PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

DjMariush
28-05-09, 20:32
Tylko dlaczego ten w Z6 bo zmianie na kwasiaka daje poprawę...
Pisaałm wczesniej,ze ebayowe sa dedykowane od pojemnosci 1.6 wzwyz, a do 1.4 wystarczy mu Z6,bo za ta kase co by wydal na ebaya to kupi 2szt. kolektórow z Z6 i mu jeszcze zostanie na 4flaszki,które wypije z mechanikiem:D Wiec nie warto pakowac takiej kasy,zeby miec MOZE ciut wiecej mocy w granicy bledu na hamowni.Bez sensu

eXcential
28-05-09, 21:46
Czy układ wydechowy (tłumik środkowy + końcowy) od angola MB podejdą pod EG5 bez większych przeróbek?

artek0903
29-05-09, 09:33
Czy układ wydechowy (tłumik środkowy + końcowy) od angola MB podejdą pod EG5 bez większych przeróbek?

srodkowy tlumik podejdzie bez przerobek, z koncowym jest troche rzezby, ja wrzucalem do swojego eg8, trzeba bylo przerabiac mocowania i rure wylotowa bo nie pasowala w otwor w zderzaku, do eg5 trzeba bedzie pewnie jeszcze skrocic rure koncowego bo ci sie nie zmiesci

czara
29-05-09, 11:48
mam pytanie zamiast kata lepiej wstawić rezonator czy tłumik przelotowy?
druga sprawa mam kolektor z D16Z6 jaka on ma średnicę na wylocie? bo nie wiem co dalej dobrać ;] 50 mm czy więcej?

DjHammer
29-05-09, 12:51
na 1 pytanie do najlepiej wstawić tłumik srodkowy przelotowy w miejsce kata o rezonatorze słyszałem rożne opinie

DjMariush
29-05-09, 15:31
Z6 ma 37 mm na wyjsciu w wydech. 2cale do d14 w zupelnosci wystarczy. Nie dawaj wiekszej srednicy,bo pogorszysz. A o rezonatorze nawet nie mysl;P Ja wiem,ze spece z allegro rózne rzeczy pisza w opisach,ale lepiej kup sobie zwykly przelotowy za 70zł

artek0903
29-05-09, 15:36
2 cale ma wlasnie ebay'owy na wylocie jak by co

norm
29-05-09, 17:58
czy ktoś wie czy tłumik ze strony niżej jest przelotowy ?

http://www.remus.at/php/index.php?cmd=cmdFrontendProducts&iProductMotor=565951

z góry dzięki

eXcential
29-05-09, 18:22
Brak jakichkolwiek informacji na podanej przez Ciebie stronie

maxitun
29-05-09, 20:52
a ja napisze tylko że oddałem swój wydech w ręce jednego z uzytkowników tego forum i jestem cholernie zadowolony; dobrał wszytkie tłumiki i wysłal mi w paczce; poskładałem cały wydech w civie VII gen BAR i w pierwszej chwili byłem lekko zdźiwiony pełen przelot a niemęcząco gra jednym słowem rewelacja. Co dla mnie najważniejsze wszystko jest zgodnie z zamówieniem (cicho i przyjemnie) + rozsądna cena z gwarancja na 30 miesięcy

skolopendra
29-05-09, 22:17
czy ktoś wie czy tłumik ze strony niżej jest przelotowy ?

http://www.remus.at/php/index.php?cm...ctMotor=565951

popraw line

piero77
29-05-09, 23:51
A mozesz dac namiary na tego goscia??

norm
30-05-09, 01:22
popraw line

jak wysylam link ze strony produktu to nie daje rady, wiec wytlumacze o jaki tlumik z ich strony mi chodzi. dedykowany do eg6.o taki :

http://www.remus.at/media/products/honda/2550920502.gif

nr czesci to 255092 0502

eXcential
30-05-09, 10:24
Mi to na komorowy wygląda :)

ciekawski80
30-05-09, 11:16
na bank komorówka, pytanie tylko czy na zasadzie wolnego przepływu czy absorpcyjna
http://img43.imageshack.us/img43/7967/podw.jpg

tutaj jest przykład jak wygląda komorowy wolnego przepływu, poza tym jest także pokazana konstrukcja podwójnego płaszcza w jakiej robimy tłumiki - tajemnica dźwieku

norm
30-05-09, 11:47
ktos wie gdzie moze znalezc info na temat czy ma wolny przelot ? ja szukam juz drugi dzien i nie potrafie znalezc :( i jeszcze pytanie : czy jakby sie okazalo ze ma wolny przelot to jest on tak samo dobry jak wszelkie tlumiki ktore sa na allegro takie jak np. "mugen style" i inne temu podobne... tzn czy nie ma wtedy roznicy ?

ciekawski80
30-05-09, 14:38
wolny przelot to jedno a średnica przepływu, wielkość perforacji, rodzaj wygłuszacza, wielkość puszki to zupełnie co innego.
Jestem w stanie zrozumiec że kazdy chce tanio ale jest pewien pułap poniżej którego rozpoczyna się psucie wydechu a nie jego poprawa

norm
30-05-09, 16:05
dlatego pytam czy taki tłumik jest lepszy czy takie zwykłe z allegro przeloty ?

maxitun
30-05-09, 17:08
ja na Twoim miejscu zaufałbym ciekawski80, robił wydech dla mojej VIIgen i jest *****...iście
lepiej odpuść sobie allegro; tez kiedyś myślałem kategoriami jak najtaniej ale dzisiaj dochodzę do wniosku że nie stać mnie na pozorne oszczędności

Pika23TG
30-05-09, 19:40
Witam :)

Szukalem na forum, ale troche tych tematow juz bylo i nie znalazlem konkretnie tego co mnie interesuje. Dlatego zalozylem ten ;) Jesli bylo juz cos na ten temat konkretnie to przepraszam ...

Mam Hanie z 95 roku z silnikiem 1,3 16V i krotka skrzynia :) z racji tego ze wydech juz prawie dokonal zywota a zaczynam zabawe w przerabianie to postanowilem zaczac pierwsze powazne zmiany od wydechu :) Chce zalozyc strumienice zamiast kata i jakis sportowy koncowy :) srodkowy tez do wymiany ale zostane przy seryjnym :)

Na Allegro znalazlem takie oto el. ukladu (tzn. upatrzylem sobie):

Strumienica - http://moto.allegro.pl/item649490394_strumienica_rm_motors_vw_audi_seat_f iat_honda.html

Środkowy - http://moto.allegro.pl/item629194818_tlumik_srodkowy_honda_civic_1_3_1_5_ 1_6.html

Końcowy - http://moto.allegro.pl/item642647744_tlumik_sportowy_malon_turbo_90_opask a_gratis.html

Calosc oczywiscie bedzie spawana ze soba a koncowy ze srodkowym beda polaczone "Zlaczem Elastycznym".

Do wszystkiego dojdzie jeszcze dolot z filtrem sportowym :)

Teraz moje pytanie ... Czy ktos ma cos takiego albo podobnego w Swojej Hani 1,3 i jak to sie sprawuje? :) tzn. czy daje to jakis przyrost mocy i jak jes z glosnoscia takiego ukladu?
no i oczywiscie czy przejde przeglad z tymi elementami? ;)


Z Gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi jak i sugestie :)

Pozdrawiam :)

norm
30-05-09, 19:44
dlatego pytam w ktory lepiej zainwestowac ? remus czy inny z allegro?

wisnia8686
30-05-09, 19:49
Do wszystkiego dojdzie jeszcze dolot z filtrem sportowym
a po co w D13 ci takie cos ? <rotfl2>

sebush
30-05-09, 19:50
zamiast strumienicy daj srodkowy przelotowy

Pika23TG
30-05-09, 22:06
a po co w D13 ci takie cos ? <rotfl2>

Wiadomo ze d13b2 ma malo mocy ... i jest to odczowalne ... wiec chce troszke polepszyc jej osiagi :) chyba nie mozna mnie za to winic? ;) a nie chce wydawac przy tym zbyt duzo kasy np. na Swap silnika ... pozatym wydech i tak musze zmienic ... no i ten pomruk ;) dlatego zalezy mi na wydechu sportowym ;)

Mierzej
30-05-09, 22:22
filtr stożkowy da tylko inny dźwięk ;)

@wisnia8686
nie mozesz normalnie odpowiedziec... nie kazdy jest znawca motoryzacji, powszechnie wiadomo ze d13 to gowno, ale to H
masa osob zaczynala od d13 i to ze ktoś teraz ma taki silnik nie oznacza ze trzeba z niego polew robić

dziadu
31-05-09, 02:07
Przepalił mi się tłumik środkowy a mam dostęp do nowego środkowego z EG6, tylko nie wiem czy podejdzie do mojego EK4 :confused:
Na rysunku widać że końcowe są takie same, po numerach można nawet zobaczyć, natomiast środkowe wyglądają trochę inaczej na rysunku i mają inne numery, ciekawe jak jest w rzeczywistości ??

http://img35.imageshack.us/img35/3900/walkerj.jpg (http://img35.imageshack.us/my.php?image=walkerj.jpg)

Terrence
31-05-09, 09:55
Ostatnio do swojego EJ9 założyłem środkowy dedykowany do V gen... Zabrakło paru centymetrów. Jak masz głowę na karku, to sobie poradzisz, ale jak nie chcesz kombinować, to kup dedykowany, bo z tego co wiem, EJ i EK mają tą samą podłogę.
Jednak istnieje przekonanie, że lata 92-00 to wszystko jest plug & play, więc może ja po prostu trafiłem na fabryczne niedociągnięcie.

rrafalk
31-05-09, 17:17
panowie myślę nad wstawieniem środkowego tłumika do swojej hanki i znalazłem coś takiego
http://www.allegro.pl/item642647754_sportowy_tlumik_srodkowy_przelotowy_ rm_motors.html
prosił bym o opinię na temat tego tłumika dodam że u mnie siedzi d15b7 z głową od z6 przelotowy wydech bez żadnych tłumików na środku średnica 2" i kolektor 4-2-1. no i wtedy założę końcowy apexi bo leży w garażu i się już zakurzył mocno:D

maxitun
01-06-09, 12:19
ładnie wygląda tylko pytanie jak działa. bo to ma działać a nie wyglądać, pytanie czy ma jakiś wygłuszcz a jesli tak to jaki? generalnie wróżenie z fusów

kaktusr
01-06-09, 13:21
Ja w sobotę podjechałem to tłumikarza gość niby zna się na rzeczy i siedzi w tym temacie dość długo. Wcześniej pisałem że mam ebay 4-2-1 wydech złożony na 2" po zewnętrznej do tego 2" przelotowy środek i końcowy allegro Apexi N1 i mi brzęczy strasznie od 3 do 3.5tyś. Podjechałem więc z zamiarem założenia środkowego przelotu zaraz za kolektorem zamiast kata którego nie mam i stwierdził że jak chce to on to montuje jednak jest na 100% przekonany że to nie pomoże i dalej będzie mi brzęczeć bo nie mam kata i tyle. Stwierdził że nie ma kata więc spaliny nie są blokowane i uderzają w końcowy z taką siła że brzęczy. Nosz kurde nie chciałem się kłócić bo jakim cudem np całe wydechy DC sports lub inne na 2 tłumikach tak nie brzęczą i nie mają kata. Nie wiem co teraz robić czy na silę montować jakiś środkowy czy po prostu pociągnąć nowy wydech tylko że 2" ale wewnątrz bo spotkałem się z opinią że 2" po zewnętrznej to za mało dlatego brzęczy niemiłosiernie. W sumie może i racja bo znajomy na na 2 tłumikach tyle że m-techa i 2'25" wewnątrz i mu tak nie brzęczy pomiędzy 3-3.5rpm ba wcale mu nie brzęczy.

DjMariush
01-06-09, 20:59
http://allegro.pl/item644947372_wkladka_wyciszajaca_silencer_do_tlum ikow.html

Mial z Was ktos taki patent? Bo w sb zamontowalem przelotowy i łeb urywa!!! :O Jak dla mnie zdecydowanie za glosno. Ogolnie to mam wrazenie,ze wyszedl mi wiestuning:/ Zalezalo mi na odetkaniu wydechu,a nie na basiastym dzwieku.

maxitun
02-06-09, 07:36
jak masz za małe puszki to będzie walić


Ja w sobotę podjechałem to tłumikarza gość niby zna się na rzeczy i siedzi w tym temacie dość długo. Wcześniej pisałem że mam ebay 4-2-1 wydech złożony na 2" po zewnętrznej do tego 2" przelotowy środek i końcowy allegro Apexi N1 i mi brzęczy strasznie od 3 do 3.5tyś. Podjechałem więc z zamiarem założenia środkowego przelotu zaraz za kolektorem zamiast kata którego nie mam i stwierdził że jak chce to on to montuje jednak jest na 100% przekonany że to nie pomoże i dalej będzie mi brzęczeć bo nie mam kata i tyle. Stwierdził że nie ma kata więc spaliny nie są blokowane i uderzają w końcowy z taką siła że brzęczy. Nosz kurde nie chciałem się kłócić bo jakim cudem np całe wydechy DC sports lub inne na 2 tłumikach tak nie brzęczą i nie mają kata. Nie wiem co teraz robić czy na silę montować jakiś środkowy czy po prostu pociągnąć nowy wydech tylko że 2" ale wewnątrz bo spotkałem się z opinią że 2" po zewnętrznej to za mało dlatego brzęczy niemiłosiernie. W sumie może i racja bo znajomy na na 2 tłumikach tyle że m-techa i 2'25" wewnątrz i mu tak nie brzęczy pomiędzy 3-3.5rpm ba wcale mu nie brzęczy.

trochę wyżej kolega ciekawski80 pisał jak zrobić porządnie wydech weź i to poczytaj

djibiza
04-06-09, 22:02
Nie mogę na forum nigdzie znaleźć info nt. średnicy seryjnego układu wydechowego w d15b2 i d16z6. Może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest średnica w każdym z nich?

eXcential
06-06-09, 21:12
Wydech w autach nie ma jednego wymiaru przez całą swoją długość. W EG5 od katalizatora do środkowego jest 52mm od środkowego do łączenia z końcowym jest 48mm, a rurka dochodząca do puchy końcowego ma 44mm. Wszystkie wymiary podane po zewnętrznej.

maxitun
08-06-09, 01:26
czyli teoria budowy zgodna z tym co pisał kiedyś ciekawski80 - wydech musi mieć konstrukcję leja silnikach NA

mizer
08-06-09, 12:29
Panowie,szybkie pytanko,
Mam wydech zrobiony z rury 60mm, wywalony kat zamiast tego puszka rozprezna, do tego przyczepiony jest seryjny tlumik z rura 50 mm ( wiem wiem konfiguracja z dupy ale przejsciowa ).
I teraz pytanko - po wycieciu kata wiadomo ze zaczal sie ten metaliczny dzwiek powyzej 3k obrotow, spowodowany tym ze nie ma kata i spaliny za szybko plyna, i teraz pytanie - jesli zrobie do konca 60mm na koncowym ( prawdopodobnie ulter sport na wejsciu 60 mm ) to czy ten dzwiek zniknie ?
Czy ten dzwiek spowodowany jest tym ze spaliny wala za mocno w srodkowy ktory ma o wiele mniejsza srednica i przeplyw ?

albert87
08-06-09, 22:31
Witam,
planuje w swoim d14a3 wymienić kolektor na 4-2-1 , zastanawiam się tylko czy lepiej kupić ebayowski czy z d16z6?

Tompro
08-06-09, 23:00
Ebayowski będzie troche lepszy od tego z D16Z6 i zdecydowanie lżejszy ;)

eXcential
09-06-09, 13:56
Jak masz kase to kup jebaj, jest ładniejszy :)

stempel
09-06-09, 23:00
W EG5 od katalizatora do środkowego jest 52mm masz racje ale to jest rura w rurze ta konstrukcja ma za zadanie wygluszenie i zapobieganie wchodzeniu w rezonans a tak naprawde srednica wewnetrzna ma 42mm.

eXcential
10-06-09, 09:47
A ile wewnątrz może mieć katalizator? Bo zamówiłem tłumik w miejsce kata o średnicy 55cm :confused: Nie bedzie lipy?

stempel
10-06-09, 10:28
42albo 44mm

...Bartuś...
12-06-09, 01:10
Dziś policja zabrała mi dowód za za głośny wydech :( :(

Teraz zastanawia Mnie sprawa:

Czy dołożenie środkowego tłumika nie spowoduje spadku osiągów ??

Montował ktoś z was tłumik środkowy i hamował później auto

radar333
12-06-09, 10:22
Przecież środkowy, nawet w serii, jest przelotowy a jak wiadomo przelotowy prawie nie stawia oporu. To raz a dwa że będziesz miał komorę rozprężną, tak jak w serii był obliczony układ że ona tam powinna być, więc według mnie nie pogorszy ci to nic a na pewno trochę wytłumi...

Blade-87
12-06-09, 12:35
Czy ktoś może zna taka firme?? Wczoraj dłubałem troche pod samochodem i wyczytałem z wytłoczenia na tłumiku ze jest firmy bossel a oznaczenia to MER-449 02 0930 e6 nr 63 12/2005 . Oznaczenia nie byly w ciagu tylko tak rozrzucone. Tłumik montowal pierwszy właściiel z niemiec razem z końcowym. tylko nie wiem kompletnie co to za wynalazek.

RogeR
12-06-09, 12:54
Chyba bosal :) www.bosal.com Bardzo dobra firma. W Niemczech bardzo często montują te tłumiki.

genonef
12-06-09, 14:57
Witam,
posiadam silnik D14Z2 (w sedanie) i przymierzam się do wymiany m.in. wydechu i tu chciałbym się zgłosić po poradę :)

Z lektury tego tematu wywnioskowałem że najlepszy do silnika 1.4 będzie kolektor wydechowy z D16Z6 4-2-1 gdyż te z allegro są za szerokie i znacznie droższe ;). Jestem także zdecydowany na dedykowany tłumik sportowy Ulter'a oraz na wywalenie katalizatora.

A teraz pytania:

1) Czy zostawić średnice całego wydechu tak jak jest w serii (a ile to w ogóle jest?) czy zmienić rurki na jakiś szersze?
2) Czy zostawić tłumik środkowy taki jaki jest w serii (jest przelotowy o nie znanej mi średnicy) czy wstawić jakiś większy (dłuższy lub szerszy)? Zastąpienie go przelotem z rury odpada przez wzgląd na głośność takiego rozwiązania.
3) Czy warto bawić się w robienie zamiast katalizatora tłumika przelotowego? Czy po prostu wspawać w miejsce kata rurę o tej samej pojemności lub nawet o takiej samej średnicy jak reszta wydechu?
4) Czy kolektor z D16Z6 warto przed zamontowaniem jakoś owinąć jakimś bandażem czy czymś aby teoretycznie zmniejszyć temperaturę w komorze silnika?

będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

kenny
12-06-09, 15:34
genonef, w D14Z2 masz dwie sondy (druga za katem) i jak wywalisz kata to będziesz miał check'a. Albo zostaw kata, albo wrzucaj sportowy, ale taki to parę stów kosztuje.

muczaczo
12-06-09, 15:49
kwestie check engine rozwiąże albo symulator drugiej sondy (wedle instrukcji z działu technicznego) albo przeprogramowanie kompa. Sądzę iż Genonefa bardziej interesuje odpowiedz na zadane pytania :)

radar333
12-06-09, 17:08
1.Ja bym to zostawił w tym silniku
2.Ja bym na razie zostawił seryjny i najwyżej kiedyś coś tam wspawał innego w przypływie kaszy i z braku pomysłu
3.Jak już obejdziesz tą druga sondą to w miejsce kata jak najbardziej przelotowy, można też wydłubać środek i zostawić puszkę pustą. Ja tak mam i na pewno da kilka HP ale słychać metaliczny dźwięk przy średnich obrotach. Mi to nie przeszkadza a innym bardzo. Na pewno szkoda myśleć o strumienicach a rurka to też nie najlepsze rozwiązanie bo jest i ten nieprzyjemny dźwięk i nie ma komory rozprężnej którą katalizator stanowił.
4.Myślę że d16z6 kolektora nie warto. Masz w komplecie osłonę seryjna. Poza tym tuningowe ebajowe mają odseparowane kanały (rurki) od siebie a d16z6 jako odlew żeliwny jest połączony i za bardzo nie dało by się tego ładnie obwinąć. No chyba że ci się chce i ma na na bandaż - nie tani!

...Bartuś...
12-06-09, 17:29
Przecież środkowy, nawet w serii, jest przelotowy a jak wiadomo przelotowy prawie nie stawia oporu. To raz a dwa że będziesz miał komorę rozprężną, tak jak w serii był obliczony układ że ona tam powinna być, więc według mnie nie pogorszy ci to nic a na pewno trochę wytłumi...

Niby tak,ale chciał bym uzyskać opinie osób które to robiły i hamowały samochód po takich modach

Blade-87
12-06-09, 17:47
no wlasnie z tego co widzialem to chyba bossel jest napisane... no ale w kazdym razie glownie chodzi mi to ze tlumik jest okragly troche szerszy jak sama rura czyli mozna wnioskowac ze to przelotowy czy trzeba by bylo zgladac do niego??

radar333
12-06-09, 17:55
Niby tak,ale chciał bym uzyskać opinie osób które to robiły i hamowały samochód po takich modach
Według mnie nie doczekasz się na to żeby ktoś ci odpowiedział jednoznacznie i definitywnie na pytania związane z konkretnie twoim przypadkiem w wydechu. Tu dużo zależy od innych modów i raczej nikt nie zrobił tak że miał rurkę zamiast środkowego i pojechał hamować auto, wydał 100 zł, potem wstawił środkowy (za 60 zł) i pojechał hamować auto (znowu 100 zł). A teraz to jeszcze czyta, ma wykres "pod ręką" i ci to jak na tacy poda. Inna sprawa że jak już tak się stanie (a się nie stanie), to to że u kogoś na jakimś innym aucie tak było i dało albo odebrało tyle koni, nie znaczy że u ciebie będzie bliźniaczo:D

genonef
12-06-09, 18:38
Dzięki za odpowiedzi :)



3.Jak już obejdziesz tą druga sondą to w miejsce kata jak najbardziej przelotowy, można też wydłubać środek i zostawić puszkę pustą. Ja tak mam i na pewno da kilka HP ale słychać metaliczny dźwięk przy średnich obrotach. Mi to nie przeszkadza a innym bardzo. Na pewno szkoda myśleć o strumienicach a rurka to też nie najlepsze rozwiązanie bo jest i ten nieprzyjemny dźwięk i nie ma komory rozprężnej którą katalizator stanowił.


A co powinno dać lepszy efekt (osiągi/komfort z akcentem na osiągi:P ):
pozostawienie samej obudowy katalizatora fabrycznego czy dodatkowe przepuszczenie przez niego rurki o średnicy takiej jak w reszcie wydechy (i ewentualne wytłumienie go w środku)?

skolopendra
12-06-09, 20:14
pozostawienie samej obudowy katalizatora fabrycznego czy dodatkowe przepuszczenie przez niego rurki o średnicy takiej jak w reszcie wydechy (i ewentualne wytłumienie go w środku)?

coś takiego:
http://www.allegro.pl/item653435680_awg_tlumik_w_obudowie_katalizatora_c zestochowa.html

moskfa
12-06-09, 21:56
co daje kolektor 4-2-2-1?

wojtus1199
12-06-09, 23:00
przesuwa moment obrotowy na niższą przedkość obrotową, zwieksza go, zwieksza troche moc. Uprzyjemnia jazde:D No a u mnie jak by ciut spalanie spadło http://motonotes.pl/Honda,Civic,478,car.html

...Bartuś...
12-06-09, 23:27
Według mnie nie doczekasz się na to żeby ktoś ci odpowiedział jednoznacznie i definitywnie na pytania związane z konkretnie twoim przypadkiem w wydechu. Tu dużo zależy od innych modów i raczej nikt nie zrobił tak że miał rurkę zamiast środkowego i pojechał hamować auto, wydał 100 zł, potem wstawił środkowy (za 60 zł) i pojechał hamować auto (znowu 100 zł). A teraz to jeszcze czyta, ma wykres "pod ręką" i ci to jak na tacy poda. Inna sprawa że jak już tak się stanie (a się nie stanie), to to że u kogoś na jakimś innym aucie tak było i dało albo odebrało tyle koni, nie znaczy że u ciebie będzie bliźniaczo:D

Ziom...Widziałem dwa tematy na tym forum że ludzie robili przelotowe wydechy,ale było za głośno zmieniali na dwa tłumiki tylko nie wiem czy byli na hamowni??

Zastanawia Mnie jeszcze jedna sprawa:

Teraz mam wydech 60mm na jednym tłumiku...Samochód obniżony o 60mm co przyśrodkowym tłumiku z ITR powodowało to że był kompletnie płaski od spodu....Jak by dać bardzo długi ale o małej średnicy tłumik z M-tech'a czy to nie spowolni za bardzo spalin??


Lub czy jest opcja aby zrobić przelotowy wydech nie stracić na mocy,ale żeby był cichy jak Oem 1.5...Chce zrobić takiego cicho ciemnego slepper'a

moskfa
12-06-09, 23:46
co bedize lepsze 4-2-1 Dc sport, czy 4-2-2-1 hytecha. do b18c4 wydech 2,25

radar333
13-06-09, 10:25
A co powinno dać lepszy efekt (osiągi/komfort z akcentem na osiągi:P ):
pozostawienie samej obudowy katalizatora fabrycznego czy dodatkowe przepuszczenie przez niego rurki o średnicy takiej jak w reszcie wydechy (i ewentualne wytłumienie go w środku)?
coś takiego:
http://www.allegro.pl/item653435680_...estochowa.html
Dokładnie!

Lub czy jest opcja aby zrobić przelotowy wydech nie stracić na mocy,ale żeby był cichy jak Oem 1.5...Chce zrobić takiego cicho ciemnego slepper'a
Mocno=Głośno. Przelot jest głośny. Jak wytłumisz komorowymi tłumikami to masz cicho ale nie mocno itd. Więc raczej nie wierzę że może być tak mocno jak miałeś i cicho... A tłumik przelotowy to po prostu poszukaj dedykowany do Integry i w tej klasie mocy. Jakiś ebay albo coś. Jak chcesz mieć pewność że nic nie odbierze:)

eXcential
13-06-09, 16:12
coś takiego:
http://www.allegro.pl/item653435680_awg_tlumik_w_obudowie_katalizatora_c zestochowa.html

Mam ten tłumik od tego pana, na dniach bede montował, dam znac

Tompro
14-06-09, 20:14
A czy mógłby ktoś polecić jakiś sensowny gotowy wydech na minimum 2,5 calowych rurkach, oczywiście nie za głośny. Silnik pod który miało by to być to H22A.
Zastanawiam się jeszcze nad opcją zrobienia wydechu, ale tu też nie wiem jakie tłumiki zastosować, żeby to głowy nie urywało.

DjMariush
15-06-09, 21:58
Chlopaki wyteżcie swoje umysly i powiedzcie mi co moze byc przyczyna tego,ze mi spalanie wzroslo o ponad litr/100. Mialem srednie 7,4 a teraz 8,5. Wywalilem kata,wstawilem przelotowy, a koncowy zastapilem przelotowym. Ogolnie pierwsze wrazenie jak sie przejechalem to odczulem,ze auto sie zmulilo. Czyzbym za bardzo odetkal na ktoryms odcinku? Doradzcie cos,bo taki wzrost spalania jest dla mnie MASAKRA!
Chyba,ze z czasem spalanie sie wyrowna,tak jak kumplowi. Wywalil zwezke i mu spalanie wzroslo, a z czasem zmalalo. Chyba,ze butowal...to inna sprawa:D

radar333
15-06-09, 23:41
A czy mógłby ktoś polecić jakiś sensowny gotowy wydech na minimum 2,5 calowych rurkach, oczywiście nie za głośny. Silnik pod który miało by to być to H22A.
Zastanawiam się jeszcze nad opcją zrobienia wydechu, ale tu też nie wiem jakie tłumiki zastosować, żeby to głowy nie urywało
No to mamy 180 ponad stron tematu i takie pytania bedą padac ciągle i się "refreszować"? To maże czata zróbmy...


Chlopaki wyteżcie swoje umysly i powiedzcie mi co moze byc przyczyna tego,ze mi spalanie wzroslo o ponad litr/100. Mialem srednie 7,4 a teraz 8,5. Wywalilem kata,wstawilem przelotowy, a koncowy zastapilem przelotowym. Ogolnie pierwsze wrazenie jak sie przejechalem to odczulem,ze auto sie zmulilo. Czyzbym za bardzo odetkal na ktoryms odcinku? Doradzcie cos,bo taki wzrost spalania jest dla mnie MASAKRA!
Chyba,ze z czasem spalanie sie wyrowna,tak jak kumplowi. Wywalil zwezke i mu spalanie wzroslo, a z czasem zmalalo. Chyba,ze butowal...to inna sprawa
Średnicę zmieniałeś? Zamulia ci na niskich czy w człym zakresie? Mi na przelocie wzrosło o 0,5 l/100 kl... Tak ma być!

DjMariush
15-06-09, 23:49
Średnica seria. W niskim zakresie odczulem zamule. Wczesniej na na samym 4-2-1, wkladce K&N i CAI niesamowicie sie zbieralo, a teraz z tak jakby silnik stracil moment.
Ale co jest przyczyna wzrostu? Wywalenie kata czy wstawienie koncowego? Bo w sumie zamule poczulem jak koncowy wstawilem. A z tego co mi wiadomo wywalenie kata raczej nie wplywa negatywnie na spalanie.

radar333
15-06-09, 23:53
No to pierwszy przypadek chyba że na przelotowym końcowym "idzie" gorzej niż na komorowym... Robiłeś jakis test przyśpieszenia przed i po? Z pomiarami? Może tylko tak ci sie wydaje...

DjMariush
16-06-09, 01:00
Wlasnie musze sie sprawdzic z kumplem na 1/4,bo z reguly wiadomo na co stac nasze d14.
Ale zamula jest na pewno, bo wiem jak wczesniej Hania sie zbierala. To po prostu czuc! Co innego jak Ci podskoczy moc. Tego sie tak nie odczuwa,ale jak mod Ci zabierze pare kucy to od razu czuc

majkel
16-06-09, 11:07
Co to znaczy seryjna średnica? Jaka średnica przelotowego wstawionego zamiast kata? Środkowy jak rozumiem został seria? Ruraż seria? Jaka średnica wlotu do końcowego?

Podejrzewam, że masz za dużą średnicę na końcowym.

radar333
16-06-09, 11:55
Podejrzewam, że masz za dużą średnicę na końcowym.
Tak właśnie może być, sprawdź to. Do 1.4 za duża jest nie za dobra!

Pati_crx
16-06-09, 23:03
Prędzej za duża średnica przelotu zamiast kata niż końcowego.

DjMariush
16-06-09, 23:25
Co to znaczy seryjna średnica? Jaka średnica przelotowego wstawionego zamiast kata? Środkowy jak rozumiem został seria? Ruraż seria? Jaka średnica wlotu do końcowego?

Podejrzewam, że masz za dużą średnicę na końcowym.

Pucha zamiast kata jest dosc spora, nie pamietam jaka ma srednice, ale wlot i wylot na 2" jak w serii. Koncowy wspawany bez zadnych pzejsciówek na rurce(z mniejszego fi na wieksze) Srednica...musze pomierzyc jutro,bo takie pisanie to o dupe rozbic:/ Srodkowy seria, ruraż seria.

Zastanawia mnie jeszcze to co wystapilo i skolopendry. Jak zamontowal wkladke,to odczul,ze mu sie moment poprawil. Wkladke narazie mam w planach dokupic. Czyzby faktycznie za bardzo odblokowany wydech?

majkel
17-06-09, 12:02
duży przelot zamiast kata to dobra rzecz, skup się na końcowym

edgo
17-06-09, 12:46
Wie ktoś gdzie można dostać silencer do tłumika - MUGEN ?? Kupię albo pożyczę... Potrzebuje takie cos na jeden dzień :D
Jakby ktoś się orientował to poproszę o info na PW .. dzięki :)

radar333
17-06-09, 14:26
A takie coś:
http://www.allegro.pl/item644947372_wkladka_wyciszajaca_silencer_do_tlum ikow.html

edgo
17-06-09, 14:36
A takie coś:
http://www.allegro.pl/item644947372_wkladka_wyciszajaca_silencer_do_tlum ikow.html

Średnica mojego tłumoka ;) to 90 mm.... ale dzięki za namiar :D

DjMariush
18-06-09, 01:55
A takie coś:
http://www.allegro.pl/item644947372_wkladka_wyciszajaca_silencer_do_tlum ikow.html

Nie bierz tego "silencera". Tez go chcialem kupic,ale pisalem do gosci co juz go kupili i stwierdzali,ze ta wkladka nie zdaje egzaminu. Po pierwsze zamula za bardzo,a po drugi pierdzi. Lepiej zagadac do tokarza,zeby wyzezbil taki silencer.

Hmmm czyli mowicie,ze duzy przelot zamiast kata jest ok;) Hmm czyli jednak koncowy... Nie dalem rady dzisiaj zmierzyc srednicy,bo suwmiarki tam nie wcisne, ale kumpel ma WM i srednice ma mniejsza niz w moim. Czyli co? Znowu wstawic komorowy?

radar333
18-06-09, 12:46
Może się z tym kumplem zamieńcie jak ma mocniejszy silnik:confused:

majkel
18-06-09, 13:57
Nie bierz tego "silencera". Tez go chcialem kupic,ale pisalem do gosci co juz go kupili i stwierdzali,ze ta wkladka nie zdaje egzaminu. Po pierwsze zamula za bardzo,a po drugi pierdzi. Lepiej zagadac do tokarza,zeby wyzezbil taki silencer.

Hmmm czyli mowicie,ze duzy przelot zamiast kata jest ok;) Hmm czyli jednak koncowy... Nie dalem rady dzisiaj zmierzyc srednicy,bo suwmiarki tam nie wcisne, ale kumpel ma WM i srednice ma mniejsza niz w moim. Czyli co? Znowu wstawic komorowy?

Wg mnie zmienić końcowy. Sam miałem za czasów 1,4 przelot na końcu, rurkę zamiast kata i po wstawieniu dodatkowego przelotu w jej miejsce zdecydowanie poprawił się moment na dole. Teraz ten wydech lata u mnie pod nowym serduchem i jestem z osiągów *****iście zadowolony - zajrzyj w mój podpis i zobacz wykres momentu pod moim obecnym 1,6 sohc. Jest mocniej na dole niż w serii vti. Niestety za czasów 1,4 nie hamowałem auta, ale latało całkiem dobrze - łoiło regularnie D15Z6 w serii.

Te gotowce mają po prostu za dużą średnicę, szczególnie do małych pojemności jak 1,4. Podjedź do jakiegoś ogarniętego tłumikarza, niech ci zrobi przelot na dużej puszce, na średnicy max 50mm (po zewnętrznej - po wewn. jakieś 46mm - w serii miałeś 42mm i układ komorowy! ), jak bozia przykazała z rurą na ukos tłumika. Wygłuszenia tyle ile chcesz. Zapłacisz za to tyle za ile sprzedasz tego co masz teraz i do 1,4 bedzie lepiej. Nie będzie się to świecić jak psie jaja, ale zrobione z dobrej stali, z dobrym spawaniem, spokojnie wytrzyma kilka polskich zim.

Możesz podjechać do Kochanowa koło Zabierzowa - firma Old Car. Choć warsztat wizualnie nie wzbudza zaufania :D to znają się na rzeczy i masę wydechów do Hond już robili. Poza tym robią ciekawy tłumok w stylu twin loopa i to też może być *****ista sprawa do 1,4. Paru kumpli ma to w Krk w mocniejszych silnikach i są bardzo zadowoleni.

genonef
20-06-09, 15:49
Panowie mam szybkie pytanie :)

Będę we wtorek zmieniać sobie wydech i w sumie wszystko już było ustalone jednak mój mechanik zakwestionował sens wydawania dodatkowych 200zł na dedykowany tłumik. Konkretnie rzecz biorąc miał być dedykowany Ultera do silnika 1.4-1.6 z pojedyncza końcówka. Mechanik stwierdził że określenie dedykowany oznacza jedynie zestaw gotowych mocowań umożliwiających szybki i łatwy montaż a technicznie nie różni się niczym od uniwersalnego tłumika tej samej firmy.

Dodatkowo zauważyłem że w środku tego uniwersalnego jest coś jak by wkładka wyciszająca z otworem szczelinowym w kształcie krzyża. Czy to nie będzie jakoś blokować przepływu spalin? Czy to samo znajdzie się w dedykowanym? Co o tym sądzicie?

A może w ogóle innej firmy tłumik końcowy wybrać chciał bym max 500zł na niego wydać tak aby jak najwięcej zyskać na osiągach ale przy tej okazji nie płoszyć zwierzyny w pobliskiej puszczy :P (oczywiście może a nawet powinien być nieco głośniejszy od seryjnego ale w granicach miejskiego rozsądku ;) )

kaktusr
20-06-09, 23:06
Panowie mam szybkie pytanie :)

Będę we wtorek zmieniać sobie wydech i w sumie wszystko już było ustalone jednak mój mechanik zakwestionował sens wydawania dodatkowych 200zł na dedykowany tłumik. Konkretnie rzecz biorąc miał być dedykowany Ultera do silnika 1.4-1.6 z pojedyncza końcówka. Mechanik stwierdził że określenie dedykowany oznacza jedynie zestaw gotowych mocowań umożliwiających szybki i łatwy montaż a technicznie nie różni się niczym od uniwersalnego tłumika tej samej firmy.

Dodatkowo zauważyłem że w środku tego uniwersalnego jest coś jak by wkładka wyciszająca z otworem szczelinowym w kształcie krzyża. Czy to nie będzie jakoś blokować przepływu spalin? Czy to samo znajdzie się w dedykowanym? Co o tym sądzicie?

A może w ogóle innej firmy tłumik końcowy wybrać chciał bym max 500zł na niego wydać tak aby jak najwięcej zyskać na osiągach ale przy tej okazji nie płoszyć zwierzyny w pobliskiej puszczy :P (oczywiście może a nawet powinien być nieco głośniejszy od seryjnego ale w granicach miejskiego rozsądku ;) )

Za tą kasę to bym wybrał tylko i wyłącznie komorowy-przelotowy Mtecha
taki jak tutaj (foto zapożyczone od użytkownika dealer
http://i153.photobucket.com/albums/s235/ciamach/P5202026.jpg
Będzie w miarę cicho i będzie przelot

W sprawie ogólnej do wydechów pragnę dodać od siebie to :
Jeżeli zależy wam na ciszy nigdy NIE RÓBCIE TAK :
4-2-1 Ebay - brak kata - przelot AWG z allegro - końcowy Replica N1 z allegro bo wasz wydech będzie brzmiał tak : http://www.youtube.com/watch?v=D-pUwMctbnE
U mnie jest identyczny hałas może ciutenke ciszej potwierdzam to ja i qumpel więc wcale mi się nie wydaje z jednej strony fajnie bo jest mega rasowo ale na drogę zwykła to jest trochę porażka fajnie to brzmi ale....

genonef
21-06-09, 19:54
A gdzie w okolicy Poznania dostane od ręki tłumik M-Tech'a? Bo z tego co się orientowałem to są to części widmo - nie ma ich ani na allegro ani na ebay'u a strona producenta to jedynie prezentacja we flashu wybranych tłumików bez żadnych dodatkowych informacji... No i co oznacza określenie "komorowo-przelotowy"?? IMO są to dosyć sprzeczne określenia i wychodzi z tego pewien oksymoron :p

No i czy ktoś się wypowie odnośnie dedykowanych tłumików ultera? Czy faktycznie różnią się od uniwersalnych jedynie mocowaniami przystosowanymi do danego modelu?

Pati_crx
21-06-09, 20:04
Za tą kasę to bym wybrał tylko i wyłącznie komorowy-przelotowy Mtecha
taki jak tutaj (foto zapożyczone od użytkownika dealer
http://i153.photobucket.com/albums/s235/ciamach/P5202026.jpg
Będzie w miarę cicho i będzie przelot



A to nie jest czasem tłumik który ma teraz założony u siebie w ITR CMQ ??

genonef
22-06-09, 18:13
Wybaczcie Panowie moją natrętność ale naprawdę chciałbym wiedzieć czy jest jakaś różnica w osiągach przy zastosowaniu dedykowanego tłumika ultera względem uniwersalnego ultera ( końcówka taka sama). Bo nie uśmiecha mi się dopłacać 250zł za parę sterczących z tłumika prętów które jedynie ułatwią tłumikarzowi montaż... :/ Do tego jeszcze koszt transportu takiego tłumika bo uniwersalny jest na miejscu..

Lcfr
22-06-09, 19:27
Wybaczcie Panowie moją natrętność ale naprawdę chciałbym wiedzieć czy jest jakaś różnica w osiągach przy zastosowaniu dedykowanego tłumika ultera względem uniwersalnego ultera ( końcówka taka sama). Bo nie uśmiecha mi się dopłacać 250zł za parę sterczących z tłumika prętów które jedynie ułatwią tłumikarzowi montaż... :/ Do tego jeszcze koszt transportu takiego tłumika bo uniwersalny jest na miejscu..

oba bedą dawały taki sam efekt IMO
ale dedykowany jest cichszy i nie różni sie tylko wieszakami

eXcential
22-06-09, 19:36
Dedykowany ma sporo większa puchę i napewno bedzie cichszy, porównywalnie z seryjnym

Djadi
23-06-09, 00:59
Mam kilka pytań :D rozbebeszał ktoś tłumik końcowy a później go zaspawał jaki jest efekt dźwiękowy ? czyli wtedy można by rozumieć taki tłumik staje się przelotem ? Zastanawiam się nad zakupem Twin Loopa OBX-R czy ktoś z was to posiada jak dźwięk ,nie ma basu? bo to męczące ,generalnie poszukuje takiego dźwięku jak te wszystkie alamugen mają ale żeby basu nie było :D

genonef
23-06-09, 10:32
Lcfr, eXcential dzięki za konkretną odpowiedź :) Zamontuje dzisiaj w takim razie uniwersalny ultera a jak się okaże za głośny to pomyślę nad zmianą na dedykowany. Czy dedykowany ultera też ma taki fabryczny silencer wyrzeźbiony w środku? Czy jest po prostu zupełnie przelotowa rura przez którą można, dajmy na to, przeciągnąć kiełbasę bez naruszenia jej struktury? :P

radar333
23-06-09, 10:36
Mam kilka pytań rozbebeszał ktoś tłumik końcowy a później go zaspawał jaki jest efekt dźwiękowy ?
Robią tak goście, zaraz ci pewnie ktoś odpowie. Pewnie jest głośno i według mnie to nie jest za dobre rozwiązanie:rolleyes:

capote
23-06-09, 19:24
5 gen CIVIC HB ma od strony montażowej 50 czy 60mm? do tłumika?

ciekawski80
23-06-09, 22:35
oba bedą dawały taki sam efekt IMO
ale dedykowany jest cichszy i nie różni sie tylko wieszakami

własnie to co napisałeś na końcu jest najwazniejsze - nie tylko wieszaki czynią z tłumika dedykowany. Sklada sie na to o wiele więcej składników - przepływ, wygłuszenie, perforacja itp itd
tak na dobrą sprawę dedykowana jest tylko puszka, reszta to dodatki za które trzeba słono płacić

eXcential
24-06-09, 10:31
5 gen CIVIC HB ma od strony montażowej 50 czy 60mm? do tłumika?

Sprecyzuj bo nie wiadomo o co Ci chodzi...

long_r
24-06-09, 12:35
Proszę o podpowiedź. Mam d16y7 i pękniety kolektor wydechowy. Jako, że muszę go zmienić zastanawiam się nad kolektorem od z6 lub jakimś ebay'owym. Co polecacie? Wspomne, że Hania jak narazie full seria bo świeży zakup.
Jak wygląda wtedy sprawa z katalizatorem bo y7 go posiada a z6 już nie? Proszę o pomoc bo jestem laikiem w tym temacie.

radar333
24-06-09, 14:28
Proszę o podpowiedź. Mam d16y7 i pękniety kolektor wydechowy. Jako, że muszę go zmienić zastanawiam się nad kolektorem od z6 lub jakimś ebay'owym. Co polecacie? Wspomne, że Hania jak narazie full seria bo świeży zakup.
Jak wygląda wtedy sprawa z katalizatorem bo y7 go posiada a z6 już nie? Proszę o pomoc bo jestem laikiem w tym temacie.
Znalazłem taki temat:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=1388&highlight=tuning+d16y7
I jeszcze to:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=40231&highlight=symulator+sondy

Nie będzie tak plug&play w tym silniku jak w innych bo tu jest ten katalizator złączony z kolektorem. W tych linkach powinna być odpowiedź co trzeba zrobić żeby śmigało.

Yo20
24-06-09, 15:11
Witam! Mam pytanie? Katalizator w moim D16y7 jest zapchany i się zastanawiam co z tym zrobić? Co polecacie? Bo słyszałem że nie warto wstawiać strumienicy. Więc pytanie moje brzmi co z tym zrobić? Co zamiast kata? Może nawet coś co poprawia osiągi :D

Skoti
24-06-09, 15:35
Opini na ten temat było 6milionów. Temat często poruszany i jak użyjesz szukajki to znajdziesz odpowiedz
Ja mam zamiast kata rurę. Najlepiej bądź ekologiczny i włóż nowego kata ale to twoja decyzja

skolopendra
24-06-09, 22:59
Co zamiast kata? Może nawet coś co poprawia osiągi

tłumik przelotowy.i szukaj bo pisze !

Pati_crx
25-06-09, 02:14
W D16Y7 katalizator masz wbudowany w kolektor.

Djadi
25-06-09, 11:52
Odświeżam temat :D

Mam kilka pytań :D rozbebeszał ktoś tłumik końcowy a później go zaspawał jaki jest efekt dźwiękowy ? czyli wtedy można by rozumieć taki tłumik staje się przelotem ? Zastanawiam się nad zakupem Twin Loopa OBX-R czy ktoś z was to posiada jak dźwięk ,nie ma basu? bo to męczące ,generalnie poszukuje takiego dźwięku jak te wszystkie alamugen mają ale żeby basu nie było :D

Yo20
25-06-09, 14:16
Co rozumiecie pod pojęciem ebayowy kolektor wydechowy? :P zamawiane na ebayu 4-2-1 są jakieś lepsze niż taki np. z allegro?? Pozdr
P.s Jaka jest cena takiego ebayowego?

artek0903
25-06-09, 14:28
ebayowy czyli chinszczyzna ze stali "nierdzewnej", to samo co na allegro

chedder
25-06-09, 16:44
Co rozumiecie pod pojęciem ebayowy kolektor wydechowy? :P zamawiane na ebayu 4-2-1 są jakieś lepsze niż taki np. z allegro?? Pozdr
P.s Jaka jest cena takiego ebayowego?

w stanach jakies 35 baksow, w polscie okolo 380 -400 pln.
Chodzi o taka najzwyklejsza chinszczyzne.

eXcential
25-06-09, 16:49
w stanach jakies 35 baksow, w polscie okolo 380 -400 pln.
Chodzi o taka najzwyklejsza chinszczyzne.

W praktyce to jest to samo

czara
26-06-09, 14:44
mam pytanie ile potrzeba taśmy termoizolacyjne o szerokości 50mm żeby owinąć cały kolektor wydechowy 4w2w1 (np od D16Z6)? czy 10m wystarczy?

Lcfr
26-06-09, 14:45
10m starczy na całosc do portek (czyli część 4-2) i zostaje wtedy z 0,5m...

szpaq0
26-06-09, 15:20
10m wystarczyło mi na owinięcie całego ebayowego kolektora 4-2-1

czara
26-06-09, 15:32
a czy można zrobić patent ze owinąć kolektor wylotowy i jeszcze na to wrzucić osłonę? :D i jeszcze jedno pytanko czy do owiniecie kolektora jest konieczne jego wymontowanie?

DjMariush
26-06-09, 19:54
a skad wezmiesz taka oslone i jak ja przymocujesz? A bez demontazu to ciezko Ci bedzie owijac

Yo20
26-06-09, 20:11
Jakie wymiary tłumika przelotowego zamiast katalizator do D16y7 powinny byc? Pozdr

genonef
26-06-09, 20:52
Złożyłem sobie taki wydech jak pisałem kilka postów wyżej (4-2-1 z D16Z6 -> przelotowy kat -> fabryczny środkowy -> sportowy tłumik końcowy ultera) i poza poprawa osiągów zauważyłem ze obroty jałowe zaczęły dziwnie opadać do ~500rpm po czym szybko wracają na 800-900 ale po jakimś czasie znowu spadają prawie do samego dołu. Czy może mieć to jakiś związek z nowym wydechem? Czy powinienem coś z tym zrobić? Bo w sumie nie przeszkadza to za bardzo :P

Poza tym jeśli te kilka dni temu zakładałem kolektor wraz z nową uszczelką a teraz szykując się do zmiany dolotu na CAI planuję owinąć go jakąś taśmą termoizolacyjna, to czy będę musiał dać nową uszczelkę pod kolektor?

skolopendra
26-06-09, 21:37
ze obroty jałowe zaczęły dziwnie opadać do ~500rpm po czym szybko wracają na 800-900 ale po jakimś czasie

zrób reset


to czy będę musiał dać nową uszczelkę pod kolektor?

raczej nie

kenny
27-06-09, 00:03
Owijałem jebajowy na aucie. Do portek zeszło mi ok 8,5 metrów. Lepiej owijać na mokro, mniej się pyli.

genonef
27-06-09, 00:15
zrób reset

Heh, wiedziałem że o czymś zapomniałem :P Reset faktycznie pomógł a i auto jeszcze lepiej jeździ :D
Dzięki :)

czara
27-06-09, 10:14
Owijałem jebajowy na aucie. Do portek zeszło mi ok 8,5 metrów. Lepiej owijać na mokro, mniej się pyli.
na mokro? tzn namoczyłeś cały bandaż?

dużo było walki z owijaniem kolektora na aucie?
a skad wezmiesz taka oslone i jak ja przymocujesz? A bez demontazu to ciezko Ci bedzie owijac
mam kolektor z D16Z6 i mam tez z osłoną :D pytanie tylko czy warto owijać taki kolektor i zakładać na to osłonę, biorąc na chłopski rozum oby dwie rzeczy pomagają wiec kiedy sie je połączy powinno byc dwa razy lepiej heh ale jak jest w praktyce???

kenny
27-06-09, 13:10
na mokro? tzn namoczyłeś cały bandaż?

dużo było walki z owijaniem kolektora na aucie?

niestety ja owijałem na sucho, o tym, że owija się na mokro dowiedziałem się później
dla mnie łatwiej się owija na aucie bo możesz go dobrze naciągnąć zapierając się nogą
na pewno trzeba użyć rękawiczek gumowych

ziomal007
27-06-09, 15:06
I nie pracować w krótkim rękawku :)
No i najważniejsze , po założeniu i odpaleniu otwórzcie maskę koniecznie :D

kenny
28-06-09, 15:27
Chyba że jesteś hardkorem i tuż po założeniu pała przez miasto :D

capote
28-06-09, 16:20
Sprecyzuj bo nie wiadomo o co Ci chodzi...

Chciałbym zamontować tłumik WM sporta, taki jak tutaj, ale nie wiem, jakie musiałbym mieć wymiary, aby podszedł do Vgen HB.

ŚREDNICA WLOTU - 60 MM czy 50 mm

http://www.allegro.pl/item662774400_tlumik_wm_sport_silen_mugen_100mm_ho nda_crx_inne.html

skolopendra
28-06-09, 17:48
50mm

capote
28-06-09, 22:56
dzięki ;)

DjMariush
29-06-09, 00:16
na mokro? tzn namoczyłeś cały bandaż?

dużo było walki z owijaniem kolektora na aucie?
mam kolektor z D16Z6 i mam tez z osłoną :D pytanie tylko czy warto owijać taki kolektor i zakładać na to osłonę, biorąc na chłopski rozum oby dwie rzeczy pomagają wiec kiedy sie je połączy powinno byc dwa razy lepiej heh ale jak jest w praktyce???


aaaaa,to ja tez mam z Z6, a oslone z d14a3...po kilku modach powiedzmy,ze pasuje:D Mysle,ze jak zalozysz sama oslone to wystarczy. Szkoda kasy na bandaz do kolektora z z6:/ Co innego do ebayowego

Cysiek
21-07-09, 01:23
Panowie pytanie mam, jak to będzie z głośnością takiego dedykowanego remusa http://www.remusracing.cz/detail.php?id=1893
kolektor 4-2-1 katalizator jest, układ seryjny i taki tłumiczek na koniec

dużo to głośniejsze niż seria ?

Dragan
22-07-09, 01:31
Moze ktos juz przerabial wydech z 3d do 2d w 6genie? Gdzie i ile trzeba go przedluzyc?

molekm14
22-07-09, 12:23
witam

po wycieciu kata i wspawaniu przelotowego samochod ma mniejsza max predkość możliwe?

wogole musze sie pozalić
po zrobieniu: wydechy (kolektor 4-2-1 reszta na 2 przelotowych), zmienieniu dolotu (stożek i rura tenzor), wymienie przewodów świec, oleju itp. samochod jest aby głośny a nawet wolniejszy wcześniej latał po 175 km/h teraz ledwie wyciągnąłem 158 na tej samej trasie juz nie wiem co jest nie tak wogole sie kiepsko wkreca na obroty a czysciłem co sie dało wyczyscic. :(

taz666
22-07-09, 14:39
Kluczowe pytania:
Jakiej średnicy wydech?
Jak jest zrobiony, oprócz tego że na 2 przelotach?
Czy średnica wydechu zmniejsza się ku końcowi, jest taka sama na całej długości, czy może się rozszerza?
Wkładając do D14 zbyt dużą średnicę wydechu można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego...

molekm14
22-07-09, 14:47
wszystko 2 cale

awigdackp
22-07-09, 16:15
Ja wspawałem przelotowy zamiast kata i zmieniłem środkowy na jakiś tani zamiennik, efekt taki że głośniej pracuje głośniej ( lekki basowy pomruk), większych zmian w osiągach nie zauważyłem.

blaster88
22-07-09, 18:46
Mam pytanie.

Zmieniłem cały układ wydechowy tj. kolektor 4-2-1, środkowy przelotowy, końcowy al'a APEXI N1 i rury 2 cale i problem polega na tym, że okropnie jest głośny teraz. Może ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić? Wymiana końcowego pomoże?

chedder
22-07-09, 19:15
wymiana koncowego pomoze lub pomoze tez wstawienie 55cm srodkowego (seryjnie jest 40 lub 35).
Pewnie masz taki drazniacy metaliczny glos huh ?

blaster88
22-07-09, 19:41
Pewnie masz taki drazniacy metaliczny glos huh ?

Dokładnie, najgorzej jest między 3 a 4 tys.

Środkowy mam 50mm

chedder
22-07-09, 20:54
Dokładnie, najgorzej jest między 3 a 4 tys.

Środkowy mam 50mm

srednica srednica ale jaka masz dlugosc srodkowego ? bo ja mowielm o seryjnej dlugosci. niestety jedyna rada na to jest wlasnie dluuugi srodkowy tlumik.

radar333
25-07-09, 22:38
kolektor 4-2-1, środkowy przelotowy, końcowy al'a APEXI N1 i rury 2 cale i problem polega na tym, że okropnie jest głośny
A co w miejsce katalizatora masz?

creative2200
26-07-09, 13:16
Witam!
Planuje zmiane tlumika w Hani 3D z 2000r D14Z2 i zielonego pojecia nie mam jaki tlumik wybrac i na co zwracac uwage przy szukaniu... jakie powinny byc wymiary tlumika? Planuje wydac na niego do 300 zl. Chce osiagnal ladny basowy dzwiek. Planuje takze wyciac katalizator... Czy ktos moze mi poradzic cos w tej sprawie?... mozliwe ze odpowiedz tu juz padla ale ten watek jest tak dlugi ze nie znalazlem odpowiedzi.

blaster88
26-07-09, 14:55
A co w miejsce katalizatora masz?

U mnie kat był na kolektorze ;)

Szejken
27-07-09, 14:35
a jak zakładaliście ten bandaż termoizolacyjny na kolektor 4-2-1 na górną część? Cieliście go na 4 równe części? Bo mam 10 m i zastanawiam się jak to zrobic

kilerciu
30-07-09, 16:12
szukam tłumika sportowego do angielki 5d w miale nie głośnego z lekkim basem jakieś propozycje

taz666
30-07-09, 16:19
szukam tłumika sportowego do angielki 5d w miale nie głośnego z lekkim basem jakieś propozycje


Szukam czegoś do jakiejś Hondy, jakieś propozycje?

Konkrety chłopaku, jaki silnik?

kilerciu
30-07-09, 19:23
Szukam czegoś do jakiejś Hondy, jakieś propozycje?

Konkrety chłopaku, jaki silnik?

silnik 1.4 16v a cena do 300pln

znalazlem takie cos

http://allegro.pl/item696234295_tlumik_sportowy_z_dyfuzorem_basowy_u lter_hit.html

lub

http://allegro.pl/item696296109_tlumik_sportowy_okragla_koncowka_100 _ulter.html

lub

http://allegro.pl/item697111334_tlumik_ulter_sport_z_dyfuzorem_chrom _nrs_nowosc.html

czara
31-07-09, 08:54
jak chcesz nie za głośno to nie radze wstawiać przelotowego, ja mam u siebie ten drugi ulter(przelot) + dwa przelotowe i jak ciśniesz obroty to ryczy pięknie( zdecydowanie inaczej niż te ala mugeny, oczywiście na +) jak jedziesz spokojnie to mruczy przyjemnie, mi się akurat to podoba i o taki dźwięk mi chodziło jak chcesz ciszej to proponuje jakiś sportowy tłumik ale komorowy to będzie ładnie mruczał...

taz666
31-07-09, 10:41
silnik 1.4 16v a cena do 300pln

znalazlem takie cos
http://allegro.pl/item696296109_tlumik_sportowy_okragla_koncowka_100 _ulter.html



Miałem taki tłumik w zielonej MB2 /silnik 1,4 taki jak Twój/ i było fajnie basowo lecz nie za głośno, tak akurat, rzekłbym :)

Loloss
03-08-09, 17:26
Witam!
Skoro już o tłumikach mowa, to chciałbym poprosić o radę. Chcę w mioim Civic'u (D14A4) wymienić końcowy wydech na jakiś przelotowy (i względnie tani), ale zastanawiam się, czy warto? To znaczy, czy oprócz innego dżwięku będzie jakaś różnica w mocy i momencie silnika? Poza tym, nie wiem, czy taki tani się za pół roku nie przepali... Znalazłem na Allegro coś takiego: http://www.allegro.pl/item697012965_tlumik_koncowka_dtm_op_zobacz_nasze_ tlumiki.html i takiego: http://www.allegro.pl/item696104077_tlumik_maly_wm_sport_mugen_strumieni ca.html. To jest w ogóle "coś" warte? I ewentualnie, który z nich byście polecali?
Dzięki za odpowiedż!

ajt
03-08-09, 21:36
Witam, szukałem tematu związanego z tą całą zabawą z tłumikiem ale za dużo się nie dowiedziałem...

a więc:

mam kolektor 4-2-1 supersprinta ( jakis dedykowany do civa - po poprzednim właścicielu) i końcowy tłumik M-TECHA

i ze względu na to, że środkowy doznał już korozji chcę go wymienić ... i teraz pozostaje pytanie na jaki?

z moich dotychczasowych wywiadów wynika, że najlepszym rozwiązaniem był by tłumik z VTI...

jak wam się to widzi? może jakieś propozycje?

pozdrawiam ajtek

czara
04-08-09, 08:50
wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na to kasy, ale wydaje mi sie ze jak kupisz za 50 zł AWG to tez będzie spełniał swoje zadania ja mam taki i jestem zadowolony za ta cenę naprawdę warto i z tego co ludzie piszą na forum sporo ludzi się decyduje na te tłumiki i jakoś nie słyszałem żeby ktoś narzekał :D

ceter
05-08-09, 13:31
Siemanko

tak jak w temacie, proste pytanie: czy wydech dedykowany do itra podejdzie do civica 6gen qp

z gory buziaki za pomoc!

SoZa
06-08-09, 18:55
witam

po wycieciu kata i wspawaniu przelotowego samochod ma mniejsza max predkość możliwe?

wogole musze sie pozalić
po zrobieniu: wydechy (kolektor 4-2-1 reszta na 2 przelotowych), zmienieniu dolotu (stożek i rura tenzor), wymienie przewodów świec, oleju itp. samochod jest aby głośny a nawet wolniejszy wcześniej latał po 175 km/h teraz ledwie wyciągnąłem 158 na tej samej trasie juz nie wiem co jest nie tak wogole sie kiepsko wkreca na obroty a czysciłem co sie dało wyczyscic. :(


jakiej srednicy masz tą rure tenzora? i poka foto z pod maski

majdan
07-08-09, 23:03
witam

po wycieciu kata i wspawaniu przelotowego samochod ma mniejsza max predkość możliwe?

wogole musze sie pozalić
po zrobieniu: wydechy (kolektor 4-2-1 reszta na 2 przelotowych), zmienieniu dolotu (stożek i rura tenzor), wymienie przewodów świec, oleju itp. samochod jest aby głośny a nawet wolniejszy wcześniej latał po 175 km/h teraz ledwie wyciągnąłem 158 na tej samej trasie juz nie wiem co jest nie tak wogole sie kiepsko wkreca na obroty a czysciłem co sie dało wyczyscic. :(

Problem może tkwić w czymś innym, bo po samym kolektorze 4-2-1 jest zauważalna różnica.

elviss09
07-08-09, 23:12
moze potrzebny jest reset? u mnie pomoglo

Magiq
11-08-09, 10:28
A ja takie pytanie. Chce robić 2.25cala na tłumikach z Mtecha
I nie wiem czy układ od kolektora robić z nierdzewki, kwasówki czy zwykłej ?

W sumie kwasówka jest lżejsza, więc sam sobie odpowiedziałem na pytanie :p

arturwwa
11-08-09, 11:56
gdzie szukac redukcji z 60mm na 45 tak, zeby podpasowalo do d13? na allegro sa same 60 -> 50, a to chyba za duzo, zeby brac sie za spawanie wydechu w d13.

ogolnie plan taki:

zamiast kata: http://allegro.pl/item702058192_sportowy_tlumik_srodkowy_przelotowy_ rm_motors.html juz ze zrobiona srednica 45mm, bez zadnych redukcji

ALBO

strumienica: http://www.allegro.pl/item708690230_strumienica_rm_motors_vw_audi_seat_f iat_honda.html

zalezy mi na tym, zeby na koncu nie ryczal jak samolot, bede jezdzil z silencerem.

końcowy: http://allegro.pl/item702823116_basowy_tlumik_ala_mugen_wm_silencere m_np_civic.html + redukcja.

chyba ze wspawanie dodatkowego tlumika srodkowego takiego jak wyzej pokazalem w miejsce kata pozwoli na jazde bez silencera dostatecznie wyciszajac uklad. do tego oczywiscie 4-2-1 by i-bej.

czara
11-08-09, 12:01
ze strumienicy bym zrezygnował zamiast tego tak jak piszesz wstaw jakiś dobry tłumik przelotowy, powinno trochę wyciszyć cały układ

kenny
11-08-09, 12:01
najpierw odpowiedz sobie na ile lat potrzebujesz ten układ

arturwwa
11-08-09, 12:03
jeszcze ze 4 ;>

czara
11-08-09, 13:18
4 lata to i zwykły pożyje :D

arturwwa
11-08-09, 13:25
ale nie jezdzi :D chodzi o to, ze jutro wpadaja mody z gaznikiem wiec i przelotowy wydech by sie przydal. potem walek i w okolicach 100km. najwiekszy problem mam z tymi średnicami, nie wiem co i jak dobrac.

laifstyle
14-08-09, 18:12
Problem :/
Wydmuchało mi uszczelkę w 4 2 1 e-bay tą mnejszą..

wiem ,ze w wielu przypadkach tak sie dzieje, wobec tego jak sobie z tym poradzić ?
Czy mozna kupic taka lub jakis zamiennik ? Jesli tak to gdzie ?

Ewentualnie zrobić, tylko gdzie dostac tego typu materiał ?
Moze z arkusza miedzi mosiadzu wyciać, Tylko czy wytrzyma temp. ?

skolopendra
14-08-09, 20:30
są zakłady które zrobią każda uszczelkę wg wzoru ,przynajmniej w krakowie .ktoś płacił za zrobienie jej ok 20 zł


Problem :/

Piast87
14-08-09, 21:06
uszczelkę w 4 2 1 e-bay tą mnejszą
ostatnio na allegro widziałem, że ktoś sprzedawał uszczelki do tych kolektorów.

RogeR
15-08-09, 12:57
Ta uszczelka jest identyczna jak w... Fordzie Escorcie/Fiescie :D Podejdź do sklepu motoryzacyjnego i niech Ci pokarzą wszystkie uszczelki kolektorowe z tych aut, coś napewno dobierzesz ;) Zabierz starą ze sobą na miarę.

dyssek
16-08-09, 12:22
Witam
naczytalem sie tych postow i troche sie dowiedzialem ale teraz konkretnie

tlumnik koncowy... jaki? prosze o linki do allegro bo inaczej to sie nie dogadamy... jedno zastrzezenie... niech mi nie wyje tak ze nie bede swoich mysli slyszal... cicho ale z pomrukiem xD

aha... i co zamiast kata? rurka z kwasowki?? nie bedzie za glosno??

aaa no i maine auto to D13B2

skolopendra
16-08-09, 13:38
tlumnik koncowy... jaki? prosze o linki do allegro bo inaczej to sie nie dogadamy... jedno zastrzezenie..

możne jeszcze za rączkę i siusiu :eek:


niech mi nie wyje tak ze nie bede swoich mysli
tyle postów na temat,a u ciebie brak zrozumienia


aha... i co zamiast kata? rurka z kwasowki?? nie bedzie za glosno??


JW
szukaj i myśl
http://www.allegro.pl/search.php?string=t%C5%82umik+&category=620

dyssek
16-08-09, 14:13
możne jeszcze za rączkę i siusiu :eek:


tyle postów na temat,a u ciebie brak zrozumienia



JW
szukaj i myśl
http://www.allegro.pl/search.php?string=t%C5%82umik+&category=620


No to dzieki za pomoc:confused:
Czytalem, patrzylem ale przeleciec prawie 200 stron tego tematu i znalesc konkretna odpowiedz to... sztuka tymbardziej ze jak ktos zadaje pytanie podobne do mojego to zaraz reakcja uzytkownikow jest identyczna jak z twoja.
A jesli chodzi o moje pyatnie to w temacie wydechu jestem strasznym laikiem i nie chce samemu nic wymyslac dlatego poprosilem o linki do allegro bo moze ktos by polecil co ma wlozone u siebie.

Piast87
16-08-09, 14:49
Większość ala mugenów działa podobnie, bez wkładki ryczy jak głupi, z wkładką cichutko, ciekawa opcja to silencer regulowany z nim jest akurat.

Luczakhomer
17-08-09, 10:29
ostatnio na allegro widziałem, że ktoś sprzedawał uszczelki do tych kolektorów.

Wytrzymała u mnie 8 dni :(

rafalb33
17-08-09, 12:42
Ja dorobilem sobie z blachy miedzianej. Hand-made przy uzyciu wiertarki i pilnika. Blacha jest grubosci z 4mm i za chiny ludowe jej nic nie ruszy. Koszt ~20zl za kawałek miedzi.

majdan
18-08-09, 13:04
Wytrzymała u mnie 8 dni :(

U mnie sie trzyma. Dodatkowo zabezpieczona prepatarem do wydechów

milycoupe
18-08-09, 13:09
Mi też wydmuchało, kupiłem tą z allegro i jak narazie nic sie nie dzieje przez ok 2 m-ce :)

lasur
18-08-09, 14:55
Wytrzymała u mnie 8 dni :(

Po co bawić się w podkładki, przeceiz te dołączane do ebajowych kolektorów są naprawde g*wniane. Lepiej zeszlifować łączenie 4-2 tak aby powierzchnie przylegały do siebie jak najlepiej (ponieważ standardowo to nawet z podkladką jest szczelina ;p ) Zeszlifowane połączenie uszczelnić np loctitem i zakładać. Ja na tym rozwiązaniu śmigam chyba 4 mc i jak do tej pory wszystko czyste , nie odymione, no a co najważniejsze...kolektor nie pierdzi :D

Fala
18-08-09, 20:32
Walczę z tym samym problemem ;] Po jednym dniu wciskania, uszczelka sie rozpłyneła ;]
A myślicie że "igielit" czy jak to sie tam nazywa, da radę ?

laifstyle
19-08-09, 00:40
Dzieki za pomoc :)
W takim razie, obadam co tam w Fordzie mają... Jak to nie pomorze, to dam do dorobienia lub cos wystrugam w miedzi- co chyba bedzie najbardziej solidną opcją ;)

FALA
" A myślicie że "igielit" czy jak to sie tam nazywa, da radę ? "

pewnie da rade, ale trzeba by bylo wmontowac pierscienie metalowe w utwory
tej uszczelki ,bo tez ja wydmucha...

artek0903
19-08-09, 10:05
ja jezdze juz dw lata na tych ebayowych uszczelkach i nic nie wydmuchalo, chyba trafilem jakas wyjatkowa partie ;)

nani
20-08-09, 19:43
Pytanko


Kupując ebayowy kolektor wydechowy, który ma na wyjściu 2' albo 2,25' cala, bez problemu dalej podejdzie do seryjnego układu wydech.

zarówno kolektor, który ma na wyjściu 2' albo 2,25' będzie plug and play??:)

artek0903
21-08-09, 09:27
2" podchodzi bez problemu, 2,25" zapewne tez

rutkose
28-08-09, 02:08
Debatuję o średnicy wydechu seryjnego VTI i zdania są podzielone - 1,6", 1,8" czy w końcu jest to 2" ??:D

Bo ile mają standardowe Civic-i? 1,5"??

smr
28-08-09, 22:11
witam, mam pewien problem dotyczący powyższego tematu. niedawno kupiłem civica 5g coupe. jest wymieniony 2 i 3 tłumik na Ultera. problem jest w tym że przy prędkości powyżej 90km/h strasznie wyje, nawet jak schodzi juz z obrotów to wyje. orientujecie sie moze czy to wyje ten srodkowy, czy moze łożysko przy kole, bo troszke mnie to podczas jazdy irytuje

jakub005
30-08-09, 13:44
Witam mam pytanko dotyczące tłumika końcowego: Jaki firmę polecacie? (Chodzi mi o cichy/ seryjny) Zmieniam, bo przydarzyło mi się takie coś:

http://img56.imageshack.us/img56/5834/tumikkocowy.jpg (http://img56.imageshack.us/i/tumikkocowy.jpg/)

crash
30-08-09, 14:32
ja mialem kiedys aluminiowany ferroz, cichy wytrzymał ponad dwa lata, teraz mam KM Maloon bo mi sie wycia zachaialo a tera czekam az padnie i bede polowal na cos z kwasowki o seryjnym wygladzie i zeby ciche bylo :) ale co to sam nie wiem jeszcze :/

artek0903
30-08-09, 15:14
witam, mam pewien problem dotyczący powyższego tematu. niedawno kupiłem civica 5g coupe. jest wymieniony 2 i 3 tłumik na Ultera. problem jest w tym że przy prędkości powyżej 90km/h strasznie wyje, nawet jak schodzi juz z obrotów to wyje. orientujecie sie moze czy to wyje ten srodkowy, czy moze łożysko przy kole, bo troszke mnie to podczas jazdy irytuje

jak Ty sie nie zorientujesz to nikt na odleglosc Ci nie wywrozy...

skolopendra
30-08-09, 18:10
http://www.allegro.pl/item717613242_tlumik_honda_civic_pierscien_gumy_gr atis.html

kenny
31-08-09, 10:31
jakub, to co Ci się urwało to standard w hondach, miałem to w chyba w każdej. Podjedź do tłumikarza i niech Ci to pospawa. Koszt ok 40 zł o ile nie trzeba wstawiać rurki.

jakub005
31-08-09, 14:21
jakub, to co Ci się urwało to standard w hondach, miałem to w chyba w każdej. Podjedź do tłumikarza i niech Ci to pospawa. Koszt ok 40 zł o ile nie trzeba wstawiać rurki.

Dzisiaj pojechałem do tłumikarza i powiedział, że właśnie trzeba trochę uciąć i dospawać rurkę. Powiedział także, że jest coś w samym tłumiku nadpalone, albo wypalone ( jak się stuknie w tłumik, to coś lata w środku) więc raczej kupię nowy.

rav100
31-08-09, 23:32
Witam,aktualnie posiadam tego oto a'la mugena
http://allegro.pl/item726430863_basowy_tlumik_ala_mugen_z_silencer_w rc_karbon.html
i chciałbym go wymienic na jakis mniej hardkorowy ;D Chodzi o to ze z włożonym silencerem jest strasznie zamulony:/ moge go rozbujac zaledwie do 140 :/ ale gdy go wywalę to *******ziela jak trzeba ;D Tylko ze wtedy jest tak głosno ze nawet rozmawiac sie nie da :/ Wiec szukam jakiegos kompromisu.Mam wycietego kata i włożona strumiennicę .Macie jakies propozycie? Pozdro .

wojtus1199
01-09-09, 00:53
Panowie mam pytanie, czy kolektor wydechowy do b18 z integry jest taki sam jak do civica b16 i b18? te same rozstawy itp?

skolopendra
01-09-09, 09:47
tak

radar333
01-09-09, 14:35
A jeszcze co do uszczelki w kol 4-2-1 ebay miedzy 4 a 2 to mi też wydmuchało i uszczelniłem to na silikonie wysokotemperaturowym a auto odpaliłem dopiero po kilkunastu godzinach jak się to dobrze ścięło i jeżdżę tak ponad pół roku i wszystko ok! Polecam!

zabas
01-09-09, 21:08
koledzy bo w końcu ostatnich dni dożył mój końcowy. zmiana konieczna. wypadeczek z nim był :D
jak zagra w d16z7 taki zestaw docelowy:
4-2-1 plus AWG przelotowy zamiast kata plus jakiś nowy środkowy ( 50cm wejdzie tak ? ) a na końcu m-tech od dealera oem look ? bedzie głośno ???? na zewnątrz niech ryczy dla mnie wazne by w środku było przyjemnie. średnica rurek seria 2'

aer
03-09-09, 09:57
Witam! Jestem zmuszony wymienić tłumik środkowy w MB1 a z używanych łatwiej dostać ten z MB6. Teraz pytanie czy środkowy + końcowy z MB6 zgrają się z resztą wydechu z MB1? Zdaję sobie zprawę z tego, że wydech w MB6 ma inną średnicę i coś napewno trzeba będzie przerobić. Nie wiem tylko czy wystarczy spasowanie 'nowego' wydechu z otworem w katalizatorze czy trzeba zmieniać coś więcej i czy w tedy cała zabawa nie traci sensu.

stormraider
03-09-09, 20:55
Panowie sprawa taka, w kolektorze z D16Z6 przy łączeniu 4-2 powinna być uszczelka ? Wszyscy piszą, że w ebay'owych wydmuc****, ale o tym z D16Z6 nikt nie wspomina ? Doszedł do mnie dzisiaj kolektor i jest tylko uszczelka do bloku silnika. Myślałem co by silikonem do wys. temp. to skleić jak kolega pare postów powyżej, da rade czy lepiej uszczelki jakiejś szukać ?


Dobra, już wiem, że powinny być 2 metalowe uszczelki. Ma ktoś jakiś namiar ? Jak pójde do motoryzacyjnego to w katalogu znajdą mi je ? Na allegro ktoś sprzedaje, ale w temacie było, że słabe są ?

syndrom
04-09-09, 02:35
Czesc, co wedlug was lepiej zalozyc bo cena jest taka sama

2,5'' na koncowym przelotowym el-teca
czy
2,5'' na srodkowym i koncowym m-techa

Jak z glosnoscia tych ukladow? Wolalbym el-teca ale obawiam sie tylko ze bedzie zbyt darl ryja i lepiej wrzucic 2 m-techy.
Prosze o porade

czara
04-09-09, 08:32
anowie sprawa taka, w kolektorze z D16Z6 przy łączeniu 4-2 powinna być uszczelka ? Wszyscy piszą, że w ebay'owych wydmuc****, ale o tym z D16Z6 nikt nie wspomina ? Doszedł do mnie dzisiaj kolektor i jest tylko uszczelka do bloku silnika. Myślałem co by silikonem do wys. temp. to skleić jak kolega pare postów powyżej, da rade czy lepiej uszczelki jakiejś szukać ?


Dobra, już wiem, że powinny być 2 metalowe uszczelki. Ma ktoś jakiś namiar ? Jak pójde do motoryzacyjnego to w katalogu znajdą mi je ? Na allegro ktoś sprzedaje, ale w temacie było, że słabe są ?

jeśli masz kolektor z D16Z6 to znajda Ci w katalogu ewentualnie weź biała kartkę ołówek przyłóż do łączenia 4 z 2 i odrysuj otwory jeśli byl by problem ze znalezieniem dobierzecie po wymiarach. Jeśli masz ebayowy pisał kolega wyżej ze pasuje od jakiegoś forda.

havok
04-09-09, 16:48
syndrom - im więcej tłumików, tym lepiej dla Twoich uszu.

syndrom
04-09-09, 18:17
syndrom - im więcej tłumików, tym lepiej dla Twoich uszu.

domyslam sie :) tylko ze z wlasnego doswiadczenia wiem ze tlumiki el-teca sa cichsze od m-techa i moze nie bedzie tak wielkiej roznicy miedzy tymi dwoma ukladami?

havok
04-09-09, 18:47
Widzę, że jednak zdecydowałeś się na El-teca. To do czego jeszcze nas potrzebujesz?
Jakbyś nadal miał wątpliwości, to policz objętość jednego i drugiego układu, wliczając w to tłumiki. Sprawdź, ile waty wejdzie do jednego, a ile do dwóch tłumików (w razie jakby co). Gdzie jest dłuższa droga spalin poprzez układ tłumiący?

zabas
04-09-09, 21:10
hej koledzy pomożcie. muszem jednak zmienić pilnie cały wydech od kata wstecz. za kata chce wstawić to :
http://allegro.pl/item725485273_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg.h tml
największy jaki wejdzie
końcowy z mtecha od użytkownia dealer oem look
ale musialbym też wymienić rury pomiedzy nimi idące. czy moge kupić gotowy zestaw to jest rury i środkowy ? czy taki gotowy zestaw z Vti sedana do mnie podejdzie bo wiem ze ma wiekszy środkowy tłumik ? gdzie go dostać ? rozumiem ze też ma 2cale ?
czy takie asmet, polmostrow i itp mają w ofercie do sedana vti bo szczerze nie znalazłem.

arturwwa
04-09-09, 22:15
szybkie pytanie, szybka odpowiedz. koncowy tlumik przelotowy, ktory bede slyszal tylko kiedy depne. koncowka okragla, duza, ale nie taka armata fi100. cos do polecenia znacie?

havok
05-09-09, 00:03
Apexi WS2. Jutro sprawdzam na własnym przykładzie, ale z filmików na necie to jest właśnie taki, jak chcesz :D

pawelcvc
05-09-09, 01:20
Cześć
Panowie , czy kolektor wydechowy dedykowany pod B18C1 bez problemu podejdzie do B18C4 ?

arturwwa
05-09-09, 07:49
Apexi WS2. Jutro sprawdzam na własnym przykładzie, ale z filmików na necie to jest właśnie taki, jak chcesz :D

idealny, ale kosztuje miliardy. a ten m-tech oemowy?

havok
05-09-09, 09:29
Paweł - tak.
Artur - można.

mackoo
05-09-09, 14:11
Cześć
Posypał mi się układ wydechowy i będe go w całości robil. Plan jest taki:
- kolektor 4-2-1
- brak kata
- tłumik środkowy
- plus końcowy
całość na 2 cale, zależy mi by układ nie urywał głowy, więc myślę że powinno być ok

auto to Vgen 1,5 moc ok.100km, warto robić na 2,25 z perspektywą minime czy 2'' starczą ?
pozdr

pawelcvc
05-09-09, 14:53
Paweł - tak.
Artur - można.

Dzięki Piotrek.
Pozdr.

barnie
05-09-09, 23:41
Szybkie pytanie: Czy jest sens zakładać oem końcowy tłumik z EK4 VTI, do seryjnego układu wydechowego z EK3 D15Z6? Co mi to da? Będzie głośniej, przybędzie kucyków? Podejdzie P&P?

stormraider
06-09-09, 14:51
Bedac przy temacie tlumika z ek4 VTI to moze ktos mi powie, w ktorym miejscu tam jest katalizator ?
Zaraz po kolektorze czy przed koncowym ? Chce taki wsadzic do EK3 D15Z6 gdzie katalizator byl 'w kolektorze' i nie wiem gdzie najlepiej teraz go umiescic (jakis sportowy albo cokolwiek, zeby to skrecic cale).

Pati_crx
06-09-09, 16:58
Zaraz za kolektorem.

Lcfr
06-09-09, 18:27
Szybkie pytanie: Czy jest sens zakładać oem końcowy tłumik z EK4 VTI, do seryjnego układu wydechowego z EK3 D15Z6? Co mi to da? Będzie głośniej, przybędzie kucyków? Podejdzie P&P?
nie ma sensu...
sens by był gdyby miał wiekszą puchę może ale one maja taką samą właśnie wg mnie.

kenny
07-09-09, 11:49
z tego co pamiętam to średnice ma większe

zabas
07-09-09, 13:30
http://moto.allegro.pl/item725485273_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg.h tml
jakie podać wymiary dla mojego sedana d16z7 ? długość 40cm i płaski przelot o szerokości 14 czy 17cm ? rura 50cm.

sublove
07-09-09, 16:40
koleś z forum sprzedaje rury na metry.
jako, że muszę zrobić nowy wydech po swapie, mam pytanie.
Jaką średnice dobrać do B16A2? Nie bedzie żadnego turbo itp.
Proszę o jakąś sprawdzoną propozycję.
Pzdr

Colin
08-09-09, 20:30
Witam, mam pytanko posypał mi się końcowy tłumik w angielce MA (silnik D15Z3 V-tec eco), zastanawiałem się czy wstawienie końcowego wydechu od Vti (też angielka) nie odetka troszke silnika czy lepiej kupić jakiś dedykowany??

sane
08-09-09, 20:34
koleś z forum sprzedaje rury na metry.
Jako, że muszę zrobić nowy wydech po swapie, mam pytanie.
Jaką średnice dobrać do b16a2? Nie bedzie żadnego turbo itp.
Proszę o jakąś sprawdzoną propozycję.
Pzdr

2,25"

krugger
10-09-09, 00:29
witam, mam nastepujacy wydech w moim d16z6: zamiast kata srodkowy przelotowy oem honda za nim drugi srodkowy rowniez przelotowy i koncowy komin ala apexi.. dzwiek jest dosc zacny ale jezdze z tym dosc dlugo i jest juz jak dla mnie za glosno, nie chce zrezygnowac z koncowego ze wzgledu na wyglad a chce zeby bylo chociaz troche ciszej. Silencer to porazka jak dla mnie bo wyglada zle...jak korek w dupie :c dalo by rade kupic srodkowy ale komorowy ? czy wszystkie srodkowe sa przelotowe ? co poradzicie ?

Lcfr
10-09-09, 00:31
co poradzicie ?
najtaniej=zmienic tylny
czyli koomorowy jaksis... (el-tec z dużą puchą, ulter-dedykowany czyli z dużą puchą lub Twin LooP)

na pęwno bedzie ciszej...

radar333
12-09-09, 12:01
Panowie jest jakiś tańszy a równie skuteczny zamiennik bandaża termoizolacyjnego do owinięcia kolektora wydechowego? Gdzieś czytałem na tym forum że ktoś modził coś z kocem gaśniczym ale nie mogę tego znaleźć teraz. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

...Bartuś...
12-09-09, 16:00
Nie rozumiem po co kombinować z jakimiś kocami skoro 10m bandaża kosztuje 70zł i niech mi ktoś nie mówi że tyle nie ma bo jestem ciekaw za co tankuje :)


A co do wydechu w B16 to 2.25 na dwóch tłumikach daje najlepsze efekt przyrostu mocy do głośności...A i przy okazji zmień seryjny kolektor wydechowy bo jest beznadziejny :)

radar333
13-09-09, 12:54
10m bandaża kosztuje 70zł
Myslałem że drożej. W takim razie nie ma co kombinować.

czara
13-09-09, 14:00
Cytat:
Napisał ...Bartuś... Zobacz post
10m bandaża kosztuje 70zł
Myslałem że drożej. W takim razie nie ma co kombinować.

mi udało sie nawet dotrzeć do producenta takich bandaży i przy większym zakupie miałem cos koło 40 gr za metr:D

skolopendra
13-09-09, 15:22
Ma ktoś jakieś doświadczenia?

mam można pociąć na paski i owinąć

wojtus1199
13-09-09, 23:29
mi udało sie nawet dotrzeć do producenta takich bandaży i przy większym zakupie miałem cos koło 40 gr za metr:D

a to ciekawe bo ja tez dotarłem do producenta brandazy takich troche lepszej jakosci i przy większym zamówieniu dostałem cene 6.50-7zł za metr

czara
14-09-09, 00:20
no to nie wiem do jakich producentów dotarles ale mi udało sie dostać naprawdę do bezpośredniej fabryki bo bandaż jest bardzo gruby mocno uzbrojony drutem wytrzymuje temp. 1200 stopni i dostałem cenę coś kolo 40 gr. z tego co pamiętam zamawiałem chyba z lodzi.

kenny
14-09-09, 00:56
jesteś pewien tych 40 gr/ metr? dawaj namiary :)

czara
14-09-09, 08:34
nie ma sprawy, znalazłem adres. trochę przesadziłem bo cena jest 4,50 ja w sumie brałem jej dużo to dostałem cenę 4,20 myślę ze i tak niezła ;]
kenny poszło PW

kenny
14-09-09, 13:50
Dodam, że to są ceny netto :)

Choć faktycznie cena b dobra. Teraz widać ile przycinają sklepy "tjuningowe".

czara
14-09-09, 15:32
netto netto ale normalnie wystawia fakturkę :D

zabas
14-09-09, 22:08
chciałbym jutro zamówić wydech środkowy. czy wydech od eg9 środkowy podchodzi plug&play do mojego eh9 z d16 ? jest 2 cale ? tylko tyle musze widzieć. poprostu czy to to samo bo nie moge znaleźć do eg9 zamiennika

radar333
15-09-09, 10:55
Z EG6 i EG9 VTi B16A2 ma 2 cale (50 mm). Wiem bo szukam środkowy z EG6 do swojej EG4. Ale czy z sedana do coupe pasuje plug&play to nie wiem.

zabas
15-09-09, 20:59
hehe ale ja mam sedana :P eh9 to sedan - odpowiednik eg5 w hatchu tak jak eg9 to odpowiednik eg6 w hatchu :D
popytam więc jutro bo taki wydech mi potrzeba :D dzieki za pomoc :)

Lcfr
15-09-09, 21:04
wydech środkowy jest taki sam długością w kazdym 5gen i 6gen wg mojej empirycznej wiedzy
róznica polega na jego średnicy (w zależnosci od silnika) oraz tylnym tłumoku (w zależności od silnika= wielkośc puszki i w zaleznosci od nadwozia qp i sedan taki sam a 3 d inny.

zabas
15-09-09, 21:38
Dziekuje za wyjaśnienie Lcfr:) jak zawsze pomocny :) pozdro

kenny
15-09-09, 22:52
Nie mogę się zgodzić z LCFRem. Jak kiedyś zakładałem wydech z ITRa to EK4 3d to trzeba było trochę przerabiać kolanka z tyłu. Co dokładnie to nie pamiętam. Natomiast do EG wydech z ITRa pasuje idealnie.l

tyniek
17-09-09, 19:23
Mam takie pytanko. Czy kupujac wydech koncowy majacy wlot 3" i wiecej nie bedzie mailo to skutkow ujemnych jesli chodzi o caly uklad wydechowy majacy 2"??

...Bartuś...
17-09-09, 19:58
Ziom 3cale to się wsadza do mocnego Turbo a nie do serii będziesz miął same ujemne efekty...Weź 2 lub 2.25 i nie kombinuj

tyniek
18-09-09, 05:35
Ja sie tylko pytam. Bo sa dostepne uzywane wydechy i sa na pewno pod Turbo. Tylko, ze chodzi mi o uciecie jak najblizej wlotu tlumika rury i dospawanie swojej tak zeby sie polaczylo. I czy to tez bedzie mialo ujemny efekt??

czara
18-09-09, 08:10
mam pytanie ile centymetrów od kolektora wydechowego mam wspawać tłumik przelotowy? od razu dodam ze opcje bez tłumika z rurka juz przerabiałem i metaliczny dziwek który sie wtedy wydobywał trochę mnie irytował wiec wstawiłem przelotowy tyle tylko ze tlumikarze wspawali mi go zaraz za kolektorem a ktos mi ostatnio mówił ze jest za blisko. wiec jak powinien być? ktoś sie orientuje?

rutkose
18-09-09, 09:56
Siemka.

Mam wypatrzony tłumik końcowy z tym, że ma on wejście o średnicy 3", a ja układ na 2". I tutaj pytanie, czy można to wejście 3" (rurę) przyciąć jak najbliżej tłumika i zamiast tego wspawać 2". Pytam bo okazja jest fajna, tłumik mi się podoba, ale ogranicza mnie średnica jego wejścia. Czy tłumikarz sobie z tym poradzi bez problemu??

Aha ten tłumik końcowy jest pod turbo - stąd ta średnica.

kenny
18-09-09, 10:45
Robisz trąbkę z wydechu, może być głośno.

tyniek
18-09-09, 16:10
kenny gosno rozumiem ale czy to bedzie mialo wplyw na osigi auta i na rozprezenie??

rutkose
19-09-09, 22:35
Standard - gówno się dowiedziałem...

Tompro
19-09-09, 23:12
Siemka.

Mam wypatrzony tłumik końcowy z tym, że ma on wejście o średnicy 3", a ja układ na 2". I tutaj pytanie, czy można to wejście 3" (rurę) przyciąć jak najbliżej tłumika i zamiast tego wspawać 2". Pytam bo okazja jest fajna, tłumik mi się podoba, ale ogranicza mnie średnica jego wejścia. Czy tłumikarz sobie z tym poradzi bez problemu??

Aha ten tłumik końcowy jest pod turbo - stąd ta średnica.


Standard - gówno się dowiedziałem...

Zadajesz pytanie o które powinieneś spytać gościa co montuje tłumiki i się dziwisz, że nie ma odpowiedzi. Nikt ci nie powie czy tłumikarz zrobi lub nie. Jeden pokombinuje i zamontuje a drugi powie, że się nie da.

tyniek
20-09-09, 07:01
Tompro chodzi o osiagi auta, a nie czy da sie zamontowac bo da sie na pewno. Rutkosowi chodzi bardziej o to czy nie bedzie mialo to ujemnego wplywu na przeplyw spalin jak sie zrobi mala trabka.

Tompro
20-09-09, 08:39
Tompro chodzi o osiagi auta, a nie czy da sie zamontowac bo da sie na pewno. Rutkosowi chodzi bardziej o to czy nie bedzie mialo to ujemnego wplywu na przeplyw spalin jak sie zrobi mala trabka.

Ja tam widze pytanie o montaż, ale każdy czyta jak mu wygodnie. Osiągi o ile ci się zmienią to raczej niewiele bo i tak cała reszta wydechu jest 2 calowa, więc te pare cm grubszej rury nie zrobi większej różnicy. Co do głośności to fakt, będzie mega głośno, no chyba, że się wrzuci silencer.

tyniek
20-09-09, 12:36
Ok dziekuje. Juz wszystko wiem i uzyskalem wszystkie odpowiedzi. Pozdro

kenny
20-09-09, 21:09
Jakby kolega rutkose cofnął się o kilka stron to by poczytał o teorii budowania układów wydechowych, ale po co.

skolopendra
20-09-09, 21:38
nie ma sprawy, znalazłem adres. trochę przesadziłem bo cena jest 4,50 ja w sumie brałem jej dużo to dostałem cenę 4,20 myślę ze i tak niezła ;]
kenny poszło PW

nie na pw tylko wrzuć :D

19piter20
20-09-09, 21:56
Który tłumik byście polecili do VI g. 3 drzwi 98 rok ??
http://www.allegro.pl/item745082738_tlumik_apexi_n1_opalany_mugen_jdm_4_ cale_tuning.html
http://www.allegro.pl/item746128108_tlumik_maly_wm_sport_mugen_strumieni ca_op.html

skolopendra
20-09-09, 22:46
żaden

19piter20
20-09-09, 22:50
dlaczego żaden??

czara
20-09-09, 22:55
ZPH Colmet
63-300 Pleszew
tel. 062 74 27 853
Zbigniew Kaźmierski "

maciek070188
20-09-09, 23:06
wm

19piter20
20-09-09, 23:09
a może lepiej coś takiego ??
http://www.sctuning.nazwa.pl/sctuning/podstrony/oferta/tlumiki/oferta_tlumiki_mugenburn.html

kicivic
20-09-09, 23:14
http://moto.allegro.pl/item741591358_wydech_ulter_sport_stal_nietdzewna_n owy.html
Obczaj moze cos takiego. W Warszawie udalo mi sie kupic taki za smieszna kase ale jeszcze nie zalozylem wiec nie wiem jaki efekt bedzie.

19piter20
20-09-09, 23:27
nie wiem czemu ale ciągnie mnie do tego tłumika
http://www.sctuning.nazwa.pl/sctuning/podstrony/oferta/tlumiki/oferta_tlumiki_apexin1burn.html

analyzer64
20-09-09, 23:33
Co prawda w EG4 mam wydech ala' Apexi N1 jak ten z pierwszego linka (u mnie produkcji RS Type) i stwierdzam że jest to wydech dość głośny, nie nadaje się według mnie w dłuższą podróż, więc jeśli zależy Ci na komforcie jazdy w kwestii głośności to Apexi N1 bym odradzał, nawet w wersji z wkładką.

Aha, co by nie było mam oryginalny układ wydechowy, tylko tłumik końcowy jest zmieniony.