PDA

Zobacz pełną wersję : Winiety-jak je odkleić?



bunet
28-02-09, 21:20
Witam,
Dzisiaj postanowiłem wypicować Hanię, umyłem wywoskowałem.
Jest śliczna:)
Efekt nowego samochodu:)
Ps:
na kosmetyki samochodowe wydałem majątek:))

Wszystko było by oki-Poza jedna rzeczą:)
Troszkę podróżowałem w zimie- Austria, Czechy, Słowacja...i jeszcze klika Państw.
Całą górna część przedniej szyby od środka mam w naklejkach(winietach).
Postanowiłem je odkleić.
Wszystko pięknie ale winietki z nie chcą zejść. Kila ładnie się odkleiło. Pozostałe-Masakra.
Jak to odkleić???

Werciunia
28-02-09, 21:25
A probowales podgrzac suszarka od wewnatrz? czesto to dobry sposob, a klej powinien dac sie zmyc spirytusem:D

Mutanciak
28-02-09, 21:28
bawie sie tym na codzien jak naklejka to opalarka ostroznie i pomalu i zejdzie a jak klej to dykta , nitro ,aceton!!!

bunet
28-02-09, 21:31
Dzięki za szybkie info
Wypróbuje suszare i spiryt:)
Pozdrawiam

browocofil
28-02-09, 21:43
Jak to odkleić???

Mi kiedyś, jakiś baran nakleił kawałek naklejki pocztowej (takiej z adresem, co się na paczkę przykleja na lusterko). Ja głupi próbowałem to gąbką i CIFem potraktować - porysowałem lakier wokól

Ale naftą bez problemu puściło. Myślę, że i Tobie pomoże

Kozo
01-03-09, 08:57
Witam,
Dzisiaj postanowiłem wypicować Hanię, umyłem wywoskowałem.
Jest śliczna:)
Efekt nowego samochodu:)
Ps:
na kosmetyki samochodowe wydałem majątek:))

Wszystko było by oki-Poza jedna rzeczą:)
Troszkę podróżowałem w zimie- Austria, Czechy, Słowacja...i jeszcze klika Państw.
Całą górna część przedniej szyby od środka mam w naklejkach(winietach).
Postanowiłem je odkleić.
Wszystko pięknie ale winietki z nie chcą zejść. Kila ładnie się odkleiło. Pozostałe-Masakra.
Jak to odkleić???

to moze podepne sie i powiedzcie mi czego uzywacie do czyszczenia deski rozdzielczej tak zeby ja umyc ale bron boze natluscic (zadne plaki czy inne badziewia) - tak aby znowu byla lekko matowa jak orygnalnie

p.s aby bylo na temat to nie mialem najmniejszego problemu ze sciagnieciem, ale zrobilem to zaraz po przekroczeniu polskiej granicy + lekko paznokiec i nie ma sladu, jak pojezdzisz sobie z nimi troche dluzej to domyslam sie ze bedzie masakra.

Maciek CIVIC SPORT
01-03-09, 10:22
to moze podepne sie i powiedzcie mi czego uzywacie do czyszczenia deski rozdzielczej tak zeby ja umyc ale bron boze natluscic (zadne plaki czy inne badziewia) - tak aby znowu byla lekko matowa jak orygnalnie

p.s aby bylo na temat to nie mialem najmniejszego problemu ze sciagnieciem, ale zrobilem to zaraz po przekroczeniu polskiej granicy + lekko paznokiec i nie ma sladu, jak pojezdzisz sobie z nimi troche dluzej to domyslam sie ze bedzie masakra.
Ja kupuje w sellgrosie takie sciereczki jednorazowe nasaczone jakims plynem. Sa antystatyczne, ladnie sprzątają i wogóle nie nabłyszczają plastików. Do tego plastiku wokol obrotomierza uzywam sciereczki do czyszczenia ekranow lcd.

luckie
01-03-09, 11:51
Co do naklejek - klej (a takze np guma do zucia jakby co) ladnie schodzi od benzynki.

Co do kokpitu - ja uzywam sciereczek sonax.

Whiplash
01-03-09, 12:02
do usuwania naklejek http://www.nokaut.pl/akcesoria/activejet-label-remover-300ml.html odkleilem nawet tym wlepke rejestracyjna bez uszkodzenia jej :D
chce ktos kupic ??:p

Manies
01-03-09, 13:33
Odkleiłem takich winietek już kilkadziesiąt i najlepszy sposób to ostrze z nożyka do papieru jak sie to zrobi umiejętnie to nic na szybie nie zostaje po całym zabiegu przemywam płynem do szyb i po sprawie, nie ma najmniejszego śladu :D

Pabloss
01-03-09, 14:00
to moze podepne sie i powiedzcie mi czego uzywacie do czyszczenia deski rozdzielczej tak zeby ja umyc ale bron boze natluscic (zadne plaki czy inne badziewia) - tak aby znowu byla lekko matowa jak orygnalnie
ja polecam :
1. http://www.autoland.pl/produkty/kosmetyki_samochodowe/srodki_do_pielegnacji_tworzyw_sztucznych/quick_mat
2. http://www.autoland.pl/produkty/kosmetyki_samochodowe/mleczko
3. http://www.autoland.pl/produkty/kosmetyki_samochodowe/quick_1

Werciunia
01-03-09, 17:31
Jak kupiłam samochód, to całą deskę zamiast wyczyszczoną miałam tylko nabłyszczoną:rolleyes:, masakra, pięknie schodzi cifem :D albo jakimkolwiek innym mleczkiem do czyszczenia, i do tego można doczyścić wszystkie zagłębienia w fakturze deski:cool:. Nie wiem jak by to było na czarnej ale u mnie na szarej sprawdziło się doskonale :) A klej z szyby faktycznie dobrze schodzi acetonem.