" zeby temu zapobiec?

billiejoe
06-11-11, 21:55
Czy mial ktoś, kiedyś taka sytuacje że przy odkrecaniu kolektora ukreciła sie śruba?:/ Macie moze jakieś "triki" zeby temu zapobiec?
Nic na siłę i odrobina szczęścia ;) Niestety nie wszystko w naszych rękach :)

Starstruck
06-11-11, 21:55
Czy mial ktoś, kiedyś taka sytuacje że przy odkrecaniu kolektora ukreciła sie śruba?:/ Macie moze jakieś "triki" zeby temu zapobiec?

Chodzi ci o to, że odkręciłeś kolektor od rurki/dwururki i uwaliłeś śrubę czy w głowicy gwint zerwałaś? W drugim przypadku sprawa jest beznadziejna, ale w pierwszym tanim kosztem możesz oddać kolektor do nawiercenia nowych gwintów i dać nowe śruby. Sam taką przygodę miałem, ale nie pamiętam ile to $ była. Jakaś groszowa sprawa, 50 zł może?

Gucci
07-11-11, 00:11
Interesuje mnie w jaki sposób wyciszyć układ wydechowy maksymalnie jak się tylko da w EJ9. W tym momencie mam seryjny środkowy wydech z EJ9, jedynie wycięty jest katalizator i wspawana jest rurka, no i końcowy wydech to jakiś ulter przelotowy. Chciałbym się zapytać co mogę zrobić, żeby maksymalnie wyciszyć wydech, ale bez znaczącej utraty mocy w aucie? Mam ssący z D16Z6, kolektor 4-2-1, auto ogólnie jeździ ładnie tylko irytuje mnie głośny wydech. Chciałbym zmienić końcowy na jakiś ładny komorowy, który będzie cichy i ładnie wyglądał. Chodzi mi po głowie komorowy M-Tech, ale czy to da maksymalne wyciszenie wydechu, żebym słyszał tylko sam dolot? Może ktoś kumaty w temacie podrzuci jakieś cenne rady?

lugi666
07-11-11, 00:27
M-tech wyciszy ale i tak będzie głośno. Jak chcesz cisze to seria

Michalll_1991
07-11-11, 00:48
tlumik srodkowy przelotowy np AWG wrzuc , pomoze , 1, a jak wgl nie ma seryjnie to nawet 2.

Bartek`
07-11-11, 02:47
Ja mam przelot M-tech na końcu 4-2-1 i środek od rovera i tak to brzmi. Do jakiś 5k prawie jak seria ;o

http://www.youtube.com/watch?v=8G8_YFOAqWw

Saiti
07-11-11, 13:46
To się wrzuca komorowy, żeby wyciszyć, a nie przelotowy... Ale ja tylko sprzedaję, więc nic nie piszę ;P

Budziniak
07-11-11, 18:18
Bartku nagraj filmik jak odjeżdżasz od kamery/aparatu. Takie pałowanie nie ukazuje dźwięku w pełni.

jakubb80
08-11-11, 12:16
Mam pytanie... Czy pod kolektor 4-2-1 idzie jakas konkretna uszczelka(kolektor - głowica)? Pasta izolująca?
Czeka mnie taki zabieg i chce sie dobrze przygotować wiec prosze o poradę.

Saiti
08-11-11, 12:28
Uszczelka idzie, zazwyczaj w zestawie.

jakubb80
08-11-11, 12:42
Niestety kupiłem zestaw używany i musze dokupić. Co to za uszczelka? Gdzie moge ją kupić?

DjHammer
08-11-11, 13:45
Załóż normalna stalowa uszczelke Dostaniesz w kazdym sklepie motoryzacyjnym

Citysir
08-11-11, 14:42
Witam mam pytanie do osob uzytkujacych kolektor chinczyka 4-2-1 w d serii czy macie problem z jego niskim osadzeniem? przy wiekszych nierownosciach przydzieram kolektorem?

DeX19
08-11-11, 22:24
To zależy jaka gleba, ja na -40/35 eibachy i seria amor, normalnie po drodze nie miałem z nim problemów, dopiero jak wjechałem w jakaś ch**ową drogę to przytarłem parę razy spodem, w normalnej jeździe po mieście, czy w trasie, w niczym mi nie przeszkadzał.

Citysir
09-11-11, 10:08
No ja mam również springi eibacha, i gdzie ja przydzieram kolektorem, tam drugi civick z gelba -60 lub -70 nie przydziera posiada on seryjny kolektor.

Genuinek
09-11-11, 19:10
Jaki środkowy do civica V gen Hb ? czy może być od rovera 420 , podobno pasuje , może ktoś podpowiedzieć co i jak :p

Saiti
09-11-11, 19:24
Zajrzyj do tego tematu, masz w nim odpowiedź na swoje pytanie: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?10682-Kolektor-wydechowy-tlumik-wydech-katalizator....&p=1481691#post1481691

ChriS
09-11-11, 19:59
Posypał mi się tłumik środkowy, lecz czekam z wymianą bo odrazu zrobiłbym cały wydech. Narazie jest sama seria, chce coś o metalicznym dźwięku ale nie głośnego, przynajmniej do 4 k i wiadomo dobre i tanie ;) Co możecie polecić ? nie znam się na tym zupełnie
silnik D14 A3

Ven
09-11-11, 21:25
eot.

mistrz.


Posypał mi się tłumik środkowy, lecz czekam z wymianą bo odrazu zrobiłbym cały wydech. Narazie jest sama seria, chce coś o metalicznym dźwięku ale nie głośnego, przynajmniej do 4 k i wiadomo dobre i tanie ;) Co możecie polecić ? nie znam się na tym zupełnie
silnik D14 A3

Polecam seryjny wydech z Rovera na większej średnicy - opis tutaj :
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?82624-Wydech-od-Rover-2.0-do-Civic

iljash
10-11-11, 00:28
Panowie , buduje przelot na 2" ( zew srednica ) Silnik to d14a3/4 nie modzony no chyba ze wkladka K&N, wywalony rezonator i z nawiewem zimnego sie zalicza :)
4-2-1 2" > tlumik w obudowie kata AWG 2" > srodkowy 55 cm AWG 2" > REMUS na 2" na wejsciu
4-2-1 2" > tlumik w obudowie kata AWG 2" > srodkowy 55 cm AWG 2" > mtech na 2 " na wejsciu

Moim zdaniem 2" z koncowym przelotem moze mi za bardzo rozprezyc uklad jak na d14 , nie chce zeby auto jechalo dopiero przy 5-6 tys bo auto to raczej dupowoz do miasta po bulki i od czasu do czasu zeby przycisnac. Stad mnie zastanawia czy nie zostawic remusa,( ktory mam teraz zreszta i jest naprawde ok ) , czy on nie doprezy ukladu przez co moment bedzie " w miare nizej " niz przy calkowitym przelocie na mtechu ? Jak to widzicie ?

Bogdan19
10-11-11, 01:56
Powie mi ktoś jaka jest różnica w wydechu w 5genie coupe a hb od kolektora do ostatniego wydechu?
chce władować wydech z coupe do hb. dużo trzeba zmieniać?

RogeR
10-11-11, 11:30
Bogdan, w QP i HB środkowy wydech jest taki sam, końcowy praktycznie tez, ma tylko dłuższą rurę wylotowa. Generalnie p&p.

szastal
10-11-11, 11:55
Panowie , buduje przelot na 2" ( zew srednica ) Silnik to d14a3/4 nie modzony no chyba ze wkladka K&N, wywalony rezonator i z nawiewem zimnego sie zalicza :)
4-2-1 2" > tlumik w obudowie kata AWG 2" > srodkowy 55 cm AWG 2" > REMUS na 2" na wejsciu
4-2-1 2" > tlumik w obudowie kata AWG 2" > srodkowy 55 cm AWG 2" > mtech na 2 " na wejsciu

Moim zdaniem 2" z koncowym przelotem moze mi za bardzo rozprezyc uklad jak na d14 , nie chce zeby auto jechalo dopiero przy 5-6 tys bo auto to raczej dupowoz do miasta po bulki i od czasu do czasu zeby przycisnac. Stad mnie zastanawia czy nie zostawic remusa,( ktory mam teraz zreszta i jest naprawde ok ) , czy on nie doprezy ukladu przez co moment bedzie " w miare nizej " niz przy calkowitym przelocie na mtechu ? Jak to widzicie ?

Zamiast kombinować niewiadomą ilość niewiadomo czego na środku wstaw jeden środkowy powiększony i po sprawie, gwarantuje że auto będzie jechać poprawnie a jak już tak bardzo chcesz mieć przelot i żeby to jechało od dołu też to zrób może lepiej 1.8 to tyle chyba vti nawet miało , jeśli już masz remusa to go nie zmieniaj bo nic ci to nie poprawi ani nie popsuje .

billiejoe
10-11-11, 12:01
4-2-1 2" > tlumik w obudowie kata AWG 2" > srodkowy 55 cm AWG 2" > REMUS na 2" na wejsciu
4-2-1 2" > tlumik w obudowie kata AWG 2" > srodkowy 55 cm AWG 2" > mtech na 2 " na wejsciu

Jeśli nie przeszkadza Ci dźwięk remusa to zostaw :)

iljash
10-11-11, 12:48
Podziekowal , dam znac pewno za okolo tydzien jak to jedzie :)

szastal
10-11-11, 12:51
Przy tak małej średnicy wydechu i dobrym środkowym to ten remus pewnie dużo i tak nie zagada.

pawlak91
10-11-11, 21:44
Witam ma ktoś może zdjęcie kolektora wydechowego od d16a8 chodzi mi konkretnie o mocowanie z głowicą. z góry Dziękuje

wojtez
11-11-11, 17:19
Siemanko, jestem w trakcie kompletacji wydechu, mam już kolektor 421, przelotowy zamiast kata, środkowy od rovera i końcowy wm - wsio 2''. Brakuje mi tej rury nad wahaczem od środkowego do końcowego. Tu jest moje pytanie: jakie kolanka potrzebuje do zespawania tego elementu, chodzi mi o wymiary kąta itp. (5gen coupe)?
Czytałem opisy kilku osób, które to rzeźbiły, jednak nigdzie nie znalazłem informacji o tych kolankach.

billiejoe
11-11-11, 17:35
Podejrzyj serie i kup sobie takie kolanka, nie ma dużej rzeźby, zwyczajnie trzeba mieć materiał :)

login
11-11-11, 17:39
Witam ma ktoś może zdjęcie kolektora wydechowego od d16a8 chodzi mi konkretnie o mocowanie z głowicą. z góry Dziękuje

Jeśli Ci to w czymś pomoże, to jutro w ciągu dnia mogę zrobić jakieś zdjęcia i tu wrzucić.
Ja mam OEM'owy 4-2-1 z D16Z6, ale mocowania do głowicy są identyczne w każdej D serii.

Saiti
11-11-11, 17:45
Witam ma ktoś może zdjęcie kolektora wydechowego od d16a8 chodzi mi konkretnie o mocowanie z głowicą. z góry Dziękuje

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=d16a8&gs_sm=e&gs_upl=1014l1883l0l2195l5l5l0l0l0l0l617l1449l3-1.1.1l3l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1760&bih=895&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

Budziniak
11-11-11, 20:00
Ja mam OEM'owy 4-2-1 z D16Z6, ale d16z6 to sohc a d16a9 to dohc.

login
11-11-11, 20:49
ale d16z6 to sohc a d16a9 to dohc.

Oczywiście masz rację.
W związku z powyższym mimo szczerych chęci nie pomogę, sorry pawlak91

radar333
12-11-11, 12:13
Ale kolektor z d seri sohc podchodzi do dohc bez problemu. Mocowania sa takie same. Ssący z dohc nie podejdzie do sohc. Wydechowe są zamienne.

jasiek09
12-11-11, 18:08
Pasować pasują ale kanały są przesunięty, pisałem srylion razy

skolopendra
12-11-11, 19:23
Ale kolektor z d seri sohc podchodzi do dohc bez problemu. Mocowania sa takie same. Ssący z dohc nie podejdzie do sohc. Wydechowe są zamienne.

bez bredni proszę
a później ludzie drutować chcą bo się mądrości naczytali :cool:

zakit
12-11-11, 21:39
Siemanko, jestem w trakcie kompletacji wydechu, mam już kolektor 421, przelotowy zamiast kata, środkowy od rovera i końcowy wm - wsio 2''. Brakuje mi tej rury nad wahaczem od środkowego do końcowego. Tu jest moje pytanie: jakie kolanka potrzebuje do zespawania tego elementu, chodzi mi o wymiary kąta itp. (5gen coupe)?
Czytałem opisy kilku osób, które to rzeźbiły, jednak nigdzie nie znalazłem informacji o tych kolankach.

katy kolanek to 45* i wystarczy przeciac 90* na pol. ale tak czy siak trzeba to pasowac na samochodzie bo inaczej zapomnij o rownym pospawaniu.


Jeśli Ci to w czymś pomoże, to jutro w ciągu dnia mogę zrobić jakieś zdjęcia i tu wrzucić.
Ja mam OEM'owy 4-2-1 z D16Z6, ale mocowania do głowicy są identyczne w każdej D serii.

dohc ma inne mocowania glowicy nic sohc.

wojtez
12-11-11, 21:48
katy kolanek to 45* i wystarczy przeciac 90* na pol. ale tak czy siak trzeba to pasowac na samochodzie bo inaczej zapomnij o rownym pospawaniu.

Nie no jasne ze bede zaczynac spawy na aucie ale chodzilo mi bardziej o to jakie kupić żeby z nich wyrzeźbić, a nie jakie kupić żeby tylko zespawać razem. Nie chce niepotrzebnie kasy wydawać i dlatego zapytałem.

ChriS
13-11-11, 10:57
Wywaliłem katalizator i dałem nowy tłumik środkowy na 2 cale. Teraz została mi jeszcze końcówka i tu jest pytanie czy ulter czy mtech oem look ? na przelocie czy jak? żeby nie było za głośno.
Niedługo dojdzie jeszcze kolektor 4-2-1

Budziniak
13-11-11, 11:12
ywaliłem katalizator i dałem nowy tłumik środkowy na 2 cale. Teraz została mi jeszcze końcówka i tu jest pytanie czy ulter czy mtech oem look ? na przelocie czy jak? żeby nie było za głośno.
Niedługo dojdzie jeszcze kolektor 4-2-1 Zakładaj Mtecha. Na dwóch tłumikach 2 calowy układ ładnie brzmi więc będziesz zadowolony.

ChriS
13-11-11, 11:26
Ale przelotowy?
Nie chce zeby bylo glosno, do 2,5 tys ma byc prawie jak seria

Vincent
13-11-11, 12:19
Dzis przez przypadek zauwazylem ze mam dziuramy tlumik koncowy. Na co radzicie wymienic zeby nie darlo japy a milo mruczalo ewentualnie bylo troche glosniejsze w wyzszych partiach obrotow niz seria? Dodam ze uklad wydechowy seria i zalezaloby mi na tym zeby nie bylo z tym za duzo rzezby :p. No i jakie mniej wiecej koszty zakupu czegos dobrego jakosciowo ale bez zbednej przesady? Auto to angielka 5d. Z góry dzięki pozdro

radar333
13-11-11, 16:16
To dla czego kolektor ebayowski pasuje do d-serii sohc jak i do dohc. Dla czego kolektor oem z d16z6 pasuje do d16z5?

Starstruck
13-11-11, 16:20
dla czego

Łącznie :).

jasiek09
13-11-11, 16:20
Bo nikt się nie przyjrzy jak to jest spasowane tylko zakłada jak leci

Bartek`
13-11-11, 17:03
Będzie bardzo cicho na m-techu
http://www.youtube.com/watch?v=8G8_YFOAqWw&feature=feedu

Tak u mnie chodzi na środkowym od rovera tylko.

Budziniak
13-11-11, 19:00
Ale przelotowy?
Nie chce zeby bylo glosno, do 2,5 tys ma byc prawie jak seria
Zakładaj nie panikuj :)

ChriS
13-11-11, 20:24
http://www.tlumiki.mwx.pl/ to jest ich strona ? czy ktoś na forum sprzedaje :)
Jak będzie głośno to będzie na Ciebie Budziniak :))

Budziniak
13-11-11, 20:53
http://www.tlumiki.mwx.pl/ to jest ich strona ? czy ktoś na forum sprzedaje
Na forum są ludzie którzy tym handlują ale nie podam nicku aby nie faworyzować :)


Jak będzie głośno to będzie na Ciebie Budziniak ) Chris dla jednego cicho dla drugiego głośno a ten sam wydech. Proponuję wziąć tłumik powiększone i wtedy będzie LUX. Zanim zamówisz poszukaj najbardziej atrakcyjnej oferty negocjuj.

drvtec
13-11-11, 20:54
Zakładaj Mtecha. Na dwóch tłumikach 2 calowy układ ładnie brzmi więc będziesz zadowolony.
albo proexa
http://www.youtube.com/watch?v=WmN1qthnQ2U
http://www.youtube.com/watch?v=7dk_eBjA3-g
http://www.youtube.com/watch?v=UbdZ_IMDOHs
http://www.youtube.com/watch?v=g_vV5Jb2yMQ
http://www.youtube.com/watch?v=rBQP26tZUXY
http://www.youtube.com/watch?v=3UvFvs6qMTA
http://www.youtube.com/watch?v=8UV49QjKWPk
http://www.youtube.com/watch?v=ACOlS_Nhg0Q
http://www.youtube.com/watch?v=7VR8J4phFwQ

aha i masz ustawiają dźwięk wg życzenia klienta - chcesz głośno masz głośno, chcesz cicho masz cicho, chcesz pośrednio masz pośrednio- na naszym forum sprzedaje Saiti

pp89
14-11-11, 11:05
Czy ktoś mi jest w stanie odpowiedzieć na 100% czy ten odcinek z tłumikiem środkowym jest taki sam w civicu Vgen hatchbacku/sedanie i coupe?
Szukam wśród zamienników do mojej coupe i gdzie nie zapytam to nigdzie nie ma .
Ewentualnie czy z VIgen by podeszło?

A i czy średnica jest różna między 1.5 i 1.6?

GeFFeR
16-11-11, 09:03
znowu sie robi smietnik ... pisalem ze w razie jakiegokolwiek odbiegania od tematu, stricte tlumiki, zaczna leciec warny ... teraz potrzebuje tylko troszke czasu aby przeleciec przez nowo powstale posty od czasu mojej moderacji i beda lecialy nagrody dla niektorych za odbieganie od tematu watku :)

kubaszow
16-11-11, 11:07
a ty czym otrzymałeś towar?
Koncowy zgodnie z ustaleniami, dali gratis w postaci nakladki na wydech ktora ma mniejsza srednice niz koncowka ktora mi przyspawali (moge sobie nakladke schowac w wydech)
A srodkowy placilem za kuriera a dostalem ekonomicznym, chyba musieli sobie odbic straty piniezne na swoich wysylkach niezgodnych z tym co zamawial klient.

Nie drecze ich bo che wyciagnac kase tylko CHCE DOSTAC TO ZA CO PLACILEM!!!

Placilem za koncowy komorowy powiekszony z wybrana przeze mnie koncowka a nie chamska nakladka na srubki i powiekszony srodkowy a nie 28cm i o to z nimi walcze!!

Mietek997
16-11-11, 17:11
Witam czy ktoś może mi napisać co zrobić jak się skończył katalizator co wstawic za niego co zrobić z sonda żeby nie wywalało błędu check

login
16-11-11, 17:18
Witam czy ktoś może mi napisać co zrobić jak się skończył katalizator co wstawic za niego co zrobić z sonda żeby nie wywalało błędu check

Była już o tym mowa tutaj conajmniej kilka razy, więc albo poszukaj przez forunową szukajkę, albo www.google.pl -> tłumik zamiast katalizatora i będzie pozamiatane.

Proszę bardzo.
:D

kjmuszek
18-11-11, 03:04
Może ktoś podsunie mi pomysł , co zamiast kata w D14A3 :) Żeby było dobrze .

billiejoe
18-11-11, 08:36
Wrrr:mad: Tłumik w obudowie katalizatora:confused:

radar333
18-11-11, 10:40
Panowie, a może by zrobić temat "M-Tech vs Proex vs El-Tec vs reszta świata" i w takim temacie będziecie na siebie napie*dalać, klienci was chwalić albo jechać, potencjalni klienci czytać? A w tym temacie na pytania jaki cichy przelot odpowiadać krótko że M-Tech, Proex, Eltec, coś tam i pisać "opinie i porównania tych produktów tu:" i link? Myślę że tak było by lepiej, co na to GeFFeR?

zabas
18-11-11, 11:06
zróbcie ktoś króciutki FAQ na pierwszej stronie i tam odsyłajcie :)

ja mam pytanko - kolektor seria - reszta na jednym AWG i końcowym Mtech poprzecznym, przelotowym w CRX z d16z5. szykuje się zmiana kolektora na 4-2-1 w celu zwieńczenia modów wydechu. Czy wstawiać zwykły 4-2-1 z wylotem +/- 2' czy od razu przerabiać wyjście kolektora na 2,25' ?
od razu uprzedzam że tak - to autko będzie dalej modzone czy jako d seria czyt, n/a potem strojenie, może kompresor czy tez swap :)

radar333
18-11-11, 11:13
W kolektorze większe wyjście nie zaszkodzi na pewno. Możesz zrobić od razu ale korektor tak szybko się odkręca że możesz też zrobić to później. Jak chcesz zrób. Myślę że nawet 2,5" na wyjściu w kolektorze nie zepsuło by nic. Ważniejsza jest średnica dalej. Lepiej mieć na kolektorze za dużo niż za mało.

zabas
18-11-11, 11:50
no to piekna sprawa :) dzięki za odpowiedz :)

Saiti
18-11-11, 12:18
Lepiej mieć na kolektorze za dużo niż za mało.

Akurat tutaj warto mieć optymalnie.

radar333
18-11-11, 13:40
Czyli 2" a jak coś zrobi dalej to ciąć i 2,25". Lepiej jak da 2,25" niż 1,8". 2" pod te mody jest optymalnie.

Kwapcio23
20-11-11, 02:08
Dobra, mamy tu pytać, ale też się dzielić wrażeniami. Bałagan się robi, to napiszę wrażenia lekko na temat. W sumie sporo osób z d13, d14, d15 tu zadaje ciągle pytania o kata itp i dostaje odpowiedź "poszukaj". Sratata, sami sobie poszukajcie. :P

Uważam, że nie ma się co podniecać, że w takim silniku 150 koni będzie nagle, więc na trzeźwo moje wrażenia.

D15B2. Założone 4-2-1 od d16z6, AWG zamiast kata, środkowy seria produkcji Asmet, końcowy seria jakaś tam, założył 3 lata temu poprzedni właściciel.
Wszystko zdrowo, szczelnie, bez przedmuchów.

Czy samochód zaczął "iść"? raczej NIE, a jeśli już to nieznacznie
Czy samochód dostał góry/dołu? raczej NIE, a jeśli już to nieznacznie
Czy samochód stał się elastyczniejszy? TAK, moim zdaniem spora różnica, szczególnie po założeniu 4-2-1, na piątym biegu dodając gazu około 110-130 km/h coś się tam dzieje w tym 90 konnym padle. O to mi w zasadzie chodziło, także jestem zadowolony. AWG mi po prostu lekko odetkał samochód, może podświadome wrażenie jest takie po prostu, w każdym razie teksty, że to poprawia cokolwiek i jest odczuwalne ja wsadzam między bajki, chyba, że komuś szczur się w katalizatorze zaklinował hahaha.

Nie jest jakoś zdecydowanie głośniej, dolot mam seryjny, jedynie powietrze łapę ze zderzaka (wywalony rezonator).
Jeden jakiś tam minus - śmierdzi spalinami, jeśli samochód chwilkę postoi w garażu zapalony, albo gdy cofam jakiś tam kawałek, to czuję spaliny, ze względu na brak kata.
AWG mam z "gwiazdką" w środku jak to określił mi sprzedający, NIC NIE BRZĘCZY, więc warto wydać te 5 dyszek, a nie robić druciarstwo z rurkami.

Się spisałem, ale może będzie to przydatne dla takich jak ja "leszczy co nawet Vtec'a nie mają". ;) Ja robiąc te "mody" takich obszernych bajek oczekiwałem, nie znalazłem, więc sam na swoim przykładzie napisałem.

Pozdro!

Maskunt
20-11-11, 12:52
Wczoraj z Saitim zakładaliśmy 4-2-1 (w sumie to ja tylko asystowałem ;) ) w mojej d14 i nie powiedziałbym, że mała różnica. Samochód dostał kopa powyżej 3tyś obrotów, wiadomo, że szału nie ma ale zbiera się zauważalnie lepiej. W nadchodzącym tyg wyleci też katalizator, więc będę mógł coś dokładniej powiedzieć po przejechaniu większego dystansu.

jasiek09
20-11-11, 13:11
4-2-1 ale ebay czy z6?

Saiti
20-11-11, 13:37
Ebay w graficie.

grape.crash
20-11-11, 13:41
W nadchodzącym tyg wyleci też katalizator, więc będę mógł coś dokładniej powiedzieć po przejechaniu większego dystansu.
Wsadź sobie coś zamiast kata, bo w innym przypadku będziesz miał metaliczny pogłos od 2,5 do 3 kRPM. Wiem na własnym przykładzie i teraz pluje sobie w brodę, że tego nie zrobiłem...

Maskunt
20-11-11, 13:45
Będzie wsadzony tłumik od Proex'a, czekam na przesyłkę.

Teraz po wymianie kolektora zniknął denerwujący brzęczący dźwięk przy 3tyś obrotów :)

Saiti
20-11-11, 19:55
Wsadź sobie coś zamiast kata, bo w innym przypadku będziesz miał metaliczny pogłos od 2,5 do 3 kRPM. Wiem na własnym przykładzie i teraz pluje sobie w brodę, że tego nie zrobiłem...

Wsadzić coś możesz nadal, więc o co chodzi? :)

mazur600
22-11-11, 09:48
Chcę zrobić wydech 2" na jednym końcowym oryginalnym tłumiku w D16Y8. czy są do tego jakieś przeciwskazania? teraz mam 2" ale mam do tego środkowy...

jasiek09
22-11-11, 11:40
czy są do tego jakieś przeciwskazania?Będzie brzęczeć i końcowy go trochę stłamsi.

mazur600
22-11-11, 19:08
czyli pozostać przy tym środkowym? dzięki za odp pozdrawiam

pawciob80
22-11-11, 20:28
Witam

Panowie mam jedno, krótkie pytanie. Jeśli już wcześniej się pojawiło, to z góry przepraszam.
Posiadam seryjne EG4 d15b2. Cały układ wydechowy seria. Jak podszedłby końcowy m-tech z wejściem 2,5 cala do tego układu? Czy to nie za duża średnica? Jak to wszystko by się "zgrało"? Z góry dziękuje za pomoc :)

Saiti
22-11-11, 20:34
Za duża, góra dwa cale, może przyszłościowe 2,16.

Starstruck
22-11-11, 20:39
Ej Panowie, będę robił taki setup: dwa środkowe AWG z wejściem i wyjściem 55 mm (2,16") oraz końcowy RM Motors z wejściem 50 mm (2"). Rury, na których będzie to pospawane będą z rovera 420 i tutaj moje pytanie: lepiej kupić rurę 2" (ma w sobie tłumik środkowy, który zapewne będzie wycięty) czy lepiej kupić rurę 2,25" (z diesla, nie ma żadnych tłumików, sama rura)? Ta 2,25 jest tańsza o 20 zł (kosztuje 100 zł). Hmm? Silnik: D16Y7 (jedynie modyfikowany do tego będzie dolot: ssak B7 itp).

billiejoe
22-11-11, 22:34
2,25" to zdecydowanie za dużo i narobisz tylko hałasu...

Saiti
22-11-11, 22:52
Starstruck - zrób na dwa cale. Auto domyślam się że będzie dla Ciebie daily-carem, zamęczy Cię 2,25 cala hałasem.

Starstruck
22-11-11, 22:56
Yhym, czyli w ten sposób :). Ok, jak tak radzicie, tak poczynię :). Fakt, jest to daily car, więc odrobina komfortu się przyda przy "modach" :D. Dzięki chłopaki za radę, pozdrawiam :).

billiejoe
23-11-11, 00:04
Przelot to współcześnie zastosowanie optymalnej średnicy która z kabiny auta nie zrobi Ci warsztatu w którym ogłuchniesz, wiele można zdziałać tłumikami ale osiągów tłumikiem nie oszukasz więc nie można przesadzać z rurkami

Starstruck
23-11-11, 00:08
Myślicie, że ten tłumik z rovera jest przelotowy? http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-rover-420-sklep-uszczelka-i1895168354.html Jak pisałem, dam dwa AWG (długi i krótszy) i nie wiem czy ten wycinać czy też zostawić?

billiejoe
23-11-11, 00:16
Środkowe są raczej przelotowe ;) Czasem jednak ze zwężką co i tak nie zabiera mu prawa przelotu ;)

Starstruck
23-11-11, 00:20
Ale warto to zostawić przy wspomnianym przeze mnie setupie?

billiejoe
23-11-11, 00:35
Zwężkę? Ja bym dał w końcowym jeśli już żeby coś doprężyć ale bez ciśnienia...

Starstruck
23-11-11, 00:38
Nie nie :D,chodzi mi o to: mam rurę jak z linku (z tłumikiem), dodatkowo kupione dwa środkowe AWG i koncowy RM motors i wycinać ten tłumik środkowy z linku czy go zostawić?

malinkie
23-11-11, 09:45
Zostaw. Ja u siebie dołożyłem jeden zamiast katalizatora i dalej jest ta rura właśnie od rovera, ten środkowy jest spory więc nie ma sensu wycinać i wstawiać drugiego.

Starstruck
23-11-11, 15:01
Zostaw. Ja u siebie dołożyłem jeden zamiast katalizatora i dalej jest ta rura właśnie od rovera, ten środkowy jest spory więc nie ma sensu wycinać i wstawiać drugiego.

Dobra, dzięki :).

jdm25
23-11-11, 15:17
Chłopaki mam takie pytanko. Gdzie dostane kolektor 4-2-1 do hondy civic EM2 2002r silnik D17A8 bona allegro nie ma. Może ktoś coś wie.

DjHammer
23-11-11, 18:24
Nie wiem czy są takie kolektory wsumie nie widziałem. Raczej zostaje ci wyspawanie.

Starstruck
23-11-11, 18:40
Są do D16V1 (Lcfr ma taki w swoim EP2) to do D17A8 też bankowo podejdzie. Musisz do niego zagadać gdzie kupił.

jakubb80
03-12-11, 15:27
Co sadzicie o wydechu z kwasówki 2,25" na 3 tłumikach i kolektorem 4-2-1 do silnika d15b7?
Czy bedzie to skuteczny mod? Nie rozpręży silnika?
Spotkałem sie z roznymi opiniami i sam nie wiem co robic.... Czy kupowac czy nie:/

DjHammer
03-12-11, 15:42
2 tłumiki dobre wystarczą wydech 2 cale, 2,25 troche przesada no chyba ze chcesz wydoić z d15 ile sie da

jakubb80
03-12-11, 16:06
Narazie mialem plan załozenia samego przelotu z kolektorem do serii(d15b7). Dolot z zimnym powietrzem mam juz zrobiony.
W takim razie jest sens zakladania tego do serii?

smad
03-12-11, 16:16
2'' na przelocie stykną Tobie. Dobrze byłoby gdybyś założył ssaka od z6 lub y8, bo seryjny od b7 to maleństwo.

drvtec
03-12-11, 19:00
Co sadzicie o wydechu z kwasówki 2,25" na 3 tłumikach i kolektorem 4-2-1 do silnika d15b7?
Czy bedzie to skuteczny mod? Nie rozpręży silnika?
Spotkałem sie z roznymi opiniami i sam nie wiem co robic.... Czy kupowac czy nie:/

za dużo - z tym silnikiem idealnie pracuje 2cal

na plus tego wydechu przemawiają 3 tłumiki co jest bardzo rozsądnym i wręcz porządanym rozwiązaniem jeśli budujemy wydech pod niezmienione czasy otwarcia zaworów - chodzi mi o rezonans o którym zapewne djhammer zapomniał chcąc robić na dwóch tłumikach

smad
04-12-11, 23:13
Skoro już masz 2,25 to pomyśl nad zmianą końcowego, żeby sprężyć spaliny.

GeFFeR
05-12-11, 13:31
widze znowu samowolke, za nie trzymanie sie tematu topicu poleca warny ... dajcie mi tylko az znajde chwile aby przetrzepac temat od ostatniej mojej moderacji :)

blaugrana20
05-12-11, 18:14
Zamierzam kupic do mojej Hondy d13b2 kolektor 4-2-1 i wstawic kata sportowego tylko czy lpg nie bedzie tu przeszkadzac?

jasiek09
05-12-11, 18:25
Nie będzie

blaugrana20
05-12-11, 19:32
a czy nie bedzie takiej opcji jak w strumienicy ze moze cofnac spaliny ?

madziam
05-12-11, 20:32
gazu nie posiadam lecz mam zamontowany kolektor ebay wraz ze strumienicą i nie cofają mi sie spaliny, czyli wszytko jest oki a przy tym mam więcej mocy w Hani ;)

lozek
05-12-11, 21:46
Montowanie strumiennicy to czysty idiotyzm. Efekt taki sam jak przy magnetyzerach a nie raz nawet gorszy bo to pogarsza osiągi a nie je poprawia co już nie raz widziałem na wykresie itd.

Najlepszym wyjściem jest zwykły przelotowy tłumik z odpowiednim wygłuszeniem oraz z odpowiednimi wymiarami.

drvtec
05-12-11, 23:40
gazu nie posiadam lecz mam zamontowany kolektor ebay wraz ze strumienicą i nie cofają mi sie spaliny, czyli wszytko jest oki a przy tym mam więcej mocy w Hani ;)

a skąd wiesz że ciśnienie spalin nie wzrasta w stosunku do tłumika zamiast strumienicy. Jeśli tłumik ma przekrój wewnątrz 50mm a strumienica poprzez zwężanie na całej długości ma przekroju może z 15 - 20mm to chyba trochę te spaliny blokuje, co może powodować zbyt mocne nagrzewanie się odcinka sonda - kolektor - silnik co prowadzi do złych odczytów z sondy, podawania złej mieszanki i w konsekwencji wywalenia uszczelki pod głowicą. Gdzieś w necie widziałem taką symulację popartą dowodami w postaci wywalonej uszczelki - raczej nie z starości bo silnik był po remoncie a po jakimś czasie od montażu strumienicy (na fali buuumuuu JONESA) się wysrał

blaugrana20
05-12-11, 23:47
a katalizator sportowy moze byc cze nie ?? bo rury nie chce wstawiac

Gorliś
06-12-11, 00:44
Moim zdaniem sport kat to najlepsze (chociaz najdrozsze) rozwiazanie. Osiagi praktycznie te same, a jestes legalny, nie ma denerwujacych dzwiekow ani zapachu spalin.

drvtec
06-12-11, 09:49
a katalizator sportowy moze byc cze nie ?? bo rury nie chce wstawiac

kat może byc
rura będzie dzwonić
najtaniej tłumik w obudowie kata

gromek86
06-12-11, 19:12
Jeśli tłumik ma przekrój wewnątrz 50mm a strumienica poprzez zwężanie na całej długości ma przekroju może z 15 - 20mm to chyba trochę te spaliny blokuje

strumienice sie dobiera pod srednice wewnetrzna rury wydechowej, srednica wewnetrzna taka jak ty piszesz to mozna uzyskac po zalorzeniu strumienicy do cqn 700 :) strumienica łuskowa dobrana pod wymiar rury 50 mm nigdy nie stworzy przelotu 15mm-20mm

Saiti
06-12-11, 20:49
Ale po co walczyć ze strumienicą?

Zacznę sprzedawać to razem z magnetyzerami i moto-doktorami chyba, widzę, że dużo osób w to wierzy.

gromek86
06-12-11, 22:33
hehehe jeden woli 10 magnetyzerów i mnozyc sobie z kazdej sztuki 2 konie a inni zakladaja spoiler i tez czuja te dwa konie wiecej.

ja tam na strumienice nie narzekam bo koni moze nie przybywa ale chodzi o funkcje prawne z jednej strony a przy okazji sie nie tłucze mi wydech metalicznie :)




Zacznę sprzedawać to razem z magnetyzerami i moto-doktorami chyba, widzę, że dużo osób w to wierzy.
to moze w tym siła handlu :)

drvtec
06-12-11, 23:35
strumienice sie dobiera pod srednice wewnetrzna rury wydechowej, srednica wewnetrzna taka jak ty piszesz to mozna uzyskac po zalorzeniu strumienicy do cqn 700 :) strumienica łuskowa dobrana pod wymiar rury 50 mm nigdy nie stworzy przelotu 15mm-20mm

dobiera się żeby rura pasowała zobacz aukcja pierwsza lepsza na jednym z zdjęć widać dokładnie zwężenie przepustowości na całej długości http://allegro.pl/strumienica-obudowa-katalizatora-wysoka-jakosc-i1957509694.html
i kolejna
http://allegro.pl/strumienica-luskowa-awg-czestochowa-i1963303078.html
nawet chwalony przez co niektórych rm pcha się w to coś i też widać zwęzenie
http://allegro.pl/strumienica-luskowa-awg-bmw-audi-mercedes-i1965748652.html


Ale po co walczyć ze strumienicą?

Zacznę sprzedawać to razem z magnetyzerami i moto-doktorami chyba, widzę, że dużo osób w to wierzy.
i z plasma driverem i chip-rezystorem

gromek86
06-12-11, 23:41
no zgadza sie ale tam wymiaru napewno nie bedzie 15mm-20mm przy srednicy rury 50 mm przynajmniej przy tej "walcowej"

ty swoje a ja swoje :) kazdy ma swoje zdanie na ten temat :)

szastal
06-12-11, 23:53
dobiera się żeby rura pasowała zobacz aukcja pierwsza lepsza na jednym z zdjęć widać dokładnie zwężenie przepustowości na całej długości http://allegro.pl/strumienica-obudowa-katalizatora-wysoka-jakosc-i1957509694.html
i kolejna
http://allegro.pl/strumienica-luskowa-awg-czestochowa-i1963303078.html
nawet chwalony przez co niektórych rm pcha się w to coś i też widać zwęzenie
http://allegro.pl/strumienica-luskowa-awg-bmw-audi-mercedes-i1965748652.html



Trudno się nie zgodzić, mnie uszczęśliwili na siłę taką, miał być tłumik przelotowy a okazało się że była strumienica, dopasowana do średnicy rury zewnętrznej reszty wydechu, w środku przez te wszystkie łuski czy co tam nie było jest zwężenie, po wywaleniu jeździ się dużo lepiej .

drvtec
07-12-11, 00:26
no zgadza sie ale tam wymiaru napewno nie bedzie 15mm-20mm przy srednicy rury 50 mm przynajmniej przy tej "walcowej"

ty swoje a ja swoje :) kazdy ma swoje zdanie na ten temat :)

Ty jesteś jak Kaczyński albo Macierewicz - ja tobie fakty a ty swoją wersję

poza tym kolega z którym dość często mieliśmy odmienne zdanie na tym forum - SZASTAL, który niejednokrotnie udowodnił że ma wiedzę z zakresu tuningu wydechu potwierdza moje zdanie to jakich ekspertów chcesz jeszcze tutaj powołać dla swojej teorii. Zrozum może ordynarnie - strumienica to badziew zło hamulec dla silnika. Bez niej jest o wiele lepiej.

Robson
07-12-11, 10:31
Można gdzieś kupić w Polsce końcowy Spoon N1? Nie musi być oryginał.

zakit
07-12-11, 12:04
hehehe jeden woli 10 magnetyzerów i mnozyc sobie z kazdej sztuki 2 konie a inni zakladaja spoiler i tez czuja te dwa konie wiecej.

ja tam na strumienice nie narzekam bo koni moze nie przybywa ale chodzi o funkcje prawne z jednej strony a przy okazji sie nie tłucze mi wydech metalicznie :)


to moze w tym siła handlu :)

funkcji prawnych dalej nie masz majac wstawiona strumienice, wiec nie rozumiem czym ty sie podpierasz.

lozek
07-12-11, 17:43
kupując strumiennice to potrójny strzał w kolano :D

Ani samochód nie jest legalny bo kata brak
ani nie wyciszy Ci układy nazbyt
ani osiągów nie zwiększy a wręcz pogorszy :)

blaugrana20
09-12-11, 15:08
Silnik d13b2 uklad wydechowy seria ( procz koncowego tłumika) jak wsadze tam kolektor 4-2-1 i katalizator sportowy to nic nie ebdzie sie dziac zlego dla silnika ??

lozek
09-12-11, 15:14
nie bedzie.

blaugrana20
09-12-11, 15:17
a co to da ?? silnik odetchnie??

billiejoe
09-12-11, 15:33
A chcesz wstawiać 4-2-1 tylko dlatego żeby silnik odetchnął :rolleyes: Myślę że sam dobrze wiesz po co chcesz to zrobić ;)

blaugrana20
09-12-11, 15:54
co dalej moglbym zrobic z tym wydechem ?? za katalizatorem sportowym co wstawic?? ( tam jest tlumik środkowy ) bo Koncówke mam 2 rury o dziwo z wytlaczonym napisem Honda :P prosze o pisanie jasno jestem laikiem w tych sprawach :)

Dealer
09-12-11, 18:18
temu silnikowi i tak juz nic nie zaszkodzi:)) Zostaw jak jest po co chesz to ruszać?? Doda Ci może 2 Km których i tak nie odczujesz, no może będzie głośniej:)

Robson
11-12-11, 12:06
Mam kolektor 4-2-1 i tłumik zamiast kata z wyjściem 2,25. Planuję założyć środkowy przelotowy (również 2,25 na wejściu i wyjściu) i zakończyć twin loopem. Niestety OBXy zza Wielkiej Wody mają wejście aż 2,5''. Z tego co czytałem, do 1.4 właściwa średnica wydechu to 2''. Pytanie co teraz zrobić? Środkowy tłumik już zakupiłem jakiś czas temu (AWG, identyczny jak ten pierwszy zaraz za katem). Czy przez takie różnice na szerokościach przelotu nie będą niekorzystne? Czy lepiej dać sobie spokój z twin loopem i założyć 2'' po całości, na dwóch przelotowych OEMowo wyglądających tłumikach? Koszt zakupu środkowego + końcowego z kwasówki = koszt twin loopa OBX...

billiejoe
11-12-11, 18:24
Kto Ci za kata wstawił 2,25 :rolleyes: Makabra, ja bym szedł teraz na 2" maksymalnie szybko choć i tak zostanie tylko góra ;) A do 1.4 właściwe to będzie 1,8" z VTi chociażby, to że każdy kładzie 50mm nie oznacza że jest dobrze :)

Robson
11-12-11, 18:59
tłumik zamiast kata kupiłem razem z kolektorem 4-2-1 do D-serii jako "idealnie pasujący", więc nie miałem innej alternatywy, tym bardziej, że potrzebne było wejście na drugą sondę lambda. I identyczne tłumiki są sprzedawane masowo, w dispolu, u Jarka w jarusnecie... nie wiem, więc pytam, czy to źle? Chyba do tego służy to forum.

drvtec
11-12-11, 23:24
Mam kolektor 4-2-1 i tłumik zamiast kata z wyjściem 2,25. Planuję założyć środkowy przelotowy (również 2,25 na wejściu i wyjściu) i zakończyć twin loopem. Niestety OBXy zza Wielkiej Wody mają wejście aż 2,5''. Z tego co czytałem, do 1.4 właściwa średnica wydechu to 2''. Pytanie co teraz zrobić? Środkowy tłumik już zakupiłem jakiś czas temu (AWG, identyczny jak ten pierwszy zaraz za katem). Czy przez takie różnice na szerokościach przelotu nie będą niekorzystne? Czy lepiej dać sobie spokój z twin loopem i założyć 2'' po całości, na dwóch przelotowych OEMowo wyglądających tłumikach? Koszt zakupu środkowego + końcowego z kwasówki = koszt twin loopa OBX...

idź na 2cal - starcisz całkowicie dół a nic dobrego na górze się nie wydarzy przy 2,5cal

billiejoe
11-12-11, 23:27
...nie wiem, więc pytam, czy to źle? Chyba do tego służy to forum.
Oczywiście, bardzo mnie cieszy że się pytasz, tylko uprzejmie tłumaczę że 2,25" to za dużo, a 2" to absolutny max który powinien kończyć się na wysokości kolektora wydechowego ;)

iljash
12-12-11, 00:30
2" to absolutny max , mowie Ci bo tyle mam i dalej twierdze ze to i tak za wiele :)

GT-R
12-12-11, 19:30
Chłopaki takie pytanko na szybko... lepiej kupić sondę oem ale używkę czy nowy zamiennik ?

Maskunt
12-12-11, 19:34
Oem używkę

Civic91
12-12-11, 20:02
Panowie, czy zwiększając średnice tłumika środkowego auto automatycznie będzie więcej palić? Bo chce u siebie zrobić cały przelot 2"

Starstruck
12-12-11, 20:09
Nie ma to żadnego wpływu na spalanie.

Civic91
12-12-11, 20:13
Hmm, na pewno? Podobno cały przelot i na całej długości gdy będą 2" autko będzie miało więcej KM, a wiadomo więcej KM = większe spalanie.

Starstruck
12-12-11, 20:16
Nie jest to prawdą, ze więcej KM, to większe spalanie. Wystarczy popatrzeć na chip silników TDI: większa moc wpływa korzystniej na spalanie. Zmieniając wydech odmulasz autko, będzie na plus z elastycznością, spalanie pozostanie w normie, a może nawet spadnie, bo będzie łatwiej i sprawniej przyspieszał.

Robson
12-12-11, 22:06
Oczywiście, bardzo mnie cieszy że się pytasz, tylko uprzejmie tłumaczę że 2,25" to za dużo, a 2" to absolutny max który powinien kończyć się na wysokości kolektora wydechowego ;)

Ok, to chciałem wiedzieć. Dzięki za odpowiedź, zdecyduję się na 2'' :)

lozek
12-12-11, 23:45
Ok, to chciałem wiedzieć. Dzięki za odpowiedź, zdecyduję się na 2'' :)

w rzeczywistosci nawet 2" to za dużo do d14.

przypominam, że 2" to 50,8mm. 2" to ma B16A2 w serii :) B18C4 ma 49mm jak dobrze pamiętam :)

iljash
13-12-11, 02:48
w rzeczywistosci nawet 2" to za dużo do d14.

przypominam, że 2" to 50,8mm. 2" to ma B16A2 w serii :) B18C4 ma 49mm jak dobrze pamiętam :)

powtorze to ( się ) moze 10 x ale w zupelnosci sie zgadzam, 1,8" byloby mysle najbardziej optymalne dla Ciebie

billiejoe
13-12-11, 10:04
Cały czas mówię o wydechu z VTi od kilku stron dla d14...czyli zew.48mm w zupełności odmuli to autko na pełnym przelocie, w 2" nie ma nic złego gdyby nie to, że d14 nie nadaje się do strojenia,a to już psuje sens dla większego wydechu na seryjnym ecu, chyba że traktujemy cały układ jako lokatę, wtedy zawsze można zdjąć i pewnie szybciej sprzeda się na forum 2" w przypadku rozbiórki :)

SCKAPE
15-12-11, 03:05
pytanie kieruje do tych ktorzy juz jakis czas z takim kolektorem lataja..
Zastanawiam sie nad mocowaniem - stary seryjny kolektor razem z ta rura dochodzaca do kolektora jest mocowany w 3 miejscach a nowy ebuy-owy 421 w sumie ma mocowanie tylko w jednym - do glowicy i sie zastanawiam czy podwieszaliscie go gdzies jeszcze czy tylko przykreciliscie do glowicy i katalizatora?

kjmuszek
15-12-11, 03:32
Ja mocowałem tylko do kata i do głowicy i jest dobrze. Ewentualnie możesz jakiś drutem przewiązać i pomocniczo zamontować przy tym mocowaniu najbliżej od kata. U mnie narazie się dobrze trzyma i jest git :)

Skwaromir
15-12-11, 07:15
możesz jakiś drutem przewiązać i pomocniczo zamontować przy tym mocowaniu najbliżej od kata.

Bez przesady z tym wiązaniem :D

Ja przespawałem uchwyt, ale nie był to dobry pomysł i już dobre kilka miesięcy jeździ przykręcony tylko do głowicy i dalej. Może jak będę robił wydech to coś przekombinuje jeszcze.

zakit
15-12-11, 14:05
kazdy jeden co jezdzi na forum na takim kolektorze nie ma takich problemow, kilka osob co jezdzi na ebayach wykorzystuje samochody mocno agresywnie, w tym i ja. i jezdzac po oesach i wpadajac w niewiadomojakie dziury, jeszcze nigdy nie mialem z tym zadnego problemu.

jakubb80
15-12-11, 19:31
Mam pytanie... Zalożylem kilka dni temu do swojego d15b7 kolektor 4-2-1 wraz z calym przelotem 2,25" na 3 tłumikach oczywiscie z kwasówki. Czuje różnice, szybciej wkreca sie na obroty ale jest dużo głośniej. Końcowy to chyba zwykla basówka przelotowa(robione przez "Basmot" w łodzi). Co proponujecie zeby było ciszej? I może zalozyć jakis mniejszy tłumik np. 2"? Co radzicie?

SCKAPE
15-12-11, 20:45
dobrze to slyszec - dzieki wam wszystkim :)

Ven
15-12-11, 21:03
Wstawić tłumik komorowy, jaki i z czego - kwestia ceny.

drvtec
15-12-11, 22:20
Mam pytanie... Zalożylem kilka dni temu do swojego d15b7 kolektor 4-2-1 wraz z calym przelotem 2,25" na 3 tłumikach oczywiscie z kwasówki. Czuje różnice, szybciej wkreca sie na obroty ale jest dużo głośniej. Końcowy to chyba zwykla basówka przelotowa(robione przez "Basmot" w łodzi). Co proponujecie zeby było ciszej? I może zalozyć jakis mniejszy tłumik np. 2"? Co radzicie?

albo komorowy 2,25 albo przelot na trochę nietypowej w naszym gronie 55mm zew i będzie ok. Zgłoś się do Saitiego ciekawą ofertę jego widziałem w dziale ogłoszenia

szastal
15-12-11, 23:35
wraz z calym przelotem 2,25" na

tyle to ja mam w b18, musi być ostre te d15, 2" było by samo w sobie cichsze , a środkowy powiększony dobry też robi swoje a o końcowym komorowym nie wspomnę .

SCKAPE
16-12-11, 02:04
to jeszcze jedno odnosnie tego kolektora jako ze robie to 1 raz...
pomiedzy rura ze starego kolektora a katalizatosem mialem sruby + sprezyny, teraz kupilem ten 421 i zamiast katalizatora decat czy jakos tam - poprostu rure;) i w zestawie mialem wszystko oprucz tych sprezyn, wiec skrecic to na sztywno czy dac te stare sprezyny?

kjmuszek
16-12-11, 02:30
Ja wcześniej skręciłem z katem na sztywno i teraz też mam na sztywno i żadnych problemów nie mam :> Ale jak chcesz to użyj stare sprężynki.

billiejoe
16-12-11, 09:12
Mam pytanie... Zalożylem kilka dni temu do swojego d15b7 kolektor 4-2-1 wraz z calym przelotem 2,25" na 3 tłumikach oczywiscie z kwasówki. Czuje różnice, szybciej wkreca sie na obroty ale jest dużo głośniej. Końcowy to chyba zwykla basówka przelotowa(robione przez "Basmot" w łodzi). Co proponujecie zeby było ciszej? I może zalozyć jakis mniejszy tłumik np. 2"? Co radzicie?
Żeby Ci tego doszczętnie nie rozwalić to na początek komorowy jako końcowy, szukaj w dziale giełda od naszych fachowców na pewno wszystko będzie cichsze, ewentualnie zmiana środkowego, kwestia wielkości, cyknij fote i wrzuć to się okaże czy warto kombinować przy nim, tyle na początek, może kiedyś wpadnie głowa od z6, ostre wałki inne bajery a średnica wtedy będzie w sam raz :)

szastal
16-12-11, 12:43
Ach wydech robiony na kiedyś ......

zakit
16-12-11, 13:16
zdazylo mi sie to skrecic na sprezynki jak i bez, i nic sie nie dzieje.

drvtec
16-12-11, 20:04
tylko że jakiś element elastyczny w wydechu warto mieć

zakit
16-12-11, 20:33
pewnie i warto, tyle jezdze bez, i nie tylko ja i nic sie nie dzieje.

pioootr
16-12-11, 22:42
Cześć!

Proszę o podpowiedź jaka jest średnica na wylocie kolektora 4-2-1 od D16Z6 a jaka od 4-2-1 ebay?

Czy może ktoś mierzył jakie są średnice poszczególnych rur w tych kolektorach i jak się to ma do tego

http://fotoo.pl//out.php/i37314_4-2-1.png
(cytat z Grabowskiego)

DjHammer
16-12-11, 22:53
Z6 39 mm seria na wylocie ebay 50mm na wylocie wenatrz oba wymiary

Chłopie dawaj 2 cale po całosci do twojego D14Z2 i koniec nie masz sie co zastanawiać.

pioootr
16-12-11, 23:22
czyli warto zastosować kolektor ebay bo 50mm to +/- 2 cale

zakit
17-12-11, 00:18
dokladnie tak jak mowisz. oczywiscie ze warto.

Civic91
17-12-11, 12:24
I gdybym chciał mieć po całości 2" to od ebayowego kolektora pociągnąć samą rurę 2" aż do końcowego tłumika 2" ?

Thomas80
17-12-11, 16:07
I gdybym chciał mieć po całości 2" to od ebayowego kolektora pociągnąć samą rurę 2" aż do końcowego tłumika 2" ?

można tak zrobić, ale będzie głośno. ja osobiście dałbym środkowy tłumik.

pioootr
17-12-11, 16:44
A co sądzisz o takim setupie:

kolektor ebay 4-2-1 (2cale na wyjściu), zamiennik kata + tłumik środkowy przelotowy (2 cale we/wy), tłumik końcowy przelotowy (1,8 cala) ?

jasiek09
17-12-11, 17:46
W skrócie, będzie dobrze

pioootr
17-12-11, 19:00
Mam na myśli to

http://fotoo.pl//out.php/i37843_wydech.png

co dla D14 w przybliżeniu odpowiada wylotowi spalin 1,5 cala.

Starstruck
17-12-11, 20:53
Panowie, zanim dokonam modyfikacji swojego całego układu wydechowego, potrzebuję na razie czegoś, co wyeliminuje rezonans przy 3.000 obr/min po wywaleniu kata. Czy tłumik AWG 40 cm będzie ok? Cały wydech jest seryjny z D16Y7. Średnicę tego AWG dać 45 czy 50 mm?

pioootr
17-12-11, 22:08
Cały wydech jest seryjny z D16Y7
a jaka jest średnica serii w D16Y7 ?

Starstruck
17-12-11, 22:10
Nie wiem, z 1,5"? Taka słomeczka, że nie wiem :p.

jasiek09
17-12-11, 22:20
U mnie przy awg nie brzęczy a bez, brzęczało. Średnice daj taką jak reszta wydechu. Jak na aukcji pisze 45 mm to jest to średnica po zewnątrz.

Starstruck
17-12-11, 22:30
Aha, to dobrze wiedzieć, zamówię taki :). 40 cm długości styknie?

jasiek09
17-12-11, 22:38
U mnie stykło

Starstruck
17-12-11, 22:52
Dzięki Ziom za pomoc :).

Humelix
19-12-11, 01:37
Panowie poważnie może i głupie pytanie ale... Mam zamiar cały wydech zrobić przelot. D15b7 ale bedzie d16z6 kiedyś tam. Kolektor 4-2-1 do D seri potem katalizator sportowy? czy dać długi pożadny tłumik Mtecha robiony na zamówienie za około 400zł np 60-90cm co by ładnie wyciszył i jaką końcówkę ma byc cicho ale typowy sportowy dzwięk hondy. I Moje pytanie Gdzie dostanę takie rury do wydechu i ile moga kosztować ? czy np jak komuś zlece poskładanie wydechu to sam ogarnie rury ? Pozdro

DeX19
19-12-11, 12:26
Nie wiem co to jest katalizator sportowy ale pewnie chodzi Ci o strumienicę to sobie oszczędź bo szkoda kasy.

Przede wszystkim w jaką docelową moc planujesz mieć w z6? powyżej 150hp? czy maks 150hp? jeśli maks to 2" cale będzie jak najbardziej odpowiednie. Kilka stron wcześniej jeden z użytkowników podawał tabelę jaką średnicę należy stosować do danej mocy silnika i to będzie odpowiednie - to sobie poczytaj.

Moim zdaniem zainwestuj w porządne i markowe tłumiki, jakimi są M-tech, Proex, Mar-Tec. Jeśli zdecydujesz się na jedną firmę to na niej bazuj.

Rury na wydech, to zależy z czego chcesz, aluminium stal kwasoodporna? Jeśli aluminium, to tutaj na forum można kupić u użytkownika RogeR lub AltairV bodajże też ostatnio wystawiał. Kto Ci będzie robił układ to nie mam pojęcia i nie mam pojęcia czy ogarnie też rury, czy sobie musisz kupić sam. Nie wiem co więcej mam Ci doradzić.

kris00011
19-12-11, 12:47
Ma ktoś nagrany dźwięk jak autko chodzi na końcowym i środkowym Proex?

Maskunt
19-12-11, 14:19
http://www.youtube.com/watch?v=g_vV5Jb2yMQ

maciu$
19-12-11, 14:27
Nie wiem co to jest katalizator sportowy ale pewnie chodzi Ci o strumienicę to sobie oszczędź bo szkoda kasy.

Przede wszystkim w jaką docelową moc planujesz mieć w z6? powyżej 150hp? czy maks 150hp? jeśli maks to 2" cale będzie jak najbardziej odpowiednie. Kilka stron wcześniej jeden z użytkowników podawał tabelę jaką średnicę należy stosować do danej mocy silnika i to będzie odpowiednie - to sobie poczytaj.

Moim zdaniem zainwestuj w porządne i markowe tłumiki, jakimi są M-tech, Proex, Mar-Tec. Jeśli zdecydujesz się na jedną firmę to na niej bazuj.

Rury na wydech, to zależy z czego chcesz, aluminium stal kwasoodporna? Jeśli aluminium, to tutaj na forum można kupić u użytkownika RogeR lub AltairV bodajże też ostatnio wystawiał. Kto Ci będzie robił układ to nie mam pojęcia i nie mam pojęcia czy ogarnie też rury, czy sobie musisz kupić sam. Nie wiem co więcej mam Ci doradzić.
Wydechu nie liczy się na podstawie mocy, a trochę innych parametrów, czy przy silniku 1,6 o mocy 150km, a silniku 2,8 o mocy również 150km zastosujemy taką samą średnicę? Chyba nie.

DeX19
19-12-11, 14:56
Wydechu nie liczy się na podstawie mocy, a trochę innych parametrów, czy przy silniku 1,6 o mocy 150km, a silniku 2,8 o mocy również 150km zastosujemy taką samą średnicę? Chyba nie.

Masz rację, chyba nie, ja dokładnie nie znam parametrów na jakiej podstawię liczy się wydech, podałem hmm orientacyjnie? w każdym bądź razie, może chłopak przeczytać kilka stron wcześniej jest podana tabela, co i jak.