PDA

Zobacz pełną wersję : Koni sport "ADJUSTABLE" i problem z regulacją



MrCk
18-11-12, 10:18
Nabyłem zestaw koni sport ( 8040 1077 ) z regulacja twardości polegająca na wciśnięciu tłoka do końca i obrocie w lewo i w prawo gdzie w lewo to miękko a w prawo to beton...

http://www.koni.com.pl/images/btt_regulacja.gif

Mam tylko mały problem, w jednym amorku regulacja nie działa...

Mianowicie po wciśnięciu tłoka do końca nie ma tego "zatrzaśnięcia" tłoka i nie można wyregulować tego jednego amorka. Oczywiście w pozostałych 3 regulacja działa poprawnie, wiec błąd w postaci że ja źle reguluje nie wchodzi w grę...

Dziwne jest to że jak przyszły te amorki do mnie to sprawdzałem i we wszystkich tłok zaskakiwał, a gdy wczoraj chciałem zamontować to w jednym wciskam tłok do końca i nic...

Spotkał się ktoś z takim czymś ?

Ewentualnie jeśli okaże się że ten jeden amor daje d... to gdzie można i czy można gdzieś zregenerować amorka ?

Gorliś
18-11-12, 13:08
Mowa oczywiscie o koni special (czerwone) a nie sport.
Mialem kiedys te amory i regulacja niestety nie nalezy do wygodnych;)
Z takim zachowaniem sie nie spotkalem. Piszesz ze inne sie reguluja bez problemu, mimo wszystko zapytam - jak juz wcisniesz tloczysko do konca, to "szukasz" zapadki krecac tloczyskiem o pelen obrot? Moze akurat nie mogles trafic?
O regeneracje, nie wiem czy oplacalna, mozesz zapytac tu: link (http://www.techracing.pl/pl/)

MrCk
18-11-12, 18:23
Mowa oczywiscie o koni special (czerwone) a nie sport.
Nie, mowa o KONI SPORT , podalem nr



Z takim zachowaniem sie nie spotkalem. Piszesz ze inne sie reguluja bez problemu, mimo wszystko zapytam - jak juz wcisniesz tloczysko do konca, to "szukasz" zapadki krecac tloczyskiem o pelen obrot? Moze akurat nie mogles trafic?
Skoro w pozostałych 3 udawało mi się trafić, to i w tym powinienem :)

Dzieki za link, jutro spróbuje wyjąc jeszcze raz ten jeden i wyregulować, jak sie nie da, to zadzwonię do nich.

Gorliś
18-11-12, 19:08
Nie, mowa o KONI SPORT , podalem nr
Zwracam honor;) Zapomnialem, ze do IVgena sporty tez nie mialy zewnetrznej regulacji, a patrzac na fotke z avatara spodziewalem sie zawieszenia do VIgena;)

MrCk
27-11-12, 15:48
Dla potomnych :)

Jako że amortyzatory Koni są rozbieralne...

...postanowiłem go rozebrać, okazało sie że widełki ( zaznaczone na czerwono ) które blokują sie aby dokonać regulacji zgięły się, przez co nie trafiały w te miejsca gdzie powinny. A stało sie to pewnie podczas dobicia amortyzatora... ( bo ktoś w tym jednym nie dał gumowego odboju)
A budowa i rozebranie i złożenie tego amortyzatora jest bardzo prosta...

Amortyzator działa prawidłowo, regulacja też działa prawidłowo.

A więc wszystko skończyło się pozytywnie ;) i bez zbędnych kosztów...