PDA

Zobacz pełną wersję : LPG w Civic VIII gen



Strony : [1] 2 3

odzio
10-03-09, 20:14
Witam,

Posiadam Civic sedan 1,8
Macie może jakieś informacje na temat instalacji LPG to tego autka. Czy w ogóle się da i ile by mnie to kosztowało?

Z góry dzięki za podpowiedzi

zyga502
10-03-09, 20:18
może niezbyt pomogę,ale ja do tego auta gazu nigdy nie założę,miałem w innej hondzie i tylko ja wiem ile to mnie kosztowało nerwów,niższe ceny paliwa nie są warte tego co "przeszedłem" w serwisach gazowych

radmac
11-03-09, 11:14
1 gwarancja do kosza jeśli jeszcze masz.
2 ASO się na Ciebie wypnie.
3 Zreszta ciekawe jak by się na gazie zachowywał w ekonomicznym ustawieniu i-vtec'a... wtedy mieszanka paliwowa się cofa do dolotu w celu oszczędności... Efekt cofania gazu był też w starych źle wyregulowanych instalacjach - a potem często cofający się gaz lubi sobie zrobić 'bum' w dolocie i zostanie Ci łatanie dziur, kupno nowego przepływomierza etc etc etc.
4 jeśli już się uprzesz, to powinna to być bardzo dobra instalacja z najwyższych generacji, a co za tym idzie, trzeba wybulic konkretną kasiorkę.
5 najważniejsze - obrazi się na Ciebie pół albo więcej użytkowników tego forum ;)

cbr1100xx
11-03-09, 11:36
Amen

hs2
15-03-09, 16:17
jak kogoś stać na auto za 70 - to i na paliwie nie powinien oszczędzać. Zaoszczędzisz może 2 tyś na benzynie a po kilku latach wydasz kolejne pieniądze na nowe auto bo stare padnie....

luckie
15-03-09, 16:56
To ze kogos stac na wydanie jakiejs tam sumy na auto to nie znaczy ze nie chce oszczedzac. Inaczej ko by kupowal 7-mke z dieslem?
Zeby nie bylo - lpg bym w zyciu nie zalozyl do auta.

radmac
15-03-09, 21:28
a ja akurat miałem dwa auta zagazowane... jedno sam gazowałem (Clio '96 1.2 - instalacja II gen) a drugie kupiłem zagazowane (Vectra '97 2.0 V LPG sekwencja). ale to były starsze samochody i mało skomplikowane jednostki napędowe. Clio przyjęło gazik bez oporów, a w Vectrze sekwencja spisywała się super.
Natomiast Honda (a silniki i-vtec w szczególności) nie lubią trucia gazem.
Kolega ma chyba VI gen z LPG II gen (kupił zagazowaną) i z rok się woził po szpecach żeby dobrze było.
Ja nie zagazuję mojego Civica, a jeśli już to może za 5-6 lat... jeśli technologia LPG dotrze do poziomu zaawansowania naszych silników...

alphaOne
20-03-09, 17:03
To ze kogos stac na wydanie jakiejs tam sumy na auto to nie znaczy ze nie chce oszczedzac.

oszczedzanie to jedno a LPG do H to inna sprawa:)

hs2
21-03-09, 16:57
To ze kogos stac na wydanie jakiejs tam sumy na auto to nie znaczy ze nie chce oszczedzac. Inaczej ko by kupowal 7-mke z dieslem?
Zeby nie bylo - lpg bym w zyciu nie zalozyl do auta.

żeby nie było że ze mnie jakiś burżuj co na pieniądzach śpi czy co i ma się za lepszego od innych

Civa kupiłem niedawno, bardzo dokładnie przeliczyłem i w przeliczeniu po kilku latach jazdy zwróci się koszt instalacji i dopiero wtedy wyjdzie jazda taniej. Prywatnie jeżdżę oszczędnie - eco-driving to jedno ale dobra organizacja trasy to drugie i tak naprawdę w przeliczeniu spalanie/miesiąc jazdy dobrze dobrana trasa pozwala zaoszczędzić nie mało, w przeliczeniu na moją jazdę (miesięcznie ok. 1000 km, jazda do hurtowni, odbiorców itp. ) po przeliczeniu jak dobierać trasy aby wychodziły jak najkrótsze zszedłem o ok. 10%, jak ktoś chce niech przeliczy sobie że tego typu działanie pozwala zaoszczędzić rocznie całkiem niezłe pieniądze.

Ca$h
22-03-09, 00:36
Myśle że kazdy uzytkownik drogi wybiera najkrótsza trase, pewnie nie jestem wyjątkiem ale ja wole zrobić kilkanaście kilometrów wiecej i wybrać porządny asfalt niż "turbulencje", co do eco jazdy to ciezka sprawa majac pod maska 140 kucy no chyba ze silnik 1,4 bo dla vtec'a pilnowanie obrotow i eco jazda to chyba troche tortura dla silnika, jak i dla kierowcy :D :P no chyba ze i-cdti ;)

Umberto
22-03-09, 12:34
...kupując np. pięcioletnią Corsę 1.0 lub coś w tym stylu masz zaoszczędzone jakieś 40-50tysi na paliwko i eco-drajwing masz z konieczności.

Ja też jeżdżę w miarę oszczędnie ale to nie znaczy że się wlekę. I tak uważam że jak na takie butowanie i szerokość opon Hanka jest super oszczędnym autem. I czy spali mi 7 czy 8 na sto to chyba mały ból-jeżdżę głównie poza miastem.
Jakby to było najważniejsze to bym nie kupował nowego auta tylko starym jeździł.

buri
24-03-09, 10:41
w niedziele widzialem w poznaniu civa 1.8 exec zagazowanego wiec da sie ale mi troche rece opadly

s_misiek
13-06-09, 09:07
tak tylko pytam czy wogole ktos ten temat zglebial, raczej nie mam zamiaru zakaldac lpg ale tak mnie ciekawi czy taka opcja istnieje...wiadomo Pb idzie w gore a lpg stoi to czlowieka czarne mysli nachodza... :)

Adam79
13-06-09, 09:32
Założyłem 10 dni temu instalację Elpigazu- stella nord, wtryski verde, lubryfikacja tylko ze ja mam silnik 1,4, wlew gazu pod klapką(trzeba dokręcać końcówkę).
Jeździ identycznie jak na benzynie w ogóle nie czuję różnicy jedynie na stacji benzynowej:). Przejechałem 1000km i nic złego się nie dzieje.

Umberto
13-06-09, 09:44
był już podobny temat
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=40317
to powinno trochę naświetlić sprawę...

cbr1100xx
13-06-09, 20:11
Jak to przeczytałem to nasuneło mi się pare pytań i nie rozumiem ... np. tego że nie czujesz różnicy w mocy tylko na stacji benzynowej. Więc powiedz nam ile pali w mieście ile na trasie itp. Nie pytam pijąc do Ciebie tylko żeby na zimno skalkulować Twoją inwestycję.

Pozdrawiam

Adam79
14-06-09, 07:41
No Pb pali w jeździe mieszanej 7l do 8,5l, LPG pali 8,2l do 10l- nie rozgraniczam ile pali w mieście i ile w trasie ponieważ praktycznie auta używam w jeździe mieszanej( 5 dni w tygodniu- 15 km przez miasto następnie 20 km trasą do pracy i po pracy odwrotnie).

s_misiek
14-06-09, 14:13
ja mialem poprzednie auto (astra II z silnikiem 1.8) na lpg, tez sekwencja wiec wiem ze przy dzisiejszych cenach gazu, jazda jest tania jak barszcz...tylko wszystko rozbija sie o jakosc instalcji i profesjonalne jej założenie...ja w opelku to miałem same problemy i tylko ta cena lpg przekonywała mnie ze tego dziadostwa nie wywaliłem...

sebastian2
16-06-09, 21:27
Ile kosztowała instalacja ?

s_misiek
17-06-09, 09:50
juz go kupilem z tym syfem...z tego co wiem w haniach, zwlaszcza nowych obowiazkowo zaklada trzeba smarownice wtryskow bo sie zapiekaja...

Adam79
17-06-09, 22:23
za instalacje zapłaciłem 3300zł drogo bo w polmozbycie szczecinskim ale za to tam kupiłem auto,tam maja serwis hondy i w razie co nie bede miał przepychanek typu że lpg jest ok jedz pan na kompa bo to wina auta-wszystko jest na miejsu serwis lpg i hondy

bunet
18-06-09, 07:34
za instalacje zapłaciłem 3300zł drogo bo w polmozbycie szczecinskim ale za to tam kupiłem auto,tam maja serwis hondy i w razie co nie bede miał przepychanek typu że lpg jest ok jedz pan na kompa bo to wina auta-wszystko jest na miejsu serwis lpg i hondy

dobrze przemyślane.
A jak odczucia odnośnie mocy, przyspieszenia-coś się zmieniło na minus?

Adam79
18-06-09, 10:09
Przy silniku 1,4 nie ma mocy także nie ma odczucia jej spadku:D, na początku szukałem jak to się mówi "dziury w całym" ale za bardzo nie mogłem sie do czego przyczepić, szarpał czasami przy przełączaniu na gaz ale usuneli tą usterkę. Jeżdżę jak na benzynie a płacę za LPG:).

cbr1100xx
18-06-09, 18:44
nie wiem co dodać więc nic nie dodam - poproszę tylko o kalkulację oszczędności na rok ??

instalacja ile?? 3 - 5 tyś
przeglądy -
regulacje -

Adam79
18-06-09, 20:44
Cena instalacji jak pisałem wcześniej 3300zł (instalacja Elpigaz Stella Nord, wtryski Verde, lubryfikacja), przebieg roczny auta około 25-30 tys. km, przy założeniu, że benzyny pali 7l i lpg 9l przy cenie odpowiednio 4,3zł i 1,75 łatwo wyliczyć zysk około 14zł na każde 100km. Pierwszy przegląd jest darmowy po 1500km, następny przegląd po 15000km, 30000 itd. Drugi przegląd mam gratis(tyle dobrego z moich negocjacji:) ). Czyli przy dzisiejszych cenach obu paliw na każde 15000km zyskuje około 2000zł -200zł przegląd-250złNo Pb(na rozruch)-50zł płyn lubryfikacyjny=1500złna plus(rocznie około 2500-3000zł).Kosztów regulacji na razie nie liczę bo instalacja ma 2 lata gwarancji.

Kuczyniak
14-10-09, 19:08
Od wczoraj mam 1.8 i-Vteca zagazowanego. Instalacja kosztowala lekko ponad 3 tys zl. Silnik nie skacze na jalowych, nie szarpie, wszystko jest ok. Jakby ktos mial jakies pytania to prosze psiac smialo.

zyga502
14-10-09, 19:21
Od wczoraj mam 1.8 i-Vteca zagazowanego. Instalacja kosztowala lekko ponad 3 tys zl. Silnik nie skacze na jalowych, nie szarpie, wszystko jest ok. Jakby ktos mial jakies pytania to prosze psiac smialo.

poczekamy jak będziesz miał lpg już kilka miesięcy

Pabloss
19-10-09, 12:03
Tak jak pisze Adam79 to ma sens. W ten sposób można zmniejszyć koszy eksploatacji, nie wiem natomiast jak z osiągami, mocą, przyspieszeniem. Kiedyś miałem LPG w golfie 4 1.6 i powiem jedno nic ale to absolutnie nic się nie działo złego. Osiągi takie same, przyspieszenie, V-max. Oczywiście zasięg na gazie mniejszy i trzeba było częściej tankować.

Kozo
19-10-09, 21:03
Kiedyś miałem LPG w golfie 4 1.6 i powiem jedno nic ale to absolutnie nic się nie działo złego

ale to byl golf, a nie civic :D:p

Hultay WRC
19-10-09, 23:30
No i ja czekam na wieści, choć w sumie do Focusa tez mówili że nie zakładac a ludzie jeżdżą i żyją. Ja na razie 20 000 tylko ale jest dobrze :) Jakby Civ dał się zagazować to i szybciej bym zmienił wóz i nie ogladał się za Astrą GTC, albo civem w dieslu (nie lubie ich z zasady, chyba że w służbowych, dostawczych upowozach)

Kuczyniak
21-10-09, 15:20
W angielce mialem gaz, zwykla 2 generacja gazu, walnelismy 100 tys km na gazie i absolutnie nic... Zobaczymy jak bedzie w 8genie, na razie wszystko ok :)

Pabloss
26-10-09, 13:11
kuczyniak a gdzie masz butle w kole zapasowym ????

s_misiek
26-10-09, 14:43
ja słyszałem, że problem może się pojawić po pewnym czasie, gdyż występują w tym aucie ceramiczne gniazda zaworowe...chociarz w fordach tez niepolecają zakładania LPG (sam miałem foke i mi odradzono) bo niby też coś tam było z ceramiką, nie wiem czy głowice nie były z domieszką...w każdym razie, jestem ciekawy jak to się będzie u was spisywać....

Kuczyniak
27-10-09, 15:06
kuczyniak a gdzie masz butle w kole zapasowym ????

Tak, gorna czesc butli troche jest wyzej niz podloga bagaznika i ta 'polka' ktora sie podnosi zeby dostac sie do kola zapasowego troszke jest wyzej, ale taki mankament to nie mankament. Za 70 zl (tylko po miescie) 330 km zrobilem, przy bardzo dynamicznej jezdzie, przy czestym Vtecowaniu. Wiec jestem zadowolony, portfel troche odetchnie... Mam nadzieje ze zadnych problemow nie bedzie, bo jak na razie jest super :)

Adam79
27-10-09, 16:12
Przejechałem od początku czerwca 12000 kilometrów razem z LPG bez problemów, oby tak dalej.

Hultay WRC
31-10-09, 23:22
ciekawe czemu sprzedaje z tak małym przebiegirm skoro "autko spala tylko 7 l gazu" Hm czyżby problemiki?

Kuczyniak
18-05-10, 00:45
poczekamy jak będziesz miał lpg już kilka miesięcy

Ponad 7 miesiecy na gazie i wszystko dziala jak nalezy :) Zawory jedynie trzeba wyregulowac, ale to normalne bo auto ma juz 50 tys km przebiegu, a od nowosci to jeszcze nie bylo robione.

marekk
10-01-12, 13:46
Powoli przymierzam się do zmiany mojej 6 gen na 8 gen.

W gre wchodzą 3 silniki (a w zasadzie 2 bo tego V-TECA 100 km widziałem może raz). - 1.4 83 KM i 1.8 140 KM

Powiedzcie mi Panowie co to jest za silnik ten 83 KM gdzies widziałem dodatkowy znaczek DSI do niego, czy to czasem nie bezposredni wtrysk paliwa ? Odrazu mówię, że Hania będzie gazowana dlatego chciałbym wiedzieć na starcie bo instalacja gazowa do niego to wydatek ok 1,5 tys zl wiecej.

Pozdrawiam

VanDerAshen
10-01-12, 14:55
To w zasadzie zostaje jeden silnik, bo 83 konie na gazie mogą nie ruszyć o własnych siłach ;)

elmo141
10-01-12, 15:27
matko święta, Civkę w gaz... toż to nie ludzkie...

nyndz
10-01-12, 15:34
matko święta, Civkę w gaz... toż to nie ludzkie...

nie przesadzaj, to nie ferrari. :eek:

nie patrz na 1.4, jeszcze nie widzialem dobrej opini o tym silniku - za slaby do tak ciezkiej budy jest. Co za tym idzie zeby normalnie sie poruszac bedzie wiecej palil.

marekk
10-01-12, 15:43
nie przesadzaj, to nie ferrari. :eek:

nie patrz na 1.4, jeszcze nie widzialem dobrej opini o tym silniku - za slaby do tak ciezkiej budy jest. Co za tym idzie zeby normalnie sie poruszac bedzie wiecej palil.

No właśnie nie potrafie znaleźć prawie nic nt tego silnika na forum a co dopiero nt instalacji lpg do niego. A z obserwacji (allegro i autocentrum sporo ich jest).

Orientujesz się czy jest tam posredni czy bezposredni wtrysk ?

Co do mocy - do tej pory mam 90 km i wystarcza mi. Problem w tym, że nie mogę porównać mas - 8 gen 5D HTB i 6 gen 5D LTB - bo nigdzie takich danych znaleźć nie można

wojtek1963
10-01-12, 16:15
Jest bezpośredni wtrysk paliwa, jest po 2 świece na cylinder, jest oszczędny i do spokojnej jazdy zupełnie mi wystarcza a jeżdżę nim już 4 rok.

Adam79
10-01-12, 20:30
Miałem 1,4 z gazem trzeba na forum poszukać, nie jest tak bardzo źle(na gazie przez ~35 000 km zero problemów).


edit: połączyłem wątki więc usunąłem link

marekk
10-01-12, 21:27
Adam - z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję, że silnik 1.4 I-DSI 83 km to jednak pośredni wtrysk paliwa nie tak jak wyżej ktoś pisał, że bezpośredni ?

Alix
11-01-12, 08:01
Ja jakbym chciał LPG darowałbym sobie Civa, a szczególnie silnik z VTEC. Kup Golfa albo Leona z 1.6/102 KM silnik prosty jak konstrukcja cepa i trudno coś spieprzyć w instalacji. Poza tym ten silnik gazownicy znają na wylot w przeciwieństwie do Hondowskich, więc nie będziesz królikiem doświadczalnym.

jockow
11-01-12, 09:28
Ja jakbym chciał LPG darowałbym sobie Civa, a szczególnie silnik z VTEC. Kup Golfa albo Leona z 1.6/102 KM silnik prosty jak konstrukcja cepa i trudno coś spieprzyć w instalacji. Poza tym ten silnik gazownicy znają na wylot w przeciwieństwie do Hondowskich, więc nie będziesz królikiem doświadczalnym.

Witam ,co znaczy że w przeciwieństwie do Hondowskich?Ja mam sedana R 18 A2 z 2006 r i 50 tyś na gazie i żadnego problemu.Jak nie znasz tematu z doświadczenia to nie pisz takich insynuacji. Wystarczy dobra instalacja i dobry warsztat wszystko w tym temacie.

marekk
11-01-12, 15:34
Ja jakbym chciał LPG darowałbym sobie Civa, a szczególnie silnik z VTEC. Kup Golfa albo Leona z 1.6/102 KM silnik prosty jak konstrukcja cepa i trudno coś spieprzyć w instalacji. Poza tym ten silnik gazownicy znają na wylot w przeciwieństwie do Hondowskich, więc nie będziesz królikiem doświadczalnym.

Masz kolego racje co do silnika 1.6/102 Km i instalacji LPG, bo wcześniej dość intensywnie interesowałem się Octavią II z takim silnikiem i wiem, że chodzi pod LPG jak masło. Jednak zdecydowanie bardziej podoba mi się Civica, do tego niezawodność i świetne wrażenie po 3 latach jezdy civiciem 6 gen przekonały mnie w strone H. A przeciwwskazań do instalacji LPG w Civic nie ma zadnych ;)

Ponawiam pytanie czy ktoś orientuje się o instalację LPG w 1.4 i-dsi 83 km ? Czy jest to pośredni czy bezpośredni wtrysk ?

Zarandiel
11-01-12, 15:45
Ze swojej strony poleciłbym Ci raczej co najmniej motor 1.4 100KM. Civic jest naprawdę dość ciężki, na pewno jest sporo cieższy od VI gena, więc odczułbyś ten brak mocy przy 83 KM.

Jacek65
11-01-12, 16:51
Witam ,co znaczy że w przeciwieństwie do Hondowskich?Ja mam sedana R 18 A2 z 2006 r i 50 tyś na gazie i żadnego problemu.Jak nie znasz tematu z doświadczenia to nie pisz takich insynuacji. Wystarczy dobra instalacja i dobry warsztat wszystko w tym temacie.

Fakt warto do takiego silnika założyć cos dobrego.Ale dobra instalacja to tego silnika wraz z dobrą usługą trochę chyba kosztuje.I tu trzeba się zastanowić kiedy to sie zwróci.Jak ja we fiacie zalożyłem instalację za 1,5 tyś zł to mi się zwróciła po roku.Wtedy teź LPG bylo 50% tańsze niż benzyna.Obecnie do civika bym sie nie zdecydował na LPG.Nie pali tej benzyny znów tak dużo przy spokojnej jeżdzie.A jak bym maił dać kilka tysięcy za dobrą i pewną instalację to raczej by mi sie to szybko nie zwróciło.Pomijając już większe koszty obsługi technicznej auta.

Alix
12-01-12, 15:49
Witam ,co znaczy że w przeciwieństwie do Hondowskich?Ja mam sedana R 18 A2 z 2006 r i 50 tyś na gazie i żadnego problemu.Jak nie znasz tematu z doświadczenia to nie pisz takich insynuacji. Wystarczy dobra instalacja i dobry warsztat wszystko w tym temacie.

Niestety mam doświadczenie w temacie bo przerabiałem już 2 auta na LPG ze zmiennymi fazami rozrządu, których gazownicy nie znali "na wylot" jak rzeczonych silników VW. W drugim skończyło się to demontażem po właśnie 50 tysiącach pod grozą rychłego remontu głowicy (skończył się zakres regulacji zaworów), a gaz był już nie do ustawienia jak należy na tym etapie. Od razu powiem że instalacja była markowa i zakładana ponoć u najlepszych gazowników we Wrocławiu. A trzeba było posłuchać tych niby gorszych co uczciwie mówili mi: "najpierw zmień pan auto a potem założy się LPG". Generalnie moje doświadczenie dotychczasowe z 3 aut nie "typowo pod LPG" na LPG jest że taniej jest... bez LPG. I prościej i wygodniej i nie śmierdzi. Chyba, że masz spory silnik R6/V8 co pali 15-20 litrów, wtedy oszczędności są rzeczywiście warte świeczki. Ale na 1.4 co pali średnio 6-7 litrów...?

Jacek65
12-01-12, 19:21
:eek: Utwierdziłeś mnie zatem w poglądach iż do takich silników ryzykowna jest instalacja LPG.Teraz to nawet już nie myslę iż mojego civika mógłbym zagazować.Zresztą silnik 1,8 też jest dość oszczędny.Co innego stary Fiat czy Opel.:rolleyes:

Alix
12-01-12, 21:52
No w starym Fiacie LPG to było super rozwiązanie - miałem instalację mieszalnikową za śmieszne dzisiaj 1200 zeta, silniki Fire 8V znakomicie z tym współpracowały. Do tego cena gazu niegdyś niemal 1/3 ceny benzyny (pamiętam startowałem od 97 GROSZY za litr !!!). Tam się nie miało co zepsuć - żadnej skomplikowanej elektroniki pod OBD czy drogich sekwencyjnych wtrysków o dyskusyjnej żywotności a prymitywny parownik miał w razie czego zestaw naprawczy za 60 zeta i jeden mały filtr gazu za 12 złotych... W Avensisie to już był koszmar - instalacja prawie 4x tyle, kłopoty a to z elektroniką a to z wtryskami, żebyś wydał więcej do parownika nie było zestawów naprawczych, same filtry 120pln itd. itp. Do tego droższe przeglądy, mały zysk w jeździe miejskiej (na rozgrzanie i tak benzyna), problemy z zaworami... Jak sobie to wszystko policzyłem na tym interesie byłem praktycznie stratny i mimo długiej tradycji jeżdżenia na LPG i całego zapału do niego wywaliłem to w cholerę z auta i jeździłem bez "check engine" do końca jego kariery.

Adam79
14-01-12, 13:11
Civic 1,4 83km nie ma bezpośredniego wtrysku benzyny i wystarczy do niego normalna, dobrze założona i wystrojona sekwencyjna instalacja LPG.

zyga502
14-01-12, 18:05
Civic 1,4 83km nie ma bezpośredniego wtrysku benzyny i wystarczy do niego normalna, dobrze założona i wystrojona sekwencyjna instalacja LPG.

nie wiem ,może z czasem lpg zostało dopracowane,ale to co piszesz nie działało u mnie,tzn czasem działało ,czasem nie,fachowcy niby znali się na gazowaniu,instalacja nie za 1000zł ,ale...nigdy więcej

Jacek65
15-01-12, 12:32
W zasadzie gdy silnik jest dostosowany fabrycznie do benzyny to i jego charakterystyka pracy oraz cała elektronika dopasowana jest to spalania tego paliwa.Podejrzewam że aby nowoczesny silnik prawidłowo działał z LPG musiał by mieć zmiany konstrukcyjne w samym sobie.Nawet kuchenka gazowa.Niby jest na gaz ,ale już do rodzaju gazu aby prawidłowo działała musi być w niej coś zmienione.Co innego starsze i prostsze silniki.Po prostu ludzie przyzwyczaili się do dobrej pracy ich na gazie.I liczą na to samo w nowoczesnych autach.Czasami pewnie ktoś "trafi" z gazem że silnik mu dobrze działa.Ale ja tak jak pisałem pozostanę przy paliwie jakie przewidział producent.Jak mnie nie bedzie stać na nie to pozostanie rower lub autobus.:D

jockow
15-01-12, 13:22
W zasadzie gdy silnik jest dostosowany fabrycznie do benzyny to i jego charakterystyka pracy oraz cała elektronika dopasowana jest to spalania tego paliwa.Podejrzewam że aby nowoczesny silnik prawidłowo działał z LPG musiał by mieć zmiany konstrukcyjne w samym sobie.Nawet kuchenka gazowa.Niby jest na gaz ,ale już do rodzaju gazu aby prawidłowo działała musi być w niej coś zmienione.Co innego starsze i prostsze silniki.Po prostu ludzie przyzwyczaili się do dobrej pracy ich na gazie.I liczą na to samo w nowoczesnych autach.Czasami pewnie ktoś "trafi" z gazem że silnik mu dobrze działa.Ale ja tak jak pisałem pozostanę przy paliwie jakie przewidział producent.Jak mnie nie bedzie stać na nie to pozostanie rower lub autobus.:D

Jacku a co powiesz na to:http://www.fueleconomy.gov/feg/noframes/23862.shtml

noe
15-01-12, 16:49
no i fajnie, ale możemy pójść jeszcze dalej http://www.youtube.com/watch?v=0AS23ax-huc
pozdrawiam

Jacek65
15-01-12, 18:55
Jacku a co powiesz na to:http://www.fueleconomy.gov/feg/noframes/23862.shtml

Ale to chyba auto przystosowane fabrycznie do gazu, i to ziemnego.

Żocho_BP
15-01-12, 20:12
Jeżeli ktoś jeszcze nie zauważył, jest to jedna z wersji naszego silnika 1.8, a dokładnie R18A4,
ciekawe co zostało w niej zmodyfikowane oprócz zmniejszonej mocy?

mariusz_k25
15-01-12, 21:49
W piątek widziałem instalację lpg Omegas w civic 1.8 2008r. Gazownik pozwolił mi sobie po ogladać z każdej strony i powiem wam że ładnie pracowal na tej instalce:)
wtryski medy i reszta jak w omegasie. mówił że to już jego 5-ty civic więc pojęcie ma. gwarację daje 2lata na wszystko więc działać musi. moja opinia jest taka że za nie długo większość z tych co tak usilnie twierdzą że się nie powinno gazować tych silników , albo sami zagazują własne auta albo zmnienią zdanie co do tej opcji .Pozdr

uszaty
18-01-12, 02:04
nie nie tylko nie ta "niebieska linia życia" TRAGEDIA

Ordi
19-01-12, 22:34
spoko opcją jest instalacja CNG w samochodzie. Mieliśmy o tym na uczelni - w garażu trzeba założyć sobie sprężarkę gazu i bak CNG napełnia się przez całą noc. Koszt napełnienia baku chyba 40L czy tam 50L to około 50pln...? Jakoś tak to wychodziło więc się dużo bardziej opłaca niż LPG :)

Alix
19-01-12, 22:41
No dobra, tylko ile ważą, zajmują miejsca i kosztują butle do CNG to już inna bajka... No i to dopiero pionierka by była...

Ordi
19-01-12, 22:55
Właśnie, że nie! Instalacje CNG w autach są już normalnie montowane! Butle itd są tak samo montowane jak butle do LPG! Nawet w niektórych miastach są stację samochodowe z gazem CNG! Ale można właśnie też sobie samemu zrobić taką stację w domu w garażu :)

Alix
20-01-12, 07:50
Ciekawe, chciałbym takie coś zobaczyć... A jaki koszt instalacji?

Ordi
20-01-12, 10:48
nie mam pojęcia jaki koszt instalacji, bo nie interesowałem się tym z bliższa. Ale z tego co udało mi się znaleźć w necie to można by się było dowiedzieć:
www.autogaslpg.eu/content/view/94/67/lang,pl/ tutaj jest jakis stary artykuł o CNG (stary bo ceny paliwa są jeszcze poniżej 4pln :) )
Wydaje mi się, że obecnie cena instalacji CNG jest bardzo zbliżona do LPG...
Jeśli miałbym kiedyś zakładać gaz do jakiegoś swojego benzyniaka to pewnie poszedł bymw CNG - ze względu na znacznie mniejsze koszty gazu :) Znając nasz rząd to pewnie na LPG dowalą zaraz jakiś dodatkowy podatek czy coś i cena pewnie pójdzie na dobre ponad 3pln... a to wtedy będzie już mało opłacalne :-/ Za to CNG aż tak znacznie nie podniesie się w cenie bo mohery zrobią bunt, że im się nie opłąca w domu gotować na kuchence gazowej :p

Alix
20-01-12, 19:16
Gotować jak gotować ja mam chatę ogrzewaną gazem i wydatków na gaz mi nie brakuje... Ale tak czy owak - z tego cowidzę z nielicznych ofert w necie instalacja CNG to 5tys+ w aucie (niektórzy piszą aktualnie rzędu 8 tys.+ ). Taki kompresor na ścianę do garażu gdzieś widziałem za 1300 EUR + podłączenie tego, odbiory żeby chaty nie wysadziło... może wyjść 15 tysi lekko. Ale jeszcze kilka kwestii typu: zobacz jakie "drobne" są butle na zdjęciach. Mocno zmniejszy funkcjonalność auta a przypuszczam że i jego cenę na polskim rynku wtórnym o ile znajdziesz na tyle "alternatywnego" kupca żeby w ogóle chciał to kupić. Na cały Dolny Śląsk jest aż jedna stacja tankowania CNG i to na drugim końcu miasta jak dla mnie. Poza autobusami miejskimi i dostawczakami wokół gazowni - CNG na chwilę obecną to nonsens w naszym kraju :p

Tymek
21-01-12, 19:20
Niedlaeko mojego miejsca zamieszkania jest stacja CNG- Firma DRABAS która obsługuje połaczenie autobusowe Jastrzębie-Katowice dysponuje flotą pojazdów(autobusów) głownie sprowadzonych z Niemiec, które sa zasilane CNG. Koszt CNG i LPG na stacji jest porównywalny, natomiast wg danych producentów samochodów np. Mercedesa B-klasy fabrycznie zasilanym CNG jest dużo niższe, wysoki około 6 litrów na 100km,

Sagi80
06-04-12, 17:59
Da się? Da się! http://otomoto.pl/honda-civic-type-r-plus-C23348112.html

bison
06-04-12, 18:17
Pomozcie mi zrozumiec takich ludzi bo sam nie jestem w stanie...

h16v
06-04-12, 21:26
Pomozcie mi zrozumiec takich ludzi bo sam nie jestem w stanie...

Koło mojej roboty często widzę za kółkiem takiego CTR'a młodą dziewczynę - jedzie naprawdę ledwo co - widać, że słabo prowadzi. Stawiam, że poszła na ten czerwony kolor....
A poza tym to cieszę się, że wydała tą kasę bo lepsze to niż trzymanie takiej kasy na koncie :)

elviss09
06-04-12, 21:34
co dziwnego w zagazowanym tyjperze? ludzie gazuja sti amg i inne wynalazki duzo bardziej kultowe zawsze wydawalo mi sie ze honda to samochod do codziennej jazdy a przy dzisiejszych cenach paliw i dostepnych na rynku instalacjach naprawde super jakosci to nic w tym zlego nie ma.

Budziniak
06-04-12, 21:43
co dziwnego w zagazowanym tyjperze? ludzie gazuja sti amg i inne wynalazki duzo bardziej kultowe zawsze wydawalo mi sie ze honda to samochod do codziennej jazdy a przy dzisiejszych cenach paliw i dostepnych na rynku instalacjach naprawde super jakosci to nic w tym zlego nie ma. niestety nie każdy to potrafi zrozumieć :)

Starstruck
06-04-12, 21:55
Co samego gazowania, to poniższa fotka tłumaczy wiele ;). Wg mnie oburzenie polega na założeniu bezsensownego tematu. Type R w gazie, SO WHAT??? Nie pierwszy, nie ostatni , nic w tym szczególnego. Kiedyś taka reakcja była na B-serię w gazie. A teraz? Robi się tego coraz więcej ;).


http://img692.imageshack.us/img692/5582/52484510151463015710515.jpg

bison
06-04-12, 22:03
honda to samochod do codziennej jazdy
To niech kupi 1.4 a nie 200 konnego CTRa.

Budziniak
06-04-12, 22:05
1.4 w tym nadwoziu nie jedzie a CTR już tak

Starstruck
06-04-12, 22:15
1.4 wręcz się ośmielę rzec, że nie nadaje się do codziennej jazdy. Za duży muł do takiego nadwozia, co większość użytkowników potwierdza i sprzedaż mówi też sama za siebie. Ale was poniektórych to boli, że CTR może być z LPG, ja pierdzielę :p. Sam bym żadnego auta nigdy nie zagazował (chyba że waha będzie po 10 zł/litr a gaz po 2 z hakiem), ale wszystko jest dla ludzi. Dużo bardziej zaawansowane konstrukcje gazują. Np? Tak powszechne TSI Volkswagena :). Można? Można.

bison
06-04-12, 23:04
Nie chodzi o to czy to zaawansowana konstrukcja i czy da sie zagazowac-wszystko sie da. Po 1 CTR to wg mnie nie samochod ktorym sie robi przebiegi 30tkm rocznie i wiecej a bardziej dla milosnikow i raczej jako drugie auto (chyba ze ktos bardzo malo jezdzi to to wystarczy). Po 2 ten 1.4 100KM na miejska jazde spokojnie wystarcza a po 3 uwazam ze jak kogos nie stac na utrzymanie samochod takiego jak go stworzono to niech nie kupuje a nie robi zenady. Ogolnie jestem mega przeciwnikiem "gazowania" chyba ze kogos naprawde nie stac i ma jakiegos starego zagazowanego golfa 3 i to dla niego jedyne wyjscie ze mogl sie poruszac autem. Ewentualnie jak samochod sluzy do pracy-jakies taxi czy "L" czy przedstawiciel....A w koncu to nie moja sprawa:)

asd
07-04-12, 00:07
uwazam ze jak kogos nie stac na utrzymanie samochod takiego jak go stworzono to niech nie kupuje a nie robi zenady

No tak, bo jak ktoś jeździ na gazie to znaczy, ze jest plebsem itp itd, weź się człowieku ogarnij i sam nie rób żenady swoimi wypowiedziami, modlisz się do swojej hondy? To tylko samochód : D

bison
07-04-12, 00:20
Ja o zadnych plebsach itd itp nie pisalem ani o modlitwach ale "uderz w stol..."...jak to mawiaja...

asd
07-04-12, 00:24
No to co jest żenującego w jeździe na LPG?
Ps. dorosłym i dojrzałym ludziom samochód służy do jeżdżenia a nie do lansowania : )

bison
07-04-12, 00:33
Zalosne jest kupowanie szpanerskiej fury z duzym mocnym silnikiem o sportowym zacieciu i pakowanie do niej gazu. Po prostu. Nie mowie tu o gazowaniu normalnych miejskich autek do codziennego toczenia sie tylko o samochodach pokroju CTRa czy jak ktos pisal Imprezy, EVO czy GT-Ra. Jakby mialy byc na gaz to by byly seryjnie. Tak jak np Octavia 1.6+LPG itp. Nie rozumiesz lub masz inne zdanie-trudno moasz prawo i nie moj problem.

P.S. Type R jednak troche do lansu jest:)

asd
07-04-12, 00:40
A czy wiesz po co w ogóle ludzie montują gaz? Wydaje mi się, że nie za bardzo. Szpanerskie auta na wodór to też wiocha a elektryczne to już w ogóle trzoda, prawdziwy szpaner płaci na stacji dwa razy tyle i jest jeszcze z tego dumny : )

siemaR
07-04-12, 00:51
Bison - zakładamy, czysto hipotetycznie, że stać Cię i masz jakiś tam budżet na tylko jeden samochód dla siebie, do jazdy na codzień. Masz dwie opcje, żeby się z tym ogarnąć - Type R z gazem albo FK1 bez gazu - który byś wybrał? Chyba żałosny jestem, bo ja bym wolał jeździć FN2... Poza tym dyskusja LPG vs Pb jest bez sensu - nigdy jeszcze do niczego ciekawego nie doprowadziła - każdy ma swój rozum i jego sprawa czym jeździ. Ty twierdzisz, że ten kto zagazował FN2 jest żałosny, a koleś jeżdżący na gazie się śmieje przy tankowaniu, i wydaje pieniądze zamiast na benzynę na cokolwiek innego - bo chyba z tym, że jazda na gazie przy dobrej instalacji i dzisiejszych cenach paliwa jest tańsza się zgodzisz? Czasy gównianych instalacji minęły, a mity pokutują.

bison
07-04-12, 00:55
Rozumiesz o czym dyskutujemy? Bo chyba srednio. Nie o ogolnym sensie montowania LPG. Poki co to te elektryczne i na wodor ktore sa sprzedawane to raczej do szpanerskich zaliczyc nie mozna. Poza tym nikt tam sobie tego nie montuje tylko takie auto kupuje w salonie-widzisz roznice? Widzisz taki chory kraj ze szpanuje sie Civikiem na gazie. Sam mialem kupic CTRa i nie kupilem przede wszystkim ze wzgledu na spalanie. A przeciez moglem wrzucic gaz za 3-4tys i jezdzic wzglednie tanio ale kupuje to na co mnie stac a nie wyznaje powiedzenia "boso ale w ostrogach". Chcesz gaz- zamontuj gaz (chociaz pewnie juz masz) Twoja sprawa i nie bede Cie za to krytykowal. Ja nie mam, nie chce i nie zapowiada sie zebym mial. I nie widze sensu dalszej dyskusji o przewadze jednego paliwa nad drugim bo nie od tego to forum i szkoda je zasmiecac. Pozdrawiam i Wesolych Swiat zycze.


który byś wybrał?
Szczerze- wybralbym FN1 co uczynilem. Wiedzialem ile pali i ile to kosztuje-stwierdzilem ze bedzie mnie stac i tak chce.

asd
07-04-12, 11:03
Tak z ciekawości zerknij tutaj- szpanerskie auta elektryczne : )http://www.teslamotors.com/

Wesołego alleluja : D

FaziRBK
07-04-12, 11:17
Moje zdanie również jest takie samo, nie stać mnie na utrzymanie drogiego samochodu to go nie kupuję.

Jacek65
07-04-12, 12:01
Da się? Da się! http://otomoto.pl/honda-civic-type-r-plus-C23348112.html

Ja bym nie ryzykował:(.Z tego co wiem to silniki Hondy mają problemy z gazem:rolleyes:.Chyba że lubisz mieć problemy z autem:o.

asd
07-04-12, 12:05
Moje zdanie również jest takie samo, nie stać mnie na utrzymanie drogiego samochodu to go nie kupuję.

Ale co rozumiesz przez utrzymanie auta? Kto lepiej i mądrzej utrzymuje auto- ten co tankuje za 100 zł i robi 200 km czy ten który tankuje za dwa raz tyle i przejedzie tyle samo?


Ja bym nie ryzykował.Z tego co słyszę to silniki Hondy mają problemy z gazem.Chyba że lubisz mieć problemy z autem.

Rozumiem, że to udowodnione naukowo, tak?

tomekjzg
07-04-12, 12:23
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?110359-instalacje-gazowe-w-Type-R-(EP3-FN2)-i-Si

VanDerAshen
07-04-12, 13:29
Moje zdanie również jest takie samo, nie stać mnie na utrzymanie drogiego samochodu to go nie kupuję.

Na tej zasadzie można napisać to samo o autach używanych (jak mnie nie stać na drogie nowe to nie ma co udawać że mnie stać i kupować tańsze używane - średnio sensowna teza). Są miłośnicy gazu, własny rozum mają niech jeżdżą - na zdrowie. Niniejsza dyskusja ma raczej tło estetyczno-ideologiczne a ponieważ jak widzę wzbudza emocje i nie prowadzi do niczego konstruktywnego chyba by ją trzeba zamknąć :)

Jak dla mnie gaz w sportowym aucie jest trochę jak skarpetki przy sandałach. Obciachowe ale w sumie jeżeli ktoś lubi to czemu nie ... (żeby nie było, gaz w cywilnym aucie może być całkiem dobrze uzasadniony)

bison
07-04-12, 13:51
W pryzpadku LPG to raczej nie jest kwestia lubi/nie lubi bo mozna byc milosnikiem diesli czy silnikow doladowanych lub wolnossacych ale milosnik gazu? Osobiscie nie slyszalem o takich. LPG poza tansza jazda nie ma zadnych nawet najmniejszych plusow (oczywiscie sa jakies super mega instalacje cieklego gazu ktore nawet podnosza moc ale kosztuja tyle ze kwestia ekonomii raczej odpada). Sa ludzi ktorzy uwieliaja skory a jakos garniturow ze skory sie nie robi-dlaczego? Oczywiscie ze wszystko mozna i na upartego pewni i Ferrari by sie dalo zagazowac tylko tak jak pisze kolega wyzej-niektore rzeczy po prostu do siebie nie pasuja.

ArturNOW
07-04-12, 13:54
Do eReczki trochę gaz ssie. Przecież ten model i tam ma znacznie częstsze przeglądy, a z gazem? Szkoda także bagażnika ;-)

piroman
07-04-12, 13:54
ale K20 to jest zwykły silnik beznynowy czy już jakaś kosmiczna technologia:confused:
...gaz zawsze sprawia najwięcej problemów tym którzy go nie mają....

Jacek65
08-04-12, 12:48
Rozumiem, że to udowodnione naukowo, tak?

Nie naukowo, tylko praktycznie:o.Ale to już twoja sprawa i twoje auto:rolleyes:.Skoro uważasz inaczej to montuj instalację.Wesołych Świąt.:)

elviss09
08-04-12, 18:03
zgadza sie ze montowanie gazu do auta sportowego badz kultowego ktorym jezdzi sie raz na miesiac jak jest slonce itp nie powinno mniec miejsca. Jednak trzeba zaczac od tego ze honda takim autem nie jest i koniec. A jak juz ktos wspomnial k20 to zwykly benzynowy motor zeby to chociaz byl gtr badz jakas supra z 2jz to mozna polemizowac nad instalacja gazowa do tego motoru. I wlasnie dlatego ze nie stac mnie na gtra w benzynie badz inne tego typu auto to wole kupic k20 z gazem ktorym bede robil 30tys km rocznie jak innym padlem w codziennym uzytkowaniu.

Budziniak
08-04-12, 18:27
ale K20 to jest zwykły silnik beznynowy czy już jakaś kosmiczna technologia Piroman nieważne to jaki to silnik. Najważniejsze że to TypeR i profanacją jest gazowanie go i zrozum chłopie raz na zawsze :rolleyes:

gaz zawsze sprawia najwięcej problemów tym którzy go nie mają bo nie mogą przyznać się do tego że po każdym tankowaniu do pełna płaczą w poduszkę ile to oni nie wydali na Pb :)

piroman
08-04-12, 18:36
Najważniejsze że to TypeR i profanacją jest gazowanie go
pfff.... a jak będzie w innej budzie to juz nie bedzie profanacja :confused:

gdybym miał 55 koła w portfelu i akurat szukał takiego CTR-a i z autem byłoby wszystko OK to chętnie bym go kupił i bynajmniej nie odstraszało by mnie to że jest zagazowany...
cieszyłbym się ze mogę o połowę taniej zapie.dalać takim autem na codzień a nie wyjeżdzać tylko od święta bo waha droga i trzeba oszczędzać...

Budziniak
08-04-12, 18:53
pfff.... a jak będzie w innej budzie to juz nie bedzie profanacja a o czymś takim jak ironia to słyszałeś :cool:

karas
08-04-12, 18:59
a w bangkoku gazuja nawet ferrarki i nikt nie marudzi :)
http://www.youtube.com/watch?v=yahQx_laB7E

Nazwa tematu powinna brzmiec znalazlem na otomoto zagazowanego type'ra i mam z tym problem z którym nie potrafie sobie poradzic :)
Bez przesady nie róbmy CIVICA - w tym wypadku FN2 supersportowego auta o ponadprzecietnych osiagach. Autorowi tematu proponuje zapoznac sie z geneza słowa civic ( miejski obywatelski )


pfff.... a jak będzie w innej budzie to juz nie bedzie profanacja

gdybym miał 55 koła w portfelu i akurat szukał takiego CTR-a i z autem byłoby wszystko OK to chętnie bym go kupił i bynajmniej nie odstraszało by mnie to że jest zagazowany...
cieszyłbym się ze mogę o połowę taniej zapie.dalać takim autem na codzień a nie wyjeżdzać tylko od święta bo waha droga i trzeba oszczędzać...

W Polsce ludzie zakładali, zakładają i będa zakładac LPG. Powód jest prosty - przecietny polak w Polsce na ręke dostaje okolo 2500 pln , nasi sasiedzi 1500 ale euro. A Cena benzyny jest ta sama. Po 10-15 latach pracy a przykladowo pracuje od 20 roku zycia jestem w stanie odlozyc sobie na takiego CTR'a za 55 pln , który zawsze był moim marzeniem. Mam 55 kola, 35 lat i stac mnie na utrzymanie takiego auta ( naprawy , wymiany itp) ale po jakiego grzyba mam placic miesiecznie za benzyne 1500pln skoro moge placic 750 a reszte zaoszczedzonej kasy przeznaczyc na mody, bierzace wymiany eksploatacyjne tego auta ( a wiadomo one sie nie psuja) ??? A wiadomo przeciez tym autem wiecznie jezdzic nie bede-
Kazdy robi to co uwaza za sluszne. Montowanie gazu jest czysta oszczednoscia i Ci którzy nigdy nie posiadali dobrej instalacji LPG w aucie wogole nie powinni sie wypowiadac na ten temat!!

Alix
08-04-12, 19:27
Obecny Civic jest moim pierwszym autem bez gazu (3 poprzednie niestety tak) i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy - także LPG przeszkadza też tym co go doświadczyli. Cóż, tak wychodzi bardziej komfortowo, mniej stresująco i z mojego osobistego doświadczenia hmm... po prostu taniej :p Taka Rka jak nie ma jeszcze z(...)nej gazem głowicy i skrzywdzonych gumówką elementów podwozia po "specach" instalacji a jest bezwypadkowa i w dobrej cenie bo może jednak niewielu chce kupić Rkę z LPG to czemu nie - kupić, wywalić LPG i korzystać :)

LPG jest niezastąpione, jak lubisz Jeepy z V8 które na każdej mieszance dadzą radę i palą średnio 20 litrów. Albo masz mocno starsze auto i musisz naprawdę mocno oszczędzać, chociaż i to nie zawsze jest dobre wyjście bo może tak tanio nie wyjść ostatecznie. Pewnie, da się założyć do Rki, da się założyć do wtrysku bezpośredniego, tylko ile to kosztuje, ile kosztują naprawy i ile trzeba przejeździć żeby się zwróciło. Obawiam się, że do tego przy jeździe 6-8tys. rpm i dużych przeciążeniach (odchylnie membrany reduktora) mieszankę może być trudno ustawić i lampka "check engine" prędzej czy później powita swym słonecznym uśmiechem :)

No i popieram kwestię profanacji, jakbym miał wsiąść do Rki ze smrodkiem LPG to by mi cały sportowy klimat opadł i przed oczami stanęły te rzęchy, którymi się kiedyś ze znajomymi turlało... Podjazd pod dystrybutor LPG też raczej szyku nie zada (w końcu po to też kupujesz hot hatcha :cool:).

jockow
10-04-12, 11:37
Witam Alix,już sobie wyobrażam jak miałeś zainstalowany LPG skoro twierdzisz że jesteś szczęśliwy z auta bez gazu,no i że w aucie z dobrą instalacją poprawnie zamontowaną śmierdzi gazem.:)

Alix
10-04-12, 16:14
Witam Alix,już sobie wyobrażam jak miałeś zainstalowany LPG skoro twierdzisz że jesteś szczęśliwy z auta bez gazu,no i że w aucie z dobrą instalacją poprawnie zamontowaną śmierdzi gazem.:)

Poważnie? A Ty na pewno masz Hondę? Nie wierzę :p Pokaż! Moja ex:

http://images39.fotosik.pl/1437/dc3da7d0f47470cdmed.jpg

Niestety muszę Cię zmartwić, nawet w Prinsie za 7tysi mi podśmierdywało od czasu do czasu :( Może tylko ja jestem przeczulony. To i tak najmniejszy problem LPG. To, że zostawiasz mniej na stacji paliw ma niestety niewiele wspólnego z ostatecznym rozliczeniem. W 2 z 3 moich aut na LPG (jedynie stare Punto jeździło na gazie OK, instalacja kosztowała 1200pln, a LPG był po 99 groszy) wyszedłbym taniej po podsumowaniu wydanej kasy, gdybym LPG nie zakładał. Więc z niego "wyrosłem". Ale wszystkim fanom LPG życzę szerokości, przez jakieś 10 lat byłem jednym z Was :)

Jacek65
10-04-12, 18:32
a w bangkoku gazuja nawet ferrarki i nikt nie marudzi :)
http://www.youtube.com/watch?v=yahQx_laB7E


W Polsce ludzie zakładali, zakładają i będa zakładac LPG. Powód jest prosty - przecietny polak w Polsce na ręke dostaje okolo 2500 pln , nasi sasiedzi 1500 ale euro. A Cena benzyny jest ta sama. Po 10-15 latach pracy a przykladowo pracuje od 20 roku zycia jestem w stanie odlozyc sobie na takiego CTR'a za 55 pln , który zawsze był moim marzeniem. Mam 55 kola, 35 lat i stac mnie na utrzymanie takiego auta ( naprawy , wymiany itp) ale po jakiego grzyba mam placic miesiecznie za benzyne 1500pln skoro moge placic 750 a reszte zaoszczedzonej kasy przeznaczyc na mody, bierzace wymiany eksploatacyjne tego auta ( a wiadomo one sie nie psuja) ???

Silniki VTEC to silniki wysokoobrotowe.I potrzebują bardzo szybkich wtryskiwaczy przy zwiekszaniu obrotów.Aby mogły dostarczyć silnikowi odpowiednią dawkę paliwa.Z tego co slyszalem od fachowców wtryskiwacze LPG również muszą być bardzo szybkie aby nadążać "podawać" gaz.W przeciwnym wypadku silnik będzie przechodził na benzynę lub nawet gasł.A takie szybkie instalacje LPG nie są tanie.Bo muszą być z najwyższej półki.Nawet niedawno był o tym program w Turbo Kamerze.Gdzie gość w hondzie zamontował tanią instalację.A z tą kwotą przecietnego Polaka to chyba przesadziłeś:D.2500 zł to juz dobra wypłata.A mało kto ma dzisiaj taką.:rolleyes:Bo zwykle to jest 1500 - 2000:(.I zarabiając tyle stać kogoś na wylożenie kilku tysięcy na instalację?I kiedy mu sie to zwróci?Nieprędko;).Więc czy się opłaca w takim razie.No i nasi sądziedzi zachodni to na rekę maja 2000 euro.I to najniżej uposażeni.Bo 1500 euro to ma tam bezrobotny zasiłek:D.A 900 euro to poziom ubóstwa.No i jeszcze jedno,nie stac cię na utrzymanie takiego auta skoro montujesz gaz.:o

bison
10-04-12, 18:58
No i nasi sądziedzi zachodni to na rekę maja 2000 euro
Tylko tam instalacja kosztuje ponad 3000euro i to nie jakas wcale wymyslna. Dla potwierdzenia ze nie wyssalem sobie tego z palca mam fakture na kwote 3300euro za instalacje LPG w Passacie B5 1.6.

Jacek65
10-04-12, 20:26
A kto tam zakłada LPG?Niemcy?Austriacy?Byłem tam i nie widziałem.Chyba tylko Polacy.Choć przy tamtejszych zarobkach to i naszych rodaków tam pracujących stać na benzynę czy ON.Albo tacy co wracają już do kraju i tu liczą na pracę;).Tylko po co wtedy na zachodzie przepłacać.Jak u nas taniej.:rolleyes: Po drugie Passat to nie Honda.:)

Alix
10-04-12, 20:49
O zarobkach to szkoda gadać... Zgadzam się swoją drogą, że jak ktoś kusi się na LPG to raczej go nie stać na utrzymanie FN2. A 1.6 / 102 KM Passata / Golfa to sztandarowy silnik "stworzony" do LPG z prostą jak drut głowicą a tym samym pancernymi gniazdami zaworowymi, tam to jak najbardziej :) Żadnych zmiennych faz rozrządu, zmiennych długości kolektorów dolotowych, pracy w cyklu Atkinsona itp. jak w Hondzie. Ja wiem, zaraz będzie 10 głosów że to żaden problem. Na początku może żaden ale z czasem...

P.S. Może jednak niech ktoś uratuje tą Rkę - kupi ją i wywali LPG :) Niestety zwykle sprzedaje się takie auto w momencie, gdy zaczyna być problem z regulacją luzów zaworowych na głowicy = jest ona w stanie preagonalnym... Patrzyłem się kiedyś w ASO - nowa głowica K20 to 18 tysi jeśli dobrze pamiętam :p Dobrze, że są używane.

bison
10-04-12, 21:08
Nie chcialem niczego porownywac tylko przyklad ceny za zwykla aczkolwiek porzadna instalacje LPG podalem-w Niemczech. A zakladal ja Niemiec bo wlasnie od Niemca znajomy kupil tego paska. Niemiec 3 lata temu kupil uzywke od innego Niemca, zalozyl gaz i po 3 latach sprzedal mojemu znajomemu. Ot taka historia:)

qbson
10-04-12, 21:49
Uważam osobiście, że są silniki, które bardziej się nadają do gazu, mniej oraz w ogóle. Hondy zaliczają się wg mnie do tej ostatniej. Gazu w samochodzie nie miałem, natomiast dwójka moich znajomych miała. A6 C5 i nowa Fabia. Pierwsza sztuka z prostym silnikiem 2.0 130koni (co pamięta jeszcze Audi "Setkę") została sprzedana po roku, ponieważ ciągle były problemy od check engine po unieruchomienie silnika. Skoda natomiast miała równie prosty konstrukcyjnie silnik, bo 1.6 mpi. Ponadto wyposażona była w fabryczną instalację lpg, podkreślam fabrczyną montowaną przez producenta - tu było lepiej, 30kkm a potem dopiero kolorowe jarmarki z silnikiem (regulacje-sracje, problemy z obrotami, a check engine witał codziennie kierowcę).
Myślę, że lpg to po prostu pozorna oszczędność. Ps. Mnie też boli tankowanie po 6zł/litr, dlatego jeżdżę oszczędniej (e-D), czasem skorzystam z autobusu, albo zrobię sobie spacer dla zdrowia.

jockow
11-04-12, 12:49
Alix czytaj uważnie chodzi mi o poprawnie zainstalowaną instalację a nie z wysokiej półki,partacze zepsują nawet najlepszą instalację a skoro czułeś gaz to coś było nie tak z montażem :)

Alix
11-04-12, 12:55
Alix czytaj uważnie chodzi mi o poprawnie zainstalowaną instalację a nie z wysokiej półki,partacze zepsują nawet najlepszą instalację a skoro czułeś gaz to coś było nie tak z montażem :)

No nie wiem, może jestem nie tylko przewrażliwiony na zapachy ale i niedowidzę :cool: Ja akurat trochę już siedziałem w LPG i instalowałem w ponoć jednym z najlepszych zakładzów na Dolnym Śląsku. Nawet go w miarę serwisowałem (czego swoją drogą wiele osób nie robi). Jakoś nie pomogło...

Pewnie teraz napiszesz, że akurat trafiłem na dzień kiedy najlepszy mechanik był chory - a trzeba było zakładać jak był zdrowy :p

P.S. podwórkowy jakbyś go nazwał "partacz" powiedział mi odnośnie Avensisa: do LPG to przyjedź pan innym autem, się zrobi, to to nie pojeździ. I miał chłop rację...

jockow
11-04-12, 20:23
Alix ,a z czym ten chłop miał niby rację?

Alix
11-04-12, 20:42
Że po niecałych 50 tys. km głowica silnika nagle zbierała się na podróż do Krainy Wiecznych Łowów, mimo że auto chodziło przez większość czasu praktycznie bezproblemowo, wyregulowane etc. i w d(...)ę całe oszczędności z tankowania LPG.

Wind 323
16-04-12, 20:27
Że po niecałych 50 tys. km głowica silnika nagle zbierała się na podróż do Krainy Wiecznych Łowów, mimo że auto chodziło przez większość czasu praktycznie bezproblemowo, wyregulowane etc. i w d(...)ę całe oszczędności z tankowania LPG.

Też mnie kusiło aby swoją zagazować podjechałem do gościa który mia robił ostatnie 4 auta w gazie BMW E36 1,8, Vectrę A 1,6, T. Carinę 1,6 i Avensisa I 2,0 i wszystko w mieszalnikowej wersji za max 1300 zł. Było dobrze tylko oszczędności filterki za 10zł i co rok regulacje - miodzio. Avensisa zagazowałem jak miał 240 tys km sprzedałem jak miał 320 tys i nic się nie działo złego. Ale o HC 8 powiedział nie ma problemu zagazuję i będzie ładnie chodziła ale bez względu na cenę instalacji czy jakość montażu czy interwał regulacji zaworów czy ich smarowanie to głowica wytrzyma 30-40-60 tys a potem będzie problem z głowicą gniazdami zaworów itp. Można szukać używki ale gdzie tu oszczędności i bezproblemowa jazda (nie wspomnę o koszcie nowej głowicy :confused:) Więc sobie temat odpuściłem a naszą hondą można spalić 6,5 albo 9,0 l/100km więc można oszczędzać jak ktoś ma ochotę. Podobne zdanie miał o Acordzie w gazie! Można na gazie oszczędzać kwestia kiedy go sprzedać aby nie robić głowicy przez 20-30 to nieopłacalne później to ryzyko że na nas popadnie- wybór należy do Was;)

Alix
17-04-12, 08:26
Avensisa zagazowałem jak miał 240 tys km sprzedałem jak miał 320 tys i nic się nie działo złego.

A z ciekawości to był ten przedliftowy 2.0 16V bez VVTi / wtrysku bezpośredniego (już nie pamiętam jak tam było)? Bo mój był poliftowy z VVTi czyli z bardziej skomplikowaną głowicą ze zmiennymi fazami rozrządu i to prawdopodobnie było przyczyną mniejszej odporności głowicy na LPG.

Wind 323
17-04-12, 09:43
A z ciekawości to był ten przedliftowy 2.0 16V bez VVTi / wtrysku bezpośredniego (już nie pamiętam jak tam było)? Bo mój był poliftowy z VVTi czyli z bardziej skomplikowaną głowicą ze zmiennymi fazami rozrządu i to prawdopodobnie było przyczyną mniejszej odporności głowicy na LPG.

Tak to był ten przed liftem

Alix
17-04-12, 09:59
No właśnie i dlatego było bezproblemowo na dobrej instalacji bo silnik prosty jak drut :) Te starsze silniki jakoś generalnie były trwalsze...

Alix
05-06-12, 11:59
Dla przyszłych dywagacji co do instalacji LPG w Civic chciałem dodać, że w aktualnym oficjalnym raporcie firmy Prins (znany producent instalacji gazowych) wszystkie silniki benzynowe Hondy po 2003 roku należą do silników nie polecanych do LPG - ryzyko problemów przed 100tys. km. Nie ma tak jak w niektórych silnikach odpowiednich modyfikacji (np. montaż głowicy z modeli do CNG w niektórych silnikach innych marek) przystosowujących silnik do gazu, żeby uniknąć problemów. Jest też konkretnie wymieniony R18A pod kątem kłopotów z głowicą.

http://www.scribd.com/doc/90335868/PRINS-LPG-Schwarze-Liste
+ poniedziałkowy Auto Świat po polsku

Tak naprawdę lista ta jest tak bogata, że wybór silników zdolnych trwale wytrzymać LPG wśród współczesnych aut jest baaardzo ograniczony...

Wind 323
05-06-12, 23:29
No właśnie..... tak jak pisałem kilka postów wyżej....niestety....:(

mariusz_k25
06-06-12, 13:57
Zrobiłem na lpg 10tyś na razie spokój. Pożyjemy zobaczymy.
A co do listy to tak jak pisze "Alix"

vandal
24-07-12, 11:23
Siema, moim cifem mam juz nalatane 100 000 i tak na urodziny chciałem mu zapodać LPG: LANDIRENZO OMEGAS Lub BRC Sequent 24
podobno jest to wysoka polka i nie powinno być problemów z 2 strony sie łamie ufo lata bez awaryjnie ( odpukać)
Pali nie aż tak dużo bo 6,4 na trasie i 7,5 miasto ( z klima). tylko tyle ze robię bardzo dużo km :/
dodatkowo osoba ktora montowała by mi ta instalacje jest podobno b.dobra polecana przez wszystkich.

Jak uważacie montować / nie montować ? ( wasze wypowiedzi powyżej trochę mnie zastopowały z decyzja )
Jak tak to co polecacie ? którą ?

Adam79
27-07-12, 23:36
Poszukaj/sprawdź montażystę tu lpg-forum.pl tym bardziej, że TYPE R.

vandal
29-07-12, 00:13
A widzisz stary wpis ep3 juz nie ma UFO sie zjawiło z mega silnikiem 1.8 :/

RafalGo
04-09-12, 22:55
Nie zgodze sie z ludzmi co twierdza ze Honda nie lubi gazu, bynajmniej nie ma najmniejszych problemow w Civic 4D 1.8 (ivtec), gaz zamontowanyw 2 hondach, jedna ma 120tys przebiegu i 40tys na gazie, druga ma 80 tysiecy i 10tys na gazie, zero problemow. Spalanie fakt na gazie wieksze. Normalnie jesli na trasie komputer pokaze 6litrow/100 srednia (zwykle tyle jest jak jade 100kmh) to na gazie sobie lyka okolo 7.9lpg. Miasto, na benzynie jest kolo 8.2litra, na gazie 10.5litra. Teraz moc, o ile przyspieszenie troche ucierpialo (oceniam to na 10%) to predkosc maksymalna nie (~210kmh lpg czy gaz). Teraz koszty , za 110zl tankuje lpg i robie srednio 430km. Miesiecznie robie jakies 2000 km. Bardzo szybko przelacza sie z benzyny na lpg , benzyny tankuje raz na 2 miesiace za 20zl. Nie mam zadnych zastrzezen i jedyne co zaluje to to ze zalozylem instalcje lpg tak puzno.
Instalacja Stag 300 chyba 4plus (wiem ze z premium byl problem zeby sie dobrze podpiac). Wtryski hana, reduktor r01. W zbiornik wchodzi mi 42 litry lpg czyli ma kolo 55 gdyby sie dalo lac pod korek ;)

tomag
05-09-12, 09:01
jedna ma 120tys przebiegu i 40tys na gazie, druga ma 80 tysiecy i 10tys na gazie
...jak przejdziesz 100tys na gazie i bedzie sie dalo jeszcze wyregulowac zawory i nie trzeba bedzie regenerowac glowicy - to daj znac :)

RafalGo
05-09-12, 11:20
...jak przejdziesz 100tys na gazie i bedzie sie dalo jeszcze wyregulowac zawory i nie trzeba bedzie regenerowac glowicy - to daj znac :)

Mysle ze wrozenie z fusow, samochod bedzie juz mial kolo 200tys co nie wyklucza ze jakas awaria nie mogla by nastapic nie zaleznie od instalacji LPG.

wirtold
05-09-12, 12:09
Mysle ze wrozenie z fusow, samochod bedzie juz mial kolo 200tys co nie wyklucza ze jakas awaria nie mogla by nastapic nie zaleznie od instalacji LPG.

No jakaś na pewno może się zdarzyć, ale tu chodzi o jedną konkretną: wypalone gniazda zaworów.

RafalGo
05-09-12, 23:02
No jakaś na pewno może się zdarzyć, ale tu chodzi o jedną konkretną: wypalone gniazda zaworów.

Wypalanie gniazd zaworow to wina zlej mieszanki co nie znaczy ze na lpg jest zla.
Druga sprawa to przelicznik zysku bo przeciez po to montujemy LPG:

100000km benzyna po 5.50 , spalanie 6 litrow na 100km = 33000zl
100000km lpg po 2.50 , spalanie 8 litrow na 100km= 20000zl
W kieszeni zostaje 13000zl, odejmijmy instalacje i koszty przegladu to zostanie w najgorszym wypadku 9000zl w kieszeni.
Koszt naprawy gniazd zaworow o ile wogole bedzie mialo to miejsce nie bedzie wysoki jako ze caly silnik mozna kupic za 1000zl a moze i mniej.

wirtold
06-09-12, 08:19
Wypalanie gniazd zaworow to wina zlej mieszanki co nie znaczy ze na lpg jest zla.

I wyższej temperatury jej spalania co ma miejsce na LPG.


Koszt naprawy gniazd zaworow o ile wogole bedzie mialo to miejsce nie bedzie wysoki jako ze caly silnik mozna kupic za 1000zl a moze i mniej.

To nie lepiej od razu oddać głowicę do przeróbki? Podobno da się zamontować wytrzymalsze gniazda ale nie wiem ile to kosztuje, może warto się dowiedzieć?

Wiesz, ja nie twierdzę, że nie da się na tym silniku jeździć na gazie, sam się interesowałem. Ale są silniki które tolerują gaz z dużo mniejszymi problemami wiec po co się męczyć? ;)

VanDerAshen
06-09-12, 08:34
Druga sprawa to przelicznik zysku bo przeciez po to montujemy LPG:

100000km benzyna po 5.50 , spalanie 6 litrow na 100km = 33000zl
100000km lpg po 2.50 , spalanie 8 litrow na 100km= 20000zl
W kieszeni zostaje 13000zl, odejmijmy instalacje i koszty przegladu to zostanie w najgorszym wypadku 9000zl w kieszeni.
Koszt naprawy gniazd zaworow o ile wogole bedzie mialo to miejsce nie bedzie wysoki jako ze caly silnik mozna kupic za 1000zl a moze i mniej.

Połowa forumowiczów najchętniej wyjęłaby z kieszeni dodatkowe 9000 żeby sobie kupić trochę nowych KM :) Tak więc nie licz na powszechne zrozumienie dla inwestycji, która je zabiera.
Mi osobiście wystarczą te KM które mam, ale Twoje wyliczenia zabrzmiały dla mnie trochę tak:
Będę karmił psa tanią karmą od której zdechnie po 5 latach. Na karmie zaoszczędzę tyle, że kupię sobie pół nowego psa. Tylko, że niektórzy lubią swoje psy !
Prawdopodobnie od strony ekonomicznej da się udowodnić opłacalność instalacji gazowej z zastrzeżeniem, że są auta które znakomicie lepiej nadają się do gazowania i nie cierpią na tym tak bardzo. W dodatku sam fakt jazdy na gazie jest dla wielu powodem pewnego dyskomfortu (co osobiście rozumiem).
Tak czy inaczej, życzę niewypalenia gniazd zaworów przez najbliższe 200 000 :)

RafalGo
07-09-12, 21:27
Połowa forumowiczów najchętniej wyjęłaby z kieszeni dodatkowe 9000 żeby sobie kupić trochę nowych KM :) Tak więc nie licz na powszechne zrozumienie dla inwestycji, która je zabiera.
Mi osobiście wystarczą te KM które mam, ale Twoje wyliczenia zabrzmiały dla mnie trochę tak:
Będę karmił psa tanią karmą od której zdechnie po 5 latach. Na karmie zaoszczędzę tyle, że kupię sobie pół nowego psa. Tylko, że niektórzy lubią swoje psy !
Prawdopodobnie od strony ekonomicznej da się udowodnić opłacalność instalacji gazowej z zastrzeżeniem, że są auta które znakomicie lepiej nadają się do gazowania i nie cierpią na tym tak bardzo. W dodatku sam fakt jazdy na gazie jest dla wielu powodem pewnego dyskomfortu (co osobiście rozumiem).
Tak czy inaczej, życzę niewypalenia gniazd zaworów przez najbliższe 200 000 :)

Nikt nie jest na tyle głupi zeby uwazac LPG za jakikolwiek tuning, lpg to czysta ekonomia, pozatym jak ktos chce poszalec to zawsze moze se benzynke wlaczyc i na niej cos wiecej pocisnac jak ma takie potrzeby, samochod to nie zywa istota wiec to porownanie nie ma sensu, samochod naprawic sie zawsze da, nie namawiam nikogo co jezdzi okazjonalnie czy nawet niewiele. LPG w pewnym stopniu wyklucza tuning (ale nie wizualny). Byc moze sa samochody co znosza lpg lepiej lub gorzej ale uwazam ze robiac 20000+ km rocznie lpg w przypadku hondy civic 1.8ivtec uzytkujac samochod normalnie - oplaca sie.
Jeden lubi wiecej koni a drugi woli jezdzic taniej.

stawnasto
07-11-12, 18:32
Witam,
Wczoraj byłem założyć instalacje gazową do mojego Ufo 1.8 2007r wersja sport hatchback.

Po założeniu instalacji gazowej silnik nie chciał odpalić na benzynie.
Po kilku godzinach sprawdzania wszystkich bezpieczników wewnątrz i na zewnątrz auta, połączeń pompy itp. monterzy doszli do tego że brak jest zasilania w przekaźniku pompy paliwowej który znajduję się za bezpiecznikami pod kierownicą.
Zostało założone napięcie z bezpiecznikiem które daje prąd do przekaźnika pompy (nowy obwód) i wszystko gra beż problemu, pompa chodzi, a gazik jeszcze lepiej.

Jest to obejście tymczasowe aż do czasu jak się znajdzie przyczyna braku zasilania do przekaźnika pompy paliwowej.

Z początku myśleli że napięcie jest podawane z bezpieczników w środku lub na zewnątrz, ale bezpieczniki są okej, błędów żadnych w kompie nie ma...

Może ktoś pomoże w rozwikłaniu braku napięcie do przekaźnika pompy paliwowej.

Ps. proszę o nie komentowanie że instalacja się nie nadaje do tego auta... bo się nadaje tylko kwestia doboru odpowiedniej, ale to nie temat postu ba gaz chodzi perfekcyjnie :)

zyga502
07-11-12, 20:02
tak z ciekawości ile dałeś za instalację gazową do hondy civic ;)

kicekbs
08-11-12, 10:41
Witam, miałem ten sam problem. Niech sprawdzą bezpiecznik od poduszki powietrznej. Trzeba zdjąć plastyk gdzie są klapki do wlewu i maski.
Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

wowo
13-11-12, 11:22
Witam
Dla zainteresowanych:

http://moto.wp.pl/kat,15953,page,3,title,Zobacz-ktore-silniki-nie-toleruja-instalacji-LPG,wid,15084671,wiadomosc.html

Pozdrawiam

Młody ŁDZ
13-11-12, 12:09
Honda Civic wszystkie wersje - Praktycznie wszystkie silniki benzynowe stosowane w Hondach są wrażliwe na zasilanie LPG.

...

mirek58
13-11-12, 12:30
Honda Civic wszystkie wersje - Praktycznie wszystkie silniki benzynowe stosowane w Hondach są wrażliwe na zasilanie LPG.

Zawory na w silniku z instalacją gazową powinno się regulować 2 razy częściej niż na benzynie i wtedy nie będzie problemów z głowicą. Brak regulacji powoduje wypalanie gniazd zaworowych. Honda accord (2.0 2004 rok) nalatane 423tyś km w tym prawie 200tyś km na gazie i nie mam żadnych problemów. Wymieniam na czas olej, filtry, płyny i reguluje zawory co 20tyś km . Bardzo ważny jest też instalator. Przed zamontowaniem gazu radzę posiedzieć trochę na forum lpg i nie oszczędzać za bardzo na instalacji.

TRAFO
14-11-12, 18:49
Dziś dzwoniłem do Arhera w Krakowie i nawet oni montują LPG. Mówią że nie ma żadnego problemu, silniki działają bez usterek, jedyne co, to warto dołożyć lubryfikację i częściej robić regulację zaworów.
Cena od 2800zł, nie wiem tylko jak wygląda sprawa w aucie na gwarancji, zapomniałem zapytać bo dla mnie to już nie ma znaczenia.
LINK:
http://arher.pl/pl/samochody/serwis/serwis.html (na dole niebieskim drukiem)

mariusz_k25
14-11-12, 20:42
Już 22tyś na lpg. Póki co spokój i radość z bezawaryjnej jazdy. Pozdr:)

WADE1982
16-10-13, 14:05
Witam ! właśnie jestem zdecydowany na założenie DO SWOJEJ HANKI (i shift) INSTALACJI GAZOWEJ. Jestem z Tarnowa i pytałem w CZAKRAMIE to polecili mi oczywiście instalację BRC + lubryfikator cena ok 3.600 zł powiedźcie mi czy jest sens zakładać dodatkowo smarowanie (mam na myśli lubryfikator) czy też odpuścić? Kumpel wyjaśniał mi, że głównym czynnikiem wpływającym na wypalanie się gniazd zaworowych jest zła regulacja mieszanki !! i polecał instalację STAGA (z automatyczną mieszanką)? co o tym sądzicie ?? z góry dziękuję !!

mirek58
16-10-13, 14:52
Witam ! Kumpel wyjaśniał mi, że głównym czynnikiem wpływającym na wypalanie się gniazd zaworowych jest zła regulacja mieszanki !! i polecał instalację STAGA (z automatyczną mieszanką)? co o tym sądzicie ?? z góry dziękuję !!


Polecam instalację STAG

WADE1982
16-10-13, 16:43
a co ze smarowaniem ? http://www.gaz-brc.pl/lubryfikacja-jlm czy lepiej zainstalować sobie coś takiego ?

Młody ŁDZ
16-10-13, 17:24
Rowniez polecam STAG'a, lubryfikacja to imho zbedny wydatek przy dobrze wyregulowanej instalacji. Poza tym zanim zuzyje Ci sie glowica od gazu to czesci do tego Civica beda tanie juz ;)

szczepar
16-10-13, 19:05
WADE : pierwsze co to ustaw zawory i pamiętaj że przy gazie zaleca się sprawdzanie ich 2 x częściej.
STAG wyreguluje ci braki wynikające np z gównianego gazu, ale jak nie będziesz pilnować zaworów to będzie kaplica.

kobert
16-10-13, 19:43
WADE : pierwsze co to ustaw zawory i pamiętaj że przy gazie zaleca się sprawdzanie ich 2 x częściej.
STAG wyreguluje ci braki wynikające np z gównianego gazu, ale jak nie będziesz pilnować zaworów to będzie kaplica.
czyli jak czesto przy gazie nalezy regulowac zawory,ktos napisal ze reguluje co 20tys ale to chyba przegiecie. czyli fabryka by zalecala co 40 tys?

szczepar
16-10-13, 21:56
Co do tego co ile należy normalnie regulowac/sprawdzać zawory - była tu dyskusja ;)
Bo okazało się że były pewne rozbieżności zależne od wersji instrukcji ;)
Ale możesz przyjąć ze 40kkm to zalecany przez serwis okres pomiędzy sprawdzeniem zaworów.
Czyli dla gazu to 20kkm.

Honda nie ma automatycznego kasowania luzów zaworowych dlatego dla niektórych może być szokiem że luzy reguluje się tak jak w Polonezie i w tych samych interwałach :D
Ale taka jest prawda, w japońskich samochodach brak hydraulicznego kasowania luzów to standard.
Jak sam zrobisz 1 ustawianie zaworów to kolejny raz zrobisz to nawet pod blokiem przy pomocy śrubokręta , 4 kluczy i 2 pasków od szczelinomierza , w temacie dot ustawiania luzu jest kilka patentów podawanych przez ludzi.
Jak to zrobić aby się nie narobić.
Jak dla mnie kasowanie luzów jest mniej upierdliwe niż np wymiana oleju w skrzyni. ;)

ga_cex
17-10-13, 00:01
Moje obserwacje: (jednak dla silnika 1.4):
- pierwsza regulacja luzu 100kkm ( po regulacji została stara uszczelka mechanik stwierdził delikatna korekta luzu - kolejne regulacje miały być co 40kkm jak mówi książka)
- druga regulacja luzu 135kkm (przy 120kkm założony gaz - ocena mechanika regulacja była potrzebna, uszczelka nowa)
- teraz mam 146kkm i 150-155kkm będzie kolejna regulacja, sądzie że teraz korekty trzeba będzie robić po 20-30 kkm max, lub raz na rok. ( jak ktos ma gaz i nie robi 15-20kkm/rok to nie oplaca sie montować po prostu szkoda czasu dla kilku PLN).

Z chęcią sam bym zrobił regulację, ale się obawiam - w 2kę raźniej - jak ktoś by robił od Krakowa po Opole to możemy się spiknąć.

kobert
17-10-13, 00:04
widocznie to jest jedna ze sprawdzonych prostot u japoncow-tak bylo dobrze nie bylo problemow i niech tak zostanie,albo zeby ludzie przerabiajac samochod na inne paliwo niz wymyslila fabryka,latwiej zniszczyli silnik. ja sie juz w dawnych latach przekonalem jak wazne jest ustawienie luzow zaworowych do gazu,ze dwa razy robilem glowice bo powypalalo zawory a przy ustawionych zaworach jezdzilem dlugo

szczepar
17-10-13, 08:30
Ja nie dorabiałbym teorii spiskowych do Gazu ;) , raczej uważam ze 2 zestawy krzywek i kasowanie luzów hydraulicznie nie są łatwe do pogodzenia.
Przy okazji zmuszają do oglądania łańcucha rozrządu :) , wiec same plusy.
Plus mam sobotę dla siebie - nie muszę sprzątać w domu ;)

kobert
17-10-13, 16:05
no wlasnie, w ten sposob zmuszaja do obserwacji lancucha,nie musisz wymieniac jak paska to przynajmniej patrz co sie dzieje,dobry patent, a z ta sobota to uwazaj zeby zona nie kazala ci zmienic samochodu na taki ktory nie zabiera sobót;)

szczepar
17-10-13, 21:51
to żona wybierała samochód ;)
Wiec teraz niech nie marudzi. :)

zyga502
17-10-13, 21:57
oby żona wtedy też sprzątała ;)

Nypel
20-10-13, 11:28
koledzy czy w civic 8gen 5d da sie zamontować wlew gazu koło wlewu paliwa ??

Hayabusa
20-10-13, 11:43
Tak, jest taka możliwość.
W przyszłym tygodniu będzie montowana instalacja w moim samochodzie. Później pokaże zdjęcia.


Poniżej przykładowe zdjęcie :

http://img34.imageshack.us/img34/664/ahb7.JPG (http://imageshack.us/photo/my-images/34/ahb7.JPG/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

tynciu88
20-10-13, 12:18
A jaką instalacje zakładasz??

Nypel
20-10-13, 12:23
dziękuje !! czekam na info z twojej instalacji !!:)

kobert
20-10-13, 13:52
gdzies czytalem jakis czas temu ze wszystkie samochody z lpg beda musialy miec wlew pod klapka paliwa,nie wiadomo co z tego wyjdzie ale lepiej sie nie godzic na wlew gdzie indziej,zeby pozniej nie przerabiac. pewnie daje to jakis obowiazek wyjscia i przykrecenia jakiejs koncowki zeby tankujacy podlaczyl rure. ja czesto tankowalem gaz bez wychodzenia z auta,kolezanka przez okno podawala tylko panu pieniadze,to taki szczyt lenistwa:D teraz trzeba bedzie wychodzic

Hayabusa
20-10-13, 17:17
A jaką instalacje zakładasz??

Komputer : LPGTech 224
Reduktor : KME silver
Wtryskiwacze: Dragon LPGTech

http://www.lpgtech.pl/

dolszym
20-10-13, 17:22
Polecam lepsze rozwiązanie wlewu LPG pod klapką. W sedanie udało się zrobić tak że końcówkę mam wkręconą na stałe więc do tankowania LPG nie muszę nic wkręcać. Jedynie aby zatankować Pb trzeba końcówkę LPG wykręcić. Ale jak wiadomo tankowanie Pb wypada znacznie rzadziej niż gazu.

kobert
21-10-13, 00:54
Polecam lepsze rozwiązanie wlewu LPG pod klapką. W sedanie udało się zrobić tak że końcówkę mam wkręconą na stałe więc do tankowania LPG nie muszę nic wkręcać. Jedynie aby zatankować Pb trzeba końcówkę LPG wykręcić. Ale jak wiadomo tankowanie Pb wypada znacznie rzadziej niż gazu.
o i to jest mysl,ciekawe czy w ufo tak sie da. wystarczylo by przez okno gazownikowi powiedziec-pod klapka ma (taki zart) ale benzyne i tak prawie zawsze tankujemy sami,to mozna sobie to wykrecic. gaz tez juz z rok temu mielismy nalewac sami,tylko cos im nie wychodzi z tymi ustawami,a dobrze by bylo. ile razy trzeba wciskac ten dzwonek zeby ktos przyszedl nalac,w koncu osobiscie wchodzimy na stacje prosic pana bo on cos uklada. na nie ktorych stacjach sam nalewalem lpg i jest im na reke,ale inni sie burza:mad:

WADE1982
22-10-13, 07:19
;) wczoraj odebrałem wóz - zainstalowałem INSTALACJE STAGA wraz z lubryfikacją i jak na razie nie czuję żadnej różnicy wszystko działa ślicznie, z jednym mankamentem, a mianowicie w momencie jazdy na gazie "zużywa się wskaźnik paliwa" i trochę jest to irytujące, dlatego powiedziałem swojemu gazownikowi że pewnie trzeba będzie zainstalować "tank flooper"? ale właśnie pytanie do was ? na jakiej zasadzie to działa? słyszałem, że jedynie podczas wł. zapłonu pokazuje faktyczny stan paliwa natomiast już w trakcie jazdy ( przy jeździe na lpg ) dalej będzie pokazywać zużycie wskazówki paliwa?

Hayabusa
22-10-13, 09:47
Przy dobrze wyregulowanej instalacji nie stosuje się lubryfikacji.
Polecam stronę www.lpg-forum.pl

tynciu88
22-10-13, 10:41
Z tego co orientuje się to trzeba założyć emulator

Hayabusa
22-10-13, 10:54
Czasami tak, czasami nie.
Generalnie emulator powinien kasować wskazania poziomu paliwa po każdym uruchomieniu silnika.

http://gazeo.pl/lpg/nowe-produkty/Emulator-poziomu-paliwa-EPP-1-12V-firmy-KME,artykul,1104.html

Nypel
22-10-13, 20:18
wczoraj odebrałem wóz - zainstalowałem INSTALACJE STAGA wraz z lubryfikacją
ile dałeś ??

ga_cex
22-10-13, 21:10
Zanim założysz emulator zatankuj tak aby mieć ponad 50% benzyny w baku, być może sam Ci się będzie resetował i modułu czy też tank flopera po prostu nie będziesz musiał montować.
U mnie niestety to nie zadziałało i musiałem TF zainstalować (nie wiem jaki nawet). Działa tak że przy odpaleniu resetuje wskaźniki, niestety po 60 km włącza się dioda rezerwy i widnieje dystans do przejechania "0" km. (a jest benki powiedzmy na 200-300 km).
Bardzo ważne mając autko na gaz !!!
zawsze trzeba mieć benzyny min te 10litrów - pompa cały czas trzyma ciśnienie, aby nie było czuć momentu przełączenia. Paliwo jest środkiem smarnym i chłodzącym więc szkoda ją zajechać.

kobert
22-10-13, 21:45
Zanim założysz emulator zatankuj tak aby mieć ponad 50% benzyny w baku, być może sam Ci się będzie resetował i modułu czy też tank flopera po prostu nie będziesz musiał montować.
U mnie niestety to nie zadziałało i musiałem TF zainstalować (nie wiem jaki nawet). Działa tak że przy odpaleniu resetuje wskaźniki, niestety po 60 km włącza się dioda rezerwy i widnieje dystans do przejechania "0" km. (a jest benki powiedzmy na 200-300 km).
Bardzo ważne mając autko na gaz !!!
zawsze trzeba mieć benzyny min te 10litrów - pompa cały czas trzyma ciśnienie, aby nie było czuć momentu przełączenia. Paliwo jest środkiem smarnym i chłodzącym więc szkoda ją zajechać.

no wlasnie,a ja kiedys w volvo zalozylem sobie przekazniczek ktory wylaczal pompe w momencie przejscia na gaz. przejscie na gaz wtedy jest odczuwalne a ta pompa nie gania non stop, bo w sumie po co to ma chodzic i ryzyka ze sie pompe zatrze przy malej ilosci benzyny tez niema,a kiedys juz zatarlem,pompy sa drogie. moim zdaniem gazownicy na zyczenie powinni to zakladac,czasami jaki benzyny malo a moze sie zdazyc,czlowieg byl by spokojny. zaklada sie swiatla dzienne zeby zaoszczedzic paliwo m.in, a taka pompa ile tego pradu nadoi,przeciez to trzyma spore cisnienie. w mrozy przelaczalem na benzyne przed zgaszeniem zeby to paliwo stalo w gotowosci nabite rano i samochod od strzala zapalał,to jest takie cos za cos ale ja wolal bym zeby nie chodzila o ile to mozliwe cifie bo troche tej elektroniki ma

szczepar
22-10-13, 21:54
Tu chodzi o bezpieczeństwo.
Szczególnie że są systemy gazowe które w przypadku uszkodzenia wtrysku potrafią dawkować gaz na 3 cylindry a na 1 benzynę.
Dodatkowo w przypadku spadku ciśnienia na reduktorze poniżej minimalnego masz przejście na benzynę bez ryzyka zdławienia silnika.
Pomyśl sobie jak by wyglądało wyprzedzanie jeśli w połowie wyprzedzania z powodu spadku ciśnienia odłączyło by instalację gazową a nie miałbyś ciśnienia na wtryskach benzyny.
To jest proszenie się o kłopoty.

Hayabusa
23-10-13, 09:43
Za "dobrą" instalację trzeba zapłacić 2800-3000 tyś zł
Co mam na myśli dobrą:

1. Porządne wtryskiwacze (Hana2000, Dragon, Barracuda itp.)
2. Porządny reduktor dostosowany do mocy silnika
3. Odpowiednia elektornika
4. Ściągany kolektor dolotowy

mirek58
23-10-13, 16:07
Polecam taki zestaw

1.STAG 300-4 Premium
2.Wtryskiwacze Hana
3.Reduktor KME
4.Emulator

Pozdr.Mirek

RafalGo
25-10-13, 02:59
...jak przejdziesz 100tys na gazie i bedzie sie dalo jeszcze wyregulowac zawory i nie trzeba bedzie regenerowac glowicy - to daj znac :)

Obecnie 70k przejecjane na gażie.
koszt paliwa lpg - 2230zl na 10000km
koszt benzyny 95 - 4100zl 10000km

15610zl lpg 70k
28700 benzyna

zysk 13090 - cena instalacji - przeglady. zostaje 10000zl , i tyle zaoszczedzilem przez 2 lata.
Zawory sprawdzilem w ASO i nic nie trzeba bylo regulowac.

Czyste oszczednosci.

browal
25-10-13, 13:15
Obecnie 70k przejecjane na gażie.
koszt paliwa lpg - 2230zl na 10000km
koszt benzyny 95 - 4100zl 10000km

15610zl lpg 70k
28700 benzyna

zysk 13090 - cena instalacji - przeglady. zostaje 10000zl , i tyle zaoszczedzilem przez 2 lata.
Zawory sprawdzilem w ASO i nic nie trzeba bylo regulowac.

Czyste oszczednosci.

Jaką masz instalkę i gdzie montowana.
Jakie przeglądy lpg robiłes ?

tynciu88
25-10-13, 20:00
Kumpel ma LPG w 1.8 ivtec. Zrobione ma na gazie 90k i silniczek śmiga aż miło. Ostatnio przejechałem się z nim i leci jak na benzynie. Od 5,5tys.obr ma dotrysk benzyny do odcinki. Pali mu ok. 8l/100km + 0,5l PB.

Hayabusa
26-10-13, 16:33
Oto moja instalacja założona dwa dni temu:

http://imageshack.us/a/img707/983/zy2y.jpg
http://imageshack.us/a/img69/3015/dsnd.jpg
http://imageshack.us/a/img690/5539/3jrz.jpg
http://imageshack.us/a/img849/5180/g3xz.jpg

kobert
26-10-13, 17:30
nie dalo by rady tam wlozyc wiekszej butli? w tej wnece widac jeszcze tego miejsca zostalo. ile litrow ma ta butla?

tynciu88
26-10-13, 18:39
Co to za instalka?? Gdzie masz zainstalowany parownik? Bagażnik masz na płasko?? Napisz jak auto śmiga i ile pali??

szczepar
26-10-13, 21:48
Parownik pewnie ma pod Akumulatorem, zamontowany od spodu, już ktoś na forum chwalił się takim patentem :)
Jest tam dość sporo miejsca, fakt jest ono potrzebne przy zdejmowaniu skrzyni, ale nie robi się tego znowu tak często aby nie można było tego zdemontować.

Hayabusa :
Ja mam pytanie , gazownik podał powód montowania zaworów na listwie i wężykach zamiast na kolektorze dolotowym bezpośrednio ?
Jaki parownik zamontowali u ciebie tzn do jakiej mocy silnika ? 150KM ? czy coś większego ?
Jak wygląda praca powyżej 5000 rpm ? Idzie na gazie , czy jak ?
Próbowałeś do odcinki ciągnąć go :) ?

waldemarro
26-10-13, 21:49
Polecam taki zestaw

1.STAG 300-4 Premium
2.Wtryskiwacze Hana
3.Reduktor KME
4.Emulator

Pozdr.Mirek

+ lubryfikacja u mnie.

Silent
26-10-13, 23:29
Hayabusa Co to za wtryski? Masz kasator stanu paliwa?

Hayabusa
27-10-13, 06:40
Odpowiadając na pytania:

Większa butla nie wchodzi, mogę zatankować około 27 l gazu.

Samochód pracuje normalnie, praca jest identyczna PB/LPG, będę musiał domontować emulator stanu paliwa bo jednak "ubywa paliwa" w czasie jazdy.
Reduktor, który został zamontowany to KME Silver, a wtryskiwacze to LPGTech Dragon (www.lpgtech.pl) (nie powiedział dlaczego wtryskiwacze są na listwie, samochód działa poprawnie), komputer lpgtech 224

Całość montowana w http://www.v-gaz.pl/

mirek58
27-10-13, 08:06
Odpowiadając na pytania:

Większa butla nie wchodzi, mogę zatankować około 27 l gazu.

Samochód pracuje normalnie, praca jest identyczna PB/LPG, będę musiał domontować emulator stanu paliwa bo jednak "ubywa paliwa" w czasie jazdy.
Reduktor, który został zamontowany to KME Silver, a wtryskiwacze to LPGTech Dragon (www.lpgtech.pl) (nie powiedział dlaczego wtryskiwacze są na listwie, samochód działa poprawnie), komputer lpgtech 224

Całość montowana w http://www.v-gaz.pl/

Jaka cena instalacji?

Hayabusa
27-10-13, 08:43
2800 zł

tynciu88
27-10-13, 12:06
Samochód pracuje normalnie, praca jest identyczna PB/LPG, będę musiał domontować emulator stanu paliwa bo jednak "ubywa paliwa" w czasie jazdy.
Moim osobistym zdaniem nie instaluj emulatora tylko zalej do pełna benzyny. Po każdym nowym uruchomieniu będzie wskazywać rzeczywisty poziom benzyny. Masz na tyle mały zbiornik LPG, że nawet na trasie paliwa nie spadnie Ci nawet do połowy. W poniedziałek te zakładam instalacje gazową.

Silent
27-10-13, 12:28
Z tego co przeczytałem w sieci to nie wskazuje rzeczywistego poziomy paliwa, tylko taki co był przed zgaszeniem silnika. Zastanawia mnie tylko sprawa kiedy komputer wie że zatankowaliśmy? Skoro potrzebny jest emulator żeby po odpaleniu było prawidłowy stan paliwa na liczniku a nie taki jaki sobie komputer wyliczył na podstawie czasu wtrysków benzynowych.

Ma ktoś jakieś informację kiedy komputer sprawdza stan paliwa na podstawie pływaka w baku? W tunelu środkowym u mnie przynajmniej w K20 są 4 przewody: 2 zasilanie pompy paliwa, pomarańczowy i zielony. Na zielonym przy prawie pełnym baku mam coś koło 2-2,2V i rośnie jak spada ilość paliwa, pomarańczowy to prawdopodobnie kabel od rezerwy bo ma stałą rezystancję 15Kohm.

Nie mam gazu ale nurtuje mnie to że komputer stale może mnie oszukiwać co do ilości paliwa w baku bo przy szybszej jeździe wskazówka od paliwa spada a już nie podnosi się do góry jak to ma miejsce w innych samochodach. Więc dlatego sądzę że komputer zaniża stan paliwa i chciał bym coś z tym zrobić żeby przy każdym odpaleniu sprawdzał faktyczny stan a nie ten który wyliczył. Jak macie jakiś sprawdzony emulator stanu paliwa to było by miło jakbyście podali model :) Czytałem o 2 emulatorach, jeden z nich to produkt KME EPP-2-H niby dedykowany do Hondy, drugi to emulator AC Stag FLE-P. Jaka jest różnica między nimi nie mam pojęcia może ktoś miał z jednym z nich coś wspólnego to bardzo bym prosił żeby się tutaj podzielił spostrzeżeniami.

Hayabusa
27-10-13, 12:43
Moim osobistym zdaniem nie instaluj emulatora tylko zalej do pełna benzyny. Po każdym nowym uruchomieniu będzie wskazywać rzeczywisty poziom benzyny. Masz na tyle mały zbiornik LPG, że nawet na trasie paliwa nie spadnie Ci nawet do połowy. W poniedziałek te zakładam instalacje gazową.

Rzeczywiście mogę tak spróbować.|
Dzisiaj jechałem samochodem i sprawdziłem V-max i jazdę do odcinki. Wszystko jest identycznie na na benzynie

szczepar
27-10-13, 16:47
Hayabusa
Pytałem się o to czemu nie bezpośrednio - i czy idzie do odcinki z tego powodu że , te rurki to dodatkowe opóźnienie transportowe ;)
Ale możliwe ze nie ma to znaczenia, kwestia czasu i kąta wyprzedzenia (kailbracji)
Nie jestem znawcą w tym temacie , ani nie uważam ze tak zmontowana instalacja jest zła - tylko generalnie gazownicy starają się montować bez rurek/wężyków - bo do dodatkowe koszty :)
Dzieki za umieszczenie zdjęć jak to wygląda od strony montażu.

Hayabusa
27-10-13, 17:04
Nie ma sprawy, cieszę się że mogłem w małym stopniu pomóc.
Też nie jestem specjalistą w temacie lpg, chociaż jest to moje trzecie auto z instalacją lpg (honda i clio montowane u tego samego fachowca) i się nie zawiodłem na nim.
Zapewne długość wężyków od wtryskiwacza do wkrętki w kolektorze ma znaczenie, lecz nie jest to regułą.

tynciu88
29-10-13, 16:58
Założyłem LPG w swoim UFO. Instalka to: sterownik Stella EOBD, parownik Shark 1500, wtryskiwacze Barracuda, zbiornik 38,5 - podłoga płaska. Chciałem założyć staga albo lpgtech'a ale gazownik powiedział, że robił kilka ufo i na stagu nie chodzą jak na tym co mam włożony. Auto śmiga jak na benzynie, zero jakichkolwiek poszarpywań itp. Zrobiłem ok.600 km i spalanie oscyluje w granicach 7,5-8,3 na 100km. Jestem bardzo zadowolony. Fotki instalacji wrzuce jak bede miał czas.

Młody ŁDZ
29-10-13, 17:19
Stella EOBD

że robił kilka ufo i na stagu nie chodzą jak na tym co mam włożony. Wg mnie Stella nie ma podlotu do STAG'a, ale zycze aby dzialalo dobrze. :)

tynciu88
29-10-13, 18:59
Bede zdawał raporty jak to się spisuje. Ogólnie ta stella to klon firmy A.E.B. czy jakoś tak. Nieważne jaki sprzęt ważny jest montaż i dobre ustawienie. Ogólnie może sterownik nie jest popularny ale ma dużo funkcji.

michas_01
02-11-13, 20:40
chciałem dopytać znawców tematu. chodzi mi o emulator do paliwa, chciałem założyć bo drażniący jest ten efekt uciekającej PB zwłaszcza jak już żyd się pali a w rzeczywistości prawie połowa zbiornika. gość który montował mi instalacje powiedział że jest to koszt 150 zł za taką zabawkę i że po założeniu problem zniknie. moje pytanie czy faktycznie problem zniknie ? 150 zeta drogą nie chodzi. Moja instalacja BRC Sequent 24, butla 40 l. chciałem jeszcze dopytać o spalanie bo moje w mieście to 12-13 l, trasa 8-9 czyli chyba w normie ? pozdro

Hayabusa
03-11-13, 08:11
Co do spalania to musisz doliczyć około 20 % do tego co masz na PB. Gdy założysz emulator to problem zniknie lecz w czasie jazdy wskazówka będzie opadać ale po ponownym odpaleniu samochodu emulator zadziała i pokaże ci aktualną ilość paliwa.

tynciu88
03-11-13, 11:07
chciałem dopytać znawców tematu. chodzi mi o emulator do paliwa, chciałem założyć bo drażniący jest ten efekt uciekającej PB zwłaszcza jak już żyd się pali a w rzeczywistości prawie połowa zbiornika.
Zatankuj do pełna i po problemie. Mając mały zbiornik gazu , jadąc na trasie to wskazówka spadnie Ci praktycznie tylko do połowy. Zgaszenie i ponowne zapalenie silnika powinno wszystko resetować i wskazówka powinna wędrować na full.

kobert
03-11-13, 13:17
mialem slaby amortyzator (40proc) po przewiezieniu dwoch grubszych bab z tylu,a bylo juz czuc balast przy moim 1.4 ,amortyzator sie skonczyl ;) cos sie w nim urwalo zaczal walic i przestal calkowicie trzymac;) noi do rzeczy,zatankowanie samochodu do pelna 50l to tak jak by miecna w srodku caly czas jedna szczupla osobe,do tego butla pelna gazu to juz troche sie robi tego dodatkowego ladunku;) szkoda ze tak sie nieda w miejsce zbiornika zeby wkladali butle z gazem a bak zastepowali 10litrowym zbiorniczkiem:D i miejsca w kufrze by nie ubylo

butler.gdansk
03-11-13, 13:39
A dlaczego się nie da? W praktyce rzadko to się zdarza, ale to kwestia chęci i zaangażowania.

kobert
03-11-13, 14:04
chyba cos tam jest w przepisach ze butla gazowa musi byc w srodku auta a nie gdzies tam podwieszone pod spodem,bo zrobic to pewnie ze by sie dalo,byle ksztalt butli dobrac

filipfm
03-11-13, 14:27
chyba cos tam jest w przepisach ze butla gazowa musi byc w srodku auta a nie gdzies tam podwieszone pod spodem,bo zrobic to pewnie ze by sie dalo,byle ksztalt butli dobrac

Chyba nie, znajomi mają już drugiego z rzędu Chryslera Town&Country i zbiornik gazu jest w miejsce zapasu - tj pod podłogą auta.

kobert
03-11-13, 15:26
i przeglady przechodzi na legalu?

Hayabusa
03-11-13, 16:07
Oczywiście, że tak.
Można montować butle na zewnątrz ale wielozawór musi być osłonięty.

michas_01
03-11-13, 19:08
dzieki za odpowiedzi, z tego co zauważyłem to wskazówka podnosi się sama jak jest połowa zbiornika PB, jak było poniżej podniosła się po zatankowaniu 3 l benzyny ale komp dalej pokazuje "0 km do zatankowania". co do butli na zewnątrz potwierdzam, znajomy na w Stream'ie w koszyku, przegląd bez problemów.

Hayabusa
04-11-13, 08:44
Zatankowałem powyżej połowy zbiornika i wskazówka nadal opada w czasie jazdy, także będę musiał zamontować emulator.

WADE1982
05-11-13, 16:07
dokładnie opada, mój gaziarz też upierał sie ze w tych modelach powinno byc ok ---> od wczoraj mam emulator i pięknie wskazuje poziom paliwa..

meseba
14-11-13, 10:41
Witam,
Również zamierzam zamontować LPG w moim aucie... Wybór padnie pewnie na ASO Hondy (zaproponowali mi instalację Lovato Smart lub Stag ac na reduktorze KME SILVER wtryskiwacze Hana). Mam pytanie czy macie którąś z tych instalacji i jak wam sie spisują? I jeszcze jedno pytanie - większość zadowolonych użytkowników posiada gaz od niedawna więc przebiegi nie są duże. Pytanie ile macie przejechane na LPG w swoich Haniach i jakie są wasze wrażenia. Dzięki...

civicstart
14-11-13, 11:25
ok. 30 kkm, instalacja Stag. Wrażenia raczej pozytywne, chociaż kilka razy zapalił mi się Check.
Kod błędu mówił coś o katalizatorze, ale to olałem i zrobiłem reset klemą...
W wolnym czasie będę jednak chciał podjechać na Modlińską w celu porządnej regulacji.
Generalnie osiągi jak na benzynie, spalanie ok. 10 - 11 litrów lpg.

Hayabusa
14-11-13, 13:55
Auto jeździ jak każde inne... trzeba zwracać uwagę na regulację zaworów, świece itp tak samo gdybyś jeździł na benzynie.

browal
15-11-13, 13:14
Witam
Mam prosbę do kolegów, których po zamontowaniu lpg spotkało to najgorsze, czym straszą przeciwnicy lpg w hondach np.
wypalenie gniazd zaworów, uszkodzenie głowicy itp.
Bo jak narazie nie znalazłem nigdzie takiego sygnału od jeżdżących na lpg:)

OSCAR
18-11-13, 20:50
Auto jeździ jak każde inne... trzeba zwracać uwagę na regulację zaworów, świece itp tak samo gdybyś jeździł na benzynie.

Najważniejsze wybrać dobry warsztat !
Hayabusa dobrze wybrał. Ten warsztat w Wilczycach pod Wrockiem jest polecany na forum LPG. Koleś młody ale ma pojęcie. Montowałem u niego instalkę do polo żonki (graty te same co u Hayabusy, ale to tylko przez swoje zboczenie i wziąłem instalkę do polo 75KM z zapasem mocy co obrobi 150KM). Dodam, że przyjeżdżają do niego ludki nawet ze Szczecina czy mazur. Gazuje furki po 300km i więcej, turbo nie turbo i to jeździ i to dobrze jeździ. Taki motorek 140km w cifie nie robi na nim wrażenia ;)
Przerabiałem temat LPG w Vti 1.8 6gen. i mogę powiedzieć, że się da (strata 2% mocy na hamowni między LPG/Pb a pod dystrybutorem banan).
Dwie zasady, nie oszczędzać na instalce, dobre i wydajne podzespoły (oszczędzać będziecie później na tankowaniu). Wybrać warsztat gdzie ściągają kolektor do nawiertów i regulują auto również w trasie (przy max obciążeniu) a nie tylko autokalibracja, rachunek i na drzewo !

Hayabusa
19-11-13, 08:01
U Pawła założyłem instalacje już drugi raz :) Także majster sprawdzony i zna się na robocie.

Dave_PL
30-12-13, 00:56
To jeszcze tak a propo spalania co osiągnąłem na trasie:

http://img7011.photobox.co.uk/78425618350b2c7dcd2f4d20589d26cb8bffe324f9876ef04b 0ed9ea52911994686e7e91.jpg

Zbiornik 52l, zatankowałem przed 39.8L na Shellu , a potem weszło 41.7L na BP - więc spalanie około 6.6-6.9L. Co nie zmienia faktu, że to była trasa + eco driving (ale dwie osoby + 3-4 torby bagażu). Normalnie w mieszanym (+Kraków), bez żadnego patrzenia na spalanie wychodzi 8.2-9.7L (zależy jak dużo jeździ się w mieście) :)

goliathus
30-12-13, 11:16
Instalacja Stag 300 + Emulator + lubryfikator
Ogólnie jestem całkiem zadowolony (jazda tylko i wyłącznie po mieście - spalanie 11l.) No ale nie do końca jest wszystko pięknie:
1. Podczas pierwszych chwil od uruchomienia gazu auto wyczuwalnie drży. Mają to załatwić na pierwszym przeglądzie więc się nie martwie. Podobno chodzi o zwiększenie temp załączania gazu.
2. Auto jest bardziej wrażliwe na ruchy sprzęgła i gazu (szarpnięcia). Podobno kwestia regulacji. Pożyjemy, zobaczymy
3. No i najbardziej irytująca rzecz: Przy wysprzęgleniu podczas całkowitego hamowania, obroty w aucie spadaja do 500, czuc lekkie zadławienie na okres 1sek i z powrotem wraca do 700-750 obrotów. Gaziarz upiera się, że przepustnica do czyszczenia (124000 km...) argumentując, że na benzynie też jest podobnie. No jest podobnie, ale może w 5%.
Jeżeli ktoś miał podobny problem, albo wie o co może chodzić byłbym wdzięczny.

Poza tym, wszytko gra :)

kobert
30-12-13, 11:52
Instalacja Stag 300 + Emulator + lubryfikator
Ogólnie jestem całkiem zadowolony (jazda tylko i wyłącznie po mieście - spalanie 11l.) No ale nie do końca jest wszystko pięknie:
1. Podczas pierwszych chwil od uruchomienia gazu auto wyczuwalnie drży. Mają to załatwić na pierwszym przeglądzie więc się nie martwie. Podobno chodzi o zwiększenie temp załączania gazu.
2. Auto jest bardziej wrażliwe na ruchy sprzęgła i gazu (szarpnięcia). Podobno kwestia regulacji. Pożyjemy, zobaczymy
3. No i najbardziej irytująca rzecz: Przy wysprzęgleniu podczas całkowitego hamowania, obroty w aucie spadaja do 500, czuc lekkie zadławienie na okres 1sek i z powrotem wraca do 700-750 obrotów. Gaziarz upiera się, że przepustnica do czyszczenia (124000 km...) argumentując, że na benzynie też jest podobnie. No jest podobnie, ale może w 5%.
Jeżeli ktoś miał podobny problem, albo wie o co może chodzić byłbym wdzięczny
Poza tym, wszytko gra :)


Ladne mi ''poza tym wszystko gra'' trzesie buda na zimnym,szarpie przy wysprzeglaniu i obroty spadaja ze pewnie bedzie gasl silnik.chcialo by sie powiedziec zmien gazownka,ale jak on to zakladal to i on musi robic naprwy i watpie zeby sobie z tym poradzil. Widac jak umywa rece ze poprwia przy przegadzie. Najlepiej wziac kase a jak cos sie dzeje to- pozniej,pozniej kochany

mirek58
30-12-13, 13:23
1. Podczas pierwszych chwil od uruchomienia gazu auto wyczuwalnie drży. Mają to załatwić na pierwszym przeglądzie więc się nie martwie. Podobno chodzi o zwiększenie temp załączania gazu.
2. Auto jest bardziej wrażliwe na ruchy sprzęgła i gazu (szarpnięcia). Podobno kwestia regulacji. Pożyjemy, zobaczymy
3. No i najbardziej irytująca rzecz: Przy wysprzęgleniu podczas całkowitego hamowania, obroty w aucie spadaja do 500, czuc lekkie zadławienie na okres 1sek i z powrotem wraca do 700-750 obrotów. Gaziarz upiera się, że przepustnica do czyszczenia (124000 km...) argumentując, że na benzynie też jest podobnie. No jest podobnie, ale może w 5%.
Jeżeli ktoś miał podobny problem, albo wie o co może chodzić byłbym wdzięczny.






Nigdy nie miałem podobnych objawów opisanych przez użytkownika " goliathus "
Instalacja zakładana u http://www.nowotczynski.com.pl/

tynciu88
30-12-13, 15:04
Też nie miałem nigdy podobnych objawów. W tym silniku czasem nawet na benzynie przy wrzucaniu na luz obroty potrafią spaść do ok 550 i jest wrażenie jakby miał zaraz silnik zgasnąć, więc na LPG sytuacja będzie częstsza. Miałem tak nawet kilka razy ale nie przykładam do tego uwagi bo jest to charakter losowy tak jak na benzynie. To zależy z jakich obrotów silnik schodzi przy wrzucaniu na luz. Mój majster od LPG odradzał mi staga bo miał UFO z takim sterownikiem i też potrafił mu szarpać i drżeć troszke. Dlatego po jego namowach mam Stella EOBD Elpigazu i jestem zadowolony. Zero problemów. Gaz zakładałem w Koszalinie firma Neptun.

goliathus
30-12-13, 15:22
No poza tamtym wszystko gra :)
Zaznaczam, że w przypadku 1 i 2 to nie jest jakaś masakra. Dla przykładu, jadąc z dziewczyną, poprosiłem o to, żeby zwróciła uwagę na dźwięki i charakter jazdy podczas pracy na benzynie i na gazie. Nie zauważyła większych zmian. Nie mówię, ze jest alfa i omega w tych sprawach, po prostu nie jest to az takie "masakryczne".

Moze i faktycznie to wina STAGa. Objawy sa dokladnie takie jak wspomina tynciu88

Podsumowujac, warto bawic sie w czyszczenie tej przepustnicy?

Hayabusa
30-12-13, 17:33
Mam tak samo.
Dzisiaj byłem u swojego gazownika, i regulował korekty przy tzw. cut off.
Trochę to pomogło, ale zwrócił mi uwagę na kilka spraw:
*Prawidłowa regulacja zaworów
*W jakim stanie są cewki zapłonowe
Jeździliśmy dzisiaj z podpiętym komputerem i podgladem na korekty krótko i długo terminowe.

BTW Można też sprawdzić w jakim stanie jest przepustnica.

tynciu88
30-12-13, 18:35
Tak jak wcześniej pisałem mój gazownik powiedział, że w UFO to czasem dzieje się tak na benzynie więc na LPG może być tak częściej. Najważniejsze żeby nie gasł i będzie dobrze. U mnie dzieję się tak raz na długi czas. Majster powiedział, że na Stagu częściej się tak dzieje. U mnie zawory były regulowane przed instalacją i świece też były wymieniane więc może w tym problem. Przepustnice też można sprawdzić.

zyga502
30-12-13, 18:40
taa wcześniej gaz w 8 genie bajka,mało Wam palił jeździł jak na benzynie:confused: a dopiero z czasem sie okazuje jak ktoś jest szczery i nie wstydzi się przyznać ,że są problemy,mój civic ma prawie 120 kkm na benzynie i nie zazdroszczę Wam absolutnie ani złotówki oszczędności,o ile ostatecznie są takie :confused:

Hayabusa
30-12-13, 19:35
taa wcześniej gaz w 8 genie bajka,mało Wam palił jeździł jak na benzynie:confused: a dopiero z czasem sie okazuje jak ktoś jest szczery i nie wstydzi się przyznać ,że są problemy,mój civic ma prawie 120 kkm na benzynie i nie zazdroszczę Wam absolutnie ani złotówki oszczędności,o ile ostatecznie są takie :confused:
Kompletnie nie rozumiem twojej wypowiedzi.
Takie problemy zdarzają się nie tylko w civic'u ale i również w innych autach. To że jeździsz na benzynie to tylko twoja sprawa. Dla mnie civic to TYLKO samochód i ma spełniać swoje zadanie - czyli jeździć, a skoro może taniej, bo na lpg, to czemu nie ?.
Oszczędności są i to widoczne jak i również dodatkowe koszty. (przegląd lpg, etc.)
Niektóre problemy pojawiają się po montażu lpg ponieważ gaz jest bardziej "wymagającym" paliwem niż pb.

tynciu88
30-12-13, 20:03
Też nie rozumiem tej wypowiedzi. Mój chodzi super. Jestem zadowolony i za pół roku zwróci mi się instalacja. Za niecałe 20zł robie 100km i jest bajka. Widziałem Porsche na LPG to czemu Honda nie może.

Młody ŁDZ
30-12-13, 22:48
Z gazem obowiazuje zasada "jak dbasz tak masz" - a ze niestety "polaczkowatosc" bierze zazwyczaj gore i ludzie kombinuja byle jak najmniej spalalo tego gazu (a benzyny w ogole), dodatkowo o serwisowaniu mozna zapomniec - stad biora sie zagazowane szroty.

zombie6
31-12-13, 11:12
Też nie rozumiem tej wypowiedzi. Mój chodzi super. Jestem zadowolony i za pół roku zwróci mi się instalacja. Za niecałe 20zł robie 100km i jest bajka. Widziałem Porsche na LPG to czemu Honda nie może.

Gazowanie i-vteca jest szczytem odwagi, ale róbta se co chceta, pozorne oszczędności z czasem wyjdą wam bokiem :p

tynciu88
31-12-13, 11:39
Gazowanie i-vteca jest szczytem odwagi, ale róbta se co chceta, pozorne oszczędności z czasem wyjdą wam bokiem
Tylko, że tym samochodem nie bede jezdzic do smierci, a nawet jak głowica siądzie czy coś innego to na alledrogo kupie sobie graty i dalej bede miał sporo w kieszeni więc nie rozumiem, że wyjdzie mi to bokiem... no może money mi beda wychodzić z kieszeni bo tyle zaoszczedze.

goliathus
31-12-13, 12:10
Sprawdzę jeszcze te cewki zapłonowe w takim razie, a po czyszczeniu przepustnicy dam znać czy coś pomogło. Zawory miałem regulowane z 500km temu, świece wymieniałem z 5000km temu.

Aaa i:

Gazowanie i-vteca jest szczytem odwagi
Dziękuje za noworoczny komplement :)

Nypel
31-12-13, 17:56
Ja zaraz po nowym roku zakładam lpg do swojego. Oczywiście wszystko opisze co zakładam, gdzie i porobię foty :rolleyes:
Ale wracając do tematu są zwolennicy lpg i są tacy co nigdy tego nie założą. Na moim przykładzie, wydaje miesięcznie na paliwo 500/600zł. Po założeniu instalacji wydam połowę tego, a za zaoszczędzone pieniądze porozmieszczam córeczkę :) Dla mnie wybór oczywisty... a jeśli założę dobrą instalację, będę pilnować przeglądów, regulować zawory regularnie to co ma mi się stać z autem ??
Ktoś wcześniej napisał "jak się dba, to się ma" i ja się pod tym podpisuje.

kobert
31-12-13, 22:03
Ja pol zycia jezdzilem zagazowanymi i nie zawsze o nie dbalem a i tak zawsze bylem dobrze doprzodu. Kiedys glowice musialem robic ale to zaden koszt biorac pod uwage ile mi zostalo w kieszeni. Szczesliwego nowego

jockow
02-01-14, 14:13
taa wcześniej gaz w 8 genie bajka,mało Wam palił jeździł jak na benzynie:confused: a dopiero z czasem sie okazuje jak ktoś jest szczery i nie wstydzi się przyznać ,że są problemy,mój civic ma prawie 120 kkm na benzynie i nie zazdroszczę Wam absolutnie ani złotówki oszczędności,o ile ostatecznie są takie :confused:
Wina leży po stronie złej regulacji albo złego montażu gazu (oby nie) ja mam już prawie 80tyś na lpg i jest ok.tylko trzeba regulować zawory i pilnować przeglądu gazowego(regulacji,wymiany filtrów) najważniejszy tutaj jest dobry gazownik który wie co robi.

zyga502
02-01-14, 15:27
najważniejszy tutaj jest dobry gazownik który wie co robi

jacek masz racje ,mialem dwa auta zagazowane w tym civica 3d z 2000r i pewnie ,nie miałem szczęścia do gazownika, choć naprawde chłopaki się starali,auto nie chciało współpracować z gazem,owszem instalacja się zwróciła i nawet zarobiła,ale czas ,który spędzałem w serwisie gazowniczym i brak auta był kosztem ,który sprawił ,że powiedziałem gazu już nie zakładam

TRAFO
20-01-14, 18:48
Jakie typy, modele (producenta) emulatorów benzyny macie zamontowane u siebie?

tynciu88
20-01-14, 20:45
Ja nie mam wogóle bo mi to nie przeszkadza, ale gazownik mówił, że napewno działają firmy AEB i KME.

kobert
20-01-14, 21:58
Ja nie mam wogóle bo mi to nie przeszkadza, ale gazownik mówił, że napewno działają firmy AEB i KME.

znaczy nie przeszkadza ze wskaznik paliwa wariuje tak? Czy o co innego chodzi?

tynciu88
20-01-14, 22:55
Wariuje to takie mocne określenie. Poprostu jak śmigam na gazie to opada mi poziom benzyny na wskaźniku. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wskaźnik pokazuje rzeczywisty poziom. Jak jest w zbiorniku troszkę ponad połowy benzyny to jest git. Gorzej jak ktoś ciągle gania na trasach, w takiej sytuacji może zapalić się rezerwa benzyny, ale nic się nie stanie oprócz tego, że będzie paliło się żydzisko.

kobert
21-01-14, 00:51
a jak na gazie wyglada pokazywanie km do przejechania na ilosci paliwa ktora jest? Czy pokazuje ilosc ktora auto zrobi gdyby jechalo na benzynie? Bo nie sadze zeby komp pokazywal ile zostalo do zrobienia na gazie,tak samo spalanie w danym momencie,komp pokaze ile pali w danej chwili gazu?

Hayabusa
21-01-14, 08:19
Mam zamontowany emulator KME

dolszym
21-01-14, 12:48
W sedanie 2007r emulator nie potrzebny - poziom paliwa nie spada, nawet w trasie. Pewnie to kwestia, że przed liftem był prostszy komp pokładowy, przynajmniej w sedanie, który nie pokazuje np. zasięgu.

George134
22-01-14, 23:09
Tyle samo zwolennikow co przeciwnikow u nas w uk mowia wprost no lpg no problem
Ps gas w uk godny polecenia

mareckiabc
23-01-14, 09:33
A ma ktoś instalację PRINS?

Soviet
02-02-14, 13:08
Koledzy czy jeździ ktoś K-serią z gazem? Akurat chodzi mi o K20Z3 w FA5 ale ogólnie o całą serią K.
Jak to się zachowuje? Generalnie mam na oku auto Civica Si z założoną już instalacją.
Z góry dzięki za odpowiedź!

Hayabusa
04-02-14, 08:19
Polecam się zarejestrować i poczytać na tym forum www.lpg-forum.pl
W dziale galeria znajdują się zdjęcia zagazowanych serii K

zyga502
07-02-14, 08:52
Hayabusa nie to ,żebym się czepiał ,ale skoro piszesz w temacie lpg i go tak chwalisz,to powinieneś też napisać o problemach z obrotami silnika,o których wspomniałeś w innym temacie,ot tak dla kolejnych zainteresowanych zagazowaniem auta

goliathus
07-02-14, 10:11
up: Post #216 :)

Ot tak dla kolejnych zainteresowanych zagazowaniem auta w sprawie moich problemów z instalacją (post #211):
- Auto już nie drży, z tego co wiem, to zwiększyli lekko temperaturę uruchomienia gazu
- Auto jest dalej bardziej wrażliwe na ruchy pedałem gazu. Szarpnięć brak.
- Wymiana przepustnicy - problem z obrotami rozwiązany. Obecnie na etapie rozwiązywania innego problemu z przepustnicą, ale to już inna sprawa :)

Spalanie: Przejechane 1914km - spalanie 10,47 (autocentrum) - jazda głównie po mieście
Benzynę zatankowałem na samym początku, zostało ok 1/3

Wady
- bardziej wrażliwy na ruchy pedałem gazu
- częstsze tankowanie
- odstająca wykładzina w bagażniku
- koło zapasowe w bagażniku zabiera trochę miejsca
- zielone "coś" informujące o stanie gazu

Starałem się być obiektywny

filipfm
07-02-14, 11:59
- koło zapasowe w bagażniku zabiera trochę miejsca

Mi kiedys sprzedawca w salonie pokazywal trick na wykorzystanie schowka pod podloga i utrzymanie zapasu. Zapas wkladal pod kanale z tylu :)

kobert
07-02-14, 19:20
Mi kiedys sprzedawca w salonie pokazywal trick na wykorzystanie schowka pod podloga i utrzymanie zapasu. Zapas wkladal pod kanale z tylu :)

i osoba jadaca z tylu musiala nogi trzymac na kole? czy jakos od bagaznika je wcisnal zeby nie wystawalo pod nogi?

filipfm
07-02-14, 19:41
i osoba jadaca z tylu musiala nogi trzymac na kole? czy jakos od bagaznika je wcisnal zeby nie wystawalo pod nogi?

Ztcp wystaje niewiele, a z miejscem na nogi potencjalnie mialaby problem osoba jadaca na srodku

TRAFO
07-02-14, 20:10
Ot tak dla kolejnych zainteresowanych zagazowaniem auta w sprawie...

To trochę cię pomęczę :)
Jak możesz, to napisz jeszcze którego masz Staga? Jakie masz włożone wtryskiwacze i parownik? Jakich wymiarów jest butla od LPG i ile podnosi ci podłogę?
Czy ten emulator pozwala cały czas widzieć realny stan benzyny, czy wskazówka obniża się razem z LPG i zeruje stan po ponownym włączeniu samochodu?
Czy twój wskaźnik LPG chociaż w miarę poprawnie wskazuje ilość gazu, czy działa jako "światełko w mroku" :)

goliathus
07-02-14, 22:19
Do bagażnika zaglądam raz na... długi okres czasu. Wyłożyłem sobie gumą i ktoś niezorientowany nie widzi róznicy. Co prawda koło razi, ale jakoś nie spędza mi to snu z powiek :)

Elektronika - Stag 300ISA2
Wtryskiwacze - AC W01
Reduktor - AC R01

Co do samego ułożenia to jutro mogę zrobić zdjęcie.
Butla 40l, wchodzi około 33 litrow z hakiem.
Podłogę podniosło o... jakies 4-5cm? Też mogę zrobić zdjęcie.
Emulator z początku był taki co zerował się co ileś odpaleń. Nie polecam. Bo raz to było dziesięć odpaleń, raz jedno. Szybko leciał wskaźnik w dół aż do żyda. Pomarudziłem i zamienili na taki, który co uruchomienie silnika po około 5 sekundach wraca do odpowiedniego poziomu. W trakcie jazdy wskazowka już nie opada.
Odnośnie tego zielonego czegoś: tutaj jestem akurat miło zaskoczony. Wskazuje całkiem poprawnie. Jak zaczyna się świecić ostatni poziom (czerwony) to wiem, że mam do przejechania ok 50km.

Swoją drogą widzę, że też jesteś z Krakowa. Jak będziesz miał czas, to daj znać, możemy się spotkać, sam zobaczysz wszystko na żywca.

Hayabusa
08-02-14, 09:32
Napisz jaki dokładnie emulator został zamontowany.

mirek58
08-02-14, 15:53
Moja instalacja
Zbiornik 33 l wchodzi 29....
Elektronika AC STAG-300-4 Premium
Wtryskiwacze HANA H2000 zielone
Reduktor KME RED.1 Silver
Emulator KME


Pozdr.Mirek

TRAFO
08-02-14, 18:32
Moja instalacja...
Pozdr.Mirek

A jak u Ciebie z emulatorem? Masz takie coś? jak tak to jakiej firmy, działa bez problemu?

mirek58
08-02-14, 20:38
A jak u Ciebie z emulatorem? Masz takie coś? jak tak to jakiej firmy, działa bez problemu?
Zauważyłem że emulator nie działa prawidłowo jak jest pełen zbiornik paliwa i jak jest około 10l.i poniżej.
Emulator powinien działać prawidłowo jeśli między zgaszeniem silnika a uruchomieniem minie co najmniej 10 minut-instrukcja z opakowania emulatora

Mirek