PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie.........



CichyVIII
22-01-09, 15:37
Witam,
Mam pytanie czy może ktoś z was ma lub miał takie dziwne stuki w przedniej części samochodu, trudne do określenia gdzie, słyszane najlepiej na miejscu kierowcy gdy jeździ się np po kostce brukowej, na małych nierównościach jak by jakiś plastik rezonensował
Dzięki za odp.
Pozdro.

semri
22-01-09, 15:51
jesli plastik to szybka obrotomierza, jesli nie plastik to łożyska kolumny mc persona, odbojniki i moze cos jeszcze

Kozo
22-01-09, 18:33
zadne lozyska tylko kolyska do wymiany - co ty z tymi lozyskami? - masz juz je wymienione? pomoglo? na civicinfo chyba nikt jeszcze nie wymienial lozysk tylko kolyske - ja to wiem najlepiej bo mialem wszystko wymieniane (caly przod oprocz silnika :) ) i stuki ustaly dopiero tak jak pisali na civicinfo po wymianie kolyski. Swoja droga cichy przeczytaj temat "wady civica" bo za kazdym razem ktos zaklada nowy temat o tym samym jak juz stuki byly wczesniej omawiane i jakis gosc na tym forum pomysli ze tu nic tylko stuka ;)

semri
22-01-09, 20:13
a mam wymienione :p, dodatkowo kolumne kierownicy i od pol roku cisza

CichyVIII
22-01-09, 21:09
Dzięki bardzo, a ta kołyska to możliwe, że przy przebiegu 4000 km??

lukione
22-01-09, 21:32
u mnie stukało dokręciłem śruby mocujące silnik i cisza, teraz tylko deska trzeszczy w ASO do niej 4x podchodzili i nic musze sam to ogarnąć:D

Kozo
23-01-09, 07:46
Dzięki bardzo, a ta kołyska to możliwe, że przy przebiegu 4000 km??

mozliwe, ja mialem 12 tys. a serwisant mowil ze czasami w nowych autach jak zjezdza z lawety i pokonuje "prog" ;)

szoi
23-01-09, 12:22
Witam,
Mam pytanie czy może ktoś z was ma lub miał takie dziwne stuki w przedniej części samochodu, trudne do określenia gdzie, słyszane najlepiej na miejscu kierowcy gdy jeździ się np po kostce brukowej, na małych nierównościach jak by jakiś plastik rezonensował
Dzięki za odp.
Pozdro.

Mam dokładnie to samo. Myślałem że to zawias ale zawias sprawdzili na ostatnim przeglądzie i jest ok.
I dokładnie jak u Ciebie coś rezonuje na drobnych nierównościach. Przy większych nierównościach, progach zwalniających itp. nic nie słychać.

CichyVIII
23-01-09, 18:53
do Szoi i co zrobili Ci to, co to było??

szoi
26-01-09, 09:44
nic nie zrobili. olali i kazali obserwować i przyjechać jak się nasili