PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką Hondę



Grzechu84
12-06-09, 12:14
Hejka,

Mam zamiar zakupić taką Hondę. Rozejrzałem się i jako posiadacz VI gen nie orientuję się w modelach VIII.
Chciałbym diesla, 5 - drzwi, silnik 2.2 140KM.
Czy ktoś z Wam mógłby podrzucić mi info o modelach silników (polecane/nie polecane)?

Dziękuję!

Umberto
12-06-09, 13:22
hire ju are
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=18458
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=18451

engey
12-06-09, 17:32
Jesli chodzi o silniki to duzego wyboru nie masz teoretycznie 4 w praktyce 2 , 1.4 eliminuje odrazu no i raczej 2.0 w benzynie pod nazwa Civic Type R cie chyba tez nie interesuje (3 drzwiowa bestyjka)
http://http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=48023
jest tu kilka opini na temat 1.8 Pb i 2.2 ON ale jak to zwykle bywa w zyciu sa one troszke subiektrywne (kazdy chwali to czym jezdzi ;) )

Grzechu84
15-06-09, 14:18
Dzięki Wam!
engey, 1,4 to mało, pozostanę przy wyborze 2.2 ON fajne osiągi, stosunkowo ekonomiczny silnik.
Muszępoczytać tylko jak z awaryjnością i przedewszystkim na co zwrócić uwagę przy zakupie!

bebebe
30-10-09, 09:43
Witam , jezdze głównie w mieście więc 1,4 VTEC 100 KM powinien mi wystarczyc i dylemat jaki model.... comfort czy sport różnica 5 tys . z góry dziękuje i pozd.

carno
30-10-09, 10:14
Po pierwsze różnica nie 5 a 4 tyś w cenie.

CIVIC 5D 1.4 Comfort MT -61 400 PLN (Ubezpieczenie gratis; opony zimowe gratis)
CIVIC 5D 1.4 Sport MT -65 400 PLN (Ubezpieczenie gratis; opony zimowe gratis)

Po drugie nie ma się nawet co zastanawiać i tylko wersja Sport, za 4 tysiaki nigdzie nie dostaniesz tego wyposażenia co ma Sport a czego nie ma Comfort


16-calowe obręcze aluminiowe
Przednie światła przeciwmgielne
Elektrycznie składane lusterka zewnętrzne
Tempomat
Skórzana kierownica
Aluminiowe pedały i podnóżek
Czujniki parkowania tył w kolorze nadwozia
Wycieraczki z czujnikiem deszczu
Podgrzewane fotele przednie
Autoalarm
Głośniki wysokotonowe
USB - bardzo fajna rzecz :D


Po trzecie jeszcze od salonu można wynegocjować rabat 3% od ceny oficjalnej i zapłacisz troszkę mniej :p

bunet
31-10-09, 08:41
Witam , jezdze głównie w mieście więc 1,4 VTEC 100 KM powinien mi wystarczyc i dylemat jaki model.... comfort czy sport różnica 5 tys . z góry dziękuje i pozd.
Nie kupuj 1.4!
Kup 1.8 nie wiele drożej, a i osiągi o niebo lepsze, a spalanie nieznacznie większe.
Ps
Ja bym wybrał 2.2 On, ale nie miałem tyle kasy, jak kupowałem to taki sam model z silnikiem disel'a był ok 10.000 zł droższy

Hultay WRC
31-10-09, 09:50
Potem nawet 1.8 łatwiej sprzedać, 1.4 jest nie dla każdego, chyba tylko dla emeryta, a buda ciężka...

carno
31-10-09, 11:46
Potem nawet 1.8 łatwiej sprzedać, 1.4 jest nie dla każdego, chyba tylko dla emeryta, a buda ciężka...
a jechałeś czy tylko powtarzasz to co wcześniej inni pisali, to już nie 1.4 i-DSI.
Faktycznie przed liftem ten silnik to się troszku pocił, ten po lifcie to z prawdziwego zdarzenia 1.4 i-VTEC i co nie którzy widzę że małpują ze to nie wypał, jechałem na próbnych jazdach i mimo iż aktualnie mam 1.8 to jednostkę 1.4 i-VTEC zdecydowanie mogę polecić, po mieście i nie na dalekie trasy całkiem dobra jednostka.
Dla porównania: 1.4 i-DSI - 83 KM ; 1.4 i-VTEC - 100 KM

Pik
31-10-09, 17:19
Civic niezbyt sie nadaje na auto miejskie... Do tego celu bedzie znacznie praktyczniejszy np Jazz, gdzie ten sam 100 konny silniczek bedzie w sam raz.

bunet
31-10-09, 18:06
Civic niezbyt sie nadaje na auto miejskie... Do tego celu bedzie znacznie praktyczniejszy np Jazz, gdzie ten sam 100 konny silniczek bedzie w sam raz.

popieram, a amerykański Jazz to ma nawet 115 kucyków:))Szkoda, że nie ma go w Europie:(

mroziu
04-11-09, 17:47
16-calowe obręcze aluminiowe
Przednie światła przeciwmgielne
Elektrycznie składane lusterka zewnętrzne
Tempomat
Skórzana kierownica
Aluminiowe pedały i podnóżek
Czujniki parkowania tył w kolorze nadwozia
Wycieraczki z czujnikiem deszczu
Podgrzewane fotele przednie
Autoalarm
Głośniki wysokotonowe
USB - bardzo fajna rzecz :D

Nie dają już 17 w standardzie? W sumie to i może lepiej bo samochód był na nich niemożebnie twardy. Chociaz znając niektórych to by go jeszcze utwardzili :D

carno
05-11-09, 03:31
Dają :D ale poprzednik pytał się jaka jest różnica pomiędzy 1,4 Sport a 1,4 Comfort :)
w 1,8 Sport są oczywiście standardowo 17-ki ;)

Pabloss
07-11-09, 12:42
zgadzam sie z Pik-iem uwielbiam civica ale do jazdy po mieście to raczej nie jest stworzony. Wystarczy wsiąść i sie rozejzeć dookoła. Widoczność do tyłu i na boki ---- bardzo słaba.
P.S. koledzy siostra kupiła ostatnio opla insignie i jeżeli chodzi o widoczność to jest nawet gorzej, ale za to dużo więcej miejsca w środku.

kascha17
10-11-09, 19:57
A czy ktos z Was jezdzil 1.4?! A ja mam i auto jest pojechane czasami czeba go przegonic do czerwonej krechy ale jedzie 100 koni i-VTEC robi swoje. A do tego jezdze tez dlugie trasy co dla was dluga to 100km a ja cicne w jedna 1200km i to z rodzinka. cisne caly czas 160 i nie meczy sie. Trzeba sie przejechac zeby ocenic! a dla ciekawostki konsultowalem sie z Extrem Tuning Nederland i pare ciekawostek do tego auta dla emerytow widzialem. Takze za jakis czas moze emeryt nie przezyc jak sie przejedzie tym autem

bunet
10-11-09, 21:29
A czy ktos z Was jezdzil 1.4?! A ja mam i auto jest pojechane czasami czeba go przegonic do czerwonej krechy ale jedzie 100 koni i-VTEC robi swoje. A do tego jezdze tez dlugie trasy co dla was dluga to 100km a ja cicne w jedna 1200km i to z rodzinka. cisne caly czas 160 i nie meczy sie. Trzeba sie przejechac zeby ocenic! a dla ciekawostki konsultowalem sie z Extrem Tuning Nederland i pare ciekawostek do tego auta dla emerytow widzialem. Takze za jakis czas moze emeryt nie przezyc jak sie przejedzie tym autem

Jeździłem 1.4 po liftingu, jako samochodem zastępczym na czas przeglądu w ASO.
Wrażenie:
-czuć różnicę w zawieszeniu(imho) na korzyść 1.4(ale może to też było spowodowane falami 16'' w 1.4)
-czuć różnicę między 1.8 i 1.4-na korzyść 1.8.
Reasumując, po przejechaniu 100km 1.4, nie żałuję że kupiłem 1.8.
Pozdro

alphaOne
14-11-09, 11:55
w porownaniu 1.4, 1.8 i 2.0 ktorymi jezdzilem to 1.8 jest rozsadnym wyborem. 1.4 to kompletna porazka a 2.0 wiadomo - 15l/100km po miescie:) z ta widocznoscia to nie ma co przesadzac w lusterkach widac calkiem sporo tylko sie trzeba pozbyc nawyku odwracania sie przez ramie bo przez tylnia szybe rzeczywiscie nie widac nic (szczegolnie w deszczu). 1.8 moze i demonem szybkosci nie jest (2.0 juz znacznie lepiej sie sprawuje pod tym wzgledem), ale na polskie drogi te 8 sek do 100 wystarczy zeby komfortowo wyprzedzac. fakt ze auto jest strasznie ciezkie (1.300 kg) ale za to ma megawielki bagaznik - w kazdej wersji silnikowej (idealne do przeprowadzek:)

Pabloss
18-11-09, 16:01
ja tez jeździłem 1.4 prze tydzień jako auto zastępcze i powiem szczerze że fajnie mi się jeździło. Dłuższych tras nie robiłem i kręciłem się tylko po mieście, ale byłem miło zaskoczony silniczkiem 1.4 w dodatku to był z przed liftu. Wydaje mi się że do jazdy po mieście i nie za długie wypady poza nim silnik 1.4 sprawdza się super. Swojego wyboru oczywiście nie żałuję (mam 1.8), ale na 1.4 nie ma co narzekać. To oczywiście tylko moja opinie i pomimo niej wyznaję zasadę że z końmi mechanicznymi jest trochę jak z twardym dyskiem w komputerze ----- zawsze za mało niby na początku to OK 500 GB a już po chwili człowiek marzy o 1 TB :p

buri
18-11-09, 20:09
skoro jezdziles 1.4 sprzed liftu czyli i-dsi 83KM to nowe 1.4 jest przy nim demonem szybkosci a przy tym pali jeszcze mniej. zgadzam sie z opinia Pika co do Jazza to auto jest fenomenalne do miasta, w trasie tez daje rade a jego mozliwosci transportowe sa moim zdaniem najwieksze sposrod wszystkich samochodow hondy, nawet cr-v nie zmiesci tyle co jazz. no chyba ze mowimy o masie. wracajac do silnika to zaluje ze honda nie chce uturbic tej jednostki:(