PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypienie (nie stuki) z przedniego zawieszenia



goncjusz
10-04-09, 23:40
Witam

Dziś po trasie zaczęło mi ewidentnie skrzypieć przednie zawieszenie, m.in. przy najeżdżaniu na "pijanych policjantów" oraz na nierówności, nawet średnie... Jest to bardzo nieprzyjemny i niepokojący odgłos. Do tej pory od czasu do czasu miałem tylko stuki, ale dziś po trasie dodatkowa atrakcja mnie spotkała :-). Czy ktoś już doświadczył czegoś takiego? Dodam, że nie wjechałem w żadną dziurę podczas dzisiejszej trasy... Umówiłem się na sprawdzenie zawieszenia, ale dopiero w czwartek mają wolny termin w ASO, a czeka mnie jeszcze jedna dłuższa trasa, czy powinienem się przejmować?

KRYTEK
11-04-09, 00:54
moze byc cos ze sprezynami jesli masz seryjne lubia pekac na koncówkach i w cale po aucie nie bedzie widac ze krzywo stoi miałem taki przypadek ,pekniete zwoje tra sie o siebie z tad te skrzypienie moze byc tak pozatym jesli to w twoim przypadku to mozna z tym jezdzic

rjanusz
11-04-09, 02:03
Dziś po trasie zaczęło mi ewidentnie skrzypieć przednie zawieszenie, m.in. przy najeżdżaniu na "pijanych policjantów" oraz na nierówności, nawet średnie...

Mialem bardzo podoba rzecz. Skrzypienie uwidacznialo sie po deszczu i wystepowalo na spiacych policjantach - przy malych predkosciach i duzych skokach zawieszenia. W ASO wymienili mi jakies gumowe elementy sasiadujace z amortyzatorami (nie pamietam dokladnie, czy byly to odbojniki, czy cos innego). Znali juz temat, mechanik jak tylko wsiadl do auta, od razu wiedzial, jakie czesci zamawiac.

ryszard.m
11-04-09, 20:26
Właśnie od kilku dni mam podobne objawy, z tym że odgłosy skrzypienia dochodzą nie tylko z przedniego ale i z tylnego zawieszenia.

goncjusz
12-04-09, 00:45
udało mi się jeszcze dziś załapać na sprawdzenie tego w ASO, okazało się, że odpadł z lewego koła odbojnik i amortyzator do wymiany, na szczęście wszystko na gwarancji, tylko muszę czekać na części... Ciekaw jestem czy to normalne, czy miałem po prostu pecha? najważniejsze, że wg nich mogę z tym jeździć i nic złego się nie stanie :) to jest wersja, którą usłyszałem w ASO a Wy co o tym sądzicie? Wesołych

Kozo
12-04-09, 07:59
udało mi się jeszcze dziś załapać na sprawdzenie tego w ASO, okazało się, że odpadł z lewego koła odbojnik i amortyzator do wymiany, na szczęście wszystko na gwarancji, tylko muszę czekać na części... Ciekaw jestem czy to normalne, czy miałem po prostu pecha? najważniejsze, że wg nich mogę z tym jeździć i nic złego się nie stanie :) to jest wersja, którą usłyszałem w ASO a Wy co o tym sądzicie? Wesołych

a miales na kampanii wymieniane odbojniki? czy to dopiero pierwszy raz?

goncjusz
12-04-09, 23:39
pierwszy raz, nikt mnie wczesniej nie wzywal, auto mam od 02/2008

civic FD
16-04-09, 19:34
Witam mam podobny problem, od jakiegoś czasu w mojej Hondzie civic sedan z 2007r słychać bardzo nieprzyjemne skrzypienie przedniego zawieszenia.
Najpierw udałem się do znajomego mechanika powiedział mi że jakaś gumowa poduszka zsuneła się z amortyzatora i dlatego skrzypi i żebym udał się z tym do serwisu, kiedy dotarłem już do serwisu tam stwierdzili wade jakichś łożysk w przednim zawieszeniu powiedzieli mi że można z tym spokojnie jezdzić a wszystko zostanie wymienione na gwarancji niewiem sam co o tym myśleć bo czekam na części już około 1 miesiąc i 3 tygodnie i za każdym razem kiedy tam dzwonie mowią mi że pamiętają o tym a częsci są już zamowione tylko niema ich na magazynie i na nie czekają ale nikt niejest w stanie mi powiedzieć kiedy będą troche się tym martwie dlatego prosze o jakąś rade.

zyga502
16-04-09, 21:06
Witam mam podobny problem, od jakiegoś czasu w mojej Hondzie civic sedan z 2007r słychać bardzo nieprzyjemne skrzypienie przedniego zawieszenia.
Najpierw udałem się do znajomego mechanika powiedział mi że jakaś gumowa poduszka zsuneła się z amortyzatora i dlatego skrzypi i żebym udał się z tym do serwisu, kiedy dotarłem już do serwisu tam stwierdzili wade jakichś łożysk w przednim zawieszeniu powiedzieli mi że można z tym spokojnie jezdzić a wszystko zostanie wymienione na gwarancji niewiem sam co o tym myśleć bo czekam na części już około 1 miesiąc i 3 tygodnie i za każdym razem kiedy tam dzwonie mowią mi że pamiętają o tym a częsci są już zamowione tylko niema ich na magazynie i na nie czekają ale nikt niejest w stanie mi powiedzieć kiedy będą troche się tym martwie dlatego prosze o jakąś rade.

kurcze mam takie auto z 06.07r,przejechałem nim 42tys km i nie mam czegoś takiego o czym piszesz,a auto jeździ po w-wie,po trasie na mrągowo ,na śląsk

semri
16-04-09, 21:51
łożyska mcphersona. jeździłem tak 2 miesiące i dopiero pojechałem do serwisu. Na wymianę czekałem ok 2 tygodni. Można jeździć, z trasy nie wypadniesz przez to.

Dobi
17-04-09, 06:58
Też tak mam. Niestety dopadło mnie to samo już drugi raz poprzednia wymiana starczyła jak jakieś 30kkm, zaczęło skrzypieć ponownie tym razem przy skręcaniu.
W serwisie przesmarowali i na razie jest cisza, też czekam na części. Przy okazji okazało się że przednie amortyzatory też przydało by się wymienić, bo zaczynają się "pocić".

goncjusz
01-05-09, 00:28
Na początku wątku pisałem o skrzypieniu, ostatecznie wymienili mi jeden !!!! amortyzator przedni lewy i dwa odbojniki. Przebieg 28000 km, zastanawiam się czy Honda Poland nie przesadziła żałując prawego amortyzatora, bo w tej chwili na jednej osi mam jeden amortyzator nówka, a drugi już lekko używany a co za tym idzie, biorąc pod uwagę nasze drogi, zapewne lekko wybity...Co o tym sądzicie, czy jest sens domagać się od HP wymiany również drugiego czy nie mam co próbować? Czy w ogóle jest bezpiecznie jeździć na dwóch różnych amortyzatorach na jednej ośce?

Pik
01-05-09, 18:27
Wjedz na sciezke diagnostyczna, tam jest testowanie amortyzatorow, mozna sobie zazyczyc nawet wydruk wykresow dla kazdego amorka. Jesli roznica parametrow lewego i prawego amortyzatora jest istotna, to mozesz probowac czegos dochodzic. Jesli jest OK, to swoje domniemania schowasz do kieszeni.

krzyniak
11-04-11, 20:28
Stukanie w przednim zawieszeniu i "chrobotanie" w czasie parkowania
Witam! Jakiś czas temu pozbyłem się stuków w tylnym zawieszeniu (wymieniono amortyzatory i górne mocowania, jest na razie ok.- na jak długo?), a tu kolejna "wisienka". Zaczęło stukać ("klikać") w przednim zawieszeniu. Lewe koło wpadając w poprzeczne nierówności (niekoniecznie głębokie) - stuk (klik), prawe koło w dziurę, nierówność - (stuk) klik. Dodatkowo przy najeżdżaniu na "policjantów" na wysokości górnego mocowania lewego amortyzatora - "chrup, chrup", jakby ocieranie gumy o blachę. Podobny odgłos, czyli "chrupanie" (ocieranie gumy o blachę), słychać przy skręcaniu kierownicy w maksymalne położenia (w lewo, w prawo) w czasie wolnej jazdy np. przy parkowaniu. "Chrupanie" to wyraźnie słychać na wysokości górnych mocowań prawego i lewego amortyzatora. Co ciekawe "chrupania" te ustępują gdy, silnym strumieniem wody wypłuczę, od strony nadkola, miejsce gdzie odbojnik łączy się z amortyzatorem. No ale wiecznie płukać te miejsca, to paranoja. Ręce opadają. Proszę o sugestie. [ B][/B]

TeeS1975
11-04-11, 20:54
prawdopodobnie łożysko, mocowania górnego, amortyzatora

nonamePL
23-04-11, 22:53
Stukanie w przednim zawieszeniu i "chrobotanie" w czasie parkowania
Witam! Jakiś czas temu pozbyłem się stuków w tylnym zawieszeniu (wymieniono amortyzatory i górne mocowania, jest na razie ok.- na jak długo?), a tu kolejna "wisienka". Zaczęło stukać ("klikać") w przednim zawieszeniu. Lewe koło wpadając w poprzeczne nierówności (niekoniecznie głębokie) - stuk (klik), prawe koło w dziurę, nierówność - (stuk) klik. Dodatkowo przy najeżdżaniu na "policjantów" na wysokości górnego mocowania lewego amortyzatora - "chrup, chrup", jakby ocieranie gumy o blachę. Podobny odgłos, czyli "chrupanie" (ocieranie gumy o blachę), słychać przy skręcaniu kierownicy w maksymalne położenia (w lewo, w prawo) w czasie wolnej jazdy np. przy parkowaniu. "Chrupanie" to wyraźnie słychać na wysokości górnych mocowań prawego i lewego amortyzatora. Co ciekawe "chrupania" te ustępują gdy, silnym strumieniem wody wypłuczę, od strony nadkola, miejsce gdzie odbojnik łączy się z amortyzatorem. No ale wiecznie płukać te miejsca, to paranoja. Ręce opadają. Proszę o sugestie. [ B][/B]

Ja mam podobny problem. W aso Arie próbowali mnie naciągnąć na wymianę gniazda sprężyny (koszt około 600 zł) co g... by dało. Najlepsze jest to, że przyjechałem do nich i z góry powiedziałem gdzie leży problem. Oczywiście nikt tego nie sprawdził a co ważniejsze nie przyznał się do usterki. A uściślając jakiś czas temu dostałem namiary na http://autozagadki.pl/ - właściciel przez wiele lat pracował w serwisie w Hondzie na Okęciu więc doskonale zna się na naszych autkach :) Jak tylko wjechałem od razu stwierdził, że problem leży w rdzewiejących amorkach. Podobno wypuszczono wadliwą serię i w trakcie gwarancji honda łaskawie wymieniała amorki - ale po gwarancji panowie z Aries nawet nie raczyli spojrzeć ...
Zrezygnowany wróciłem do autozagadki - po podniesieniu autka i osłon amortyzatora moim oczom ukazały się dwie plamki na lewym i jedna większa na prawym amortyzatorze - zalążki rdzy. W trakcie poruszania kierownicą osłonki amorków ocierają o pordzewiałe elementy wydając nieznośny i dokuczliwy dźwięk - sam bylem w szoku, że takie badziewie a tak hałasuje.
Przesmarowaliśmy rdzawe punkty smarem - miesiąc ciszy ale powoli znowu się zaczyna ...
Zastanawiam się czy nie skrobnąć jednak maila do Hondy Polska (od razu zjadę naciągaczy z Aries - niestety nie tylko tym sobie u mnie zasłużyli).

TRAFO
13-05-11, 21:24
W mojej 5D z 2006 też skrzypiało z przodu po stronie kierowcy, najczęściej przy ostrym wchodzeniu w zakręt w prawo, jak auto odchylało się w lewo. Teraz, przy wymianie opon zauważyłem coś takiego:


http://trafo.strefa.pl/honda/odbojnik/odbojnik.jpg

Ewidentnie odbojnik wypadł z gniazda. Nie widać tego było jak auto stało na kolach, ale jak podniosłem go na podnośniku to wyszło co i jak. Jestem drugim właścicielem auta a z tego co się dowiedziałem pierwszy nic z tym wczesnej nie robił.
Włożyć odbojnik do gniazda to żaden problem wystarczy ok. 3 min zabawy. Po włożeniu wszystkie odgłosy znikły.
A jak następnym razem wypadnie to pewnie podkleję jakimś super glutem….

kasiora96
14-05-11, 18:58
TRAFO miałem to samo i też z poczatku wkładałem odboje w gniazdo ale ile można wiec wymieniłem na nowe i mam spokój te nowsze są troche inne wiec nie wypadają jak te stare.

TRAFO
14-05-11, 20:32
To zobaczę, jak podklejenie nic nie da to pewnie też wymienię. Auto niestety nie jest na gwarancji, więc jak mi serwis wyskoczy z nie wiadomo jaką ceną to zostanie pogłośnienie radia :)

kasiora96
15-05-11, 18:31
No w ASO cena jest zaporowa jakieś 500zł. Ale można to zrobić gdzie indziej.

TRAFO
16-05-11, 06:24
A co konkretnie zmieniałeś? Sam odbojnik, górne mocowanie czy amortyzator?

kasiora96
16-05-11, 21:46
Zmieniałem sam odbojnik.

seb101
17-05-11, 23:36
kasiora96, a mozesz ewentualnie napisac gdzie udalo sie Tobie wymienic odbojniki poza Aso i ile taka usluga kosztowala? jaka czesc z tego to byly same odbojniki, gdzie je ewentualnie kupiles?
Zaczelo wlasnie chrupac u mnie 90kkm, samochod juz dawno po gwarancji, niestety :/

mroziu
18-05-11, 18:45
Ja miałem podobne objawy jak wy, czyli skrzypienie (ale takie chamskie jak stara furmanka) przy przejeżdżaniu przez leżących policjantów oraz czasu do czasu pojedyncze stuknięcie (dość głośne) kiedy samochód był złożony w zakręcie a zawieszenie musiało korygować nierówność nawierzchni.

ASO stwierdziło, że do wymiany górne mocowania przednich amortyzatorów. Dzisiaj wymienione i cisza jak makiem zasiał. Sam nie wiem jak się mogłem tak długo z tym męczyć, bo moim zdaniem ta usterka była w zawieszeniu od momentu zakupu, tylko stopniowo coraz bardziej się nasilała.

Jak miło w końcu wpadać sobie w zakręty i wiedzieć, że nic Ci nie puknie, stuknie ;)

kasiora96
18-05-11, 19:37
seb101, odbojniki możesz kupić w ASO cena około 90zł. szt 1. A wymieniłem w zwykłym warsztacie cena zależy od danego warsztatu. Ale jak zapytałem o cene ewentualnej wymiany w ASO to wszystko razem wyszło im jakieś 500zł.

Ezrael
19-05-11, 14:00
U mnie skrzypialo zwieszenie z przodu jak samochod sie "bujal" na nierownosciach. W ASO posmarowali jakies ograniczniki przy zawieszeniu z przodu i jest git.

citizen
21-09-11, 06:48
Pozdrawiam. Mam podobny problem. przy skręcaniu kierownicą u mnie skrzypy jak by guma o metal. Już sprawdziłem wszystko i za cho.. nie mogę lokalizować to skrzypienie. Odbojniky ok, Tłumiki ok, mocowanie amortyzatora ok, już chyba wszystko wypsikałem wd40 i tak nic nie pomogło. Podniosłem samochód na 2 lewarkach i w tedy nic nie skrzypy lub minimalnie. sprężyny też nie skrzypią .nic nie stuka tylko skrzypy. Już przeczytałem prawie wszystkie fora o civicach i spróbowałem prawie wszystko i nic nie zadziałało:( Chyba będę musiał jechać do hondy bo nawet w warsztacie facet nie dał rady.Tak mi się wydaje ze to wychodzi jakby z środka kolumny. no tam nie ma nic gumowego.(widziałem to rozebrane u innej hondy). Z góry dziękuje za wszystkie pomysły.

apx
22-09-11, 12:18
no wiec mam ten sam problem troche irytujace szczegolnie w cieple dni ( jak pada to to ucicha) pojechalem z tym do aso wytlumaczyli ze prawdopodbnie lozyska mcpersona laczace amortyzatory ( labo laczniki amortyzatorow ) w jakis sposob tra o odboje ale ile z tego prawdy to nie wiem , koszt wymianty tego to okolo 900 pln dalem sobie spokoj z tym jak z wieloma innymi sprawami w hondzie. widzialem na forum gdzies zer ktos winil kolumne kierownicy ale wg mnie to nie to

damiandw3
01-11-11, 09:49
Pozdrawiam. Mam podobny problem. przy skręcaniu kierownicą u mnie skrzypy jak by guma o metal. Już sprawdziłem wszystko i za cho.. nie mogę lokalizować to skrzypienie. Odbojniky ok, Tłumiki ok, mocowanie amortyzatora ok, już chyba wszystko wypsikałem wd40 i tak nic nie pomogło. Podniosłem samochód na 2 lewarkach i w tedy nic nie skrzypy lub minimalnie. sprężyny też nie skrzypią .nic nie stuka tylko skrzypy. Już przeczytałem prawie wszystkie fora o civicach i spróbowałem prawie wszystko i nic nie zadziałało:( Chyba będę musiał jechać do hondy bo nawet w warsztacie facet nie dał rady.Tak mi się wydaje ze to wychodzi jakby z środka kolumny. no tam nie ma nic gumowego.(widziałem to rozebrane u innej hondy). Z góry dziękuje za wszystkie pomysły.

Witam . Spróbuj wyczyścić , przesmarować i dokręcić górne mocowanie amortyzatora . W tym celu otworzyć przednią klapę , zdjąć zaślepkę nad mocowaniem amortyzatora i przesmarować . Miałem ten sam problem , pojechałem do ASO i widziałem co zrobili - teraz nie skrzypi . Został mi jeszcze jeden denerwujący problem stuki przedniego zawieszenia przy małych poprzecznych nierównościach . W najbliższym czasie pojadę na wymianę opon na zimowe i wtedy chciałbym to sprawdzić , jeżeli macie jakieś propozycje co może powodować takie stuki to czekam na informację . Z góry DZIĘKUJĘ

bialyspecjal
01-11-11, 10:13
co do tego skrzypienia w zawiechu to moze tez byc wypracowana koncowka na wachaczu dolnym-przy kole juz,ona jest otulona guma wiec jak chcesz uciszyc to strzykawak,igla i olej jakis tam podaj. ale lepiej wymienic-cos chyba kolo 100(nie pamietam bo to tacie sie w naszym pierwszym civicu stalo). ale radze wymienic bo jak wyskoczy to lepiej dziala jak najlepsze hamulce-dobrze ze jechalem juz pod domem i na 1 bo pewny by mnie wyrwalo z drogi jak zablokowala kolo gdy wypadla.

tynciu88
25-11-11, 14:12
Ostatnio gdy zrobiło się troszke chłodniej podczas kręcenia kierownicą z prędkością do ok.10km/h słychac takie skrzypienie. Dziwne jest to gdy jest cieplej albo po myciu tego zjawiska wogóle nie ma chociaż zdarza sie nawet jak jest mocno zimno toi tez jest cisza. Taka dziwna sprawa. To odbojnik czy może łożyska??

costar
25-11-11, 14:15
mam to samo czasem skrzypi czasem puka generalnie denerwuje ,we wtorek rozbieram kolumnę i ogarnę temat dam znać co dokładnie trzeba zrobić żeby było tip top

tynciu88
25-11-11, 14:18
Ale jakoś mnie to zbytnio nie denerwuje bo rzadko mam te dolegliwości. Jak już są to muza troszke głosniej i jazda.

incognito
25-11-11, 17:44
u mnie również czasami przy małych prędkościach przy kręceniu kierownicą słychać takie skrzypienie. według mnie taki dźwięk wydaje jakaś guma.

prz3mo
25-11-11, 18:55
U mnie też skrzypi przy kręceniu kierą na parkingu, ale nie mam zamiaru się takimi bzdurami przejmować :)

jockow
25-11-11, 22:42
Ostatnio gdy zrobiło się troszke chłodniej podczas kręcenia kierownicą z prędkością do ok.10km/h słychac takie skrzypienie. Dziwne jest to gdy jest cieplej albo po myciu tego zjawiska wogóle nie ma chociaż zdarza sie nawet jak jest mocno zimno toi tez jest cisza. Taka dziwna sprawa. To odbojnik czy może łożyska??

Witam ,to o czym piszesz to raczej łożysko pod macpersonem jak wyschnie to skrzypi czy lekko terkocze (jak kto chce niech to nazywa ) mój mechanik powiedział żeby się tym nie przejmować i jezdzić do puki przy skręcie nie będzie głośniej strzelać.Przy wymianie na pewno trzeba je mocno nasmarować,bo smar się wytarł i stąd te dzwięki a jak popada albo po myjni tego nie ma.

tynciu88
26-11-11, 15:05
Jeśli chodzi o wymianę łożyska górnego mocowania amortyzatora to dużo jest roboty przy tej operacji?? Bo w intercarsie jest takowe łożysko SKF VKD 75007 T i kosztuje 168pln za komplet, ale jak się dobrze poszuka to można znaleźc za 120-130pln.

jockow
26-11-11, 17:16
Dużo nie dużo ale zawieszenie musisz rozpinać amory wyjmować a na koniec zbieżność zrobić więc trochę roboty albo kasy trzeba włożyć,Dlatego ja na razie z tym dałem spokój poczekam aż będzie to już konieczne.

jawi
26-11-11, 18:41
Skrzypialo mi również, na szczęście miałem jeszcze gwarancję. Wymienili dwa przednie amortyzatory. Teraz jest OK

tynciu88
28-11-11, 17:00
A może problem tkwi w tym co napisał kolega noname odnośnie rdzy na amorkach. Może to nie jest problem łożysk. Bo dźwięk skrzypienia nasilałby się, a u mnie tak nie jest. W sumie to po ostatnim deszczu to nastała cisza. Może UFO lubi deszczową pogodę i wtedy nic nie skrzypi:) bo w końcu auto jest z Anglii.

Player
29-11-11, 07:21
Witajcie
Objawy: przy manewrach np: na parkingu skrzypienie-tak jak metal trze o gumę.
Diagnoza w ASO - odboje na amorach do wymiany
Pojechałem na wyminę- ale podczas zdejmowania amortyzatorów(przód) okazało się , że widać ślady rdzy- powiedzieli mi , że wymienią mi na nowe
dodatkowo wymienią mi także amortyzatory z tyłu ale powodu nie podali(soś stukało)-
Dobrze , że mam na gwarancji- jestem zadowolony generalnie z mojego ASO.
PS. Czy wymieniał ktoś na gw. siłowniki tylniej klapy??
pozdr.

TeeS1975
29-11-11, 08:55
A które to ASO takie chętne do wymieniania wszystkiego, może się przyda :)

costar
30-11-11, 08:06
Ok więc tak kolumna rozebrana co się okazuję wadliwe wcale nie są górne mocowania amortyzatora jedynie to co wymaga wymiany to odboje - honda obecnie wypuściła już chyba 4-tą serie tego gumowego dziadostwa , siedzą i wchodzą o wiele ciaśniej niż poprzednie. wszystkie stuki puki skrzypienia ucichły polecam to zrobić koszt bardzo niewielki.

tynciu88
30-11-11, 09:54
Ok więc tak kolumna rozebrana co się okazuję wadliwe wcale nie są górne mocowania amortyzatora jedynie to co wymaga wymiany to odboje - honda obecnie wypuściła już chyba 4-tą serie tego gumowego dziadostwa , siedzą i wchodzą o wiele ciaśniej niż poprzednie. wszystkie stuki puki skrzypienia ucichły polecam to zrobić koszt bardzo niewielki.

A te odboje to w ASO Pan kupował?? Jeśli tak to ile kosztują?? Bo w inter carsie są jakieś tam odboje za 110pln firmy maruichi czy coś w tym stylu

Player
30-11-11, 10:19
tees1975 "A które to ASO takie chętne do wymieniania wszystkiego, może się przyda "
- Autogaleria w Płocku- bardzo fajne ASO- chłopaki dają radę
wymina przednich ze wzgledu na rdzę to ponoć normalka- na te amory chyba była kiedyś jakaś akcja Hondy
amory z tyłu nie wiem czy nie ciekły(styłu miałem głośno)-zapytam jak pojadę na wymiankę
ciekawy jestem jakie zamontują- czy wymienia na takie same:)
pozdrowienia

costar
30-11-11, 10:41
A te odboje to w ASO Pan kupował?? Jeśli tak to ile kosztują?? Bo w inter carsie są jakieś tam odboje za 110pln firmy maruichi czy coś w tym stylu

Polecam zdecydowanie tylko odboje oryginalne z ASO a nie żadne zamienniki tym bardziej że jak pisałem honda puściła już naprawde dobre odboje!

P.s Czy wy wszystko zawsze robicie w ASO????? why???


wymina przednich ze wzgledu na rdzę to ponoć normalka- na te amory chyba była kiedyś jakaś akcja Hondy
rdza? hmm pierwsze słyszę - ja rozbierałem do wymiany nic się tam nie działo.

TeeS1975
30-11-11, 11:19
P.s Czy wy wszystko zawsze robicie w ASO????? why???
jak ktoś ma auto na gwarancji to korzysta :)

costar
30-11-11, 11:33
jak ktoś ma auto na gwarancji to korzysta

fakt to ma sens ,tylko widzę że tu chyba wszyscy mają bardzo świeże autka :))) tylko moje jakieś stare z 2007 roku hehe

Czajka
30-11-11, 11:46
Odstawiłem wczoraj auto na przeglad, okazuje sie, że pękła manszeta i przegub sie wyjebał. koszt przegubu 940zl :D
Teraz moje pytanie, czy nie powinni mi tego zrobić na gwarancji?

edit:

Zadzwoniłem do serwisu w krk, powiedziano mi, że jeżeli nie jest to uszkodzenie mechaniczne to wymina manszety i przegubu podlega wymianie na gwarancji!
Tak więc walcze o swoje :)

edit2:

Wymienione na gwarancji będzie a do tego mocowanie górnego amortyzatora coś "trzeszczy" i też bedzie zrobione.

Oprócz tego zrobiony normalny przegląd przy 40tys.

Olej, filtr oleju, nabita klima, nabity olej do sprezarki klimy, caly uklad wyczyszczony i odgrzybiony, filtr pyłkowy wymieniony, itp = 840zl :)

tynciu88
30-11-11, 14:17
fakt to ma sens ,tylko widzę że tu chyba wszyscy mają bardzo świeże autka :))) tylko moje jakieś stare z 2007 roku hehe

No moje jest z 2006r. i nie narzekam. Jeżdże od roku i narazie wymieniłem jedną żaróweczkę i tylne klocki. Więc jestem bardzo zadowolony z autka. A w ASO robię przeglądy, ale wszystkie materiały sam kupuję.

costar
30-11-11, 14:25
Odstawiłem wczoraj auto na przeglad, okazuje sie, że pękła manszeta i przegub sie wyjebał. koszt przegubu 940zl
Teraz moje pytanie, czy nie powinni mi tego zrobić na gwarancji? łooł co ty zrobiłeś że poleciał ci przegub???? musiałeś naprawde w coś przywalić

Czajka
30-11-11, 15:57
Tak jak napisałem pękła manszeta. Pan na serwisie powiedział, że nie często ale zdarza się i nie jest to uszkodzenie mechaniczne!
Wyleciał smar, dostał się brud, piach, woda itp. i przegub do wymiany.

cebu
05-12-11, 16:12
Pytanie do wszystkich, którzy mieli wymienione amortyzatory przednie na gwarancji: czy zrobiono Wam przy okazji geometrię?
Ja zgłosiłem stuki/skrzypienie na przeglądzie po 3 latach, czyli w zasadzie po gwarancji. Zaproponowano mi jednak gwarancyjną wymianę 2 amortyzatorów, więc nie wypadało odmówić. Ale z tego co się dowiedziałem, geometrii przy okazji nie robią...
Jak to u Was wyglądało?

Pzdr.

Sagi80
05-12-11, 16:57
Pytanie do wszystkich, którzy mieli wymienione amortyzatory przednie na gwarancji: czy zrobiono Wam przy okazji geometrię?
Ja zgłosiłem stuki/skrzypienie na przeglądzie po 3 latach, czyli w zasadzie po gwarancji. Zaproponowano mi jednak gwarancyjną wymianę 2 amortyzatorów, więc nie wypadało odmówić. Ale z tego co się dowiedziałem, geometrii przy okazji nie robią...
Jak to u Was wyglądało?

Pzdr.

Mam tutaj trochę doświadczenia bo na gwarancji dwukrotnie wymieniano mi amortyzatory z przodu...

Więc w AriesMotor Warszawa po wymianie amortyzatorów odebrałem samochód i okazało się że ma skrzywioną kierownicę... Po tym jak zawróciłem i spytałem czy robili geometrię, powiedzieli że nie i faktycznie powinni zrobić. Następne kilka godzin ustawiali geometrię - i wyszło idealnie.

Gorzej było w AutoWest w Warszawie. Po pierwsze powiedzieli że nie jest to standard - jeśli chcę to mogą odbyć jazdę próbną przed - i jeśli wszystko jest w porządku to po wymianie również odbywają jazdę próbną - jeśli będzie coś nie tak to dopiero wówczas ustawią. Po drugie zakwalifikowano mi do wymiany dwa amortyzatory. Dostałem na to papier i potwierdzenie. Jakie było moje zdziwienie, gdy później odkryłem, że wymieniono mi tylko jeden... a tego się po serwisie Hondy nie spodziewałem. Nigdy więcej tam nie pojadę.

cebu
06-12-11, 09:48
Gorzej było w AutoWest w Warszawie. Po pierwsze powiedzieli że nie jest to standard - jeśli chcę to mogą odbyć jazdę próbną przed - i jeśli wszystko jest w porządku to po wymianie również odbywają jazdę próbną - jeśli będzie coś nie tak to dopiero wówczas ustawią.

No i ja byłem właśnie w AutoWest... Geometrii nie zrobili, ale na pierwszy rzut oka rzeczywiście nie wygląda, żeby coś było nie tak.. Tylko z drugiej strony geometrii to na oko ja nie zweryfikuję.
We wszystkich poprzednich autach podczas wymiany amortyzatorów była korygowana geometria. Tutaj się dowiedziałem, że "ten model nie potrzebuje sprawdzania geometrii po wymianie"... Pewnie HP nie płaci serwisom za wykonanie tej czynności, więc jej nie robią.

costar
06-12-11, 10:36
Gorzej było w AutoWest w Warszawie. Po pierwsze powiedzieli że nie jest to standard - jeśli chcę to mogą odbyć jazdę próbną przed - i jeśli wszystko jest w porządku to po wymianie również odbywają jazdę próbną - jeśli będzie coś nie tak to dopiero wówczas ustawią. Po drugie zakwalifikowano mi do wymiany dwa amortyzatory. Dostałem na to papier i potwierdzenie. Jakie było moje zdziwienie, gdy później odkryłem, że wymieniono mi tylko jeden... a tego się po serwisie Hondy nie spodziewałem. Nigdy więcej tam nie pojadę. to co piszesz to po poprostu jakaś kpina i skandal!!! Jak wogóle mogli zadać takie pytanie "jak coś będzie nei tak to ustawimy geometrie!!!" fak przecież to oczywista sprawa że po rozpięciu zawiasu na części pierwsze i wymianach części wszystkie ustawienia zawieszenia są nijakie- model nie potrzebuje sprawdzenia geometrii po wymianie- gdybym coś takiego usłyszał w ASO kazałbym zwolnić tego mądrale!!! WŁAŚNIE DLATEGO NIE JEŹDZE DO ASO !!!! p.s też jestem z WWa:)

Camellia Racing
11-07-12, 15:08
A gdzie robisz auto w takim razie? Jeśli po złożeniu kierownica jest prosto i auto nie ucieka to po co grzebać? Co innego, że oni powinni to sprawdzić czy jest ok żebyś ty już nie wracał z pretensjami...

butler.gdansk
11-07-12, 15:18
A gdzie robisz auto w takim razie? Jeśli po złożeniu kierownica jest prosto i auto nie ucieka to po co grzebać? Co innego, że oni powinni to sprawdzić czy jest ok żebyś ty już nie wracał z pretensjami...

Na przykład po to by opony normalnie się zużywały. Mam kumpla Golfiarza i robili mu coś przy zawieszeniu. Auto jeździło normalnie, nie znosiło itp. Jakież było jego zdziwienie gdy po przejechaniu około 20000km prawie nowe opony poszły na śmietnik bo bieżnik na jednej krawędzi (nie pamiętam czy zew. czy wew.) był tak zużyty że druty było widać.

Camellia Racing
11-07-12, 15:45
1. mówimy o Hondzie nie o jakimś golfie sprzed 20 lat
2. Nie sprawdziłem dokładnie ale raczej te auta nie były modzone tak, żeby amorki wpłynęły na takie zużycie o jakim mówisz.
3. Może kolega kupił nowe opony ale mówią że ma nowe myślał, że to nowość na jego aucie, gdzie w gruncie rzeczy były używane?
4. Zwróć uwagę, że mowa była bodajże o seri zawieszeniu w tym seria amorki.

Tak więc o czym my mówimy?

Btw powiedz koledze z golfa, że palenie gumy po mieście nie jest już modne. Zaoszczędzi na oponach :)

butler.gdansk
11-07-12, 16:14
1. mówimy o Hondzie nie o jakimś golfie sprzed 20 lat
2. Nie sprawdziłem dokładnie ale raczej te auta nie były modzone tak, żeby amorki wpłynęły na takie zużycie o jakim mówisz.
3. Może kolega kupił nowe opony ale mówią że ma nowe myślał, że to nowość na jego aucie, gdzie w gruncie rzeczy były używane?
4. Zwróć uwagę, że mowa była bodajże o seri zawieszeniu w tym seria amorki.

Tak więc o czym my mówimy?

Btw powiedz koledze z golfa, że palenie gumy po mieście nie jest już modne. Zaoszczędzi na oponach :)

1. Golf młodszy od mojego Civica 2007
2. Najwidoczniej słabo sprawdzałeś
3. Żartujesz sobie czy co? Opony NOWE, znaczy nieużywane. Zresztą kupował je w tym samym miejscu co ja.
4. Seryjne zawieszenie

A mówimy to o wpływie nieskorygowanej geometrii kół (pomijam to z jakiego powodu) na właściwości jezdne.
Dodałem od siebie że można nie czuć błędnej geometrii na kołach a symptomy usterki pojawią się pod postacią nienormalnego zużycia opon.

Palenie gum.... haha... dobre. Ale chyba pochodzimy z różnych środowisk. Mając dwójkę dzieci na pokładzie raczej gum się nie pali.

Camellia Racing
11-07-12, 23:56
Spoko, nie ma co się kłócić, jak dla mnie możecie i na zimówkach latem jeździć i co pół roku zmieniać opony na nówki. Jeździłem dość mocno obniżonym civiciem robiąc rocznie 40-50 kkm rocznie i nie płakałem z oponami a kąty miałem większe niż przy OEM amorkach i sprężynach i grzebałem przy zawieszeniu. Chcesz to Ci nawet zrobię fotkę opon bo jeszcze leżą w graciarni i żadnych drutów nie ma. Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

butler.gdansk
12-07-12, 07:46
Spoko, nie ma co się kłócić, jak dla mnie możecie i na zimówkach latem jeździć i co pół roku zmieniać opony na nówki. Jeździłem dość mocno obniżonym civiciem robiąc rocznie 40-50 kkm rocznie i nie płakałem z oponami a kąty miałem większe niż przy OEM amorkach i sprężynach i grzebałem przy zawieszeniu. Chcesz to Ci nawet zrobię fotkę opon bo jeszcze leżą w graciarni i żadnych drutów nie ma. Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.
Przyznam że trochę przerysowałem z tymi wystającymi drutami (jakby nie wiem ile ich było), ale fakt jest taki że widziałem te zniszczone opony. Obie wyglądały podobnie, a jedna z nich miała przetarcie wielkości 1cm2 i widać było strukturę druta. Auto pojechało na korekcję geometrii gdzie diagnosta wyrażał zdziwienie że auto nie ściągało bo korekta była znaczna. Ty robisz modyfikacje i wyrażasz ekspresję że wszystko Ci gra mimo zmian ustawień zawieszenia, a ja mówię o problemach związanych z błędną geometrią i skutkami gdy jest niewykonana kiedy trzeba lub wykonana źle. Chyba wychodzimy z dwóch kompletnie różnych założeń stąd te różnice zdań. Po to jest to forum żeby się podzielić informacjami które pomóc mogą w rozwiązaniu problemów.

Camellia Racing
12-07-12, 07:55
Tu się zgadzam. To do czego miałem uwagi to to że wymiana amorka w stosunkowo bardzo młodym aucie bez modyfikacji nie doprowadzi to ekstremalnego zużycia o którym wspomniałeś w golfie.
Wygląda na to, że wypowiedziałeś się generalizując suche fakty a ja je mierzyłem do wcześniej wspomnianego pacjenta :)

a że jest rano
to Miłego dnia :)

buri
18-07-12, 14:17
moim zdaniem powinni sprawdzic czy jest ok po wymianie i jak cos nie gra to ustawic. ja zmienialem u siebie amortyzatory sam i nie ustawialem geometrii bo nie sciaga mi auta, opony zuzywaja sie rownomiernie, wszystko jest jak bylo a juz ponad 20kkm od wymiany zrobione.

tynciu88
26-08-12, 18:11
Te skrzypienie podczas kręcenia kierownicą jadąc z małą prędkością tj.ok 2-8km/h lub na postoju to na pewno łożysko górnego mocowania amortyzatora?? Czasem te skrzypienie jest przez kilka dni a czasem nie ma. Kiedyś zależało to od pogody a teraz już praktycznie cały czas. Ale tylko podczas skręcania w prawo. Jeśli byłoby to łożysko to ta operacja wymiany jest trudna?? A może to skrzypi przy drążkach?? Bo ogólnie zaczyna mnie to denerwowac.pozdr

butler.gdansk
26-08-12, 18:33
Ja bym kombinował najpierw z odbojami na amorach. Przerabiałem ten temat i to częsta przypadłość naszych autek. Skrzypienie jakby gumy o metal. Koszt trochę ponad 200zł za parę + wymiana. Od tamtej pory zero skrzypienia, choć w warsztacie w którym to zleciłem kręcili głowami że to pewnie nie to i naciagali mnie żebym wymienił właśnie łożysko.

tynciu88
26-08-12, 18:47
Odboje też brałem pod uwagę. A gdzie je najlepiej kupic?? W intercarsie jest takie cos http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1
Bedzie to pasowało bo ogólnie nie ma zdjecia

butler.gdansk
26-08-12, 19:12
Ja w ASO zamawiałem i taką opcję mogę polecić.

tynciu88
26-08-12, 21:56
W haparts mają chłopaki odboje za 89zł za sztuke. Ale znalazłem cos takiego http://www.autosklepbydgoszcz.pl/katalog/a_a_45_5498_27334/0/35574/___%28_-___KM%29/Amortyzacja_pojazdu/Elementy_kolumny_Os%C5%82ony_Odboje/MARUICHI-A9U009_%28Os%C5%82ona_amortyzatora%29.html
Czy to są te odboje z osłonami?? Bo są jeszcze firmy original imperium tylko nie wiem za ile ale wiem ze maja nr katalogowy 50925

tynciu88
28-08-12, 07:57
Ostatnie pytanie odnośnie odbojów. Długo trwa taka wymiana tego ustrojstwa??

buri
28-08-12, 12:14
trzeba wyjac cala kolumne wiec godzina na strone jak spawnie pojdzie

oppenheimer
28-08-12, 12:21
Cześć, przygotowuje się właśnie do wymiany amortyzatorów (jeden całkowicie się rozciekł), buri czy robiłeś to już może samemu, trzeba na coś zwrócić szczególna uwagę, będę to robił w civicu pierwszy raz. Czy łożysko da się bez problemu odkręcić, albo trzeba mieć jakiś specjalny klucz? Na pewno będą potrzebne ściągacze go sprężyn.

Ordi
28-08-12, 22:45
ściągacze są potrzebne - jeśli robisz to z przodu. Górne mocowanie amora schodzi bez problemu. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych kluczy...
Ja tylko wymieniałem sprężyny więc piszę ci to na podstawie zmiany tylko sprężyn (wyciągałem całego McPhersona)

tynciu88
08-09-12, 15:03
Byłem dzisiaj u mojego mechanika odnośnie tego skrzypienia w zawieszeniu. Skrzypienie występuje podczas skręcania na postoju albo przy małej prędkości i to przy skręcaniu w prawo. Mechanik stwierdził, że to łożysko kolumny a mi wydaje się, że to jednak odboje gdyż to taki gumowy dźwięk. I sam nie wiem co mam robic. Wieczorem może nagram filmik i wrzuce to może mi pomożecie.

Paluch_tcw
08-09-12, 16:12
Zacznij od odbojów ja też myślałem, że łożyska. Wyciągnąłem obydwie kolumny i łożyska chodzą normalnie a w dodatku nie dostaniesz ich w zamienniku. SKF pokazuje, że są ale miałem je w rękach i nie pasują.

tynciu88
09-09-12, 09:34
A te odboje z ASO to od razu są z tymi osłonami??

butler.gdansk
09-09-12, 20:29
A te odboje z ASO to od razu są z tymi osłonami??
Odboje z ASO są bez osłon. Płaciłem coś ponad 200zł za komplet i nic więcej nie kupowałem. Mechanik wymienił i skrzypienie znikło.

tynciu88
27-09-12, 20:52
No i w końcu nastała cisza. Te skrzypienie to były jednak odboje. Zakupiłem je w haparts po dobrej cenie i dzisiaj wymieniłem. Operacja trwała dosłownie z 20min na strone więc bardzo szybko. Za robocizne zapłaciłem 60 pln. Prawie jak za free patrząc ile wydałbym w ASO. Podziękowania dla butler'a i palucha.

marcin001984
06-11-12, 01:28
U mnie skrzypi jak jadę do garażu po nierównościach czy na "policjantach" na drodze. Dobiega jakby z lewej strony. Na 100% obsunął się odbój bo widziałem przy wymianie opon. Zastanawiam się też czy to czasem deska rozdzielcza nie skrzypi

Echuu
06-11-12, 02:03
U mnie skrzypi jak jadę do garażu po nierównościach czy na "policjantach" na drodze. Dobiega jakby z lewej strony. Na 100% obsunął się odbój bo widziałem przy wymianie opon. Zastanawiam się też czy to czasem deska rozdzielcza nie skrzypi

dokładnie te same objawy, wymieniłem odboje - dalej skrzypi

najprawdopodobniej są to gumy stabilizatora, w środę odbieram je w serwisie

4gotten
06-11-12, 08:59
swojego czasu też mi tak skrzypiało. Winne były gumy stabilizatora. Naruszyłem je przy okazji smarowania elementów zawieszenia, żeby zlikwidować dziwne dźwięki dochodzące spod auta. Po miesiącu skrzypienie ustało. Gumy musiały się ułożyć i problem zniknął.

marcin001984
06-11-12, 16:57
dokładnie te same objawy, wymieniłem odboje - dalej skrzypi

najprawdopodobniej są to gumy stabilizatora, w środę odbieram je w serwisie

to koniecznie daj znać czy pomogło

7zbiniu
11-11-12, 20:09
Witam, mi też coś skrzypi- taki gumowy dźwięk z prawej strony przy manewrowaniu kierownicą. Ten problem pojawił się, tak mi się wydaję, gdy temperatura obniżyła sie poniżej ok 10 stopni- jak było ciepło była cisza. W sumie to moja pierwsza jesień z Hanką. Może ten typ tak ma?? Mam przejechane 67tyś.

Echuu
13-11-12, 12:25
to koniecznie daj znać czy pomogło

wymieniłem te gumy na stabilizatorze... dalej skrzypi


to może być już tylko jedna rzecz niestety, tylna dolna tuleja wahacza :/

TeeS1975
13-11-12, 15:45
to może być już tylko jedna rzecz niestety, tylna dolna tuleja wahacza :/
Jest tylko jeden problem to auto ma z tyłu belkę skrętną nie wielowachacz :)

Echuu
13-11-12, 16:22
Jest tylko jeden problem to auto ma z tyłu belkę skrętną nie wielowachacz :)

stwierdzenie "tylna dolna tuleja wahacza" odnosi się do wahaczy przednich :)

szubek
14-11-12, 18:03
skrzypiec będzie jak skrzypiało - jedyne rozwiązanie to demontaż kolumn McPersona jak tak zrobiłem (jeszcze podczas gwarancji) i ściągniecie sprężyn dokładne ich wyczyszczenie
(jak zdemontujecie sprężyny to od razu widać w czym problem) i na końce naciągnięcie odpowiedniej średnicy węża zdecydowanie dłuższego niż ten fabryczny, po prostu sprężyny, ostanie zwoje górne i dolne, rdzewieją i obcierają się o siebie wydając straszne dźwięki podczas manewrowania i jazdy. U mnie po tym zabiegu jest już 3 rok cisza. Żadnej walki z zawieszeniem.

marcin001984
15-11-12, 21:09
U mnie nie trzeszczy tylko na drodze prostej jak stół, na nierównościach to już jest tragedia. Skrzypienie/trzeszczenie dobiega z przodu z lewej strony. Odboje gumowe na pewno nie, bo po 1. są na swoim miejscu, a po 2. to nie ten dźwięk. Zaczynam się zastanawiać czy to nie deska rozdzielcza, bo była demontowana.

Echuu
15-11-12, 23:16
U mnie nie trzeszczy tylko na drodze prostej jak stół, na nierównościach to już jest tragedia. Skrzypienie/trzeszczenie dobiega z przodu z lewej strony. Odboje gumowe na pewno nie, bo po 1. są na swoim miejscu, a po 2. to nie ten dźwięk. Zaczynam się zastanawiać czy to nie deska rozdzielcza, bo była demontowana.

wjedź na kanał i zobacz w jakim stanie są dolne tuleje wahaczy z przodu (te duże)

marcin001984
18-11-12, 21:01
U mnie to jednak deska skrzypi. Trzeszczy jak drzwi w starej pięćdziesięcioletniej szafie

szubek
19-11-12, 12:40
http://img686.imageshack.us/img686/549/img0575ym.jpg

zdjęcie zapożyczone z civinfo, dokładnie widać gdzie jest rdza i gdzie obcierają sprężyny trzeba zrobić tak jak pisałem wcześniej, czytam i czytam te wszystkie posty przez 3 lata i usilnie szukacie dziury w całym a nie przechodzicie do konkretnych rozwiązań przede wszystkim zrobić przód jak dalej coś nie tak to potem tył.

4gotten
19-11-12, 16:46
cieszę się, że moje zdjęcie się przydało

Camaro
20-03-13, 22:33
A czym może być spowodowane skrzypienie przy zbliżaniu się do krańcowego skrętu kół? Dźwięk mam od tygodnia i jest on znacznie bardziej słyszalny wewnątrz, jak na zewnątrz auta. Dodam, że właśnie tydzień temu byłem na wymianie oleju, ale auto powędrowało jedynie na podnośnik i wymieniono olej, beż żadnego innego grzebania.

Paluch_tcw
20-03-13, 22:41
Sprężyny. Na podnośniku zostają one rozciągnięte (auto nie opiera się na kołach) i mogą się delikatnie przestawić w gniazdach.

Camaro
20-03-13, 22:45
Ale dźwięk jest również na postoju, gdy po prostu kręcę kierownicą w jedną lub drugą stronę i zbliżam się do oporu. Czy to nie wyklucza sprężyn?

Paluch_tcw
21-03-13, 00:33
nie, nie wyklucza. Jest to problem sprężyn (3 posty wyżej masz foto). Jak to nie pomoże to odboje.

Camaro
21-03-13, 01:15
Ale skoro na podnośniku sprężyn mogły przestawić się w gniazdach, to czy nie lepszym rozwiązaniem będzie na początek próba ich ustawienia w poprzedniej pozycji?
Co do odbojników, to był wymieniane przez poprzedniego właściciela w grudniu 2010. Nie przesądza to o fakcie, że są ok., ale jednak były już wymieniane.

Paluch_tcw
21-03-13, 10:33
Dlatego powiedziałem Ci, że masz zacząć od sprężyn. A jak będą rozebrane to od razu nawinąć gumowy wąż tak jak na załączonym obrazku wyżej.

4gotten
21-03-13, 15:51
to nie była guma tylko raczej wąż z przezroczystego tworzywa. Wyglądał jakby był termokurczliwy. Dodam, że rozwiązało to problem stuków tylko na jakiś czas. Moim zdaniem problem tkwi w złym (wadliwym) spasowaniu górnego mocowania kolumny z łożem sprężyny. Na zdjęciach widać to wyraźniej (jakość "komórkowa").
http://img831.imageshack.us/img831/9600/20130105662.jpg

i górne mocowanie
http://img22.imageshack.us/img22/515/20130105657.jpg

Ordi
24-03-13, 15:22
...
http://img831.imageshack.us/img831/9600/20130105662.jpg

Co ty za tylny zderzak tam lepisz?! o_O :D


Btw.
Jakby kogoś interesowało to do FN1, 2 i 3, FK2 FK3 są już dostępne polibusze do zawieszenia.
Komplet kosztuje około 1.800pln
http://www.tegiwaimports.com/images/l/polybush-poly-bush-full-kit-civic-fn2-type-r-07-11-3840.jpg
http://www.tegiwaimports.com/images/a/polybush-poly-bush-full-kit-civic-fn2-type-r-07-11-3840-1l.jpg

nie wiedziałem gdzie to dać więc tutaj to zapodałem

4gotten
24-03-13, 17:21
tylny zderzak to od Syreny mojego znajomego. Kolega jest własnie w trakcie wsadzania do Syreny V 8 z BMW. Wcześniej jeździł z rzędową szóstką, ale brakowało mu mocy ;-). Auto miało ważne badania techniczne, było oczywiście zarejestrowane i dopuszczone do ruchu.

sicer
26-03-13, 08:19
Co ty za tylny zderzak tam lepisz?! o_O :D


Btw.
Jakby kogoś interesowało to do FN1, 2 i 3, FK2 FK3 są już dostępne polibusze do zawieszenia.
Komplet kosztuje około 1.800pln
http://www.tegiwaimports.com/images/l/polybush-poly-bush-full-kit-civic-fn2-type-r-07-11-3840.jpg
http://www.tegiwaimports.com/images/a/polybush-poly-bush-full-kit-civic-fn2-type-r-07-11-3840-1l.jpg

nie wiedziałem gdzie to dać więc tutaj to zapodałem

Jak dobrze rozumiem to są zamienniki tych gumowych tulei, które tak łatwo się wyrabiają? Pod jakim względem te są lepsze?

TRAFO
26-03-13, 20:55
Jak dobrze rozumiem to są zamienniki tych gumowych tulei, które tak łatwo się wyrabiają? Pod jakim względem te są lepsze?

Też się o to zapytam bo nie specjalnie się znam a jestem ciekawy. I aż się nie chce wierzyć, że te 3 plastiki na krzyż kosztują prawie 2 kółka...

Ordi
26-03-13, 22:42
ogólnie są sztywniejsze od seryjnych tulei gumowo-stalowych (zrobione z jednolitego materiału).
Jeśli polibusze/poliuretany (czy jaktam zwą) są dobrej firmy to są trwalsze od seryjnych tulei.

Minus jest taki że zawieszenie staje się twardsze (słabsze tłumienie drgań na tulejach) ale za to precyzyjniej prowadzi się auto.
Narazie ten zestaw jest drogi bo to chyba jedyny jaki znalazłem (narazie w UK). Napewno za jakiś czas będą tez dostępne zestawy z innych firm przez co i cena spadnie

candyman
29-04-13, 15:02
Jakiej firmy polecacie odboje/osłony amortyzatorów Monroe czy może Kayaba ?? czy pozostaje tylko i wyłącznie ASO ??

Lucas.FK2
04-05-13, 16:54
Jeśli już to lepiej Kayaba albo Sachs

arekgr3
19-05-13, 21:34
Witam. Zaobserwowałem że w ciepłe dni gdy chodzi klimatyzacja po jakimś czasie występuje skrzypienie jakiejś gumy przy lewo skręcie. Zauważalne raczej w kabinie przy kierownicy. Byłem z tym w serwisie posmarowali czymś "newralgiczne punkty" i stwierdzili że za jakiś czas się uspokoi ale nie ma zmiany. Miał ktoś podobny problem. Wspomnę że jak klima nie chodzi to jest wszystko ok..

piter7766
19-05-13, 21:55
Wspomnę że jak klima nie chodzi to jest wszystko ok..

he,he, a to Ci dopiero cuda,pierwszy raz się spotykam z taką zależnością ,nie mogę sobie wyobrazić co ma wspólnego klima z ukł.kierowniczym/zawieszeniem :)

lokocool
19-05-13, 22:39
he he mi też coś skrzypi, a raczej skrzypiało w lewym kole przy skręcie - myślałem że to przegub, ale jakieś cuda i po wymianie kół na letnie na razie "odpukać" przestało :)

Nużyn
19-05-13, 22:47
mi przy prawoskręcie takim dosyć agresywnym coś obciera w lewym przednim kole ale to chyba kwestia tarczy bo coś jakby blaszka obcierała przy zwichrowanej tarczy.

zombie6
20-05-13, 08:27
Witam. Zaobserwowałem że w ciepłe dni gdy chodzi klimatyzacja po jakimś czasie występuje skrzypienie jakiejś gumy przy lewo skręcie. Zauważalne raczej w kabinie przy kierownicy. Byłem z tym w serwisie posmarowali czymś "newralgiczne punkty" i stwierdzili że za jakiś czas się uspokoi ale nie ma zmiany. Miał ktoś podobny problem. Wspomnę że jak klima nie chodzi to jest wszystko ok..
Przerabiałem temat - samo się naprawialo i wracało, znowu naprawialo i wracało ;) Nie przejmuj się tym - to zależy od temperatury jak wiele skrzypień w tym aucie - być może to z odbojów, a być może łożysk górnego mocowania amorów - kto to wie :).

kusiu
01-12-14, 09:03
skrzypiec będzie jak skrzypiało - jedyne rozwiązanie to demontaż kolumn McPersona jak tak zrobiłem (jeszcze podczas gwarancji) i ściągniecie sprężyn dokładne ich wyczyszczenie
(jak zdemontujecie sprężyny to od razu widać w czym problem) i na końce naciągnięcie odpowiedniej średnicy węża zdecydowanie dłuższego niż ten fabryczny, po prostu sprężyny, ostanie zwoje górne i dolne, rdzewieją i obcierają się o siebie wydając straszne dźwięki podczas manewrowania i jazdy. U mnie po tym zabiegu jest już 3 rok cisza. Żadnej walki z zawieszeniem.

i na końce naciągnięcie odpowiedniej średnicy węża zdecydowanie dłuższego niż ten fabryczny

Witam, do wymiany mam prawdopodobnie odboje bo przy parkowaniu i niewielkiej prędkości podczas skręcania mam wrażenie jak bym w przednim prawym kole nie miał powietrza lub skręcał w miejscu na śniegu taki jest odgłos, podpowiedzcie mi tylko o jakim wężu mowa by naciągnąć?


Odboje z ASO są bez osłon. Płaciłem coś ponad 200zł za komplet i nic więcej nie kupowałem. Mechanik wymienił i skrzypienie znikło.

Gdzie dostałeś same odboje, oraz jaki jest ich numer katalogowy? Haparts twierdzi że nie można kupić samych odbojów i proponują zestaw. Łożysko, odbój i osłona za 238 zł oryginał Hondy.

Pozdrawiam

kusiu
01-12-14, 10:10
Odboje z ASO są bez osłon. Płaciłem coś ponad 200zł za komplet i nic więcej nie kupowałem. Mechanik wymienił i skrzypienie znikło.

Gdzie dostałeś same odboje, oraz jaki jest ich numer katalogowy? Haparts twierdzi że nie można kupić samych odbojów i proponują zestaw. Łożysko, odbój i osłona za 238 zł oryginał Hondy.

szczepar
01-12-14, 10:28
Gdzie dostałeś same odboje, oraz jaki jest ich numer katalogowy? Haparts twierdzi że nie można kupić samych odbojów i proponują zestaw. Łożysko, odbój i osłona za 238 zł oryginał Hondy.

Odboje były jako oddzielna część dostępne jeszcze na początku roku.
Teraz już nie są dostępne - teraz jedynie jako całość.
Nawet w ASO nie ma innej opcji niż cały komplet.

filipfm
01-12-14, 10:29
Tez mnie czeka weryfikacja o co kaman, bo przy skrecaniu i na progach zwalniajacych przod kwiczy jak swinka :)

kusiu
01-12-14, 11:03
A więc tak, coś udało mi się znaleźć numer katalogowy zestawu na jedno koło to: 51610-SMG-305 zgadza się? Otóż w pewnym ASO dostałem cenę 200 zł za komplet a na haparts ten komplet za 233,70 oraz JAPAN LINE: 2x odbój + 2x osłona za 75,90PLN jeśli decydował bym się na same odboję i osłone. Tak jak pisali nie którzy już chyba honda nie sprzedaję samych odbojów tylko komplety. Jeśli ktoś posiada jakieś info i można dostać jeszcze taniej zestaw proszę o podanie. Na dniach będę jechał do mechanika i sprawdzał co jest do wymiany.. Jeśli sam odbój może zdecyduję na się JAPAN LINE ze sklepu haparts, miał ktoś z tym do czynienia? Jeśli łożysko będzie nie wyraźne wezmę pewnie komplet z ASO za 200 zł

Mogę tak jeszcze pojeździć 2-4 dni?

Bo przy parkowaniu i niewielkiej prędkości kręcąc kierownicą lub w miejscu to wrażenie jak by nie było powietrza w prawej oponie lub wrażenie jak bym na śniegu w miejscu kręcił kierownicą.

kobert
01-12-14, 12:17
z tym skrzypieniem mam to samo od dawna,tyle ze raz jest,raz go niema,tez mysle ze winne odboje. Wymienil bym rowniez te węże na sprezynach ale ich zluzycie chyba nie powoduje skrzypienia,tylko umnie czasem za dudni, jak postoi,np po nocy i do asfaltu mam z 200m to na dolach dadza znac. Samo skrzypienie z pewnoscia nie jest niebezpieczne,u mnie sie pojawia i zanika juz ponad pol roku ale jak mowisz efekt jak bys nie miaal powietrza,czy krecenie sterem po sniegu to juz cos glosniejszego i trudno powiedziec

kusiu
01-12-14, 12:19
Co to są za węże na sprężynach i gdzie je dostane, ja u siebie nie widzę w ogóle ich..

szybkowar
01-12-14, 19:22
Mogę tak jeszcze pojeździć 2-4 dni?


Ja tak jeżdżę już 4 lata ;)
Najpierw prawa strona ale wymieniałem łożysko amortyzatora i przestało (może rozebranie wszystkiego i poskładanie pomogło).
Teraz lewa strona przy skręcaniu w lewo, szczególnie przy temperaturze poniżej zera.
Nie sądzę żeby miało to jakiś negatywny wpływ oprócz wkurzającego hałasu.

A i ciekawostka - ASO twierdziło, że to wina soli jaką sypane są ulice w zimę ;)

kusiu
01-12-14, 22:33
Ale mnie to denerwuje i będę to robił na dniach, proszę mi powiedzieć jeszcze coś na temat tych węży na amortyzatorach jakie to są i gdzie je kupię bo u mnie ich nie ma chyba w ogóle. Zakłada się je na początek sprężyny amortyzatora i na koniec by nie słyszeć stuków?

marcin001984
01-12-14, 22:34
Tez mnie czeka weryfikacja o co kaman, bo przy skrecaniu i na progach zwalniajacych przod kwiczy jak swinka :)

U mnie też coś kwiczało jak świnia, ale przy okazji wymiany maglownicy i nieoryginalnego wahacza nastała błoga cisza :)

mazdam
02-12-14, 11:56
Wymieniałeś maglownicę na używaną, czy regenerowałeś?

marcin001984
03-12-14, 00:22
używaną kupiłem za 500zł i jest cisza

skkr
19-10-15, 11:08
Hej. Odkopuję temat. Skrzypi z przodu jak nie wiem co. Dwa tygodnie temu wymienione lozyska amora i odboje, oslony (zestaw 51610-SMG-305). Dalej kwiczy, najbardziej po deszczu. Jakies pomysly?

kusiu
01-12-15, 11:57
Witam autko FN1 Type S, 2007.r na małych i większych nierównościach oraz przy skręcaniu (najbardziej) strasznie skrzypi przednie zawieszenie, jakbyśmy schodzili z przysłowiowego "tapczana" może być to winna odbojów lub łożysk zgadza się? Bo raczej nic innego w grę nie wchodzi rozumiem? Jeśli chodzi o odboje zamiennik jakie sprawdzone polecacie? Widziałem że ktoś polecał kiedyś o ile dobrze pamiętam te:
http://www.iparts.pl/czesc/komplet-oslon-i-odbojow-monroe-pk098,honda,civic-viii-hatchback-fn-fk-od-2005-09,1-8-140km,45-5498-19241-100372-0-37-pk098.html

Jeśli by się okazało że łożysko jakie brać sprawdzone?

feluch
14-12-15, 20:46
Witajcie,
Dwa tygodnie temu kupiłem Honde Civic Ufo 1.8 z mam nadzieje oryginalnym przebiegiem 105 tys. Wg ksiazki serwisowej w aucie w przeciągu ostatnich 8 lat był wymieniany tylko olej, filtry i hamulce. Przez pierwsze 400km nie miałem żadnych problemów. Dzisiaj uslyszalem niepokojace trzeszcxenie przy skręcaniu, jest ono słyszalne na postoju i podczas jazdy, szczególnie od momentu gdy obróci się kierownicę o wiecej niz 90 stopni. Czy pomogli byście zdiagnozować problem?
Nagralem dwa filmiki, poza szmerami mojej kurtki slyszalny jest taki dzwny dzwiek jaby sie cos łamało :/


https://youtu.be/lD_audl1kvA

https://youtu.be/QwIxDB9_iGo

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Hubert

Hayabusa
15-12-15, 07:45
Mi to wygląda na górne mocowania amortyzatora.

money
19-12-15, 10:40
Mogę się mylić ale może to są kolumny mcphersona?

kusiu
20-12-15, 14:00
Witajcie,
Dwa tygodnie temu kupiłem Honde Civic Ufo 1.8 z mam nadzieje oryginalnym przebiegiem 105 tys. Wg ksiazki serwisowej w aucie w przeciągu ostatnich 8 lat był wymieniany tylko olej, filtry i hamulce. Przez pierwsze 400km nie miałem żadnych problemów. Dzisiaj uslyszalem niepokojace trzeszcxenie przy skręcaniu, jest ono słyszalne na postoju i podczas jazdy, szczególnie od momentu gdy obróci się kierownicę o wiecej niz 90 stopni. Czy pomogli byście zdiagnozować problem?
Nagralem dwa filmiki, poza szmerami mojej kurtki slyszalny jest taki dzwny dzwiek jaby sie cos łamało :/


https://youtu.be/lD_audl1kvA

https://youtu.be/QwIxDB9_iGo

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Hubert

Mam podobny objaw, nie jest on zawsze w ciepłe dni tego nie słychać lecz na mrozie bardzo słyszalne przy większych skrętach, udało się koledze rozwiązać problem?

jepek
20-12-15, 14:52
Witajcie,
Dwa tygodnie temu kupiłem Honde Civic Ufo 1.8 z mam nadzieje oryginalnym przebiegiem 105 tys. Wg ksiazki serwisowej w aucie w przeciągu ostatnich 8 lat był wymieniany tylko olej, filtry i hamulce. Przez pierwsze 400km nie miałem żadnych problemów. Dzisiaj uslyszalem niepokojace trzeszcxenie przy skręcaniu, jest ono słyszalne na postoju i podczas jazdy, szczególnie od momentu gdy obróci się kierownicę o wiecej niz 90 stopni. Czy pomogli byście zdiagnozować problem?
Nagralem dwa filmiki, poza szmerami mojej kurtki slyszalny jest taki dzwny dzwiek jaby sie cos łamało :/


https://youtu.be/lD_audl1kvA

https://youtu.be/QwIxDB9_iGo

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Hubert

Również to mam u siebie, ale tak jak kolega wyżej - w zimne, mokre dni. Z początku trochę się tym martwiłem i chciałem robić dla samej zasady, ale później doszedłem do wniosku, że na nic to nie wpływa i poza tym delikatnym "chrupaniem" nie ma żadnych innych objawów.

kusiu
21-12-15, 00:01
jutro spróbuję tego co opisał trafo i mam nadzieje że to będzie to.. http://www.trafo.za.pl/honda/odnosniki/naprawy/skrzypienie_ukl._kierowniczego.htm

djzdzisiu
17-01-16, 11:52
Kusiu i jak pomoglo Ci to bo mam podobny objaw i nie wiem czy to odboje czy lozyska.

honor 7 ®

kusiu
17-01-16, 12:00
Niestety nie, myślę że to będzie odbój.

djzdzisiu
17-01-16, 13:50
Niestety nie, myślę że to będzie odbój.
aha to nawet nie bede zawracal sobie glowy poprostu trzeba udac sie do mechanika ;)

honor 7 ®

bendi
29-03-16, 18:27
U mnie skrzypiało przy skręcaniu zimą + jęczenie przy głebszych nierównościach. Jeździłem tak pół roku bez problemu, ale przy okazji wymiany przednich amortyzatorów wymieniłem też mocowania/poduszki amortyzatorów i pomogło (jak na razie).

smarek123
31-03-16, 22:56
Jakieś podsumowanie ? Co jest przyczyną odgłosów gumy przy końcówce skrętu i na dołkach ? Bo ostatnio i u mnie się pojawiły denerwujące dźwięki. Przesmarowałem gumy w zawieszeniu i miejsce w którym kolumna kierownicza przechodzi przez ścianę grodziową smarem w sprayu i różnicy nie zauważyłem. Osobiście obstawiałbym gumy przy górnym mocowaniu amortyzatora albo odbój.

feluch
04-04-16, 11:05
Mam podobny objaw, nie jest on zawsze w ciepłe dni tego nie słychać lecz na mrozie bardzo słyszalne przy większych skrętach, udało się koledze rozwiązać problem?

Nie udało się. Poprostu zacząłem to ignorować. Teraz, gdy zrobiło się ciepło zawieszenie zaczeło wydawać dodatkowe dźwieki przy przejazdach przez nierówności (nawet na wprost). Coś jakby bardzo stary tapczan, aż ludzie na chodniku się patrzą co tak skrzypi :P Sprawdzałem zawieszenie i amory z przodu maja po 80% sprawności, z tyłu po 55%. Problemy pojawiły się ok 400km po zmianie opon z zimowych (16") na letnie (17"). Dźwięki dochodzą głównie z przodu. Miał ktoś coś takiego? Można z tym jeździć i robić tysiące km?

filipfm
04-04-16, 11:35
Nie udało się. Poprostu zacząłem to ignorować. Teraz, gdy zrobiło się ciepło zawieszenie zaczeło wydawać dodatkowe dźwieki przy przejazdach przez nierówności (nawet na wprost). Coś jakby bardzo stary tapczan, aż ludzie na chodniku się patrzą co tak skrzypi :P Sprawdzałem zawieszenie i amory z przodu maja po 80% sprawności, z tyłu po 55%. Problemy pojawiły się ok 400km po zmianie opon z zimowych (16") na letnie (17"). Dźwięki dochodzą głównie z przodu. Miał ktoś coś takiego? Można z tym jeździć i robić tysiące km?

U mnie tez przedni zawias mial 80% na tescie w grudniu, a w lutym jak rozebralem zobaczylem cos takiego
http://i68.tinypic.com/2r3fakh.jpg
i zerowa skutecznosc, tzn tloczysko w ogole nie wracalo w gorna pozycje.
Z co do skrzypienia, tez mialem czasami. Przy montazu nowych amorow obejrzalem gorne mocowania mcpersona i wygladaly ok, jedyne co zrobilem to zrobilem operacje na lozyskach - rozebralem, bieznie i kulku wymoczylem w benzynie ekstrakcyjnej i zlozylem na nowym smarze. Jest cisza.

piter7766
04-04-16, 23:47
zerowa skutecznosc, tzn tloczysko w ogole nie wracalo w gorna pozycje.

To że tłoczysko nie wraca w górną pozycję nie oznacza zerowej skuteczności amortyzatora. Amortyzator dalej pracuje ,z tym że jak olejowy,a nie olejowo gazowy z uwagi na ubytek gazu przez te właśnie wżery. :)

filipfm
05-04-16, 07:50
To że tłoczysko nie wraca w górną pozycję nie oznacza zerowej skuteczności amortyzatora. Amortyzator dalej pracuje ,z tym że jak olejowy,a nie olejowo gazowy z uwagi na ubytek gazu przez te właśnie wżery. :)

Sila z jaka tlumi byla mozna powiedziec zerowa :) tzn nie wymagalo zadnego wysylku, zeby zmienic jego lokalizacje :) dzieki temu np na duzych dziurach zawias potrafil dobic.

knedi
23-04-16, 19:00
Czy wie ktoś, jaka jest średnica kulek w łożysku górnego mocowania mcpersona?

mushroom
25-02-17, 13:07
pytanie za 100 pkt...i browara jak bede w okolicy...dopadlo mnie skrzypienie i stukanie....wszystkie objawy wskazujace na te mocowania plus lozysko, odboje ok, dodatkowo byly wymieniane tuleje przedniego wahacza na pouliretany wiec zakupilem komplet monroe mk354....i dupa nie pasuja :) czy ktos cos poleci z zamiennika? :) jak mnie wkurza to skrzypienie...

przemek82
25-02-17, 16:49
pytanie za 100 pkt...i browara jak bede w okolicy...dopadlo mnie skrzypienie i stukanie....wszystkie objawy wskazujace na te mocowania plus lozysko, odboje ok, dodatkowo byly wymieniane tuleje przedniego wahacza na pouliretany wiec zakupilem komplet monroe mk354....i dupa nie pasuja :) czy ktos cos poleci z zamiennika? :) jak mnie wkurza to skrzypienie...
Mam ten sam zestaw co Ty ....
Bo masz zestaw od sedana ;p To samo wsadziłem i już kupiłem febesta i je polecam... Bo jest błąd w IC że pasuje co jest bzdurą temat już wiele razy poruszany... Monroe nie robi zamienników dla UFO tylko febest, nty
Pasować pasuje tylko jest łożysko inne tak samo kyb łożysko jest inne jak w oryginale... I nie polecam wsadzanie kyb czy monroe albo oem albo febesta...
A jak chcesz oem to proszę

http://haparts.pl/51610-smg-305.html
http://allegro.pl/honda-civic-ufo-06-12-lozysko-amortyzatora-przod-i6701232085.html
Linki podglądowe nie promuje żadnych z tych sprzedawców...

mushroom
25-02-17, 17:48
przemek82...a wymieniac tylko lozysko czy caly komplet tj. lozysko, mocowanie, odboj, osolone, czy tylko lozysko ? masz moze konkretny numer tego lozyska z febesta?

czy to podejdzie ? niby rocznik inny ale chyba by sie zgadzalo

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Honda-Civic-2012-2016-Front-Suspension-Top-Mount-amp-Bearing-/252738543699?fromMakeTrack=true

przemek82
25-02-17, 19:57
przemek82...a wymieniac tylko lozysko czy caly komplet tj. lozysko, mocowanie, odboj, osolone, czy tylko lozysko ? masz moze konkretny numer tego lozyska z febesta?

czy to podejdzie ? niby rocznik inny ale chyba by sie zgadzalo

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Honda-Civic-2012-2016-Front-Suspension-Top-Mount-amp-Bearing-/252738543699?fromMakeTrack=true

Wymień same łożysko odboje raczej będą trzymać, a osłony wymień jak są porwane... Przeważnie jest tylko problem z łożyskiem poduchy raczej nie...
Masz ja te kupiłem tylko ja cały zestaw z poduchami...

A jak chcesz komplet masz tu za dobrą cene komplet - osłony & odboje

https://www.olx.pl/oferta/oslony-amortyzatora-odboje-przod-honda-civic-ufo-CID5-IDjRFDX.html#818e50b9e4

http://s6.postimg.org/n7si9d7wx/image.jpg (http://postimg.org/image/iyns774nh/full/)

scareface
23-09-17, 22:26
Panowie, miałem to samo u siebie. Skrzypienie przy skręcie, najazdach itd. Usterka to łożysko amortyzatora, nie jest zabezpieczone od wody więc cały smar został wypłukany i stąd skrzypienie, wystarczyło podnieść samochód, odkręcić koło z tej strony gdzie występowało skrzypienie w jakiś sposób ścisnąć sprężyny, najlepiej ściągaczem, otworzyć pokrywkę łożyska amortyzatora jakimś śrubokrętem i wpryskać tam jakiś smar a następnie zamknąć pokrywę i poskładać wszystko do kupy.

Większość z was zapewne jest zdania żeby wymienić całe łożysko, owszem jest to dobre rozwiązanie ( ale strasznie pracochłonne a co przez to idzie kosztowne) ale nowe łożysko nie różni się niczym innym od tego starego i po pewnym czasie będzie to samo. Stare łożysko zużywa się tylko w ten sposób że wypłukuje się z niego smar.

Ja wpryskałem do niego smar do łańcucha motorowego. Dlaczego? A no dlatego, że jest odporny na wodę i ma właściwości smarujące. Od tamtej pory mam totalną ciszę pomimo tego, że zrobiłem kilka tysięcy kilometrów. Ogólnie taką operację polecam każdemu ;)

prz3mo
24-09-17, 20:11
Podepnę się pod temat. Mam u siebie coś takiego, że gdy auto zjeżdża z progu zwalniającego to jest taki "stuk" specyficzny odgłos jakby butelka uderzała o butelkę ( tak to słychać). Na szarpakach itd. facet nic potrafi powiedzieć co to jest, wszystkie elementy zawieszenia są ich zdaniem ok. Słyszę to w przednim lewym kole, ale ostatnio też z tyłu (lewa strona). Dźwięk też jest ostatnio słyszalny gdy jadę np w rondzie, gdy auto się przechyla to jest taki pojedynczy odgłos w momencie gdy jest nacisk na lewą stronę auta. Ma ktoś jakiś pomysł? Bo coraz częściej ten dźwięk słyszę i szlak mnie trafia bo nie wiem co to jest :/

140KM
26-09-17, 12:47
Podepnę się pod temat. Mam u siebie coś takiego, że gdy auto zjeżdża z progu zwalniającego to jest taki "stuk" specyficzny odgłos jakby butelka uderzała o butelkę ( tak to słychać). Na szarpakach itd. facet nic potrafi powiedzieć co to jest, wszystkie elementy zawieszenia są ich zdaniem ok. Słyszę to w przednim lewym kole, ale ostatnio też z tyłu (lewa strona). Dźwięk też jest ostatnio słyszalny gdy jadę np w rondzie, gdy auto się przechyla to jest taki pojedynczy odgłos w momencie gdy jest nacisk na lewą stronę auta. Ma ktoś jakiś pomysł? Bo coraz częściej ten dźwięk słyszę i szlak mnie trafia bo nie wiem co to jest :/

u mnie bywa podobnie - w miejscu gdzie sprężyna układa się w " kielichu" zbiera się brud ( piach) i w momencie uginania, sprężyna "przeskakuje" i słychać "ten odgłos" - radzę sobie z tym tak = smar w sprayu lub WD40 i na jakiś czas pomaga ( do następnych opadów deszczu gdy to woda wypłucze smar i nawali się piachu )

prz3mo
26-09-17, 20:47
140KM, możesz mi pokazać w którym dokładnie miejscu musiałbym wstrzyknąć wd40? Będę bardzo wdzięczny.

140KM
27-09-17, 10:08
140KM, możesz mi pokazać w którym dokładnie miejscu musiałbym wstrzyknąć wd40? Będę bardzo wdzięczny.

http://oi58.tinypic.com/5nz49.jpg

między kielich a sprężynę ( od spodu widać otwory - to tam ) wg mnie podczas uginania się sprężyny , ona się źle układa i przeskakuje w kielichu i wydaję taki dziwny odgłos .
podejmij próbę - może zadziała ( WD40 wpłynie we wszystkie zakamarki ale pomaga tylko na jakiś czas - zależy od pogody )

scareface
27-09-17, 13:42
Pany, kilka postów powyżej napisałem, że dużo lepszy od wd40 jest smar w sprayu do łańcucha do motoru, jest on odporny na wodę i tak łatwo się nie wypłukuje. Wd40 jest dobre do zamków w drzwiach lub do wpierania wody z wtyczek.

140KM
27-09-17, 13:52
Pany, kilka postów powyżej napisałem, że dużo lepszy od wd40 jest smar w sprayu do łańcucha do motoru, jest on odporny na wodę i tak łatwo się nie wypłukuje. Wd40 jest dobre do zamków w drzwiach lub do wpierania wody z wtyczek.

przy okazji zakupię smar do łańcuchów i zastosuję ; oprócz WD40 użyłem na zmianę też tzw biały smar ale on nie potrafił "wpłynąć" we wszystkie zakamarki . \
- dzięki za podpowiedź :)

19adamo88
27-09-17, 15:13
Daj znać czy jest różnica. Wtedy i ja spróbuje :D

140KM
02-10-17, 10:10
przy okazji zakupię smar do łańcuchów i zastosuję ; oprócz WD40 użyłem na zmianę też tzw biały smar ale on nie potrafił "wpłynąć" we wszystkie zakamarki . \
- dzięki za podpowiedź :)
kupiłem smar do łańcuchów w sprayu - wypsikałem we wspomnianym wcześniej miejscu - jest dobrze ( nie ma odgłosu "dynk" ) czas pokaże jak długo = próbujcie u siebie :)

19adamo88
02-10-17, 10:33
kupiłem smar do łańcuchów w sprayu - wypsikałem we wspomnianym wcześniej miejscu - jest dobrze ( nie ma odgłosu "dynk" ) czas pokaże jak długo = próbujcie u siebie :)

ściągałeś koła czy udało Ci się bez? patrzyłem i dosyć mało miejsca jest...czyli napsikałeś w te kielichy?

scareface
02-10-17, 13:00
Wygodniej jest ściągnąć koło. Ale ja go nie ściągnąłem tylko na troszeczkę podniesionym samochodzie zablokowałem sprężyny I jak podnosiłem już całkiem samochód to sprężyny się całkiem poluzowaly I było miejsce żeby otworzyć obudowę łożyska amortyzatora i tam wpsikac smar. A wy równie dobrze będziecie mieć więcej miejsca żeby się dostać pod sprężyne i ewentualnie ja uformować.

140KM
02-10-17, 13:38
ja wtrysnąłem smar tylko przy skręconym kole zaraz pod sklepem ; oczywiście pomysł aby podnieść samochód aby uzyskać lepszy dostęp jest ok i tak zrobię jak będę miał czas i możliwości :)

prz3mo
03-10-17, 21:41
Ja poszedłem jednak o krok dalej, wymontowałem amor, łożysko, otworzyłem i porządnie nasmarowałem. Zobaczymy... Na razie cisza i chyba pomogło :)

19adamo88
03-10-17, 21:53
ciężko otworzyć to łożysko amortyzatora?

scareface
03-10-17, 21:54
Gwarantuję, że cisze będziesz miał jeszcze miał jeszcze przez co najmniej 70 tys/km do póki smar się nie wypłucze :)

prz3mo
04-10-17, 15:56
ciężko otworzyć to łożysko amortyzatora?Łatwo, to plastikowe badziewie.

lukash4
12-10-17, 10:53
Również mam problem ze skrzypieniem - pojawił się wraz z niższą temperaturą i deszczem. Amortyzatory, górne mocowania, osłony wyemieniane w czerwcu... co moze być przyczyna?

scareface
12-10-17, 13:25
Łożysko o którym tu mowa od pierwszego posta. Zacznij czytać od 10 posta wstecz i się dowiesz jak się tego pozbyć

lukash4
12-10-17, 13:44
Przeczytałem i jedni pisza o odbojach, inni o osłonach, jeszcze inni o łożysku albo tulejach wahacza... ale to wszystko było wymieniane w czerwcu... już by siadło?

19adamo88
12-10-17, 14:34
Jak skrzypi to mogą być też tuleje/gumy łącznika stabilizatora. Tania w sumie rzecz, ale nie mam kiedy wymienić i stestować

prz3mo
13-10-17, 09:35
Dla mnie to nadal jest magia, mimo, że przesmarowanie łożyska pomogło na dźwięk, który mnie irytował. Tyle tylko, że nijak nie trzyma się to kupy jak na "stuk" przypominający uderzenie butelki o butelkę (tak to było słychać) ma wpływ to właśnie łożysko. Nie ogarniam :)

Deadline92
14-11-17, 10:28
Witam otóż mam takie pytanie techniczne .

Czerwiec 2017
Wymienione:
Amortyzatory przód na BILSTEIN
Górne mocowania amortyzatorów
gumy na stabilizatorze
łączniki stabilizatorów po obu stronach

Teraz tak sprężyny z przodu nie są popękane odboje są na swoim miejscu a zawieszenie trzeszczy jak stara szafa :) Wahacze jak i cała reszta była sprawdzana na SKP i nic tam nie wyszło wszystko jest OK natomiast na dziurach torach przy skręcaniu i na rondzie słychać trzeszczenie na równej drodze nie jest to tak odczuwalne jak sie pojeździ tak z 30-50 km jednorazowo to problem nie jest aż tak odczuwalny ale po samym starcie z miejsca słychać jak trzeszczy a jak jest zimno to problem bardzo mocno się nasila stawiam na górne mocowania amortyzatorów tylko najbardziej śmieszy mnie to że były wymieniany i zrobiłem może z 3.5/4k na nich i już padły ? . Tu w temacie radzicie żeby to przesmarować i wszystko będzie ok czyli co wystarczy pod maską odkręcić 4 śruby i dać tam jakiegoś spreju ?

Fotki zapożyczone z forum
http://thumbs2.imagebam.com/10/48/16/14783d656432253.jpg (http://www.imagebam.com/image/14783d656432253) http://thumbs2.imagebam.com/4f/19/54/634ce7656456013.jpg (http://www.imagebam.com/image/634ce7656456013)
tutaj jest fotka jak to wygląda po zdjęciu plastikowego zabezpieczenia pod maską jest takie coś 3 śruby dookoła i jedna na środku wystarczy to odkręcić i dać spraju ?

Seamus
14-11-17, 13:35
Witam otóż mam takie pytanie techniczne .

Czerwiec 2017
Wymienione:
Amortyzatory przód na BILSTEIN
Górne mocowania amortyzatorów
gumy na stabilizatorze
łączniki stabilizatorów po obu stronach

Teraz tak sprężyny z przodu nie są popękane odboje są na swoim miejscu a zawieszenie trzeszczy jak stara szafa :) Wahacze jak i cała reszta była sprawdzana na SKP i nic tam nie wyszło wszystko jest OK natomiast na dziurach torach przy skręcaniu i na rondzie słychać trzeszczenie na równej drodze nie jest to tak odczuwalne jak sie pojeździ tak z 30-50 km jednorazowo to problem nie jest aż tak odczuwalny ale po samym starcie z miejsca słychać jak trzeszczy a jak jest zimno to problem bardzo mocno się nasila stawiam na górne mocowania amortyzatorów tylko najbardziej śmieszy mnie to że były wymieniany i zrobiłem może z 3.5/4k na nich i już padły ? . Tu w temacie radzicie żeby to przesmarować i wszystko będzie ok czyli co wystarczy pod maską odkręcić 4 śruby i dać tam jakiegoś spreju ?

Fotki zapożyczone z forum
http://thumbs2.imagebam.com/10/48/16/14783d656432253.jpg (http://www.imagebam.com/image/14783d656432253) http://thumbs2.imagebam.com/4f/19/54/634ce7656456013.jpg (http://www.imagebam.com/image/634ce7656456013)
tutaj jest fotka jak to wygląda po zdjęciu plastikowego zabezpieczenia pod maską jest takie coś 3 śruby dookoła i jedna na środku wystarczy to odkręcić i dać spraju ?

obstawiam łożysko amortyzatora a nie górne mocowanie

Deadline92
15-11-17, 10:15
Sorry nie dopisałem łożysko amortyzatora też było wymieniane . czyli jak ściągnę górne mocowanie to tam trzeba coś przesmarować ?

scareface
15-11-17, 21:42
Tam gdzie Ci się kończy sprężyna u góry masz to łożysko w plastikowej obudowie. Podnosisz samochód ściągaczami do sprężyn lub innym sposobem ściskasz sprężyny i wtedy masz możliwość żeby otworzyć lub uchylić tą obudowę i wtrysnąć np spray do łańcuchów do motoru. Następnie wszystko składasz i to koniec zabawy. U mnie też zawieszenie strasznie skrzypiało, że aż wstyd było jechać powoli przez miasto.
https://static.nanodatex.com/media/fee1eee716ba9c014451aaabd5d4b646.jpg

Deadline92
15-11-17, 23:31
Wielkie dzięki za radę w sumie smar do łańcuchów by sie znalazł ale pytanie jak tą sprężynę ścisnąć bo nie mam ściągaczy do sprężyn . W sumie dostęp od góry jest dość spoko bo jest w miare dużo miejsca jak się odkręci górne mocowanie to myślę że do tego łożyska będzie elegancki dostęp .

Lucas.FK2
15-11-17, 23:35
Nie zrobisz tak jak chcesz tego na aucie.

Deadline92
15-11-17, 23:43
To trzeba rozbierać całość ??? myślałem że w sumie od góry da rade to elegancko zrobić

Lucas.FK2
16-11-17, 00:25
Na samej górze dostęp zasłania Ci mocowanie górne amortyzatora. Musisz to zrobić od dołu jakoś na podnośniku

scareface
16-11-17, 12:34
Ja to zrobiłem tak że podniosłem samochód, ściągnąłem koło I powoli opuszczałem auto na dół tak żeby się o coś opierał wahacz. Dzięki temu sprężyna się scisnela i wtedy założyłem kilka zwykłych kluczy sciskowych tak żeby się sprężyna zablokowała i podniosłem samochód. Sprężyna była scisnieta więc nie dociskala o łożysko więc można było otworzyć obudowę i coś tam dać.

Deadline92
16-11-17, 23:09
http://allegro.pl/sciagacz-sciski-do-sprezyn-380-mm-sciagacze-i6869843108.html takie coś będzie dobre do ściśnięcia tej sprężyny ?

scareface
17-11-17, 09:11
Jasne ☺️

bimer.jp
06-12-17, 23:30
Mam to od zakupu choć tylko stukanie i bardziej z rana po nocy po przejeździe przez spowalniacz lub gorszej drodze. Nic nie skrzypi ale puka więc co górne mocowanie amortyzatora?

Wysłane z mojego C106 przy użyciu Tapatalka

HC2007
30-12-17, 12:41
Witam, Mam problem z zawieszeniem dziwne stuki występują stuka jakby galareta, niby amortyzatory w porządku, wymieniane łączniki stabilizatora, oldboje na końcówkach drążka, czy możliwe że to stuki plastikowych elementów nadwodzia czy możne maglownica? Występują głownie a studzienkach, nierównościach jazda po kostce brukowej.
Mam filmik mogę podesłać komuś na @. Bo nie wiem jak tu załączyć.

Honda Civic VIII 2.2 CDTI

HC2007
05-01-18, 20:33
https://megawrzuta.pl/download/0f2ffd809ac6b1e3b56c3ca480f478a1.html


Co to może stukać ?

19adamo88
17-01-18, 09:43
gdzieś wyczytałem, że pomaga nawalić smaru między gumowy odbój , a amortyzator

robił tak ktoś?

jogibabu
17-04-18, 15:57
Panowie pytanie.Czy odboje i osłony na amortyzator Kayaby są gumowe czy plastik?

Znienacka
15-06-18, 07:46
Nie wiem czy koledzy na górze pisali o tym samym, ale przy niewielkiej parkingowej prędkości skrzypi zawieszenie podczas skręcania, dźwięk ewidentny jakby dwie gumy tarły o siebie jakieś pomysły?

Seamus
15-06-18, 08:04
Nie wiem czy koledzy na górze pisali o tym samym, ale przy niewielkiej parkingowej prędkości skrzypi zawieszenie podczas skręcania, dźwięk ewidentny jakby dwie gumy tarły o siebie jakieś pomysły?

łożyska mcPhersona: http://haparts.pl/51610-smg-305.html

smiały
15-06-18, 18:08
Nie wiem czy koledzy na górze pisali o tym samym, ale przy niewielkiej parkingowej prędkości skrzypi zawieszenie podczas skręcania, dźwięk ewidentny jakby dwie gumy tarły o siebie jakieś pomysły?

Miałem identycznie, a właściwie dalej mam. Wymieniłem łożyska, poduszki, amortyzatory, sprężyny, odboje oraz osłony i choć jest troszkę lepiej to trzeszczenie powraca w zależności od pogody.

Znienacka
18-06-18, 07:21
Właśnie widzę, że kwestie skrzypień, stuków w zawieszeniu UFO to dość enigmatyczna kwestia, niby nic poważnego, ale denerwuje, niby wiele osób miało ale u wielu pomagało co innego i opinie delikatnie się rozjeżdżają. Dzięki za odpowiedź Panowie

szczepar
18-06-18, 09:23
Zapominacie o skrzypiącym pedale sprzęgła.

Generalnie mamy problemy pierwszego świata - bo coś nam skrzypi w samochodzie mającym często już 10+ lat :D
Zapominamy jak wyglądają problemy w innych samochodach :
- obrócone panewki
- problemy z wyciągającym się łańcuchem rozrządu
- wypalona (bez możliwości regeneracji) głowica
- problemy z przeładowaniem turbo
- problemy z wężykami podciśnienia

A my mamy : coś nam skrzypi pod deską... tragedia :D

Znienacka
18-06-18, 14:33
Trochę prawdy w tym jest

lukasz90DM
21-07-18, 20:29
Witam, w odpowiedzi na stuki w zawieszeniu przy przejeżdżaniu przez leżących policjantów lub wjezdzaniu w dziury, lub przy skrecaniu kierownicą w prawo lub lewo na postoju odpowiedzią był amortyzator z prawej strony który się zurzł. Wymieniłem 2 amory KYB osłony i odboje oraz przy okazji dałem więcej smaru w łożyska amortyzatorów. Efekt był zdumiewający wszystko to ucichło. Cieszę się dalej bezaawaryjnoscia hondy. Ale prze de mną jeszcze konserwacja blach ktorą robiłem 5 lat temu... gdy była już w moich rękach. Wtedy rdzy nie było ale muszę zobaczyć jak tam się honda miewa bo jeszcze myślę że będzie U mnie z 7lub 8 lat. A myślę że warto.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

sebik1984
18-03-19, 17:09
Witam czy polecacie ten zestaw i czy będzie pasował do Civic VIII 2007r 5 drzwi 1.8 hatchback . Dwa linki poniżej oraz czy łożyska z IX wersji pasują do VIII > >?
https://allegro.pl/oferta/poduszka-amortyzatoa-honda-civic-viii-hatchback-7708296241
https://allegro.pl/oferta/lozyska-amortyzatorow-honda-civic-viii-2-szt-7354125657

i czy te łożyska pasują do VIII z tej aukcji >? https://allegro.pl/oferta/civic-ufo-ix-lozysko-amortyzatora-51726-tv0-e01-7260191334?msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a144 4b540a86acf77d00be2ff62

Lucas.FK2
19-03-19, 20:16
1 i 2 link bedą pasować
3 link to przecież od IX gena i nie podejdą.

janekb84
19-03-19, 21:04
3 link to przecież od IX gena i nie podejdą.
po zamiennikach wychodzi ze podejda do viii gen

Lucas.FK2
19-03-19, 23:56
Nie patrzcie na zamienniki bo tam często są źle zrobione Krosy