PDA

Zobacz pełną wersję : ubezpieczenia AC OC NW



lokcio
19-05-09, 19:06
Mam do was pytanko ... w czerwcu dokladnie 6 konczy mi sie polisa na hanke ,gdy ja kupowalem rok temu ,salon ubezpieczał w hesti ,dzis dostalem list od nich iz zbliza sie koniec waznosci polisy itp i proponuja mi przedluzenie na kolejny rok .Zmartwila mnie kwota na jaka byloby autko ubezpieczone :( bo na 57 tys:eek: skladka 2470 zl
a jest to 2008 rok executive ,prosze chlopaki podpowiedzcie gdzie macie ubezpieczone i na jaka kwote i przy jakiej skladce ... z gory wielkie dzieki:)
pozdrawiam

Umberto
19-05-09, 20:05
Ja ubezpieczałem pięć dni temu...
Dostałem list z pizetju na OC za 640 zł, poszedłem do znajomej babeczki i ona dała mi OC za 430zł.
W sumie AC+OC za 2280zł- wartość auta w polisie 65tys (executive 2008r). Auto jest na ojca który jest od zawsze w pzu i ma max zniżki.
W ASO mi proponowali Hestie ale wybrałem PZU i jak dobrze pamiętam to od czerwca było ubezpieczenie gratis, a ja musiałem trójkę wywalić!!! Data zakupu 13. 05.

/edit
NW nie wiem czy w tym jest

zyga502
19-05-09, 20:43
Ja mam (executive 2007r,wartość 55.6 tys) i w hestii wczoraj wyliczyli mi pakiet na 1953zł ,ale wiadomo mnożnik % jest wg Mrągowa

cbr1100xx
19-05-09, 21:09
Ja mam w październiku do zapłaty kupiłem w 2008 roku i poszedłem sobie tak z ciekawości ostatnio sprawdzić i wyliczone mam około 2500 zniżka OC 60% i dzięki temu mam 40% na AC - Compensa Wartość Autka wyliczona na 62 tyś

Pik
19-05-09, 21:34
Ja mam 5D Sporta 1,8, rocznik 2007. W kwietniu przedluzalem ubezpiecznie w PZU. Wartosc auta 52 tys, OC+AC+ NW = 2138,-

Zrezygnowalem z opcji PZU AUTO POMOC oszczedzajac 120,- bo mam jeszcze ostatni rok gratisowej Honda Assistance.

gongor
19-05-09, 22:07
No ja powiem wam tak. Jutro ubezpieczam auto. Mój Civic ma 2 lata wersja comfort. Suma ubezpieczenia 50600. Składka 2650zł! No i teraz właśnie kwestia - mnożnik miasta, ilość zniżek na OC i co ważniejsze na AC i dalsze pierdoły. Ja zadzwoniłem do dwóch innych towarzystw by zrobili mi wyliczenie i wszędzie podobnie - góra 200zł mniej. Więc zostaje w Hestii bo nie chce mi się z tym babrać. Jak ktoś chce się bawić to może najpierw zacząć tutaj http://ipolisa.pl/kalkulator/
Pozdrawiam.

mroziu
19-05-09, 22:13
Ja ubezpieczałem w tym tygodniu. Sport z 2008 wyceniony na 61k. Pełen pakiet łączenie z pełnym assistance za 2185 w Hestii.

Pik
19-05-09, 22:20
W Hestii moja noga nigdy nie stanie! Raz sie na nich skusilem, bo byli nieco tansi... Mialem z nimi niezle pierepalki (z innym samochodem) i wole zaplacic wiecej, a miec pewnosc terminowego zalatwienia sprawy, a nie zabawy w kotka i myszke ciagnacej sie miesiacami. Natomiast w PZU zalatwialem juz kilka razy szkody i nigdy nie bylo zadnych probemow.

Adam79
19-05-09, 22:42
Nie wiem jak w innych towarzystwach ubezp. ale od początku zakupu civa jestem w Hestii, civ jest z 2006 roku (1,4 comfort + wypas) po pierwszym roku cena ubezpieczenia 2400(AC+OC+NW), po drugim roku 1800, ale z AC mam naprawę w serwisie na oryginalnych częściach(to tylko mnie interesowało). Mój agent ubezpieczeniowy nie znalazł dla mnie lepszej oferty w Szczecinie a ma możliwość załatwienia ubezp. w większości towarzystw.

Umberto
20-05-09, 00:26
W Hestii moja noga nigdy nie stanie! Raz sie na nich skusilem, bo byli nieco tansi... Mialem z nimi niezle pierepalki (z innym samochodem) i wole zaplacic wiecej, a miec pewnosc terminowego zalatwienia sprawy, a nie zabawy w kotka i myszke ciagnacej sie miesiacami. Natomiast w PZU zalatwialem juz kilka razy szkody i nigdy nie bylo zadnych probemow.

to chociaż utwierdziłeś mnie w przekonaniu że dobrze wybrałem
w salonie przy kupnie prawie dał se gardło poderżnąć kierownik twierdząc że hestia najlepsza a ja wybrałem PZU.

Ca$h
20-05-09, 09:23
jezeli bez wiekszych znajomosci, to napewno opłaca sie ubezpieczać u salonowych przedstawicieli, zawsze dadzą wiecej niz jak sie pojdzie bezposrednio do spółki, również mam pakiet w PZU ale mam nadzieje ze sie nie przekonam o ich checi wypłacalnosci :)

kocik
20-05-09, 10:13
honda z hestia musi miec cos podpisane bo wszytkim pchaja hestie - w sumie ja gratisowo dostalem z allianz direct ale koles mowil ze po roku najlepiej przepisac sie do hesti :D a gdzie pojde to zobaczymy jeszcze mi 3/4 roku zostalo gratisowego ubezpieczenia
ma ktos w hdi ?

ryszard.m
20-05-09, 20:43
Ja mam od początku ubezpieczenie w Hestii. W Hestii miałem również ubezpieczoną poprzednią Hondę (pakiet zaoferowany przez dilera).
Mój obecny civic jest z roku 2006 1,8 exe, 29 czerwca kończy mu się ubezpieczenie (i gwarancja).
Kilka dni temu dostałem pismo z Hestii, że podobnie jak poprzednio, oferują mi kontynuacje ubezpieczenia w pakiecie OC/AC/NNW/HCA/Zielona Karta za kwotę 2138 PLN. Wartość rynkowa samochodu wyceniono na 48600 PLN.
Trochę drogo, w roku ubiegłym płaciłem mniej, ale w roku ubiegłym miałem nieprzyjemny kontakt z sarną na drodze.
Szkody naprawiałem z ubezpieczenia.
Myślę, że maja to tam gdzieś odnotowane i uwzględnili w końcowym rozliczeniu ...

semri
21-05-09, 19:35
Będzie 3 rok w Hestii. Sport '07 wart 54500. Pełen pakiet wynosi 2235. Cena od dilera, bo w liście za pakiet zażyczyli sobie o 400 zł więcej.
Nie wiem jak u innych TU, ale w Hestii podoba mnie się, że mogę raz na rok zgłosić szkodę z AC do 2000zł bez straty zniżek. Właśnie będę zgłaszał halogen ~800 + wymiana

kvas
22-05-09, 11:45
No ja tez musze pochwalic Hestie. Nie wiedzialem , ze mozna raz w roku z AC robic bez straty znizek do 2k. No to w pyte.

luckie
24-05-09, 20:52
Dla porownania w Niemczech - ich odpowienik AC/OC/NW - 660 eur, rocznik 2008.

W PL zawsze mialem ubezpieczenie w TU Uniqa - polecam, cena byla dobra i likwidacja szkod wzorowa.

szadek24
29-05-09, 00:35
Ja też mam auto ubezpieczone w Hestii
Na kolejny rok kontynuacji ubezpieczenia zaproponowali mi pełen pakiet za 2023zł
Wartosc rynkowa według ich wyceny 58800zł Civic Executive 5D 2007 r
http://images24.fotosik.pl/186/7b1fc2d4fcfab0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1fc2d4fcfab0a6.html)

kvas
29-05-09, 22:55
Semri pytałem w Hestii o : "ale w Hestii podoba mnie się, że mogę raz na rok zgłosić szkodę z AC do 2000zł bez straty zniżek", ale zrobili wielkie oczy i nie panimajet szto ja do nich gawarju :). Może to u Ciebie w lokalnym oddziale tak masz fuksiarzu?

Kozo
30-05-09, 07:43
Semri pytałem w Hestii o : "ale w Hestii podoba mnie się, że mogę raz na rok zgłosić szkodę z AC do 2000zł bez straty zniżek", ale zrobili wielkie oczy i nie panimajet szto ja do nich gawarju :). Może to u Ciebie w lokalnym oddziale tak masz fuksiarzu?

Z tego co ja wiem to nazywa sie to "JOKER" (prawo do szkody) i nie dziwie sie ze niby nie wiedza o co chodzi ;) rowniez nie wiedzialem ze istnieje cos takiego, ale jak widac konkurencja robi swoje. Dodatkowo co jest pewne na 100% w hestii masz "prawo do szkody" po 2 latach bezszkodowego ubezpieczenia, ale tylko dla maksymalnego poziomu znizek, natomiast w Warcie jest niezaleznie od poziomu znizek - zreszta w Warcie mam gwarantowana sume ubezpieczenia przez 3 lata czyli jak w przeciagu tego okresu gwizdna mi auto to oddaja mi kwote z faktury i dlatego od tego roku bede ubezpieczony w Warcie (AC Komfort). Wiec Semri cos tam wie ze bija dzwony ale nie do konca w ktorym kosciele ;)

Mariusz1
30-05-09, 10:01
Z tego co ja wiem to nazywa sie to "JOKER" (prawo do szkody) i nie dziwie sie ze niby nie wiedza o co chodzi ;) rowniez nie wiedzialem ze istnieje cos takiego, ale jak widac konkurencja robi swoje. Dodatkowo co jest pewne na 100% w hestii masz "prawo do szkody" po 2 latach bezszkodowego ubezpieczenia, ale tylko dla maksymalnego poziomu znizek, natomiast w Warcie jest niezaleznie od poziomu znizek - zreszta w Warcie mam gwarantowana sume ubezpieczenia przez 3 lata czyli jak w przeciagu tego okresu gwizdna mi auto to oddaja mi kwote z faktury i dlatego od tego roku bede ubezpieczony w Warcie (AC Komfort). Wiec Semri cos tam wie ze bija dzwony ale nie do konca w ktorym kosciele ;)
JOKER to chyba w kartach ;)
W ogólnych ani szczegółowych warunkach nie ma żadnych informacji na ten temat.
Zapadaj ,proszę konkretny przepis z pragrafami.

semri
30-05-09, 12:11
Może i tylko w bydgoskiej Hondzie tak jest, może i w paru innych miastach, może tak Hestia ma skonstruowaną umowę z ASO, może. Ja się cieszę że akurat tak mam :)

kvas
30-05-09, 13:38
You lucky bastard :):):)

semri
31-05-09, 01:02
dowiedz się w sowim ASO, może na infolinii tego nie mówią.

zyga502
31-05-09, 15:02
sorki ,że w inny deseń ,ale czy może ktoś z Was orientuje się ,gdzie najlepiej się ubezpieczyć jako rowerzysta

lokcio
31-05-09, 17:38
zyga chyba w pzu :) ubezpieczajac np dom masz to w pakiecie

kvas
31-05-09, 21:07
dowiedz się w sowim ASO, może na infolinii tego nie mówią.
Już pytałem a jakże, ale niestety takich rarytasów nie mają do zaoferowania niestety...

szoi
04-06-09, 15:30
Ja przedłużyłem swoją polisę u dealera.
Pakiet OC, AC, NW, assistance + zielona karta w Alliance
auto z 2007 roku (pierwsza rejestracja 2008)
Wycena na 54580 PLN
cały pakiet kosztował 2378 PLN
Generalnie jestem zadowolony, wszystko sprawnie i elegancko zostało załatwione.
Najtaniej u konkurencji chyba w Inter Risku zaproponiowali mi 2580 bez assistance...

zuzia
18-06-09, 18:47
Dzisiaj otrzymałem propozycje kontyunacji pakietu w allianz na kwote 2900zł, wartość Civic1/8 po roku 60500,OC pełna zniżka,AC po roku .Co sądzicie otej propozycji czy jest możliwość znalezienie tańszej.

xVRoBVx
18-06-09, 20:53
A więc ja ubezpieczyłem na dniach w Axa cena 1450zł (posiadam zniżki 60 Oc i 60 Ac) 0% wkładu własnego pakiet OC+AC+NW
itd... samochód z 2008 1,8 Sport wartość 61,200.

Pewnie mi zaraz powie że Axa to syf itd niego mi poda trzy powody czemu...
Ubezpieczam tam samochód po raz 3 wcześcniej VW polo i byłem bardzo zadowolony gość mi puknął lekko samochód na parkingu wypłata była szybka i bez problemowa warsztat wybrał sobie sam i wyciągnąłem ile się dało bo warsztat dobrego znajomego...

Ja polecam tyle ode mnie pozdro

mroziu
18-06-09, 21:01
Jak ja przeglądałem oferty to za dokładnie ten sam model i rocznik miałem w mBanku 1.9-2k, w Hesti - 2.1-2.2k i chyba 2.5k w PZU tak więc pewnie można znaleźć lepszą ofertę.

Maro2004
18-06-09, 22:05
xVRoBVx jako jeden z niewielu podał jakie ma zniżki. Porównywanie wysokości składki bez podania procentowego wskaźnika zniżki do niczego nas nie doprowadzi (no chyba, że konkurencja chce coś na tym wygrać). Skoro porównujecie wysokość składek to oprócz wartości pojazdu podajcie zniżki (zwyżki) składki i co jeszcze dostajecie w pakiecie. Przecież ktoś kto ma 60% zniżki będzie mial diametralnie niższą składkę od tego który ma np 0% zniżki (np. nowy kierowca) lub nawet podwyższenie składki (np. za wypadkową jazdę), przy takim samym samochodzie.

mroziu
18-06-09, 22:46
Ja mam 60% zniżki w OC a teraz sporo firm daje tyle samo na AC.

sqx
13-10-09, 00:22
Ja właśnie dzisiaj przedłużyłem ten promocyjny pakiet dodawany do Civica pod koniec zeszłego roku. Przy 60% zniżek na AC i OC w Krakowie pakiet wyszedł 1965,00 zł. Wartość samochodu oszacowano na 57500,00 zł

CichyVIII
13-10-09, 20:59
a ja ubezpieczyłem na kwotę 61tyś rok 08sport + utrzymanie wartości z polisy czyli te 61tyś w razie kradzieży lub szkody całkowitej za kwotę niecałe 2800

bunet
13-10-09, 21:52
a ja ubezpieczyłem na kwotę 61tyś rok 08sport + utrzymanie wartości z polisy czyli te 61tyś w razie kradzieży lub szkody całkowitej za kwotę niecałe 2800

To samo za 2157 zł

CichyVIII
13-10-09, 22:04
ja miałem jedną szkodę z ac może dlatego więcej a można wiedzieć gdzie ubezp?

bunet
14-10-09, 18:58
ja miałem jedną szkodę z ac może dlatego więcej a można wiedzieć gdzie ubezp?

Pezetju:)

tylko wszystko zależy w którym jeszcze woj. rejestrujesz.Każde woj ma inny przelicznik. Nawet chyba każdy kod pocztowy-nie jestem pewien:)

Markus89
02-06-10, 14:57
Sorki za odgrzanie kotleta, ale nie chciałem tworzyć nowego tematu, więc opiszę moją sytuację:

7 stycznia kupiłem samochód ubezpieczony w Generali z zapłaconą jedną ratą w wysokości 240,50zł, druga rata płatna do 27 stycznia. 5 lutego udałem się rejestrować samochód i ubezpieczyć go w innej firmie. W tym celu poszedłem do Pośrednictwa Ubezpieczeniowego gdzie wypisano mi "Wypowiedzenie nabywcy" bez żadnych problemów i ubezpieczyłem samochód w TUW (w siedzibie tego ubezpieczyciela, a nie u pośrednika).
Ostatnio przyszło mi pismo z Generali abym zapłacił drugą ratę - dlaczego? Przecież wypowiedziałem umowę w odpowiednim terminie, mam na to papier... O co więc może chodzić i dlaczego papier z zapłatą przyszedł do mnie, a nie do starego właściciela?

Samochód nie jest z 2006 roku, ale nie zauważyłem nazwy tematu, a ta wyszukiwarka pokazała tylko podobne tematy do tego...

Ca$h
02-06-10, 19:22
Sorki za odgrzanie kotleta, ale nie chciałem tworzyć nowego tematu, więc opiszę moją sytuację:

7 stycznia kupiłem samochód ubezpieczony w Generali z zapłaconą jedną ratą w wysokości 240,50zł, druga rata płatna do 27 stycznia. 5 lutego udałem się rejestrować samochód i ubezpieczyć go w innej firmie. W tym celu poszedłem do Pośrednictwa Ubezpieczeniowego gdzie wypisano mi "Wypowiedzenie nabywcy" bez żadnych problemów i ubezpieczyłem samochód w TUW (w siedzibie tego ubezpieczyciela, a nie u pośrednika).
Ostatnio przyszło mi pismo z Generali abym zapłacił drugą ratę - dlaczego? Przecież wypowiedziałem umowę w odpowiednim terminie, mam na to papier... O co więc może chodzić i dlaczego papier z zapłatą przyszedł do mnie, a nie do starego właściciela?

Samochód nie jest z 2006 roku, ale nie zauważyłem nazwy tematu, a ta wyszukiwarka pokazała tylko podobne tematy do tego...

maja bur**l w systemie, ale pewnie od wysylania kopi papierow nie uciekniesz, w kazdym razie bez stresu ;)
dziewczynie ukradli auto, zglosila szkode, a po 6 miesiacach przyszla zaplata za OC AC :D a ubezpieczenie dawno wyplacili :)

gongor
03-06-10, 00:57
Dokładnie. Olej! Mi przysyłali składki chyba z rok po tym jak już dawno auto sprzedałem :) Nawet do nich nie dzwoniłem - w końcu się skapnęli i przestali przysyłać :)

Markus89
05-06-10, 17:39
Byłem w tym samym pośrednictwie w którym rezygnowałem z Generali i wszystko wyjaśnione :) Powiedzieli mi, że nie mam się czym martwić, bo wszystko zrobiłem w odpowiednim czasie, wysłali jeszcze raz faxem papiery i tyle.

PS: Czy w związku z tym poprzedni właściciel musi zapłacić tę ratę?

Malenka0047
08-06-10, 18:21
Generalnie jest taka ustawa że wszystkie prawa związane z ubezpieczeniem przechodzą na nowego właściciela wraz z samochodem. Jeśli rata jest nie zapłacona to albo nowy nabywca musi zapłacić 2 rate albo wypowiedzieć w ciągu 30 dni od daty zakupu pojazdu i ubezpieczyć się gdzieś indziej. Skoro wypowiedziałeś choć była 2 rata do zapłaty to się nie trzeba przejmować. Poprzedni właściciel nie będzie musiał opłacać. Facet sprzedał auto więc oddał wszystko Tobie i od dnia sprzedaży nie ma już nic wspólnego ani z samochodem ani z ubezpieczeniem, ty nie chciałeś przejąć i zrezygnowałeś czyli wypowiedziałeś a co za tym idzie - nikt nic nie płaci.

Malenka0047
23-07-10, 09:04
Jak macie jakieś pytania względem ubezpieczeń ... typu: "Mam taką i taką sytuację. Co mam robić?" to piszcie. Spróbuję coś wam doradzić ;]

Tarnowska
04-11-15, 17:40
Panowie mam taką sprawę. Rok temu w link 4 płaciłem oc i ac około 2200zl w tym roku tuż przed końcem ubezpieczenia sami przysłali mi propozycję za 1600zl na tych samych warunkach. Zadowolony opłaciłem ten rachunek. Natomiast w następnym tygodniu przyszedł mi rachunek na 2200. Olałem to. Skoro opłaciłem poprzednią ich propozycje to sprawa załatwiona. Tak myślałem. A dziś mi przyszedł rachunek na 600zl. I już zgłupiałem o co im chodzi. Dzwonić do nich i to wyjaśniać czy olać ich?

marwol
04-11-15, 18:29
Nie dzwoń, miej swój honor :)

Tarnowska
04-11-15, 18:37
Honor przede wszystkim 😝 ale tak serio to miał ktoś taką sytuację?

marwol
04-11-15, 18:52
Zadzwoń i wyjaśnij. Szybciej i pewniej niż pytać na forum.

Tarnowska
04-11-15, 19:09
No raczej. Ale i tak narazie nie mogę zadzwonić bo nie mam przy sobie dokumentów. Ale czas na napisanie miałem 😝

Lucas.FK2
04-11-15, 20:49
Polecam mieć wywalone kule na tą sytuacje :) Ty masz papier. Zapłaciłeś. Zatem Adios

cosmo-pl
05-11-15, 21:09
Pewnie oferta na samo AC, a OC dodatkowo. Sprawdź to.

dawis93
04-10-16, 11:11
Witam wcześniej miałem ubezpieczenie w Linku kwota która płaciłem to 760 zł w Axa na współwłaściciela , ja nie mam jeszcze lat wyliczyli mi ubezpieczenie OC+AC+ASS+NNW na oryginalnych częściach na 1650 zł . Wydaje mi się że to nie jest wcale tak drogo i to była najtańsza opcja na rankomacie. Mam takie pytanie lepiej jest w serwisie chociaż nie wiem czy blisko Łodzi są dobre serwisy , czy lepiej na kosztorys bo sam nie wiem ,a pierwszy raz mam do czynienia z AC .

Endrju
08-10-16, 01:59
Witam wcześniej miałem ubezpieczenie w Linku kwota która płaciłem to 760 zł w Axa na współwłaściciela , ja nie mam jeszcze lat wyliczyli mi ubezpieczenie OC+AC+ASS+NNW na oryginalnych częściach na 1650 zł . Wydaje mi się że to nie jest wcale tak drogo i to była najtańsza opcja na rankomacie. Mam takie pytanie lepiej jest w serwisie chociaż nie wiem czy blisko Łodzi są dobre serwisy , czy lepiej na kosztorys bo sam nie wiem ,a pierwszy raz mam do czynienia z AC .

Nie napisałeś jaka jest suma ubezpieczenia. Między wariantami serwisowym i kosztorysowym jest ogromna przepaść. Wariant serwisowy umożliwia Tobie w przypadku zajścia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową, postawienie pojazdu do zakładu naprawczego lub do autoryzowanego serwisu i naprawę pojazdu na fakturę. Natomiast wariant kosztorysowy to "biedna" wersja odszkodowania polegająca na wypłacie kwoty kosztorysowej wyliczonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednak kosztorys przedstawiony przez ubezpieczyciela jest zazwyczaj ostro okrojony. I tak zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia które otrzymujesz przy jego zawarciu, ubezpieczyciel zazwyczaj potrąca z ceny części amortyzację (uzależnioną od wieku auta) która często dochodzi do 60%, wpisuje śmieszną stawkę za roboczogodzinę, nie wpisuje pełnej technologii naprawy, obcina to tu to tam i ostatecznie proponuje Ci kwotę znacznie zaniżoną. W przypadku wariantu serwisowego też Ci taką kwotę zaproponuję tyle, że masz wtedy możliwość naprawy auta w serwisie dokumentując naprawę fakturami. Powyższa sytuacja występuje najczęściej jednak zależy to od tego jakie są warunki ubezpieczenia. Nie można porównywać cen bez znania wspomnianych warunków w przypadku ubezpieczenia AC. W warunkach określone są wyłączenia odpowiedzialności, sposoby rozliczenia szkody, które u poszczególnych ubezpieczycieli są różne, udziały własne i inne pierdoły, które mają znaczenie w przypadku wystąpienia szkody.

dawis93
08-10-16, 12:40
Ubezpieczenie kosztuję 1600 zł . W tym jest zawarta amortyzacja , naprawa w autoryzowanym serwisie na oryginalnych częściach do tego dochodzi NW pasażera jak i kierowcy. Hondę w tym ubezpieczeniu wyznaczają na 23000 tys . Tylko właśnie się zastanawiam czy w Łodzi są serwisy godne polecenia . I to ubezpieczenie obowiązuje tylko w Polsce .

kiero30
22-07-21, 15:12
Polecam firmę Compensa https://www.compensa.pl/ . Aktualnie mam tam ubezpieczenie, oc plus dodatkowo ac. Nie będe tutaj pisał ile konkretnie mnie kosztowało ponieważ kupowałem w pakiecie. Czyli ubezpieczenie samochodowe, mieszkania oraz dodatkowo ubezpieczenie na życie. W przypadku takiego pakietu jest o wiele taniej niż kupując ubezpieczenia osobno Wczytałem sie również w polisy, wykluczeń nie jest wiele.
Udział własny w przypadku ac jest praktycznie zerowy.