PDA

Zobacz pełną wersję : Jak macie ustawiony wyświetlacz



ryszard.m
01-03-09, 21:20
komputera w swoich samochodach ?
To znaczy, na jaki parametr.
W civiku można ustawić wyświetlanie kilku parametrów: czasu jazdy, średniej prędkości, średniego zużycia paliwa, zużycia paliwa w danym momencie, ilości kilometrów pozostałych do przejechania, lub też można go "wyłączyć" aby nic nie pokazywał.
Ja mam ustawiony zawsze na kilometraż pozostały do tankowanie. Jeżeli chcę się dowiedzieć o innych parametrach, przełączam chwilowo.
Jakoś tak się do tego obrazka przyzwyczaiłem i czuję się komfortowo w czasie jazdy bo na długo przed tankowaniem mogę sobie wybrać stację benzynową ...

Pik
01-03-09, 21:36
Ja lubie ten bajerancki pasek chwilowego zuzycia paliwa! Do niczego to nie sluzy, ale zawsze sie na nim cos dzieje... :D

Yossarian
01-03-09, 22:08
średnie zużycie. Chyba, że akurat wyswietla wiecej, niz uważam za stosowne, wtedy ustawiam tak, by nic nie pokazywało :)

semri
01-03-09, 22:09
średnie zużycie

lokcio
01-03-09, 22:38
chwilowe spalanie ,łudzę sie ze bede ekonomiczniej jezdzil
a pozniej spotykam dresiarza w starej BMW i musze mu .... ehhh i srednie tak czy owak 9 l

ryszard.m
01-03-09, 22:40
Ja lubie ten bajerancki pasek chwilowego zuzycia paliwa! Do niczego to nie sluzy, ale zawsze sie na nim cos dzieje... :D
Ja też na początku często go wyświetlałem, ale w końcu doszedłem do wniosku, że rolę tego paska lepiej spełniają zapalające się i gasnące zielone lampki "eco".

Yossarian
01-03-09, 22:47
a pozniej spotykam dresiarza w starej BMW i musze mu .... ehhh i srednie tak czy owak 9 l

ehh, skąd ja to znam :D. Żeby nie te stare, poniemieckie szroty,m to mozna by ekonomicznie jeździć, a tak, to szkoda gadać ;)

Manwe
01-03-09, 23:13
chwilowe zużycie .... wygląda bardziej kosmicznie ;p

hs2
01-03-09, 23:15
także mam pasek chwilowego spalania, ostatnio kilku letni kuzyn ze mną jechał i pytał się dlaczego przy hamowaniu moje auto pali więcej niż przy jeździe, czy to hamulce tyle zużywają?:D (nie wiem jak u was, ale u mnie przy hamowaniu często spalanie wzrasta do maxa i potem wraca do minimum)

Ca$h
01-03-09, 23:38
także mam pasek chwilowego spalania, ostatnio kilku letni kuzyn ze mną jechał i pytał się dlaczego przy hamowaniu moje auto pali więcej niż przy jeździe, czy to hamulce tyle zużywają?:D (nie wiem jak u was, ale u mnie przy hamowaniu często spalanie wzrasta do maxa i potem wraca do minimum)

tez tak mam i chetnie sie dowiem dlaczego tak jest :D kiedys miałem okazje smiagac corolla 1,4 i tam byla podobna sytuacja na komputerze...

luckie
01-03-09, 23:51
U mnie srednie spalanie.

Dobi
02-03-09, 07:13
U mnie wyświetla się ilości kilometrów pozostałych do tankowania.

Artur S.
02-03-09, 08:39
Widzę, ze chyba jestem wyjątkiem, bo u mnie permanentnie włączony jest stoper.
Od czasu do czasu w razie potrzeby sprawdzam inne parametry, ale jazda ze stałym podglądem na chwilowe czy nawet średnie spalania to byłby dla mnie za duży stres ;)
Pzdr - Artur S.

rjanusz
02-03-09, 09:30
nie wiem jak u was, ale u mnie przy hamowaniu często spalanie wzrasta do maxa i potem wraca do minimum
Wciskasz sprzeglo, puszczasz gaz, hamujesz. Spalanie dla wolnych obrotow jest niezerowe, ale stale. W miare, jak zwalniasz, wraz ze spadkiem predkosci rosnie srednie spalanie (bo spalanie to litry/km - mniej przejezdzasz przy tym samym spalaniu -> srednia rosnie).
Dla predkosci zerowej licznik wskazywalby nieskonczonosc - oprogramowanie powoduje, ze pokazywane jest zero. Dla predkosci niezerowych bliskich zeru - spalanie rosnie (wlasnie do nieskonczonosci) - dlatego sa te chwilowe skoki. Matematyka, panowie ;-).

szoi
02-03-09, 09:34
rjanusz ale zabłysnąłeś chłopie :)
To jak będziesz jechał sobie tak 120 to wyluzuj auto i zobaczysz jakie szopki robi chwilowe spalanie. Rośnie do max a później spada do 0 - a teraz to proszę wytłumacz matematycznie.
A co do włączonej opcji to oczywiście chwilowe spalanie - sam nie wiem czemu ale we wszystkich autach które miałem jeździłem z tą właśnie opcją włączoną.

malykciuk
02-03-09, 10:10
średnie zużycie. Chyba, że akurat wyswietla wiecej, niz uważam za stosowne, wtedy ustawiam tak, by nic nie pokazywało :)

u mnie dokladnie to samo :) jak jest w granicach 10-11l to srednie, jak wiecej to przelaczam na cos bardziej optymistycznego ;)

Pik
02-03-09, 14:28
Zauwazyliscie, ze wyswietlacz sredniej predkosci jest bezsensowny? Pokazuje srednia predkosc od poczatku uzytkowania i nie mozna tego nijak zresetowac. Wolalbym wiedziec jak sie ksztaltuje srednia predkosc np od ostatniego tankowania, albo choc przez ostatnie 1000km. A najlepiej wg kilometrazu A lub B.

noso
02-03-09, 14:32
Wyswietlacz sredniego spalania jest do bani. Pokazuje srednie spalanie od poczatku uzytkowania i nie mozna tego nijak zresetowac. Wolalbym wiedziec jak sie ksztaltuje srednie spalanie od ostatniego tankowania, albo choc przez ostatnie 1000km...

Kolego nie masz racji , przeczytaj ustawienia wyswietlacza w ksiazcze obslugi , ja mam ustawione tak ze zawsze przy tankowaniu restartuje sie licznik przebiegu kilometrow oraz dane ze sredniego spalania) a w mode 2 mam srednie spalanie od poczatku kupienia furacza czyli od stanu zerowego...

Pik
02-03-09, 14:32
Sorki, juz poprawilem. Nie o to mi chodzilo!

Dobi
02-03-09, 14:33
Zdaje się że licznik średniego spalania się resetuje po skasowaniu licznika dziennego A lub B,
przynajmniej tak to wygląda w 5D. Można tak ustawić (w menu komputera) aby A samo się
resetowało po tankowaniu.

Pabloss
02-03-09, 16:13
Zdaje się że licznik średniego spalania się resetuje po skasowaniu licznika dziennego A lub B,
przynajmniej tak to wygląda w 5D. Można tak ustawić (w menu komputera) aby A samo się
resetowało po tankowaniu.
dokladnie tak jest - ja nawet zglosilem do ASO hehehe ze chyba średnia predkosc źle pokazuje ale serwisant szybko mi to wytłumaczył. Co do tego co pokazuje wyświetlacz to średnie spalanie na przemiaz z ilościa do tankowania.

snowbll
02-03-09, 17:10
ja mam zasięg... zmniejsza się w oczach we frustrującym tempie :) - mój rekord na baku 500 km

hs2
02-03-09, 19:14
Wciskasz sprzeglo, puszczasz gaz, hamujesz. Spalanie dla wolnych obrotow jest niezerowe, ale stale. W miare, jak zwalniasz, wraz ze spadkiem predkosci rosnie srednie spalanie (bo spalanie to litry/km - mniej przejezdzasz przy tym samym spalaniu -> srednia rosnie).
Dla predkosci zerowej licznik wskazywalby nieskonczonosc - oprogramowanie powoduje, ze pokazywane jest zero. Dla predkosci niezerowych bliskich zeru - spalanie rosnie (wlasnie do nieskonczonosci) - dlatego sa te chwilowe skoki. Matematyka, panowie ;-).

masz rację ileś litrów / 0 zawsze da nieskończoność ale mój 7 letni kuzyn raczej tego nie pojmie :D Na zadane pytanie otrzymał odpowiedź że paliwo w baku się przechyla przez co szybciej płynie w przewodach za licznikiem :P kit że nie prawda ale przestał pytać:D

manticore
02-03-09, 20:49
srednie zuzycie ;)

zyga502
02-03-09, 20:59
mimo ,że inny wyświetlacz,to mam temp zewnętrzną i chyba przebieg ...

bunet
02-03-09, 22:53
A ja nic nie mam
-mam wyłączony wyświetlacz
:D
Pzd

Umberto
02-03-09, 23:00
chwilowe spalanie ,łudzę sie ze bede ekonomiczniej jezdzil
a pozniej spotykam dresiarza w starej BMW i musze mu .... ehhh i srednie tak czy owak 9 l

u mnie tak samo...
ale wyświetla średnie spalanie ;)

Manwe
02-03-09, 23:03
właśnie jak to jest w sedanie? tam chyba jest mniej funkcji komputera pokładowego ....

rjanusz
03-03-09, 00:00
rjanusz ale zabłysnąłeś chłopie :)
To jak będziesz jechał sobie tak 120 to wyluzuj auto i zobaczysz jakie szopki robi chwilowe spalanie. Rośnie do max a później spada do 0 - a teraz to proszę wytłumacz matematycznie.
U mnie od razu spada do zera. Moze odwiedz ASO? :D
Jesli rzeczywiscie cos takiego wystepuje, to najprawdopodobniej jest jakas mala niedorobka w oprogramowaniu wyswietlajacym chwilowe spalanie. Teoretycznie - wciskasz sprzeglo, spalanie spada, a wiec przy tej samej predkosci wyswietlacz powinien pokazac nie wiecej, a mniej.

lokcio
03-03-09, 00:38
u mnie rowniez ,chwilowe spalanie po odjeciu nogi z gazu na biegu schodzi na zero

zyga502
03-03-09, 08:28
właśnie jak to jest w sedanie? tam chyba jest mniej funkcji komputera pokładowego ....

w sedanie komputer to nędza,pokazuje temp zewnętrzną,dwa przebiegi w km od ostatniego tankowania(oba można resetować),spalanie średnie i całkowity przebieg auta i to oczywiście nie naraz tylko kolejno,nie rozumiem polityki hondy dwa podobne auta ,ale sedan jest jakby o "epokę" gorszy :(

szoi
03-03-09, 12:04
u mnie rowniez ,chwilowe spalanie po odjeciu nogi z gazu na biegu schodzi na zero
U mnie też tak jest jak jadę na biegu. Ale jadąc tak 120 - 130 i wyrzucisz na luz to miernik chwilowego spalania potrafi wskazywać max a po chwili spada do 0

alphaOne
03-03-09, 13:50
srednie zuzycie a jak sie wlacza rezerwa to ilosc kilometrow do konca

myszorek
03-03-09, 14:16
Coś z innej beczki.
A jaką macie jasność podświetlenia i czy to normalne, że jak włączy się światła to oświetlenie przygasa.
U mnie jasność ustawiona na przedostatnim ze słupków, ale w słoneczne dni kiedy słońce świeci bezpośrednio na wyświetlacz to i tak nie widać szczegółów.

semri
03-03-09, 14:46
musisz najpierw przekręcić na maxa pokrętło przy wyłączonych światłach, bo zapewne masz trochę ściemnione i przy max podświetleniu przy włączonych światłach nie uzyskasz najjaśniejszego podświetlenia

Kozo
03-03-09, 20:27
Coś z innej beczki.
A jaką macie jasność podświetlenia i czy to normalne, że jak włączy się światła to oświetlenie przygasa.
U mnie jasność ustawiona na przedostatnim ze słupków, ale w słoneczne dni kiedy słońce świeci bezpośrednio na wyświetlacz to i tak nie widać szczegółów.

jest osobna regulacja : bez wylaczonych swiatel ustawiasz sobie jak chcesz i pozniej je wlaczasz i ustawiasz jak ma byc w nocy - w obu wersjach mam na fulla :)

Hameroski
04-03-09, 14:54
W VW Golfie IV miałem tak, żę B to było od ostatniego tankowania, a na A mialem tak, że od oruchomienia pojazdu lub przerwa dłuższa niz 2 godziny. Tzn wsiadam rano do samochodu to mi sie resetuje i jade - zatrzymuje sie na stacji na 20 minut (nie rezetuje sie), zajezdzam do pracy (w ktorej jestem dluzej niz dwie godziny = reset).

hs2
06-03-09, 15:42
rjanusz ale zabłysnąłeś chłopie :)
To jak będziesz jechał sobie tak 120 to wyluzuj auto i zobaczysz jakie szopki robi chwilowe spalanie. Rośnie do max a później spada do 0 - a teraz to proszę wytłumacz matematycznie.
A co do włączonej opcji to oczywiście chwilowe spalanie - sam nie wiem czemu ale we wszystkich autach które miałem jeździłem z tą właśnie opcją włączoną.

gdzieś tak od 10 lat przy hamowaniu silnikiem masz odcięcie dopływu mieszanki do silnika dlatego spada do zera, ale czemu rośnie do maxa to ci nie wyjaśnię :D

szoi
09-03-09, 09:40
Cytat:
Napisał szoi
rjanusz ale zabłysnąłeś chłopie
To jak będziesz jechał sobie tak 120 to wyluzuj auto i zobaczysz jakie szopki robi chwilowe spalanie. Rośnie do max a później spada do 0 - a teraz to proszę wytłumacz matematycznie.
A co do włączonej opcji to oczywiście chwilowe spalanie - sam nie wiem czemu ale we wszystkich autach które miałem jeździłem z tą właśnie opcją włączoną.

gdzieś tak od 10 lat przy hamowaniu silnikiem masz odcięcie dopływu mieszanki do silnika dlatego spada do zera, ale czemu rośnie do maxa to ci nie wyjaśnię
NAPRAWDĘ?? AMERYKA...

Kolego hs2 czytaj proszę dokładnie co napisałem, a później wymądrzaj się. Nawet moja 5-cio tetnia córka wie że przy hamowaniu silnikiem auto nic nie pali, takich rzeczy możesz nie tłumaczyć. Napisałem przy 120 WYLUZUJ auto co oznacza wrzuć na luz i daj autu po prostu się toczyć więc o jakim hamowaniu silnikiem mi tu opowiadasz??!!?? Wiem że się nie powiinno jeździć na luzie ale zrobiłem to ponieważ już słyszałem o tej niedoróbce hondy i chciałem ją sprawdzić organoleptycznie na swoim aucie, pozatym był tutaj już taki temat na forum.