PDA

Zobacz pełną wersję : 2,2 ictdi sprzęgło wymiana



vacik
08-05-09, 13:32
Cześć !

Nie wiem czy nie popełniam faux pass pisząc tu i nie będąc jeszcze członkiem klubu - jeśli tak to sorr
Od listopada rozjeżdzam się Civic'iem 2,2 diesel rocznik 06.
Jako że widuje sporo oklejonych hondek w mojej oklicy (zoliborz/bemowo) postanowiłem się tu zakręcić - jak tylko wykminie jak się dostać w rzeszę klubu mam nadzieję że do was dołącze i spotkamy się na jakimś spocie
Hondka jest na razie sprzętowo serią. 2 tygodnie temu w Masters zrobiłem jej program i auto zaczęło naprawdę przyjemnie latać. Niestety przy drugiej hamowni okazało się że sprzęgło is no more i z uwagi na ślizgi nie dokończyliśmy pomiaru. Pozostają wrażenia gdy sprzęgło się nie ślizga ;D

Mam z uwagi na to pytanka:

1. Czy ktoś mnie może poprowadzić za rękę(jak dziecko we mgle) przez proces aplikacji - konkretnie chodzi mi o formularz (gdzie on jest , skąd go pobrać etc)
2. Macie tu spory dział odnośnie polecanych i nie polecanych warsztatów - jednak idąc na skróty - kogo możecie mi polecić do zrobienia sprzęgła (aso krzyczy 2700 za tą atrakcję)
3. Jak wygląda kwestia nie seryjnego sprzęgła do tego modelu ? Jakie to są koszty? Jak z dostępnością? i u kogo


licze na waszą pomoc i częstszy - począwszy od tego posta kontakt


pozdrawiam

vacik

Sebanek
11-05-09, 09:15
tez mam iCTDI i tez juz jestem po wymianie sprzegla. Moim zdaniem auto ma zbyt duzy moment obrotowy i dlatego sprzegielko bedzie sie co 100 tys nadawalo do wymiany. ja wymienialem w ASO lecz za inna kwote - ale to nie temat na forum :)
pozdrawiam

buri
11-05-09, 11:09
ja wymienialem poza aso i juz 10kkm na tym zrobilem
robocizna wymiana sprzegla i dwumasy wyniosla mnie 600pln, samo sprzeglo chyba 500 jak chcesz namiary to daj znac na pw
tez mam program u mastersa robiony tuz po wymianie sprzegla i bezpieczne dla sprzegla okazalo sie 167,7KM/386Nm przy programie na 180/408 juz sie delikatnie usliznelo
ten sam gosc ktory wymienial mi sprzeglo powiedzial ze bez problemu moze je wzmocnic. koszt stosunkowo niewielki - kilkaset zlotych

vacik
13-05-09, 00:26
yo,
dzięki za info :)
przebieg właśnie zbliża się do 100k więc twoja teoria jest słuszna ewidentnie ( sprzęgło zaczęło mieć uślizgi jeszcze przed programem)

buri - do ciebie PM ;)