PDA

Zobacz pełną wersję : łożyska w skrzyni biegów



Strony : 1 [2] 3 4

cyborgwrc
17-09-13, 23:28
według mojego mechanika, zajechane łożyska w polificie to rzadkość w porównaniu do przedlifta.
Ogólnie w tych Hondach łożyska są...nooo liche mówiąc delikatnie. Piasty, alternator, sprężarka klimy... Jak się później dowiedziałem, sprzedawca mówiąc delikatnie mnie oszukał, moim samochodem jeździła głównie kobieta. I widać ta płeć ma talent do zarżnięcia łożysk w skrzyni :)

kedud
17-09-13, 23:30
Ja wymieniam skrzynie następnym razem, 1500zł. Naprawa jest ryzykiem, bo wymiana wszystkiego się nie opłaca... ta skrzynia to najsłabsze ogniwo mechaniczne tego auta...
Civic VII to i tak ostatnia generacja którą bym kupił, potem to daleko im od kraju kwitnącej wiśni. Nie ma już aut o których można powiedzieć niezawodne, teraz to wszystko jedna wielka papka, kuzwa przesiadam się na rower.

cyborgwrc
17-09-13, 23:57
Wymiana łożysk kedud się opłaca bez wątpienia. Ryzyko kupna lichej skrzyni od szrociarza jest bardzo duże. A potem się będzie trzeba z nią bujać w razie problemów bo szrociarz Ci ją przyjmie z powrotem w momencie jak mu ją położysz na ladzie. Za to za koszt wymontowania on nie odpowiada...
Wymiana synchronizatorów w tej skrzyni to też nie cudo a nie słyszałem żeby ktoś w tym modelu zarżnął synchra. Stąd nie rozumiem w jakim celu wymieniałbyś całą skrzynię.

kedud
18-09-13, 12:35
Ja miałem łożyska całe, ale wyskakiwała mi piątka, do wymiany był cały zespół 4-5, koszt tych części to ok 300-600 zł. Wymianą wszystkiego chodzi mi o to, że jak już rozbierasz skrzynie i ponosisz tego koszty, to zostawienie starych elementów które mogą paść (u mnie łożyska były całe) może całą pracę zniweczyć. Wymiana skrzyni to max 500zł, niestety używane skrzynie to ok 1000zł i jest ich mało...
Oba rozwiązania to koszty, mam drugie auto VW POLO 91r, jeżdżę na suchej skrzyni (olej wyciekł) od 2-3 lat, nic nie zgrzyta i wszystko działa, takie gówniane auto a bije na głowę skrzynie Hondy ;p. Ta skrzynia ani dobra i ani niezawodna.
W rowerze mi lepiej biegi zmienia ;p

Lokatyy
18-09-13, 17:30
Doprawdy nie rozumiem Twojego rozumowania. Zamiast wzlozyc ten 1000 zlotych i podreperowac sobie skrzynie (bo twierdzisz ze lozyska masz cale) to Ty wolisz kupic jakiegos szrota wlozyc go do Hondy i potem prawdopodobnie bedziesz ubolewal, ze znowu masz lozyska do wymiany lub pierwszy bieg Ci wyskakuje. Kolejne wyjmowanie skrzyni i cudowanie, szukanie problemu, zamiast zrobic raz a dobrze.Moze Twoja eksploatacja kazda skrzynie doprowadza do zuzycia. Jezdzilem ta Honda z takim silnikiem ponad dwa lata z przebiegiem 128 tys i nie musialem wymieniac lozysk, a biegi wchodzily jak w maselko, nie to co w rozklekotanych Golfach, czy francuzach.

picasso2000
19-09-13, 02:11
A tak z ciekawości zapytam. Czy hamowanie silnikiem powoduje zwiększenie zużycia łożysk w stopniu, który może doprowadzić do szybszego powstania problemu? Oczywiście bez katowania samochodu, stopniowane z głową.

LemonR
19-09-13, 10:43
W konstrukcyjnie dobrej skrzyni nie.

kedud
19-09-13, 22:27
Doprawdy nie rozumiem Twojego rozumowania.
Nie ma co rozumieć, zgrywam się...


Zamiast wzlozyc ten 1000 zlotych i podreperowac sobie skrzynie (bo twierdzisz ze lozyska masz cale)
Za 1000 złotych pełnego remontu nie zrobisz, podreperować.. czym śrubokrętem, wymienia się na nowe części a to kosztuje. I co zostawisz stare bo działają, a ile im życia zostało, nie określisz tego, tak jak nie określisz ile podziała używana skrzynia.


Ty wolisz kupic jakiegos szrota wlozyc go do Hondy i potem prawdopodobnie bedziesz ubolewal, ze znowu masz lozyska do wymiany lub pierwszy bieg Ci wyskakuje. Kolejne wyjmowanie skrzyni i cudowanie, szukanie problemu, zamiast zrobic raz a dobrze.
Nowa, używana lub po remoncie i tak padnie, więc nie będę ubolewał , bo się z tym pogodziłem, jak wyskoczy mi któryś bieg auto idzie do żyda.


Moze Twoja eksploatacja kazda skrzynie doprowadza do zuzycia. Jezdzilem ta Honda z takim silnikiem ponad dwa lata z przebiegiem 128 tys i nie musialem wymieniac lozysk, a biegi wchodzily jak w maselko, nie to co w rozklekotanych Golfach, czy francuzach.
Jaka by nie była moja eksploatacja, ch..owa skrzynia jest faktem, moja dziewczyna nią jeździ i jej styl też musi znosił. Co do Golfów i Francuzów, drugich nigdy nie poznałem i dobrze, ale te pierwsze są jak młotki, ciężko je zepsuć. Nie twierdze, że to super auta, ale na pewno nie groźny im styl jazdy ;p
Nie burz się na mnie, wyrażam swoje nie zadowolenie, że takie fajne auto ma taką beznadziejną wadliwą skrzynie.

iljash
20-09-13, 01:17
Robocizna skrzyni to 350-400 zl , lozyska wcale nie sa takie drogie, liczac ze padaja w 99% wypadkow te 2 zawsze. Do tego doliczmy MTF 2 litry to jest 110 zl liczmy z wysylka pod dom. Ewentualnie synchro jakiegos biegu, no ewentualnie sprzeglo. Robisz calosc raz a dobrze i zapominasz o problemie, a nie kupujesz druga skrzynie niewiadomego stanu i pochodzenia, ktora niewiadomo czy podziala miesiac czy pol roku i lozyska sie odezwa

kedud
21-09-13, 00:21
Mi padła 5, i taniej wyszla wymiana.

cyborgwrc
23-09-13, 13:28
Mi padła 5, i taniej wyszla wymiana.
Padnięta piątka to faktycznie nietypowa usterka. Też bym pewnie wybrał wymianę zamiast remontu po podsumowaniu kosztów :)

jotkar
25-09-13, 22:28
Witam.


Koledzy padają mi łożyska w skrzyni biegów - chrobotanie przy jeździe na 1 i 2.
Civic EP1 D14Z6 z 2005 przebieg 90 kkm.
Proszę o poradę gdzie na Śląsku mogę to zrobić dobrze w dobrych pieniądzach?

Pozdrawiam

mike8
01-10-13, 21:31
Witam mam taką sprawe. Na luzie przy wciśniętym sprzęgle jest ok ale jak je puszcze robi się strasznie głośno. Byłem pewien że to łożysko oporowe. Dziś złożyłem, odpalam i to samo:/ Możliwe że to jakiś inne łożysko albo np sprężynki w tarczy sprzęgłowej tak nawalają?

eRMD
18-10-13, 22:06
mam skrzynie (obudowę i wszystko co w środku) z walniętymi łożyskami, oddałbym po cenie złomu jak ktoś potrzebuje (obudowa synchronizatory zęby itd wszystko sprawne). Przeszkadza mi bardzo w domu.

mic
23-01-14, 09:53
Ktoś już wcześniej w wątku o tym wspominał ale napiszę jeszcze raz jako, że jestem świeżo po wymianie łożysk - numery łożysk podane w pierwszym poście są do skrzyni od 1.4 (EP1). Do 1.6 (EP2) numery łożysk są inne (różnią się wymiarami) - a mianowicie:

EP1:
1. 91004-PLW-A01 (26x72x15,5mm)
2. 91002-PHR-013 (26x52x15mm)

EP2:
91004-PLW-B01 (26x72x15mm)
91002-PS0-013 (26x58x15mm)

Uszczelniacze:
91216 PL3 005
91205 PL3 A01
91206 PHR 003

Co do ceny łożysk to za komplet łożysk i uszczelniaczy do EP2 (numery powyżej) zapłaciłem w Honda Plaza w Warszawie 360 pln (po 14% zniżce). Same łożyska około 260pln.

Maciek 1991
23-01-14, 21:59
to niedrogo zaplaciłes !!

itor
02-02-14, 10:54
W moim 1.4 z 2001 r. cos terkocze na biegach od 1 do 3. Im wyzsze obroty na tych biegach tym terkotanie cichsze. Na biegach 4 i 5 terkotania wogole nie slysze. Natomiast brak u mnie jakichkolwiek objawow szumienia ze skrzyni czy problemow z wrzucaniem biegow. Samochod jest z DE od pierwszego i jedynego wlasciciela. Jak myslicie jest mozliwosc sprawdzenia czy poprzedni wlasciciel korzystal z akcji naprawczej skrzyni? Da sie to sprawdzic w Polsce? A moze to nie skrzynia u mnie?

cyborgwrc
02-02-14, 12:06
Niestety to łożyska...Co ma zmiana biegów do zajechanych łożysk?:/
Masz to co ja miałem...łożyska szumiały poprzedniemu właścicielowi a potem zaczynają terkotać. Na początku jedynka i tak dalej.
W Polsce nie da się tego sprawdzić w żadnym salonie. Musisz się kontaktować z salonem który serwisował samochód.

itor
02-02-14, 14:21
Niestety to łożyska...Co ma zmiana biegów do zajechanych łożysk?:/
Masz to co ja miałem...łożyska szumiały poprzedniemu właścicielowi a potem zaczynają terkotać. Na początku jedynka i tak dalej.
W Polsce nie da się tego sprawdzić w żadnym salonie. Musisz się kontaktować z salonem który serwisował samochód.

Czyli jak zaczyna terkotac to przestaje szumiec? Co to wogole terkocze?

oblivion
02-02-14, 15:26
szumi na jałowym a jak jedziesz to terkocze ;)

iljash
02-02-14, 16:03
jak juz terkocze to chyba mocno zle jest :) GLownie slyszysz roznice po wcisnieciu i wycisnieciu sprzegla, powinna byc hmm znaczaca :)

itor
02-02-14, 16:18
szumi na jałowym a jak jedziesz to terkocze ;)

no wlasnie chodzi o to ze nie szumi na jalowym ani podczas jazdy, natomiast terkocze na biegach 1-3, im szybciej na tych biegach przyspieszam tym mniej terkocze

oblivion
02-02-14, 20:07
i tak trzeba oddać do mecha, rozkręci, sprawdzi, wymieni co trzeba i git. ;)
tylko kasa...

itor
02-02-14, 20:10
jaki to koszt?

oblivion
02-02-14, 21:33
zależy gdzie, w moim mieście naprawa 350pln, łożyska około 250 pod warunkiem, że wyjmuje i naprawia ten sam mech. bo spotkałem się z wyceną: demontaż 250, naprawa 300 i łożyska około 250pln. Do tego jeszcze olej do skrzyni ;)

cyborgwrc
02-02-14, 21:34
Niech się po prostu mechanik przejedzie samochodem to się dowiesz co i jak. Oczywiście jakiekolwiek rozbieranie skrzyni to już tylko po to żeby remontować.
Miałem to samo ale widzę uparcie wierzysz, że to co innego.
Znajomemu szumiały łożyska od momentu zakupu samochodu przez jakieś 50tyś km. W końcu zaczęły terkotać i dopiero wtedy wymienił.

itor
02-02-14, 21:44
Niech się po prostu mechanik przejedzie samochodem to się dowiesz co i jak. Oczywiście jakiekolwiek rozbieranie skrzyni to już tylko po to żeby remontować.
Miałem to samo ale widzę uparcie wierzysz, że to co innego.
Znajomemu szumiały łożyska od momentu zakupu samochodu przez jakieś 50tyś km. W końcu zaczęły terkotać i dopiero wtedy wymienił.

w sumie to spodziewam sie jednak ze to lozyska

cyborgwrc
03-02-14, 00:46
Żeby doprecyzować :)
Jak łożyska szumią w samej skrzyni można sprawdzić na wolnych obrotach. Jeśli terkoczą to padły łożyska w mechanizmie różnicowym.

PeJot
04-02-14, 00:07
A czy w D14 EP1 problemy z łożyskami skrzyni zdarzają się rzadziej niż w D16, czy nie ma się co łudzić ?

Myślę o zakupie 7.gen'a EP1 dla żony ale nie mam ochoty na dzień dobry remontować jej skrzyni :/

cyborgwrc
04-02-14, 07:35
Ja kupiłem polifta, który teoretycznie ma ten problem rozwiązany... Jakoś się okazało, że musiałem remontować. To też wiele zależy od stylu jazdy w jakim stanie są te łożyska.
Ale nie ma znowu o co krzyczeć...1100zł dałem za wszystkie łożyska, olej i robociznę. Jeżdżę już 80tyś km i skrzynia chodzi bez zająknięcia.

itor
04-02-14, 08:11
ja wczoraj bylem w jednym z polecanych na forum warsztatow, diagoza - terkotanie skrzyni na biegach 1-3, propozycje naprawy:

1.naprawa skrzyni - 950 zl

2.podglosnienie radia - 0 zl

pytalem ile na terkoczacej skrzyni mozna przejechac

odpowiedz - zdarzali sie klienci ktorym terkotanie zaczynalo sie pezr 100 tys. przebiegu a skrzynie naprwiali majac na szafie 180-200

ja swoja pewnie naprawie (zaczela terkotac przy 127 tys.) niemniej da sie z tym jezdzic

cyborgwrc
04-02-14, 08:53
można też aż któreś łożysko się rozwali :)

iljash
04-02-14, 13:24
Tak czy siak zrobic to musisz, nie rozumiem zabawy w odwlekanie ... Jeszcze odwlekanie odwlekaniem, ale jak cos tam "pierdyknie" to dopiero bedziesz zalowal, ze tego nie zrobiles . Zrob i bedzie spokoj :)

itor
04-02-14, 15:51
Tak czy siak zrobic to musisz, nie rozumiem zabawy w odwlekanie ... Jeszcze odwlekanie odwlekaniem, ale jak cos tam "pierdyknie" to dopiero bedziesz zalowal, ze tego nie zrobiles . Zrob i bedzie spokoj :)

zrobie, zrobie niemniej nie ma tez co tak panikowac i od razu z wywieszonym jezorem latac na wymiane, zaklad w ktorym bylem nie mial zadnej skrzyni ktora by sie "rozwalila" a moje terkotanie skwitowano jako delikatny poczatek jej zuzycia:)

_reggie_
04-02-14, 18:45
Witam,

nie rozumiem paniki niektórych użytkowników i parcia na jak najszybszą wymianę łożysk skrzyni.
Sam wymieniałem łożyska (komplet wszystkich oryginalne z Hondy-jak już robić to robić i mieć spokój) jakieś 80kkm i delikatne szumy znowu powróciły.
Tym razem nie będę się spinał (naprawa do tanich nie należy), spokojnie poczekam i wymienię tylko te, które padają najszybciej. Swoją drogą dlaczego Honda nie ulepszyła z czasem łożysk tylko cały czas wciska nam ten sam chłam....który wystarcza na góra 100kkm?!?!?

Na marginesie - czy ktoś z użytkowników spotkał się osobiście lub chociażby ze słyszenia, żeby komuś wysypało się łożysko na amen uniemożliwiając jazdę????
Jeżeli nie to nie sposób zakładać, a jedynie można przypuszczać, że w ogóle coś takiego się wydarzy...

Pzdr!

itor
04-02-14, 21:07
Na marginesie - czy ktoś z użytkowników spotkał się osobiście lub chociażby ze słyszenia, żeby komuś wysypało się łożysko na amen uniemożliwiając jazdę????

zdarzalo sie w roznych autach ale w EP1 i EP2 warsztat w ktorym bylem nie spotkal sie

cyborgwrc
04-02-14, 21:26
Łożysko samo w sobie nie jest przyczyną jego szybkiego zużywania. Wiele osób i warsztatów wskazuje na to, że te łożyska są po prostu za małe w stosunku do obciążeń jakimi są poddawane.
Czytałem gdzieś wypowiedź eksperta na bodajże autocentrum.pl (hehe wiem jak to brzmi) ale gość twierdził, że przyczyną zbyt szybkiego zużywania się łożysk w skrzyni, jest jazda na 5tym biegu ok 60km/h. To miałoby powodować zbyt duże obciążenie przenoszone na skrzynię.
Czy to prawda? Nie wiem ale ja tak na pewno nie jeżdżę i żadnych szumów od wymiany łożysk czyli 80kkm nie mam.

qureku.
04-02-14, 21:56
Na marginesie - czy ktoś z użytkowników spotkał się osobiście lub chociażby ze słyszenia, żeby komuś wysypało się łożysko na amen uniemożliwiając jazdę????

Mojemu znajomemu w taki sposób własnie padła skrzynia


Gdzie w Warszawie kupię łozyska w odbre cenie. Orientuje się ktoś może ?

Rafkodc2
04-02-14, 22:13
łożyska są z główna i tyle, w starych hondach skrzyni praktycznie nie dało sie zabić, a tu lecą łożyska po 80tys, samo wykonanie bebechów jest mega ujowsze, całe auto jest delikatne łącznie z silnikiem, reasumując ma być ekologiczne :/

cyborgwrc
04-02-14, 23:31
łożyska są z główna i tyle, w starych hondach skrzyni praktycznie nie dało sie zabić, a tu lecą łożyska po 80tys, samo wykonanie bebechów jest mega ujowsze, całe auto jest delikatne łącznie z silnikiem, reasumując ma być ekologiczne :/
przede wszystkim TAŃSZE! Tym się teraz kieruję świat motoryzacyjny produkując samochody. Ma być tanio do bólu. A jak mało boli to jeszcze taniej. Czasami do szaleństwa.
W VII gen schudły panewki korbowodowe chociażby...są o 10mm węższe od analogicznych 1.6 Z6 czy Y8 :/ Skrzynia też przeszła kurację "odchudzającą" - łożyska są po prostu mniejsze. I tak można by wymieniać godzinami...

iljash
05-02-14, 00:52
Silnik sam w sobie to 1.6 d16v1 jest uwazam mega udana jednostka, malo pali , jedzie od dolu fajnie w stosunku do chociazby d16 poprzednich gen, no tylko a skrzynia , to jest takie jedno ALE . Blachy niby tez nie gnija i rdzewieja , mimo ze to civic :D Takze , no , dla mnie to jest takie cos za cos , cos poprawili a cos im ucieklo :)

oblivion
05-02-14, 08:55
sprecyzujmy - ma być tańsze w produkcji ale droższe w sprzedaży :D

cyborgwrc
05-02-14, 09:54
sprecyzujmy - ma być tańsze w produkcji ale droższe w sprzedaży :D

Co roku trzeba generować większy zysk - takie jest założenie każdej korpo:)

_reggie_
05-02-14, 19:37
Trochę zeszliśmy z tematu, więc i ja przy okazji zadam pytanie nieco powiązane ze skrzynią biegów - czyli bezapelacyjnie najgorszym elementem tego samochodu.

Otóż - na niektórych biegach (2,5) w momencie przyspieszania (wciskania pedału gazu) lewarek zmiany biegów cofa się o 1-2cm (ruch w kierunku tyłu pojazdu), podczas zwalniania pedału gazu lewarek wraca do swojego pierwotnego położenia o wspomniane 1-2cm (ruch w kierunku przodu pojazdu).
Generalnie nic to nie zmienia w samej zmianie biegów - biegi wchodzą płynnie (no może haczy czasem 1 ale to zawsze tak miałem) samochód nie szarpie, normalnie przyspiesza, nie zamula, etc. słowem żadnych ujemnych następstw.
Synchronizatory padają czy to coś innego???

Jeśli macie jakieś pojęcie o przyczynach i ewentualnych kosztach naprawy będę wdzięczny za info.

Pzdr!

oblivion
05-02-14, 19:55
miałem tak w nissanie, jeździłem z tym rok i nic się nie działo, później go sprzedałem ;)

PeJot
05-02-14, 20:04
Otóż - na niektórych biegach (2,5) w momencie przyspieszania (wciskania pedału gazu) lewarek zmiany biegów cofa się o 1-2cm (ruch w kierunku tyłu pojazdu),


Poza skrzyniami słyszałem, że w 7.genie rozlatuje się też mechanizm wybierana biegów oparty na linkach :/

_Ponawiam pytanie_, czy w D14Z EP1 rzadziej występują problemy ze skrzynią biegów ?

_reggie_
05-02-14, 20:34
_Ponawiam pytanie_, czy w D14Z EP1 rzadziej występują problemy ze skrzynią biegów ?

Chyba nie ma żadnej różnicy a mój przykład EP1 oraz wielu innych użytkowników D14Z jest chyba dobitnym przykładem że problem skrzyni jest nagminny w tym modelu...

Pzdr!

cyborgwrc
05-02-14, 21:22
PeJot Co to znaczy dla Ciebie "rzadziej występowały"? Rzadziej w ogóle czy rzadziej mniej o 50%? ...
Nie ma różnicy 1.4 czy 1.6 - łożyska wszędzie padały. Polifty niby rzadziej ale to pewnie dlatego że mają mniejsze przebiegi :)

_reggie stawiam że masz wyrąbaną poduszkę od skrzyni biegów :( podjedź do jakiegoś mechanika i niech Ci sprawdzi stan poduszek.

Nie spotkałem się u nikogo z awarią linek mechanizmu wybierania więc nie wiem skąd te opinie.

iljash
06-02-14, 02:58
Nie ma awarii linek, jedynie te lozyska, zazwyczaj sa to te 2-3 na walku i tyle . Co do skrzyn to nie ma definicji czy 1.4 czy 1.6 raczej wszedzie leca lozyska, chociaz np u mojej mamy w eu_cos_tam( nie znam oznaczen 5 drzwi ) bylo 1.6 , przebieg pod 170 tys i nic nie robione a skrzynia chodzila naprawde bardzo ladnie, ale nie wykluczam , ze np na gwarancji bylo robione, albo za poprzedniego wlasciciela

Genax
15-02-14, 23:47
Czy łozyska do EM2 2001r. dostanę jedynie w ASO? Nie mogę nigdzie znaleźć łożysk do skrzyni. Mam lekki szum na luzie bez wciśniętego sprzęgła i zastanawiam się czy robić łożyska teraz czy mogę jeszcze z tym pojeździć?
Czy to właśnie te padają?

http://www.rufus.pl/home/814-lozysko-6205-26-v12-26x52x15-ntn-skrzynia-biegow-honda.html
http://www.rufus.pl/home/1642-lozysko-sf05a84-26x72x155-lozysko-skrzyni-biegow-honda.html

picasso2000
16-02-14, 02:44
Lekki szum nie jest problemem, często po wymianie łożysk lekki szum powraca. Choć dla każdego określenie "lekki szum" może znaczyć coś innego.

U mnie szumi minimalnie i ani myślę pakować się z tego powodu w wymianę łożysk bo to szaleństwo, zwłaszcza, że szum utrzymuje się na tym samym poziomie, a mam punkt odniesienia gdy sprawdzałem inną hondę przed zakupem i tam już było znacznie głośniej.

Zatem lekki szum nie jest problemem i uważam, że nie ma sensu w tej sytuacji babrać się w wymianę.

Genax
16-02-14, 12:22
Ok ale na przyszłošć to wymieniać wszystkie łozyska czy te dwa tylko? I czy ješli dopiero co wlałem olej mtf do skrzyni to mogę go wlać ponownie?

Brylant1
16-02-14, 12:32
Jesli chcesz miec 100% cisze to wszystkie, przewaznie siadaja 2-3 lozyska i ich wymiana zalatwia sprawe.

itor
16-02-14, 12:35
Ok ale na przyszłošć to wymieniać wszystkie łozyska czy te dwa tylko? I czy ješli dopiero co wlałem olej mtf do skrzyni to mogę go wlać ponownie?

Powiem ci tak. Kupilem civica z przebiegiem 127 tys. Skrzynia nie szumiala i nie terkotala. Zaczela terkotac ale nie szumi. Zlalem MTF. Byl bardzo czysty. Kupilem nowy MTF. Zalalem, do tego dolozylem dwa opakowania tego specyfiku - LIQUI MOLY GETRIEBEOL ADDITIV LM1040. Przejechalem 350 km. Terkotanie wyraznie ucichlo. Oczywiscie nie zniknelo calkowicie i nie zniknie. Ale mysle ze dlugo na tym pojedze. Zdaniem mechanika u ktorego bylem (bardzo polecany na tym forum) terkotanie skrzyni swiadczy o jej wiekszym zuzyciu niz szumienie lozysk. Zalecana wymiana wszystkich lozysk. Wiec jezeli ci tylko szumi dolej sobie tego LM i zobacz moze tobie pomoze. Ja na razie odpuszczam remont skrzyni.

Genax
16-02-14, 13:43
Ja dopiero co skrzynie wymieniałem bo po kupnie auta okazało się, że nie było oleju i na A2 mi strzeliła.. Koleś oddał pieniądze i wsadziłem nową skrzynie ale jest leciutki szum. Nie widzi mi się za bardzo wydawać znowu ~1000zł więc wymienię jak będę zmuszony :)

_reggie_
17-02-14, 12:06
Trochę zeszliśmy z tematu, więc i ja przy okazji zadam pytanie nieco powiązane ze skrzynią biegów - czyli bezapelacyjnie najgorszym elementem tego samochodu.

Otóż - na niektórych biegach (2,5) w momencie przyspieszania (wciskania pedału gazu) lewarek zmiany biegów cofa się o 1-2cm (ruch w kierunku tyłu pojazdu), podczas zwalniania pedału gazu lewarek wraca do swojego pierwotnego położenia o wspomniane 1-2cm (ruch w kierunku przodu pojazdu).
Generalnie nic to nie zmienia w samej zmianie biegów - biegi wchodzą płynnie (no może haczy czasem 1 ale to zawsze tak miałem) samochód nie szarpie, normalnie przyspiesza, nie zamula, etc. słowem żadnych ujemnych następstw.
Synchronizatory padają czy to coś innego???

Jeśli macie jakieś pojęcie o przyczynach i ewentualnych kosztach naprawy będę wdzięczny za info.

Pzdr!

Niestety chyba coraz gorzej z tą moją skrzynią, bo ostatnio na trasie 300km trzy razy wyskoczyła 5-tka.
Wszystko przez to poruszanie/przemieszczanie się lewarka - tak przynajmniej to widzę, jakby bieg się "wyślizgiwał".
Zatem na co jeszcze zwrócić uwagę poza poduszkami skrzyni?

pzdr!

oblivion
17-02-14, 12:29
_reggie_ łączę się w bólu, jechałem ostatnio do Warszawy i kilka razy mi 5-tka wyskoczyła :( dzisiaj odwiedzam mecha, sprawdzimy olej i poduszki. Chociaz u mnie lewarek nie rusza się podczas dodawania gazu, tak jak pisałeś... crap...

Genax
17-02-14, 16:24
Mi 5 bieg wybijało jak skrzynia padała. Czyli mówicie, że wymiana łożysk nie daje 100% pewności, że szum nie wróci?

iljash
17-02-14, 21:24
Napewno lepsza naprawa niz pakowanie drugiej skrzyni, ktora moze byc taka sama, albo tuz po montazu, albo za pol roku. Wymiana 2-3 lozysk zalatwia sprawe, bedzie dochdozil delikatny szum, ale praktycznie niezauwazalny. Wymiana lozysk zalatwia sprawe ciezko powiedziec czy na stale, czy na kolejne 50-100 tys - ciezko to stwierdzic. Wypadajaca 5 to juz ogolnie malo smieszna impreza . Macie olej w skrzyni ? Kiedy zmieniany ? I czy napewno jest to MTF , a nie to co mechanik zalezal ?

Javie
18-02-14, 19:20
Cześć

U mnie terkocze 1,2 i 3, czyli wymiana łożysk na wałku sprzęgłowym? Bo piszecie też o wałku głównym i nawet o mechanizmie różnicowym, a po przejrzeniu 31 stron tematu nadal mam wątpliwości. Czy po prostu rozbebeszyć skrzynie i organoleptycznie sprawdzić, które są nie halo? Bo niema sensu dwa razy tej samej roboty robić.

Brylant1
18-02-14, 19:26
Bez rozebrania skrzyni nie masz 100% pewnosci co tam sie dzieje.

Maciek 1991
18-02-14, 20:19
wypadające biegi to raczej nie wina łożysk , a przy gwałtownym przyspieszaniu rzuca troszkę samochodem ??? w saxo tam miałem aż skrzynia się rozpadła !!

itor
18-02-14, 20:38
Cześć

U mnie terkocze 1,2 i 3, czyli wymiana łożysk na wałku sprzęgłowym? Bo piszecie też o wałku głównym i nawet o mechanizmie różnicowym, a po przejrzeniu 31 stron tematu nadal mam wątpliwości. Czy po prostu rozbebeszyć skrzynie i organoleptycznie sprawdzić, które są nie halo? Bo niema sensu dwa razy tej samej roboty robić.

u mnie terkocze jak u ciebie czyli 1,2,3 i mechanik powiedzial ze jak robic to caly komplet lzoysk

Javie
18-02-14, 22:55
Bez rozebrania skrzyni nie masz 100% pewnosci co tam sie dzieje.

u mnie terkocze jak u ciebie czyli 1,2,3 i mechanik powiedzial ze jak robic to caly komplet lzoysk
Zatem trzeba spiąć poślady, jeszcze pewnie sprzęgło dojdzie. Dzięki! :)

Brylant1
18-02-14, 23:18
Warto o tym pomyslec, bo robocizna ta sama.

itor
19-02-14, 09:37
Zatem trzeba spiąć poślady, jeszcze pewnie sprzęgło dojdzie. Dzięki! :)

a ja tam tego nie ruszam

cyborgwrc
19-02-14, 09:47
jak ze sprzęgła nity wystają zamiast tarczy to ruszysz :)
masło maślane - sprzęgło się wymienia jak trzeba wymienić. łożyska w skrzyni również.

mario17_87
19-02-14, 20:00
Witajcie, Mam ten problem od okolo 40tysiecy a przejechane mam 84 tysiace, jezdze i tylko sie nasilil halas ale zamierzam wymieniac lozyska w skrzyni. Prosze o jakies namiary na warsztaty sprawdzone na terenie Białegostoku i okolic.

mlodyxx
19-02-14, 20:06
lepiej poszukaj kogos z forum kto robi hybrydy w okolicy pewnie zrobi ci to lepiej i taniej niz nie jeden warsztat

Rafkodc2
19-02-14, 21:57
Mam ten problem od okolo 40tysiecy a przejechane mam 84 tysiace,

to nie dziw sie potem ze po wymianie łożyska(bo tylko jedno jest wadą całej tej skrzyni)praca jest nadal głośna
ktoś kto jeździ do końca, albo proponuje dalsze poruszanie sie, bo przecież nic sie nie dzieje poza stukaniem, jest *****istym specem, nie ogarnia podstaw mechaniki, nie zastanowi sie jakie spustoszenie robią kawałki łożyska pływające w oleju
skutkiem dłuższej jazdy jest wymiana skrzyni, a że skrzynie z natury padają jak muchy, radziłbym szczególnie zadbać o swoją i z niczym nie czekać



http://i.imgur.com/ZtEAZlB.jpg

http://i.imgur.com/6MgYXuK.jpg

http://i.imgur.com/lA8Pl3M.jpg



właściciel niestety musi szukać drugiej skrzyni :/

itor
19-02-14, 23:08
to w koncu pada jedno czy dwa lozyska?

cyborgwrc
20-02-14, 00:31
pada tyle ile padnie.
z fusów nie da się wróżyć - ze skrzyni zamontowanej w samochodzie również. jak się otworzy skrzynię to można dopiero wtedy określić jakie są do wymiany.

picasso2000
20-02-14, 03:02
to w koncu pada jedno czy dwa lozyska?

Jeśli pada jedno to wpływa na pozostałe. Reakcja łańcuchowa. Dlatego rekomenduje się wymianę trzech najbardziej narażonych na problem.


ktoś kto jeździ do końca, albo proponuje dalsze poruszanie sie,

Tutaj zgodzę się z jednym, jeśli hałas jest już niepokojący to bezwzględnie należy łożyska zrobić to oczywiste i tutaj nie ma na co czekać.
Jednak gdy szum jest lekki, to nie jest jeszcze powód do zmartwień. Tyle, że jak pisałem, lekki szum dla każdego będzie znaczył co innego.

Zatem nie popadajmy w skrajności bo zaraz każdy z ledwo słyszalnym szumem będzie panikował.

Genax
22-02-14, 11:17
Chciałem wymienić później łożyska ale wolę teraz ponieważ szum u mnie nie jest ledwo słyszalny. Jest duża różnica po wciśnięciu sprzęgła. Tylko to jest problemem aby moje autko było idealne Postanowiłem wymienić 3 łożyska, żeby później nie pluć sobie w brodę. Tylko chciałbym się dowiedzieć czy jeśli dopiero co wlałem olej MTF do skrzyni to czy mogę go wlać z powrotem? Zapytam od razu czy to są te łożyska? I jakie łożysko jest jako trzecie? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał dokładnie 3 łożyska, które najlepiej wymienić w mojej EM-ce :)
( 91004-PLW-A01 ),
( 91002-PHR-003 ),

Znalazłem linki do tych łożysk. Czy to właśnie te mam dokupić? I jakie łożysko jest jako trzecie?
http://www.rufus.pl/home/1642-lozysko-sf05a84-26x72x155-lozysko-skrzyni-biegow-honda.html
http://www.rufus.pl/home/814-lozysko-6205-26-v12-26x52x15-ntn-skrzynia-biegow-honda.html

iljash
22-02-14, 17:45
tak mozesz wlac. Zlewasz i potem zalewasz go :D Co do lozysk to juz niech ktos "na swiezo" z tematem Ci podpowie

Genax
22-02-14, 21:31
Okok to czekam na kogoś od łożysk :D

_reggie_
23-02-14, 16:35
Problem polega na tym, że nawet po wymianie wszystkich łożysk (tak było u mnie 80kkm wstecz) po pewnym czasie (może góra pół roku) delikatne szumy na biegu jałowym i tak powróciły i zdaje się, że to u każdego tak się dzieje, kto temat przerobił. Więc jeżeli poza tym objawem nie ma innych stuków, szumów głośnych na poszczególnych biegach (zwłaszcza 1,2,3) to moim skromnym zdaniem nie ma się co jeszcze pakować w koszty wymiany łożysk.

U mnie z kolei pogłębia się problem wyskakiwania 5-go biegu, więc też muszę się pokłonić mechanikowi :/

Generalnie co by nie mówić potwierdza się niestety teoria, że dzisiejsze samochody po upływie 10 lat to już wyłącznie skarbonka i nie ma co ich za długo trzymać.
Tylko, że im nowsze modele tym gorzej to wszystko się przedstawia - no ale czymś trzeba jeździć :)

pzdr!

Rafkodc2
23-02-14, 19:12
Chciałem wymienić później łożyska ale wolę teraz ponieważ szum u mnie nie jest ledwo słyszalny. Jest duża różnica po wciśnięciu sprzęgła. Tylko to jest problemem aby moje autko było idealne Postanowiłem wymienić 3 łożyska, żeby później nie pluć sobie w brodę. Tylko chciałbym się dowiedzieć czy jeśli dopiero co wlałem olej MTF do skrzyni to czy mogę go wlać z powrotem? Zapytam od razu czy to są te łożyska? I jakie łożysko jest jako trzecie? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał dokładnie 3 łożyska, które najlepiej wymienić w mojej EM-ce :)
( 91004-PLW-A01 ),
( 91002-PHR-003 ),

Znalazłem linki do tych łożysk. Czy to właśnie te mam dokupić? I jakie łożysko jest jako trzecie?
http://www.rufus.pl/home/1642-lozysko-sf05a84-26x72x155-lozysko-skrzyni-biegow-honda.html
http://www.rufus.pl/home/814-lozysko-6205-26-v12-26x52x15-ntn-skrzynia-biegow-honda.html

najczęściej pada łożysko na wałku sprzęgłowym, jest to pierwsze łożysko od strony sprzęgła
watro wymienić 2 łożyska na tym wału drugie jest na końcu
do absolutnej ciszy, musiałbyś dodatkowo wymienić łożyska rolkowe kół zębatych poszczególnych biegów - odpowiednio 5 :) bądź tez spróbować przejść na olej 75w85(wiadomo jak skrzynia totalny złom to i olej nie pomoże)
ale nie martw sie na zapas, poczekaj do rozebrania skrzyni, pewnie siadło standardowo to jedno łożysko i potem przejdź na wskazany syntetyczny olej 75w :o

pwl
23-02-14, 21:41
75w do skrzyni w Hondzie? WTF?!

Tylko Hondowski MTF lub zastępczo 10w30/10w40 klasy SJ lub wyższej wg API <- wg manuala dopuszczony tylko tymczasowo, może utrudniać zmianę biegów i zalecają jak najszybszą zmianę na MTF.

iljash
23-02-14, 21:43
wlej ten olej smialo :D tylko jak bedziesz kupowal lozyska to kup wszystkie x 2 , zebys potem za miesiac zaoszczedzil drogi do sklepu / hurtowni czy tam ASO . 75w :D

Rafkodc2
23-02-14, 23:02
75w do skrzyni w Hondzie? WTF?!

a ta skrzynia różni się od innych? inne ma łożyska?
w większości marek stosuje sie 75w, dobre oleje do wyczynowych skrzyń 75w, sam jeździłem w itr na takim oleju i żadnych problemów nie miałem z biegami, tak samo jest z cieknącymi po latach maglownicami, zmiana na oryginalnego PSFa może być ryzykowna olej jest praktycznie jak woda.
10w40 którego tez zalecają, a jest gęstszy od 75w85, wiec nie przesadzajmy bo nie jest to wcale gesty olej, wiem co mówię nie wypisuje bzdur typu - możesz wlać stary olej z opiłkami!

ostatnio lałem ten:
http://motointegrator.sprzedajemy.pl/olej-przekladniowy-ravenol-mtf-2-75w80-1-litr,6817487

kaczar
24-02-14, 01:33
Skoro zalecają olej do skrzyni HONDA MTF3 to chyba jakiś powód jest..
Mimo wszystko nie ryzykowałbym z 75W.

LemonR
24-02-14, 09:00
Nie tylko o lepkość chodzi ale i o dodatki stosowane w MTF.

Rafkodc2
24-02-14, 12:00
w każdym oleju sa jakies dodatki, myjące, przeciwko pienieniu, korozji itd. nie wiem o co Ci chodzi, skrzynia jest normalna z normalnymi mosiężnymi synchronizatorami nie ma w niej żadnych kosmicznych stopów :o po prostu to jest kwestia przekonania - MTF Hondowski najlepszy i tyle...

iljash
24-02-14, 13:20
nvm przeoczylem posta. Tak czy siak , nie lalbym nic innego jak MTF zwlaszcza do skrzyni w 7g na , ktora tzeba chuchac i dmuchac . Napewno nie zadne 75w jak juz to awaryjnie zalecany olej przed Honde czyli 10w40

LemonR
24-02-14, 13:30
Właśnie chodzi o to, że nie mają być jakieś dodatki tylko te, które zaleca producent a ponieważ nigdzie nie znajdziesz dokładnego składu oleju lepiej zalać to co zaleca producent tym bardziej, że ceną ten olej nie"zabija" no może jest go trudniej kupić. A co do lepkości to pomiędzy 10W a 75W jest spora różnica. Dasz komuś gwarancję, że w dłuższej perspektywie użycie 75W będzie bez wpływu na trwałość skrzyni?

Rafkodc2
24-02-14, 16:01
A co do lepkości to pomiędzy 10W a 75W jest spora różnica. Dasz komuś gwarancję, że w dłuższej perspektywie użycie 75W będzie bez wpływu na trwałość skrzyni?

olej do sinika a skrzyni to 2 zupełnie różne klasy oleju, nie można ich porównywać, dlatego napisałem że 10w do silnika jest gęstszy.


Dasz komuś gwarancję, że w dłuższej perspektywie użycie 75W będzie bez wpływu na trwałość skrzyni?

jak bedzie wymieniał olej to tak, wiesz niektórzy myślą ze wlanie oleju to wszystko i skrzynia jest juz zapieczętowana na 100lat :p jakiś koleś niedawno chciał nawet skarżyć Motula ze po wymianie oleju rozleciało się łożysko także nie nadążysz z tematem...

dziqs
24-02-14, 18:21
Gdzie można kupić łożyska? Tylko w oryginale w hondzie?

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Brylant1
24-02-14, 19:54
Poszukaj na albeco.pl, spintech np

LemonR
24-02-14, 21:06
olej do sinika a skrzyni to 2 zupełnie różne klasy oleju, nie można ich porównywać
Nie mieszajmy silnika mówimy o skrzyni. Jeżeli do skrzyni awaryjnie producent dopuszcza wlanie oleju 10W to zakładam, że właśnie taką lepkość ma MTF (plus dodatki). I dlatego twierdzę, że 75W się nie nadaje. Nie twierdzę, że skrzynia się rozleci. Ale jeśli pojawią się jakieś problemy to od czego zaczniesz? Od pytania a może to wina oleju?

Rafkodc2
24-02-14, 22:44
Ale jeśli pojawią się jakieś problemy to od czego zaczniesz? Od pytania a może to wina oleju?

proszę nie mecz juz...

nie wykluczone ze 75w80 załatwiłby problem padającego łożyska, albo choć przedłużył żywotność, przecież proces zużycia powstaje na poziomie filmu olejowego, zatem jedynym minusem są nieco większe opory tarcia
skrzynia jak i silnik nie lubi niskich obrotów, styl jazdy ma tu też decydujący czynnik
obejrzyj najpierw mądry filmik :) http://www.youtube.com/watch?v=kdyLoPwF8J8

LemonR
24-02-14, 23:41
A niby dlaczego 75w80 miałby pomóc na padające łożyska? Co on ma takiego? Tylko konkrety proszę.
Jakie dodatki ma olej który proponujesz a jakie MTF?
Z jakiego stopu stali są wykonane elementy w skrzyni? Jak spasowane?
Znasz odpowiedź na te proste pytania jeśli nie to dlaczego zalecasz inny olej niż producent, który to wie?
Dlaczego do silnika nie zalecasz Selektola Plus przecież to tylko większe opory tarcia. A może do skrzyni Miksol będziesz miał taki film olejowy, że nic się nie będzie zużywać.
Nawet w filmie z 1983r pokazane jest, że bardzo dużą rolę odgrywają dodatki do oleju. Kuźwa ale minęło 30 lat dodatków jest jeszcze więcej i są jeszcze bardziej istotne.
Ostatnie pytanie po co w ogóle lać inny olej do skrzyni niż MTF?

nie wykluczone ze 75w80 załatwiłby problem padającego łożyska
Żeby żaby żyto żarły...

itor
25-02-14, 08:58
Moim zdaniem sprawa jest troche bardziej skomplikowana.
1.Padaly skrzynie w samochodach z kilkudziesieciotysiecznym przebiegiem.
2.Ludzie wymieniali 2-3 lozyska. W wielu przypadkach skrzynie nadal im szumialy po wiekszym albo mniejszym przebiegu.
3.Ludzie wymieniali wszystkie lozyska. W wielu przypadkach skrzynie nadal im szumialy po wiekszym albo mniejszym przebiegu.

Albo ta skrzynia jest cala konstrukcyjnie skopana (nie tylko lozyska) albo do tego wszystko przyczynia sie tez cudownu hondowski olej o konsystencji wody. Nie wiem tego ale ogolnie rzecz biorac cos jest nie tak z ta skrzynia.

cyborgwrc
25-02-14, 09:17
Co do oleju bo dysputa wre :D
Przecież ten sam olej jest lany do Type R oraz do Accordów a tam ze świecą szukaj skrzyni z zajechanymi łożyskami. Przypadek?
Ja bym olej zostawił w świętym spokoju.
Skrzynia u podstaw wygląda na źle wykonaną a łożyska źle dobrane. Ta skrzynia nie toleruje ecodrivingu - 5ty bieg przy 60km/h zarzyna ją momentalnie.
Wymieniłem wszystkie łożyska przy 125kkm bo były w stanie tragicznym. Teraz 205kkm i nie ma grama szumu. Ale 5tka jest wbijana przy min 80km/h.

pwl
25-02-14, 10:00
Przecież ten sam olej jest lany do Type R oraz do Accordów a tam ze świecą szukaj skrzyni z zajechanymi łożyskami

Akurat w EP3 to łożyska lecą tak samo.

Rafkodc2
25-02-14, 12:46
właściwości MTFa moze i są takie same, wiemy natomiast ze cała motoryzacja oszczędza na materiałach jak może, wiec co komu szkodzi pojeździć na oleju bardziej odpornym na zrywanie filmu?Wodniste oleje to tez ekonomia, pewnie nie jeden zalałby do silnika 0w5 jakby był :o

mib
25-02-14, 13:24
Panowie zapominacie o jednej rzeczy. Była akcja serwisowa i lożysko które padało zostało zmienione na innego typu. Poza tym nie pamiętam że były problemy z e skrzyniami z roczników 2001-2002.
U siebie wymieniłem łożyska zgodnie z ostatnio specyfikacją jedno z oznaczeniem 003 zamienione na 013 czy jakos tak.
Sam wygląd łożyska troszkę inny (patrz mocniejszy).
O ile pamiętam to w poprzedniej gen łożysk było o jedno wiecej i problemów nie było w 7 gen zrobili jedno mniej i się jaja zaczeły. BTW kumpel ma z 2001 i nie bylo problemów.

Rafkodc2
25-02-14, 13:40
O ile pamiętam to w poprzedniej gen łożysk było o jedno wiecej i problemów nie było w 7 gen zrobili jedno mniej i się jaja zaczeły. BTW kumpel ma z 2001 i nie bylo problemów.

to akurat jest bzdura, łożysk jest tyle samo, roczniki 2001 padały tak samo, ostatnio robiłem właśnie takiego

eRMD
27-02-14, 00:57
potwierdzam, mam 2001 i przy 150tyś zrobiła się sieczka w skrzyni.

Genax
27-02-14, 10:58
Ja u siebie w em-ce wymieniłem skrzynią na bdb stan i mechanik przed założeniem całą mi sprawdził. Łożyska wyglądały bardzo dobrze lecz po założeniu skrzyni nadal szumi lecz zauważyłem, że tak jakby na mocno rozgrzanym silniku szum się zmniejszył. Może to ja już jestem przewrażliwiony bo chciałem wymieniać łożyska ale każdy mi mówił, że to bez sensu więc będę jeździł z tym szumem i zobaczę ile wytrzyma. Podobno można na tym jeździć 80-100tyś km. Nie ja tak twierdzę tylko jakiś użytkownik tak napisał wcześniej ale sprawdzimy w praktyce. Nie rozumiem sporu tutaj o olej do skrzyni. Skoro każdy radzi aby lać MTF hondowski do skrzyni to czemu tyle ludzi się upiera na jakiś inny bo specyfikacja niby podobna? Jak coś robić to na 200%, a nie ludziom szkoda wydać kilka złotych więcej. Chytry zawsze traci dwa razy więcej :D

picasso2000
27-02-14, 13:35
Warto by określić raz i jasno model łożysk (zamienniki, oryginały - wraz z opisem), dodać schemat skrzyni o które łożyska chodzi, orientacyjną cenę i ewentualnie miejsca gdzie można takowe zakupić.
Ułatwiłoby to wielu osobom życie. Nie wiem czy jest gdzieś na forum taka informacja sprecyzowana na obecną chwilę.
Ale fajnie gdyby taka ściągawka się pojawiła w postaci przyklejonego pierwszego postu tego tematu, który były uzupełniany.
Bo w zasadzie w całym wątku przewijają się informacje odnośnie typu łożysk, nawet w pierwszym poście są, ale chodziło mi o jasno sprecyzowane informacje.

Jako ciekawostka, znalazłem coś takiego:
rozbieranie http://www.youtube.com/watch?v=cDuuzzORk4c&hd=1
składanie http://www.youtube.com/watch?v=iq7IMqiQ9JQ&hd=1

atizylak
15-03-14, 01:26
No to możemy już sami wymieniać bo manual z youtuba jest. :D


Czy jak te łożyska padają to objawem jest też utrudnione wrzucanie biegów? Czy tylko hałas i trykotanie lewarka?

Bo u mnie 3 źle wchodzi, tak jakby między luzem a 3 coś po drodze jej przeszkadzało. Jedynki też czasami muszę "szukać". I nie wiem czy to wina łożysk czy nie. Jak jadę na 3 i puszczę gaz to się lewarek lekko trzęsie i trajkocze. A tak to cisza nie ma szumów ani nic. Ktoś może coś poradzić?

iljash
15-03-14, 11:27
Mi lubił jakis tam bieg zahaczyc czasem ( nie pamietam, ktory to juz byl w sumie :) ), a lozyska mialem zrobione , olej w skrzyni tez w miare swiezy MTF. Pomogla wymiana sprzegla, przy okazji robienia uszczelniacza wału, teraz najmniejszym palcem u reki mozna wrzucac biegi bez obaw, ze cos zahaczy, albo nie wejdzie . Sprzeglo wymienilem przy okazji bo poprzednie niby jeszcze dzialalo, ale bralo wysoko ( podobno w tych autach tak czy siak bierze wysoko :D ) i nie wiedzialem czy padnie za 2 tys km czy za 22 tys km wiec zmienilem za jednym zamachem.

klm200
17-04-14, 11:05
Warto by określić raz i jasno model łożysk (zamienniki, oryginały - wraz z opisem), dodać schemat skrzyni o które łożyska chodzi, orientacyjną cenę i ewentualnie miejsca gdzie można takowe zakupić.
Ułatwiłoby to wielu osobom życie. Nie wiem czy jest gdzieś na forum taka informacja sprecyzowana na obecną chwilę.
Ale fajnie gdyby taka ściągawka się pojawiła w postaci przyklejonego pierwszego postu tego tematu, który były uzupełniany.
Bo w zasadzie w całym wątku przewijają się informacje odnośnie typu łożysk, nawet w pierwszym poście są, ale chodziło mi o jasno sprecyzowane informacje.

Jako ciekawostka, znalazłem coś takiego:
rozbieranie http://www.youtube.com/watch?v=cDuuzzORk4c&hd=1
składanie http://www.youtube.com/watch?v=iq7IMqiQ9JQ&hd=1


Witam
Orientuje się ktoś z Was jakie łożyska skrzyni biegów są do em2?Gdzie można je zakupić (nie tylko w ASO)?
Numery łożysk i pierścieni uszczelniających?

Genax
17-04-14, 12:40
Witam
Orientuje się ktoś z Was jakie łożyska skrzyni biegów są do em2?Gdzie można je zakupić (nie tylko w ASO)?
Numery łożysk i pierścieni uszczelniających?

Łożyska znajdziesz na stronce podanej niżej. Co do numerów łożysk to mógłbyś się wysilić i przeczytać kilka pierwszych stron i znajdziesz jakie są to numery. Nie będziemy przecież co 5 stron pisać tego samego :P

http://www.rufus.pl/best-sales?p=12

klm200
17-04-14, 12:58
Trochę się wysiliłem i przeczytałem all stąd moje pytanie i cytat u góry że może ktoś kto się orientuje napisał dokładnie jakie łożyska i uszczelniacze(numery).Nigdy nie rozbierałem tej skrzyni więc nie znam numerów więc skąd niby mam wiedzieć że akurat są to te a nie inne że skrzynie do all są takie same a nie inne?
Nie potrzebuje informacji typu :"poszukaj i sobie znajdź" bo to nic nie wnosi do tego żeby mi pomóc.
Jak znasz odpowiedź na pytanie to odpowiedz a nie filozofujesz.

walec7_7
17-04-14, 13:09
Wejdź sobie na stronę http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda i tam wpisz sobie vin i jak na tacy masz wszystkie numery łożysk, chcesz wymiary wrzuć numery OEM w google będziesz miał wszystko. I jakbyś przeczytał ten temat dokładnie to znalazłbyś to wszystko tam.

klm200
17-04-14, 13:13
Już odwiedziłem tą stronę i vin jest nie rozpoznawalny.

LukasN
17-04-14, 13:17
No to znajdź po modelu w zakładce obok. 10 latek...

klm200
17-04-14, 13:22
Nie ma tam opcji na EX

woPo
20-04-14, 13:12
To wejdź sobie na hondapartsnow.com i poszukaj.

Javie
25-04-14, 00:35
Właśnie jestem po wymianie łożysk i sprzęgła. Spostrzeżenia:
- jest cicho jak uj;
- totalnie zero haczenia, wcześniej szybka zmiana z 1 na 2 niemożliwa;
- sprzęgło chodzi bez porównania lżej.

Ciekawostki:
- łożyska były 'wygniecione', nie wiem jak to opisać, ale wygląda to jakby coś próbowało je rozepchać od środka i wewnętrzny pierścień się poddawał;
- ja mam sprzęgło złożone z dwóch, zamówione za radą gościa z ASO 2 komplety, z jednego pasował docisk i tarcza, a z drugiego łożysko;
- ja mam niecałe 140k przelotu i skrzynia robiona, a mechanik zeznał, że serwisuje już kilka takich Civiców i jestem pierwszy co z problemem przyjechał, a tamte mają ponad 200k przebiegu.

Rafkodc2
25-04-14, 10:27
80% emerycka jazda i 20% ujowy materiał zabija te skrzynie, ok wody zamiast oliwy sie nie czepiamy :)
ps.znam gościa starszego chyba nie wbił nigdy na 3k, łożyska mu opadły po 60k, drugi z kolei kientas identyczny civic żłobi go często po 160km/h, ma w tej chwili coś pod 200k i łożyska jak złoto pracują :o

klm200
25-04-14, 12:05
Koniecznie musi być MTF honda a ten nie?:
http://www.ravenol.pl/oleje-do-przekladni-manualnych/166-ravenol-mtf-2-sae-75w-80.html

Rafkodc2
25-04-14, 13:15
ostatnio własnie lałem tego revenola, troszkę gęściejszy od wody MTFa hondowskiego

iljash
25-04-14, 17:03
Raczej tylko mtf, w tej konkretnej skrzyni podwójnie obawilabym się ryzykować

klm200
26-04-14, 01:10
Obawiać???ale czego??

iljash
26-04-14, 14:29
Co sie dzieje , ze skrzynia/ skrzyniami jak dostaja niewlasciwy olej, albo maja go o wiele za malo ? Pierwsze co odezwa sie lozyska , a te w naszych skrzyniach w 7gen i tak sa odgornie wadliwe i sypia sie same z siebie poprostu, stad nie ryzykowalbym jeszcze oszczednosciami na oleju, ktorego raptem wchodzi niecale 2 litry.

Javie
26-04-14, 22:58
Dobra pany, powiedzcie mi w takim razie jak teraz jeździć? Generalnie wiem o co kaman, zmieniam przy tych 3k, ale bardziej mi chodzi o jazde miejską, typu toczenie w korku, albo jazda 40 kmh, gdzie masz wbite 2 lub 3, ale mniej niż 2k obrotów (no bo toczyć się 40 na godzine z 3 tysiącami na dwójce...). Czy po prostu chodzi o jeżdżenie 60 kmh na piątce, czego oczywiście nie praktykuję.

Rafkodc2
27-04-14, 11:45
bardziej chodzi o wstawianie + niskie obroty, jak będziesz sie toczył przy nawet 1,5k to nic sie nie stanie, wtedy skrzynia chodzi w zasadzie bez obciążenia, tak samo silnik nie znosi takiej katorgi.
u mnie w ako, silnik każe zmieniac biegi juz przy 1,4k wszystko zależy od tego jakie jest obciążenie

pwl
27-04-14, 17:06
Czyli po prostu nie cisnąć po gazie na wysokich biegach i niskich prędkościach ;) I łożyska i panewki będą wdzięczne :D

klm200
27-04-14, 21:28
Co sie dzieje , ze skrzynia/ skrzyniami jak dostaja niewlasciwy olej, albo maja go o wiele za malo ? Pierwsze co odezwa sie lozyska , a te w naszych skrzyniach w 7gen i tak sa odgornie wadliwe i sypia sie same z siebie poprostu, stad nie ryzykowalbym jeszcze oszczednosciami na oleju, ktorego raptem wchodzi niecale 2 litry.

Jak wyjaśnisz pojęcie niewłaściwy olej skoro ten co podałem ma specyfikacje taka samą jak hondowski mtf?
Co do tego ile oleju kto wlewa nie wnikam bo nie o to pytałem.

iljash
27-04-14, 23:00
O juz ile tematow bylo, ile tego przeczytalem na przestrzeni lat, ze specyfikacja sie zgadza, ze wszytko sie pokrywa, ze to ten sam olej tylko bez logo Hondy zapewne, wiec po co lac inny, to ja nie zlicze. Nie patrzylem nawet na specyfikacje tego oleju, ktory zalinkowales, bo to nie jest do niczego mi potrzebne, ale zgaduje ze to bylo jakies 75w90 prawda ? Jako ciekawostke Ci podam, ze Honda zaleca warunkowo, gdy nie mamy dostepu ( czy jakies tam losowe sytuacje ) do oleju MTF, zalanie skrzyni olejem 10w40 i zadnym innym. Wiec gdzie maja sie teorie o podobnych klasach lepkosciowych i normach - no nigdzie.

Rafkodc2
27-04-14, 23:36
domokun nie wypowiadaj sie juz na temat olei bo bredzisz, porównujesz specyfikację 2 różnych klas :confused: tak jak powiedziałeś wyczytałeś cały internet a dobrze koła w aucie pewnie nie zmienisz
wodniste oleje sa po to zeby auto spełniało normy ekologiczne i inne gówna, tak jak 0w20 który teraz sie zaleca do nowiutkich hond a silniki od 100lat sa takie same, potem każdy sie dziwi że nowe auto żre olej i trzeba dolać bo do wymiany nie starczy, juz pomine fakt że silnik jest szybciej ujszczany.różne rzeczy widziałem w skrzyniach, ale pamiętaj że pierwsze co leci gdy braknie oleju to koła zębate i zakoduj to sobie bo to z życia wzięte a nie z internetu.
lałem tego ravenola 75w80 do skrzyni która miała wcześniej rozsypane łożysko, jeżdżone do samego konca tłukło w niej jak młotem, po wymianie tylko 2 łożysk pracowała ciszej jak nowa hondowska na hondowskim MTFie

klm200
28-04-14, 00:19
Widzę że nie ma sensu dalsza dyskusja na ten temat bo odpowiedź jest prosta i jedyna:
Dlaczego nie ten olej tylko mtf hondowski? bo nie i już ,tak zaleca producent a to rzecz "święta" i skoro sypie się skrzynia biegów to widocznie nie zalewałeś oleju zalecanego przez producenta.
Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego w serwisowanych autach padają skrzynie zalewane tymże olejem? i nikt nie pisze wtedy że to wina oleju a jak zalejesz inny to już 100% to wina innego oleju ale broń boże nie zalewaj innym bo je beee....

iljash
28-04-14, 01:19
domokun nie wypowiadaj sie juz na temat olei bo bredzisz, porównujesz specyfikację 2 różnych klas

gdzie porownywalem 2 rozne klasy/ oleje ?

tak jak powiedziałeś wyczytałeś cały internet a dobrze koła w aucie pewnie nie zmienisz

oddaje do ASO bo nie wiem nigdy jak ten podnosnik pierdzielony, albo kobylka dziala


wodniste oleje sa po to zeby auto spełniało normy ekologiczne i inne gówna, tak jak 0w20 który teraz sie zaleca do nowiutkich hond a silniki od 100lat sa takie same,

Ale co maja oleje silnikowe do tych do skrzyni, pierdnik do wiatraka ? Owszem ekologia moze miec cos do tego, ale zauwaz, ze accord 2002-2008 ma zalecany wolnobiezny 0w20 , a Civiczki w tych samych latach juz chyba nie ?

Ekologie masz wszedzie, nawet w glupich lakierach, ktore widac po accordach tak samo jakie sa mieciutkie, ale nie mozna przesadzac w druga strone. Mnostwo osob lata accordami i znaczne przebiegi robi na 0w20 i nie narzeka na pobor oleju a wrecz sobie chwali. Tyle, ze to mozemy sobie tak gadac , a to dalej nie temat o olejach silnikowych i ekologii

Zes sie uczepil tych internetow i kij wie czego ...


Widzę że nie ma sensu dalsza dyskusja na ten temat bo odpowiedź jest prosta i jedyna:
Dlaczego nie ten olej tylko mtf hondowski? bo nie i już ,tak zaleca producent a to rzecz "święta" i skoro sypie się skrzynia biegów to widocznie nie zalewałeś oleju zalecanego przez producenta.
Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego w serwisowanych autach padają skrzynie zalewane tymże olejem? i nikt nie pisze wtedy że to wina oleju a jak zalejesz inny to już 100% to wina innego oleju ale broń boże nie zalewaj innym bo je beee....

Odpowiedz jest jedna: te lozyska sa s*****olone od momentu jak fabryke opuszczaja, tak samo jak sławetna stukajaca maglownica i kwestia czasu jest,az sie odezwie. Wiec czym bys tego nie zalal to i tak sie lozyska odezwa, kwestia kiedy to nastapi czy predzej czy pozniej...

klm200
28-04-14, 09:11
Łożyska do skrzyni biegów D17A2:

22810-PLW-003 łożysko ,wyciskowe sprzęgła(fujikoshi) /1szt
91002-PSO-003 łożysko kulkowe 26x58x15 (ntn) /1szt
91003-P21-003 łożysko kulkowe 25x52x14 (ntn) /1szt
91004-PLW-B01 łożysko kulowe poprzeczno-wzdłużne /1szt
91005-PS1-003 łożysko kulkowe uszczelnione , 6208C (ntn) / 2szt
91101-PHR-003 łożysko igiełkowe 34x59x20 / 1szt
91102-PLW-003 łożysko igiełkowe 25x52.2x15 /1szt
91103-PHR-003 łożysko igiełkowe 38x43x22 /1szt
Uszczelniacze:
91205-PL3-A01 35x56x8 (arai) /1szt
91206-PHR-003 35x58x8 (nok) /1szt
91216-PL3-005 26x42x7 (nok) /1szt

richie87
28-04-14, 12:30
mam takie pytanie Panowie czy ep2 ten 110km i np em2 d17a8/a9 lub hybryda d16a8/9 miały te same skrzynie?tzn czy te częsci podane do ep2 beda pasowac do coupe em2?

Rafkodc2
28-04-14, 14:31
gdzie porownywalem 2 rozne klasy/ oleje ?


ale zgaduje ze to bylo jakies 75w90 prawda


do oleju MTF, zalanie skrzyni olejem 10w40 i zadnym innym. Wiec gdzie maja sie teorie o podobnych klasach lepkosciowych i normach - no nigdzie.

zabrzmiało to tak jakby 75w był dla Ciebie smoła w porównaniu do 10w, a to sa 2 różne klasy i 75w jest w tym wypadku rzadsze



Ale co maja oleje silnikowe do tych do skrzyni, pierdnik do wiatraka ?

gęsty olej tak samo stawia opór w skrzyni jak i w silniku


2002-2008 ma zalecany wolnobiezny 0w20 , a Civiczki w tych samych latach juz chyba nie ?

takie same oleje mają 5w30, mówię o nowych z 2013r


Mnostwo osob lata accordami i znaczne przebiegi robi na 0w20

pierwsze słyszę żeby ktoś latał na takim oleju z starym accordzie, nie wiem co ma mu to dać? poza tym ze 0w20 nie jest tanie

iljash
28-04-14, 16:56
zabrzmiało to tak jakby 75w był dla Ciebie smoła w porównaniu do 10w, a to sa 2 różne klasy i 75w jest w tym wypadku rzadsze

ale ja doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Kwestia moze niedoczytania/ zlego napisania/ nieporozumienia ot tyle.



pierwsze słyszę żeby ktoś latał na takim oleju z starym accordzie, nie wiem co ma mu to dać? poza tym ze 0w20 nie jest tanie

Moze lepsze samopoczucie, ze stosuje sie do zalecen producenta. Moze niektorym sie wydaje, ze silnik chodzi ciszej i kulturalniej, taki efekt placebo. Moze obliczaja, ze skoro auto pali mniej o te 0.5 litra na 100 km to zakup oleju sie zwraca, nie wiem w sumie i jeszcze mnie to nie interesuje :)
Sa tez tansze oleje o tej specyfikacji, bodajze GULF, ktory jest przecietny, ale jest tez NESTE 0w20, ktorym mozna sie zainteresowac, wychodza korzystniej niz taki amsoil czy motul za okolo 200zl. Defakto jak kiedys dorobie sie takiego accorda to bede wtedy je sprawdzal i testowal na sobie.


Tez ta tabelka sie po czesci sugeruje nie ukrywam.

http://calzone.republika.pl/01_honda.jpg

maciex
29-04-14, 15:29
Pany na szybko potrzebuje ktore lozysko w skrzyni EP1 ma miec naciecie zabezpieczajace bo kupic to nie problem tylko ktore musi miec to naciecie i gdzie :)

EDIT juz ogarnalem

richie87
04-06-14, 11:29
Panowie a hatche ep2 np z d16v1 i coupe z d17a8/a9 maja ta sama skrzynie?

olekxd
14-06-14, 16:46
Witam i przyznam się, że po przeczytaniu tych 39 stron trochę się zeschizowałem tym wszystkim i teraz już słyszę przeróżne dźwięki wydobywające się z mojego auta. No więc tak jestem posiadaczem szczęśliwym (oby bo od niedawna auto jest w moim posiadaniu) EP 2 d16v1, ale do rzeczy. W momencie wyciśnięcia sprzęgła w kabinie słychać bardzo ciche szuranie, jak się podniesie maskę i stoi przy silniku to wtedy to grzechoczenie jest głośniejsze, jednak auto na 1-wszym i 2-gim biegu w ogóle nie szura, grzechocze (może minimalnie, ale jest to praktycznie niesłyszalne). No więc rodzi się teraz moje pytanie. Wg forumowiczów jest to łożysko wałka sprzęgłowego a nie łożyska w skrzyni. Tak więc mogę spokojnie z tym jeździć, do czasu aż nie pojawi się szuranie na 1 i 2 biegu ? Wolałbym wymienić komplet, a i tak po zakupie auta mój portfel nie ma się najlepiej i ingerencja mechanika musi minimum 1,5 miesiaca zaczekać.

PS. Dodam jeszcze, że auto generalnie tak jakby to powiedzieć burczy rozpędzając się słychać takie rruuumm, właściciel zapewniał mnie, że od nowości auto tak burczało, nie jest to dźwięk tłumika tylko dochodzi z przodu. Wiem, że mój tato ma CRV'ke pierwszego gena i auto podobnie burczy to uznałem, że tak ma być.

itor
14-06-14, 17:45
Witam i przyznam się, że po przeczytaniu tych 39 stron trochę się zeschizowałem tym wszystkim i teraz już słyszę przeróżne dźwięki wydobywające się z mojego auta. No więc tak jestem posiadaczem szczęśliwym (oby bo od niedawna auto jest w moim posiadaniu) EP 2 d16v1, ale do rzeczy. W momencie wyciśnięcia sprzęgła w kabinie słychać bardzo ciche szuranie, jak się podniesie maskę i stoi przy silniku to wtedy to grzechoczenie jest głośniejsze, jednak auto na 1-wszym i 2-gim biegu w ogóle nie szura, grzechocze (może minimalnie, ale jest to praktycznie niesłyszalne). No więc rodzi się teraz moje pytanie. Wg forumowiczów jest to łożysko wałka sprzęgłowego a nie łożyska w skrzyni. Tak więc mogę spokojnie z tym jeździć, do czasu aż nie pojawi się szuranie na 1 i 2 biegu ? Wolałbym wymienić komplet, a i tak po zakupie auta mój portfel nie ma się najlepiej i ingerencja mechanika musi minimum 1,5 miesiaca zaczekać.

PS. Dodam jeszcze, że auto generalnie tak jakby to powiedzieć burczy rozpędzając się słychać takie rruuumm, właściciel zapewniał mnie, że od nowości auto tak burczało, nie jest to dźwięk tłumika tylko dochodzi z przodu. Wiem, że mój tato ma CRV'ke pierwszego gena i auto podobnie burczy to uznałem, że tak ma być.



Terkotanie na 1 i 2 biegu to lozyska mechanizmu roznicowego. Z czasem beda grzechotac coraz glosniej. Szumy na wycisnietym sprzegle to lozyska na walku sprzeglowym. Mi grzechocze na 1 i 2 i 3 biegu oraz szumi przy wycisnietym sprzegle. Jezdze tak juz 6 miesiac. Jak chcesz zaradzic temu na jakis czas bez remontu odezwij sie na PW.

Rafkodc2
14-06-14, 22:25
Jak chcesz zaradzic temu na jakis czas bez remontu odezwij sie na PW.
w sensie ze jest lekarstwo na rozsypane łożysko :confused: really?

picasso2000
14-06-14, 22:38
w sensie ze jest lekarstwo na rozsypane łożysko :confused: really?

Co kropelka sklei sklei żadna siła nie rozklei :>

Rafkodc2
14-06-14, 23:45
z tego co wiem to przechodzone trociny po śwince morskiej dają radę :o

Javie
15-06-14, 23:15
Terkotanie na 1 i 2 biegu to lozyska mechanizmu roznicowego. Z czasem beda grzechotac coraz glosniej. Szumy na wycisnietym sprzegle to lozyska na walku sprzeglowym. Mi grzechocze na 1 i 2 i 3 biegu oraz szumi przy wycisnietym sprzegle. Jezdze tak juz 6 miesiac. Jak chcesz zaradzic temu na jakis czas bez remontu odezwij sie na PW.
Szumienie łożyska oporowego jest naturalne. Terkotanie na jakimkolwiek biegu świadczy o kaszanie w skrzyni. To co proponujesz tu pudrowanie syfa, jak autor musi poczekać 1,5 miesiąca na forsę to niech czeka, skrzynia się nie rozleci, ale nie można tak jeździć w nieskończoność. Najlepiej niech się przejedzie z kimś, kto ma w Civicu sprawną skrzynię, to porówna dźwięki.

itor
16-06-14, 00:18
zadne szumienie lozyska oporowego nie jest naturalne, poza tym szumienie przy wycisnietym sprzegle to nie szumienie z lozyska oporowego - mylisz czesci i pojecia

billiejoe
18-06-14, 13:26
Drodzy forumowicze, zadam bardzo ogólne pytanie jednak ze względu na ilość użytkowników liczę na odpowiedź, jaka cena za remont skrzyni, standardowo, zdjęcie, otwarcie, zlokalizowanie problemu, naprawa i montaż, wiem że będzie rozbieżność ale każda odpowiedź będzie dla mnie cenna :) Przewijają się różne kwoty ale jakby tak podsumować? 500zł? 1000zł? 1000zł+? Chodzi mi o samą robociznę :)

cwiro2000
18-06-14, 13:57
Drodzy forumowicze, zadam bardzo ogólne pytanie jednak ze względu na ilość użytkowników liczę na odpowiedź, jaka cena za remont skrzyni, standardowo, zdjęcie, otwarcie, zlokalizowanie problemu, naprawa i montaż, wiem że będzie rozbieżność ale każda odpowiedź będzie dla mnie cenna :) Przewijają się różne kwoty ale jakby tak podsumować? 500zł? 1000zł? 1000zł+? Chodzi mi o samą robociznę :)

Michale to zależy od dostępu do skrzyni ja podam przykład transportera t5 gdzie stosunkowo dostęp jest trudny i ... ciężki :) myśle że będzie to niezły odnośnik do cen w osobówkach

Demontaż zawieszenia 100 zł
Wyjęcie skrzyni 200 zł
skrzynia 2500 zł (używka)
złożenie skrzyni 200 zł
złożenie zawieszenia 100 zł
SUMA: 3100 zł z robocizną

W osobówce myślę że spokojnie zamknie się w 2000 zł, zależy to głównie też od mechanika więc lepiej najpierw zrobić sobie rozeznanie.

Javie
18-06-14, 20:37
zadne szumienie lozyska oporowego nie jest naturalne, poza tym szumienie przy wycisnietym sprzegle to nie szumienie z lozyska oporowego - mylisz czesci i pojecia
Chodziło oczywiście o łożysko wałka sprzęgłowego.

Rafkodc2
18-06-14, 22:28
Drodzy forumowicze, zadam bardzo ogólne pytanie jednak ze względu na ilość użytkowników liczę na odpowiedź, jaka cena za remont skrzyni, standardowo, zdjęcie, otwarcie, zlokalizowanie problemu, naprawa i montaż, wiem że będzie rozbieżność ale każda odpowiedź będzie dla mnie cenna :) Przewijają się różne kwoty ale jakby tak podsumować? 500zł? 1000zł? 1000zł+? Chodzi mi o samą robociznę :)

650-750pln myśle ze to dobra cena

Brylant1
19-06-14, 02:33
Na wiecej niz 600zl nie daj sie naciagnac.

Rafkodc2
21-06-14, 14:26
Na wiecej niz 600zl nie daj sie naciagnac.

co to znaczy naciągac i jak to wyliczyłeś? nie rób ludziom sieczki w głowie bo tym myśleniem niedługo bedziesz robił za 300zł łożyska skoro ci sie to opłaca.Jak skrzynia wychodzi z tulejkami silnika a śruby wózka odkręcają sie na pograniczu zerwania to tez bierzesz 600zl? zbieżność tez robisz w tej cenie czy stwierdzasz ze jest niepotrzebna? robota robocie nie jest równa wiec nie pisz ze max to 600zl a powyżej to złodziejstwo i naciąganie

Hondziara
21-06-14, 23:52
Dzis w moim autku zepsuła się właśnie skrzynia... po wbiciu 1 biegu wyskoczyła i zaczeło coś klekotać. wcześniej żadnych objawów cichutko wszystko nic sie nie działu aż tu nagle. akurat byłam umówiona dziś z mechanikiem i zobaczymy ile mnie skasuje i coc wogóle się stało.

logos
22-06-14, 16:23
Witam!
Planuję zakup Hondy Civic 7gen. Myślałem o jednostce napędowej 1.6l ale po tej, jakże 'stresującej' lekturze nie będę ukrywał, że lekko zbladłem.
Miałem już w posiadaniu kilka Hannek poprzednich generacji i żadnych problemów ze skrzynią biegów nie miałem [każdą miałem średnio 3lata i po 50k mil przejechanych].
Mam pytanie, czy te same problemy tyczą się jednostki napędowej 2.0l ? Honda Civic Type S.

genior
22-06-14, 19:26
nie patrz na to tylko kupuj

woPo
22-06-14, 19:39
Witam!
Planuję zakup Hondy Civic 7gen. Myślałem o jednostce napędowej 1.6l ale po tej, jakże 'stresującej' lekturze nie będę ukrywał, że lekko zbladłem.
Miałem już w posiadaniu kilka Hannek poprzednich generacji i żadnych problemów ze skrzynią biegów nie miałem [każdą miałem średnio 3lata i po 50k mil przejechanych].
Mam pytanie, czy te same problemy tyczą się jednostki napędowej 2.0l ? Honda Civic Type S.

Normalna sprawa, w innych autach padają filtry cząstek, w innych wtryski a w Hondach łożyska. Nie jest regułą, że kupisz z gruzem. Przed kupnem przesłuchaj. Da się to usłyszeć gołym uchem. Ewentualnie wymień co trzeba i już.

Rafkodc2
22-06-14, 20:52
Mam pytanie, czy te same problemy tyczą się jednostki napędowej 2.0l ? Honda Civic Type S.

to zupelnie inny silnik i skrzynia tam nie ma tego problemu

logos
23-06-14, 01:05
'PrzeHondastycznie' THX wielkie za odp. ^^

Hondziara
30-06-14, 21:12
Uffff to jednak nie skrzynia. tylko półośka pękła bo się dostawała do niej woda i w końcu przegniła... :| półośka prawa 350 zł ale i tak sie cieszyłam że to nie skrzynia

Rafkodc2
30-06-14, 23:43
ale nie napisałeś że auto przestało jechać, skoro półoś pękła nie mogło dalej jechać :)

Hondziara
01-07-14, 23:09
No nie jechało... stanęło i stukot przez chwile. Do mechanika dojechałam na holu.

Szczery
02-07-14, 18:53
Taki szczególik panu umkną :P

To tak jakbyś napisał, że wskazówka od paliwa leży na samym dole ale zapomniał dodać ze nie tankowałeś od wielu km...

picasso2000
02-07-14, 20:17
Hondziara to kobieta, nie Pan :) Zapewne obecność kobiety na forum jest niestandardowe no ale kilka postów wyżej Hondziara pisze w "trybie" żeńskim :>

Szczery
02-07-14, 20:54
Fakt. Tak to jest jak się po kryjomu po kontach w pracy na forum siedzi...
Bardzo uprzejmie panią przepraszam.
:)

Hondziara
05-07-14, 01:17
Nooo :) ja myśle hehe. Mam hondzie i strasznie wkręciło mnie to autko i postanowiłam zobaczyc co ludzie z tymi autami mają do powiedzenia wiecej. No i też mozna uzyskać jakiś porad ;)

Genax
05-07-14, 22:16
Michale to zależy od dostępu do skrzyni ja podam przykład transportera t5 gdzie stosunkowo dostęp jest trudny i ... ciężki :) myśle że będzie to niezły odnośnik do cen w osobówkach

Demontaż zawieszenia 100 zł
Wyjęcie skrzyni 200 zł
skrzynia 2500 zł (używka)
złożenie skrzyni 200 zł
złożenie zawieszenia 100 zł
SUMA: 3100 zł z robocizną

W osobówce myślę że spokojnie zamknie się w 2000 zł, zależy to głównie też od mechanika więc lepiej najpierw zrobić sobie rozeznanie.

Ja u swojego mechanika za wyjęcie skrzyni, zawieszenia, zamontowanie używanej skrzyni zapłaciłem łącznie 1500zł + 120zł olej MDF. Pierwsze słyszę, żeby brali 500zł za zdjęcie, potem za znalezienie usterki, zdjęcie zawieszenia i ponownie złożenie.

gucio22b
05-07-14, 22:22
Witam kolegów, Posiadam Hondę Civic Sedan 1,6 benzyna z manualną skrzynią, od jakiegoś czasu słyszę dziwne klikanie podczas jazdy dochodzące ze skrzyni biegów. To klikanie jest słyszalne tylko przy jeździe na biegu, jak wyluzuję podczas jazdy to zanika. Byłem u mechanika, posłuchał podczas jazdy i powiedział że raczej jest to mechanizm różnicowy. Ile może kosztować naprawa tej usterki ?? Cały mechanizm muszę wymienić czy tylko poszczególne jego części. Dodam że na wszystkich biegach słychać podobnie.
Pozdrawiam Łukasz

itor
29-07-14, 14:47
Dzisiaj moja Honda trafila na wymiane wszystkich 7 lozysk i uszczelniaczy do ASO HOnda Plaza w wWarszawie, zobaczymy jak to sie bedzie teraz sprawowac:)

picasso2000
29-07-14, 14:56
Dzisiaj moja Honda trafila na wymiane wszystkich 7 lozysk i uszczelniaczy do ASO HOnda Plaza w wWarszawie, zobaczymy jak to sie bedzie teraz sprawowac:)

Na ile wycenili ci tą przyjemność?

itor
29-07-14, 15:28
2270 zl.

spidek
29-07-14, 15:32
Musisz być strasznie przywiązany emocjonalnie do samochodu płacą ponad drugie tyle w stosunku do nieautoryzowanego serwisu ;) Pomijam fakt że to jakaś 1/6 wartości całego samochodu ;]

itor
29-07-14, 16:35
kolego mylisz sie

bylemw polecanym tutaj na forum warsztacie niezaleznym i za wymiane wszytkich siedmiu lozysk, uszczelniaczy zazyczono sobie kwote 1900 zl plus zbieznosc, wiec wychodzi okolo 2100 zl. wole wiec doplacic 170 zl i miec zrobione w ASO

u mnie skrzynia posypala sie pernamentnie, koszty o ktorych piszesz dotycza na ogol wymiany 2 gora 3 wadliwych lozysk a u mnie ida wszystki (same zlozyska to 981 zl plus 190 zl uszczelniacze)

spidek
29-07-14, 17:41
Aaaa skoro tak to zwracam honor ;) No to na twoim miejscu pewnie zrobiłbym to samo. Kurcze masakryczny koszt tej naprawy w benzyniakach. Nie lepiej skrzynie na inna zmienić ? Koszt do ep4 to jakieś 150zł do benzyny pewnie podobnie + wym.

itor
29-07-14, 17:48
cena jest chora to fakt, zal az tylek sciska:D

uzywka skrzynia w nieznanym stanie to 700-1000 zl. plus 400 - 500 zl przelozenie plus zbieznosc plus olej i wychodzi 1300 zl najbiedniej, niby 1000 zl mniej ale jak za chwile zacznie szumiec i terkotac to sam policz ze spokojnie dobijesz do ceny remontu plus stracony czas na przekladki...

cyborgwrc
29-07-14, 21:37
Mi łożyska wytrzymały od wymiany, całe 100kkm. Ehhhh...co za rzepa ta skrzynia. 1ka i 2jka już terkocze.
itor przyznam, że w Wawie trochę drożej... Mi mechanik 3 lata temu za wymianę wszystkich łożysk na nowe+nowe sprzęgło+robocizna+olej zgarnął 1400zł. Co i tak jest niemało a widać nieszczególnie długo skrzynia wytrzymała.
Zastanawiam się nad kupnem skrzyni używanej, którą i tak trzeba rozebrać i sprawdzić stan naszych ulubionych łożysk. Moja ma już przebiegu 225kkm i czasami mam problemy z wrzuceniem jedynki a wsteczny to terror jakiś.

itor
29-07-14, 22:02
to zrobil to za darmo bo same lozyska kosztuja 960 zl:)

skrzynia w tym modelu to dziadostwo...

picasso2000
29-07-14, 22:37
Ze wstecznym to chyba wszyscy mają problem :) Taki, jak to mawiają, urok.

gucio22b
30-07-14, 08:36
Witram Panów, Ja już jestem po wimianie łożysk w skrzyni + łożyska oporowego. Robiłem wszstko w MorawicaR. Za całość robocizny + Olej zapłąciłem 960 zł. Honda Civic Sedan 2004. SAmochód nie do poznania :) Mega cicha praca :)

Genax
30-07-14, 13:06
960zł? Wszystkie łożyska wymieniłeś? cena niska jak dla mnie... :D Ja niedługo tez mam zamiar wymienić wszystko w skrzyni i u mnie biorą 500zł za robotę (wyciągnięcie skrzyni itp.) z tego co widziałem to same 2 łożyska kosztują z 360zł, a olej 120zł.

itor
30-07-14, 18:45
nie wszystkie tylko pewnie 2 gora 3

gucio22b
31-07-14, 20:38
Chyba w sumie wymienione 3 łożyska. Ale działa pięknie i cicho. W Morawicar mają dobre ceny i do tego dobrze robią.

itor
31-07-14, 21:11
Dzisiaj odebralem honde z Honda Autoplaza w Warszawie. Za naprawe skrzyni zaplacilem 2270 zl. Wymieniono wszystkie 7 lozysk, 2 x uszczelniacz polosi, 1 x uszczelniacz walka sprzeglowego, jaks tam srube i nakretke oraz 1.6 litra oleju przekladniowego.

W cenie remontu skrzyni:

1.wymieniono mi lozysko oporowe (mialem swoje)
2.wykryto kilka dodatkowych usterek oswietlenia tylnej tablicy oraz trzeciego swiatla stop
3.wykryto brzeczaca i skorodowana oslone katalizatora
4.dokonano weryfikacji stanu sprzegla
5.wyregulowano przekladnie kierownicza (przestala wreszcie stukac, pewnie nie na dlugo ale jest cisza)
6.umyto samochow zewnatrz i wenatrz

Wreszcie mam ciche auto oraz pedal sprzegla pracujacy tak ze moglbym wcisnac go malym palcem

mlawa85
02-08-14, 00:53
ładnie Cie skasowali...

itor
02-08-14, 08:35
nie mam takiego poczucia, w polecanym na tym forum - niezaleznym warsztacie proponowano mi cena 300 zl. nizsza

cwiro2000
06-08-14, 16:10
Dzisiaj odebralem honde z Honda Autoplaza w Warszawie. Za naprawe skrzyni zaplacilem 2270 zl. Wymieniono wszystkie 7 lozysk, 2 x uszczelniacz polosi, 1 x uszczelniacz walka sprzeglowego, jaks tam srube i nakretke oraz 1.6 litra oleju przekladniowego.

W cenie remontu skrzyni:

1.wymieniono mi lozysko oporowe (mialem swoje)
2.wykryto kilka dodatkowych usterek oswietlenia tylnej tablicy oraz trzeciego swiatla stop
3.wykryto brzeczaca i skorodowana oslone katalizatora
4.dokonano weryfikacji stanu sprzegla
5.wyregulowano przekladnie kierownicza (przestala wreszcie stukac, pewnie nie na dlugo ale jest cisza)
6.umyto samochow zewnatrz i wenatrz

Wreszcie mam ciche auto oraz pedal sprzegla pracujacy tak ze moglbym wcisnac go malym palcem


nie mam takiego poczucia, w polecanym na tym forum - niezaleznym warsztacie proponowano mi cena 300 zl. nizsza

Fajnie że autko ciche i naprawione ale wiesz np osłonę katalizatora mogłeś sam ogarnąć, usterki oświetlenia rejstracji???? Raczej wymiana kostek ewentualnie polutować pare kabli również sam mogłeś zrobić 3 stop? nie wiem jak u ciebie ale ja mam jedną żarówkę która daję światło na cały 3 stop i po zawodach ... mogłeś darować sobie część kosztów.

Rafkodc2
06-08-14, 16:44
mogłeś sam ogarnąć

gościa zwyczajnie jak mało kogo, stać na utrzymanie auta nie wiedze w tym problemu :confused: poza tym nie każdy musi być geniuszem i znać sie na wszystkim

itor
06-08-14, 17:14
oj koledzy nie czytacie ze zrozumieniem:)

przeciez napisalem ze to wszystko zrobiono mi w cenie naprawy skrzyni - nie placilem za to oddzielnie ani dodatkowo:)

cyborgwrc
06-08-14, 17:36
gościa zwyczajnie jak mało kogo, stać na utrzymanie auta nie wiedze w tym problemu :confused: poza tym nie każdy musi być geniuszem i znać sie na wszystkim

Kolega itor ma właśnie bardzo zdrowe podejście (przypuszczam oczywiście) - nie znam się, to nie pcham pazurów żeby coś spieprzyć do kwadratu.
Fajnie, że autko pracuje po naprawie tak jak powinno.

Mam polifta i zaraz po kupnie, przy 125kkm wymieniałem łożyska i sprzęgło. Po 3ech latach mam 225kkm i znowu będzie trzeba powtórzyć ten zabieg. Te skrzynie mega shit :mad:

spidek
06-08-14, 17:55
Czytajcie posty itora bo ja też myślałem że przepłacił, ale On wymienił wszystkie łożyska a to różnica i to znaczna :)

cyborgwrc: jeszcze raz w sensie łożyska czy łożyska i sprzęgło ?

Tak czytam i pytam bo ojciec koniecznie chce epkę w benzynie a ja mu odradzam i radzę w dieslu ale uparty jest :)

cyborgwrc
06-08-14, 18:21
cyborgwrc: jeszcze raz w sensie łożyska czy łożyska i sprzęgło ?

łożyska w skrzyni - wszystkie bo oprócz 1ki i 2jki, harczy 3ka. w tarczy sprzęgła chyba padł tłumik drgań.

skrzynie w epkach te same...

spidek
07-08-14, 10:13
W epkach benzynach bo w dieslu praktycznie nic się nie psuje, przynajmniej nie słyszałem takiego przypadku albo są to jednostkowe przypadki

Dzięki za info ! Pewnie ojciec i tak kupi benzynę....

mikipromont
15-08-14, 01:15
oj ,,,niestety i wymiana na używkę może nie miło zaskoczyć . Wlasnie dzisiaj to przerobilem ,,, Uzywka po regeneracji , z gwarancja niby ,,, No i nie terkocza juz łożyska ,,,ale za to tłucze sie mechanizm różnicowy. Lata na boki i wali w obudowę . Impreza juz mnei kosztowala 1500 zł ( z wymianą ) a tu owszem - w ramach gwarancji inna skrzynie dostane ale wymiana - na moj koszt jednak - czyli kolejne 500 zł :( W uzupełnieniu niejako dodam , ze mam samochod ze znanych mi doskonale rąk , serwisowany regularnie i z niewielkim jak na rocznik przebiegiem PRAWDZIWYM 150 tys km .
To moja pierwsza honda i mialem nadzieję na tę legendarna wręcz niezawodność....A tu klapa ....:( Finansowa też jak widzę ,, bo i z tego co czytam na forum to magiel zaczyna mi sie tłuc....Wiec co z tego ze rzadko sie coś psuje w hani , skoro to co sie akurat lubi psuć potrafi człowieka z torbami puścić, a do tego mało które części można w miarę od ręki kupić w sklepach ? Nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby mu samochod stal tydzien w warsztacie :/

demontaż oraz montaż- 400 PLN W tym jeszcze kontrola zbieżności kół ponieważ demontowana jednak jest cześciowo zawieszenie. Naprawa skrzyni ( wymiana łożysk - około 300-400 PLN ) Nowy olej - ok 160-200 PLN łacznie masz 1000 PLN + koszt części zamiennych ( łożyska, uszczelniacze) Przy wymianie kompletu ( a inaczej nie warto skoro już sie płaci za robocizne duże pieniądze ) powinieneś się zmieścic w 2000PLNTanio niestety nie jest :/ Niemniej , pomny własnych przykrych doświadczeń ze skrzynia "po regeneracji" w ktorej jak sie okazało byl wyrąbany mechanizm różnicowy POLECAM jednak naprawę wlasnej skrzyni . Przynajmniej będziesz wiedzieć co posiadasz pod maską.... Mnie regenerowana z robocizną+ olej honda kosztowała 1400 PLN . A pozniej kolejne 550 za wymianę na inną...czyli wychodzi tez 2 tys PLN ...A ile nerwów straciłem czekając na skrzynię w ramach gwarancji ,,nie mówiąc o czasie i tym , że w moim wypadku unieruchomione auto oznacza brak możliwości zarabiania pieniędzy ( jakże potrzebnych przy naszych "księżniczkach Haniach " :/ )


cena jest chora to fakt, zal az tylek sciska:D

uzywka skrzynia w nieznanym stanie to 700-1000 zl. plus 400 - 500 zl przelozenie plus zbieznosc plus olej i wychodzi 1300 zl najbiedniej, niby 1000 zl mniej ale jak za chwile zacznie szumiec i terkotac to sam policz ze spokojnie dobijesz do ceny remontu plus stracony czas na przekladki...


potwierdzam !!!
demontaż oraz montaż- 400 PLN W tym jeszcze kontrola zbieżności kół ponieważ demontowana jednak jest cześciowo zawieszenie. Naprawa skrzyni ( wymiana łożysk - około 300-400 PLN ) Nowy olej - ok 160-200 PLN łacznie masz 1000 PLN + koszt części zamiennych ( łożyska, uszczelniacze) Przy wymianie kompletu ( a inaczej nie warto skoro już sie płaci za robocizne duże pieniądze ) powinieneś się zmieścic w 2000PLNTanio niestety nie jest :/ Niemniej , pomny własnych przykrych doświadczeń ze skrzynia "po regeneracji" w ktorej jak sie okazało byl wyrąbany mechanizm różnicowy POLECAM jednak naprawę wlasnej skrzyni . Przynajmniej będziesz wiedzieć co posiadasz pod maską.... Mnie regenerowana z robocizną+ olej honda kosztowała 1400 PLN . A pozniej kolejne 550 za wymianę na inną...czyli wychodzi tez 2 tys PLN ...A ile nerwów straciłem czekając na skrzynię w ramach gwarancji ,,nie mówiąc o czasie i tym , że w moim wypadku unieruchomione auto oznacza brak możliwości zarabiania pieniędzy ( jakże potrzebnych przy naszych "księżniczkach Haniach " :/ )

billiejoe
15-08-14, 20:39
Dzisiaj odebralem honde z Honda Autoplaza w Warszawie. Za naprawe skrzyni zaplacilem 2270 zl. Wymieniono wszystkie 7 lozysk, 2 x uszczelniacz polosi, 1 x uszczelniacz walka sprzeglowego, jaks tam srube i nakretke oraz 1.6 litra oleju przekladniowego.

W cenie remontu skrzyni:

1.wymieniono mi lozysko oporowe (mialem swoje)
2.wykryto kilka dodatkowych usterek oswietlenia tylnej tablicy oraz trzeciego swiatla stop
3.wykryto brzeczaca i skorodowana oslone katalizatora
4.dokonano weryfikacji stanu sprzegla
5.wyregulowano przekladnie kierownicza (przestala wreszcie stukac, pewnie nie na dlugo ale jest cisza)
6.umyto samochow zewnatrz i wenatrz

Wreszcie mam ciche auto oraz pedal sprzegla pracujacy tak ze moglbym wcisnac go malym palcem


ładnie Cie skasowali...

W ASO 2k za wymianę wszystkich łożysk, uszczelniaczy, olej plus robocizna jest normalną ceną.


łożyska w skrzyni - wszystkie bo oprócz 1ki i 2jki, harczy 3ka. w tarczy sprzęgła chyba padł tłumik drgań.

skrzynie w epkach te same...
Jakie objawy ma uszkodzenie tłumika drgań na tarczy?

cyborgwrc
16-08-14, 00:04
łożyska w skrzyni - wszystkie bo oprócz 1ki i 2jki, harczy 3ka. w tarczy sprzęgła chyba padł tłumik drgań.

skrzynie w epkach te same...
Jakie objawy ma uszkodzenie tłumika drgań na tarczy?

Szarpie podczas ruszania. Najbardziej na zimnym silniku. Jak już sprzęgło trochę popracuje to jest ciut lepiej ale i tak jest licho :/

be-be
24-09-14, 22:15
Witam!
Właśnie kilka dni temu dopadł mnie problem łożysk w Civic-u 1,4 z 2005 roku. Terkotanie jest dość wyraźne i głośne, jednak nie miałem wyjścia musiałem tym autem wrócić z Bałkanów około 2000km. Dziś byłem w niezależnym (ale raczej dobrym) serwisie i jednoznacznie stwierdzono łożyska plus niewidomy stan całej skrzyni. Mam pytanie czy znacie kogoś z Bielska Białej lub okolic, kto zrobiłby taką wymianę łożysk w rozsądnej cenie i fachowo? Będę wdzięczny za podpowiedzi!

cosmo-pl
24-09-14, 23:30
To nie jest trudna robota, wręcz można powiedzieć, przy odpowiednich narzędziach samemu je można wymienić. Ogólnie problem łożysk jest znany, dlatego lepiej zmieniać olej częściej trochę i lać lepszej jakości. Honda MTF jest dosyć "proeko" i ma trochę niższą lepkość. Być może lepiej lać standardowy olej, o wyższej lepkości, to łożyska dłużej pożyją.

mlawa85
03-12-14, 14:50
Czy moze ktos orientuje sie czy lozysko OEM: 91004-PLW-B01 jest lozyskiem kulkowym skosnym czy prostym??

lajsta
03-12-14, 15:38
post #377 OEM: 91004-PLW-B01 (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?33850-%B3o%BFyska-w-skrzyni-bieg%F3w&p=2274815&viewfull=1#post2274815)

robak49
15-12-14, 13:12
Czy ktoś może posiada zdjecia z wymiany łożysk? Ciezki temat czy mechanik hobbysta sobie da rade?
Edit. Ewentualnie może ktoś posiada jakiegos dobrego znachora w okolicy hereford/Birmingham?

Trace
15-01-15, 16:26
Witam. Mam pytanie w sprawie autka. Mam opcję kupić Hondę civic vII 1.6 5 drzwi 156 kkm 2004 r. Sprawa jest taka że cena to 15 tysiecy ale slychac już łożysko w skrzyni tzn. Na luzie slychac lekkie bicie przy wrzucaniu od 1-3 troszke wieksze a po wciśnięciu sprzegla jest cisza. Dogadalem sie ze jest opcja ze spusci cene na 14 ale zastanawiam się czy mimo to dalej wartoby to kupić. Czytam ten wątek i ceny jakie tu piszecie są jak z kosmosu. Dlatego prosiłbym o radę kogoś kto zna sie na tym temacie. Z góry dzięki.

michal9049
15-01-15, 21:31
Te łożyska to norma w VII gen. Do wymiany jest jedno łożysko na wałku sprzęgłowym. Dla zasady wymienia się dwa. Koszt w ASO łożyska uszczelki oleju to około 550-600 zł. Do tego potrzebny jest klej do skrzyni. Za tą kasę można brać tak myśle zależy też w jakim stanie ogólnym jest samochód

cosmo-pl
15-01-15, 22:44
Plus wymiana, skrzynię trzeba wyjąć, rozebrać i wsadzić. Łożyska kosztują chyba trochę mniej około 450 PLN. Nie wiem skąd jesteś, ale jak z Warszawy, to daj znać na priv. Ostatnio kolega robił w Jazz-ie, to mogę spytać ile zapłacił dokładnie, bo nie pamiętam. Łożyska można też kupić poza ASO, na wymiar. Trzeba jeszcze doliczyć olej do skrzyni 35-40PLN - 1l Motul Motylgear 10W40 (lepszy od ori, jeżeli chodzi o przyszłą trwałość łożysk). Olej dostaniesz tutaj - oil-land.pl

Trace
15-01-15, 23:43
Dzieki za odpowiedzi, wiele mi to pomaga. Autko jest w dobrym stanie dół jest dobrze zakonserwowany pare zarysowań ale to przeżyje. Reszta smiga. Problemem jest tylko ta skrzynia. Wyjdzie mnie to z tysiac z plusem a nie wiem ile pojezdze do nastepnej takiej awari. Codziennie tluke do pracy i z powrotem po 100 km więc przebiegi mam spore. Dlatego też chciałem kupić civice z racji jej małej awaryjnosci ale ta skrzynia niszczy mi system. Cosmo dzieki za pomoc ale jestem z dalszych okolic krakowa :)

mlawa85
16-01-15, 00:50
ja za 3 lozyska i 3 uszczelniacze OEM dałem kolo 400 zł po znizkach w ASO :) do kosztow nalezy równiez doliczyc ustawienie geometrii. ogolnie 900-1000 zł musisz miec na zabieg ze skrzynia. Oczywiscie do momentu otwarcia skrzyni to troche wrozenie z fusów bo nie wiadomo czy wlasnie te lozyska polecialy, najczeciej jest tak jak pisze cosmo ale nie zawsze.Niedlugo skrzynia i silnik wypadaja z EMki wiec jesli ktos bylby zainteresowany w 100% sprawna cicha skrzynia (moge udzielic gwarancji) zalana swiezym MTF po przebiegu ok 1 tys km to zapraszam na PW :)

michal9049
16-01-15, 23:16
Ja po zniżkach :D zapłaciłem 440 zł dwa łożyska, uszczelki, klej do skrzyni i 2l oleju MTF w ASO.

cosmo-pl
17-01-15, 16:48
Dzieki za odpowiedzi, wiele mi to pomaga. Autko jest w dobrym stanie dół jest dobrze zakonserwowany pare zarysowań ale to przeżyje. Reszta smiga. Problemem jest tylko ta skrzynia. Wyjdzie mnie to z tysiac z plusem a nie wiem ile pojezdze do nastepnej takiej awari. Codziennie tluke do pracy i z powrotem po 100 km więc przebiegi mam spore. Dlatego też chciałem kupić civice z racji jej małej awaryjnosci ale ta skrzynia niszczy mi system. Cosmo dzieki za pomoc ale jestem z dalszych okolic krakowa :)

Raczej się nie powtórzy. Pilnuj wymiany oleju. Nie lałbym też mimo wszystko MTFa, bo jest drogi i ma obniżoną lepkość. Łożyska z Jazza jeszcze mam i tam doszło do przy tarcia ewidentnie, a łożyska smarują się elastohydrodynamicznie. Wyższa lepkość powinna im więc teoretycznie zapewnić wyższą trwałość. Zakładając LPG, do tego dobry olej i płyny i śmigaj. Honda jest idealna na takie dojazdy ;)

cyborgwrc
17-01-15, 16:54
Raczej się nie powtórzy. Pilnuj wymiany oleju. Nie lałbym też mimo wszystko MTFa, bo jest drogi i ma obniżoną lepkość. Łożyska z Jazza jeszcze mam i tam doszło do przy tarcia ewidentnie, a łożyska smarują się elastohydrodynamicznie. Wyższa lepkość powinna im więc teoretycznie zapewnić wyższą trwałość. Zakładając LPG, do tego dobry olej i płyny i śmigaj. Honda jest idealna na takie dojazdy ;)

Wymieniałem łożyska w skrzyni po zakupie samochodu przy przebiegu 125tyś km. Idealnie, bo przy 225 tyś km, jęczały ponownie i znowu wymiana.
Pytałem mechanika czy to przez styl jazdy czy coś w tym stylu ale mi mówił, że z jego doświadczenia łożyska wytrzymują 100tyś km plus minus.
Możliwe, że tak jak piszesz, ten mtf skutecznie obniża ich żywotność. Chociaż z drugiej strony nie mam odwagi lać do świeżo wyremontowanej i założonej skrzyni, innego oleju niż zaleca producent :(

cosmo-pl
17-01-15, 19:52
Poczytaj zalecenia ;) producent dopuszcza nawet 10W40 silnikowy. Nalej ten co podałem. Niestety MTF jest energooszczędny i mineralny. Słabszy olej, w przypadku jakichś niedociągnięć będzie je uwydatniał. Ten Motul jest specjalnie zaprojektowany pod skrzynie Hondy i bardzo dobrze sobie radzi. Testowany w 6, 7 i 8 oraz Jazzie. Dobrej jakości półsyntetyk. Moim zdaniem to minimum.

mloodzian
20-01-15, 14:32
Poczytaj zalecenia ;) producent dopuszcza nawet 10W40 silnikowy. Nalej ten co podałem. Niestety MTF jest energooszczędny i mineralny. Słabszy olej, w przypadku jakichś niedociągnięć będzie je uwydatniał. Ten Motul jest specjalnie zaprojektowany pod skrzynie Hondy i bardzo dobrze sobie radzi. Testowany w 6, 7 i 8 oraz Jazzie. Dobrej jakości półsyntetyk. Moim zdaniem to minimum.

Producent zaleca taką lepkość oleju, ale tylko w razie usterki żeby dolać i dojechać do serwisu wymienić, a nie że zaleca żeby sobie wlać i na nim jeździć a to jest znacząca różnica. Już tyle osób przerobiło inne oleje do skrzyń Hondy i tak większośc wraca do MTFu

cosmo-pl
21-01-15, 15:18
No widzisz, ja przerobiłem i nie zamierzam wracać. To co inne osoby przerabiały średnio mnie interesuje. I 10W40 - jest to zalecenie alternatywne, które mówi o tym, że można użyć takiego oleju, w wypadku braku innego, zawierającego odpowiednie dodatki. Honda będzie podawała swój, ale jeżeli skrzynia znosi silnikowy, to zniesie i "kujawski". Zamiast więc powielać bajki, klechdy i mity, pogrzebałbyś w necie i znalazł sobie coś na temat tego, czym olej MTF Hondy jest i że wcale nie jest taki idealny - dowód powtarzające się problemy z łożyskami. Wystarczy, że ktoś przejedzie wymianę (albo kilometrowo albo czasowo), lub mocniej pociśnie. Ten olej - poza obiegowymi baśniami na jego temat, jest beznadziejny. No ale jedni go będą lać z uporem maniaka, płacąc za olej mineralny, więcej jak za olej estrowy najlepszej klasy. Naprawdę za tą kasę, to można jeszcze Murzyna wynająć, który ten olej do tej skrzyni wleje...

Ja śmigam osobiście na tym - zrobiony pod skrzynie Hondy i ich synchronizatory. Bez problemu. Kolega po wymianie łożysk, również bez problemów.

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/motylgear-10w40

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/motul-production/images/distributions/picture_1s/142/normal/44800-1L.png?1404290229

picasso2000
21-01-15, 22:39
To może trochę pociągnijmy tą kwestię.
Czym realnie różni się/co cech uje (słowo cec**** nie zawiera wulgaryzmu jako takiego warto poprawić filtry bo cenzuruje wyraz) MTF, względem tego Motula. Pytam jako laik i dupa wołowa z tej tematyki :)
Chodzi mi o to by zawrzeć tutaj plusy i minusy o których piszesz, ale trochę mało precyzyjnie, co dla czytających jest niewystarczające by jednak bez obaw sięgnąć po tego Motula.
Fakt, że gdzie nie zaglądnę to zawsze chwalony jest obsesyjnie MTF w sensie takim, że jakakolwiek alternatywa jest momentalnie skreślana na rzecz MTF Hondy.
Szybkim rzutem oka na zagraniczne serwisy i kilka osób faktycznie chwali Motula. Ale przydały by się twardsze argumenty. Bo tak samo jak brakuje mi argumentów na rzecz Hondowskiego MTFa tak trochę brakuje mi argumentów na rzecz powyższego Motula.
Chodzi mi tutaj o argumenty, które rozwiałyby wątpliwości jakie wiele osób ma z tym związane i dla bezpieczeństwa, czy pozornego czy też nie, wlewa MTF. Wynika to po prostu z obawy.

cosmo-pl
22-01-15, 17:34
Kolego, jeżeli ktoś ma obawy, to niech nie wychodzi z domu. Ogólnie jak będziesz miał napisane na kurku Castrol, to sięgniesz tylko po Castrola i będziesz miał obawy przed innym olejem? W zasadzie nie jest moim zadaniem, aby kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać. To co jest obsesyjnie chwalone, zazwyczaj jest przez ludzi, którzy nie mają pojęcia co stosują i dlaczego. Skrzynia Hondy jest bardzo prostym urządzeniem, wręcz topornym, jak na standardy skrzyń samochodowych. Składa się na to wiele rzeczy, ale pozawala stosować również w niej kiepski olej, co nie jest bez znaczenia w Azji, gdzie Honda sporo sprzedaje. Dlatego inne oleje, w tym silnikowe, jako alternatywa są dozwolone, w bardzo szerokim spektrum. Te informacje można wyczytać z instrukcji obsługi samochodu.

W olejach ważne jest to z czego są wykonane i jakie mają dodatki. Honda, znając prostotę swojej skrzyni i konieczność wymian oleju (minus konstrukcji), dopuściła olej mineralny, który nie jest olejem super-mega hiper, jako olej bazowy/markowy do zalewania w tej skrzyni, ale wystarczający ze względu na niewielkie wymagania. Problem w tym, że przede wszystkim postawili na niski koszt jego produkcji (marża) i zmniejszenie oporów (niska lepkość), celem mniejszego zużycia paliwa. Z jednej strony więc przyoszczędzili na komponentach, z drugiej obniżyli jego lepkość do 5W30 (pierwsze MTF-y takie nie były), w celu ochrony środowiska. Złożenie tych dwóch rzeczy i nie do końca dobrze zaprojektowane łożyskowanie, prowadzi do tego o czym mowa. Lepszym olejem, o lepszej bazie jesteś w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tej usterki. Motul jest akurat produktem w ich technologii HC wykonanym, z odpowiednimi dodatkami, specjalnie przewidzianymi dla Hondy. Dlaczego mają specjalny olej, bo robią też olej do motocyklów Hondy, a skrzynie w ogólnej budowie są podobne. Bazy olejowe też, z tym że inne są dodatki w tym samochodowym i motocyklowym (motocykle nie mają synchronizatorów). Mało tego, żeby wątpiącym dodać otuchy, jak wół stoi w karcie produktu - zaprojektowany do skrzyń z ciężką zmianą i Hondy. Masz więc olej dedykowany do tego typu skrzyń, o lepszej bazie i lepszych parametrach ogólnych. Moim zdaniem jest to argument wystarczający. Argumentum stawiającym w absurdalnym świetle obawy, jest fakt, że Honda to nie koncern petrochemiczny, a ktoś dla nich ten olej robi. Tak samo jak dla innych firm i o ile przy skomplikowanych skrzyniach może być problem i czasem skrzynia haczyć. Przykładem niech będą skrzynie VW, ale też nie każdy olej niefirmowy źle działa. Ogólnie tam jest ten problem, że skrzynie były projektowane pod konkretny olej. W Hondzie tak nie jest.

Ludzie zachwycają się MTF-em, bo jego niska lepkość pozwala przy dużym mrozie lepiej wbijać biegi. Słabe oleje przekładniowe o wyższej lepkości, mogą stawiać pewien opór na początku. Ja w Motulu tego nie wyczułem, przy minus 10-15 jest tak samo. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że z olejem jest problem, jak się rozgrzeje, bo wtedy dla skrzyni zaczyna się problem prawdziwy, gdyż nie jest ona smarowana ciśnieniowo, a elastohydrodynamicznie.

I jeszcze jedno - internet to świetne narzędzie do pozyskiwania wiedzy, szkoda że sporo z niej jest bezużytecznej, tak samo jak opinii użytkowników na temat oleju, na którym "co najwyżej" jeździli. Trochę więcej informacji masz w wątku olejowym forum type-r, na temat MTF i jego składu znajdziesz informacje w internecie. Wiele osób, dla bezpieczeństwa katuje swoje samochody. ;) wlewając do skrzyni MTF-a i 0W20 do silnika. ;) Jak dla mnie mogą robić tak dalej, nic mi do tego, byle nie opowiadali na ten temat głupot i nie zatruwali umysłów innym. Niech siedzą cicho. A ludzie z forum, niech leją co im się podoba. Dla laika, w wystarczający sposób przedstawiłem zasadność zastosowania w/w oleju. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to niech stosuje MTF z całym dobrodziejstwem jego inwentarza. Ja przetestowałem oba i nie jestem w stanie powiedzieć, który aktualnie jest zalany w skrzyni, z tym że Motul ma wyższą lepkość, co czuć, zanim się trochę nie rozjeździ, ale skrzynia lepiej chodzi, zwłaszcza przy mocnym wbijaniu biegów podczas szybkiej jazdy.

ps. w mojej karierze widziałem już kilka zajechanych łożysk na MTF-ie, na Motulu żadnego. Być może się to zmieni, ale na razie wszystkie naprawione skrzynie wśród moich znajomych nie chcą się zepsuć.

walec7_7
22-01-15, 22:20
Jestem przed wymianą łożysk i myślę że na wiosnę się za to zabiorę (jak zrobi się cieplej) miałem lać MTF-a ale po tym co napisałem sam się teraz zastanawiam bo powiem że dobrze gadasz. Moje obawy co do MTF z każdym znajomym rosną, mam parę osób co robiło skrzynie, co wymieniało olej i faktycznie jest trochę jak woda, a po innych widać że skrzynia nie pracuje jakoś super mega żeby go lać. Może na innym byłoby lepiej. A Motul bardzo dobry olej, ile z nas śmiga na takim w silnikach, a jakby nie patrząc na to co napisał cosmo-pl ktoś dla Hondy robi ten olej, to czemu inna firma nie może zrobić podobnego, też do Hondy tylko że lepszego?

PS. cosmo-pl Możesz się jeszcze wypowiedzieć w czym śmigają na Motulu w skrzyni i jak długo/jak dużo kkm?

cosmo-pl
23-01-15, 00:53
najdłużej 70k km, 2005 Civic, inne tak po 30k-40k km, sam mam od 20k km, ale ja niedużo Hondą jeżdżę. Kolega w Jazzie też ma od 20-stu mniej więcej. Olej nigdy gwarancji nie daje, ale daje większy bufor i zmniejsza prawdopodobieństwo jej wystąpienia. (przypadek wałków w 1,9 TDI z pompowtryskiwaczami i nowa norma 505.01 - typowy przypadek ratowania się olejem)

Niestety uszkodzenie ze względu na niską lepkość środka smarnego, jest dosyć częste. To podstawa, której mnie nauczono w szkole. Cały układ został zaprojektowany i pewnie spasowany dosyć ciasno, plus być może jakieś ugięcie wału albo coś po drodze. Ogólnie, rośnie temperatura pracy, przy stykach metal-metal - występują najpierw uszkodzenia podpowierzchniowe, potem wygładzenie - falistość i łożysko "pierdzi" (mogą też być mikrołuszczenia, pęknięcia itp). Podstawa - niewłaściwe odseparowanie i kontakty meta-metal w relacji element toczny - bieżnia. Zaprojektowali, coś im nie pykło, a olej niestety tego nie koryguje, z wiadomych względów. Za duża lepkość też jest niewskazana, bo wtedy problemy mogą być podobne, jak olej nie będzie się dogrzewał i jej zmniejszał. Pewności oczywiście nie mam, bo łożysk nie badałem, ale wydaje mi się że innego powodu nie ma. Niestety czasem trzeba się ratować lepszym olejem, aby nadrobić, to co się nie udało na "stole kreślarskim". Warto więc spróbować czegoś innego w tym względzie.

YaroŁódź
07-03-15, 12:06
Witam
Właśnie zbliża mi się wymiana tych łożysk,tych dwóch na wałku sprzęgłowym,dzwoniłem do firmy Techłóż w Łodzi powiedzieli mi za jedno łożysko 280 zł kino,do ASO nie dzwonie bo pewnie taka sama cena będzie,możecie coś pomóc w tym temacie
Dzięki

oblivion
08-03-15, 20:47
wydaje się drogo, poszukaj w necie, bo chyba naciągają Cię o 100%, przynajmniej w stosunku do ceny łożyska do EP.

robak49
19-03-15, 11:37
Czy ktoś może zna numery łożysk dla skrzyni z ep3?

YaroŁódź
21-03-15, 11:07
Zapraszam do pierwszej strony tam jest opisane w temacie :D ja też się posiłkowałem z tego tematu :D najlepiej trzeba otworzyć skrzynie i będziesz wiedział na czym stoisz niby padają głównie dwa łożyska na wałku sprzęgłowym,ale u mnie padły wszystkie 4 :/ świeżo po wymianie jestem,po wymianie zero hałasu :D
Pozdrawaim

lobuz52
09-06-15, 14:29
Hej, mam krótkie i szybkie pytanie: czy ten problem ze skrzynią pojawia się również w silnikach 1,7 CDTi? Jak tak czytam wątek, to zwykle piszą osoby które miały benzyniaki, a jak jest w dieslach?

picasso2000
09-06-15, 15:28
Dotyczy to tylko benzynowych 1.4 i 1.6. Diesel w tych samochodach nie jest Hondowski.

lobuz52
09-06-15, 16:33
To drugie to wiem, potrzebowałem tylko wiedzieć czy to ta sama skrzynia. Wielkie dzięki :)

spidek
10-06-15, 17:34
W dieslu skrzynia jest nie do zajechania więc spokojnie :) wbrew pozorom ten diesel wychodzi duuuużo taniej od benzyny hondy bo wystarczy taka naprawa skrzyni i 1,7ctdi już wychodzi lepiej bo oprócz czujników jest bezawaryjny ;)

tattoodragon
14-06-15, 18:35
Panowie, przejrzałem cały wątek ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Moja druga honda to EM2 z silnikiem D17A8. Problem jest następujący. Podczas postoju na luzie jest absolutna cisza, dodaje gazu i też nie ma żadnych niepokojących dźwięków. Wbijam 1 i ruszam to tuż przed pełnym zasprzęgleniem mam taki dziwny szum, jak by tarcia. Jak załapie to jest ok. ale jak puszcze pedał gazu i hamuje silnikiem znowu to słychać. Przy dwójce a nawet czasem przy trójce jest tak samo. Jak myślicie, czy to skrzynia czy coś ze sprzęgłem?

Rafkodc2
14-06-15, 23:09
czy to skrzynia czy coś ze sprzęgłem

padniete łożyska tez daja taki objaw

michal9049
15-06-15, 07:41
Panowie, przejrzałem cały wątek ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Moja druga honda to EM2 z silnikiem D17A8. Problem jest następujący. Podczas postoju na luzie jest absolutna cisza, dodaje gazu i też nie ma żadnych niepokojących dźwięków. Wbijam 1 i ruszam to tuż przed pełnym zasprzęgleniem mam taki dziwny szum, jak by tarcia. Jak załapie to jest ok. ale jak puszcze pedał gazu i hamuje silnikiem znowu to słychać. Przy dwójce a nawet czasem przy trójce jest tak samo. Jak myślicie, czy to skrzynia czy coś ze sprzęgłem?

Ile ma najechane EM'ka ?

tattoodragon
15-06-15, 08:54
Ile ma najechane EM'ka ?

Według licznika to 160 tys, ale ile w tym prawdy :/

mlawa85
15-06-15, 09:53
przebieg nie jest akurat w przypadku skrzyn w zaden sposob miarodajny bo osobiscie znam przypadki gdzie lozyska wysypywały sie po 80 tys... u mnie padly po ok 200 tys. takze reguły nie ma :) w kazdym razie kazda skrzynia w VII gen była, jest lub bedzie naprawiana :)

michal9049
15-06-15, 10:30
Jak piszesz może to być łożysko oporowe. Ale żeby je wymienić i tak trzeba skrzynie wyciągać. A z tym trochę jest zabawy. Więc lepiej już łożyska w skrzyni zrobić za jednym zamachem.

tattoodragon
15-06-15, 23:49
No to kupilem sobie zabawke do naprawy ;) dobrze ze mam ep-ke ktora mozna smigac ;)

mlawa85
16-06-15, 00:12
w EP4 masz spokoj ze skrzynia :) jak i z silnikiem :) sprawdzona konstrukcja ISUZU :)

tattoodragon
16-06-15, 07:35
w EP4 masz spokoj ze skrzynia :) jak i z silnikiem :) sprawdzona konstrukcja ISUZU :)

Zanim kupiłem EP4 to się naczytałem że jak to honda z dieslem, ale teraz uważam że to naprawdę całkiem sensowny samochód. Z silnikiem nie mam żadnych problemów jak na razie. Skrzynia tez ok. Fakt, wszystko jest trochę bardziej toporne ale jak ktoś szuka to polecam :cool:

cosmo-pl
16-06-15, 10:45
Stosujcie porządne oleje to problem z łożyskami będzie występował marginalnie. Niestety za problem z łożyskami często odpowiada olej, jego lepkość i jakość, oraz częstotliwość wymiany. Znam wiele Hond, w których problem powrócił, a znam też takie, w których nie powrócił. W jednym przypadku właścicele słuchali, w innym nie słuchali. Także wymiana raczej co 60 000 km, nie co 120k i coś lepszego do skrzyni niż Ori, który jest bez sensu drogi i nie zapewnia w 100% bez awaryjnej eksploatacji. Alternatywą może być Motul Motylgear 10W40 lub Gear 300 jak ktoś mocniej śmiga. Pierwszy jest dedykowany pod skrzynie Hondy, drugi to 100% syntektyk na bazie estrów, który naprawdę dużo zniesie.l

xadrian
23-06-15, 14:37
Panowie mam pytanko a mianowicie podczas jazdy słychać niepokojące dźwięki jak by "buczenie" dzieje się to tylko jak jadę na biegu i dodaje gazu. Jeśli jadę z góry na biegu lecz nie dodaje gazu to nic nie słychać czy to może być łożysko w skrzyni czy coś innego?
Dodam tylko, że na postoju nie słychać tego jak dodaje gazu tylko jak jadę.
Co o tym sądzicie?

michal9049
23-06-15, 18:45
Temat wałkowany wielokrotnie. Są to łożyska w skrzyni.

xadrian
23-06-15, 22:47
Zauważyłem jescze że jak jadę z góry na biegu, ale nie dodaje gazu to nic nie słychać, ale jak zacznę skręcać z prawo to już zaczna buczeć. Chyba musze podjechać do jakiegoś mechanika bo niektóre z obiaw podawane na forum u mnie nie występują..
BTW: Ktoś ogarnia dobrego i rozsądnie cenowego mechanika w tych sprawach z okolic Częstochowy lub Kielc?

mlawa85
23-06-15, 23:15
napisz do cwiro2000, , moze Ci kogos poleci, on jest z Czestochowy jesli sie nie myle :)

bunkerites
25-06-15, 20:50
Cosmo oem olej do skrzyni kosztuje 58zl na 0.9litra.Wchodzą 2 butelki.Czyli wydajemy 116 zł raz na np 3 lata.

cosmo-pl
26-06-15, 00:15
Olej mineralny za 58PLN.. Świetny interes... O problemach ciągłych z łożyskami już nie wspomnę..

bunkerites
26-06-15, 16:06
Cosmo już 2 raz wymienialem na oem olej z swoim aucie.Przegu mam 240tkm i z lozyskami cisza.Kupiłem auto na 108tkm.Łożysk nie robiłem a w serwisowce nie ma zapisu o wymianie lozysk

cosmo-pl
28-06-15, 23:00
Gratuluje. ;)

analyzer64
29-06-15, 10:31
Cosmo jeździłeś na tym Motulu 10W40? Bo wiesz, każdy poleca a koniec końców i tak leje OEM, bo się boi o skrzynię.

cosmo-pl
29-06-15, 11:00
A jak myślisz???

Ludzie się boją czasem dziwnych i wymyślonych rzeczy, które nie istnieją ^_^ mój kolega mechanik powiedział, że to w sumie dobrze, że ludzie tacy są, bo dzięki temu nie może się ciągle obrobić z robotą...

Ja problemy skrzyń japońskich przerobiłem nie tylko w Hondzie.. Wszędzie jest ta sama przyczyna. Ale skoro ktoś jest mądrzejszy i wi lypiej - to przecież niech jeździ. Żaden problem. Wcale olej 5W30 mineralny do skrzyni, nie traci na lepkości i bardzo jest odpowiedni i wystarcza do skrzyń Hondy. A tych w huk wpisów, to piszą ludzie złej woli, którzy na pewno upalali swoje auta. Sama kwestia wymiany oleju, co tak niewielki interwał powinna ludzi zastanawiać, ale mądre głowy sobie to jakoś i tak wytłumaczą. Ogólnie Kolego ją piszę swoje i mam opinię na ten temat, popartą doświadczeniem i wiedzą, a pozostałe teorie mam głęboko wiesz gdzie. Lejcie ori, płaccie i się cieszcie. Proszę bardzo. :D dowoli ^_^

analyzer64
29-06-15, 12:05
Ja nie zaprzeczam, u mnie łożyska są jeszcze w porządku, przebieg 185kkm, auto z 2005 roku. Teraz stoję przed wymianą sprzęgła, więc sam się zastanawiam nad olejem.

bunkerites
29-06-15, 13:25
Ja będę polecał oem olej.Jak można przeczytać wyżej nie mam problemów z łożyskami.

cosmo-pl
29-06-15, 16:05
Spoko, tylko po co to robisz. Jest droższy i groszej jakości. Jeszcze żebyś miał jakieś tantiemy z tego to bym zrozumiał.. Zresztą jak widać, sam zmieniasz go częściej niż zalecenia i tak jak ja mówiłem tu już w kilku tematach, że on przebiegów nie wytrzymuje. Nie lepiej jest wlać olej tańszy i lepszej kategorii??
Naprawdę Honda zapewne sama się dziwi, że nadal ten olej sprzedaje w takich ilościach. Zresztą tak jest że wszystkim, magiczną Dexelią, magicznym olejem do Subaru itd. Zresztą tak jak już napisałem mam to w nosie ;) jak dla mnie to nawet wymianę sobie możesz pyknąć w ASO ;) pozdrawiam ;)

analyzer64
29-06-15, 16:40
Czyli ten Motyl Gear 10W40 to bezpieczna alternatywa? I z tego co piszesz dużo lepszy wybór niż OEM?

Lysy
29-06-15, 18:18
Kurde cosmo spoko masz wiedzę i nie zaprzeczam ze dobrze mówisz. Ale szczerze chciałbym zobaczyć zrobiony jakiś test dwóch skrzyń z nowymi łożyskami jedna na mtf druga np. Na motyl Gear i zrobić przebieg taki sam na jednej o drugiej skrzyni rozebrać o zweryfikować póki co to jest kwestia dyskusyjna ok motyl olej jakościowo lepszy ale jak się to sprawdza w skrzynia hondy... ? Sam teraz kupiłem olej motula 300 75w90 bodajże. Ten co polecałes ze.full syntetyk igla bo rozsypala mi się skrzynia a mianowicie.mechanizm różnicowy dosłownie kawałki metalu w skrzyni... autem jeździłem 5 lat, przebiegi roczne to max 8-10 tys. I jeździłem na mtfie gdyż po kupnie.auta.taki zalalem no i po tym jak mi się skrzynia rozsypala byłem zmuszony kupić używke bo gdzie bym dopadł mechanizm różnicowy do em2 no i sprzedający powiedział ze nie da mi gwarancji jeśli nie wleje oem oleju bo siedzi w hondach kupę lat zrobił nie jedna skrzynie i mówi że jeśli chce długo użytkować skrzynie to tylko mtf oem honda lub jeszcze wspomniał o oleju amsoil i musiałem oddać motula

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

analyzer64
29-06-15, 18:30
Amsoila można kupić w cenie 54zł

Tutaj dyskusja o Amsoilu:
http://www.8thcivic.com/forums/civic-si/183342-honda-mtf-amsoil-synchromesh-not-good.html

cosmo-pl
30-06-15, 11:31
Kurde cosmo spoko masz wiedzę i nie zaprzeczam ze dobrze mówisz. Ale szczerze chciałbym zobaczyć zrobiony jakiś test dwóch skrzyń z nowymi łożyskami jedna na mtf druga np. Na motyl Gear i zrobić przebieg taki sam na jednej o drugiej skrzyni rozebrać o zweryfikować póki co to jest kwestia dyskusyjna ok motyl olej jakościowo lepszy ale jak się to sprawdza w skrzynia hondy... ? Sam teraz kupiłem olej motula 300 75w90 bodajże. Ten co polecałes ze.full syntetyk igla bo rozsypala mi się skrzynia a mianowicie.mechanizm różnicowy dosłownie kawałki metalu w skrzyni... autem jeździłem 5 lat, przebiegi roczne to max 8-10 tys. I jeździłem na mtfie gdyż po kupnie.auta.taki zalalem no i po tym jak mi się skrzynia rozsypala byłem zmuszony kupić używke bo gdzie bym dopadł mechanizm różnicowy do em2 no i sprzedający powiedział ze nie da mi gwarancji jeśli nie wleje oem oleju bo siedzi w hondach kupę lat zrobił nie jedna skrzynie i mówi że jeśli chce długo użytkować skrzynie to tylko mtf oem honda lub jeszcze wspomniał o oleju amsoil i musiałem oddać motula

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Takich mechaników "kupę wiedzących" to ja mam tam skąd kupa wychodzi ;) Znam też mechaników, którzy całe życie coś robią źle. Natomiast nie znam ani jednego, który znałby się dobrze na oleju silnikowym. Dotyczy to zarówno skrzyń automatycznych, manualnych, silników, mostów itd. Wszędzie to samo p...enie o cieknących uszczelkach, o zacieraniu silnika, o laniu Dexrona, bo tak 15 lat temu napisali itd. Sporadycznie można spotkać mechanika od automatów, który coś więcej może powiedzieć. Dla mnie, opinia mietka, jest więc odwrotnie proporcjonalna do tego jak "kupę długo siedzą w temacie" ;) Skoro nie chciał Ci dać gwarancji, to trzeba było go zapytać dlaczego i skoro się tak na tych olejach zna, to na pewno podałby Ci sensowne argumenty, tak abym się chociaż trochę musiał wysilić. Jestem jednak pewien, że usłyszał bym, zupełnie niezgodnie z prawdą, że do skrzyń Hondy się nic innego nie leje. To jest bardzo dziwne, bo do skrzyń, które są bardzo podobne w innych samochodach japońskich, się leje... Mało tego, skoro się nie leje, to rozumiem, że jest to olej bardzo specjalistyczny i wlanie innego grozi natychmiastową awarią. To bardzo ciekawe, dlaczego do tych samych skrzyń (nawet w nowszych modelach są one niemal identyczne) Honda zezwalała na wlewanie oleju silnikowego, który kompletnie się nie nadaje i jest to zaszłość z lat 50-tych, gdzie taka zasada była normą. Pewnie właśnie dlatego, że te skrzynie są takie hiper, super mega skomplikowane. Już widzę ile byś w Audi z 2000 roku z olejem silnikowym w skrzyni wyjechał. Skrzynię japońskie, zwłaszcza Hondy, są proste i bardzo mocno przypominają te z motocykla. Są też nieczułe na złe traktowanie i wbijanie biegów na siłę. Stąd z nimi problem, bo konstruktorzy o tym wiedząc, nie wysilili się zanadto nad olejem, a zwłaszcza, że jest on wymienialny. Nie tak jak np w VAG, gdzie teoretycznie jest nie wymienialny. Problem jest tylko jeden, łożyska i w Europie i w Japonii mają bardzo podobną tolerancję na pewne odchyłki od norm i podobnie reagują na np spadek lepkości. Kulka momentalnie wali w bieżnię, gdy lepkość jest niewystarczająca i zaczyna się destrukcja. Wystarczy, że ktoś skrzynię dobrze zgrzeje, albo trochę przeleci z wymianą. Olej mineralny moment traci właściwości lepkościowe i tyle. Zwłaszcza, że w pogoni za eko trendami, Honda obniżyła jego lepkość do 30. Moim więc skromnym zdaniem, argument typu, bo do Hondy leje się tylko OEM i nic więcej, wedle mojej wiedzy, jest argumentem z poziomu, nie przechodzi się z mineralnego czy półsyntetycznego na pełny syntetyk. Ma mniej więcej takie same konotacje "przekonanie ludu", że może zaszkodzić i mniej więcej takie same skutki - obniżenie świadome trwałości smarowanego elementu. Olej MTF to nic innego jak olej mineralny 5/10W30 o bardzo podstawowych właściwościach przeciwzatarciowych i ochronnych skrzyń. Nie ma żadnych norm, którymi możnaby zweryfikować jego jakość, bo w przypadku oleju producentów do przekładni, podawania norm API w tym względzie się nie stosuje. Mając na uwadze, powtarzające się problemy z łożyskami i sposób w jako się zużywają, jasno można sobie określić przyczynę tego problemu i badań nie potrzeba. Oczywiście, jeżeli ktoś ten olej będzie regularnie zmieniał, nie będzie auta przeciążał i trafi na dobry model, o idealnych pasowaniach, to też dojeździ do końca życia auta, bez naprawy tego elementu. Jak się komuś jednak tutaj nie poszczęści, albo nie spełni, któregoś z warunków, a skrzynia takich idealnych proporcji nie będzie miała, to niestety, w najlepszym przypadku czeka go co najmniej jedna wymiana łożysk. W najgorszym, po zakupie OEMowych, za jakiś czas drugą. Będzie miał więc mechanik od skrzyń " ciągłą" klientelę. Mi nic do tego. Jak ktoś słuchać nie chce, to proszę bardzo. Mnie jednak bardzo mocno zastanawia, dlaczego Ci sami "dbacze", którzy leją do silnika najlepsze oleje, dużo lepsze niżby to wynikało z i ich potrzeb, nagle do skrzyni leją gówno. Gdzie, jak to wynika z doświadczeń ludzi, to ona często wymaga większej uwagi, niż silnik w tym aucie. No ja tego zrozumieć nie mogę. Co do badań to bardzo proszę, róbcie. Jestem spokojny o wynik. Ja mam dwa doświadczenia z tymi olejami z Hond, które śmigały w półprofesjonalnych rajdach. I widziałem dwie zajechane skrzynie na mtfie. Na Motulu, przy 3 ciej skrzyni problem nie wystąpił do końca życia auta. MTFa też obserwował em w Hondzie S2000 kolegi, który lubił nią bokiem pośmigać i widziałem jakie są problemy że zmianą biegów, jak się auto dobrze zgrzeje. Spadek lepkości i synchronizacja nie wyrabiała. 1-kę trzeba było wsadzać łomem. Na Motulu 0 problemów. Lepkości złamać się nigdy nie udało i to nie na Gear 300, tylko na Motylgear 10W40, który tylko częściowo jest olejem estrowym, a większości to HCek. Jednak jak widać, Motul doskonale wiedział, gdzie jest pies pogrzebany, robiąc taki olej. Wcale mnie to też nie dziwi i pewnie dlatego, to ich poproszono o serię dla tunera Nismo i oleje do przekładni, skrzyni GTRa, pomimo, że Japończycy lubią swoje promować i nawet kible do Europy, do swoich firm przywożą. ;)

Co do Ams'a, to ok, tylko ja się zastanawiał, po co?? Po co targać przez ocean olej, o niskiej lepkości? I tylko syntetyczny?? Skoro można mieć w tej cenie rodzimego estra?? No i jeszcze jedna kwestia. W Europie się inaczej jeździ, niż w USA. Pierwsze co robią ludzie jak przywiozą auto stamtąd, to zmieniają olej w skrzyni przynajmniej. Ma ten fakt też odbicie na jakości tamtejszych środków zmarłych. Jak przejrzysz moje posty, to wkleiłem info dotyczące Hondy S2000 i podobnych problemów z wbijaniem biegów na tym oleju, po jego zagrzaniu. Faktem jednak jednak, że margines i jego możliwości są większe od MTFa i jak ktoś bardzo chce, to .może. Nie ma on jednak z MTFem nic wspólnego. I stwierdzenie że na "nim gwarancja jest" sugeruje, że gość pojęcia nie ma. Zresztą w zawodówkach tego nie uczą, bo i po co. ;)

analyzer64
30-06-15, 12:49
Ok to zaryzykuję i wezmę tego Motula Motylgear 10W40.

picasso2000
30-06-15, 13:07
Panowie macie jakieś zaufane źródło nabycia Motylgear 10W40? Może też spróbuję, bo i tak mam płyn w chłodnicy do wymiany i w układzie hamulcowym to obskoczę wszystko za jednym razem.
Poproszę o linka, może być na PM jeśli regulamin zabrania.

m1j4g1
30-06-15, 13:19
A motyl Gear 300 75w90 do skrzyni l9?

cosmo-pl
30-06-15, 14:54
Z jakiego auta to skrzynia. Z tego co masz w opisie??

oil-land.pl ja tam biorę i gość na pewno ma już ten olej dostępny. Napiszcie do niego e-mail w tej sprawie, bo na stronie go nie ma. Możecie też kupić pewnie w innych sklepach, które mają go na stanie ;) wystarczy wrzucić w google nazwę i zobaczyć, czy jest to wiarygodne źródło. Kiedyś brałem z motul.sklep.pl, ale tam jest drogo.

m1j4g1
30-06-15, 19:24
Z jakiego auta to skrzynia. Z tego co masz w opisie??
Skrzynia się obecnie remontuje i ląduje w ejotce z opisu, ale pochodzi z Aerodeck'a. Ma fd 4.437 i krótszą 4 i 5.
Szukam do niej jakiegoś dobrego oleju, bo z tego co czytam to ma on w przypadku skrzyni naprawdę duże znaczenie. Parę osób poleciło mi już właśnie motul gear 10w40, ale mi nie zależy tak na stosunku jakość/cena jak na samej jakości no chyba że olej miałby naprawdę kosztować jakieś chore pieniądze. Nie pamiętam już gdzie ale gdzieś natrafiłem na tekst z którego wynikało że matul gear 300 75w90 jest jakby półeczkę wyżej od motul gear 10w40. Nie chcę oszczędzać na oleju bo sama skrzynia kosztowała mnie już naprawdę dużo pieniędzy.

m1j4g1
30-06-15, 22:20
Sory, pomyłka, skrzynia ma raczej oznaczenie 9A, pomyliło mi się bo nie mam jej teraz u siebie :P

cosmo-pl
01-07-15, 00:03
Tak, jest mocniejszy odrobinę. Generalnie Motylgear 10W40 też daje radę i w 100% wystarcza. Testowany w S2000. Oba będą ok. Cena to ok 30 PLN do 43 PLN, więc różnica żadna.

The_Game
05-07-15, 19:06
Przymierzam się do zakupu Hondy Civic VII z silnikiem 1.6. Myślałem, że uda mi się dostać krajówkę od prywatnej osoby ale widzę, że się ostro pomyliłem. Jest masa ciekawych ofert ale od handlarzy :/. Moje pytanie do znawców - czy jest możliwość wykrycia uszkodzonych łożysk podczas jazdy próbnej? Nie mam na myśli typowego uszkodzenia ale o przedwczesne stadium.