PDA

Zobacz pełną wersję : Wydech



szoi
15-04-09, 08:54
Zauważyłem w mojej hance że prawa końcówka wydechu (ta rura która prowadzi od ostatniego łączenia do zderzaka) jest trochę poniżej zderzaka i na kolanku jest prostokątny otwór.
Moje pytanie to: coś mi odpadło ???

browocofil
15-04-09, 09:46
Zauważyłem w mojej hance że prawa końcówka wydechu (ta rura która prowadzi od ostatniego łączenia do zderzaka) jest trochę poniżej zderzaka i na kolanku jest prostokątny otwór.
Moje pytanie to: coś mi odpadło ???

Też tak mam. Tak to chyba skonstruowano..ciekawe po co?

szoi
15-04-09, 10:37
Czy u Ciebie ta rura (samo kolanko) też jest poniżej zderzaka? i po cholęrę ta dziura... dzisiaj chodziłem i słuchałem no i oczywiście z prawej strony jest głośniej.

lokcio
15-04-09, 18:54
kurdeee chlopcy jestescie zajefajnii
nasluchiwac auto czy z lewej czy z prawej hihihih
no dobra tez to sprawdze

asta
15-04-09, 21:38
zeby woda uciekała

szadek24
16-04-09, 10:06
dokładnie tak dziurka odprowadza nagromadzona wodę

browocofil
16-04-09, 21:56
Czy u Ciebie ta rura (samo kolanko) też jest poniżej zderzaka? i po cholęrę ta dziura... dzisiaj chodziłem i słuchałem no i oczywiście z prawej strony jest głośniej.

Tak to u mnie wygląda. Z tą wodą to nawet ma sens...ale dlaczego tylko z prawej - bo prawa końcówka jest niżej?

http://www.mgorny.user.icpnet.pl/fotki/20090416083.jpg

kvas
16-04-09, 23:14
To mi wygląda na ślad po mieczu laserowym

Yossarian
17-04-09, 11:41
To mi wygląda na ślad po mieczu laserowym

:D padłem

no taa, w końcu ja na Civika mówie "auto dla Lorda Vadera", więc pewno Skywalker to zrobił :D;)

szubek
17-04-09, 11:55
miałem tak samo - prawa końcówka niżej niź lewa - wymieniono na gwarancji całą ostatnią część tłumika źle przyspawany uchwyt i auto pierdziało z prawej rury głośniej niź z lewej, teraz po 2 miesiącach wydaje mi sie że jest znowu opuszczona i autko pierdzi z prawego wydechu, końcówka wydechu powinna być centralnie w otworze trójkątnym inaczej będzie pierdziął bo spaliny uderzją o krawędz zderzaka.

szoi
17-04-09, 12:56
miałem tak samo - prawa końcówka niżej niź lewa - wymieniono na gwarancji całą ostatnią część tłumika źle przyspawany uchwyt i auto pierdziało z prawej rury głośniej niź z lewej, teraz po 2 miesiącach wydaje mi sie że jest znowu opuszczona i autko pierdzi z prawego wydechu, końcówka wydechu powinna być centralnie w otworze trójkątnym inaczej będzie pierdziął bo spaliny uderzją o krawędz zderzaka.

O to właśnie mi chodziło. Czyli znowu jadę do serwisu.

butler.gdansk
09-04-13, 12:50
Odkopię temat...
Jeszcze przed Białą Podlaską chciałbym wstawić wydech przelotowy na większą średnicę (2,5" lub 2,75"), wycięcie kata...
W tej chwili wystrojone (do poprawki) na około 200KM, a z tego co wiem blisko 250KM jest do osiągnięcia. Przeniesienie napędu mam już ogarnięte.
Ogarnął ktoś to u nas w 2.2 i-CTDi? Dużo rzeźby? Jak to się sprawuje? Dużo głośniej? Mogę się spodziewać więcej dymienia? Ktoś coś gdzieś... ?

Lucas.FK2
09-04-13, 17:41
Żebyś mieszkal bliżej niż 350KM to bym zaprosil Cie do warsztatu mojego kumpla który ogarnia wydechy i przeloty co i raz :)
A jeśli chodzi o dźwięk to mogę powiedzieć Ci,że bedzie widoczna różnica w porównaniu do serii,ale też nie bedzie tak glośno jak na pelnym przelocie w benzynie. Nawet bez tlumików przelotowych w środku nie bedzie mega glośno,bedziesz slyszal taki glębszy pomruk.

Ordi
10-04-13, 01:33
diesel na full przelocie (bez zadnej puszki) na wolnych obrotach chodzi cicho. Ale jak mu depniesz to chodzi jak rozwalony boxer z subaru (lekka wiocha) - sprawdzone na Megane II 1.9tdi na 160KM...
Kumpel ma Leona 1.9tdi na 235KM i full przelot tylko z ostatnia puszka - chodzi to cicho jak jedziesz spokojnie (ciut bardziej gleboki dziwek jak seria). A jak depnie to jest tylko ciut glosniej niz normalnie - tzn tylko bardziej 'basowo'. Jak jezdzisz autem na codzien i masz dzieci to zrob na dwoch puszkach przelotowych (srodkowej malej) i koncowej.
A jak nie to zrob tylko srodkowa i nie rob koncowej (latwiej to wykonac w civicu bo wydech idzie nad belka a koncowa pucha jest w poprzek).
Zawsze masz takie wyjscie ze jak ci zaczna robic wydech to zaczynaja od strony turbo. Potem jak ci zamontuja wydech srodkowy to niech wypuszcza z niego rure do tylu np az pod tylna belke i tak zostawia. Wyjedziesz wtedy na ulice na probe. jak stwierdzisz ze za glosno to wtedy dadza ci druga puche i dokoncza wydech. A jak glos bedzie ok to po prostu puszcza rure nad belka i zakoncza wydech. Proste jak drut! Tylko pamietaj aby to sprawdzac na ulicy na biegu (pod obciazeniem) bo na postoju to ci nic nie da.
Pamietaj jedno - w civicu masz 2 katalizatory! Wywalenie tylko koncowego nic nie daje bo sprawdzali to na civinfo. Trzeba by wywalic 2 i odrazu zrobic nowego downpipe'a bo seryjny jest tak maly ze moze ledwo co bys do niego c*uja wlozyl :)
Aha i na przelocie w dieslu jak dusisz i puscisz gaz to z wydechu slychac max turbo co daja taki syk cos a'la jak blow-off w benzynie :)
co do dymienia - jak masz dobrze wystrojone auto to na przelocie bedzie ci bardziej dymil niz na serii (ale tylko jak sandal w podlodze). A wiec szykuj sie ze zawsze bedziesz mial tyl auta uwalony sadza z wydechu.
Za to jak masz zle wystrojone auto to jak depniech to zostawisz za soba zaslone dymna :)
Poza tym przelot jest na mega plus bo auto bedzie szybciej reagowalo na dodanie gazu (mniejszy lag w turbo).
co do ceny przelotu - jak pytalem w Krk w jednej firmie to powiedzieli mi za caly wydech 400-600pln (w zaleznosci ile bedzie z tym roboty) i do tego daja 2 lata gwarancji! Oczywiscie uklad nie z kwaski tylko taki jak seria. Ludzie chwalili wydechy od tego kolesia...
Robienie z kwaski to dla mnie przerost formy nad trescia bo kosztuje kupe kasy a wydech przezyje auto 3 razy...

butler.gdansk
10-04-13, 06:50
Taki efekt po puszczeniu gazu (choć cichy) to już mam teraz...
Nie obrażę się jak będzie tyć głośniejszy :D
Dymu mam zero, ale program bardziej optymalnie muszę wystroić bo dużo zapasu zostało.
Żeby nie uwalić trójkątnych wydechów to może by w ogóle nie puszczać wydechu przez nie, tylko w dół?
Mam na celowniku jednego magika z moich okolic który ogarnia wydechy i dosłownie każdy go poleca, ale zanim z nim pogadam muszę ocenić rynek bo może bardziej będzie mi się kalkulować jak auto zawiozę gdzieś dalej.
Jak robiłem sprzęgło w innym (dobrym) warsztacie i podpytałem o zrobienie wydechu to spasowali.
Jako powód podali że nie chcieliby zrobić u mnie druciarstwa bo dostęp jest kiepski i kształt zbyt skomplikowany.
Średnica 2,5" czy 2,75"?

Ordi
10-04-13, 09:28
no, dostep do samego turbo jest bardzo kiepski w civicu...
2,5" wystarczy do 250KM wiec chyba nie ma co 2,75" (chyba ze planujesz wiecej).
tyle ze naszego civica da sie zestroic na 230KM na seryjnym wydechu wiec jeszcze pomysl czy robic wydech czy nie...
Jak masz kase, czas i zajawke to ja bym zrobil wydech na twoi miejscu ;)

butler.gdansk
10-04-13, 09:58
Kwestia robić/nie robić już jest dawno przesądzona. :D
Pytanko czy mi nie pyknie właśnie ponad 250KM... Dlatego tez zastanawiam się nad 2,75"

Ordi
10-04-13, 12:52
podobno aby zrobić ponad 230KM to musisz wstawić już inne turbo. Podobno więcej seryjne nie dmuchnie... Tyle, że ta moc (230KM) to na seryjnym wydechu więc na przelocie możesz jeszcze zyskać pare KM...
Więc już sam sobie odpowiedz na to pytanie czy zmienisz turbo i czy będziesz robił więcej

butler.gdansk
10-04-13, 13:00
podobno aby zrobić ponad 230KM to musisz wstawić już inne turbo. Podobno więcej seryjne nie dmuchnie... Tyle, że ta moc (230KM) to na seryjnym wydechu więc na przelocie możesz jeszcze zyskać pare KM...
Więc już sam sobie odpowiedz na to pytanie czy zmienisz turbo i czy będziesz robił więcej

Koszty między 2,5" a 2,75" raczej pomijam. Jeśli 2,75" nie zaszkodzi to bardziej ku niemu się skłaniam. Mogą być jakieś negatywne skutki takiego wyjścia? Turbo nie mam w planach, choć kto wie... Co ja będę robił w przyszłym roku?

Ordi
10-04-13, 20:46
Ja bym do siebie wsadził 2,5"... 2,75" według mnie może za bardzo odetkać wydech... Ale to tylko moje i nic nie znaczące zdanie ;)

F1le
10-04-13, 23:46
Jak masz turbo to im większa rura tym lepiej.

Ordi
14-04-13, 21:40
Znalazłem kumpla filmik w necie:

http://www.dailymotion.com/video/xj7flo_leon-badania-rondo_auto#.UWsFEz5AIQ0

Leon 1.9tdi 4x4 236KM. Wydech full przelot 2,5" i tylko ma ostatnią puchę tłumiącą robioną na zamówienie.
Akurat na filmiku badał statecznośc samochodu 4x4 w jeździe po łuku - badania do magisterki