PDA

Zobacz pełną wersję : pilna pomoc potrzebna...



s_misiek
06-04-09, 16:48
zerwala sie badz spadla linka od przedniej klapy i nie ma jak sie dostac do zamka...ktos rzerabial ten temat?

Sagi80
06-04-09, 18:08
zerwala sie badz spadla linka od przedniej klapy i nie ma jak sie dostac do zamka...ktos rzerabial ten temat?

Eee... ja u siebie w ogóle nie zaglądam pod maskę. Przecież np. Audi A2 było tak doskonałe, że w ogóle nie miało przedniej klapy otwieranej.

A tak poważnie - zostaje chyba ASSO.

buri
06-04-09, 19:46
raczej spadla sproboj rozebrac ten plastik wokol dzwigni otwierania maski albo poszukaj w okolicach tego uchwytu czy gdzies nie wisi niedaleko a swoja droga to jak kolega mowi --> aso i niech naprawia bo jak raz spadla to moze sie to powtorzyc

s_misiek
07-04-09, 09:32
zalatwione, na szczescie obeszlo sie bez ASO, faktycznie linka spadla...jedyne dojscie jest od dolu, po zdjeciu oslony silnika i lekkim poluzowaniu zderzaka...ale zeszlo mi z tym ze 2 godziny :)

cbr1100xx
07-04-09, 12:28
Możesz napisać jak ona spadła ????

s_misiek
07-04-09, 13:00
tam w zamku linka trzyma się na takich ząbkach i jak dobrze tam nie leży, tzn. zaczepi się niedokładnie lub w jakiś sposób poluzuje się to jest duże prawdopodobieństwo ze spadnie, można to wyczuć ze jest lekki luz na tej dźwigni od otwierania klapy...
moim zdaniem jest to dość poważny problem gdy już do czegoś takiego dojdzie, mam sedana z 2007 i moim zdaniem troszkę się z hondy nie popasali bo dojście jest fatalne do zamka (dopiero na kanale po poluzowaniu zderzaka i chłodnicy, przy pomocy śrubokręta można było dotrzeć do zamka...tak sobie myślę ze mam szczęście ze mnie to nie spotkało w trasie, np. potrzeba dolania płynu chłodniczego albo innych tego typu rzeczy...

mroziu
07-04-09, 18:52
Szczerze mówiąc oprócz dolania płynu do spryskiwaczy to nie widzę potrzeby zaglądania pod maskę :confused:

s_misiek
07-04-09, 20:03
ja mam nawyk po oplu ciągłego zaglądania pod maskę :D

s0seN
07-04-09, 20:24
mroziu czasem wypada stan oleju sprawdzic ;)

Kozo
07-04-09, 20:50
mroziu czasem wypada stan oleju sprawdzic ;)

szczególnie w i-ctdi bo mozna sie zdziwic ;)

s_misiek
07-04-09, 22:42
o i ciekawie się robi...:) czyli hondzie tez lubią łyknąć sobie oliwy?? :)

buri
07-04-09, 22:57
i-ctdi po palowaniu nie gardza dolewka
ja co 10kkm dolewam 1 litr ale to sie zdecydowanie w normie miesci
dla olewajacych temat jest kontrolka 'check engine oil' wiec nie ma sie co stresowac

mroziu
08-04-09, 01:12
Faktycznie przez pierwsze 5kkm mój żarł olej ale teraz nie bierze ani grama więc już nie zaglądam :) Ostatni raz sprawdzałem przy dolewaniu płynu do spryskiwaczy i wystarczy.