PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie



MartekW_76
21-05-09, 10:57
Proszę o sugestie

od pół roku jeżdże Hondą Civic 4d (7,5 tys km). Od kilku tygodni mam wrażenie, że coś zaczyna się dziać z moim wspomaganiem. W trakcie kręcenia kierownicą (stojąc) słyczę jakieś odgłosy (które nawet ciężko opisać), które nie są wcale głośne, ale jednak słyszalne (i wcale nie chodzi mi o odgłosy opon). Samo wspomaganie pracuje OK, choć nie wiem, czy jednak nie trochę ciężej. Byłem w serwisie, gdzie chciałem usłyszeć, że wszystko jest albo ok, albo nie ok. Wg serwisu wspomaganie chodzi bez zarzutu, choć faktycznie jakby GŁOŚNIEJ. Póki co mam się nie martwić, chyba, że odgłosy będą się nasilały. Co o tym sądzicie, niby jest dobrze, a jednak coś mi nie gra. Nie wiem czy jest sens odawać go do serwisu (przy salonie w którym kupiłem ten samochód), czy jednak jeździć dalej i czekać spokojnie na pierwszy przegląd?? Poza ty Hondzia jest miodzio

Pozdr.
Marcin

mroziu
21-05-09, 12:06
Ja zgłaszałem przy przeglądzie skrzypienie podczas skręcania (co dziwne tylko w prawo) i diagnoza ASO to odboje amortyzatora do wymiany. I podobnie jak u Ciebie trochę ciężej chodzi wspomaganie.

Pytanie czy ta sama usterka może mieć miejsce w 4d (bo ja mam 5d)

Mariusz1
21-05-09, 12:31
W którym serwisie byłeś?

MartekW_76
21-05-09, 12:32
Byłem w Aries Motor (było bliżej), a samochód kupiłem w Honda PLAZA

Mariusz1
21-05-09, 13:07
Byłem w Aries Motor (było bliżej), a samochód kupiłem w Honda PLAZA
Przetrenuj AUTOWEST,PLAZĘ pomiń

MartekW_76
28-05-09, 10:40
Byłem w PLAZIE i okazało się, że do wymiany jest łożysko oporowe amortyzatorów (albo coś w tym stylu). Człowiek wszedł do samochodu przekręcił kierownicą i bez zbędnego filozofowania stwierdził, że nie jest w porządku. Zabrał Hondzie na warsztat aby przekonać się co jest powodem usterki, po czym wyjaśnił mi o co chodzi. Teraz czekam na nową część i wymianę gwarancyjną. Jeśli chodzi o profesjonalizm z jakim się spotkałem to raczej: 5+

Swoją drogą jak to jest, że jeden serwis uważa, iż wszystko jest wszystko OK (pisałem o tym wcześniej), a w innym serwisie widzą usterkę (zresztą taż mi się tak wydawało).

Mariusz1
28-05-09, 15:00
Byłem w PLAZIE i okazało się, że do wymiany jest łożysko oporowe amortyzatorów (albo coś w tym stylu). Człowiek wszedł do samochodu przekręcił kierownicą i bez zbędnego filozofowania stwierdził, że nie jest w porządku. Zabrał Hondzie na warsztat aby przekonać się co jest powodem usterki, po czym wyjaśnił mi o co chodzi. Teraz czekam na nową część i wymianę gwarancyjną. Jeśli chodzi o profesjonalizm z jakim się spotkałem to raczej: 5+

Swoją drogą jak to jest, że jeden serwis uważa, iż wszystko jest wszystko OK (pisałem o tym wcześniej), a w innym serwisie widzą usterkę (zresztą taż mi się tak wydawało).

Poczekaj z entuzjazmem do końca...............
Jak Ci wymienią ,przyniesie to pożądany skutek i czegos Ci przy okazji nie uszkodzą.............
Patrz im cały czas na ręce i nie spuszczaj z oczu samochodu.

MartekW_76
29-05-09, 11:42
Poczekaj z entuzjazmem do końca...............
Jak Ci wymienią ,przyniesie to pożądany skutek i czegos Ci przy okazji nie uszkodzą.............
Patrz im cały czas na ręce i nie spuszczaj z oczu samochodu.

Zaczynam się bać, bo czytając Wasze opinie co raz bardziej odnoszę wrażenie, że serwis HONDY po za nazwą niewiele różni się od serwisu np. DACI :confused:

bunet
29-05-09, 13:58
Zaczynam się bać, bo czytając Wasze opinie co raz bardziej odnoszę wrażenie, że serwis HONDY po za nazwą niewiele różni się od serwisu np. DACI :confused:

zapomniałeś napisać HONDY PLAZA....chyba?

Sagi80
03-06-09, 13:26
zapomniałeś napisać HONDY PLAZA....chyba?

A coś Ci tam zrypali?