PDA

Zobacz pełną wersję : Niedziałający pilot



Sagi80
03-02-09, 14:35
Dziś po raz kolejny trafił mnie szlag. Dlaczego moja Honda ZAWSZE się bez problemu zamyka (za pośrednictwem fabrycznego pilota w kluczyku), ale mniej więcej co 2 tygodnie mam poblem z jej otwarciem po powrocie na miejsce? Muszę ganiać dookoła samochodu naciskjąc co chwile przycisk do otwierania drzwi, zeby po 5 minutach za 100 przyciśnięciem drzwi się nagle otworzyły? Ogarnia mnie wtedy wściekłość :)

Wiem że zawsze istnieje możliwość otwarcia drzwi mechanicznie - kluczykiem - ale co wtedy zrobić z wyjącym alarmem??
Grrr....

Qrczak86
03-02-09, 14:44
Otworzenie drzwi z kluczyka wyłącza też alarm, więc przynajmniej tym się nie przejmuj... Chodzenie dookoła auta nic nie pomaga, bo kluczyk nadaje fale radiowe, a tych nie trzeba kierować w żadne konkretne miejsce, a i zasięg jest duży... rzędu 20 metrów. Jak dotąd nie miałem takiego problemu...
Może wymiana baterii w kluczyku pomoże? Albo przypadkowo wpadł Ci ten kluczyk gdzieś do wody, w śnieg?

jawi
03-02-09, 14:45
Jeżeli alarm jest fabryczny, a ja mam taki (executive) to otwarcie drzwi kluczykiem wyłącza alarm.
Podobno może pomóc ponowne zamknięcie (chociaż jest zamknięty) i wtedy otworzyć.
Mam tak samo co jakiś czas. Raz w serwisie przeprogramowali mi coś, ale to pomogło na jakieś 2 tygodnie.
Słyszałem że przyczyną mogą być jakieś obce pola magnetyczne.

Manwe
03-02-09, 15:15
wyłącz komórkę jak podchodzisz do samochodu :p

Qrczak86
03-02-09, 15:36
Parkujesz pod słupem wysokiego napięcia?

Mariusz1
03-02-09, 15:56
TTTM.I nie ma to nic wspólnego z jakimś polem magnetycznym.Dzieje sie to nawet w szczerym polu......
Jak trafnie zauwazył kolega jawi pomaga nacisniecie przycisku ponownego zamkniecia i zaczyna działac otwieranie.Jak znam życie przygotuja erratę do instrukcji obsługi ;) nim serwisy ogarną ten temat.............

luckie
03-02-09, 16:19
.Jak znam życie przygotuja erratę do instrukcji obsługi ;) nim serwisy ogarną ten temat.............

Dobre :D

Sagi80
03-02-09, 16:36
Mi zdarza się to w bardzo różnych miejcach, nieważne czy w szczerym polu czy pod elektrownią atomową :D Próbowałem też zamykania i potem jeszcze raz otwierania - nie pomaga.
No nic - jeśli alarm się nie włącza po otwarciu drzwi kluczykiem to przeżyję :)

jawi
03-02-09, 16:49
Otworzenie drzwi z kluczyka wyłącza też alarm

Nie uważacie , że to kolejna wpadka Hondy ? Praktycznie każdy gówniarz z wytrychem czy jak to się fachowo nazywa "łamakiem" otwiera nasze auta i wyłącza alarm .

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:


Jeśli mam rację to by się nadawało na osobny wątek.

Pozdrawiam

semri
03-02-09, 17:09
Zamiast ganiać w koło samochodu to wystarczy że podejdziesz do tylnej klapy i raz naciśniesz na jej klamkę. Po tym "zabiegu" pierwsze naciśnięcie na otwórz zadziała. Ja już się przyzwyczaiłem

Hultay WRC
03-02-09, 18:59
Nie uważacie , że to kolejna wpadka Hondy ? Praktycznie każdy gówniarz z wytrychem czy jak to się fachowo nazywa "łamakiem" otwiera nasze auta i wyłącza alarm .

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:


Jeśli mam rację to by się nadawało na osobny wątek.

Pozdrawiam

ale to nie tylko w Hondach, byle wytrychem tego nie wyłączysz... mama tak np w focusie, że przekręcając kluczyk odpalam alarm i odwrotnie i jakoś nie słyszałem żeby Foki jumali...

Pabloss
03-02-09, 21:11
u mnie wystąpiło to 2 raz tylko 2 razy --- autko ma rok

Umberto
03-02-09, 22:12
u mnie wystąpiło 3 lub 4 razy
autko w maju bedzie miało rok
i wydawało mi się że przy dużej wilgotności tak się dzieje...

bunet
03-02-09, 22:55
miałem tak może z trzy razy w ciągu roku

kkaczor
04-02-09, 00:13
ja tak mam srednio raz w tygodniu. Ale dzieki za sposoby, bo jak zaczynam chodzic wkolo samochodu to mam ochote po prostu piz... kluczykami o maske.

K.

civic
04-02-09, 00:26
ja tak mam srednio raz w tygodniu. Ale dzieki za sposoby, bo jak zaczynam chodzic wkolo samochodu to mam ochote po prostu piz... kluczykami o maske.

K.


Ja sprzedaje niestety to badziewie jakim jest civic , za dużo niedoróbek - to już nie ta honda co kiedyś.

[/B]

goncjusz
04-02-09, 00:42
u mnie to samo, średnio 2-3 razy w miesiącu, zgłoszone w serwisie, oczywiście mnie olali. Ale już za tydzień mam spotkanie w mojej sprawie z przedstawicielem Hondy Poland - wysłałem do nich pismo, obsmarowałem pewien serwis oraz złożyłem reklamację m.in. na porysowaną szybę. Ciekaw jestem jak zareagują.

szubek
04-02-09, 13:34
dokałdnie to samo średnio raz na tydzień pojawia się ta niedogodność w serwisie w sumie nic nie zrobili tzn nic nie pomogło.

Maciek CIVIC SPORT
04-02-09, 14:08
U mnie przez ponad dwa lata pilot nie zadziałał może z 3 razy, generalnie takim duperelem nie warto sobie głowy zaprzątać.

wasik111
04-02-09, 15:38
Dziś po raz kolejny trafił mnie szlag. Dlaczego moja Honda ZAWSZE się bez problemu zamyka (za pośrednictwem fabrycznego pilota w kluczyku), ale mniej więcej co 2 tygodnie mam poblem z jej otwarciem po powrocie na miejsce? Muszę ganiać dookoła samochodu naciskjąc co chwile przycisk do otwierania drzwi, zeby po 5 minutach za 100 przyciśnięciem drzwi się nagle otworzyły? Ogarnia mnie wtedy wściekłość :)

Wiem że zawsze istnieje możliwość otwarcia drzwi mechanicznie - kluczykiem - ale co wtedy zrobić z wyjącym alarmem??
Grrr....

Witaj, mam to samo.
Jedna moja rada jak sie nie da otworzyc to nie probuj po 100 x tylko podejdz do klapy bagaznika , nacisnij otwieranie a potem nacisnij pilota od razu sie otworzy. Juz to akurat mam obcykane. pozdrawiam.

Pabloss
04-02-09, 15:43
Witaj, mam to samo.
Jedna moja rada jak sie nie da otworzyc to nie probuj po 100 x tylko podejdz do klapy bagaznika , nacisnij otwieranie a potem nacisnij pilota od razu sie otworzy. Juz to akurat mam obcykane. pozdrawiam.
hehe fajny sposób hehehehe

Sagi80
22-03-09, 14:43
Otworzenie drzwi z kluczyka wyłącza też alarm, więc przynajmniej tym się nie przejmuj... Chodzenie dookoła auta nic nie pomaga, bo kluczyk nadaje fale radiowe, a tych nie trzeba kierować w żadne konkretne miejsce, a i zasięg jest duży... rzędu 20 metrów. Jak dotąd nie miałem takiego problemu...
Może wymiana baterii w kluczyku pomoże? Albo przypadkowo wpadł Ci ten kluczyk gdzieś do wody, w śnieg?

A nie prawda :) Wczoraj znow powtorzyła się historia. WIęc wsadziłem kluczyk, otwieram, a samochoód zaczyna wyć! :) Nie powiem żeby mnie to zmartwiło - bo wyłączanie alarmu zamkiem drzwi byłoby idiotycznym pomysłem ze strony fabryki.
Gdy już alarm sie wlaczyl, bez problemu go wyłączyłem pilotem i wszedłem do środka :)

browocofil
22-03-09, 20:47
A nie prawda
Prawda. Otwarcie kluczykiem wyłącza alarm. Czasem używam zapasowego kluczyka, gdzie padły baterie (a może w ogóle dali mi bez) i nic nie wyje

Sagi80
23-03-09, 12:56
Prawda. Otwarcie kluczykiem wyłącza alarm. Czasem używam zapasowego kluczyka, gdzie padły baterie (a może w ogóle dali mi bez) i nic nie wyje

A gdzie odbierałes wóz? Ja w Honda Plaza - może tam jakoś "modyfikują" alarm?

jawi
23-03-09, 15:00
Fabryczny alarm kluczyk wyłącza

Sagi80
23-03-09, 15:18
Fabryczny alarm kluczyk wyłącza

To dlaczego po przekręceniu zamka moim kluczykiem włączył się alarm? Alarm i kluczyk oryginalne.

Mariusz1
23-03-09, 17:06
To dlaczego po przekręceniu zamka moim kluczykiem włączył się alarm? Alarm i kluczyk oryginalne.

Bo masz padnięty stycznik w zamku

Sagi80
23-03-09, 17:31
Bo masz padnięty stycznik w zamku

W takim razie z chęcią go nie wymienię ;)

cbr1100xx
23-03-09, 18:39
Dokładnie- bardziej idiotycznego alarmu nie widziałem, można go wyłączyć przekręcając kluczyk w drzwiach. Brawo dla tego id..ty który to zaprojektował. Jeszcze mogli schować pod nadkolem ukryty przycisk do otwierania drzwi jak sie klucza zapomni :D

browocofil
23-03-09, 21:18
A gdzie odbierałes wóz? Ja w Honda Plaza - może tam jakoś "modyfikują" alarm?
W Poznaniu u Karlika

Sagi80
24-03-09, 13:02
W Poznaniu u Karlika

No nie wiem, to może w Honda Plaza montują jakieś bonusy. Bo jak kręciłem przy odbiorze nosem na fabryczny alarm pan sprzedawca powiedział "Niech mi Pan uwierzy - nie jest łatwy do obejścia". Myślałem że to żart. Ale może nie?

FishAR
22-04-09, 01:15
Z tym kluczykiem to jest tak jak większość mówi, po przekręceniu go w zamku alarm się wyłącza, ja mam średnio tak z 2 razy w tygodniu taką przygodę i w ogóle mam bardzo przygodowe auto, bo ciągle mam coś nie tak. Wiem, że nie otwieranie się z pilota oznacza jedno - walnięty sterownik w drzwiach. Jak??? Nie wiem tego akurat nie bardzo mi chcieli wyjawić :)

Ted
22-04-09, 08:32
Civic 5d sport kupiony w honda plaza jak zamknę go kluczykiem i nim otwieram to alarm się nie włączy, jak zamknę pilotem a otwieram kluczykiem to alarm dźwiękowy się włącza.Też mam często problemy z pilotem ale patent z przyciskiem bagażnika się sprawdza.

browocofil
22-04-09, 23:59
jak zamknę go kluczykiem i nim otwieram to alarm się nie włączy, jak zamknę pilotem a otwieram kluczykiem to alarm dźwiękowy się włącza

Cuda Panie...niby takie same samochody (bo rozumiem, ze alarm fabryczny), a różne rozwiązania. A może to kwestia programu w kompie?

Ted
23-04-09, 08:11
Cuda Panie...niby takie same samochody (bo rozumiem, ze alarm fabryczny), a różne rozwiązania. A może to kwestia programu w kompie?
Oczywiście alarm fabryczny.

szubek
23-04-09, 12:16
na te niedomagania z otwieraniem auta z pilota jest już akcja serwisowa ( dla tych co się upomną) do wymiany jest siłownik drzwi kierowcy razem z centralką MICU - to wszytko znajduje się w drzwiach kierowcy. Info potwierdzone wczoraj byłem w ASO z tym problemem.

Mariusz1
23-04-09, 14:22
na te niedomagania z otwieraniem auta z pilota jest już akcja serwisowa ( dla tych co się upomną) do wymiany jest siłownik drzwi kierowcy razem z centralką MICU - to wszytko znajduje się w drzwiach kierowcy. Info potwierdzone wczoraj byłem w ASO z tym problemem.
Jak matołom zgłaszałem w ASO to mówi:"nikt tego jeszcze nie zgłaszał".........

skferek
03-02-13, 01:25
To ja odgrzeje temat. Miałem ten sam problem, wymiana antenki od immo rozwiązała problem.

TRAFO
03-02-13, 09:33
Mówisz o antenie w aucie czy w pilocie? A gdzie jest i jak ona wygląda?

gresiek22
03-02-13, 13:49
Ja niedawno będąc w ASO zgłosiłem ten problem i wymienili moduł immo koło kolumny kierownicy + oba kluczyki. Oczywiście wszystko za free.