PDA

Zobacz pełną wersję : Zgubiony kluczyk



Catalina
30-03-09, 14:26
Zgubiłam jeden kluczyk:( Co zrobić? W serwisie nowy kosztuje prawie 700 plus przycinanie plus kodowanie, tylko dlatego, że kluczyk obsługiwał alarm, centralny zamek i immobiliser. Czy jest jakaś metoda, żeby nie płacić aż tyle kasy?

semri
30-03-09, 14:37
Myślę ze trzeba by tyle zapłacić, później możesz mieć kłopoty w razie kradzieży auta. Nie dostaniesz odszkodowania z AC ze względu na brak kompletu kluczy.
Albo zadzwoń anonimowo do swojego TU i się zapytaj czy można zmienić polisę AC "na jeden kluczyk" potwierdzając swoim oświadczeniem o zagubieniu.

noso
30-03-09, 16:40
Zgubiłam jeden kluczyk:( Co zrobić? W serwisie nowy kosztuje prawie 700 plus przycinanie plus kodowanie, tylko dlatego, że kluczyk obsługiwał alarm, centralny zamek i immobiliser. Czy jest jakaś metoda, żeby nie płacić aż tyle kasy?

Kupic na allegro "czysty kluczyk" i dac go do przyciecia i zaprogramowania w ASO

Artur S.
30-03-09, 19:53
Nie radzę nic kombinować przed pogadaniem z TU. I sugeruję zrobić to jak najszybciej, bo w razie "nieszczęścia" wymagającego skorzystania z AC będziesz na lodzie. Chyba że go nie masz (tzn. nie lodu tylko AC ;) , wtedy rzeczywiście szukaj jak najtańszej alternatywy.
Pzdr - Artur S.

Pabloss
01-04-09, 00:52
Kupic na allegro "czysty kluczyk" i dac go do przyciecia i zaprogramowania w ASO

no co ty chyba zartujesz ?????s

noso
01-04-09, 10:15
no co ty chyba zartujesz ?????s

Czemu mam zartowac? Swego czasu widzialem kluczyki "czyste" do dorobienia i do zaprogramawania , identyczne jak te za 700 zł

Kozo
01-04-09, 12:29
Czemu mam zartowac? Swego czasu widzialem kluczyki "czyste" do dorobienia i do zaprogramawania , identyczne jak te za 700 zł

ale ASO (przynajmniej moje) nie dysponuje nawet specjalnym kluczem do odkrecania alufelg, a co dopiero programatorem immobilizera w kluczyku :)

zyga502
01-04-09, 14:06
ale ASO (przynajmniej moje) nie dysponuje nawet specjalnym kluczem do odkrecania alufelg

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale czy chodzi Ci o końcówkę do zabezpieczenia przed kradzieżą felgi ?,bo jeśli tak to jak mogą go mieć skoro one raczej z definicji muszą być różne dla różnych zakupionych kompletów,jeśli nie to miałeś na myśli to sorki :D

Kozo
01-04-09, 15:04
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale czy chodzi Ci o końcówkę do zabezpieczenia przed kradzieżą felgi ?,bo jeśli tak to jak mogą go mieć skoro one raczej z definicji muszą być różne dla różnych zakupionych kompletów,jeśli nie to miałeś na myśli to sorki :D

mialem na mysli nasadki udarowe ktore sa na zewnatrz zabezpieczone plastikiem aby nie porysowac i wyszlifowac zaglebien na sruby w alusach - nawet nie wiedzieli ze cos takiego istnieje ?!? musialem to sobie kupic i daje im przed kazdym sciagnieciem jakiegokolwiek kola bo moje poprzednie (zreszta oryginalne ze sporta felgi) zalatwili wlasnie w ten sposob i wygladalo to tak jakby ktos papierem sciernym przejechal :( teraz "stormy" sa odkrecane tylko takim ustrojstwem i wygladaja jak nowe pomimo chyba ze ze 100 razy byly sciagane gdy poszukiwano zrodla stukow :)

http://www.allegro.pl/item593627261_nasadki_udarowe_do_alufelg_4szt_aluf elgi_fv_gw.html

Catalina
21-04-09, 13:37
Ubezpieczyciel nic nie wie póki co, ale wiem też, że są skłonni zaakceptować jeden kluczyk oryginalny i jeden nieoryginalny, więc to nie problem.
Tylko myślę, że dla siebie samej dobrze byłoby mieć jeden zapas:-)
Stąd moje pytanie: jak najtaniej dorobić taki kluczyk, może być z pilotem osobno. W ASO udają głupka, że muszę koniecznie kupić oryginalny, bo inaczej immobiliser nie będzie działał. Jest to prawda? A coś takiego, co jest na Allegro (http://www.allegro.pl/item602855977_honda_accord_civic_cr_v_element_kluc zyk_nowy.html)?

Ram
21-04-09, 14:08
Nie próbujcie kombinować w tej kwestii bo było mnóstwo niewypłaceń odszkodowania właśnie z tego powodu, nawet była sprawa w TVN turbo, facet stracił roczne audi A4 i przez to nie wypłacili mu odszkodowania z AC.

snowbll
22-04-09, 17:50
masz AC? jeśli tak to przeczytaj dokładnie "warunki" bo może uda się to podciągnąć pod polisę. Ja miałem zbliżony case w zeszłym roku kiedy swoje kluczyki rozjechałem quadem :) - cały koszt dorobienia i programowania pokryło mi AC.