PDA

Zobacz pełną wersję : olej do hondy civic coupe 1,8 2006 r. USA



tomek_uk
14-03-09, 07:49
Witam!
Posiadam hondę civic coupe z 2006 r. silnik 1,8 sprowadzoną z USA.
Czeka mnie wymiana oleju. Samochód kupiłem jako używany i nie wiem jaki był tam olej. Pojazd ma przejechane 80 tyś km. W instrukcji samochodu napisano (podobnie jak na korku oleju), żeby stosować 5w-20. Zastanawiam się nad olejami: Mobil 1 5W30, Mobil 1 0W40 lub Mobil 1 5W50. Doradzcie jaki wybrać.
Ponadto czy filtr oleju jest taki sam jak w silnikach hondy civic 1,8 w wersji europejskiej i gdzie najlepiej go kupić.
Pozdrawiam Tomek.

bunet
15-03-09, 09:18
Witam!
Posiadam hondę civic coupe z 2006 r. silnik 1,8 sprowadzoną z USA.
Czeka mnie wymiana oleju. Samochód kupiłem jako używany i nie wiem jaki był tam olej. Pojazd ma przejechane 80 tyś km. W instrukcji samochodu napisano (podobnie jak na korku oleju), żeby stosować 5w-20. Zastanawiam się nad olejami: Mobil 1 5W30, Mobil 1 0W40 lub Mobil 1 5W50. Doradzcie jaki wybrać.
Ponadto czy filtr oleju jest taki sam jak w silnikach hondy civic 1,8 w wersji europejskiej i gdzie najlepiej go kupić.
Pozdrawiam Tomek.

motul-wyszukiwarka olejów:
http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=323&bid=188&sc=1323&langid=1

marcinw13_2005
15-03-09, 13:05
Kolego tomek_uk, mam do ciebie pytanko trochę odbiegające od tematu, ale z góry dziękuję za odpowiedź.

Otóż chodzi mi o to, że chcę kupić Civica Sedana z 2006r. silnik 1,8 sprowadzanego z USA (skrzynia automat) i zastanawiam się:
- czy licznik prędkościomierza (elektroniczny) wyświetla mile na godz. czy km/h?
- czy tylne kierunkowskazy świecą na pomarańczowo czy na czerwono jak w Stanach (bo z przodu to wiem, że te kierunki są pomarańczowe)?
- jeśli tylne kierunki palą na czerwono, to czy jest to dopuszczalne w Polsce (bo z tego co wiem, to chyba nie jest dopuszczalne)?
- czy klimatyzacja w amerykańcach jest automatyczna czy manualna (bo na zdjęciach w wersjach z USA nie widziałem wyświetlacza do klimy, a w polskich wersjach taki jest)?

Jeszcze raz dzięki za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.

tomek_uk
15-03-09, 14:26
motul-wyszukiwarka olejów:
http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=323&bid=188&sc=1323&langid=1

Według wyszukiwarki Motul 8100 Eco-nergy 5W30.
Czy zastosować Motula czy też:
SHELL HELIX ULTRA EXTRA 5w30,
Mobil 1 ESP Formula 5W-30
CASTROL 5W-30 EDGE 5W30

Motul na allegro 180 zł.
http://moto.allegro.pl/item583453769_motul_8100_eco_nergy_sae_5w_30_5_lit row_fv.html
Czy kupował już ktoś u tego sprzedawcy.


Kolego tomek_uk, mam do ciebie pytanko trochę odbiegające od tematu, ale z góry dziękuję za odpowiedź.

Otóż chodzi mi o to, że chcę kupić Civica Sedana z 2006r. silnik 1,8 sprowadzanego z USA (skrzynia automat) i zastanawiam się:
- czy licznik prędkościomierza (elektroniczny) wyświetla mile na godz. czy km/h?
- czy tylne kierunkowskazy świecą na pomarańczowo czy na czerwono jak w Stanach (bo z przodu to wiem, że te kierunki są pomarańczowe)?
- jeśli tylne kierunki palą na czerwono, to czy jest to dopuszczalne w Polsce (bo z tego co wiem, to chyba nie jest dopuszczalne)?
- czy klimatyzacja w amerykańcach jest automatyczna czy manualna (bo na zdjęciach w wersjach z USA nie widziałem wyświetlacza do klimy, a w polskich wersjach taki jest)?

Jeszcze raz dzięki za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.

W civic z USA jest przełącznik zmieniający mile na kilometry. Klimatyzacje mam manualną. Co do kierunkowskazów ja mam coupe, gdzie klosz kierunkowskazu jest biały i mam pomarańczową żarówkę. W sedanie klosz jest czerwony. Słyszałem że można próbować z zielonymi żarówkami lub czytaj http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=23618

marcinw13_2005
15-03-09, 16:21
OK. Dzięki Kolego. Uspokoiłeś mnie co do prędkościomierza i kierunkowskazów. Ale co do klimatyzacji, to potwierdziłeś moje obawy, że klima w wersjach z USA jest manualna (a szkoda, bo w samochodach za tą cenę spodziewałem się automatycznej - tak jak ma to miejsce w każdej polskiej wersji, czy to Comfort czy Executive). :(

A jeszcze jedno pytanko jeśli mogę, czy amerykańskie wersje posiadają tylne światło przeciwmgielne?

tomek_uk
15-03-09, 17:18
OK. Dzięki Kolego. Uspokoiłeś mnie co do prędkościomierza i kierunkowskazów. Ale co do klimatyzacji, to potwierdziłeś moje obawy, że klima w wersjach z USA jest manualna (a szkoda, bo w samochodach za tą cenę spodziewałem się automatycznej - tak jak ma to miejsce w każdej polskiej wersji, czy to Comfort czy Executive). :(

A jeszcze jedno pytanko jeśli mogę, czy amerykańskie wersje posiadają tylne światło przeciwmgielne?

NIE. W moim civic światło przeciwmgielne zamontowano dodatkowo pod zderzakiem.

marcinw13_2005
15-03-09, 19:50
OK. Dzięki.

iced_devil
17-03-09, 19:07
jak byłem ostatnio na wymianie w Hondzie w San Antonio to wlali produkt Quaker State 5W30 bodajże ale czy to leją w kązdej stacji obsługi, czy tylko lokalnie to nie wiem :)

semri
19-03-09, 09:03
Też następnym razem chcę właśnie wlać Quakera. 199 za 5L

bunet
19-03-09, 10:48
Też następnym razem chcę właśnie wlać Quakera. 199 za 5L
Grałem kiedyś w Quake'a:)