PDA

Zobacz pełną wersję : dystanse?



kubzach
25-01-09, 22:29
czy ktos zwas zakladal dystanse do swoich cifków? jakiej firmy, ile kosztowaly itp? jak pozniej do tego sróby dobrac?

bede widzieczy za kazda inforamcje na ten temat

marzyniu
26-01-09, 16:46
zalezy jak duze Ci potrzebne,mysle ze do 5mm to bez modow sie obejdzie,powyzej pasowalo by wymienic sruby.mozesz sobie zamowic w "jc auto" ja tam bralem 25mm byl to koszt ok 500zl.
pozdro

kubzach
26-01-09, 17:27
no ja bym chcial na tyl okolo 20mm na przod 10mm, tylko ze w civicach nowych sa nakretki i nie wiem jak w sumie jak to zrobic;/

Umberto
26-01-09, 18:33
ja mam na tył 25mm i dystanse są przykręcane do piasty i mają wbite dodatkowe śruby. na oryginalnych felgach ET 55 (chyba) jest jakieś 20mm do obrysu, na zimówkach ET35 trochę wystają i czasem jak za szybko jadę albo coś cięższego w bagażniku to potrafi trochę obetrzeć ale to na dużych dziurach (bardziej na takich "kołyskach"). ale wygląda to nienajgorzej- jest też minus- auto się szybciej brudzi. za dwie sztuki dystansów dałem ok 400zł, ale to jest wsio.
Montowałem sam. Na przód pewnie też kupie na lato.
Trakcja rewelacyjna nawet około 0st celc. na asfalcie, a oponki mam nokiany coś tam.. wr

kubzach
26-01-09, 19:12
o super, dzieki za informancje, powiedz mi czy montaz jest trudny\? i jakiej firmy kupiles te dystanse?

Umberto
26-01-09, 20:08
przekopałem moje komentarze na allegrochu i znalazłem
http://allegro.pl/item539005183_dystanse_zmieniajace_rozstaw_srub_4_ 4_z_5_5_25m.html
od tego użytkownika kupiłem- chyba nie miał z tym rozstawem bo czekałem ze dwa tygodnie na przesyłke i przez tel. pytał czy na pewno mam honde civic 2008r:) a potem jeszcze chciał znać wymiary pierścienia centrującego czy czegoś.
Cena na aukcji troche zaniżona bo mi wyszło dokładnie 375zł z przesyłką za 2 sztuki pierścieni (komplet na oś) tyle kazali zapłacić wiec afery nie robiłem- zapłaciłem
Może poszukaj też u innych na allegrochu, bo widziałem nawet firmowe HBM ale nie mieli wówczas do hanki.
Montaż jest prosty- jak potrafisz zdjąć koło z auta i spowrotem założyć (tak tylko....) to sobie poradzisz.
Dystans zakładasz na szpilki i wystają ci szpilki z takim samym rozstawem (można też kupić szpile zmieniające rozstaw i ilość śrub co może być przydatne gdy masz jakieś felgi pod ręką z innym rozstawem- i generalnie do naszych hanek są droższe fele niż do popularnych rozstawów)
Dystans przykręcasz do piasty i zostaje ci nałożyć koło:)
Jak znajdę to podeśle zdjęcia przed i po montażu, bo pamiętam że robiłem.

/edit
poprawiłem linka- tamte były z dłuższymi szpilkami a tak wyglądają przykręcane do piasty- mają wbite śruby o dużej twardości więc nie ma powodów do obaw. i widzę że cena wyższa niż wcześniej napisałem

kubzach
26-01-09, 23:27
no dobrze, ale czy nakretki zmieniales? czy stare zostaly? a w ogole jak wrazenia po tym zabiegu? bede wdzieczny na za zdjecia mozesz mi na maila przeslac kubzach@wp.pl :)

Umberto
27-01-09, 17:04
mail poszedł. zapomniałem dopisać... nakrętki były już w komplecie. jazda jest rewelka. civic cały czas mnie zadziwia- i nie chodzi tylko o dystanse. wcześniej miałem kombi TDi więc różnica kolosalna:)
a czy jest różnica w jeździe przed i po- to ci za bardzo nie powiem bo aż tak nie jeżdzę- a pozatym to gdzie? :(
pozdr

kubzach
27-01-09, 17:18
no ale to dziwne bo ja nie mam fabrycznych felg, a one maja inna grubosc, wiec nakretki do kazdych felg powinny byc inne:( nie wiem jaka to jest zaleznosc