PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom hałasu w Civic 4d



marcinw13_2005
21-01-09, 14:20
Witam.
Panowie, jestem posiadaczem civica 4d VII gen. i noszę się z chęcią zakupu civica 4d VIII gen.
Mam pytanie do posiadaczy VIII gen.: czy poziom hałasu wewnątrz auta jest niski, znośny czy wysoki? Chodzi mi o większe, poza miejskie prędkości, tzn. powyżej 100km/h.
Czy może w VIII gen. Japończycy oszczędzali na wyciszeniu auta tak jak w VII gen.???
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :)

Sagi80
21-01-09, 14:53
Civiki VIII są zaskakująco głośne. Na jeździe próbnej jeździłem zarówno 4D jak i 5D. Ten drugi był głośnejszy ale nieznacznie. 4D też był zaskakująco głośny, na pewno bardziej niż np. nowy Lancer. Ale jeśli jeździ się nie przekraczając 3,5 tys to jest całkiem cicho i komfortowo.

marcinw13_2005
21-01-09, 14:59
A jak się ta głośność ma np. do Forda Focusa II gen., Mazdy 6, ewentualnie czegoś podobnego klasowo i cenowo?

zyga502
21-01-09, 15:00
tak jak napisał sagi80 po przekroczeniu pewnych obrotów auto jest głośne w środku tzn słychać mocno silnik,ale miałem tak samo jak miałem civica 3d z 2000 roku,honda chyba tak ma ,że jej silniki się "kręcą" dość pięknie,ale i "pięknie" je słychać w środku auta :)

mazda 6 nie jest podobna klasowo ,to raczej już honda accord

luckie
21-01-09, 15:02
Ale jeśli jeździ się nie przekraczając 3,5 tys to jest całkiem cicho i komfortowo.


Tyle ze szybko, z autostradowymi predkosciami sie nie da jezdzic ponizej 3,5tys obrotow. Przydalby sie 7-dmy bieg :D

mroziu
21-01-09, 16:00
A jak się ta głośność ma np. do Forda Focusa II gen., Mazdy 6, ewentualnie czegoś podobnego klasowo i cenowo?
Z tego co pamiętam z jazdy testowej to Foka II jest głośniejsza od Civica 5D.

jacektp
22-01-09, 08:38
Tyle ze szybko, z autostradowymi predkosciami sie nie da jezdzic ponizej 3,5tys obrotow. Przydalby sie 7-dmy bieg :D

Proponuję 4D w wersji z automatyczną skrzynią - przy 140km/h silnik kręci się około 2700 obr i jest cicho

luckie
22-01-09, 09:57
Jestem ciekaw jak to jest z nowym 5d w automacie.

marcinw13_2005
22-01-09, 15:44
Czyli rozumiem, że Civic 4d VIII gen. jest równie głośny jak 4d VII gen. ?!
Znając życie, to kolejna oszczędność Hondy dotycząca materiałów wygłuszających. Ale dzięki temu, jak na swoją klasę to Civic waży mało i ma niezłe osiągi w postaci przyspieszenia i spalania (przynajmniej według katalogu producenta). :)
Ale czy ta głośność jest naprawdę aż tak zauważalna, nawet pomimo 6 stopniowej skrzyni biegów?!

Dobi
22-01-09, 16:32
Zależy jak jesteś wrażliwy na hałas. Jak dla mnie to nie silnik jest problemem tylko
szum opon. Silnik słychać tylko podczas przyspieszania przy dużych obrotach, ale jego
dźwięk nie jest męczący. Ale to w 5D.

marcinw13_2005
22-01-09, 16:54
Czyli rozumiem, że jadąc np. 130km/h mając wyłączone radio, można sobie spokojnie rozmawiać i nie trzeba podnosić głosu, żeby się nawzajem zrozumieć z pasażerem?!

zyga502
22-01-09, 17:19
marcinw13_2005 myślę,że najlepiej wybierz się na jazdę próbną i sam sprawdzisz,przecież odczucie hałasu jest bardzo subiektywne

luckie
22-01-09, 21:58
marcinw13_2005 myślę,że najlepiej wybierz się na jazdę próbną i sam sprawdzisz,przecież odczucie hałasu jest bardzo subiektywne

myslalem ze wrecz przeciwnie - chyba ze ktos ma ubytki sluchu.

zyga502
22-01-09, 22:08
myslalem ze wrecz przeciwnie - chyba ze ktos ma ubytki sluchu.

nie wiem czego nie zrozumiałeś w w moim poście,to co dla jednych jest ciepłe ,głośne ,szare dla innych jest chłodne, ciche,czarne,polecam sprawdzić co oznacza słowo "subiektywne",ponoć człowiek się uczy całe życie

luckie
22-01-09, 23:13
chyba ty nie zrozumiales dowcipu kolego - poziom halasu mozna zmierzyc i to jak najbardziej obiektywnie.

subiektywnie to sobie mozesz odczuwac rzeczy niemierzalne jak to czy civic jest ladny czy nie.

zyga502
23-01-09, 07:07
chyba ty nie zrozumiales dowcipu kolego - poziom halasu mozna zmierzyc i to jak najbardziej obiektywnie.

subiektywnie to sobie mozesz odczuwac rzeczy niemierzalne jak to czy civic jest ladny czy nie.

ja tam nie widzę dowcipu ani żartu ,ale zmierzyć to można urządzeniem ,a nie pytaniem "czy wam jest cicho czy głośno",myślę ,że trochę idziesz w "zła stronę" ,jeśli chodzi o ten temat

Artur S.
23-01-09, 08:53
Swego czasu jeździłem zarówno 4D jak i 5D. IMHO oba auta są bardzo głośne przy obrotach od 4tys. wzwyż. Poza tym w porównaniu do silnika D14Z4 z 6gen, silnik 1.8 ma ohydny wręcz dźwięk - ten pierwszy to była piękna "wiertareczka", nowy motor to "dudniące HGW co"... - to tak subiektywnie rzecz ujmując ;)
Pzdr - Artur S.

zyga502
23-01-09, 08:58
:D

luckie
23-01-09, 10:32
Proponuje prownac dane z pomiarow glosnosci dostepnych w necie z innymi autami z tej klasy.
Na szczescie sa normy opisujace sposob dokonania pomiaru.

Mozna tez sobie wlozyc wate do lewego ucha i wtedy subiektywne odczucie halasu bedzie nizsze. :D Przynajmniej z jednej strony.

PS Zyga - urzadzenie do pomiaru glosnosci to sonometr.

Jak cie Policja na radar zlapie to mozesz im powiedziec ze subiektywnie jechales wolno. Bo kazdy odczuwa szybkosc inaczej. ;)

zyga502
23-01-09, 13:04
widze ,luckie ,że wciąż nie zrozumiałeś tego co napisałem,jak se chcesz ,ale nie każdy wie co oznacza natężenie dźwięku rzędu np 100 dB
A wg Ciebie róża pachnie ładnie czy nie,jaka czerwień jest najładniejsza, 21*C w mieszkaniu to ciepło czy chłodno i to właśnie jest subiektywność ,każdy odczuwa pewne sprawy inaczej,autor co prawda pytał o to czy civic jest głośniejszy od innych aut ,ale jakby sam sprawdził w czasie jazdy to przekonałby się najlepiej (no ale takich danych nie ma w necie ;)) ,więc nie wiem po co ta Twoja gadka

obiektywnie rzecz biorąc udanego weekendu
ps. dobrze ,ze wiem już jak się nazywa to urządzenie do badania dokładnego i obiektywnego natężenia dźwięku,przyda mi się to w życiu napewno :D

Maciek CIVIC SPORT
23-01-09, 13:37
Panowie, dajcie sobie po razie, albo wyskoczcie na gołe klaty i będzie spokój :):).

luckie
23-01-09, 22:19
Widze ze Zyga jestes z tego rodu ktoremu nikt nie udowodni ze biale jest biale a czarne jest czarne. Niech i tak bedzie, nie moje zmartwienie.

Ani sie obejrzysz a zablysniesz w towarzystwie wiedza dotyczaca sposobu pomiaru natezenia halasu i przypomnisz sobie kolege z forum :)

Tymczasem milego weekendu :cool:
Jakbys byl w okolicy to zapraszam na piwko, lepsze to niz wyjscie na gole klaty :)

bunet
24-01-09, 12:41
tylko Zyge zapraszasz na piwko?:)

zyga502
24-01-09, 14:55
Jakbys byl w okolicy to zapraszam na piwko, lepsze to niz wyjscie na gole klaty

ok ,ale Ty stawiasz :),w drugą strone ,gdy przybędziesz do w-wy ja płacę za tyskie :D

luckie
24-01-09, 15:18
Oczywiscie stawiam, z przyjemnoscia. To co, kiedy spot w Monachium? :D

marcinw13_2005
24-01-09, 17:20
Dobra Panowie, wielkie dzięki za informacje. Wydaje mi się, że jazda próbna będzie najlepszym rozwiązaniem moich wątpliwości...
Jeszcze raz wielkie dzięki. :cool: