PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana zegraów INTEGRA do CIVIC V - problemy



Dmlody87
20-10-11, 15:42
Pomocy!

Zmieniłem zegary z integry do covoca i podłączyłem jak w schemacie z neta
http://img.photobucket.com/albums/v431/rompwats/DCintoEG.gif
wszystko ale mam problem:
1. z podświetleniem zegarów - nie działa
2. z wskaźnikiem paliwa - cały czas jest na ZERO
3. świeci się cały czas kontrolka ABS 9 a ja nie mam) taka kosta żółta z tyłu - nie wiem czy moge ją odpiąć bo tam jest napisane że SRS jest w nią podpięty.

pomocy. czy mogłem jakies zwarcie zrobić że nie działa- jak tak to jakie bezpieczniki mogło wywalić lub co gorsze czy zegary mogły się zepsuć

piroman
20-10-11, 17:14
1. z podświetleniem zegarów - nie działa
podepnij na B9 mase (w ITR idzie tam sygnał z dimmera do regulacji jasności podświetlenia)



2. z wskaźnikiem paliwa - cały czas jest na ZERO
może wskaźnik jest uszkodzony lub coś źle podpiąłeś,
podłacz na moment masę do B3 i sprawdź czy wskazówka idzie do góry



3. świeci się cały czas kontrolka ABS 9 a ja nie mam) taka kosta żółta z tyłu - nie wiem czy moge ją odpiąć bo tam jest napisane że SRS jest w nią podpięty.
najprościej wyciągnąć żaróweczkę

Dmlody87
20-10-11, 19:27
ale jak wyjąłem żarówkę to napis dalej się świecił tak jakby podświetlenie nie było z żarówki z tyłu tylko jakoś w środku ?? ;/

te B9 i B3 to mówisz już o pinach z zegarów integry czy z civic'a??? a masę z kabla czarnego np co do kostki idzie moge dać???

wydaje mi się że wszystko podpiąłem dobrze tylko w moich zegarach fabrycznie brakowało kostki z pinami D, oraz kabla od dimera - czerwonego w kostce. Nie wiem czy to ma znaczenie???

jak coś mogę wieczorem zapodać zdjęcie moich zegarów starych z civic'a... potrzebne???

p.s. dodam tyle że podczas montażu dwa kabelki chyba się dotknęły i nie wiem czy jakieś zwarcie nie nastało (mam nadzieję że nie ale ręki za to nie dam uciąć) jak coś jak sprawdzić czy zegar od paliwa jest dobry - wystarczy jak dodam masę i wskazówka się podniesie to znaczy że zegary są OK???

piroman
20-10-11, 19:36
te B9 i B3 to mówisz już o pinach z zegarów integry czy z civic'a???
z itr, nie miałeś dimmera więc musisz podać mase na B9


a masę z kabla czarnego np co do kostki idzie moge dać???
tak, może być masa z D6


wystarczy jak dodam masę i wskazówka się podniesie to znaczy że zegary są OK???
tak

Dmlody87
20-10-11, 19:38
powiem tak :

WIELKIE DZIĘKI :)

podświetlanie działa tak jak pisałeś zrobiłem z masą!!!

Tylko wskaźnik paliwa nie żyje :( robiłem z masą i nic ani drgnie nie wiem co zrobić... możliwe że się w baku pływak lub coś z instalacją zrobiło??? albo na ścieżce coś nie tak jest może styku nie ma lub nie przewodzi... idzie to jakoś wybadać czy prąd idzie do wskazówki???

pomógł poleciało... może jeszcze z tym mi pomożesz??? please

Dmlody87
09-11-11, 20:59
może ktoś reanimował sam zegary (dokładniej wskaźnik paliwa lub temp) nie koniecznie z ITR??? bo na elektrodzie znalazłem coś takiego że trzeba rozwinąć zwój miedziany z tyłu licznika i szukać uszkodzenia - zlutować i na nowo nawinąć..prawda to???

a czy możliwe jest to że jakaś żarówka się przepaliła i nie podświetla mi okolicy wskaźnika oraz prędkościomierza i przez to nie działa??? tzn świeci mi słabiej niż z lewej strony - na forum czytałem że ktoś ledy założył i mu wskaźnik nie działał to może coś być związane i u mnie??? to ma jakiś obwód po żarówkach???

Dmlody87
20-11-11, 22:02
PROBLEM ROZWIĄZANY!!!

Okazało się że na rozpisce na necie jest błąd - a taki że kabelek od paliwa ma iść na pin B1 a nie B3 jak jest napisane:) Wszystko działa jak trzeba - no ścieżkę trochę podlutowałem bo szedłem od zegara paliwa aż do kostek i tak metoda prób i błędów podpiąłem i śmiga aż miło :)

Teraz wiem ile mi jeszcze zostało do końca - jeszcze ogarnę wskaźnik rezerwy bo słyszałem że trzeba tylko od pływaka wpiąć jakiś dodatkowy kabelek i pociągnąć do zegarów - fajny bajer mam nadzieję że sobię taki zrobię jak znajdę trochę czasu :)

pozdrawim

Temat można zamknąć albo poczekać aż o tej rezerwie będę robił.... ale to temat dla admina :)