PDA

Zobacz pełną wersję : Ściemniający wyświetlacz od radia i klimy.



szubek
22-05-09, 13:52
Witam, mam problem z wyświetlaczem z tym na którym jest info dot. klimy i radia.
Sytuacja jest następująca:
- jasność mam ustawioną na max. podczas włączonych świateł, wyłączam autko pozostawiam na 10 -15 min wracam uruchamiam autko włączam światła pozostałe wyświetlacze zachowują się prawidłowo a ten od klimy i radia jest ciemny, trzeba albo włączyć i wyłączyć światła lub zjechać pokrętłem na min i znowu na max to jest wtedy ok, wydaje mi się, że ktoś opisywał już ten problem ale nie moge odszukać.
Dla mnie ewidentnie coś się wiesza w oprogramowaniu i nie jest to problem pokrętła bo można ponownie włączyć i wyłaczyć światłe wtedy jest ok albo uruchomić ponownie auto.

Mam tak od nowości auta i ta usterka pojawia sie tylko latem ( zimą było ok).
Usterka zgłoszona do sewrisu ale czekam na info czego to może być przyczyna nie chcę aby w ciemno pruli auto i wymieniali części.

maderak
23-05-09, 11:33
U mnie jest podobnie, od czasu do czasu prawie zanika wyświetlacz. Na początku myślałem, że jest to skutkiem jakiejś kombinacji przełączników, ale dzieje się to jednak niezależnie ode mnie. Sytuacja ta nie wpływa na mnie jakoś znacząco, no ale jednak coś jest nie tak... Jak będzie coś u Ciebie wiadomo to napisz o sprawie.

xVRoBVx
23-05-09, 20:24
Szubek mam propozycję może się spotkamy na jakimś spocie w czwartek aj tam jeszcze nie byłem ale z chęcią zobaczę twoje przeróbki i niedociągnięcia w samochodzie co ty na to??

bunet
23-05-09, 21:15
Szubek mam propozycję może się spotkamy na jakimś spocie w czwartek aj tam jeszcze nie byłem ale z chęcią zobaczę twoje przeróbki i niedociągnięcia w samochodzie co ty na to??

też bym się pisał na jakiś meeting:)
Tak by porównać ewentualne niedoróbki, usterki, osiągi itp.

Najlepiej pasowała by mi Wawa.

lokcio
23-05-09, 21:28
a moze poznań ? :D

xVRoBVx
23-05-09, 21:37
Widzę że chętnych jest sporo myślę że można coś z tym zrobić na przyszłość. Co do spotkania z Szubkiem to mam ten konfort że to samo miasto:)

browocofil
23-05-09, 22:58
a moze poznań ? :D

dla mnie ok :)

Sagi80
25-05-09, 16:30
To może w Środkupolski? :) Będze sprawiedliwie - to miejscowość Piątek w woj. łódzkim.

szoi
25-05-09, 16:57
Gdańsk :) ;p i najlepiej w sobotę...

browocofil
26-05-09, 14:00
To może w Środkupolski? :) Będze sprawiedliwie - to miejscowość Piątek w woj. łódzkim.

Przy tym kamieniu?

szubek
21-06-09, 15:18
i ktoś pozbył się tej męczącej usterki z przygasającym wyświetlaczem ??? ASO niestety nie wie w czym problem i nie wiadomo za co się zabrać. Na civinfo nic nie mogę znaleźć na ten temat, ąż dziwne...

spotkanie ??? możemy sie spotkać ale dopiero przyszły tydzień.

szubek
28-07-09, 14:12
naprawdę nikt nie walczył z przygasającym wyświtlaczem od radia/klimy podczas załaczania świateł mijania ???? mnie to strasznie irytuje a ASO nie wie jak się do tego zabrać- na kompie pokazuje wszytko OK nawet podczas usterki.

maderak
28-07-09, 18:21
Ja już z tym problemem się zżyłem :p i jak widzę walczyć się z nim nie da (jest to jakaś kombinacja czasowo-przyciskowa). Jak zauważam że jest zciemniony wyświetlacz to wyłączam i ponownie włączam światła mijania, wtedy jest OK - po prostu przestało mnie to mocno wkurzać (chociaż dalej irytuje).

P.S. Bardziej mnie wkurza to, że radio gubi mi częstotliwość Radia Zet (włącza się szukanie po ok. 10 sekundach) :(

semri
28-07-09, 20:52
P.S. Bardziej mnie wkurza to, że radio gubi mi częstotliwość Radia Zet (włącza się szukanie po ok. 10 sekundach) :(

Tez tak mam na zecie, wyłączyłem TA.

malykciuk
29-07-09, 10:55
mi sie zdazylo doslownie 2-3 razy przez rok,
tak wiec nawet nie zaczelo mnie to draznic ;)
hmm, moze zadzwon do innego serwisu moze tam cos wiedza...

szubek
29-07-09, 13:08
mi sie zdazylo doslownie 2-3 razy przez rok,
tak wiec nawet nie zaczelo mnie to draznic ;)
hmm, moze zadzwon do innego serwisu moze tam cos wiedza...

u mnie standard to 2-3 razy ale w ciagu dnia - praktycznie za każdym razem jak wisadam do auta i właczam światła.

malykciuk
29-07-09, 19:44
no to, to juz normalne nie jest...
moze niech wgraja nowy soft choc podejrzewam ze to juz jest zrobione...

skferek
30-07-09, 10:25
naprawdę nikt nie walczył z przygasającym wyświtlaczem od radia/klimy podczas załaczania świateł mijania ????

Nasze autka mają podwójną regulację jasności wyświetlacza,
1 na wyłączonych światłach i jest to ustawienie nadrzędne (tzn. że jeżeli tutaj przyciemnimy to na załączonych światłach to będzie maksymalny poziom)
2 druga regulacja na włączonych światłach i proponował bym tutaj spróbować rozjaśnić wyświetlacz

tak jest u mnie i też myślałem że coś jest nie halo dopóki nie pojechałem do ASO do Bytomia na przegląd

szubek
30-07-09, 16:50
Nasze autka mają podwójną regulację jasności wyświetlacza,
1 na wyłączonych światłach i jest to ustawienie nadrzędne (tzn. że jeżeli tutaj przyciemnimy to na załączonych światłach to będzie maksymalny poziom)
2 druga regulacja na włączonych światłach i proponował bym tutaj spróbować rozjaśnić wyświetlacz

tak jest u mnie i też myślałem że coś jest nie halo dopóki nie pojechałem do ASO do Bytomia na przegląd

ale zabłysnołeś z taką pierdołą do ASO ???;) naprawdę masz nas za takich "leszczy" :)dokładnie o tym wiem i chyba nie tylko ja - czytaj dokałdnie wątek, to nie jest problem o którym napisałeś ....u mnie ściemnia się sam wyświtlacz od radia i klimy a na to nie ma wpływu regulacja na właczonych czy wyłaczonych światłach!

regulacja włącz/wyłącz światła dotyczy całej deski roździelczej i wszystkich wyświetlaczy

lokcio
30-07-09, 21:40
heheehehe co za emocje :D

radmac
31-07-09, 01:26
może na gołe klaty?

ale tak bardziej serio - sam raz zwróciłem uwagę że mi się wyświetlacz od klimy ściemnia jak jest mocne słońce - po chwili przemyślenia doszedłem, że zakładałem polaryzujące okulary przeciwsłoneczne i jak się trochę głowę wykrzywiło to się wyświetlacz ściemniał.

szubek
31-07-09, 10:28
nie no załmaka normalnie:D:D:D z tymi okularami to ja chyba musze iść do lekarza bo mam filtr polaryzacyjny w oczach :p

maderak
31-07-09, 10:56
No emocje są usprawiedliwione, bo chyba kolega skfarek nie przeczytał wątku od początku ?...
Ja mam pytanko do Was : "czy Honda posiada jakiś ulepszony/inny soft do Civic'a niż ten fabrycznie wgrywany ?".

Pabloss
04-08-09, 21:40
raczej nie

szubek
08-08-09, 22:25
i nareszcie rozwiaząłem swój problem z przygasającym wyswietlaczem :D:D:D napisałem do Hondy Poland emila opisałem dokłądnie usterkę i normalnie o dziwo :D po 5 dniach mi odpowiedzieli, byłem totalnie zaskoczony profesjonalnym podejściem do sprawy...

odpowiedz dostałem w PDF od szefa serwisu na papierze firmowym ze wszystkimi możliwymi pieczątkami, brzmi tak:

CR 8607/2009
Szanowny Panie,
Prosimy o kontakt z ASO Honda C.H w łodzi przy ulicy Przybyszewskiego w celu wymiany
wyświetlacza centralnego w Pańskim samochodzie.
Przepraszamy za wszelkie zaistniałe niedogodności. Mamy nadzieję, że dalsza eksploatacja
będzie przebiegała już w pełni pomyślna.

Z poważaniem,
Michał Twardowski
Service Department
Honda Poland

i co Wy na to ....zaraz drukuje jadę do serwsu i im dam kawę na ławę ciekawe co powiedzą:D
we wtorek zdam relację jestem umówiony na wymianę końcówek wydechu

szubek
11-08-09, 20:29
wydechy wymienione, wyświetlacz zamówiony, jutro jestem umówiony z przedstwaicielem Michelina na 9:30, bedę rekalmował opony

malykciuk
12-08-09, 10:12
a co Ty tak wszystko wymieniasz :)
jakies usterki czy drobne mody ?

szubek
12-08-09, 14:27
mody ???? chciałbym - to są usterki mojego auta których mam już dosyć!!!

kvas
12-08-09, 15:09
A czemu wydechy wymieniales? U mnie z nich farbka schodzi, ale chyba nie to bylo u Ciebie powodem ca?

szubek
12-08-09, 16:34
właśnie ta farbka mnie wkurzała i je wymienili bez gadania

kvas
12-08-09, 20:58
Ok ja tez wymieniam skoro bez problemu to zrobili.

Pabloss
19-08-09, 11:46
schodziła ci farba srebrna z trójkątów ???? czy coś innego ???

szubek
04-10-09, 00:49
wyświetlacz konsoli centralnej wymieniony mam nadzieję, że skończą się kłopoty - jest już na to akcja serwisowa więc walić do ASO na wymianę jak komus przygasa