PDA

Zobacz pełną wersję : Szyby w drzwiach - czyżby następny problem?



ryszard.m
17-02-09, 18:13
Właśnie !
Czy ktoś pamięta, co było bolączką w poprzednich modelach civica 7. generacji ?
Otóż samoopuszczające się szyby w drzwiach tylnych. Nawet w serwisie, przy zakupie, specjalnie przestawiali korbki, aby wraz z opadaniem korbki szyba szła do góry a nie na dół. Mnie tak zrobiono, chociaż niewiele to dało i od czasu do czasu trzeba było stan szyb sprawdzać ...
Ale to był stary model z szybami tylnymi opuszczanymi ręcznie.

I ... pewnego dnia podjechałem sobie na myjnię, aby umyć mojego civica 8. generacji w wersji executive 1,8l 140 KM, ze wszystkimi szybami sterowanymi elektrycznie. Cała procedura mycia ręcznego rozpoczęła się i przebiegała normalnie, jak zawsze, gdy nagle zawołał mnie pracownik i mówi
- niech pan dokręci szybę w prawym tylnym oknie.

Ja podchodzę, patrzę, a tam szyba opadnięta na ok. 5 mm i środek samochodu oczywiście nieźle zalany.
Od razu przypomniał mi się poprzedni model civica ...
Zacząłem analizować i sprawdzać czy to nie było przypadkiem przez moje albo czyjeś działanie, ale nic takiego nie stwierdziłem. Nigdy nie otwieram okien tylnych, na tylnej kanapie od dłuższego czasu nikogo nie wożę, tak samo jak i na przednim fotelu ostatnio.
Czyżby więc znów wyszło na jaw stare hondowskie niedomaganie w postaci opadających szyb tylnich ?
I w związku z tym pytanie:
- czy ktoś z Was też tak miał ????????

PS. Od kilku dni uważnie obserwuję tylne okna, zwłaszcza prawe, i jak na razie - wszystko OK :)

Pik
17-02-09, 18:48
Zapewne przypadkiem dotknales przycisk opuszczania szyby i nie zauwazyles... Przed myciem nalezy DOKLADNIE sprawdzic wszystkie szyby!

bunet
17-02-09, 19:28
Od prawie dwoch lat nic takiego mi się nie przytrafiło.(odpukać)
Zawsze sprawdzam szybki, a poza tym mam włączoną blokadę .
Za to same opuściły mi się w nowej skodzie fabii.
I to samo miałem kilka lat temu w astrze classic I.
Wiec nie tylko civic poprzedniej generacji tak ma.

manticore
17-02-09, 20:55
nigdy mi się same szybki nie opuściły. Też mi się wydaje że musiałeś przez przypadek cyknąć sam ;)

ryszard.m
17-02-09, 21:37
To, co piszecie brzmi optymistycznie.
Nie chciałbym, aby więcej cos takiego mi się przydarzyło.
Swoją drogą, codziennie sprawdzam teraz te szybki, i na razie, wszystko jest ok.
Możliwe, że to zawinione przeze mnie, chociaż okoliczności nie kojarzę.

Ted
18-02-09, 08:24
Żeby uniemożliwic przypadkowe otwieranie okien włącz blokadę.

Sagi80
18-02-09, 11:46
Mi się dość częsco zdarza nacisnąć przycisk otwierania tylnich szyb zamiast przednich...
Na szczęście zawsze to zauważam :)

Pabloss
18-02-09, 12:01
u mnie tez blokada wlaczona i szyby zawsze zamknięte

zyga502
18-02-09, 15:09
Mi się dość częsco zdarza nacisnąć przycisk otwierania tylnich szyb zamiast przednich...
Na szczęście zawsze to zauważam

ja tez tak mam,że nie patrząc na przyciski ,często otwieram szybe tylną zamiast przednią,te przyciski są tak umiejscowione i nawet tak straciłem taką flagę biało-czerwona ,gdy był mundial :(