PDA

Zobacz pełną wersję : Wskaznik spalania paliwa -oszukuje



Marek Podlaskie
09-09-08, 22:19
Witam i pozdrawiam .Jezdze swoja Hondka VSA 160 km 2.0 i.Jest nawet milo bo pokazuje spalanie w granicach nawet 6.7 .A rzeczywiscie spala 9 -9.5 na 100 km.Wiem ze to auto tyle pali i taki wynik nie jest zly.Ale dlaczego nie wiem komputerek pokazuje duzo nizsze spalanie.Czy jest mozliwa jakas wada ze zaniza wartosc spalania.I na jakich zasadach to dziala.Czy po przejechaniu jakiegos odcinka.,kilometrow ,czy metrow.Po zatankowaniu na kilka sekund pokazuje nawet 19.5 ha ha.Jest to przerazajace ,ale zaraz spada do 9.Moze ktos podpowie,czy to mozna sprawdzic i ewentualnie naprawic.Pozdrowionka Marek

djpleban
10-09-08, 11:43
a czy kasujesz to obliczenie po tankowaniu? bo nie wiem jak to jest w hondach (ja w swojej nie posiadam), natomiast w Renault moich rodziców (DCi) jak po tankowaniu nie skasuje się tego obliczenia to faktycznie zaniża o ponad 1L/100KM
(dlatego, że bieże obliczenie z bardzo dużego przebiegu + dotankowania = błąd w obliczeniach)

Marek Podlaskie
13-09-08, 10:45
Witam.Jak zapali sie lampka rezerwy staram sie zaraz tankowac.I po zatankowaniu wskaznik skacze na 20 i po chwili spada .Jeszcze nie pokazywalo mi podczas normalnej jzdy spalania 10 a taie mi wychodzi.Wiem ze to auto musi palic tylko z tym wskaznikiem jest cos nie tak.Ostatnio dwa razy wyszlo mi po 9 l/100 a granica wskaznika 7.3-8.6 .

djpleban
13-09-08, 12:00
powtórzę się- spróbujcie skasować obliczenie po tankowaniu (inna wskazówka mi do głowy nie przychodzi); jeśli to nie pomoże- znaczy, że komp jest wadliwy (czyt. robi błędne obliczenia)

mauri_b
13-09-08, 14:50
Mam Hondę Civic 5d VII gen. 1.4 i też kantuje, o jakieś 0,5 litra w dół :/

Marek Podlaskie
14-09-08, 16:52
Wlasnie tak robie.Tankowanie i kasowanie licznika.Czy mozna to jakos sprawdzic chociaz to malo istotne.Ile wleje tyle spali ha ha.Ostatnio ok 9 wiec nie jest zle