PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy civic 4d



zyga502
04-03-09, 20:55
Wcześniej nie wiedziałem,ale honda zrobiła też lifting sedana,ma zmieniony przód,inny kształt halogenów, zmieniony kształt tylnych lamp,dostępne w końcu będą oryginalne ksenony,radio będzie miało wejście aux,podgrzewane fotele w wersji exe,no i są nowe kolory nadwozia,a z kilku zrezygnowano,wg mnie wygląda bardzo fajnie :D

jacor
04-03-09, 21:45
na rynek usa czy europejski ? pokaz fotki albo wrzuc ades www :D

zyga502
04-03-09, 22:29
oczywiście na europę nie wiem czy ten link pójdzie to adres jednego z dilerów http://www.hondaplaza.pl/Samochodybrnbspnbspnowe/Civic4d/galeria/tabid/170/Default.aspx

Umberto
05-03-09, 19:00
"całkiem w dupcie" oczywiście jak na sedana
znajomy ma sedana i uważam że trochę mniej dostał za te same pieniądze co ja w HB
teraz chce się zamieniać:)

zyga502
05-03-09, 20:22
tu się zgadzam,że sedan jest jakby uboższy od HB ,teraz trochę się to wyrówna,choć nie do końca :(,ale ja i tak bym się nie zamienił :D

piotrekk
05-03-09, 21:23
tu się zgadzam,że sedan jest jakby uboższy od HB ,teraz trochę się to wyrówna,choć nie do końca :(,ale ja i tak bym się nie zamienił :D

O co jest uboższy ?

zyga502
05-03-09, 21:36
O co jest uboższy ?

napiszę o co jest uboższy od tego przed liftingiem:

brak xenonów nawet w opcji
komputer to nędza,brak czujnika wycieraczek
brak podgrzewania foteli
w mojej wersji exe z 2007 r nie ma nawet regulacji prędkości wycieraczek(mój koleś kupił nowego golfa 5 1,6 i wyposażenie w hondzie to marzenie a cena niższa o 30 tys,tyko nie piszcie "trzeba było kupić golfa :)

piotrekk
05-03-09, 21:49
napiszę o co jest uboższy od tego przed liftingiem:

brak xenonów nawet w opcji
komputer to nędza,brak czujnika wycieraczek
brak podgrzewania foteli
w mojej wersji exe z 2007 r nie ma nawet regulacji prędkości wycieraczek(mój koleś kupił nowego golfa 5 1,6 i wyposażenie w hondzie to marzenie a cena niższa o 30 tys,tyko nie piszcie "trzeba było kupić golfa :)

OK. ale o co jest uboższy względem HB?

zyga502
05-03-09, 21:53
OK. ale o co jest uboższy względem HB?

nie wiem czego nie zrozumiałeś,porównaj np wersje exe hb i sedana i będziesz wiedział o co jest uboższe,wystarczy przeczytać

Umberto
06-03-09, 00:00
mój znajomy dał prawie tyle co ja. kupił rocznik 2007 w styczniu 2008 więc oponami do uszczęśliwili zimowymi.
w tej samej cenie ma:
-koła 15 cali alu za dopłatą zamiast 17alu
-automat skrzynie- tego nie chciał- wiem że jest droższa
-bagażnik o 140litrów mniejszy mimo że auto wygląda na większe
-brak szklanego dachu
-brak klimy dwustrefowej
-brak xenonów
-np. brak podnoszonych tylnych siedzisk
i kilka innych.
porównuje jego wersję z moją....

luckie
07-03-09, 00:00
Sam nie jestem fanem sedana, ale na plus kolega ma fajny automat, wiekszy rozstaw osi, bardziej komfortowa jazde i chyba model z mniejsza iloscia drobnych usterek.

zyga502
07-03-09, 00:23
hmm...każdy z nas wybierał auto, mam nadzieję przemyślając za i przeciw i...kupił to co chciał:) sedana wg mnie honda kieruje do trochę innej grupy klientów i pewnie ja się do niej nie zaliczam :D,ale troche mnie wkurzało ,że sedan w porównaniu do Hb jest uboższy w mnóstwo dodatków ,jakie ma wersja 3/5d,teraz po lifcie trochę nadrobili ,ale to i tak nie ta "bajka " :D

Umberto
07-03-09, 04:13
Sam nie jestem fanem sedana, ale na plus kolega ma fajny automat, wiekszy rozstaw osi, bardziej komfortowa jazde i chyba model z mniejsza iloscia drobnych usterek.

a czemu niby sedan ma mniej drobnych usterek? no chyba że porównamy z rocznikami HB poniżej 2008!!!
ja w ogóle sedana nie brałem pod uwagę i niczego nie żałuję.
tylko mocy mało...:)

Zyga a wczoraj widziałem w type-s pana powiedzmy po 60-tce:)
a jak jedzie HB na niemieckich blachach to 90% szans że szwab w tym wieku:)
ale luz, jeszcze gorzej wygląda starszy pan w cabrio:)

luckie
07-03-09, 09:38
a jak jedzie HB na niemieckich blachach to 90% szans że szwab w tym wieku:)
:)

W Nemczech nie ma sedana w ofercie (nie liczac drogiego Hybrid'a ktory i tak zaraz zniknie bo wchodzi Insight).

Umberto
07-03-09, 10:11
W Nemczech nie ma sedana w ofercie (nie liczac drogiego Hybrid'a ktory i tak zaraz zniknie bo wchodzi Insight).

ooo...tego nie wiedziałem. Dla mnie trochę dziwne- kraj tak związany z turkami...

Sedan na pewno mniej się rzuca w oczy. W hondzie pomyśleli i civic zwykle jest dla młodych (HB szczególnie:) ) a wyższe modele bardziej konserwatywne.
Np w bmw mają trochę na odwrót i to mnie dziwi- wprowadzili siódeme jakiś kosmos na kołach, a trójka została klasyczna- mówię o modelach kilka lat wstecz...

bunet
07-03-09, 12:37
Sedan czy HB, to i tak czarny jest szybciejszy
:)

luckie
07-03-09, 12:50
to wiadomo ;)

szubek
12-03-09, 18:32
"szybciejszy" to może być....:D ale mój na pewno jest szybszy!

bunet
12-03-09, 19:15
"szybciejszy" to może być....:D ale mój na pewno jest szybszy!
Zgadza sie-czarny to czarny, ale imho wersja exe. jest cięższa niż np: sport, więc wielce prawdopodobne, że exe. jest wolniejszy niż sport:)
O.:cool:

Umberto
12-03-09, 19:47
ale dane katalogowe twierdzą że exe nie jest ani szybciejszy ani wolniejszy od sporta:) i za bardzo nie wiem co może znacząco zwiększać mase.

szubek
12-03-09, 23:37
dach szklany w EXE na pewno trochę waży...ciekawe dlaczego w danych katalogowych jest ta sama waga dla wszystkich wersji nawet w dokumencie homologacji jest podany przedział - dla równania Peugeot 308 z dachem szklanym jest o prawie 80 kg cięższy od zwykłego - ciekawe jak jest w hondzie?