PDA

Zobacz pełną wersję : Do właścicieli civiców w sedanie



jacob
16-03-09, 17:24
Witam obecnie posiadam civica z 2004r, z silnikiem 1.6 i-VTEC, ale ze wzgledu na troche za slaby silnik, i wiek auta jestem w trakcie szukania nowego pojazdu. Wybor padl na civica w sedanie(tylko wersja europejska) i tu mam pare pytan do uzytkownikow tych aut. Interesuje mnie skrzynia automatyczna, a dokladnie jej zachowanie.
1. Jak wyglada w praktyce dynamika auta w porownaniu z manualna skrzynia i jaka jest roznica spalania(wiem jaka jest katalogowa ale jak z praktyka automat a manual)
2. Czy wozek dzieciecy miesci sie bez problemu do bagaznika?
Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieje ze juz nie dlugo bede mogl sie pochwalic nowym samochodem

zyga502
16-03-09, 17:30
Witam obecnie posiadam civica z 2004r, z silnikiem 1.6 i-VTEC, ale ze wzgledu na troche za slaby silnik, i wiek auta jestem w trakcie szukania nowego pojazdu. Wybor padl na civica w sedanie(tylko wersja europejska) i tu mam pare pytan do uzytkownikow tych aut. Interesuje mnie skrzynia automatyczna, a dokladnie jej zachowanie.
1. Jak wyglada w praktyce dynamika auta w porownaniu z manualna skrzynia i jaka jest roznica spalania(wiem jaka jest katalogowa ale jak z praktyka automat a manual)
2. Czy wozek dzieciecy miesci sie bez problemu do bagaznika?
Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieje ze juz nie dlugo bede mogl sie pochwalic nowym samochodem

Mogę Ci pomóc tylko w drugim pytaniu,wózek (mam x-landera xa, sprawdź jak wygląda) mieści się spokojnie z tym,że jak wkładam gondolę to muszę zdjąć kółka

buri
17-03-09, 19:14
ad. 1 dynamika niczego sobie, kick-down moze nieco ospaly ale w granicach sekundy z groszami i masz redukcje o 2 biegi, ja ogolnie nie mam zastrzezen do tego automatu i mimo ze niewiele jezdzilem takim civicem to przypadl mi do gustu
spalanie w miescie przy rozsadnej jezdzie da sie zmiescic w 9 litrach co uwazam za przyzwoity wynik dla tego silnika. bardzo delikatnie operujac gazem bedziesz w stanie zejsc w okolice 8 litrow po miescie bo wtedy automat zmienia bieg przy ok 1600rpm. warto dodac ze zmiana jest bardzo plynna, chociaz nie jezdzilem wieloma automatami, ale na pewno nie szarpie
na plus jeszcze łopatki do zmiany biegow przy kierownicy ktore pracuja bardzo dobrze chociaz mogloby byc troche szybciej:)

andrzejek
17-03-09, 19:17
Witam wszystkich jako do tej pory nie-piszący, ale jeno czytjący))).Jako do tej pory użytkowujacy civica 1,6 4D z roku 2002 i majacy użytkowac 1,8 4D 2009 wydaje mi sie wątpliwe, czy obecny silnik 1,8 140KM napędza auto dynamiczniej niż poprzedni 1,6 110KM.Po jezdzie próbnej sedanem 1,8 mialem wrażenae, że stara civiczka 1,6 jechala z wiekszą werwą.

jacob
17-03-09, 19:42
Witam wszystkich jako do tej pory nie-piszący, ale jeno czytjący))).Jako do tej pory użytkowujacy civica 1,6 4D z roku 2002 i majacy użytkowac 1,8 4D 2009 wydaje mi sie wątpliwe, czy obecny silnik 1,8 140KM napędza auto dynamiczniej niż poprzedni 1,6 110KM.Po jezdzie próbnej sedanem 1,8 mialem wrażenae, że stara civiczka 1,6 jechala z wiekszą werwą.

Watpie obecnie jezdze civicem z 2004r. z silnikiem 1.6 i-VTEC i jestem po jezdzie probnej nowym civcem z silnikiem 1.8 i moje auto jest o wiele wiele wolnejsze mysle ze nie ma nawet co porownywac tych silnikow

andrzejek
17-03-09, 20:06
Oby tak było jak piszesz, boc to zawsze lepiej przesiaść sie z "gorszego?" na lepsze))).Ten 1,8 nie urzekl mnie niczym szczegolnym, moze dlatego, że auto testowe caliem śiweże i nie dotarte, może i dlatego, ze inne auta , ktore wcześniej testowaliśmy jeżdziły zupelnie inaczej...i niestety lepiej.Koniec końców stanęło jednak z różnych wzgledów na kolejnej naszej hondzie civic.Zobaczymy jak się bedzie sprawowac, oby tak bezproblemowo jak dotychczasowa, ta jeżdzi jak "japoński zegarek".Na szczęscie ten rocznik 2009 poddali face liftingowi i poprawili nastawy zawieszenia (trochę utwardzone i stabilniejsze), co ostatecznie przechylilo szalę na rzecz zakupu nowego sedana.Na razie wiec jeżdzimy starym a nowy sie "rychtuje " u dealera.

zyga502
17-03-09, 23:52
ad. 1 dynamika niczego sobie, kick-down moze nieco ospaly ale w granicach sekundy z groszami i masz redukcje o 2 biegi, ja ogolnie nie mam zastrzezen do tego automatu i mimo ze niewiele jezdzilem takim civicem to przypadl mi do gustu
spalanie w miescie przy rozsadnej jezdzie da sie zmiescic w 9 litrach co uwazam za przyzwoity wynik dla tego silnika. bardzo delikatnie operujac gazem bedziesz w stanie zejsc w okolice 8 litrow po miescie bo wtedy automat zmienia bieg przy ok 1600rpm. warto dodac ze zmiana jest bardzo plynna, chociaz nie jezdzilem wieloma automatami, ale na pewno nie szarpie
na plus jeszcze łopatki do zmiany biegow przy kierownicy ktore pracuja bardzo dobrze chociaz mogloby byc troche szybciej

buri Ty nie masz automatu jaki jest w civicu sedanie tylko skrzynię I-shift,a to są dwie różne sprawy

luckie
18-03-09, 14:43
Dokladnie, w sedanie jest "prawdziwy" automat.
W 5d dostepny jest od modelu 2009.

buri
18-03-09, 15:19
zyga ja nie pisalem o swoim bo ja mam diesla i tu w ogole nie ma automatu, wiem ze w 3/5d jest i-shift ktory do ostatniej modernizacji byl totalna porazka ale kolega pytal o automat w 4d a takim tez mialem okazje troszke pojezdzic i dlatego przekazalem swoje spostrzezenia:)

zyga502
18-03-09, 18:10
zyga ja nie pisalem o swoim bo ja mam diesla i tu w ogole nie ma automatu, wiem ze w 3/5d jest i-shift ktory do ostatniej modernizacji byl totalna porazka ale kolega pytal o automat w 4d a takim tez mialem okazje troszke pojezdzic i dlatego przekazalem swoje spostrzezenia
a to sorki zasugerowałem się avatarem :D

gongor
19-03-09, 20:47
2. Czy wozek dzieciecy miesci sie bez problemu do bagaznika?

Nie wiem jak duży jest twój bobas ale co do spacerówki to ten model http://www.mini-maxi.pl/abcdesign_wozki/amigo.php wchodzi na styk w węższą część bagażnika (gdzie są nadkola) tak że masz jeszcze całą wolną szerszą część. Tak napisałem byś w razie czego oszczędził se przymierzania 30 wózków i patrzył który wejdzie najlepiej :)

buri
19-03-09, 23:19
zaczynam rozumiec dlaczego ludzie w pewnym momencie szukaja kombi/SUV..