PDA

Zobacz pełną wersję : Ośłonka klamki



WindomEarle
29-03-09, 13:49
Witam !
Wczoraj zauwazyłem, ze aluminiowa oslonka od klamki (od strony kierowcy) jest luzna.
Chyba ktos probowal dostac sie do srodka samochodu. Pekniety jeden zaczep utrzymujacy oslonke.
Bylem w salonie, cala klamka ok. 200 zł ...
wiec sprobuje chyba to przykleic (na zaczepie) .... macie moze jakis pomysl/doświadczenie jakim klejem ??

Kropleka niewchodzi chyba w gre, bo nie zdolam tego porzadnie docisnac.

lokcio
29-03-09, 16:19
windom szukaj sklepow specjalistycznych ,w poznaniu ktorym mieszkam jest taki ...koles ma roznego typu kleje ... spoiwa itp moze i u Ciebie jest taki

ryszard.m
29-03-09, 16:44
Witam !
Wczoraj zauwazyłem, ze aluminiowa oslonka od klamki (od strony kierowcy) jest luzna.
Chyba ktos probowal dostac sie do srodka samochodu. Pekniety jeden zaczep utrzymujacy oslonke.
Bylem w salonie, cala klamka ok. 200 zł ...
wiec sprobuje chyba to przykleic (na zaczepie) .... macie moze jakis pomysl/doświadczenie jakim klejem ??

Kropleka niewchodzi chyba w gre, bo nie zdolam tego porzadnie docisnac.
U mnie po ok. półrocznym użytkowaniu zrobiło się tak, że cała klamka od strony kierowcy ruszała się w swoim "gnieździe" tak, że za każdym razem jak otwierałem drzwi wydawało mi się, że zostanie mi w ręce. Prawdopodobnie było to wynikiem tego, że często zdarzało mi się otwierać zaryglowane jeszcze drzwi i te nagłe szarpnięcia okazały się dla klamki za mocne.
Po wizycie w serwisie naprawiono mi problem tak, że obecnie nic się nie dzieje.

4gotten
29-03-09, 19:05
Witam !
Wczoraj zauwazyłem, ze aluminiowa oslonka od klamki (od strony kierowcy) jest luzna.
Chyba ktos probowal dostac sie do srodka samochodu. Pekniety jeden zaczep utrzymujacy oslonke.
Bylem w salonie, cala klamka ok. 200 zł ...
wiec sprobuje chyba to przykleic (na zaczepie) .... macie moze jakis pomysl/doświadczenie jakim klejem ??

Kropleka niewchodzi chyba w gre, bo nie zdolam tego porzadnie docisnac.

Miałem ten sam problem rok temu. Cała klamka została wymieniona na gwarancji. Jest to rzadka usterka ale się zdarza. Jest to spowodowane zbyt mocnym dokręceniem wkrętów mocujących srebrny plastik do klamki co powoduje napięcie materiału i pękanie. Było kilka osób, którym się to przydarzyło. Jest o tym osobny temat na civinfo. Zazwyczaj wszyscy mają to wymieniane w ramach gwarancji. Niestety kilka tygodni temu to samo stało się z drugą klamką. Zgłosiłem do ASO i czekam na odpowiedź z centrali.

jasio381
30-03-09, 00:10
Nie tak znowu rzadka ta usterka. U mnie również wymieniono w ramach gwaranc ji

WindomEarle
30-03-09, 13:37
Nie tak znowu rzadka ta usterka. U mnie również wymieniono w ramach gwaranc ji

Dzieki za wszelkie podpowiedzi .... skoro to robia na gwarancji to musza zrobic.
Bylem w ASO w sobote i powiedzieli mi, ze na gwarancji tego nie robia.

Dzis dzwonilem do nich i maja sprawdzic w Honda Polska czy gwarancja bedzie uznana .....
wiec zobaczymy, jak nie to Turbo Kamera i juz :D
Powołałem sie na to forum .... a co mi tam :rolleyes:

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi, bede informowal o przebiegu sprawy.

Pabloss
01-04-09, 00:55
Dzis dzwonilem do nich i maja sprawdzic w Honda Polska czy gwarancja bedzie uznana .....
wiec zobaczymy, jak nie to Turbo Kamera i juz
Powołałem sie na to forum .... a co mi tam
daaj znac jak ci poszlo tzn. czy ci to uznali.

WindomEarle
01-04-09, 10:25
daaj znac jak ci poszlo tzn. czy ci to uznali.

na dzis cisza .... zgloszone w poniedzialek :)

szoi
01-04-09, 12:53
zgłoszone 21-03-2009 do dziś nie ma telefony z ASO...

kubzach
02-04-09, 00:00
ja mialem tak samo za pierwszym razem zaplacilem bo myslalem ze to wina kogos z pasazerow, ale jak juz po mojej stornie sie zrobilo to nie odposcilem i kazalem im to wymienic na gwaracji( i udalo sie) ale oczywiscie powiedzieli ze to na pewno moja wina, bo za mocno szarpie! w auto west tak bylo

WindomEarle
08-04-09, 10:29
Honda zarządała fotki klamki i podejmą decyzje.

WindomEarle
28-04-09, 14:02
Mam dziwną prosbe. :( ASO dalej twierdzi, ze Honda Polska nie wyrazi zgody na naprawe gwarancyjna. Czy ktos z Was, kto mial to gwarancyjnie wymienione moglby dac mi swoj VIN i koles w ASO sprawdzi w systemie jak to zalatwic ??

WindomEarle
14-05-09, 12:21
Honda Polska uznała gwarancje, w przyszlym tyg. jade na wymiane klamki. :D

4gotten
14-05-09, 23:12
Honda Polska uznała gwarancje, w przyszlym tyg. jade na wymiane klamki. :D
Dobra wiadomość. Mam taki sam problem. W zeszłym roku uznali to za wadę i wymienili w ramach gwarancji. W tym roku to samo tylko z klamka po przeciwnej stronie, ale o dziwo za pierwszym razem nie uznali tego za wadę fabryczną. Uparłem się, zrobili zdjęcia i poszło kolejne zlecenie do Honda Poland. Nie odpuszczę.

WindomEarle
05-06-09, 09:15
Klamka wymieniona w Mago Piła ... kulturka i profesionalizm.

Zgłaszałem tez stuki w lewym przednim kole i tu powstał syndrom bolącego zęba, jak juz jestemy u dentysty to przestaje bolec. Jak juz bylem w ASO, to meczylismy civica i nawet raz nie puknał !!!!!!, co za złośliwa cholera.
podczas powrotu z ASO zaczął pukac :mad:. To musi byc cos zwiazane z wilgoscia, stuki sa zawsze gdy popada deszcz, tak tez bylo wczoraj (sucho w ASO, powrót - pada deszcz).
Wybiore sie do nich w mokre dni :)

4gotten
05-06-09, 15:08
Mam podobny objaw i też z lewej strony. Żeby wydobyć ten dźwięk otwieram drzwi kierowcy pcham mocno i energicznie auto do góry opierając dłonie o górę otworu drzwiowego.Dźwięk jest generowany przy opadaniu auta. To już trzeci raz i niby za każdym przyczyna jest inna. Teraz to ponoć problem ze sprężyną.

Sebanek
06-06-09, 21:33
A czy ktos probowal naprawic to sam?
Sciagniecie boku drzwi + odkrecenie 2 srub 10mm to nie problem - gorzej z ta sruba specjalna...
Jesli udaloby mi sie wyciagnac klamke to skleic mozna samemu - np kwestia zgrzania lutownica....
Pozdrawiam

Pik
07-06-09, 11:15
Moim zdaniem problem polega na tym, ze Honda nie oferuje oslonki klamki jako oddzielnego elementu, tylko musi wymieniac caly zespol klamki za pare stow. Przeciez taka plastikowa wytloczka nie powinna kosztowac wiecej niz kilka zlotych!!! Skoro usterka ta wystepuje czesciej, to ktos w Hondzie powinien ruszyc glowa i zamowic od dostawcy partie tych oslonek luzem, a nie probowac wmawiac uzytkownikom, ze to ich wina, aby 'oszczedzac' na kosztach...

CichyVIII
07-06-09, 18:36
a u mnie z kolei mam problem z klamką zew. od strony kierowcy ciężko się otwiera jest na to jakiś sposób??

Pik
07-06-09, 18:59
Regulacja w serwisie. Trwa 5 minut.

Artur S.
08-06-09, 11:06
Moim zdaniem problem polega na tym, ze Honda nie oferuje oslonki klamki jako oddzielnego elementu
Podobnie jak w przypadku "haczącego" i trzeszczącego pedału sprzęgła, gdzie najczęściej winne są plastikowe tulejki. Koszt jednego takiego gówienka to pewnie nie więcej niż 1PLN, ale jako że nie występują oddzielnie, trzeba wymieniać cały "zespół pedału sprzęgła" (czy jak się to tam nazywa) za kilkaset PLN-ów.
Co do klamki: z osłoną nie mam problemu, ale od nowości od strony kierowcy występuje problem "haczącej klamki". Byłem w ASO (nota-bene w AW), i tam mi powiedzieli "TTTM a poza tym wszystko jest OK". Jakoś się przyzwyczaiłem, bo jak miałem do wyboru albo to, albo ryzyko jakiegoś nowego errora po naprawie - wybrałem mniejsze zło czyli zmianę przyzwyczajeń ;)
Pzdr - Artur S.

WindomEarle
08-06-09, 12:04
Mam podobny objaw i też z lewej strony. Żeby wydobyć ten dźwięk otwieram drzwi kierowcy pcham mocno i energicznie auto do góry opierając dłonie o górę otworu drzwiowego.Dźwięk jest generowany przy opadaniu auta. To już trzeci raz i niby za każdym przyczyna jest inna. Teraz to ponoć problem ze sprężyną.

Musze sprobowac.
A czy zauwazyles, ze puka jak jest mokro ?? (moze to przypadek, ale cholera sie sprawdza)

Sebanek
10-06-09, 11:21
Witam.
Apropo naprawy tej osłonki - przez to ze klamka jest nierozbieralna ja zrobiłem tak:
potrzebne rzeczy:
1. poxipol metalic
2.wykalaczki do wcisniecia kleju
3. garaz
4. plastikowa rura od odkurzacza lub inny np plastikowy kij od szczotki :)
- po wjezdzie do garazu lekko odgialem ta oslonke - posmarowalem gdzie trzeba poxipolem (tam gdzie widac bylo urwane plastiki) i docisnalem rura od odkurzacza blokujac ja o sciane garazu :) - wczesniej probowalem trzymac reka przez 10 minut lub na czas sklejenia zastosowac tasme klejaca, ale nie zdaje to egzaminu - zbyt duze naprezenia materialu.
autko postalo przez noc - skleilo sie chyba ok - bo jezdze juz kilka dni i jest ok :)
pozdrawiam
Sebanek

4gotten
28-07-09, 22:17
Dobra wiadomość. Mam taki sam problem. W zeszłym roku uznali to za wadę i wymienili w ramach gwarancji. W tym roku to samo tylko z klamka po przeciwnej stronie, ale o dziwo za pierwszym razem nie uznali tego za wadę fabryczną. Uparłem się, zrobili zdjęcia i poszło kolejne zlecenie do Honda Poland. Nie odpuszczę.

Niestety moje trzykrotnie zgłoszenie w ASO odpadającej osłony klamki nie zostało przyjęte do reklamacji. Kierownik serwisu stwierdził, że w wyniku oględzin przez trzyosobowy zespół doszli do wniosku, iż jest to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega gwarancji. Dziwi mnie fakt, że zgłaszałem to trzykrotnie i za każdym razem informowano mnie, że zostało otwarte zlecenie i poszło to do Hondy. W końcu oznajmiono mi, że żadne zlecenie nie było wysyłane i nie będą więcej tego rozpatrywali :mad:ręce opadają. Nie poddam się tak łatwo. Gdzie indziej tzn w normalnym kraju na zachodzie Europy klienci Hondy nie mają takich problemów. U nas niestety standardy są dużo niższe.

semri
28-07-09, 23:33
Zgłoś reklamacje na piśmie w innym ASO.

4gotten
29-07-09, 14:03
Zgłoś reklamacje na piśmie w innym ASO.

zamierzam to zrobić. w międzyczasie wysłałem maila do Hondy Poland z opisem mojego problemu i linkiem do civinfo.com opisującym ta usterkę. Problem z innym ASO polega na tym, że najbliższe mam oddalone o ok. 100 km od miejsca zamieszkania. Bliżej mam do ASO Hondy w Niemczech, ale nie wiem jakby to potraktowali gdybym się zgłosił do nich.