PDA

Zobacz pełną wersję : wyminana oleju w civicu 4d USA z 2007 r.



s_misiek
27-03-09, 08:15
chodzi o to, ze chce wymienic olej, z informacji od poprzedniego właściciela auto w USA zalane było Castrolem GTX 10w-30 czyli półsyntetykiem, teraz pytanie czy mogę zalać go syntetykiem jakiejś dobrej marki (jaką polecacie)?

szoi
27-03-09, 10:43
Jaki przebieg ma auto?
Jeśli mniej niż 100 kkm to spokojnie możesz zalać pełnym syntetykiem.
Ja mam tak jak w serwisie zalewali Castlro SLX proffesional 5w- 30 i nie narzekam

TENCIO
31-03-09, 02:22
u hamerykancow to norma ze leja polsyntetyk. mozna mu wlac spokojnie cos 5w40, w razie czego zapraszam do siebie :)

iced_devil
31-03-09, 03:52
misiek, masz tu instrukcję do sedana 2008 z usa http://techinfo.honda.com/rjanisis/pubs/OM/ASNA20/ASNA2008OMA.pdf Jak sobie wpiszesz honda ownerlink w google i się tam zalogujesz (twoje auto może już tam być;) ) to będziesz miał całą historię serwisową swojego auta w stanach plus dostęp do wszelkich danych na jego temat z instrukcją włącznie, ja mam 2008 więc taki link mogłem wkleić, pozdro!!!
p.s. odpisałem też na AC ;)
p.s. 2 jak admin chce podwiesić gdzieś ten link to proszę bardzo, mogę podesłać też do amerykańskiej coupety : http://techinfo.honda.com/rjanisis/pubs/OM/ASVA20/ASVA2008OMA.pdf

s_misiek
31-03-09, 13:59
juz sie zdecydowalem, zaleje go castrolem edge 5w-30, mysle ze to dobry wybor...

tylko jeszcze szybkie pytanie? ile tam wchodzi oleju, niby facet w sklepie mowi ze 3,7 l, a w instrukcji pisza tez cos o 4,5 l, ale pojawia sie tez liczba 3,7, wiec jak to jest, czy ten sam silnik w roznych wersjach potrzebuje wiecej oleju? zalezy mi na szybkiej odp. bo na 15 jestem umowiony na wymiane i nie chcialbym kupic za malo tego oleju...:(

Kuczyniak
28-04-09, 17:41
Przyszedl czas na wymiane oleju takze w moim autku. Ostatnio spotkalem na miescie uzytkownika takiej samej Hondy jak moja, powiedzial mi ze sam wymienial olej. Po tym byl tylko problem bo komputer wciaz pokazywal stare dane oleju. Pojechal do ASO i zresetowali mu kompa jakąś kompilacją guzikow na desce rozdzielczej i wzieli za to 150 zl. Nie wie ktos jaka jest ta kompilacja guzikow zeby zresetowac kompa? Bylbym wdzieczny za odpowiedz bo mi juz pokazuje 15% oil condition. Pozdro

iced_devil
29-04-09, 00:51
jest kombinacja przycisków która resetuje kontrolkę wymiany oleju, krok po kroku opisane w instrukcji do której link podałem wyżej strona 226, sam tego nie robiłem, zawsze kasują mi w serwisie ;)

pudel
30-04-09, 14:01
ja zalałem 5W-50
a co mi tam
do coupe 2006 1.8 wchodzi 3.7 l

Kuczyniak
01-05-09, 01:11
zresetowalem kompa, bardzo latwo sie to robi, moge pomoc jak ktos chce :P