PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki silnik wybrac? Pomóżcie w wyborze! (Poradnik)



Strony : 1 [2] 3

jacente
03-09-10, 10:50
No bo po co wkładać d15z8 skoro to vtec-e. Mało podatny na mody. Jak się swap robi to z myślą o zwiększaniu mocy ;)

skolopendra
03-09-10, 15:37
Jak się swap robi to z myślą o zwiększaniu mocy ;)

albo z myślą o bezawaryjnej jeździe

KiF
14-09-10, 22:47
witam wszystkich jaki silnik można dopasować w miejsce D16y8??

Yotomeczek86
14-09-10, 23:13
Albo ten sam, lub B seria. Pchanie się w d16z6 to szkoda kasy - przeróbka wiązki itp.

Vermilion
16-09-10, 01:06
A co powiecie na Del Sol z D16Z6? Chcę coś co można by bez większych problemów na napęd na tył wałem ustawić.

klema
18-09-10, 11:19
z d16z6 rwd?

kacza_mc
20-09-10, 00:51
A co powiecie na Del Sol z D16Z6? Chcę coś co można by bez większych problemów na napęd na tył wałem ustawić.

buhaha, ale na poważnie, z małpy lalki nie zrobisz, (chociaż d16z6 to nie małpa, a napęd na tył to nie lalka )
do sedna, chcesz mieć RWD to masz tu linka Jak bardzo łatwo zrobić RWD :) (http://honda-tech.com/showthread.php?t=1645997)

od razu pisze że to d16z6 możesz mi sprzedać a sobie kupić silnik mocowany wzdłużnie ( nie mówiąc o skrzyni, wale, moście, całego zawieszenia z tyłu ( z przodu też) itd. itp. ... wnioskuj ;)

skolopendra
20-09-10, 17:12
A co powiecie na Del Sol z D16Z6? Chcę coś co można by bez większych problemów na napęd na tył wałem ustawić.

myślę z w 3 nocki pod blokiem do ogarnięcia temat :)

http://honda-tech.com/showthread.php?t=1645997

kacza_mc
23-09-10, 23:28
przecież podałęm ten sam link :)

jacente
25-09-10, 17:36
http://www.youtube.com/watch?v=ypXa39yvoB4
Tu macie cerate RWD :D

madnes
29-09-10, 10:48
mam 1.3 jest dobry male spalanie i dynamiczny, ale bierz mocniejsze wersje 1.5 1.6

KOWAL ziom
11-10-10, 22:55
jeżeli ktoś rozpatruje RWD, to już dużo łatwiej jest zrobić AWD. w Polsce jest kilka civów, które mają AWD i na niektórych forach masz kompletną instrukcję przeróbki. Jest to mega trudne i mało kto może się tego podjąć, ale łatwiejsze niż RWD

klimo
22-11-10, 17:37
Witam! Rozważam zakup 3-drzwiowego Civica V generacji. Zastanawiam się nad silnikami 1.5 i 1.6 VTEC. Który z nich będzie lepszym wyborem? Generalnie chodzi o to który jest lepszym kompromisem pomiędzy osiągami a niskimi kosztami utrzymania? Ile te silniki rzeczywiście spalają i w jakich warunkach (głównie w trasie i cyklu mieszanym, o spalaniu w mieście widzę co pisaliście) oraz jaka jest ich ogólna trwałość? Wiem że w 15 letnim aucie wszystko może się zepsuć, ale który z tych silników uchodzi wśród Was za bardziej bezawaryjny i jakie są słabe punkty tych silników? W których miejscach mogą być jakieś wycieki, co może wymagać naprawy/wymiany(pierścienie, układ zaworowy etc)? Większość Civików V gen. to niestety wyeksploatowane szroty, często po grubych dzwonach, ale jeśli znajdę coś we w miarę dobrym stanie (tzn. proste i bez problemu jeżdżące) to jakie są szanse, że przez jakiś czas pojeżdżę bez inwestowania większych pieniędzy w nieplanowane naprawy? Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

btw jest na tym forum jakiś osobny temat lub dział, w którym można pytać o wystawione w ogłoszeniach np. na allegro auta? Na innych forach często coś takiego się spotyka, a tu jakoś znaleźć nie umiem.

artek0903
23-11-10, 09:58
jest w Hyde Parku w podwieszonych: Chcę-kupić-honde-zna-ktoś-to-auto-Warto (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?11761-Chcę-kupić-honde-zna-ktoś-to-auto-Warto)

hemicuda83
23-11-10, 13:30
jeśli chodzi o mnie..miałem 1.3 1.5 teraz 1.6 vtec......1.6 vtec z tych 3 najrozsądniejszy..przy małym przebiegu i zadbanym silniku..

unckle
29-11-10, 00:51
witam
obecnie siedzi w furze d14a4, - pytanko czy i z jakimi komplikacjami możliwe jest wswapowanie :) d15z6??
pytanie bierze się stąd że w fure dużo zainwestowałem i nie chce sie jej pozbywać, a jednak spalanie 10l w miescie mnie dobija...

lozek
30-11-10, 01:03
witam
obecnie siedzi w furze d14a4, - pytanko czy i z jakimi komplikacjami możliwe jest wswapowanie :) d15z6??
pytanie bierze się stąd że w fure dużo zainwestowałem i nie chce sie jej pozbywać, a jednak spalanie 10l w miescie mnie dobija...

chcesz tani silnik i male spalanie + średnie osiągi to d15z6.

Chcesz całkiem przyjemne osiągi i małe spalanie to np d16z6. Ja jestem zadowolony z takiej "zamianki" :) Mniej pali, lepiej jedzie - ogólnie same plusy

unckle
30-11-10, 18:29
hehe to wiem, ja sie pytam jak wygląda opcja podmiany d14a4 na d15z6 - czy będzie to bardzo kłopotliwe, czy w normalnym warsztacie japończyków powinni dać radę no i które elementy trzeba będzie podmienić ale podejrzewam że poleci z pod machy praktycznie wszystko łącznie z klimą, chyba że się myle.
i co sądzicie o takiej operacji - czy jest opłacalna, biorąc pod uwagę że np wymiana rozrządu to z 400zł pochłonie, albo wym sprzęgła z 600zł..

lozek
01-12-10, 00:48
hehe to wiem, ja sie pytam jak wygląda opcja podmiany d14a4 na d15z6 - czy będzie to bardzo kłopotliwe, czy w normalnym warsztacie japończyków powinni dać radę no i które elementy trzeba będzie podmienić ale podejrzewam że poleci z pod machy praktycznie wszystko łącznie z klimą, chyba że się myle.
i co sądzicie o takiej operacji - czy jest opłacalna, biorąc pod uwagę że np wymiana rozrządu to z 400zł pochłonie, albo wym sprzęgła z 600zł..

Jak chcesz koniecznie to d15z6 to rób, ale ja bym tego nie zrobił, szkoda kasy.

Musiałbyś wymieniać cały silnik z osprzętem, wiązką, kompem itd. półosie, skrzynia (jest krótsza niż ta od d15z6) i klima to jedyne rzeczy jakie byś mógł sobie zostawic :D

marcinziom
24-01-11, 17:37
Witam!
Od jakiegoś czasu zacząłem się przyglądać Hondzie Civic, teraz już szukam modelu do kupienia więc zacząłem zagłębiać się w silniki. Szukam silniczka który będzie miał dobre przyspieszenie i był dynamiczny (10-12 s do 100km/h) ale jednocześnie nie wymagał ode mnie poświęcenia wszystkich pieniędzy na benzynę. Znalazłem odpowiadający mi silnik 1.5 VTEC e, ale po dłuższych poszukiwaniach udało mi się znaleźć, że owy silnik występuje tylko w wersjach pięciodrzwiowych. Stąd moje pytanie czy to prawda i jeśli tak to dlaczego, wydaje mi się ze wersja 3d nie jest wcale mniej popularna od wersji 5d tym bardziej ze wiele osób kupując hondę che mieć słynnego vtec'a pod maska. Jeśli jednak okaże się, że to prawda to jaki inny silnik będący alternatywą do tego co napisałem i uwzględniający moje potrzeby by by dla mnie dobry. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jak najszybciej chce mieć własną civkę w garażu :P.
pozdrawiam,
Marcin.

artek0903
24-01-11, 18:15
zle szukales, silnik ten wystepuje w 3, 4 i 5d

marcinziom
24-01-11, 21:30
Faktycznie, dzięki stary, na autocentrum jest napisane nie wyraźnie. Przy sedanie napisali VTEC a przy hatchbacku już tylko 1.5 oraz 1.4 bez VTEC. Mam jeszcze prośbę, czy mogli byście drodzy forumowicze napisać coś o tych silnikach i porównać jeśli ktoś miał styczność, wersję 90 KM 114KM? I jeśli ktoś wie to napisać o tej diodzie kiedy zmieniać bieg żeby było dobre spalanie, w której wersji ona występuje? I ponieważ nie che zakładać nowych temató to jeśli ktoś jeździł golfem IV albo audi a3 to jeśli może napisze tutaj krótkie porówanie konfortu jazdy i precyzji prowadzenia a także wykończenia. Głównie chodzi mi jednak o napisanie coś o silnikach. Pozdrawiam, Marcin.

Jeszcze bardzo proszę żeby ktoś uprzejmy napisał które to dokładnie wersje silnikowe to V-tec bo patrząc na to co jest w internecie (autocentrum) to trudno to wywnioskować. Z tego co szukam to 90KM maja tez silniki które nie są vtec'ami (1.4 iS)chyba tylko 114KM to już jest pewne ze V-tec bo żaden inny takiej mocy nie rozwija.

nikog0
25-01-11, 10:20
@marcinziom
civic VI gen:
1,4 (90KM)
1,5 VTEC (114KM) - oszczędniejszy niż 1,4 (spala ok 1-1,5 dm3 mniej na 100km, ale jeździ się podobnie dynamicznie jak 1,4 (który ma krótszą skrzynie biegów))
1,6
a w wersji 5d i kombi- też 6gen (95-01) (produkowane w Anglii) także silnik 1,8 VTI (169KM, VTEC)

tylko nadmieniłem, bo sporo odmian silników w 6 a zwłaszcza 5 genie było, poszukaj a znajdziesz, inaczej się nie nauczysz.

Dissnej
11-02-11, 11:14
Jeszcze do niedawna jeździłem MB2 z silnikiem D14A8 (niestety poszła na żyletki). Teraz najprawdopodobniej wybór padnie na 3d z '99 lub '00. Chodzi mi po głowie D15Z6 ale wybór aut z tym silnikiem jest tak mały, że chyba musiałbym długo szukać. W poprzednim aucie w sumie mocy wystarczało (90% jazdy w mieście). Czy silnik 90KM w 3d będzie choć trochę bardziej żwawy z racji mniejszej masy?

skolopendra
11-02-11, 11:34
0KM w 3d będzie choć trochę bardziej żwawy

nie
choć zawsze możesz zmienić skrzynie i będzie ok

Dissnej
11-02-11, 11:40
No nic, chyba mimo wszystko wybiorę 1.4 bo w większy wybór i niższe ceny a w mieście chyba nie bardzo odczuje brak tych 24KM w porównaniu z D15Z6 i długą skrzynią.

skolopendra
11-02-11, 11:52
masz tu żwawsze
http://otomoto.pl/honda-civic-1-6-b-16v-120km-zarejestrowan-C17428914.html

roha
12-02-11, 19:22
witam serdecznie wlasnie udalo mi sie nabyc honde civic coupe 95 roczek :) i chcialbym z tej hondy zrobic cudo zamierzam zaczac od silnika i mam do was takie pytanie czy mozna upchnac silnik do tego modelu z hondy prelude 2.2 vtec czy niebardzo ??czy komora wymaga jakis przerobek lapy tez ?? czy moze doradzicie jaki silnik upchnac aby to jezdzilo bardzo lepiej :P niz to co juz jest pod maska czyli silnik 1.5. prosze pomozcie doradzic... kolejna sprawa ze potrzebowalbym kogos kto by mi silniczek zamontowal taki wiekszy i jakie koszta...

skolopendra
12-02-11, 19:37
czy mozna upchnac silnik do tego modelu
wszystko można
lecz tu nie ten dział
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/forumdisplay.php?48-Turbo-NA-Swap

roha
12-02-11, 20:00
no to mi odpowiedzialem... ja szukam powaznej porady a nie ze da rade bo to i ja wiem ze da rady....ale chce uzyskac powaznego doradzenia co i jak....zawsze chcialem miec ta honde poto aby sobie ja zrobic dlatego pytam

xandu
13-02-11, 00:22
to zapytaj w odpowiednim dziale. czemu pytasz tutaj, skoro to temat "Jaki silnik wybrac? Pomóżcie w wyborze! (Poradnik)" a Ty juz silnik masz wybrany 2.2 vtec (to pewnie h22). przyznasz racje ze cos tutaj nie pasuje?

roha
13-02-11, 15:28
no wlasnie nie. bo po pierwsze to moja pierwsza honda i pytam jak wyglada sprawa upchniecia tego pod maska mojej hondy czy lepiej ten silnik co jest 1.5 poddac modyfikacja??:)

skolopendra
13-02-11, 15:46
czy lepiej ten silnik co jest 1.5

może zastanów się na spokojnie :)

roha
13-02-11, 15:50
no wlasnie sie zastanawiam i potrzebuje znawcow hondy sie dowiedziec co jest 5 bo niechce czegos spieprzyc :) chce miec fajne autko do zabawy w niedziele :) i zeby przetrzepac niejednemu skore na skrzyzowaniu :)

[H] Dylu [H]
14-02-11, 16:48
no to mi odpowiedzialem... ja szukam powaznej porady a nie ze da rade bo to i ja wiem ze da rady....ale chce uzyskac powaznego doradzenia co i jak....zawsze chcialem miec ta honde poto aby sobie ja zrobic dlatego pytam

Ale w dziale, który zalinkował skolopendra, znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące swapów różnych silników w różne nadwozia... również H22 w V genie. Trzeba się tylko nieco pofatygować i poszukać.

roha
14-02-11, 22:02
dzieki wreszcie jedna normalna odpowiedz wielkie dzieki a prosilbym cie jakbys mi pomogl znalesc to i podac gdzie to znajde bo prowadze warsztat i jestem strasznie zapracowany od rana do nocy i niemam nawet minuty czasy :( .....bylbym wdzieczny

Dissnej
19-02-11, 14:39
jakbys mi pomogl znalesc to i podac gdzie to znajde bo prowadze warsztat i jestem strasznie zapracowany od rana do nocy i niemam nawet minuty czasy :( .....bylbym wdzieczny

Ręce mi opadły. Może Ci jeszcze siusiaka potrzymać przy sikaniu:confused: Człowieku ogarnij się.

yamakas
01-03-11, 09:47
Włączę się tak troszkę z boku w dyskusje. Mam EG4 z D15B2 ostatnio znowu nawalił więc zapadła decyzja na SWAP. Ogólnie chce D serie wkładać pod maskę z początku myślałem nad D16Z6 lub D15B o ile do pierwszego sporo gratów w dobrej cenie jest to do drugiego już słono kosztują jednak znajomy zaproponował mi aby przejść na D16Y8. Ponoć lepsza baza pod mody niż D16Z6. Wiem że już na OBD2 jest ale to z kolei stwarza problem z IMO. Co wy polecacie włożyć z D serii do jaja.

skolopendra
01-03-11, 12:31
ale to z kolei stwarza problem z IMO.

obd1 z gotowymi mapami kupisz już za 300zł ,bez imo .pod przyszłe strojenie będzie jak znalazł

Sewes
08-03-11, 21:59
Przymierzam się do kupna Hondy Civic Hatchback VI. W grę wchodzi raczej wersja 1.4 lub 1.5. Wymagam od samochodu aby było dynamiczne jak i zarazem ekonomiczne oraz oczywiście jak najmniej awaryjne. Jestem młodą osobą więc samochodzik musi posiadać czasem 'kopa'. W grę jak narazie wchodzi silnik seryjny (nie swap). Spalanie ok 7,5l~ (cykl mieszany). Co polecicie młodej osobie ? Trapi mnie to pytanie już któryś raz z kolei. Można podawać symbole silników.

skolopendra
09-03-11, 13:22
Trapi mnie to pytanie już któryś raz z kolei. Można podawać symbole silników.
jak trapi to rusz w końcu głową :cool:


http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?10527-SPECYFIKACJA-SILNIK%D3W-HONDA-CIVIC-1988-2000

DavidVTEC-E
19-04-11, 13:06
Czym sie rozni silnik w 6 gen D15Z6 od D15Z8 ?? :)

skolopendra
19-04-11, 13:57
D15Z6 od D15Z8 ?

odpowiedz masz w tabeli powyżej :rolleyes:

DavidVTEC-E
19-04-11, 18:53
nie widze zadnej tabeli ^^

rafal86
19-04-11, 19:20
w tym linku masz tylko trzeba zjechać nizej i masz tabele z silnikami w 6gen
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?10527-SPECYFIKACJA-SILNIK%D3W-HONDA-CIVIC-1988-2000

Kriss91
19-04-11, 21:31
Czy przy swapie z D16Y7 na D16Y8 lub D16W4 wystarczy wstawić słupek z kolektorami i kompem, zaś cała reszta będzie pasować?

SiWy4397
25-04-11, 13:30
To wkoncu D15Z6 to nie jest vtec-e? tylko d15z8?

lozek
25-04-11, 16:09
d15z6 to tez vtec-e

Ordi
07-06-11, 00:26
Pany, szybkie pytanie i trochę z dupy:

Chce kupić civica 6gen dla żony. Silnik benzyniak i bez LPG. Silnik obojętnie jaki bo to auto na początek na pierwszy rok nauki po zdaniu prawka :p
Po roku pewnie kupie jej inne auto a 6gen chciałbym zostawić dla siebie i wsadzić sinik B18C4 + jakieś przeróbki na KJS itd...

I teraz pytanie: Czy do budy 6gen z dowolnym silnikiem da później radę wsadzić B18C4? Czy są jakieś ograniczenia, że np do seryjnej budy z silnikiem 1.4 nie da rady wsadzić tego B18?
Dzięki za pomoc

lozek
07-06-11, 00:30
Pany, szybkie pytanie i trochę z dupy:

Chce kupić civica 6gen dla żony. Silnik benzyniak i bez LPG. Silnik obojętnie jaki bo to auto na początek na pierwszy rok nauki po zdaniu prawka :p
Po roku pewnie kupie jej inne auto a 6gen chciałbym zostawić dla siebie i wsadzić sinik B18C4 + jakieś przeróbki na KJS itd...

I teraz pytanie: Czy do budy 6gen z dowolnym silnikiem da później radę wsadzić B18C4? Czy są jakieś ograniczenia, że np do seryjnej budy z silnikiem 1.4 nie da rady wsadzić tego B18?
Dzięki za pomoc

Nie ma żadnych ograniczeń, co więcej - nie jest to nazbyt trudne i nie ma jakieś wielkiej rzeźby :)

giancardi
03-09-11, 01:17
Witajcie,

Mam nadzieję, że w dobrym wątku piszę.

Otóż zastanawiam się nad kupnem Civic VI. Mam na to jakieś 8-8.5tys zł.
Zależy mi żeby zmieścić się ze spalaniem w około 8 litrach przy spokojnej, ekonomicznej jeździe w mieście.
Czy patrzeć wtedy na ten silnik 114KM 1.5? To jest rozumiem VTEC bez "E" (tak jest w specyfikacjach) mający jednak cechy też tego ekonomicznego silnika? Czyli tam na przykład nie ma lampki economy itd?
Jak wygląda sprawa z tymi silnikami na rynku? Czy te egzemplarze są faktycznie w gorszym stanie technicznym? Czy ich serwisowanie jest droższe i bardziej "egzotyczne" dla mechaników?
Może gdyby tak było lepiej rozejrzeć się za 1.4 90KM?

Dziękuję z góry za pomoc.

pablo_020
03-09-11, 04:24
1,5 jest to VTEC-E, w specyfikacjach jest VTEC ale działanie takie samo jak "E". Jest tam lampka eko.
Za 8,5 może być ciężko znaleźć dobry egzemplarz z tym silnikiem.
Spalanie 8,5 przy jeździe bardzo dynamicznej (u mnie).
Nie ma zasady, że 1,5 bardziej zajechane zależy jak właściciel poprzedni dbał o silnik.

giancardi
03-09-11, 10:43
Dziękuję Pablo.

Generalnie dużo jest w okolicach 8tys na przykład na allegro. Być może, że w złym stanie. Ten silnik był tylko 96 i 97 więc też już 14-15 letnie auto.

A koszty serwisowania Vteca są podobne jak innych silników? I czy mechanicy potrafią spokojnie w nich grzebać?

lozek
03-09-11, 22:08
Vtec to tylko dodatkowa krzywka na wałku i zawór (poza tym nie tylko honda ma zmienne fazy rozrządu). Naprawy przy tym silniku praktycznie sie nie różnią od napraw innych silników, więc możesz być spokojny :)

giancardi
04-09-11, 12:28
Dzięki wielkie.

A jesteście w stanie ocenić ile powinien kosztować Civic VI z Vtec 114KM w porównaniu z 1.4is?
Ten silnik DB15Z6 był montowany 1995-2000? bo ja już sam nie wiem jak patrzę na allegro.

Chodzi mi o to czy za te 8-8.5 można kupić na przykład dobrą 1.4is z 99r ale też Vteca z 96r. W tym sensie. I czy warto kupić starsze auto z Vteciem niż nowsze z 1.4is.

Brazzi
05-09-11, 09:11
to już jest indywidualna kwestia...nowsze o 2/3 lata nie znaczy lepsze. Na wiek nie zwracaj uwagi, raczej na jego stan. Z tym, że auta z 1999 są juz po liftingu, więc to kwestia gustu.

różnica w spalaniu jest odczuwalna...moje EK3 ma średnia ok. 6,3l w trybie mieszanym

lozek
05-09-11, 12:50
~95 /100 konne d14a4 (1.4 iS) paliło mi z litr więcej niż obecne dłubnięte około 145 konne d16z6

goramo
05-09-11, 23:39
Ufff.....

Przekopałem się przez te 307 postów w tym wątku i ...................







.......... i ni ch*ja nie jestem mądrzejszy.... :p

Mam ochotę na zakup jakiejś fajnej Hani VI gen do normalnej jazdy z rodziną - najczęściej poza miasto, bo w mieście to używam w zasadzie w 100% najlepszego auta pod słońcem, czyli służbowego.... :)

Potrzebuję do jazdy z rodziną (3 osoby raptem) jakieś miłe w obyciu autko, bezawaryjne, ekonomiczne, z klimą i takie coby nie być zawalidrogą - w przypadku gdy trafi się jakaś ciężarówka na drodze powiatowej nie chciałbym być zmuszony do jazdy za nią całymi kilometrami i przy próbie wyprzedzania modlić się żeby prostej starczyło.... :p
Myślałem, że wybór Hani będzie łatwiejszy, a tu taki ZONK! :confused: Już mi się w oczach miesza od tych wszystkich cyferek i literek (tu 14, tam 16, tu B, tam D, jeszcze indziej Y albo Z.....).... Rany Julek, mimo posługiwania się znalezioną na forum tabelką można w tym wszystkim oczopląsu dostać....
Swoją drogą jak się spojrzy w tabelkę http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?10527-SPECYFIKACJA-SILNIK%D3W-HONDA-CIVIC-1988-2000 to aż kopara opada..... po cholerę aż tyle tych odmian silników.... :mad:
Trochę to wszystko przypomina składanie transformersów z klocków lego....


Czy ktoś z szanownego grona starych hondowych wyjadaczy mógłby mnie oświecić za jakim konkretnie modelem powinienem się rozejrzeć jeśli chcę znaleźć auto sprostające wymienionym wyżej wymaganiom?

Z góry dziękuję za pomoc!


Pozdrawiam

:)

lozek
06-09-11, 15:35
Podaj jakie rocznikowo auto Cię interesuje i ile drzwi (2 czy 4) i za jaką kasę to będzie Ci łatwiej coś podpowiedzieć :)

rafal86
06-09-11, 16:46
z tego co widze to chcesz przeznaczyc 8-8,5 tys
za tą kwote kupisz HB ( 1.4 90km i 1.5 114km) coupe (1.6 105km) angola i sedana ( 1.4 i 1.5)
chyba w tej kwocie nic mocniejszego nie trafisz w dobrym stanie. Co do osiągów to mysle ze wszystko ma porównywalne czasy do 100 natomiast powyzej tej predkosci ( wyprzedzanie w trasie ) silniki 1.4 szczególnie w sedanie i angliku moga juz troche odstawac. Klime i pełna elektryke mysle ze mozesz juz trafic w wielu egzemplarzach.
Ekonomia równiez nie powinna sie zbytnio róznic aczkolwiek teoretycznie i mysle ze w praktyce najoszczedniejszy silnik to 1.5 114km vtec-e. U mnie w budzie 3d
spalanie wynosi 6,5l a w trasie w wakacje udalo sie osiągnąc 5,6lczęsto redukując aby wjechac pod górki:)
jaki silnik bys nie wybral to i tak najwazniejsze aby ogólny stan auta byl co najmniej dobry

giancardi
06-09-11, 20:09
Dzięki Rafal86, bo rozumiem, że było to do mnie. :)

Chyba na upartego Vteca szukać nie będę bo na siłę brać też nie ma co nie mając większej kasy niż te 8tys. A Vteców mało..

A powiedzcie mi proszę czy utrzymanie Hondy tak w ogóle nie będzie mnie kosztować majątku? Mówię o aucie sprawdzonym i powiedzmy w db stanie technicznym. Bo jednak mam trochę stereotypowy strach przed Hondą i cenami części..

rafal86
06-09-11, 20:24
powiem Ci tylko tyle zebys nie kierowal sie stereotypami:)
dla przykladu podam Ci ceny czesci jakie w swoim d15z6 zmieniłem od kupna tego auta:
chlodnica klimy 250zl
rozrząd kpl 200zł
simmeringi półosi 25zl
skrzynia biegów uzywka 300zł

chyba to wszystko...warto szukac w róznych zródlach ( sklepy,allegro,forum ) a napewno koszty czesci Cie nie zjedzą

radek_czb
07-09-11, 18:03
Panowie mam pytanie co sądzicie o silniku D16z5 słyszałem wiele pochlebnych opini ale też negatywne. Jak myślicie podejdzie do Ej9?

qureku.
07-09-11, 20:57
Panowie mam pytanie co sądzicie o silniku D16z5 słyszałem wiele pochlebnych opini ale też negatywne. Jak myślicie podejdzie do Ej9?

Podejść podejdzie. Pytanie brzmi w jakim jest ten silnik stanie, bo ma już przynajmniej 20 lat...

radek_czb
08-09-11, 07:34
silnik osłuchałem i wydaje się ok nie puszcza dymka oraz nic w nim nie stuka.

pastor2k1
08-09-11, 14:42
giancardi: Honda wbrew pozorom jest bardzo tania w utrzymaniu :) Mam pewne porównania, do aut nowszych, starszych.. itd. np do mojego Clio II phase II z 2003r, rozrząd wymieniałem za 1200zł - jest to jedyna rzecz którą robię w serwisie bo mi zależy na gwarancji założenia tego elementu, wężyk od chłodnicy klimy - nie ma zamienników 300PLN po rabacie w serwisie (zostałem zmuszony.. nie kupię używki w tym temacie bo są połączenia gumowo aluminiowe Bóg wie w jakim stanie i wolę raz a porządnie nabić klimę ) + jeszcze klima-fachowcowi 200 za napełnienie i wymianę.. ale w sumie to w każdym bym zapłacił, auto niby warte te 12-13 tyś choć mój egzemplarz mam od fabryki i cenię go trochę wyżej to i tak kwoty za którą chcę ją sprzedać będzie ciężko uzyskać. Łożyska, klocki, tarcze podobna cena - to nie są jakieś drogie reczy poza tym to eskploatacja. Wymiana w razie co silnika, czy skrzyni biegów w Hondzie to śmieszny koszt w porównaniu do mojego francuza gdzie wydałbym majątek. Także moje auto z 2003r jest warte tyle co dobry Civic z 99 czy 2000r a przy tym jeszcze droższe o wiele w częściach..

Drugie porównanie - Fiat Punto II 2000r, miałem kiedyś coś takiego warte jakieś 8 tysi - usterka wspomagania elektrycznego kończyła się na używce za 800-900zł jeszcze trzeba trafić odpowiedni model bo chyba 3 rodzaje montowali - także cuda wianki, a jak jeździłem Hondą Civic 5 gen to miałem gdzieś czy coś się popsuje bo części full, zamienników mnóstwo. W punciorze wymiana silniczka krokowego była niemożliwa bez wymiany całej przepustnicy bo to elementy zespolone! A wyczyścić to.. Szok, ale jak goście od pizzy biorą się za mechanikę to tak jest :D

A seicento 900? Niby tanie autko małe.. też miałem taki epizod w życiu.. zamiast kupić 17 letniego wtedy CRX to się skusiłem na puszkę makaronu. Drogo było :)

W porównaniu do Golfa III w benzynce braciaka miałem o połowę taniej w częściach :)

Trochę tego mi się przewinęło, sprzedałem już mojego kochanego Cifa ze względów prywatnych ale w 2012r powracam do marki, bo to jest to, bo świetnie się w nim czuję, bo lubię małe szlifierki :)

Także Honda jest bardzo przyjazna portfelowi wg moich doświadczeń i serdecznie polecam.

Żeby nie odstawać od tematu dodam jeszcze, że ja skusiłbym się chyba na 1,5 VTEC ale zmieniłbym przy tym skrzynię biegów na krótszą. Ten silnik na krótszej skrzyni ma potencjał! Jeśli nie chcesz kombinować, bierz 1,4.

jawor735
16-09-11, 22:30
Panowie jak klania sie sprawa spasowania silnika d14a3(civic VI) z silnikiem na dwoch gaznikach d14a1(civic IV) ? Konkretnie nie chodzi mi jeden cylinder i zakladajac najgorsza opcje chcialbym przelozyc blok. Myslicie ze taka operacja jest mozliwa ? Czy moga byc jakies nieporzadane skutki czegos takiego ?

vnv_nation
18-09-11, 12:41
W porównaniu do Golfa III w benzynce braciaka miałem o połowę taniej w częściach


Tu to juz troche cie ponioslo...

Gr4b3Q
25-09-11, 23:01
Nie mogę dostać się do linku z części

D16Y7
Wtrysk paliwa: wielopunktowy
Moc: 105 KM
Spalanie w cyklu miejskim: ?l/100

Za:
- dobre możliwości dalszego tuningu, patrz

Przeciw:
?

Silnik dostępny w 3d/4d w Ameryce Północnej, lub w coupe w europie.

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=1793&start=0

Najprawdopodobniej w wersji archiwalnej nie akceptuje "nowszych" użytkowników.
Mógłby ktoś zrobić jakiś mirror dla tych "nowszych" ?? :)

piotrmucha
01-10-11, 11:01
piszecie ze d15z6 jest tylko trochę szybszy od D14A4/Z1 ze względu na dłuższą skrzynię i z tym się zgodzę ale te małe skośnookie skurczybyki zrobili też d15b który jest tak jakby d15z6 z 2 vtec-ami. mimo że tylko 16 koni więcej ale różnica niesamowita!!! jeździłem 3 lata coupetą d15b7 która była dość szybka ale wkur...ło mnie że nie mogę mieć setki na 2 biegu, jeżdziłem trochę D14A4/Z1 a tu znowu mniejsza moc przy dłuższej skrzyni... raz jechałem vti i jak wyszedłem z samochodu to się nie odzywałem przez pół godziny...- tam to już wszystko jest idealne... a o samochodzie który przyspiesza do setki w 6 sekund i pali mniej niż dychę nie można powiedzieć ze pali dużo...
a wracając do tedo d15b z 2 vtec-ami... jeżdżę tym samochodem od kilku miesięcy i naprawdę rewelacja!!! pamietam jak miałem d15b7 i przy 90 czy100 na godzinę wdusiłem gaz na 5 biegu... reakcji:zero!! a ten: rwie jak jeb...ięty:D podsumowując myśle że to najlepszy silnik bo łączy ekonomię i dynamikę (przy 90-100km/h na prawde pali mniej niz 6 ltr) ale silnik ma ogromną wadę której nie mają pozostałe... był produkowany tylko na japoński rynek wiec bardzo trudno go zdobyć:mad:

jakubek90
19-10-11, 19:46
sluchajcie mam na oku hanie 6g vti problem w tym ze auto nie posiada klimy (klima byla ale ktos ja zdemontowal) czy duzym problemem jest zalozenie klimy od nowa nawet samemu czy wiaze sie to z duzymi kosztami czesci i roboty?

sebawo
20-10-11, 14:02
pytanie co znaczy 'nie posiada klimy'. musiałbyś zrobić rozeznianie, ale pewnie nie będzie sprężarki i chłodnicy, reszta powinna być, włącznie z instalacją. Bo w sumie najtrudniej jest dorwać się do nawiewu, z resztą nie powinno być problemu...

jakubek90
20-10-11, 22:23
klima byla ale gosc ja zdemontowal zeby odelzyc auto

Robson
20-10-11, 22:44
A powiedzcie mi proszę czy utrzymanie Hondy tak w ogóle nie będzie mnie kosztować majątku? Mówię o aucie sprawdzonym i powiedzmy w db stanie technicznym. Bo jednak mam trochę stereotypowy strach przed Hondą i cenami części..

Przez 3 lata od kupna mojego EJ9 oprócz wymiany płynów eksploatacyjnych, filtrów, innych dupereli zaraz po kupnie (ok 1200 zł) to wydałem tylko kasę na nowy tłumik końcowy (bo w starym poszły przegrody, poza tym i tak chciałem mieć przelotowy), osłonę pod silnikiem (bo starą urwałem w zimie) i przegub zewnętrzny z przodu (prawy). Tylko tyle. No może jeszcze wycieraczki ;) Nie liczę przeglądów klimy i wymian oleju co rok. Części wcale nie są drogie, chyba że kupisz trupa i będziesz chciał restaurować go na oryginałach made in Japan

skolopendra
22-10-11, 17:15
klima kompletna 500-800 zł

Patryk13119
17-11-11, 14:23
co powiecie o silniku 1.4 90 km w 6 generacji ?? czy moze lepiej 5 gena w cupe 1,5 ??

vnv_nation
18-11-11, 00:23
o powiecie o silniku 1.4 90 km w 6 generacji ?? czy moze lepiej 5 gena w cupe 1,5 ??


Przeczytaj temat od poczatku do konca i to rozwieje twoje watpliwosci na pewno.

flipson
18-11-11, 00:26
sluchajcie mam na oku hanie 6g vti problem w tym ze auto nie posiada klimy (klima byla ale ktos ja zdemontowal) czy duzym problemem jest zalozenie klimy od nowa nawet samemu czy wiaze sie to z duzymi kosztami czesci i roboty?

Moja wyjechala z fabryki bez klimy, dolozylem uzywke za 1300 razem z montazem. Facet zrobil to w 2 godziny wiec wiekszej rzezby nie ma

szkotu
03-12-11, 20:01
Dużo czytałem, ale nurtuje mnie pytanie: jeżeli mój budżet na auto (mowa oczywiście o civicu) wynosi 8-9tys to lepiej brać V czy VI gen (warunek to posiadanie lpg i bezawaryjność)?

skolopendra
03-12-11, 20:12
(warunek to posiadanie lpg i bezawaryjność)?

nie ma takiej opcji

Dario022
04-12-11, 17:43
lpg strasznie niszczy silnik wiec nie wiem jak chcesz to zrobic. ale i tak wez 6 gena bo 5 to juz dosyc stare auto i troche ciezko ja znalezc w dobrym stanie.

artek0903
04-12-11, 20:10
lpg strasznie niszczy silnik

mozesz rozwinac?

Dario022
05-12-11, 00:13
co tu rozwijac.... wysusza silnik i tyle. jezeli bedziesz dosyc dlugo jezdzil na gazie a potem nagle bedziesz chcial przejsc na bene (mowie tu o latach) to prawdopodobnie bedzie czekal cie remont.

artek0903
05-12-11, 10:33
czyli: bo ktos komus kiedys powiedzial, ze gaz jest beee....

Dario022
05-12-11, 12:26
http://www.autoflesz.pl/artykuly/1747,Czy_gaz_niszczy_silnik.html
polecam poczytac, i dalej sobie poszukac w google bo nie jest to duzy problem......

artek0903
05-12-11, 12:53
a Ty przeczytales? Jak instalacja jest dobrze dobrana, zamontowana i wyregulowana to nic nie zniszczy. Jak jest ubogo to wiadomo, że szkód narobi, tak samo zresztą jak i benzyna... ludzie montuja gaz i chca zeby jak najmniej palilo, nawet sie chwala i ciesza, ze im tak gazownik ustawil, ze gazu pali mniej niz benzyny a potem jest bum... niestety ale wszystko musi byc zrobione z glowa, to taka sama modyfikacja jak kazda inna i aby bylo dobrze musi swoje kosztowac

lozek
05-12-11, 21:43
a Ty przeczytales? Jak instalacja jest dobrze dobrana, zamontowana i wyregulowana to nic nie zniszczy. Jak jest ubogo to wiadomo, że szkód narobi, tak samo zresztą jak i benzyna... ludzie montuja gaz i chca zeby jak najmniej palilo, nawet sie chwala i ciesza, ze im tak gazownik ustawil, ze gazu pali mniej niz benzyny a potem jest bum... niestety ale wszystko musi byc zrobione z glowa, to taka sama modyfikacja jak kazda inna i aby bylo dobrze musi swoje kosztowac

Tu nie chodzi o ubogo/bogato.

Ostatnio miałem wykład o tym nawet. W benzynie masz troche smarowideł, dzięki którym przylgnie zaworowe itd mogą żyć dłużej. Gaz niestety jest suchy i ubogi w takie rzeczy co skutkuje szybszym zużyciem.

W benzynie kiedyś to ołów był takim smarowidłem, teraz jakiś tam związek potasu jak dobrze pamietam co wykładowca mówił.

Dario022
06-12-11, 18:00
tak ja przeczytalem.. ale ty chyba do jakosci gazu nie doszedles... to jest tak samo jak z benzyna. myslisz ze czemu silniki Hondy nie osiagaja takich mocy jak w Japoni?

artek0903
06-12-11, 19:39
no raczej nie jest tak samo... w tym przypadku rozchodzi sie o liczbe oktanowa a nie jakis tajny skladnik smarujacy czy cos

bont
06-12-11, 22:45
zawsze jak slysze temat o suchości gazu to zadaje to samo pytanie, po co nam olej w silniku skoro to paliwo go smaruje :P a co do ołowiu i dodatków w paliwie to owszem to było potrzebne do silników starego typu w których to te dodatki zapobiegały spalaniu stukowemu i wypalaniu głowicy zaworów itp. Dzisiejsze silniki a raczej glowice i zawory sa z samego założenia wytrzymalsze na wyższe temp. i te kilknaście stopni więcej (oczywiście przy odpowiedniej mieszance) nie robi żadnej róznicy.
Lpg ma tylu samo zwolenników co przeciwników to podobnie jak diesle czy benzyna, kto nie chce niech jeżdzi na benzynie, ja mam w mojej starej hondzie gaz załozony przy 200 tyś , obecnie na liczniku 260 tyś ponad i w portfelu szacunkowo min 10 tys zł z czego uzywany silnik to koszt ok 2-3 tyś ale nic nie wsakzuje zeby była potrzeba wymiany.

lozek
07-12-11, 17:35
zawsze jak slysze temat o suchości gazu to zadaje to samo pytanie, po co nam olej w silniku skoro to paliwo go smaruje :P a co do ołowiu i dodatków w paliwie to owszem to było potrzebne do silników starego typu w których to te dodatki zapobiegały spalaniu stukowemu i wypalaniu głowicy zaworów itp. Dzisiejsze silniki a raczej glowice i zawory sa z samego założenia wytrzymalsze na wyższe temp. i te kilknaście stopni więcej (oczywiście przy odpowiedniej mieszance) nie robi żadnej róznicy.
Lpg ma tylu samo zwolenników co przeciwników to podobnie jak diesle czy benzyna, kto nie chce niech jeżdzi na benzynie, ja mam w mojej starej hondzie gaz załozony przy 200 tyś , obecnie na liczniku 260 tyś ponad i w portfelu szacunkowo min 10 tys zł z czego uzywany silnik to koszt ok 2-3 tyś ale nic nie wsakzuje zeby była potrzeba wymiany.

masz racje tylko w małym stopniu.

Po co olej skoro mamy benzynę? Durne pytanie durna odpowiedź - A to benzyna krąży po całym silniku? pyt nr 2 - czy olej dociera wszędzie ? NIE

napisałeś, że ołów zapobiegał wypalaniu zaworów itd w gniazdach - dokładnie tak. Ale został wycofany ze względu na normy emisji spalin i został zastąpiony czymś innym (związki potasu) a nie po prostu wyrzucony więc smarowidła w benzynie mamy nadal. W benzynie mamy w gazie z nimi ciężko więc silnik szybciej ulega "zużyciu"



no raczej nie jest tak samo... w tym przypadku rozchodzi sie o liczbe oktanowa a nie jakis tajny skladnik smarujacy czy cos


G*wno prawda... rozchodzi sie i o to i o to. Kolega napisał o oktanach a ja o smarowidłach.

vnv_nation
07-12-11, 23:55
Jak ktos napisal.. sa zwolennicy gazu jak i przeciwnicy i nigdy nie bedzie jednoznacznej odpowiedzi kto ma racje. Mialem kilka aut na gaz, w tym 2 razy sam zakladalem gaz (raz do hondy drugi raz do innego auta) i 2 sytuacje byly identyczne: na poczatku po zalozeniu gazu wszystko cacy malina i na lpg i na pb chodzil extra, tyle ze po przejechaniu kilkunastu/kilkudziesieciu tys km to juz nie to auto - zbiera sie znacznie gorzej, na benzynie juz sie jezdzic za bardzo nie da bo szarpie mimo tego ze swiece filtry kable itd na biezaco wymieniane.. kolejny raz juz sie w gaz nie wpakuje chocby nie wiem jaka to nie byla *****ista i chwalona sekwencja. Wole jak mi klekocze od maska, przynajmniej wiem ze moj silnik zostal do ropy stworzony, a nie jakies cuda wianki i zabawy z lpg.

Tomado
08-12-11, 18:57
witam jaki jest mniej wiecej koszt swapa silnika z D14A3/4 na D16Z6? Chodzi o zakup i całą wymiane

Rewir
08-12-11, 19:54
Witam serdecznie,

Pozwolę sobie na przedstawienie mojego utrapienia. Moje D16Y7 powoli odchodzi na emeryturę (zużycie oleju jest już na poziomie nieakceptowalnym).
Poszukuję kompletnego silnika z usługą montażu na terenie województwa świętokrzyskiego.
Cena paliwa skłania mnie w stronę ekonomicznych wyborów, więc silnik z serii D będzie wskazany i oczywisty.
Szukam rzecz jasna silnika, który posłuży mi jeszcze długo. Od sprzedającego wymagał będę gwarancji na zamontowaną jednostkę. Jeżeli znacie Państwo godny zaufania warsztat, który zakupi odpowiedni silnik i sprawnie przeprowadzi wymianę, bardzo proszę o kontakt, bądź bliższe namiary. Pozdrawiam wszystkich miłośników marki Honda.

Proszę o kontakt na PW.
Rewir

Seweryn
24-01-12, 01:45
osłonę pod silnikiem (bo starą urwałem w zimie) ...
Czy możesz powiedziec gdzie i jaką osłonę kupiłeś? W mojej Hance nie ma osłony pod silnikiem (model EK3 1997) i zastanawiam się, czy tam powinna jakaś osłona byc.

lozek
24-01-12, 13:18
Nie powinna i nie znajdziesz takowej

Seweryn
24-01-12, 13:22
Nie powinna i nie znajdziesz takowej
Znaczy się fabrycznie nie była przewidziana :confused:.

artek0903
24-01-12, 13:26
pewnie chodzi o ten plastik co jest miedzy silnikiem a zderzakiem

Seweryn
24-01-12, 14:28
pewnie chodzi o ten plastik co jest miedzy silnikiem a zderzakiem
Chodzi o plastikową (albo metalową) płytę, która przykrywałaby komorę silnika od spodu - coś montowanego pod miską silnika, co zabezpiecza silnik od syfu z drogi oraz poprawia aerodynamikę auta. Taką płytę miałem np. w Mercedesie serii W201 oraz S124 a także w starym Porsche 924. Zastanawiam się, czy w Hondzie coś takiego było montowane fabrycznie.

skolopendra
24-01-12, 14:36
czy w Hondzie coś takiego było montowane fabrycznie.

nie

kamisio85
27-01-12, 19:23
Napiszę krótko, bo dość mam słuchania wywodów teoretycznych(nie praktycznych) baranów którzy mówią źle o lpg... ZA ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE PO ŚREDNIO 2-LATACH MASZ SWAP LUB NOWE(stare) AUTO!!! Podpieram to tym że, miałem 4 auta zagazowane, w tym 3 hondy. Dwie z nich, miały silniki vtec (które też niby według fachmanów, nie nadają się do lpg). I dlatego właśnie że, mam teraz gaz, stać mnie żeby mieć i cieszyć się h22... I pogadajcie sobie, że silnik się szybciej zużywa jeżeli jest na alternatywne paliwo. Widziałem już nie jedną jednostkę,po remoncie lub w świetnym stanie "która mówiła pa pa" choć nie była zagazowana. A ja swoim wcale nie żałuję, czy to na gazie, czy benie, i się nie skarżą.. Ot prawda na temat gazu... Oszczędzasz grubą kasę, którą możesz wydać na mody,lepszy silnik lub auto......... Wiem, zaraz zostanę zjedzony przez zwolenników benzyny i (o zgrozo) ropy. Ale mogę wam powiedzieć tylko tyle że,może was stać burżuje na wywalanie kasy w błoto, ale mnie nie. Pozdrawiam LPG,PB i ON:mad:....

lozek
27-01-12, 23:26
pfff po 2 latach to co najwyzej zwrócą Ci się koszty instalacji ;) liczyłem to w pewnym dziale i jak bedzie trzeba to i tu skopiuje.

Więc nie przesadzaj

karas
28-01-12, 01:25
nie no gaz jest spoko- Hondy znosza go bardzo dobrze przy dobrej instalacji. Niestety zwraca się on tylko wtedy kiedy duzo sie jezdzi.
Średni kierowca pokonuje rocznie okolo 20000km
liczmy ze Honda pali średnio 8l/100 km
przyjmujac obecna cene beny 5,70zł /l wychodzi ze w ciagu roku spalisz benzyny(1600 l) za 9120zł
koszt dobrej instalacji (stag 300 wtryski hanna ,korek obok wlewu paliwa, robocizna) to okolo 3500 pln
liczac ze honda wciagnie Ci tego gazu srednio 10l/100 km , przyjmujac cene gazu 2,80zł/l spalisz gazu w ciagu roku (2000l) za 5600zł Jak mozna szybko policzyc w ciagu roku za gaz i instalke wydasz 9100zł czyli tyle jakbys jezdzil na benzynie. Liczac dalej w celu sprawdzenia kiedy zwróci Ci sie koszt instalacji wychodzi na to ze zwroci Ci się on po 2 latach od momentu zalozeniu sekwencji i zarabiac na tym zaczniesz dopiero w 3 roku uzytkowania a zazwyczaj kierowcy zmieniaja samochod po 3 latach. Do tego dolicz coroczna konserwacje instalacji.

takze czy ja wiem czy tak naprawde oszczedzasz tak duza kase??

skolopendra
28-01-12, 15:27
I dlatego właśnie że, mam teraz gaz, stać mnie żeby mieć i cieszyć się h22... I pogadajcie sobie,

ja bym si.ę tak nie chwalił .wiocha nie zła zagazować h22

kamisio85
28-01-12, 20:12
ja bym si.ę tak nie chwalił .wiocha nie zła zagazować h22


buachacha... może ołtarz mu zbuduję, bo to wielki i wszechmocny h22?!?:cool: To auto i silnik, a nie jakiś pogański bożek!!!Nie mam zamiaru się przed nim masturbować, jak co poniektórzy:D. Trochę przeginacie z tym JDM,B16/18,H22


nie no gaz jest spoko- Hondy znosza go bardzo dobrze przy dobrej instalacji. Niestety zwraca się on tylko wtedy kiedy duzo sie jezdzi.
Średni kierowca pokonuje rocznie okolo 20000km
liczmy ze Honda pali średnio 8l/100 km
przyjmujac obecna cene beny 5,70zł /l wychodzi ze w ciagu roku spalisz benzyny(1600 l) za 9120zł
koszt dobrej instalacji (stag 300 wtryski hanna ,korek obok wlewu paliwa, robocizna) to okolo 3500 pln
liczac ze honda wciagnie Ci tego gazu srednio 10l/100 km , przyjmujac cene gazu 2,80zł/l spalisz gazu w ciagu roku (2000l) za 5600zł Jak mozna szybko policzyc w ciagu roku za gaz i instalke wydasz 9100zł czyli tyle jakbys jezdzil na benzynie. Liczac dalej w celu sprawdzenia kiedy zwróci Ci sie koszt instalacji wychodzi na to ze zwroci Ci się on po 2 latach od momentu zalozeniu sekwencji i zarabiac na tym zaczniesz dopiero w 3 roku uzytkowania a zazwyczaj kierowcy zmieniaja samochod po 3 latach. Do tego dolicz coroczna konserwacje instalacji.

takze czy ja wiem czy tak naprawde oszczedzasz tak duza kase??

Policz jeszcze raz... Chyba po roku, zacznę zarabiać wg. Twoich wyliczeń... 9100 gaz i instalka = 9100 paliwo w ciągu roku. Następny rok zarabiam 3500. Jeżeli źle rozumiem to sorry. A zakładając że kupię auto z gazem 2 lata*3500 =swap,3 *3500 auto. I koszty serwisowania? 80zł dodatkowo do przeglądu i filterek 2*10 zł w ciągu roku?


pfff po 2 latach to co najwyzej zwrócą Ci się koszty instalacji ;) liczyłem to w pewnym dziale i jak bedzie trzeba to i tu skopiuje.

Więc nie przesadzaj

hmm... sam nie przesadzaj. Wg. toku myślenia kolegi wyżej to 2*3500 wychodzi 7000. Instalacja musiała by mieć parownik ze złota(żarcik-mówię bo zaraz zaczniesz przeliczać gramy złota)

A żeby nie robić OT, to silniki hondy d14a1, d16y2 ,h22a5 bardzo dobrze znoszą gaz(sprawdzone na własnej skórze). Pod warunkiem że jest on dobrze wystrojony, i podzespoły instalacji są odpowiednio dobrane...

karas
28-01-12, 21:19
Policz jeszcze raz... Chyba po roku, zacznę zarabiać wg. Twoich wyliczeń... 9100 gaz i instalka = 9100 paliwo w ciągu roku. Następny rok zarabiam 3500. Jeżeli źle rozumiem to sorry. A zakładając że kupię auto z gazem 2 lata*3500 =swap,3 *3500 auto. I koszty serwisowania? 80zł dodatkowo do przeglądu i filterek 2*10 zł w ciągu roku?

Tak jak napisałem koszt założenia instalacji zwroci Ci sie dopiero po 2 latach (24 miesiacach) od daty założenia instalacji bo po 1 roku (12 miesiacach) na gaz i instalacje wydasz tyle samo co na Pb. W nastepnym roku na gaz wydasz 5600zł zamiast 9120zł które wydałbys na benzyne czyli odejmujac jedna wartosc od drugiej wychodzi ze dopiero po 24 miesiacach jestes do przodu o 3520zł -czyli o wartosc sekwencji czytaj inaczej koszt sekwencji zwrocil Ci sie po tym czasie.

tak jak napisałem do gazu nic nie mam niewazne czy zalozony jest do d, b, czy h serii jezeli robisz rocznie powiedzmy 40000 km i postanowiłes miec auto na dłużej np 5 lat to jak najbardziej sie to oplaca

bObOrObOl
29-01-12, 09:13
Chyba jednak KARAS się mylisz, bo jeśli roczny koszt jeżdżenia na benzynie wynosi te 9100 zł, a koszt instalacji i roczny koszt jeżdżenia na gazie wynosi 3500+5600 zł, to oznacza że koszt instalacji zwraca się właśnie po roku. Od 13 miesiąca zaczynasz oszczędzać "na czysto" (9100-5600)/12 = 290 zł miesięcznie. Można powiedzieć, że w drugim roku zaoszczędziłeś na kolejną instalację...

A teraz symulacja np. dla mnie (H22A, głównie miasto)
Roczny przebieg: 25000 km
Cena benzyny PB98: 5,90 zł
Spalanie: 12 l / 100 km
Roczne wydatki na paliwo więc: 17700 zł
Instalacja LPG: 3500 zł tak?
Spalanie powiedzmy 15 l / 100 km
Roczne wydatki na gaz: 10500 zł

Wychodzi na to, że już po 12 miesiącach jestem do przodu o 3300 zł. A punkt przecięcia, czyli początek czystego oszczędzania jest gdzieś po 6 miesiącach. A ten samochód zamierzam eksploatować jeszcze długo.

Kuszące kurde, ale jednak jakieś opory (chyba głównie "ideologiczne") przeważają...

skolopendra
29-01-12, 11:43
). I dlatego właśnie że, mam teraz gaz, stać mnie żeby mieć i cieszyć



Roczne wydatki na paliwo więc: 17700 zł

kupcie sobie rower będzie prawie darmo
:confused:

Michał102
29-01-12, 13:16
Nie jestem jakimś wyznawcą LPG, sam gazu w aucie nie mam, bo nie robię dużych przebiegów, a i spalanie w granicach 7l. benzyny na 100 km. nie jest jeszcze jakąś wielką tragedią (choć to co się ostatnio dzieje z cenami paliw to jakiś niesmaczny żart). Jednak jak czytam wypowiedzi w stylu "gaz to obciach, co za wiocha" itd. to dosłownie scyzoryk się w kieszeni otwiera. Co to kogo gryzie, że ktoś chce jeździć na gazie ? Jeśli ma porządną instalację i należycie o to dba, to ja nie widzę przeciwwskazań... tym bardziej, jak się robi dużo kilometrów. Jeszcze zrozumiem, że wiochą jest wsadzanie LPG do aut typowo sportowych, ale na Boga - taki np. B18C4 to żaden sportowiec z prawdziwego zdarzenia. W co bardziej rozwiniętych krajach Hondy z tymi silnikami są traktowane jako zwyczajne dupo wozy, a u nas to "sportowe samochody, którym nie wolno zakładać gazu". Dla mnie wiochą jest zakładanie niebieskiego podświetlenia i wydechów, które wyglądem przypominają obciętą gaśnicę... o pierdzeniu które słychać z kilku kilometrów nie wspomnę.

bObOrObOl
29-01-12, 14:30
kupcie sobie rower będzie prawie darmo
:confused:

kup sobie koło będzie wesoło

Jakby miało być tanio, to bym tym nie jeździł. Nie narzekam.

nikog0
22-02-12, 21:40
Nie jestem jakimś wyznawcą LPG, sam gazu w aucie nie mam, bo nie robię dużych przebiegów, a i spalanie w granicach 7l. benzyny na 100 km. nie jest jeszcze jakąś wielką tragedią (choć to co się ostatnio dzieje z cenami paliw to jakiś niesmaczny żart). Jednak jak czytam wypowiedzi w stylu "gaz to obciach, co za wiocha" itd. to dosłownie scyzoryk się w kieszeni otwiera. Co to kogo gryzie, że ktoś chce jeździć na gazie ? Jeśli ma porządną instalację i należycie o to dba, to ja nie widzę przeciwwskazań... tym bardziej, jak się robi dużo kilometrów. Jeszcze zrozumiem, że wiochą jest wsadzanie LPG do aut typowo sportowych, ale na Boga - taki np. B18C4 to żaden sportowiec z prawdziwego zdarzenia. W co bardziej rozwiniętych krajach Hondy z tymi silnikami są traktowane jako zwyczajne dupo wozy, a u nas to "sportowe samochody, którym nie wolno zakładać gazu". Dla mnie wiochą jest zakładanie niebieskiego podświetlenia i wydechów, które wyglądem przypominają obciętą gaśnicę... o pierdzeniu które słychać z kilku kilometrów nie wspomnę.

podpisuje się też pod tym.

Jak jeździ się dużo, to warto gaz założyć, jeśli mniej niż 10 tys rocznie to już nie bardzo, chyba że ma się w planach długo autem jeździć.
Pomijam silnik d15 114 koni, do niego bym gazu raczej nie zakładał, do 1,4 śmiało (słupek kosztuje pare stówek, czapka też niedroga), więc jak się dużo jeździ to czysty zysk - LPG.
Sam u siebie planowałem założyć, ale jeżdżę mniej niż 10 k km rocznie i pewnie niedługo będę auto zmieniał, więc mi się nie kalkuluje.

Tomsonowy
21-03-12, 01:25
Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj ;)

Czy jest w ogóle taka opcja, żeby dostać model z silnikiem VTEC-Econo w poliftowym Civicu Coupe? Rocznik 98-00, ew. przed liftingiem od 96 max.? Oczywiście chodzi o japońską wersję nadwozia, angielską wykluczamy ;)

artek0903
21-03-12, 09:40
nie ma chyba ze jakies po-swapowe

sebawo
21-03-12, 10:30
Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj ;)

Czy jest w ogóle taka opcja, żeby dostać model z silnikiem VTEC-Econo w poliftowym Civicu Coupe? Rocznik 98-00, ew. przed liftingiem od 96 max.? Oczywiście chodzi o japońską wersję nadwozia, angielską wykluczamy ;)

Nie występowały. No i coupe to nie japończyk, o ile wiem, nie produkowali u siebie tej wersji nadwozia. Ale mogę się mylić :)

Tomsonowy
21-03-12, 11:50
Mam taki przykład:

http://moto.allegro.pl/honda-civic-coupe-d16y5-technicznie-idealna-i2197024062.html

no właśnie :D 1.6 VTEC-E i do tego coupe, jak to ;)

zaza227d
21-03-12, 22:51
Witam.
Jestem młodym kierowcą i zainteresowała mnie Honda Civic 5 gen. w Hatchback'u z silnikiem "D15Z1". No i mam kilka co do tej jednostki napędowej.
-Jak jest z elastycznością? (powiedzmy jadę sobie 50 lub 80 i nagle trzeba kogoś wyprzedzić)
-Jak jest z awaryjnością tego silnika? (jak wiadomo jeśli się popsuje to koszta są ogromne)
-Ile musiał bym wydać aby kupić auto w dobrym stanie i później nie żałować wydanych pieniędzy?

Dodam, że to bedzie moje pierwsze auto.

zaza227d
22-03-12, 14:54
Albo inaczej, na jaki silnik mogę sobie pozwoloć z budżetem 4000 zł.

Starstruck
22-03-12, 14:58
Za 4000 tys to już są oferty B-serii, choć w niewiadomym stanie :). Za tę cenę jesteś w stanie kupić *****iste D16W4 i jeszcze na jakieś mody wystarczy :)

zaza227d
22-03-12, 15:03
Chodzi mi o kupno całego auta za 4000 tys, a nie tylko silnika.

Starstruck
22-03-12, 15:05
Aaa, nie doczytałem, sorki :p. 4000 tys zł to raczej nie poszalejesz, może jakieś EG3 (D13B2) trafi w miarę średnim stanie.

zaza227d
22-03-12, 15:16
kurdę tak myślałem
A za 5 tys.?

krzyzak88
22-03-12, 15:25
Myśle ze 1.5 (d15b2) znajdziesz, ale podejrzewam ze troche będziesz musiał ich obejrzec.

zaza227d
22-03-12, 19:38
Furious napisał:
D15B2
wtrysk paliwa: dwupunktowy
moc: 90KM
spalanie w cyklu miejskim: ~8,5l/100km

Za:
-przyzwoite osiagi
-podstawowy silnik do dalszych modyfikacji

Przeciw:
-monowtrysk
-czeste awarie systemu sterowania zaplonem
-stosunkowo duze spalanie
-klopotliwa modyfikacja wiazki/elektorniki przy modyfikacjach silnika

Według tego co napisał Furious to ta jednostka trochę dużo pali, bardzo mi zależy na nie dużym spalaniu (8 to już max przy ekstremalnej jezdzie), no i jest awaryjna. Rorbudowywał silnika na pewno nie bendę.

rafal86
22-03-12, 20:04
odpusc sobie d13b2 , b2 nie jest bardziej awaryjna niz inne silniki. Ja bym szukał d15b2 albo d15b7 w coupe, ewentualnie to econo 90km

zaza227d
22-03-12, 20:12
na cupe to na pewno mnie nie będzie stać

Nie widzę opini o silnikach 1.4 w tym temacie.

lozek
22-03-12, 20:49
na cupe to na pewno mnie nie będzie stać

Nie widzę opini o silnikach 1.4 w tym temacie.

Nie przyda Ci się bo widzę, że chcesz 5gen a tam 1.4 nie było

zaza227d
22-03-12, 20:58
To czemu na auto centrum jest napisane, że były w tej generacji.

http://www.autocentrum.pl/oceny/honda/civic/v/

Nawet są opinie od użytkowników Hondy 5 gen. z tymi silnikiem.

rafal86
22-03-12, 21:03
nie były, od 95 roku były 1.4 w 6 gen

Starstruck
22-03-12, 21:09
Wiesz co, takim auto centrum nie ma co się sugerować, bo nawet rocznik mają niepoprawny dla V gen :).

lozek
22-03-12, 21:19
Jesteś na forum OGÓLNOPOLSKIEGO Stowarzyszenia Civic Klubu. Myślisz, że nie mamy racji a nic niewiedzący laicy z autocentrum mają większą wiedzę?

Skoro pada stwierdzenie, że nie ma 1.4 w 5gen to nie pytaj czemu w takim beznadziejnym serwisie internetowym jest inaczej tylko uznaj tą odp za prawdę absolutną ;)

zaza227d
22-03-12, 21:24
Aha, no dobra.

Ale dlaczego są te opinie innych użytkowników. Przecież nie wszyscy są żółtodziobami i znają się na samochodach.

Starstruck
22-03-12, 21:29
Powiem Ci szczerze, że z budżetem 4 czy nawet 5 tys nie ma co szukać Civica. Po kupnie będziesz miał więcej problemów, niż przyjemności. Ogarnij z czasem 8 tys i wtedy się rozglądaj.

zaza227d
22-03-12, 21:42
Czytają opinie o Hani, doczytałem się, że:
Koleś miał Hondę w HB z silnikiem D15B2 czyli 90 KM, a teraz ma 101KM, to mnie zainteresowało. Kupił bym Civic z silnikiem D15B2, a z czasem, gdzybym był bardziej przy kasie to bym go przerobił na D15B7. Tylko mam pytanie. Jak to zrobić, nie chce tłumaczenia krok po kroku co zrobić bo to nie ten tamat na takie rozmowy. Chciał bym tylko ogólnie wiedzieć co bym musiał wymienić, no i jak można to za ile?

Wypowieć właściciela przerobionej chondy:
"...a miałem D15B2 czyli 90KM ale został przekonwertowany na silnik D15B7 101KM czyli wtrysk wielopunktowy dzięki czemu auto pali mniej i ma większą moc. Silnik ten można dalej przerobić na VTEC zmieniając głowicę/sterownik/kol.ssący/i kilka małych pierdółek(koszt około 1500zł). POLECAM SILNIKI NA WTRYSKU, GAŹNIK NIE JEST ZŁY ALE RAZIŁ BYM SOBIE GO NA STARCIE DAROWAĆ. MINIMUM TO SILNIK O OZNACZENIU "D15B2"..."

Wcześniej planowałęm kupno Audi 80 B4 19 TDI, ale jest brzydka, no i na nią to na pewno prędko mnie nie będzie stać. Ceny takiej Audi zaczynają się od 6-7 tys. więc gdybym miał 8 tys. to szukał bym audi B4 lub Civic ale VI.

Właśnie przeglądam oferty sprzedaży na allegro i można z niej wywnioskować to, albo Civic 5 gen. staniała, albo wszystkie wystawione auta mają coś do ukrycia.
Bo za 4 tys. można już kupić łądny egzemplasz z silnikiem 1.5, a za 5 tys. są już podrasowane. Oczywiście są oferty i za 6 - 7 tys zanalazłem jedną nawet za 10 tys. w której zostało praktycznie wszystko wymienione, od silnika do lakieru.

debeo
22-03-12, 23:10
Furious napisał:
D15B2
(...)

Według tego co napisał Furious to ta jednostka trochę dużo pali, bardzo mi zależy na nie dużym spalaniu (8 to już max przy ekstremalnej jezdzie), no i jest awaryjna. Rorbudowywał silnika na pewno nie bendę.
Przy ekstremalnej jeździe tyle Tico pali. Choć sam jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem mojego Civica, musisz zmienić albo założenia, albo pole poszukiwań.

krzyzak88
22-03-12, 23:33
Ja przez 3 lata jeździłem d15b2, i spalał mi srednio 6.5 l, jak przycisnalem to wiadomo ze wiecej, a w trasie poniżej 6 litrow. Co do awaryjnosci to tez nic sie nie dzialo i zero problemow z czymkolwiek (z aparatem zaplonowym tez). 5 Gen da rade znalesc zadbanego za ok 5-6 tysi.

zaza227d
23-03-12, 09:48
To dozbieram jeszcze kasy i kupię z silnikiem D15B2

krzyzak88
23-03-12, 10:02
Jak na pierwsze auto powinienes byc zadowolony, niezla dynamika, w miare oszczedny. A co do kosztów napraw to nie sa jakies wielkie tak jak napisales wczesniej (to nie jest nowoczesny turbodiesel gdzie jak padnie turbina albo wtryski to koszta potrafią dobić).

zaza227d
23-03-12, 15:17
Dziś przemyślałem i wywnioskowałem, że na początek 75 koni to dla mnie, aż natto. Jezdziłem golfem 3 1.6 60 KM i łyło całkiem fajnie, a Hania ma 75. Tylko komentaże... ludzie piszą, że jak już mam kupować Hondę 5gen to min. z silnikiem D15B2, a D13B2 nie opłaca się kupować bo po pół roku się znudzi i będzie chciało się więcej.
No i mam dylemat, jeśli Hondy z silnikiem 1.3 są tańsze niż 1.5 to chyba wezmę 1.3 bo chciał bym mieć już swój samochud, a nie za pół roku.

Wszyscy moi kumple na pierwsze auto wzieli Golfa 3 lub Astrę I. Ja chcę Hondę i dla tego patrzą się na mnie jak na wariata.
Na golfa 3 napewno będzie mnie stać, a Astrę tym bardziej, więc Honda 5 generacji w Hatchback'u jest moim mażeniem, już nie ważne z jakim silnikiem. Jeśli będę miał wystarczająco kasy aby kupić Hanię to będę bardzo szczęśliwym człowiekiem.

A tak na poważnie to będę starał się kupić z mocniejszym silnikiem, ale już nie tak bardzo. Jeśli trafi się okazja zadbanego Civic'ka z silnikiem 1.3 to go wezmę.
Myślę, że mój problem został rozwiązany.

Tomsonowy
23-03-12, 15:34
Golf 3 niedość, że wygląda jak czołg to jeszcze nie jedzie. Astra to astra, jest sobie, rewelacji nie ma. Kup V gena hatch z mocniejszym silnikiem, później nie będziesz sobie pluł w brodę, że słabszy silnik wybrałeś.
Wiadomo, że jakiekolwiek auto jak przyciśniesz to więcej spali. Przy normalnej jeździe oba te silniki mają podobne spalanie, więc według mnie wybór jest prosty. Nie kombinuj, bo im więcej kombinujesz tym bardziej sobie szkodzisz.

zaza227d
23-03-12, 15:48
Golf 3 niedość, że wygląda jak czołg to jeszcze nie jedzie. Astra to astra, jest sobie, rewelacji nie ma. Kup V gena hatch z mocniejszym silnikiem, później nie będziesz sobie pluł w brodę, że słabszy silnik wybrałeś.
Wiadomo, że jakiekolwiek auto jak przyciśniesz to więcej spali. Przy normalnej jeździe oba te silniki mają podobne spalanie, więc według mnie wybór jest prosty. Nie kombinuj, bo im więcej kombinujesz tym bardziej sobie szkodzisz.
OK, sprubuję jeszcze trochę wytrzymać i kupic cos lepszego.
Dobra, bo coraz bardziej się pogrążam, że jeszcze nie mogę mieć wymażonego, autka. Muszę na jakiś czas przestać o nim mysleć to wytrzymam.

dimo
23-03-12, 16:02
Kolego szukaj zdrowej budy, to powinien być pierwszy czynnik, na który będziesz zwracał uwagę przy oględzinach.. jeśli się trafi d13b2 w zdrowej budzie, to bierz, sam od takiego silnika zaczynałem prawie 6 lat temu, miałem go 3 lata, nie sprawiał żadnych problemów (raz tylko gaźnik był na regulacji), szczerze Ci polecam, na 1 auto 75 km Ci wystarczy. czy szybko braknie pod pedałem? myslę, że równie szybko co w d15b2. nawet jak będziesz miał b16a2 to po pewnym czasie dojdziesz do wniosku, że to słabo jedzie, a to z uwagi na to, że sie przyzwyczaisz. d13b2 dużo łatwiej znaleźć nie styrane (dojechanych d15 widziałem już kilka a d13 ani jednego - mowię stricte silnikowo), po prostu te silniki są idiotoodporne, dobrze się kręcą i nie biorą oliwy, po przesiadce z auta, którym śmigałeś na nauce jazdy, będziesz miał wrażenie, że taka Honda ma petardę:P po czasie nikt Ci nie broni zrobić swapa, tak jak ja to zrobiłem po 3 latach, od prawie 3 lat mam d16z6.
ale jeśli trafisz, zdrowe d15b2 w zdrowej budzie to oczywiści bierz - choć za 4 tysiące szczerze wątpię, czy trafi się taka okazja:)

krzyzak88
23-03-12, 21:02
Ja powiem tak: warto poczekac zeby miec wymarzone autko...ja swojego D15b2 szukalem ponad 2 miesiące i w końcu znalazlem, nie chcialem d13b2 i sie uparlem ze bede szukal az znajde 1.5. Czasami warto poczekac i poszukac, to ze koledzy jeżdża to niech sobie jeżdzą, poczekaj i kup tak zebyś był zadowolony. 1.3 jest na gaźniku wiec spalanie nie bedzie mniejsze niz w 1.5

zaza227d
29-03-12, 11:50
Kumpel ma do sprzedania Honde w hb z silnikiem 1.3 za 3600. Fajna, zadbana, tylko, że czerwona.

Co myślicie? Brać czy jeszcze szukać?

Michał102
29-03-12, 13:08
3600 to chyba trochę tanio jak za fajną i zadbaną :p

No, ale okazje czasem się zdarzają :)

krzyzak88
29-03-12, 13:16
Czerwona najładniejsza :D

zaza227d
29-03-12, 22:33
Ta, już słyszę te komentaże: Patrz ... pojechał swoją czerwoną strzałą.

krzyzak88
29-03-12, 23:31
5 gen w czerwonym kolorze prezentuje sie bardzo fajnie, zresztą 6genów też jest pare na forum czerwonych i wygladaja super ;) kupujesz auto dla siebie a nie dla innych i dla ich komentarzy. Mialem czerwonego 5 gena, teraz mam granatowego 6 gena i chetnie zamienilbym ich kolory ;p i z podanym komentarzem nigdy sie nie spotkalem, w dziwnej okolicy mieszkasz ...

zaza227d
30-03-12, 09:21
Jak już to dziwnych kumpli. Najchętniej jeździł bym taką niebieską, albo czarną.

krzyzak88
30-03-12, 12:01
Zmień kumpli haha

Lucas.FK2
30-03-12, 17:22
szyscy moi kumple na pierwsze auto wzieli Golfa 3 lub Astrę I. Ja chcę Hondę i dla tego patrzą się na mnie jak na wariata.
Na prawdę zmień kumpli. Z miasta czy ze wsi jesteś? Bo oni jak widać popierają stereotypy i znają się na zbożu. Astra I to taka tandeta i chłam,że aż żal tyłek zaciska-tak nie nawidzę oplów zajechańcow,tak samo i Golf 3...
Za 3 ptysie jest obecnie na allegro OEM Kanadyjka 1.5 90KM z gazem, i obrobisz ich jak chcesz i kiedy chcesz. Bierz 1.5 i bedziesz bardziej zadowolony niż wyrzucać kasę potem na swap z 1.3 gdzie dużo rzeczy trzeba zmienić.
Powodzenia Ci życzę,wiem jak jest,bo sam ciułałem kasę. :)

krzyzak88
30-03-12, 18:13
Dokladnie, Bierz czerwone 1.5, kumpli i tak bedziesz musial zmienic po tym jak ich pare razy objedziesz swoja czerwona strzal hehe ;)

nikog0
30-03-12, 19:25
Też uważam że honda to bardzo dobry samochód na początek, duży zakres obrotów, przyjemnie się prowadzi, jeździ, ale... jeśli masz w planach często wozić pełny stan pasażerów czy spory bagaż, czy przyczepkę podpinać, to zdecydowanie odradzam honde i inne samochody z silnikami o marnym momencie obrotowym. Zresztą 3tys zł to śmieszne pieniądze, a za nie możesz mieć civica, który będzie nadawał się do jazdy i nawet będzie bezawaryjny jak trafisz niezajechaną sztukę.

krzyzak88
30-03-12, 19:52
a weź tu kup jeszcze za 3 tysie takie auto zeby bylo dynamiczne, ekonomiczne a co najwazniejsze zeby koledzy zlego slowa nie powiedzieli ;]

kamisio85
14-04-12, 01:21
Na prawdę zmień kumpli. Z miasta czy ze wsi jesteś? Bo oni jak widać popierają stereotypy i znają się na zbożu. Astra I to taka tandeta i chłam,że aż żal tyłek zaciska-tak nie nawidzę oplów zajechańcow,tak samo i Golf 3...
Za 3 ptysie jest obecnie na allegro OEM Kanadyjka 1.5 90KM z gazem, i obrobisz ich jak chcesz i kiedy chcesz. Bierz 1.5 i bedziesz bardziej zadowolony niż wyrzucać kasę potem na swap z 1.3 gdzie dużo rzeczy trzeba zmienić.
Powodzenia Ci życzę,wiem jak jest,bo sam ciułałem kasę. :)

Kanadyjki 1.5 nie były przypadkiem 8v? 75km?

Lucas.FK2
14-05-12, 15:37
Kanadyjki 1.5 nie były przypadkiem 8v? 75km?
Oszalałeś? To nie UFO 1.4 (a w zasadzie 1.3) Mowa tu o L13A7. Gdzie jest silnik 8v i całe 83KM :eek:
1.5 czyli D15B7 101KM Lub D15B2 słabsza odmiana (dwu punkt) 90KM

kolczok
14-05-12, 19:11
Pierwsze moje auto kupiłem z chłodnej kalkulacji i trochę ze względu na wygląd. Vectra B z silnikiem x20xev (2 litry bęzyna). Po trzech latach użytkowania i remontowania sprzedałem i kupiłem starsza eg4- czerwoną ;) Gówniarz już nie jestem ale to autko jest po prostu świetne. Kupiłem za grosze a teraz odpicuje ile się da. Golf? Astra? W tej cenie i tak będzie padaczka bo u nas się własnie to niemieckie ustrojstwo ceni, że niby lepsze cy coś. Prawda taka, że kiedyś na hondę nie było nikogo stać i jak się ktoś w końcu dorobił to kupował co tanie i zachodnie. Najbliżej do Niemca ;) Powiem szczerze. Takiej ilości informacji i to dość fachowych o oplu i golfie na forach nie widziałem (widziałem za to wiochę) jak na forach civic. Jeśli lubisz dłubać to nie jeden długi wieczór spędzisz nad autem zakończysz mega satysfakcją z poważnych udoskonaleń czy poprawek. Jeśli faktycznie podoba Ci się to auto to je po prostu bierz i kochaj a ono się odwdzięczy ;) Swoje kupiłem za 2500 i z dwa tygodnie idzie pod szlifiere bo ją ruda chce zeżreć ale jak poszukasz to znajdziesz coś ładnego na pewno. Brat kupił jeszcze starszego del sola za piątaka i blaszke i silnik ma igiełke ;)

w_rebacz
10-06-12, 19:27
Panowie mógłby mi ktoś napisać jakieś informacje na temat silnika D16A? Wiem że ma to Vtec i wiem że to jakiś JDM, ale coś więcej? Mało informacji w necie na temat tego silnika.

HondaPL
15-06-12, 21:27
SiR w 5 generacji jaki miał silnik ? B16A2 ?

lozek
18-06-12, 01:09
B16a

Kubat
28-06-12, 19:02
D14A3/Z1
Wtrysk paliwa: wielopunktowy
Moc: 75 KM
Spalanie w cyklu miejskim: 8-9l/100

Za:
- duży wybór egzemplarzy
- najtańsze dodatkowe 15 koni, o ile nie jest już odmulony

Przeciw:
- niewielkie możliwości dalszego tuningu

D14A4/Z1
Wtrysk paliwa: wielopunktowy
Moc: 90 KM
Spalanie w cyklu miejskim: 8-9l/100

Za:
- duży wybór egzemplarzy
- całkiem dynamiczny

Przeciw:
- niewielkie możliwości dalszego tuningu



Witam. chciałbym dowiedzieć się więcej o tych silnikach czym dokładnie się różnią a także czy bardziej opłaca się wziąć Hondę z silnikiem D14A3/Z1 i ja odblokować czy kupić wersje z silnikiem D14A4/Z1??

bone
29-06-12, 11:06
D14A3/Z1
Wtrysk paliwa: wielopunktowy
Moc: 75 KM
Spalanie w cyklu miejskim: 8-9l/100

Za:
- duży wybór egzemplarzy
- najtańsze dodatkowe 15 koni, o ile nie jest już odmulony

Przeciw:
- niewielkie możliwości dalszego tuningu

D14A4/Z1
Wtrysk paliwa: wielopunktowy
Moc: 90 KM
Spalanie w cyklu miejskim: 8-9l/100

Za:
- duży wybór egzemplarzy
- całkiem dynamiczny

Przeciw:
- niewielkie możliwości dalszego tuningu



Witam. chciałbym dowiedzieć się więcej o tych silnikach czym dokładnie się różnią a także czy bardziej opłaca się wziąć Hondę z silnikiem D14A3/Z1 i ja odblokować czy kupić wersje z silnikiem D14A4/Z1??

Siema, bez różnicy :)
To i to jeden grzyb. "Odblokować" jak to nazwałeś to robota 15-30 minut.
Oba silniki są takie same konstrukcyjnie, jedynie ta uszczelka przy przepustnicy jest inna w d14a3/z1 jest zmniejszona średnica, dzięki czemu mniej powietrza się dostaje, a w d14a4/z2 jest normalna uszczelka, z "normalną" średnicą uszczelki :)

Więc.. ja bym nie myślał tu o tym, który ma zwężkę lub nie, bo jak widzisz można to ogarnąć w kilka minut. Ja po prostu wziąłbym zdrowszy egzemplarz :)

Pozdro

zaza227d
12-07-12, 19:22
Siema.
Powiedźcie mi. Czy różnią się czymś silniki D16Z6 od D16Z9, czy tylko cyferką?

patryk666
12-07-12, 19:32
Siema.
Powiedźcie mi. Czy różnią się czymś silniki D16Z6 od D16Z9, czy tylko cyferką?

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?3061-D16Z6-i-D16Z9-jakie-r%F3%BFnice

zaza227d
12-07-12, 19:49
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?3061-D16Z6-i-D16Z9-jakie-r%F3%BFnice

Dzięki.
W teori mają rużnice, a w praktyce wychodzi na to, że tylko cyferką.

Eten
06-09-12, 23:38
Powiedzcie mi czy to jest D15B3 ?
http://img513.imageshack.us/img513/2874/eten1.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/513/eten1.jpg/)

Opłaca się kupować (500zł) całego Civica IV bez papierów na części do swojego Vgen?

lozek
07-09-12, 00:55
Dzięki.
W teori mają rużnice, a w praktyce wychodzi na to, że tylko cyferką.

dokładnie tak. Z9 to kanadyjka

taka sama różnica jak w przypadku B18C4 i B18C1 - po prostu inny rynek to i inne oznaczenie

slonik1992
10-09-12, 00:29
D15B3
wtrysk paliwa: gaźnik
moc: 94KM
spalanie w cyklu miejskim: 8l/100km

Za:
- daje rade niejednemu lepszemu hehe :D
-kręci do końca :D

Przeciw:
-silnik starszej generacji
- jak w d13 zimą ssanie:(

Pawura
27-09-12, 12:08
Witam, koledzy pomoglibyście mi mam d14z1 szukam jakiegos zamiennika tego silnika ale cos też 1.4 ew. jakies 1.5 myśle o samym słupku , coś co by podeszło pod ten osprzęt który mam, podpowiedzielibyście coś.

Młody ŁDZ
27-09-12, 12:35
Ale masz słupek d14z1 na osprzęcie d14a4 czy całe d14z1 ? ;>

Pawura
27-09-12, 23:37
Całe d14z1 , wraz ze skrzynią które jeszcze jeżdzą ale zaczynam rozglądać sie sie bo powoli silnik umiera , a chce coś p&p do tego właśnie

Damq1
04-11-12, 14:02
Niestety na pierwszej stronie nie ma wypisanego spalania do d16y7, a chciałbym porównać o ile mniej spali niż B18c4? Ile spalą oba przy miastowej spokojnej jeździe z rzadkim używaniem vteca w B?

sebawo
05-11-12, 07:36
Ja bym z tym spalaniem w B16A2 tak nie przesadzał, jeżdżę na codzień i 8,5 to maks. Przy szybszych startach spod świateł do 9 dojdzie, ale żeby do 10 dobić to chyba trzeba non stop na vtecu ganiać, a po mieście to ani przyjemne ani pożyteczne...

dawaro
06-11-12, 16:11
Mógłby ktoś wyjaśnić czym różnią się silniki D14A2 i D14A6?
Jakie mają spalanie?

kamisio85
04-12-12, 09:56
Oszalałeś? To nie UFO 1.4 (a w zasadzie 1.3) Mowa tu o L13A7. Gdzie jest silnik 8v i całe 83KM :eek:
1.5 czyli D15B7 101KM Lub D15B2 słabsza odmiana (dwu punkt) 90KM

To wpisz sobie pało w szukajke d15b8...

Dalvik
04-02-13, 23:35
Mam małe pytanie dla osób siedzących w temacie (przekopałem się przez większą część tego tematu, ale posty na ten temat pochodzą sprzed około dwóch lat). Ile według was wart jest VI gen hatchback w dobrym stanie z silnikiem 1.5? Chciałbym się zmieścic w 9-10tyś, najlepiej z wymianą płynów, rozrządu, jednak w razie potrzeby mogę trochę dołożyć. Oferty są przeróżne, ale zazwyczaj mieszczą się w granicach od ok. 5 do 9tyś.

Piterson
05-02-13, 18:42
Jest tyle wart ile jesteś w stanie dać:)
w tych pieniądzach na pewno znajdziesz coś sensownego z d15z6 pod maską. Ja swoje EK3 w bardzo dobrym stanie sprzedałem za 12 tys ale 3 lata temu:)

Maul
06-02-13, 23:14
Możecie mi coś powiedzieć na temat tych silników w del sol?
D16Y8, D16Z6
Chętnie poczytam opinie i chciałbym tez znać odpowiedź "top speed" del sol z takimi silnikami :)

rafal86
07-02-13, 16:13
masa informacji o tych silnikach jest na forum...wystarczy poszukac
y8 jest nowszym silnikiem i ma 2KM wiecej, pewnie z 200 km/h polecą

Ruffy
08-03-13, 02:02
Witam wszystkich forumowiczów :)
szukam dla siebie civica, będzie to pierwszo/drugi mój samochód... słuchając rad bardziej doświadczonych kolegów poszedłem za radą żeby sprawdzić blacharka przedewszystkim a że dzień wcześniej padał deszcz, to kupiłem sztrucla który gaśnie na każdym skrzyżowaniu ;E ale dosyć o dziadowskim golfie2 ^^ interesuje mnie civic6 w budzie coupe z dynamicznym i oszczędnym silnikiem (ponoć honda z tego słynie^^) jak przeglądałem aukcje to większość była z silnikiem 105km (teoretycznei d16y7), ale czy w tej wersji budy, były silniki d15z6, fajną opcją bylo by d16y8 (kumpel ma w 5g) ale chyba jednak koszty nie pozwolą :D

ps. spytacie dlaczego 6g a nie 5g :P bo dlatego ^^ http://i45.tinypic.com/5o58qc.jpg (tak wiem, civ z forum ;))

lozek
08-03-13, 02:12
w coupe nie było d15z6

tylko d16y8, d16y7 i b16a2 (ale to rodzynki i mało tego)

MojzyQ
08-03-13, 20:53
jezeli mialem silnik b16a2 moge wsadzic slupek z b16a i do tego osprzet ze starego slupka b16a2? zgra sie to wszystko? czym wgl te silniki sie różnią prócz mocą?

vnv_nation
11-03-13, 09:16
interesuje mnie civic6 w budzie coupe z dynamicznym i oszczędnym silnikiem (ponoć honda z tego słynie^^)


Niestety ale to stereotyp. Wszystkie silniki hondy sa dynamiczne, ale oszczedny jest tylko d15z6. Wszystkie inne pala tyle ile powinny w stosunku mocy do wagi auta.

kaczka208D
24-03-13, 13:57
Jakie jest realne spalanie silnika d13b2 w hondzie civic 5gen wersja hatchback ?

blessu
24-03-13, 16:23
Bardzo dużo zależy od regulacji i stanu silnika, podzespołów, opon, a przede wszystkim stylu jazdy. Poza tym sporo zostało o tym już powiedziane...

kaczka208D
24-03-13, 20:05
No wiadomo chodzi mi o seryjny silnik 1.3 bez żadnych modów, opony seryjne, stan silnika dobry (czyli taki który nie wymaga żadnej ingerencji- wyregulowany ). Jazda bez upalania i kręcenia do końca .
No kurcze chciałbym widzieć w jakich wartościach może mieścić się takie spalanie ?

rafal86
24-03-13, 20:13
miałem d13b2 przez 4 lata i średnie spalanie przez ten okres wg statystyk z motostats.pl wynosiło 7,05l

blessu
24-03-13, 21:22
Mi w trasie przy mojej nodze spala około 6L, w mieście spalam raczej kalorie niż oktany więc nie wiem ;p

kaczka208D
24-03-13, 22:24
Dzięki wielkie, 7-8 litra jest dla mnie bardzo dobrym wynikiem, w końcu to silnik na gaźniku .

Powiedzcie jeszcze jak jest ze swapem na d16z6 z d13b2. Dużo roboty z elektryką będzie ?
Lepiej jest robić swap na d16z6 z d15b2? Mniej części trzeba wymieniać?

Ten d13b2 ma jakikolwiek komputer z OBD ?

blessu
26-03-13, 17:08
Jakie obroty utrzymuje wasze D13B2 po wyłączeniu ssania, nagrzaniu silnika np stojąc na światłach?

Paso
27-03-13, 20:34
u mnie spalanie w D13B2 70% trasa 30% miasto wynosi coś koło 6-6,5L , jak non stop w mieście jeździłem to 8-8,5l i nie wierzę w bajki że zejdzie poniżej 8L w mieście( ssanie głównie na to wpływa ) w zimie nawet czasami 9L.
u mnie obroty na jałowym jak przykazało coś koło 850rpm ( ale teraz walczę z zawieszającym się ssaniem - thermovalve coś już nie działa jak powinien ).
a jeśli chodzi o swap w D13B2 jak już przejdziesz z pompy mechanicznej na elektryczną to już połowa sukcesu. Osobiście swap na d16z6 lepszy pomysł.

blessu
27-03-13, 22:19
A jak obroty podczas stania na światłach spadają do około 200-400 (i się tak trzymają, nigdy mi nie zgasł) to coś złego się dzieje? ;p Zauważyłem, że ma na to wpływ ilość odbiorników prądu. A że ja zawsze mam głośno muzykę, nawiew, podświetlenia... to spada do wyżej wymienionych wartości ;p

Paso
28-03-13, 08:46
jak włącze nawiew na 4 ,ogrzewanie szyby i inne rzeczy to rzeczywiście spada, ale jak już się porządnie nagrzeje to z 800 spadnie tak na oko na 500. ja się tym nie przejmuje

blessu
30-03-13, 15:56
Małe pytanko, nie ma sensu zakładać nowego tematu więc ponownie zadam je tutaj. Czy wasze zimne silniki (powiedzmy po dwóch mroźnych dobach :p) też potrafią po odpaleniu brzmieć nieco jak dieselki? ;p

skolopendra
31-03-13, 00:02
też potrafią po odpaleniu brzmieć nieco jak dieselki? ;p

to norma w hondzie

blessu
31-03-13, 21:28
No to jestem spokojny :)

BTW. Happy Easter :)

rbkt666
04-05-13, 03:57
A jak obroty podczas stania na światłach spadają do około 200-400 (i się tak trzymają, nigdy mi nie zgasł) to coś złego się dzieje? ;p Zauważyłem, że ma na to wpływ ilość odbiorników prądu. A że ja zawsze mam głośno muzykę, nawiew, podświetlenia... to spada do wyżej wymienionych wartości ;p hm, no u mnie w D15B7 też dosyć niskie obroty trzyma jak już rozgrzany (obrotek pokazuje 500)... Faktycznie, czasem jak się włączy dmuchawę na 4 to obroty mocno zmaleją, ale tylko chwilowo. I po chwili (2-3 sekundy) silnik wraca na swoje obroty na których pracował przed włączeniem nadmuchu. Po wyłączeniu nadmuchu obroty na 2-3 sekundy rosną i wracają do tych przed wyłączeniem dmuchawy. Kiedyś zakopałem się w śniegu, przy kręceniu kierownicą wspomaganie brało tyle prądu, że obroty silnika schodziły do 0, ale jednak mimo to nie gasł.

Michał102
04-05-13, 17:02
wspomaganie brało tyle prądu

A to ciekawe:rolleyes:

Pompa wspomagania w Civach jest mechaniczna (napędza ją pasek z koła pasowego na silniku) i nie ma nic wspólnego z prądem:)

markotny
07-05-13, 13:30
wspomaganie brało tyle prądu,

Jebuem:D


A jak obroty podczas stania na światłach spadają do około 200-400 (i się tak trzymają, nigdy mi nie zgasł) to coś złego się dzieje?

Trochę niebezpiecznie nisko spada ciśnienie oleju. Masy posprawdzaj. Ja przeczyściłem porządnie wszystkie masy na silniku i ustąpił problem spadania obrotów po podłączeniu wiekszego obciążenia pod gniazdo zapalniczki.

blessu
11-05-13, 23:17
Trochę niebezpiecznie nisko spada ciśnienie oleju. Masy posprawdzaj. Ja przeczyściłem porządnie wszystkie masy na silniku i ustąpił problem spadania obrotów po podłączeniu wiekszego obciążenia pod gniazdo zapalniczki.

Tylko... gdzie te masy się znajdują? Wiem, że w manualu ("Sam naprawiam Honda Civic..." ?) są wymienione, ale nie mogę ich w tej księdze znaleźć...

markotny
12-05-13, 14:12
Masy generalnie na silniku są dwie. Jedna idzie od skrzyni do podłużnicy, druga z reguły to połączenie pokrywy zaworów z pasem przednim. Na upartego można jeszcze przeczyścić przewód masy od akumulatora(na obu końcach).

rbkt666
14-05-13, 04:18
markotny, oj tam jebueś, faktycznie źle przekazałem informacje, trochę wtopa :o. Chodziło mi o to, że w znaczącym stopniu obciążało to silnik :D

posejdon
16-05-13, 08:48
Masy generalnie na silniku są dwie. Jedna idzie od skrzyni do podłużnicy, druga z reguły to połączenie pokrywy zaworów z pasem przednim. Na upartego można jeszcze przeczyścić przewód masy od akumulatora(na obu końcach).
No jeszcze jest ta trzecia przy obudowie termostatu. Ją też warto sprawdzić (przynajmniej u mnie pomogło na mrugające światła).

markotny
16-05-13, 10:48
No jeszcze jest ta trzecia przy obudowie termostatu. Ją też warto sprawdzić (przynajmniej u mnie pomogło na mrugające światła).

Oooo widzisz tę pominąłem i nie czyściłem bo wydawała mi sie nieistotna. Dziękować :)

blazernh
25-05-13, 14:54
Czy SWAP d15b7 na D16W4 to duży problem z wiązką ?

Michalll_1991
25-05-13, 15:00
zasadniczo żaden , musisz dociągnąć vteca i przerobic kompa , odpalasz na wiazce z b7

Tadis
24-06-13, 19:27
Witam. A co powiecie o D15Z8 - VTEC-E 1.5i LS?

rafal86
24-06-13, 19:41
a co chcesz wiedziec? wszystko masz na forum, to bliźniaczy silnik do d15z6

Tadis
24-06-13, 19:43
czyli mozna powiedziec ze taki sam? chodzi mi dokładnie o 115 konny silnik. Ogolnie czy dobra baza i czy jesteście z tych silników zadowoleni? Czy to prawda ze przez przełozenie nie wiele szybszy od d14?

rafal86
24-06-13, 19:48
114KM dokładnie mają oba, ja jestem zadowolony. Mam swoją ponad 2 lata i przez ten czas spalanie wynosi 6,4l
po wymianie skrzyni na krótszą nawet jakoś to jedzie...najważniejsze żeby był zadbany i nie zajechany.
z8 był w tzw angielkach, z6 to sedan i hb

Tadis
24-06-13, 19:54
dzięki za informacje. Właśnie mam zamiar kupić hanke z takim silnikiem może nawet już jutro i mam nadzieje ze będę zadowolony z tej jednostki i będzie mi dobrze służył :)

rafal86
24-06-13, 19:56
nie napalaj sie na pierwszy lepszy:)lepiej poszukać dłużej a kupić coś zadbanego, polecam forum bo jest masa infromacji, ewentualnie jak coś pilnego to wal na priv

Willy
12-07-13, 23:28
Mam obecnie D15b7 w swoim coupe. Mam okazje kupić od znajomego D16z6 w dobrym stanie, znam ogólnie silnik, wiem co było w nim robione itp. Teraz pytanie... Czy opłaca mi się bawić w swapa? Jak będzie ze wzrostem spalania względem wzrostu mocy? :) Z góry dzięki za pomoc.

Młody ŁDZ
13-07-13, 05:46
Jak będzie ze wzrostem spalania względem wzrostu mocy?
Nie bedzie wzrostu spalania ze wzgledow technicznych.

Willy
13-07-13, 15:05
A lepszym rozwiązaniem nie było by zrobienie mini me z tych dwóch silników? Co lepsze mini me D15b7/Z6 czy pełen D16Z6 jesli chodzi o ekonomie i osiągi? :D Sory za takie pytanie głupie ale nie chce robić czegoś co nie ma sensu... :P

Paco
13-07-13, 19:58
generalnie kazda dseria pali tyle samo. od 6 do 10 litrow jest osiagalne zarówno w d13 jak i w d16

Inside4
13-07-13, 20:05
Nie zastanawiaj sie tylko swapuj, jesli oczywiscie jestes pewny stanu tego z6.

Seba27
15-07-13, 15:33
generalnie kazda dseria pali tyle samo. od 6 do 10 litrow jest osiagalne zarówno w d13 jak i w d16

Niestety musze sie nie zgodzic... ;]

Ja np. deptam ostro i minime na d15z1 z czapka z6 palilo 10 przy deptaniu na gumach 215. Wyremontowane d16z6 pali nascie... 13-15 - zalezy jak czesto jest deska... wiec roznice sa spore - od remontu nie udalo mi sie zejsc ponizej 10l - ale to w sumie dlatego ze podoba mi sie jak to jedzie ;]

globussek
16-07-13, 15:15
Co powiecie o d16z9? Jest to bliźniak d16z6? Tzn. części, podatność na mody itd takie same?

Seba27
16-07-13, 18:17
Podobno na rynek usa:

D16Z6

VTEC

* Found in
o 1992-1995 Honda Civic Si
o 1992-1995 Honda Civic EX, EX-V
o 1992-1995 Honda Civic ESi (European Market)
o 1993-1995 Honda Del Sol Si (US)
o 1993-1995 Honda Del Sol ESi (European)
+ Displacement : 1,590 cc (97 cu in)
+ Bore and Stroke : 75 mm × 90 mm (3.0 in × 3.5 in)
+ Rod Length : 137MM
+ Rod/Stroke : 1.52
+ Compression : 9.2:1
+ Power : 125 hp (93.2 kW, 127 ps) @ 6600 rpm
+ Torque : 101 ft·lb (14.7 kg/m, 144 Nm) @ 5200 rpm
+ Volumetric Efficiency : 87.68%
+ Redline : 7200 rpm
+ Fuel Cut : 7411 rpm
+ VTEC Switchover : 4800 rpm[3]
+ Fuel Control : OBD-1 MPFI
+ Head Code : P08
+ ECU Code : P28

[edit] D16Z9

* Found in:
o 1994-1995 Civic Coupe (EJ1) 1.6i ESi European
o 1994-1995 Civic Sedan (EH5) 1.6i EX US
+ Displacement : 1,590 cc (97 cu in)
+ Bore and Stroke : 75 × 90 mm (3.0 × 3.5 in)
+ Compression : 9.3:1
+ Power : 130 hp (95.6 kW, 129,2 ps) @ 6600 rpm
+ Torque : 106 lbf (14.7 kg/m, 144 Nm) @ 5200 rpm
+ Redline : 7200 rpm
+ Fuel Cut : 7500 rpm
+ Valvetrain : SOHC VTEC (4 valves per cylinder)
+ Fuel Control : OBD-1 MPFI
+ ECU Code : P28

Podatne na mody tak samo jak z6 / y8 :)
Z czesciami nie bylbym taki pewny - ale jak bedziesz robil remont predzej czy pozniej to sie dowiesz ;)

Willy
28-07-13, 23:48
Jak w praktyce wypada D15b7 vs D16Z6 w kwestii osiągów? Co sie lepiej bedzie zbierać w EJ2? Jak wypadnie D15b7/z6 z seryjnym d16z6?

Seba27
29-07-13, 17:53
d15b7 dostanie od z6 niemilosierne baty :)
Jak stawiasz na ECO i duzo jezdzisz etc. to celuj w d15b7...
Jak stawiasz na osiagi i te pare literkow wiecej ci nie straszne to d16z6.
Kolejna sprawa to dostepnosc d16z6 w sensownym stanie

rafal86
29-07-13, 21:01
nie miałem okazji jeździć ani d16 ani b7 ale mam porównanie bo z oboma stawałem na kresce
z b7 za każdym razem wygrywałem o dł. auta ale już seryjne z6 tak mi odjeżdzało że szkoda tylko paliwa tracic

Arty
30-07-13, 19:05
pewnie było 1000 takich pytań ale zapytam , D16Y7 czy D15Z6 do dynamiczno-ekonomicznej jazdy :p ?

norbi87
30-07-13, 19:09
pewnie było 1000 takich pytań ale zapytam , D16Y7 czy D15Z6 do dynamiczno-ekonomicznej jazdy :p ?

jezeli chcesz polaczyc niskie spalanie i osiagi zdecydowanie D15Z6

vnv_nation
30-07-13, 19:13
albo d16 i gaz ;)

MrKubek
31-07-13, 11:27
do wymiany tylnych gum wahacza przedniego w ek3 sedanie będę potrzebował prasy ?

Brylant1
03-08-13, 16:29
nie

m_andarynka
04-08-13, 22:40
Każdemu na start polecam D16Z6, mocny w całym zakresie obrotów, w sam raz do takiego lekkiego auta jak Civic EG

Willy
05-08-13, 17:30
A jak spalanie D16z6 i D15b7?

Seba27
05-08-13, 23:30
D15B7 jak przekroczysz 10litrow to znaczy ze jestes dobry...
D16Z6 jak przekroczysz 10litrow to znaczy ze jest słoneczny dzien :D

Z6 mój rekord zima w mieście to 7,7... - wszędzie pierwszy bo inni jadą jak piz**
Miasto w lecie przy mojej "ciezkawej" nodze 11 ale przeważnie zapierniczam bo jest czym...
Ale jak upalasz ciagle ze świateł do deski 1,2,3 to 14-15 spokojnie bierze...
Ale niewiele aut Cie bierze... ;) - regularne 10-11 w cyklu bardzo szybkim - mnie satysfakcjonuje
Nie wiem ile pali jak sie jeździ grzecznie latem... Bo nie po to robiłem remont :P

scoobany111
06-08-13, 15:00
A to dziwne bo b16a2 na torze pali 14-15l/100km co w ruchu ulicznym nawet na największej wsi/największych korkach jest nie do osiągnięcia..Mi b16 najwięcej spaliła 12.5 jak specjalnie jeździłem przez 100km tak aby jak najwięcej przepałować ją gdzie się da..W cyklu bardzo szybkim pali 10l ;)

Willy
06-08-13, 23:38
Mam pytanko. Stawiam na kresce civica V d16z6 i civica VI D16y8, który jest na pozycji wygranej? To samo pytanko mam wzgldęm civia V z D15b7 i civica VI z D16y7. Oglądałem filmiki różne i nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Inside4
07-08-13, 00:02
Oglądałem filmiki różne i nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Bo od tego wiele zależy.

Willy
07-08-13, 00:47
Właśnie wiem że od tego wiele zalezy ale chodzi mi o silniki seryjne, nie grzebane :P

Michał102
07-08-13, 10:59
Stawiam na kresce civica V d16z6 i civica VI D16y8

W tym przypadku jajko wygra zdecydowanie, bo silniki są niemal identyczne, a jajko jednak znacznie lżejsze niż 6gen.
5 generacja ma też dużo lepszą aerodynamikę, co też ma spory wpływ na osiągi. Szukasz fury do zapierniczania, to bierz 5ke:)

A co do tych kosmicznych spalań - ja ostatnio zapisuję na kartce ile paliwa wlewam do baku i jeżdżę normalnie bez żadnych ograniczeń czy czegoś takiego. Po mieście dość dynamicznie, czasem pały do odcinki (ale czasem, a nie spod każdych świateł i w mieście cały czas na VTECu... jak ktoś tak jeździ, to bardzo mi żal jego samochodu), trasa 110-130, czasem złapię się za jakiegoś "zająca" i się pogna pod 200 km/h.
Na dystansie 3000 km spalanie mi wyszło 7l./100km.

Jestem świadom, że duża zasługa niskiego spalania to piekielnie długa skrzynia z D14A4 i porządne strojenie u Jogala:)
Jednak dalej nie jestem w stanie uwierzyć w tak duże spalanie D-serii jak co niektórzy tutaj wypisują. Trzeba by chyba od razu na zimnym silniku pałować ile wlezie i robić bardzo krótkie dystanse tylko po mieście :/

MrKubek
07-08-13, 14:04
Ja moim 1.5 z wieszymi i szerszymi kołami, na gazie, 5 osób i troche ponad 8 gazu ale gaz jeszcze jest w fazie dokładnej regulacji. No i chyba mam jeszcze delikatnie zbierzność złą.

Seba27
07-08-13, 20:39
Aaa no własnie chciałbym dodać ze mam pogrzebany dolot+wylot i koła 215 - tył 9cali rondel wiec nie ma tak łatwo jak na 195 w większości przypadkow.

sebawo
08-08-13, 16:00
Mam pytanko. Stawiam na kresce civica V d16z6 i civica VI D16y8, który jest na pozycji wygranej? To samo pytanko mam wzgldęm civia V z D15b7 i civica VI z D16y7. Oglądałem filmiki różne i nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Do katalogu se zajrzyj, będziesz miał fabryczne parametry ;)



jak ktoś tak jeździ, to bardzo mi żal jego samochodu

Czemu żal Ci samochodu, który kręci się w zakresie obrotów, do których został stworzony? Gdzieś tu widziałem wykres 'katowanego' przez 2 lata B18C4, wynik katalogowy ;)



ja ostatnio zapisuję na kartce ile paliwa wlewam do baku

Jest troszkę aplikacji od tego, polecam, bo 7l w cyklu mieszanym dla Y8 to troszkę mało, nawet jak na emerycką jazdę ;)

Michał102
09-08-13, 21:53
Czemu żal Ci samochodu, który kręci się w zakresie obrotów, do których został stworzony? Gdzieś tu widziałem wykres 'katowanego' przez 2 lata B18C4, wynik katalogowy

Zamontuj sobie wskaźniki ciśnienia i temp. oleju i dawaj na miasto katować ile wlezie (ja nie mówię o pałowaniu od czasu do czasu, tylko mocnym znęcaniu się nad silnikiem). Zobacz sobie potem do jakich wartości dojdą wskaźniki i porównaj to sobie do wartości maksymalnych bezpiecznych dla silnika. Potem się zastanów co się dzieje, jak w silniku się zerwie film olejowy. Potem nic dziwnego, że ludzie wrzucają filmiki z zapytaniem co tak stuka ;)


7l w cyklu mieszanym dla Y8 to troszkę mało, nawet jak na emerycką jazdę

Przypominam, że mam skrzynię z D14A4. Zajrzyj sobie w tabelkę i zobacz jakie tak jest FD.
Do tego mój silnik jest wystrojony, a to ma przeogromny wpływ na zużycie paliwa.

I do przeliczania zużycia paliwa nie jest potrzebna żadna aplikacja. To jest matematyka na poziomie pierwszej lub drugiej klasy szkoły podstawowej.

Piterson
10-08-13, 12:18
Mam pytanko. Stawiam na kresce civica V d16z6 i civica VI D16y8, który jest na pozycji wygranej? To samo pytanko mam wzgldęm civia V z D15b7 i civica VI z D16y7. Oglądałem filmiki różne i nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

w obydwu przypadkach wygra v gen ze względu na wagę

a co do zapisywania spalania ja od lat korzystam z http://www.spritmonitor.de/en/user/Piterson.html

globussek
10-08-13, 13:06
Napiszecie coś o d16y3? Zalety wady i jak z modami?

esel
19-08-13, 01:38
Panowie, czy D16Y8 będzie działać na kompie od D14A8 (P1J/J5)?
Fachowiec, u którego prawdopodobnie będę robił swapa, pytał ile jest kostek podpiętych do komputera. Sprawdziłem, mam trzy, więc ponoć da radę. A co z VTEC'iem? Skoro mechanik mówi, że zrobi, to zrobi. Zastanawiam się jednak czy to będzie działać jak powinno.

kris00011
20-08-13, 01:00
Nie będzie działać. Potrzebujesz kompa p2p albo p28 z odpowiednią mapą.

Willy
19-09-13, 16:48
Wiem że temat był już wałkowany ale mój kolega nie chce mi uwierzyć na słowo i woli mieć odpowiedź od klubowiczów :P Kolega pragnie się stać właścicielem EJ1/EJ2 (zalezy co sie trafi, ale raczej EJ2) i teraz myśli czy lepiej brać D15b7 czy szukać D16z6. Co będzie lepsze do przeróbek? Co będzie szybsze po małych modach? Kolega chciałby żeby auto nie było "zamulone". Piszcie swoje zdania a ja mu to pokaże, bo nie można trafić w gust chłopakowi :P

MrKubek
19-09-13, 17:03
wiadome ze d16z6. Ma witka przedewszystkim

Willy
19-09-13, 17:17
No ale dużo osób twierdzi że dłubnięte d15b7 jest w stanie spokojnie objechać d16z6 (tylko nie jest streszczone czy d16z6 też w takim pojedynku jest dłubnięte :D )

Seba27
19-09-13, 23:19
Jeszcze duzo zalezy od budy - masa...
Sol d16z6 po kapitalce z niewielkimi modami nawet na wielkich kołach 215 r16 odpycha sie w okolicach 8 sekund
A dostane po dupie pewnie od podjechanego podgnitego lekko dlubnietego jajka d16z6
Ale za to dobrze mierze sie z zabami b16a2 - prawie równo.
Takie d15b7 z czapka z6 moze wystartować do Sola w Sedanie Vgenie i odjade go powyzej 100 bo ma dłuższa skrzynie, zakładając ze ma od d15b7. Duzo jeszcze ma wpływ. Mierzylem sie juz z paroma furami i jestem naprawde bardzo zadowolony. Spalanie w miescie przy deptaniu 30-50% 10-11 litrów :)) na 9calowych 16tkach :)
Polecam ten motorek z6 z Vtekiem a nie jakies b7 ;)

Willy
20-09-13, 00:11
Jemu bardziej chodzi o "kupe" i jakby miał kupić z d16z6 np. to co najlepiej na początku modzić? Wydech? Dolot? I jest duża różnica w osiągach między felgami 15'kami a 16'kami?

Seba27
20-09-13, 11:00
Dokładnie - najpierw jakies 421 i conajmniej wydech końcowy + CAI lub BigTube na dolot.
A koła. 6calowe 15tki z gumami 195 maja duzo mniejsze opory toczenia niz 7,5 i 9calowe 16tki z gumą 215.
Na starcie nie miele tyle laczkami do 100 co na 195tce ale czuć ze powyżej tej prędkości jest mu duzo ciężej.
To tylko 1600ccm w koncu. Jednak auto duzo bardziej stabilne i nie gnie sie i nie piszczy w zakretach a klei sie niesamowicie.

Michał102
20-09-13, 14:30
CAI lub BigTube na dolot.

Tylko CAI z prawdziwego zdarzenia + strojenie.
Te wszystkie parówy dają tylko rasowy dźwięk... nic poza tym. OEM puszka + szczelnie doprowadzone zimne powietrze ze zderzaka da lepszy efekt:)