PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

lozek
14-02-12, 22:55
Czyli dobrze rozumiem że za kolektorem jeden środkowy to za mało aby zniwelować metaliczny dzwięk ? I w miejsce kata powinno się jakiś środkowy wstawić zamiast rury ?

nie jest za mało jeżeli jest to np M-tech czy tłumiki od dj'a hammera. One niwelują ten dźwięk nawet jak nic za kolektorem nie ma.

Teraz najprościej będzie kupić zwykły tani tłumik AWG i go wstawić za kolektor ( ja tak mam) i nie brzęczy nic.

kubaszow
14-02-12, 22:59
Wlasnie mam 2 tlumiki srodkowe, przed chwila bylem w realu i skozystalem z dachu nad glowa posluchalem jeszcze raz i wydaje mi sie ze moze byc jakies rozszczelnienie gdzies na kol. pod dandazem.
Tylko powiedzcie mi czy tak pospawany kol. bedzie mial jakis negatywny wplyw, czy zainwestowac w nowy ???
Mam obecnie MeganRacing i jest bardzo fajnie spasowany, zawija sie zaraz pod miska i praktycznie nie wystaje a chinole wisza dosc nisko z tego co wiem.

PrzemoWWL
14-02-12, 23:00
Paweł, a może jesteś w stanie podpowiedzieć.

4-2-1, rura zamiast kata, środek B16 2'' przelot, koncowy przelot proex

Głośne to będzie i jest szansa pojawienia się przy tym metalicznego dzwięku ?

Wiem, że tłumiki AWG nie kosztują majątku, a chcę uniknąć dodatkowych kosztów na przeróbki wydechu.

DjHammer
14-02-12, 23:02
To że brzęczy to wina tego, że nie masz za kolektorem środkowego/ środkowy nie ma takiego wygłuszenia, który owe brzęczenie eliminuje.

Dokładnie jak kolega pisze lipne wygłuszenie lipny dzwięk

lozek
14-02-12, 23:02
Tak będzie brzęczeć bo środkowym będzie seria z B16. Zawsze jeżeli środkowy jest seryjny lub inny tani słaby tłumik to brzęczenie będzie bez względu na to jaki jest końcowy :)

wwljohn
14-02-12, 23:03
Czyli dobrze rozumiem że za kolektorem jeden środkowy to za mało aby zniwelować metaliczny dzwięk ? I w miejsce kata powinno się jakiś środkowy wstawić zamiast rury ?

Nic podobnego. Po 1 sam kolektor ma dość cienkie ścianki i będzie efekt jakby lekko dzwoniły zawory, taki metaliczny lekki stukot. Winę za to ponosi kolektor. Rura w miejscu kata nie ma nic do rzeczy. Ogólny zamysł wydechu jest bardzo dobry, jednak parówa nie bedzie z tym współgrała w pełni zadowalająco. Lepszy będzie długi, prosty dolot. Po 1 cichszy, a cały zestaw osiągnie bardzo fajny dźwięk. U mnie na kolektorze 4-2-1 z b16b, przelot 2'25 środek b18c4 dalej 2' i końcowy obx twinloop wyhamowało 168KM ..dźwięk strasznie denerwujący na dłuższą metę przez parówę. Po zmianie dolotu 176KM ;] . Gdybyś chciał przetestować jedna i drugą opcję wal na PW. Niebawem i tak będę pozbywał się wszystkiego, a sprawdzisz co i jak piękniej zagra.

B16b nie jest tak cienki jak ebayowe 4-2-1 i żadnego efektu brzęczenia nie ma. Taki efekt maiłem na ebayowym właśnie :] stąd moja teoria - bo i tak mnie pewnie zlinczujecie

DjHammer
14-02-12, 23:05
Paweł, a może jesteś w stanie podpowiedzieć.

4-2-1, rura zamiast kata, środek B16 2'' przelot, koncowy przelot proex

Głośne to będzie i jest szansa pojawienia się przy tym metalicznego dzwięku ?

Wiem, że tłumiki AWG nie kosztują majątku, a chcę uniknąć dodatkowych kosztów na przeróbki wydechu.

Na srodkowym seryjnym z b16 bedzie ten felerny metaliczny dzwięk lepiej zainwestuj w cos lepszego

PrzemoWWL
14-02-12, 23:08
Rozumiem, tylko że tak się składa że wspomniany wydech mam już długi czas u Siebie w garażu nie montowany to chciałbym go wykorzystać. I skoro ma się pojawić metaliczny dźwięk to myślę że od razu zaopatrzę się w jakiś dodatkowy tłumik środkowy :)

billiejoe
14-02-12, 23:14
Ja na 4-2-1 i za kata w obudowie AWG + środkowy 88cm AWG z końcowym Proexa mogę wygodnie podróżować, co więcej nic nie brzęczy, więc da się, miałem jeszcze dwa inne tłumiki środkowe i też nie brzęczało więc receptą wydaję się być cokolwiek zamiast rurki w miejscu katalizatora :)

lozek
14-02-12, 23:14
awg kupuj za grosze i bedzie git ;) Dobrze wiesz, że nie ma co się rozdrabniać i robić szamba. Lepiej raz a dobrze

wwljohn
14-02-12, 23:14
Rozumiem, tylko że tak się składa że wspomniany wydech mam już długi czas u Siebie w garażu nie montowany to chciałbym go wykorzystać. I skoro ma się pojawić metaliczny dźwięk to myślę że od razu zaopatrzę się w jakiś dodatkowy tłumik środkowy

Nie ma sensu ;] . Słyszałeś u mnie jakiś metaliczny dźwięk? :]

Gorliś
14-02-12, 23:17
Rura w miejscu kata nie ma nic do rzeczy.
Z tym sie nie zgodze. Jezdzilem z wydechem gdzie w krotkim okresie czasu jedynym elementem ktory sie zmienil byla rura zamiast kata, a pozniej kat. Kolektor seryjny b18c4 wiec kawal zelastwa.
Halas bez katalizatora byl bardziej uciazliwy (szczegolnie brzeczenie przy gwaltownym dodaniu gazu).

wwljohn
14-02-12, 23:25
Z tym sie nie zgodze. Jezdzilem z wydechem gdzie w krotkim okresie czasu jedynym elementem ktory sie zmienil byla rura zamiast kata, a pozniej kat. Kolektor seryjny b18c4 wiec kawal zelastwa.
Halas bez katalizatora byl bardziej uciazliwy (szczegolnie brzeczenie przy gwaltownym dodaniu gazu).

Dziwne, bo ja nic takowego nie słyszę. Jest cisza i spokój. Przy delikatnej jak i przy pałowaniu do odciny. Kolektor od b18 nie jest jakimś hi-endem. Do portek nie masz żeliwa jak b16b. Słyszysz jakby wystrzał z cylindórw a bez kata to się nasila. Jak zapodasz dobry kolektor to nie ma takiego efektu. Temat przerabiany. Czym się różni fabryczny tłumik przelotowy b18 czy b16 2' od jakiejś rzeźby? To też przelot, tyle że masywniejszy = cichszy...a przelot jak przelot..komór tam nie ma :] więc nie rozumiem tej filozofii :] , aczkolwiek może wyprowadzi mnie ktoś z błędu :)

ttomula
15-02-12, 11:22
Panowie nie wertowałem całego tematu przyznaje :cool:.
Mam pytanko czy końcowy wydech OEM z DC2 podejdzie bez większej rzeźby do EG HB.?

kubaszow
15-02-12, 17:41
Ponawiam pytanie:
Czy pospawanyw kilku miejscach kol. bedzie mial jakis negatywny wplyw lub wydawal dzine dzwieki, czy zainwestowac w nowy bo jest akurat zakup grupowy kol. w dobrej cenie???
Mam obecnie MeganRacing i jest bardzo fajnie spasowany, zawija sie zaraz pod miska i praktycznie nie wystaje(nigdy jeszcze nie zacaczylem przy glebie ok -60 z przodu) a chinole wisza dosc nisko z tego co wiem.

skolopendra
15-02-12, 17:45
jakis negatywny wplyw lub wydawal dzine dzwieki,

nie powinien
ja bym zostawił
lecz dlaczego pęka?

kubaszow
15-02-12, 18:00
Bo nie ma zlaczki elastycznej a poprzedni "spawacz"(nie chce przeklinac) jak mi wymienial srodkowy obcial uchwyt i w niewiedzy ze caly wydech trzyma sie z przodu na kolektorze a z tylu na 1 gumie przed flansza sobie jezdzilem.
Mysle ze to jest powod pekania.

skolopendra
15-02-12, 18:07
dospawaj taki ceownik do kolektora w miejscu gdzie seryjny jest chwytany na 1 śrubie do bloku
powinno załatwić problem

kubaszow
15-02-12, 20:48
Dobry pomysl skolopendra:)
To zostaje przy tym MeganRacingu sie pospawa i mam nadzieje ze bedzie ok.

glowa
21-02-12, 23:16
Mam pytanie. Próbował już ktoś z was wyspawał samemu kolektor wydechowy? zastanawiam się nad czymś takim, czy może zamiast spawać pobawić się trochę z giętarką?

Dealer
22-02-12, 10:49
najtaniej kupić gotowy:)

glowa
22-02-12, 11:52
moze tak ale jak mam dojscie do nierdzewki za free, tiga mam a gietarke znajomy to co nie probowac?

Dealer
22-02-12, 12:11
musisz mieć coś na wzór,pojęcie o spawaniu, dojscie do lasera zeby wyciać flansze:))

glowa
22-02-12, 12:38
czyli lepiej spawać niż giąć ? wzor sie ogaranie a laserowo robia kolo mnie

drvtec
22-02-12, 13:17
Mam pytanie. Próbował już ktoś z was wyspawał samemu kolektor wydechowy? zastanawiam się nad czymś takim, czy może zamiast spawać pobawić się trochę z giętarką?

oczywiście w celach edukacyjnych możesz się pobawić ale pomimo dostępu do materiału, maszyn itp znając życie wyjdzie z tego g..
każdy kolektor nawet chinol ma określoną długość kanałów , kąty gięcia, kąty zejścia z 4w2 z 2w1 żeby spaliny leciutko leciały. Ty chcesz to zrobić na kolanie bez zaplecza w postaci urządzenia do badania przepływu i w dodatku tylko jedną sztukę bez porównania jak będzie pracować w odnioesieniu do innych wyrobów. Wg mnie szkoda czasu

glowa
22-02-12, 15:28
ok dzieki za wypowiedz i pomoc

jasiek09
22-02-12, 21:08
oczywiście w celach edukacyjnych możesz się pobawić ale pomimo dostępu do materiału, maszyn itp znając życie wyjdzie z tego g..
każdy kolektor nawet chinol ma określoną długość kanałów , kąty gięcia, kąty zejścia z 4w2 z 2w1 żeby spaliny leciutko leciały. Ty chcesz to zrobić na kolanie bez zaplecza w postaci urządzenia do badania przepływu i w dodatku tylko jedną sztukę bez porównania jak będzie pracować w odnioesieniu do innych wyrobów. Wg mnie szkoda czasu Te chińskie kolektory to porażka jeśli chodzi o wykonanie, Długość kanałów wcale nie jest taka sama, kanały są poprzestawiane względem obu flansz że bez podejścia z frezem szkoda zakładać

Saiti
23-02-12, 00:37
kanały są poprzestawiane względem obu flansz

U mnie to np widać na uszczelce 4-2, muszę znów wymienić :/

jasiek09
23-02-12, 12:24
Z krzywymi na kilka mm flanszami tez się spotkałem :mad:

glowa
23-02-12, 15:16
mam jeszcze takie pytanie. zmierzylem srednice wydechu i od kolektora do srodkowego i za nim do wahacza jest srednica 51mm a pozniej juz 41. zrobienie czegos takiego przez poprzedniego wlasciciela mialo cos spelnic czy tylko tak zrobil nie wiadomo po co?

skolopendra
23-02-12, 15:20
nie wiadomo po co?

doprężył wydech

glowa
23-02-12, 15:32
co przez to doprezenie mozna zyskac? to jakbym chcial teraz wyspawac wydech z nierdzewki 2" to tez zrobic takie przejscie na koncu na mniejsza srednice?

lozek
23-02-12, 20:22
co przez to doprezenie mozna zyskac? to jakbym chcial teraz wyspawac wydech z nierdzewki 2" to tez zrobic takie przejscie na koncu na mniejsza srednice?

Najpierw powiedz jaki masz silnik bo się dowiesz co można uzyskać bo są 2 strony - albo zamulić wydech albo uzyskać dużo wydajniejszy przepływ spalin na całej długości.

Ogólnie wydech powinien być w formie lejka... bo na końcu spaliny mają dużo mniejszą prędkość niż na wylocie z kolektora.

glowa
24-02-12, 01:30
b7 z gora od z6 na ostrym walku i reg kolkiem, z tlokami od d13 z uszczelki wyjeta srodkowa warstwa glowica splanowana, kolektor od z6 z przepustnica od h22. spasowane kanaly dolotowe. To juz jest zlozone i czeka na wlozenie do budy. chcialem cos z wydechem jeszcze zrobic jakiegos kwasiaka i czy 2'' czy 2.25''?

zakit
24-02-12, 04:13
do takiego setupu to juz raczej 2,25

billiejoe
24-02-12, 11:02
Po dobrym strojeniu okolice 150-160KM jak najbardziej do osiągnięcia, osobiście celowałbym w rurki 55mm zew. :)

Dealer
24-02-12, 11:04
A ja w 2 cale:)

billiejoe
24-02-12, 11:22
To co, układ na 2,16 a końcowy na 2 i będzie git :D

skolopendra
24-02-12, 11:28
2''

aż nadto

glowa
24-02-12, 11:33
czyli co 2"? a wogole jakbym wrzucal 2,25" to jak z dostepnoscia kolektora co ma wyiscie na 2,25" bo zawsze widzialem tylko na 2"...

DjHammer
24-02-12, 17:00
domniemam ze skoro masz taki setup to tym autem zapier. asz a zeby dobrze zapier... to kładz 2,25 i nie marudzic o zadnych 2. Chlopak zrobił auto na pojeźdzawki wiec pewnie dół go nie interesuje. Przerób wyjscie na 2,25 z kolektora

skolopendra
24-02-12, 18:11
to kładz 2,25 i nie marudzic o zadnych 2. Chlopak zrobił auto na pojeźdzawki wiec pewnie dół go nie interesuje.

a jeśli góra interesować go nie będzie kładź 3.0" .przerób wyjście na turbinę :)

kubaszow
24-02-12, 23:14
Mam prosbe do tych co spawaja tlumiki i sie znaja a nie tych co wyczytali lub slyszeli

Sprawa ma sie tlumikow proexa (tak jeszcze sie nie skonczyla)

Stary setup 4-2-1 , 2 srodkowe cos w stylu awg, komorowy supersprinta (male pekniecia na 4-2-1, dziurka na srodkowym i przegnity spod koncowego) b.lekki metaliczny dziek i buczenie na wyzszych obrotach)

Nowy setup 4-2-1 , srodkowy proex z sercem ,drugi awg , komrowy powiekszony proex ( male pekniecia na 4-2-1 , zadnych dziur po drodze az do konca)

Efekt straszny metaliczny dzwiek od 2,5 rpm , bardzo glosno na wyzszych obrotach!

Wyslalem nagranie producentowi ,przesluchal i twierdzi ze to nie tlumiki tylko cos na poczatku ukladu. Macie pojecie co na poczatku moze byc nie tak skoro nie bylo nic ruszane poza przespawaniem starych tlumikow na nowe?
Dodam ze po wspawaniu bylo bardzo cicho tak jak mialo byc i wieczorem tego samego dnia gdy parkowalem pod domem bylo slychac jakis strzal z tylu auta (obstawiam tlumik) i nast. dnia zaczely sie cyrki, metaliczny dzwiek teraz sie nasilil i zrobilem 2 trasy po ok 400km i jest bardzo glosno !

Macie jakies pomysly ?

Budziniak
24-02-12, 23:24
Zaspawaj kolektor a jak to nie pomoże to pozbądź się tych tłumików i kup sprawdzone przez setki użytkowników tłumiki Mtech.

DjHammer
24-02-12, 23:27
a jeśli góra interesować go nie będzie kładź 3.0" .przerób wyjście na turbinę :)

jak sie ma setup który wyciaga z silnika ile sie da to interesuje tylko gora.


twoja odpowiedz była zbedna


Mam prosbe do tych co spawaja tlumiki i sie znaja a nie tych co wyczytali lub slyszeli

Sprawa ma sie tlumikow proexa (tak jeszcze sie nie skonczyla)

Stary setup 4-2-1 , 2 srodkowe cos w stylu awg, komorowy supersprinta (male pekniecia na 4-2-1, dziurka na srodkowym i przegnity spod koncowego) b.lekki metaliczny dziek i buczenie na wyzszych obrotach)

Nowy setup 4-2-1 , srodkowy proex z sercem ,drugi awg , komrowy powiekszony proex ( male pekniecia na 4-2-1 , zadnych dziur po drodze az do konca)

Efekt straszny metaliczny dzwiek od 2,5 rpm , bardzo glosno na wyzszych obrotach!

Wyslalem nagranie producentowi ,przesluchal i twierdzi ze to nie tlumiki tylko cos na poczatku ukladu. Macie pojecie co na poczatku moze byc nie tak skoro nie bylo nic ruszane poza przespawaniem starych tlumikow na nowe?
Dodam ze po wspawaniu bylo bardzo cicho tak jak mialo byc i wieczorem tego samego dnia gdy parkowalem pod domem bylo slychac jakis strzal z tylu auta (obstawiam tlumik) i nast. dnia zaczely sie cyrki, metaliczny dzwiek teraz sie nasilil i zrobilem 2 trasy po ok 400km i jest bardzo glosno !

Macie jakies pomysly ?

Tłumiki skoro było ok na pocatku.
Sprawdz czy nie ma zadnych przedmuchów ale one i tak nie sa zródłem metalicznego dzwieku.

Zobacz jak wyglada łaczenie kolektora czesci 42 a 2 1


sprawdz czy sonda lambda ci nie lata tez moze to powodować miałem taki przypadek

Jezeli po 400 zrobiło sie glosno to wypaliły sie tłumiki lub nie trzyma komora wewnatraz tłumika

podeslij film

kubaszow
25-02-12, 00:59
Spr. na kanale i na laczeniach jest ok.
Sonda jest ok
Po wspawaniu i jezdzie do odcinki bylo tylko silnik slychac a wieczorem trzask i od nast. dnia zaczely sie problemy, teraz jeszcze jak sprawdzam na postoju i przygazuje to czasami slychac jakis trzask w koncowym.

Tak szybko raczej nie powinno sie wypalic obstawiam ze gdzies jakis spaw puscil w tlumiku i stad slychac te pukniecia/trzaski nie wiem jak to nazwac, w czasie jazdy przy dynamicznym przyspieszaniu slychac jak by sama rura byla az do koncowego, straszny metaliczny dzwiek!

http://w766.wrzuta.pl/audio/5WwmuWjnt7B/proex_3
http://w766.wrzuta.pl/audio/36WHIlaApOz/proex_4

login
25-02-12, 01:09
Mam prosbe do tych co spawaja tlumiki i sie znaja a nie tych co wyczytali lub slyszeli

Sprawa ma sie tlumikow proexa (tak jeszcze sie nie skonczyla)

Stary setup 4-2-1 , 2 srodkowe cos w stylu awg, komorowy supersprinta (male pekniecia na 4-2-1, dziurka na srodkowym i przegnity spod koncowego) b.lekki metaliczny dziek i buczenie na wyzszych obrotach)

Nowy setup 4-2-1 , srodkowy proex z sercem ,drugi awg , komrowy powiekszony proex ( male pekniecia na 4-2-1 , zadnych dziur po drodze az do konca)

Efekt straszny metaliczny dzwiek od 2,5 rpm , bardzo glosno na wyzszych obrotach!

Wyslalem nagranie producentowi ,przesluchal i twierdzi ze to nie tlumiki tylko cos na poczatku ukladu. Macie pojecie co na poczatku moze byc nie tak skoro nie bylo nic ruszane poza przespawaniem starych tlumikow na nowe?
Dodam ze po wspawaniu bylo bardzo cicho tak jak mialo byc i wieczorem tego samego dnia gdy parkowalem pod domem bylo slychac jakis strzal z tylu auta (obstawiam tlumik) i nast. dnia zaczely sie cyrki, metaliczny dzwiek teraz sie nasilil i zrobilem 2 trasy po ok 400km i jest bardzo glosno !

Macie jakies pomysly ?

Może zamiast małego pęknięcia w 4-2-1 masz już więsze pęknięcie lub kolejne małe.
Sprawdzałeś kolektor po przejechaniu tych 800 km?
U mnie stary kolektor 4-1 z jednym małym pęknięciem po przejechaniu jednego dnia około 500 km popękał w kilku innych miejscach, więc może u Ciebie jest podobnie.

Saiti
25-02-12, 02:07
do skasowania.

DjHammer
25-02-12, 09:03
Chlopaki dajcie spokuj przsłuchałem filmy Tłumiki i tyle


Spr. na kanale i na laczeniach jest ok.
Sonda jest ok
Po wspawaniu i jezdzie do odcinki bylo tylko silnik slychac a wieczorem trzask i od nast. dnia zaczely sie problemy, teraz jeszcze jak sprawdzam na postoju i przygazuje to czasami slychac jakis trzask w koncowym.

Tak szybko raczej nie powinno sie wypalic obstawiam ze gdzies jakis spaw puscil w tlumiku i stad slychac te pukniecia/trzaski nie wiem jak to nazwac, w czasie jazdy przy dynamicznym przyspieszaniu slychac jak by sama rura byla az do koncowego, straszny metaliczny dzwiek!

http://w766.wrzuta.pl/audio/5WwmuWjnt7B/proex_3
http://w766.wrzuta.pl/audio/36WHIlaApOz/proex_4

podczas jazdy dzwiek jest jeszcze glosjszy i gorszy prawda?

Dealer
25-02-12, 09:59
Dajcie spokó:) Na pewno taki właśnie dzwięk od serca był zamawiany u tego wpsaniałego producenta!:))

drvtec
25-02-12, 10:03
a ja bym wysłał do nich tłumiki niech myślą co zrobić. Tylko że jeśli się okaże że z nimi jest ok to trzeba szukać dalej. Tak jak chłopaki piszą trzeba dokładnie obejrzeć co się dzieje. Z tego co podesłałeś nie wynika że jest to końcowy czy też środkowy aczkolwiek mam tylko małe kino domowe podłączone do kompa i nie wydaje mi się aby był to któryś z tych tłumików. Masz jeszcze jakieś inne poza tymi dwoma? Jak wygląda kolektor? Czy przypadkiem po pospawaniu naprężenia nie poszły na inny jego punkt i zaczął się rozlatywać w innym miejscu? Czy masz plecionkę? Czy wydech jest sztywno złozony bez elastycznych łączeń? Pytań się na ten moment robi więcej niż dałeś informacji.

Dealer
25-02-12, 10:18
czy uważasz że to jest normalne żęby co chwilie zdejmować i zakładać, dostawać i odsyłać tłumik producentowi bo ciągle jest coś z nim nie tak?? Kto za to wszystko płaci? Dla mnie to jest chore:)

Co chwile powraca ten temat że coś jest nie tak z tymi tłumikami i ciagle trzeba je odsyłać i poprawiac nawet po kilka razy!!

Dramat!!

Budziniak
25-02-12, 10:30
czy uważasz że to jest normalne żęby co chwilie zdejmować i zakładać, dostawać i odsyłać tłumik producentowi bo ciągle jest coś z nim nie tak?? Kto za to wszystko płaci? Dla mnie to jest chore

Co chwile powraca ten temat że coś jest nie tak z tymi tłumikami i ciagle trzeba je odsyłać i poprawiac nawet po kilka razy!!

Dramat!!
Dlatego też za każdym razem polecam Mtech-a ;) nigdy nie słyszałem narzekania a ich wykonanie czy działanie jest wręcz idealne IMHO kumpel kupił tłumik tej problematycznej firmy i nie jest zadowolony z produktu

kubaszow
25-02-12, 11:16
Kolektor ma te pekniecie juz z rok bo poprzedni pier..... mechanik jak wymienial srodkowy obcial mocowania. Od drgan ciagle pekal srodkowy i zaczynalo buczec nigdy nie pojawial sie taki mocny metaliczny dziek.
Pialem na porzedniej stronie stare pognite tlumiki (na ktorych lylo ciszej) zastapilem nowymi (na ktorych jest tragedia), dospawalem uchwyty,usunalem nieszczelnosci tylko kol. byl nie ruszony(pekniecia sie nie powiekszaja ani nie ma nowych) i po dniu uzytkowania slyszalem jakis trzask z tylu auta i od tej pory sa problemy.

Moge odeslac tlumiki do sprawdzenia ale to ja musze pokryc cale koszta jesli stwierdza ze u nich jest ok, wiec zakaldam z gory ze poniose duze koszta a poza tym auto do pracy potrzebne a na samym kolektorze jezdzic nie bede.

Kur... juz mam dosyc tego cyrku z tymi tlumikami!!!!

login
25-02-12, 11:32
Kur... juz mam dosyc tego cyrku z tymi tlumikami!!!!

Wcale się nie dziwię, że masz dosyć i współczuję jednocześnie.
Nie wiem czy na Twoim miejscu nie wyp....olił bym tego całego towaru do śmietnika i nie kupił czegoś innego, zamiast się szarpać i tracić zdrowie.
:confused:
Bo spokój w życiu bardzo ważny jest, o ile nie najważniejszy.

kubaszow
25-02-12, 11:36
nie wyp....olił bym tego całego towaru do śmietnika i nie kupił czegoś innego
Tez juz o tym mysle tylko sporo kasy na to wszystko poszlo i troche szkoda, poza tym


spokój w życiu bardzo ważny jest, o ile nie najważniejszy
wiec ....:)

drvtec
25-02-12, 11:36
niepotrzebnie się denerwujesz. Tutaj są ludzie którzy chcą tobie pomóc i znaleźć przyczynę. Wiesz sam dobrze że nie widząc auta opieramy się wszyscy na tym co nam przekazujesz i podejrzewam że wszyscy użytkownicy chcą Tobie pomóc więc luzik.

Nie ukrywam że zanim trafiłem do proexa sam się trochę bujałem z wydechem i chyba zrobiłem wszystkie możliwe kombinacje + nasłuchałem się w jednym z bardziej znanych serwisów wydechowych z okolicy o cudach wiankach wydechowych. Może być taka sytuacja że układ na starych tłumikach też brzęczał ale wygłuszenie które mogło wpaść przez uszkodzone perforacje skutecznie tłumiło wszystkie brzęczenia. Doszły sprawne tłumiki i się "wysrało"

dzisiaj jest sobota, jeśli masz czas osłuchaj może cały wydech dokładnie punkt po punkcie ale nie z pozycji leżaka tylko z pozycji pod samochodem - normalnie najlepszy dostęp ma się do końcowego tłumika i jego będzie się odczuwać najbardziej a co za tym idzie będziesz jego podejrzewał o całe zło bo wszystko będzie się na nim kończyć bo rezonans niesie się jak cholera.

Nie wiem czy tutaj przejdzie motyw z przykładaniem młotka tak jak się to robi jak coś brzęczy w silniku i nie wiadomo co to jest.

może nie doczytałem ale jak zachował się producent czy tam gwarant?

kubaszow
25-02-12, 11:50
niepotrzebnie się denerwujesz
drvtec problemy sie zaczely jak dobrze pamietam w sierpniu gdy pierwszy raz kurier zapukal do drzwi:) wiec wiesz dlaczego sie denerwuje:)

Stare tl. byly cale, srodkowemu ciagle pekala obudowa a koncowy Supersprinta zabralem na chate i rozcialem z ciekawosci (srodek caly i duzo wygłuszenia) mial on od spodu takie plakietki z nr. seryjnym i pod nimi przegnila obudowa - tyle z uszkodzen starych.

Juz 2x z kumplem sprawdzalismy na kanale i niczego niepokojacego nie widac.

jak zachował się producent czy tam gwarant?
Jestem jeszcze w trakcie rozmowy z nim.

drvtec
25-02-12, 11:56
czy uważasz że to jest normalne żęby co chwilie zdejmować i zakładać, dostawać i odsyłać tłumik producentowi bo ciągle jest coś z nim nie tak?? Kto za to wszystko płaci? Dla mnie to jest chore:)

Co chwile powraca ten temat że coś jest nie tak z tymi tłumikami i ciagle trzeba je odsyłać i poprawiac nawet po kilka razy!!

Dramat!!

a co ma zrobić producent? Tak piszesz jakby mtech nie miał problemów. Ma ci przytoczyć kilka?
Niestety u nas w firmie jak przychodzi towar do nadruków nie sprawdzamy każdego arkusza, koszulki itp centymetr po centymetrze. Od tego jest gwarancja że jak klientowi cos nie pasuje odsyła/oddaje towar i jeśli reklamacja jest uzasadniona to albo nowy lub zwrócone koszty ale jeśli jest nieuzasadniona to pokrywa koszty - to jest zgodne z prawem.

Dealer jak się tobie na gwarancji coś stanie z np nowym LCD powiedzmy bad pixel wyskoczy to co
1. jeśli kupiłeś w markecie jedziesz za własne pieniądze i grzecznie czekasz najczęściej 30 dni i jedziesz znowu po niego za własne pieniądze
2. jeśli przez neta - wołasz kuriera płacisz za niego i czekasz

i teraz znowu kolejne opcje
ad1 jeśli roszczenie jest uwzględnione naprawiają jeśli nie płacisz za tzw "zawracanie dupy"
ad2 jeśli roszczenie jest uwzględnione najczęściej nie ponosisz kosztów przesyłki ale jeśli tzw "zawracanie dupy" to płacisz koszty przesyłki + usługę serwisową

jeśli natomiast zapłaciłeś za gwarancję door-to-door to koszty odbioru i przesyłek masz gratis za to usługa serwisowa jeśli będzie wszystko ok wyniesie więcej


drvtec problemy sie zaczely jak dobrze pamietam w sierpniu gdy pierwszy raz kurier zapukal do drzwi:) wiec wiesz dlaczego sie denerwuje:)

Stare tl. byly cale, srodkowemu ciagle pekala obudowa a koncowy Supersprinta zabralem na chate i rozcialem z ciekawosci (srodek caly i duzo wygłuszenia) mial on od spodu takie plakietki z nr. seryjnym i pod nimi przegnila obudowa - tyle z uszkodzen starych.

Juz 2x z kumplem sprawdzalismy na kanale i niczego niepokojacego nie widac.

Jestem jeszcze w trakcie rozmowy z nim.

czyli czekaj co zaproponuje. Nie sądzę żeby się dupskiem wypiął. Jeśli faktycznie to będzie końcowy to może się dogadasz że wyśle ci nowy a ty odeślesz stary tak że auto max 2h unieruchomione.

ktoś może potwierdzić ten mój patent z młotkiem lub kawałkiem drewna przykładanym do poszczególnych elementów i nasłuchiwanie?

Dealer
25-02-12, 12:07
mozesz mi wytlumaczyc czemu tak bronisz tej firmy?? Skąd wiesz jak się zachowają?? Też miałeś jakieś problemy z nimi??

login
25-02-12, 12:09
drvtec problemy sie zaczely jak dobrze pamietam w sierpniu gdy pierwszy raz kurier zapukal do drzwi:) wiec wiesz dlaczego sie denerwuje:)

Pamiętam, bo kupowaliśmy tłumiki końcowe mniej więcej w tym samym czasie.
Szczerze powiem/napiszę Twoja "przygoda" z końcowym "z klapką" skutecznie mnie zniechęciła do zakupu tłumika tego producenta.

P.S.
Mój Ulter, odpukać działa tak, jak miał działać - na wolnych obrotach bardzo cicho. Spotkałem się z opiniami, że nawet ciszej niż OEM. Troszkę głośniej od około 4000 obr./min, ale dżwięk nie męczący uszu i w dłuższej trasie absolutnie nie uciążliwy.
Trzymam kciuki za szczęśliwy finał całej sprawy.

kubaszow
25-02-12, 13:31
ktoś może potwierdzić ten mój patent z młotkiem lub kawałkiem drewna przykładanym do poszczególnych elementów i nasłuchiwanie?
A cos dokladneij jak ten test zrobic, to zaraz pojde sprawdzic.
Chce isc odkrecik koncowy i posluchac co sie bedzie dzialo - ma to ses? Bo bedzie duzo glosniej to wiadomo tylko jestem ciekawy czy metaliczny bedzie sie pojawial.

DjHammer
25-02-12, 14:07
sprawdz dokładnie jeszcze kolektor ale dla mnie odpada podmien koncowy u kogs i bedzie jasne skoro wydaje ci sie ze to koncowy

drvtec
25-02-12, 14:42
mozesz mi wytlumaczyc czemu tak bronisz tej firmy?? Skąd wiesz jak się zachowają?? Też miałeś jakieś problemy z nimi??

nie miałem z nimi problemów żadnych, mało tego wykazali bardzo pomocną dłoń jak pojechałem załozyć tłumiki pewnej znanej firmy robiącej customowe wydechy które po zamontowaniu tak hałasowały że aż oczy łzawiły. Zrobili mi wtedy na szybko tłumiki , zamontowałem u nich i odbierałem auto w głębokiej nocy a rano miałem jechać z małym dzieckiem do Chorwacji na wykupione wakacje. Potem robiłem u nich jeszcze kilka wydechów (dla siebie, dla żony) kilku bliskim osobom poleciłem i nikt się nie zawiódł - zawsze byli frontem do klienta.

nie odpowiedziałeś mi na pytanie o koszty gwarancyjne - siedzisz w tym sprzedajesz tłumiki więc napisz jak to wygląda u was w takiej sytuacji a wiem że takie były.


sprawdz dokładnie jeszcze kolektor ale dla mnie odpada podmien koncowy u kogs i bedzie jasne skoro wydaje ci sie ze to koncowy

najlepiej by było jakby wszystko do kolektora po kolei podmienił. Wtedy by wszystko było jasne który element puścił. Takie rzeczy mogą się wydarzyć np z powodu wady materiału lub urządzenia oraz także błędu ludzkiego który zawsze jest możliwy - nawet w wielkich firmach z sztabem inżynierów, wielkimi działami kontroli takie rzeczy się zdarzają patrz akcje serwisowe

kubaszow
25-02-12, 15:41
Wiem o tym dobrze ze wpadki nawet najlepszym sie zdarzaja i dla mnie to normalne, dlatego pisze,rozmawiam z nimi i probuje sie dogadac ale kazdego cierpliwosc kiedys sie konczy.

Dealer
25-02-12, 15:51
Pisze po raz kolejny że nie pracuje dla m-techa,mam dojście do tych tłumików po dobrej cenie i jeśli ktoś chce go kupić taniej niż gdzie indziej to mu pomagam:)) powiem szczerze że jeszcze nigdy nie miałem żadnej sytuacji ze zwrotem tłumika czy jakimkolwiek narzekaniem:) Ostatnio tylko sadamowi w yarisie wymieniłem tłumik na mój koszt ze względu na to że nie wiedziałem że zmieści tam się większy tłumi:)

drvtec
25-02-12, 16:07
Pisze po raz kolejny że nie pracuje dla m-techa,mam dojście do tych tłumików po dobrej cenie i jeśli ktoś chce go kupić taniej niż gdzie indziej to mu pomagam:)) powiem szczerze że jeszcze nigdy nie miałem żadnej sytuacji ze zwrotem tłumika czy jakimkolwiek narzekaniem:) Ostatnio tylko sadamowi w yarisie wymieniłem tłumik na mój koszt ze względu na to że nie wiedziałem że zmieści tam się większy tłumi:)

wiemy wiemy ale każdy kto chce kupić mtecha wali do ciebie czyli niejako jesteś właśnie "dealerem"

wiesz jak sprzedałeś za duży lub nie pasujący to jest inna sytuacja bo jest to przedmiot niezgodny z zamówieniem. W przypadku kolegi kubaszowa mamy sytuację taką
1. sam pisał że dostał w sierpniu
2. zamontował w te mrozy co były czyli po pół roku
3. po trzech dniach od montażu coś pierdykło

i teraz pytanie co się posypało. Wiemy że miał układ na sztywno, wiemy że nie miał odpowiedniej ilości haków po drodze, wiemy że kolektor ma dziurawy. Razem z djHammerem proponowaliśmy podpięcie innego układu i wykluczanie poszczególnych elementów .

a tak poza tematem
jestem ciekaw kto zapłaci toyocie i firmom audytorskim za aferę sprzed 2 lat jak to niby auta same przyspieszały. Bo jak na ten moment to były wielkie banery że toyoty są do bani itp a sprostowanie małym druczkiem w regulaminie na portalu erotycznym

kubaszow
25-02-12, 16:32
1. sam pisał że dostał w sierpniu
2. zamontował w te mrozy co były czyli po pół roku
3. po trzech dniach od montażu coś pierdykło
1.W sierpniu przyszedl z koncowka niezgodna z zamowienim, po 2 tyg dostalem nakladke na wydech z seryjna koncowka - wiec cos nie halo
2.dokladnie bo koncowy juz za mocno wył a poza tym byl tak wyspawany ze mechanicy nie chcieli sie podjac spawania bo nie do tego modelu:) jest i bedzie o wachacz uderzal i nie mialem normalnej koncowki a rynny 10cm nie chcialem ale taka dostalem.Rozwazalem tez sprzedaz tlumika bo sie nie moglem dogadac z nimi.
3.dokladnie to pol dnia zadowolony jedzilem bylo naprawde cicho (pochwalilem proexa w tym temacie mimo calego zamieszania) wieczorem strzelilo i po 2 dniach wspawalem srodkowy bo myslalem ze to wina starego srodkowego ale niestety nic sie nie poprawilo tylko sie pogarsza

Pustynniak
27-02-12, 10:40
hej

mam pytanie zastanawiam się nad kupnem takiego kolektora http://www.ebay.com/itm/TRI-Y-STAINLESS-STEEL-RACING-EXHAUST-HEADER-ACURA-HONDA-B-SERIES-DOHC-B18B-B18B1-/200688505916?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AHonda&vxp=mtr&hash=item2eb9f7943c#ht_3924wt_1185 , i tu moje pytanie on na wyjsciu ma 2,5 cala ja na tą chwile mam seryjny klektor z katem zaraz zanim jest podpięty wydech na 2,25 cala czy jak zapodam taki koletor z 2,5 i podepne go pod resztę wydechu na 2,25 będzie to jakoś hulać ??

pozdrawiam

DjHammer
27-02-12, 11:32
hej

mam pytanie zastanawiam się nad kupnem takiego kolektora http://www.ebay.com/itm/TRI-Y-STAINLESS-STEEL-RACING-EXHAUST-HEADER-ACURA-HONDA-B-SERIES-DOHC-B18B-B18B1-/200688505916?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AHonda&vxp=mtr&hash=item2eb9f7943c#ht_3924wt_1185 , i tu moje pytanie on na wyjsciu ma 2,5 cala ja na tą chwile mam seryjny klektor z katem zaraz zanim jest podpięty wydech na 2,25 cala czy jak zapodam taki koletor z 2,5 i podepne go pod resztę wydechu na 2,25 będzie to jakoś hulać ??

pozdrawiam

Kolego zastanów sie dobrze czy chcesz ten kolektor... podam ci + i -

+ daje przyrosty jak.......... i auto naprawde *******yla w całym zakresie obrotów
- hmmmmm jest tak nisko ze nie da sie z tym jeździc ja po miescie pomykam 50-60 jak sa dziury i hopy wiecej nie pojedziesz dopiero jak znasz droge i wiesz ze naprawde nie ma dziur i jest rowno mozesz przycisnac


wydech nie bedzie hulal jak go zalozysz.
najpierw musisz uciac mocowanie kolektora na czesci 2 bo nie pasuje. pozniej musisz dorobic odpowiednio wielka flansze bo tam jest mega flansza. trzeba wyciac na laserze lub zrobic stworzeń z rury i dobrac pierscien

nastepny problem to taki ze ten kolektor jest o jakies 30 cm dłuzszy niz kolektor seryjny wiec trzeba dorobic ten wydech 2,25 na odpowiednia długosc
jednym słowem zabawy troche jest. Widze ze masz 5d wiec auto bardziej rodzinne polecił bym isc bardziej w replike tody mniej uciazliwa ale wybór nalezy do ciebie

Pustynniak
27-02-12, 13:45
chciałem replike tody tylko nie mogę znaleźć masz może kogoś kot by miał do sprzedania albo jakies namiary kto załatwi

z góry dzieki

DjHammer
27-02-12, 14:07
kolega na forum robi na zamowienie NOUD

Provokator
27-02-12, 14:49
Jak w temacie

1mm chyba za chude bedzie wiec mysle ze 2-3 mm ale wole spytac bo moze ktos juz robil wydech :)

skolopendra
27-02-12, 15:36
1,5mm aż nad to

kubaszow
27-02-12, 15:58
Przez weekend prowadzilem rozmowy z producentem Proexa i sprawa mam nadzieje jest na dobrej drodze.
Rozbieram jeszcze raz caly wydech, sprawdzam wszystko dokladnie, dzisiaj juz pospawalem kolektor (lezalem pod autem kolo domu i wyciagalem kol. przechodził dziadzius i sie mna zainteresowal bo myslal ze cos mi sie stalo:):) i mam nadzieje ze znajde przyczyne.

Mam jeszcze do was pytanie jak wczesniej mialem srodkowy cos w stylu awg duza puche ok 50-60cm a teraz mam proexa 30cm to moze to byc przyczyna ze powstal metaliczny dzwiek?

Provokator
27-02-12, 16:22
to 1.5 mm dac ?

konrad739
27-02-12, 20:05
Mam pytanie. Mam eg3 do którego swapuje właśnie silnik d16a9 i chciałem coś zrobić z układem wydechowym. Obecny setup to kolektor z z6 seria 4-2-1 zamiast kata strumiennica dalej seryjne rury i seryjny tlumik srodkowy i koncowy wm sporta
A setup jaki planuje to kolektor 4-2-1 cos z tych z allegro tłumik środkowy przelotowy powiększony (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i końcowy przelotowy z stali nierdzewnej (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i powiedzcie mi jaka srednice rurki kupic, jaka grubość ścianki rurki, i cos o tych tłumikach.

skolopendra
27-02-12, 20:09
1.5 mm dac ?

tu co drugi robi wydech, niech zdradzą ci tajemnicę :)

Provokator
27-02-12, 23:41
to zdradzcie mi ta slodka tajemnica jaka grubosc scianki mam wybrac ;) Az tak ladnie prosze ;)

DjHammer
28-02-12, 00:18
1,5

Provokator
28-02-12, 11:25
Dzieki bardzo ;)

kubaszow
28-02-12, 17:09
Metalowa 3 warstwowa uszczelka pod kol. wydechowy jest wielokrotnego uzytku, czy powinno sie zakladac nowa?
Na oko wyglada bardzo dobrze, brak uszkodzen itd.

Provokator
28-02-12, 17:23
zazwyczaj jednokrotnego uzytku ... ale jezeli jest ok mozesz dawac smialo jeszcze raz

kubaszow
28-02-12, 17:39
Na chwile obecna mam ta stara ale sie zastanawiam czy stara uszczelka moze wplywac na jakies brzeczenia itp.?

Provokator
28-02-12, 17:44
zaloz jak beda uciekaly gdzies spaliny albo jak ty to mowisz bedzie "brzeczec" to zmien na nowa

drvtec
28-02-12, 18:07
to zdradzcie mi ta slodka tajemnica jaka grubosc scianki mam wybrac ;) Az tak ladnie prosze ;)

1,2mm w zupełności wystarczy


Na chwile obecna mam ta stara ale sie zastanawiam czy stara uszczelka moze wplywac na jakies brzeczenia itp.?

a przepuszcza spaliny? jest porozrywana?

login
28-02-12, 19:09
Metalowa 3 warstwowa uszczelka pod kol. wydechowy jest wielokrotnego uzytku, czy powinno sie zakladac nowa?
Na oko wyglada bardzo dobrze, brak uszkodzen itd.

Ja przy wymianie kolektora wydechowego z pół roku temu pozostawiłem "starą" i do tej pory wszystko jest O.K.


Na oko wyglada bardzo dobrze, brak uszkodzen itd.

Nową zawsze zdążysz kupić.


Na chwile obecna mam ta stara ale sie zastanawiam czy stara uszczelka moze wplywac na jakies brzeczenia itp.?

Nie ma tam co brzęczeć.

kubaszow
28-02-12, 19:25
Oki to zostaje narazie stara, sprawdzam juz wszystko od poczatku ukladu zeby znalesc przyczyne moich problemow:)

Starstruck
28-02-12, 19:32
Jakby była wydmuchana, to osłonka kolektora by brzęczała pod wpływem wydobywających się spalin. Ja też mam starą przy zmianie kolektora, w poprzednim Civicu miałem tak samo. Żadnych przedmuchów itp. Jak działa, to nie ma co wydawać kasy :).

DjHammer
29-02-12, 00:47
Wydmuchana uszczelka nie bedzie powodeb tego brzeczenia. Bylo by głosno i buczyało

Labed2007
29-02-12, 18:53
Co sądzicie o takim zestawie na wydech do d14?:
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm8-150mm-i2161234716.html
http://allegro.pl/tlumik-przelotowy-aluminiowany-awg-dlugi-i2165161684.html

Wszystko będzie na rurze 2", zaczęte kolektorem wydechowym d16z6.

Starstruck
29-02-12, 19:01
Będzie bardzo głośno niestety.

Labed2007
29-02-12, 19:02
Przedłużony środkowy nic tu nie da?

Jaki tłumik a'la mugen moge dostać za podobną kasę? Taki żeby głowy nie urywało(czyli dobrze byłoby, gdyby miał silencer).

Provokator
29-02-12, 19:12
to juz lepiej zrobic przelot od kolektora do konca na 2" i co najwyzej koncowke tez z rury ale 2,25" i napewno bedzie ciszej niz z tymi tłumorami

Starstruck
29-02-12, 19:21
Jakbyś nawalił 5 tłumików środkowych i koncowe takie wiadro to będzie głośno :). A z silencerem to żadna radocha, bo tylko pierdzi :).

Labed2007
29-02-12, 22:21
a co sądzicie o takim końcowym?
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-s76r-opaska-gratis-i2158299372.html

konrad739
29-02-12, 22:45
Mam pytanie. Mam eg3 do którego swapuje właśnie silnik d16a9 i chciałem coś zrobić z układem wydechowym. Obecny setup to kolektor z z6 seria 4-2-1 zamiast kata strumiennica dalej seryjne rury i seryjny tlumik srodkowy i koncowy wm sporta
A setup jaki planuje to kolektor 4-2-1 cos z tych z allegro tłumik środkowy przelotowy powiększony (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i końcowy przelotowy z stali nierdzewnej (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i powiedzcie mi jaka srednice rurki kupic, jaka grubość ścianki rurki, i cos o tych tłumikach.

Labed2007
29-02-12, 22:51
Rure daj aluminiowaną,chyba ze robisz wydech na 30 lat to z kwasówki :p. Średnica do tego silnika 2", a co do grubości ścianki, to niech kto inny się wypowie.

drvtec
01-03-12, 09:23
Przedłużony środkowy nic tu nie da?

Jaki tłumik a'la mugen moge dostać za podobną kasę? Taki żeby głowy nie urywało(czyli dobrze byłoby, gdyby miał silencer).
nic nie da, wszystko a'la mugen będzie darło jape niemiłosiernie bo jest mała puszka, zazwyczaj bez wygłuszenia ale z bardzo małą jego ilością która i tak nic nie da. Stosując wkładkę będzie pierdzenia a'la kredens i ograniczony przepływ spalin. I powiem szczerze nie nazywałbym tego czegoś tłumikiem


Mam pytanie. Mam eg3 do którego swapuje właśnie silnik d16a9 i chciałem coś zrobić z układem wydechowym. Obecny setup to kolektor z z6 seria 4-2-1 zamiast kata strumiennica dalej seryjne rury i seryjny tlumik srodkowy i koncowy wm sporta
A setup jaki planuje to kolektor 4-2-1 cos z tych z allegro tłumik środkowy przelotowy powiększony (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i końcowy przelotowy z stali nierdzewnej (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i powiedzcie mi jaka srednice rurki kupic, jaka grubość ścianki rurki, i cos o tych tłumikach.

a nie prościej zapytać się Saitiego - skoro sprzedaje tłumiki to może ma do nich od razu rury?

pioootr
01-03-12, 11:20
a co sądzicie o takim końcowym?
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm...158299372.html

średnica wylotu spalin 76mm to też dużo

Mam obecnie podobny (chodzi o średnicę nie o markę) i głowę urywa szczególnie przy 4k rpm. Dorobiłem do niego 'silencer' o średnicy wylotu spalin 38mm (czyli tyle co seria) i dopiero to pomogło uciszyć ryki wydechu.

Wynalazki z alledrogo są w mojej opinii dość ryzykowne, bierz od sprawdzonych osób z forum.

radar333
01-03-12, 12:18
Mam pytanie. Mam eg3 do którego swapuje właśnie silnik d16a9 i chciałem coś zrobić z układem wydechowym. Obecny setup to kolektor z z6 seria 4-2-1 zamiast kata strumiennica dalej seryjne rury i seryjny tlumik srodkowy i koncowy wm sporta
A setup jaki planuje to kolektor 4-2-1 cos z tych z allegro tłumik środkowy przelotowy powiększony (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i końcowy przelotowy z stali nierdzewnej (taki jak sprzedaje użytkownik Saiti) i powiedzcie mi jaka srednice rurki kupic, jaka grubość ścianki rurki, i cos o tych tłumikach.

Oczywiście musisz zwiększyć średnicę wydechu. D16 w serii ma chyba 1,6" a D13 1,4" (?). Dawaj 2". Najłatwiej dać to: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?82624-Wydech-od-Rover-2-0-do-Civici poprzerabiac delikatnie z tym co piszesz w miejsce kata + końcowym. Dużo osób w Krakowi lata w D15 i D16 na tej rurze.

Lune
01-03-12, 20:48
Posiadam lekko modzone d13 ( wałek d14a1, mpfi z d16a6, kolektor 4-2-1 z d16z6 ). Chce wymienić swój tłumik środkowy, gdyż mój juz trochę łatany i na łączeniach ma spore zwężki. Jaki seryjny wydech w miare dostępny ma największą średnice? Bo 2 cale do d13 to bez sensu uważam.

Starstruck
01-03-12, 20:54
Z EG6 może? Chyba ma 1,8", na pewno nie 2.

Civic91
02-03-12, 12:33
Robiąc wydech do d16y7 mam dać 2" wewnątrz rury czy na zewnątrz ?

Civic91
02-03-12, 19:54
Pomoże ktoś bo zależy mi na czasie.

kubaszow
02-03-12, 20:01
W tym silniku nie ma za duzego znaczenia.

jasiek09
02-03-12, 20:33
Robiąc wydech do d16y7 mam dać 2" wewnątrz rury czy na zewnątrz ? Jak nie planujesz oprócz dolotu większych modów daj 2 po zewnątrz

Starstruck
02-03-12, 22:42
To jest tylko 1.6, nie ma co przesadzać.

drvtec
02-03-12, 22:42
tylko jeszcze ścianka 1,2mm , 1,5mm lub max 2,0

Starstruck
02-03-12, 23:10
Ja się na wydechach za specjalnie nie znam (podstawowa wiedza), ale to nie przesada z tymi ściankami? Rury jak rury :p. Ja będę budował swój wydech na rurach z tłumika Rovera 420 i szczerze nie wiem jakie tam są ścianki (grubość), ale to chyba nie aż tak ważne czy się mylę? Grubsza, znaczy lepiej czy na odwrót?

Saiti
02-03-12, 23:52
ale to chyba nie aż tak ważne czy się mylę? Grubsza, znaczy lepiej czy na odwrót?

Masa, gęstość materiału, wynikające z powierzchni przekroju również wpływa na rezonans i inne czynniki typu drgania. Ale to ma mało do gadania, tylko dla czepliwych ;)

kubaszow
04-03-12, 00:49
Powie mi ktos czy katalizator o przepustowosci 300 cpsi mocno przytka wydech? oraz czy mocno go wyciszy z koncowym komorowym calosc na 2"

DoSeR
04-03-12, 21:21
Ile metrów kwasówki potrzeba na wydech w EJ2? 3m starczy czy za mało?

Provokator
05-03-12, 00:44
Ile metrów kwasówki potrzeba na wydech w EJ2? 3m starczy czy za mało?

starczy na 100%

papel
09-03-12, 01:04
planuje zrobic caly wydech 2" przelot...
kupilem na allegro srodkowe przeloty z miedzy innymi z tej aukcji http://allegro.pl/tlumik-sportowy-uniwersalny-rozne-dlugosci-awg-i2190462819.html
i teraz pytanie z mojej strony, średnica rury montażowej 50mm(1.96") czy 55mm(2.16") bo juz zglupialem... dodam ze na auckji napisane jest "średnice mierzone są od zewnątrz".
? :)

kubaszow
09-03-12, 08:29
Do tego silnika 50mm i nie pakuj sie w wieksza srednice. Chyba ze gruube mody beda:)

papel
09-03-12, 13:57
tylko tak jak napisalem 50mm to 1.96" mierzone po zewnetrznej, to po wewnetrznej odejmujac jeszcze scianki wyjdzie chyba troche mniej niz 2"? tak na logike :P
czy nie powinno byc w takim razie 55mm?

jasiek09
09-03-12, 14:10
A co wkładasz turbo ?

radar333
09-03-12, 16:21
Ten 55 mm po zenętrznej ma około 51 mm wewnetrznie = 2" wewnętrznie.

kubaszow
09-03-12, 17:54
Ja wam powiem ze mialem dedykowany wydech supersprinta i po zewn. mial 51mm, do tego ma kol. dedykowany Megan Racing i tez nie ma 2" wewn.
Wiec skoro superspirint robil jakies testy i badania nad wydechami to mysle ze optymalnei jest nie cale 2 " a maxymalnie 2" szkody nie zrobia.

skolopendra
09-03-12, 18:06
w takim razie 55mm?

nie

lozek
09-03-12, 19:38
Ten 55 mm po zenętrznej ma około 51 mm wewnetrznie = 2" wewnętrznie.

ale średnice mierzy się po zewnętrznej. W polsce po prostu panuje głupi zwyczaj hamerykanizacji

Przypominam iż w polsce mamy milimetry a przez co także zupełnie inne wymiary rur niż w JUESEJ

papel
09-03-12, 19:58
a pytanie z innej beczki...
Wasze kolektory tez sa takiego wykonania? Bo nie bardzo wiem co o tym sadzic.

http://img545.imageshack.us/img545/9585/20120229212747.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/545/20120229212747.jpg/)

http://img43.imageshack.us/img43/7836/20120305193732.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/43/20120305193732.jpg/)

http://img210.imageshack.us/img210/7003/20120305193739.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/210/20120305193739.jpg/)

http://img818.imageshack.us/img818/3183/20120305193746.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/20120305193746.jpg/)

http://img846.imageshack.us/img846/6858/20120305193815.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/20120305193815.jpg/)

lozek
09-03-12, 20:10
TAK, to norma w chinolach

Bez wjazdu z frezem/pilnikiem obrotowym lepiej nie będzie.

Ctrl.
09-03-12, 20:19
To ja mam pytanko, być może już sie to tutaj pojawilo ale jest ponad 500 stron do szukania ...

Kupilem rury na wydech od Rogera 2" wywalilem kata i mam tylko i wylacznie koncowke WM Sport i strasznie drze jape (co mnie nie dziwi)
Jaki polecacie tłumik końcowy aby bylo ciszej (nie cicho), jak juz mam przelot to nie chciał bym komorowego wstawiac bo to chyba mija sie z celem.

lozek
09-03-12, 20:34
To ja mam pytanko, być może już sie to tutaj pojawilo ale jest ponad 500 stron do szukania ...

Kupilem rury na wydech od Rogera 2" wywalilem kata i mam tylko i wylacznie koncowke WM Sport i strasznie drze jape (co mnie nie dziwi)
Jaki polecacie tłumik końcowy aby bylo ciszej (nie cicho), jak juz mam przelot to nie chciał bym komorowego wstawiac bo to chyba mija sie z celem.

Powiększony m-tech na koniec i jakis dodatkowy tłumik za kolektor albo zamiast tego co jest na środku kolejnego m-techa, ale już nie bedzie budżetowo (choć na pewno będzie dobrze i jest to inwestycja warta swojej ceny)

jasiek09
09-03-12, 20:54
a pytanie z innej beczki...
Wasze kolektory tez sa takiego wykonania? Bo nie bardzo wiem co o tym sadzic To jeszcze nic :), sprawdź tą flansze gdzie są 4 kanały

Ctrl.
09-03-12, 21:08
M-tech oem look da rade wyciszyc na końcu całkowity przelot ?

lozek
09-03-12, 21:14
M-tech oem look da rade wyciszyc na końcu całkowity przelot ?

wyciszy owszem. a Ile? sporo ale cudów nie będzie bo to co masz ma k*rewsko mały i beznadziejny tłumik środkowy :) Jak dołożyć nawet zwykły AWG za 50zł za kolektorem to już będzie fajnie z m-techem powiększonym na końcu.

Ctrl.
09-03-12, 21:17
bo to co masz ma k*rewsko mały i beznadziejny tłumik środkowy

nie wiem o czym mówisz :confused:
u mnie jest tak: kolektor potem rura 2" az do tlumika koncowego i tyle zadnego środkowego nie mam chyba ze o cos innego chodzi :)

kubaszow
09-03-12, 21:22
sorki pomylka.

lozek
09-03-12, 22:02
nie wiem o czym mówisz :confused:
u mnie jest tak: kolektor potem rura 2" az do tlumika koncowego i tyle zadnego środkowego nie mam chyba ze o cos innego chodzi :)

Przeczytałem wydech od rovera zamiast od rogera :) Mój błąd

W takim razie wstawiaj środkowy i zrób porzadny końcowy i będzie bajka.

Ctrl.
09-03-12, 22:30
A bez środkowego da radę na samym oem look m tech ? Nie musi być super cicho ale t eraz jest pierd . I czy jest sens ladowac komorowy do przelotu ? Nie pogorszy to za bardzo przepływu spalin ?

kubaszow
09-03-12, 23:00
A bez środkowego da radę na samym oem look m tech ?
pewnie ze da rade, a nie szkoda ci zdrowia:):)

Ctrl.
09-03-12, 23:12
Stopery w uszy ? Hehe;-)

billiejoe
10-03-12, 01:20
Środkowy naprawdę dużo daje więc tutaj nie byłbym tak odważny żeby go eliminować ;)

zakit
10-03-12, 01:59
ja mam tylko koncowy oem look, i wcale glowy nie urywa, 99% pseudo wiader jest glosniejszych...

Budziniak
10-03-12, 08:32
ja mam tylko koncowy oem look, i wcale glowy nie urywa, 99% pseudo wiader jest glosniejszych... dokładnie ja mam taki sam przelotowy wydech i naprawe nie jest głośno...tzn cicho też nie jest ale w porównaniu z wiadrem WM Sport to jest lux. Zresztą dużą ilość tłumików porównuję do zakładania gumy przed bzykaniem-w gumie też fajnie ale bez jest dużo lepiej :D

blackdriver
10-03-12, 14:29
Wczoraj zakładali mi chłopaki WM Sport i muszę przyznać, że jest na prawdę głośno :P

Saiti
10-03-12, 14:34
Wczoraj zakładali mi chłopaki WM Sport i muszę przyznać, że jest na prawdę głośno :P

Taniej by wyszło wspawać kawałek rurki z najprostszej stali - wykończy się tak samo szybko a i różnica w dźwięku prawie żadna ;)

blackdriver
10-03-12, 17:47
prawdopodobnie tak by bylo, ale wizualnie by sie tak nie prezentowal ;)

drvtec
10-03-12, 21:35
prawdopodobnie tak by bylo, ale wizualnie by sie tak nie prezentowal ;)

ale za to tanio, zawsze można srebrzanka pomalować :rolleyes:

blackdriver
11-03-12, 15:41
no niby macie racje :P a co powiecie na temat środkowego?? Co doradzacie??

skolopendra
11-03-12, 17:57
na temat środkowego?? Co doradzacie??

przeglądnij temat wstecz
a radę znajdziesz na pewno :cool:

Whiplash
11-03-12, 20:07
dobra teraz pytanie
D15Z6 mini me CR 12:1 do tego mam 4-2-1 chinol czyli 2" co zamontowac dalej 2" czy 2,25" po calosci?

skolopendra
11-03-12, 20:09
dalej 2"
tak

Whiplash
11-03-12, 20:23
a zebym nie musial szukac dalej :) ktory Rover ma 2" zeby zadoptowac do Vgen

edit juz znalazlem rover 2.0 benzin :D a 2.0 gnojnik ma 2.25"

malinkie
11-03-12, 21:09
Rover 420 miał ciut więcej niż 2 cale http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?82624-Wydech-od-Rover-2-0-do-Civic

Whiplash
11-03-12, 22:55
benzyna ma rowne 2" a diesel 2,25"

AlexPKS
11-03-12, 23:33
Mam pełen przelot i na końcu ala apexi, cały zrobiony z rury 2,5". Ze silencerem jest 105db. Kupiłem tłumik środkowy o długości 55cm (czyli w miarę długi). Czy mogę liczyć na sporą różnicę? Zabrali mi dowód i muszę zrobić badanie techniczne na wydech :cool:

misiek707
12-03-12, 00:19
jaki wydech do d16y8??? 2 cale czy 2,25?? na razie kolektor wydechowy oem ale być może będzie 4 2 1 ebajowy

lozek
12-03-12, 00:23
jaki wydech do d16y8??? 2 cale czy 2,25?? na razie kolektor wydechowy oem ale być może będzie 4 2 1 ebajowy

2" wystarczą w zupełności. Zrób wydech 55mm i będzie bajka.

reaktor
12-03-12, 00:44
raczej nie przejdziesz bez katalizatora albo chociaż tłumika w miejsce katalizatora jak juz masz napisane że zabrane za wydech ....

czyli de facto 2 srodkowe

AlexPKS
12-03-12, 11:21
Ja myślę że jak dobrze pogadam to przejdzie.

reaktor
12-03-12, 13:42
To po co w ogóle wstawiac cokolwiek jak i tak robisz na lewo

Michał102
13-03-12, 11:28
Panowie, jestem na etapie zakupu tłumika w miejsce seryjnego katalizatora do D14A4 i pilnie potrzebuję rady:
czy taki tłumik spełni swoją rolę i nie pogorszy osiągów samochodu: http://moto.allegro.pl/awg-tlumik-sportowy-rurowy-uni-przelotowy-cz-wa-i2177388613.html ?

Z góry dzięki za pomoc.

kubaszow
13-03-12, 15:43
czy taki tłumik spełni swoją rolę
Sporo osob jezdzi na tych srodkowych i raczej nie narzekaja:)

Maskunt
14-03-12, 14:28
Jest plan na zrobienie wydechu: 4-2-1, tłumik zamiast kata (ten odcinek już jest) i teraz dalej 2 przelotowe tłumiki na 2' lub środkowy przelot i twinloop na końcu.
Są też pytania:
Czy duża będzie różnica w głośności między końcowym przelotem, a twinloopem? Ma być cicho, ale wydech ma nie zamulać silnika. I od razu: Czy są twinloopy na 2'? Widziałem tylko 2,25 i więcej, a chyba niezbyt dobrym pomysłem jest rozszerzenie wydechu na końcu.
Czy jeżdżąc jakiś czas na 2' wydechu na d14 nie będzie dziwnych dźwięków, pierdzenia i tak dalej? Spadek mocy? Uprzedzając: będzie swap na d16 ale najpierw chcę zrobić wydech i będę musiał wtedy jakiś czas z nim jeździć.
Co sądzicie o końcowym tłumiku na 1,8' przy reszcie na 2'? W teorii wydech powinien być najszerszy a początku, a najwęższy na końcu, tylko, że przy 2' niezbyt jest jak dawać coraz mniejsze średnice. Na mój rozum 1,8' na końcu powinno zwiększyć prędkość przepływu spalin na końcu układu i tym samym nieco podnieść moc. Mowa o konfiguracji z d16z6 lub d16w4.
Z góry dzięki.

Michał102
14-03-12, 19:08
No i jestem już po wywaleniu kata. W jego miejsce trafiło takie coś: http://moto.allegro.pl/awg-tlumik-w-obudowie-katalizatora-czestochowa-i2177161528.html. Samochód jest tak samo cichy jak na seryjnym katalizatorze, nie ma żadnych pierdów, brzęków itp. :)
Mój kat musiał być już nieźle zapchany... w innym temacie pisałem, że nie mogłem przekroczyć 150 km/h. Teraz bez problemu leciałem 165 i jeszcze był spory zapas, ale warunki na drogach dziś nie za dobre i bałem się szaleć ;)

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia - na postoju czuć trochę spalinami w kabinie, to norma po wywaleniu kata ?

Starstruck
14-03-12, 19:12
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia - na postoju czuć trochę spalinami w kabinie, to norma po wywaleniu kata ?

Teoretycznie norma :). Mówię teoretycznie, bo ja u siebie po pozbyciu się kata nie poczułem różnicy w zapachu, ale w innych autach (zwłaszcza w dieslach) to czuć :).

skolopendra
14-03-12, 19:16
to norma po wywaleniu kata ?

tak

Michał102
14-03-12, 20:32
OK. dzięki za info :)

Jarutis
16-03-12, 13:22
Poszukuje kompletnego układu wydechowego do EK4 z B18C6(niedlugo bedzie swap), nie przeszkadza mi głośny wydech, bo obecnie taki mam u siebie, max do 3k i moze ktos cos lepszego zaproponuje niż skunka( http://allegro.pl/wydech-skunk2-mega-power-r-honda-civic-ek4-i2150935796.html ) chodzi mi o trwałość, jakość itp no i o przyrost przyzwoity:) tylko dodam odrazu ze nie chodzi mi o odpowiedzi typu jedz do byle kogo niech ci zrobi rurke i koncowke kup z allegro za 100zł...

skolopendra
16-03-12, 18:59
chodzi mi o trwałość, jakość itp no i o przyrost przyzwoity

nie spodziewał bym się na twoim miejscu przyzwoitego przyrostu po wymianie wydechu

co do trwałości jeśli nierdzewka nie jest wystarczająco trwała,poszukaj wydechu z tytanu :cool:

Jarutis
16-03-12, 19:45
ale chodzi mi glownie o to czy jakosciowo w tej cenie cos moze lepszego da sie znalesc albo taniej troche a produkt porownywalny

Whiplash
17-03-12, 14:14
jescze jedno pytanie jak zrobie przelot na 2 tlumikach AWG i srodkowym 2" z rovera to jak rozwiazac sprawe tej rury ktora idzie do koncowego ?? ta pogieta rura ktora jest dosoawana do koncowego tlumika http://allegro.pl/uklad-wydechowy-catback-honda-civic-3d-1992-95-i2160018817.html skad wziasc 2" tak pogieta ?? z kolanek to robic ?? jak tak to gdzie kolanka kupic 2"

skolopendra
17-03-12, 15:20
z kolanek to robic ?

tak

drvtec
17-03-12, 19:00
kolanka na allegro

Zawa
17-03-12, 22:03
Witam mam taki problem ze po dorobieniu flanszy miedzy turbina a koletorem wydechowym jest delikatna szparka doslownie 0,5 mm dorobilem podkladke miedziana ale nie udalo mi sie tak jej docisnac zeby zniwelowac ta szpare co powiecie jakbym zastosowal paste ? zalozyl ta podkladke miedziana i delikatnie posmarwal ja z obu stron takim czyms ??
http://moto.allegro.pl/pasta-do-dziur-i-mocowania-tlumika-silikon-1200c-i2150836430.html
http://moto.allegro.pl/plynny-metal-do-1093c-permatex-ceramiczny-i2150836450.html

wiem ze moze sie wykruszac ale doslownie jest to 0.5mm albo nawet mniej ale za hu.. nie moglem tego dociagnac nawet grzalem ta podkladke miedziana i na cieplo skrecalem ale tez byla malutka przerwa ;/

lozek
18-03-12, 00:42
wg mnie wydmucha paste

DjHammer
18-03-12, 01:45
0,5mm chlopie daj spokuj albo splanuj flansze albo wspawaj nowoa tylko nie przegrzej kwasu najlepiej to zrobic z jakas gruba forma zeby nie pofalowalo

Whiplash
18-03-12, 12:04
gdzie kupie rure ze stali aluminiowej 2" odcinek doslownie metra zeby pogiac na gientarce ten odcinek do tlumika koncowego, ewentualnie kolanka jakie sa potrzebne bo szukam i nie moge namierzyc nigdzie

radar333
18-03-12, 14:17
W Stachurze mi kolega kupił.

Ven
18-03-12, 22:59
Panowie, EK4 B16A2, seryjna, wydech przelot 2.25" bez kata na 2 tłumikach środkowych, czy jak dam 2.0" końcowy, dopręży go = poprawi dół i może odrobinę wyciszy? Czy zupełnie nic nie da - bez sensu? Jazda codzienna.

DjHammer
18-03-12, 23:07
Panowie, EK4 B16A2, seryjna, wydech przelot 2.25" bez kata na 2 tłumikach środkowych, czy jak dam 2.0" końcowy, dopręży go = poprawi dół i może odrobinę wyciszy? Czy zupełnie nic nie da - bez sensu? Jazda codzienna.

Pomorze

Saiti
18-03-12, 23:24
Pomorze

http://comprint.cp2.win.pl/comprint/images/comprint/mapa%20pomorza_mini.jpg

A wracając do tematu, polecałbym zakończyć konstrukcją komorową ;)

Ven
19-03-12, 01:28
By było dopreżenie układu i cicho widzę teraz dwie opcje, albo nierdzewka oem look (ew.powiększony) na 2", albo stalowy komorowy 2.25" Obie opcję powinny dać bardzo dobre rezulaty, jest tylko kwestia rozbieżności cenowej i trwałości tych rozwiązań.

skolopendra
19-03-12, 18:07
albo stalowy komorowy 2.25"

albo nierdzewny
dół powinien poprawić się wyraźnie

Saiti
19-03-12, 18:17
albo nierdzewny

A to nie stalowy?

skolopendra
19-03-12, 18:23
to zależy ,co autor miał na myśli

Ven
19-03-12, 19:47
A to nie stalowy?

A kto robi komorowe z nierdzewki i za ile ? :) Tutaj o takich nie słyszałem.

drvtec
21-03-12, 01:32
A kto robi komorowe z nierdzewki i za ile ? :) Tutaj o takich nie słyszałem.

a po co tobie komorowy z nierdzewki? piszesz do firm produkujących z inoxa że potrzebujesz tłumik o takich a nie innych parametrach i dowiadujesz się czy są w stanie zrobić - powariowali wszyscy z tymi komorówkami czy jak

Ven
22-03-12, 07:24
a po co tobie komorowy z nierdzewki? piszesz do firm produkujących z inoxa że potrzebujesz tłumik o takich a nie innych parametrach i dowiadujesz się czy są w stanie zrobić - powariowali wszyscy z tymi komorówkami czy jak

Komorowy, jak wiadomo, mocniej wycisza układ. Na relatywnej ciszy zależy mi bo Civ jak wiemy sam w sobie nie jest dobrze wyciszonym autem, szczególnie przy krótkiej skrzyni VTI (4000 obr przy 120km/h - jeżdżę tak codziennie po 30 minut), w trasie przy 140km/h 4500 obr to już dobrze słychać. Mam na oku komorowego Sebringa dedykowanego do EJ2/EJ1, choć to zupełnie inne parametry silników, z drugiej strony doprężenie przelotowego wydechu 2.25 takim komorowym może mieć dobry efekt na dół. Zostanę jednak chyba przy koncepcji powiększonego przelotu 2".

bartkonator
25-03-12, 13:20
Pytanie trochę z innej beczki, chce kupić jakąś replikę kolektora wydechowego do b18, powiem od razu że interesuję mnie hytech tri y lub toda style, tutaj moje pytanie czy można kupić takie kolektory w Polsce ? Ma ktoś może jakiś ludzi co mają takie rzeczy? Czy trzeba drzeć zza wielkiej wody albo wysp?

Bashoo
26-03-12, 21:01
Witam

Planuje wymiane układu wydechowego oprócz końcowego.
Aktualnie w EJ2 mam D15B7, ale niebawem robie Mini-Me. Jaką średnice układu wydechowego zastosować? 2" wystarczą? Czy 2.25'?
Co do kolektora to mam na oku typowy ebay'owy 4-2-1. Ale nie wiem jaki zastosować tłumik środkowy.

Pozdrawiam.

Labed2007
26-03-12, 22:46
2" wystarczą. 2.25" bym dał jak byś chciał kiedyś założyć turbo, kompresor itp. Ale jeśli idziesz w N/A w zupełności starczy, ba powiem więcej, 2,25" zamuliło by ci dół obrotów. Kolektory ebay są gites :) Za tą cenę nic lepszego nie dostaniesz, tylko owiń go sobie bandażem termo.
Co do tłumika środkowego: chcesz ciszę, kupujesz m-techa(a jak jeszcze większą to tego powiększonego), jak nie starczy ci środkowy awg, który w przedłużonej wersji jest całkiem znośny(mam przelot 2" na trzech tłumikach, 2xawg i końcowy rm motors i jest naprawdę git, przy utrzymywaniu stałej prędkości głośność ma niewiele większą od serii)

Bashoo
26-03-12, 23:31
A można prosić o jakiś link do środkowego m-techa? Bo mi nie udało się nic znalesc:)
Co do 2" wydechu, ile tak +/- metrów kwasiaka +kolanek potrzebuje od kolektora do wydechu w EJ2?

drvtec
27-03-12, 15:46
Witam

Planuje wymiane układu wydechowego oprócz końcowego.
Aktualnie w EJ2 mam D15B7, ale niebawem robie Mini-Me. Jaką średnice układu wydechowego zastosować? 2" wystarczą? Czy 2.25'?
Co do kolektora to mam na oku typowy ebay'owy 4-2-1. Ale nie wiem jaki zastosować tłumik środkowy.

Pozdrawiam.

środkowy z proexa zgłoś się do użytkownika saiti
po mtecha do Dealera
po martecha do djhammer

tylko dlaczego pytasz o jeden tłumik a nie o wszystkie które są w wydechu?

misiek707
27-03-12, 16:55
Siemka! Konstruuje wydech i mam pytanko jak zrobić połączenie kolektora 4-2-1 ze środkową rurą, zrobić na złączu elastycznym (dospawać flansze skręcane na płasko do siebie? ) Czy zrobić tak jak jest fabrycznie czyli na takim pierścieniu wchodzącym w "miseczkę" ??

Bashoo
27-03-12, 19:01
środkowy z proexa zgłoś się do użytkownika saiti
po mtecha do Dealera
po martecha do djhammer

tylko dlaczego pytasz o jeden tłumik a nie o wszystkie które są w wydechu?

Tłumik końcowy mam już. Brakuje tylko srodkowy, kata nie będe montować. Reszta to układ 2" z kwasówki. Musze jeszcze sprawdzic ile materiału potrzebuje, gdzies znalazlem, że 3metry rur +4kolanka 90stopni? do Ej2

Labed2007
28-03-12, 17:34
Kolanka 4 sztuki, 3 metry rur spokojnie starczy.

GeFFeR
02-04-12, 15:40
lock i rozdajemy nagrody ;)