PDA

Zobacz pełną wersję : Bagaznik na rowery do Civica ze szklanym dachem...



noso
22-06-09, 15:02
Witam , czy ktos sie orientuje na temat bagaznikow na dach rowerowych do Naszych Civicow , ale tych ze szklanym dachem , bo bylem w 2 sklepach i powiedzieli , ze maja ale tylko do tych bez szklanego dachu...

jawi
22-06-09, 15:31
Trzeba iść do salonu Hondy a nie do sklepu. Tam mają, jeśli nie od reki to za 4 dni. Dzwoniłem wczoraj do Autowest.

noso
22-06-09, 15:34
no akurato chodzilo mi o nie Hondowski...

jawi
22-06-09, 15:43
Raczej takiego nie znajdziesz ( nie Hondowski) . A jeśli jakiś sprzedawca bedzie Ci wmawiał, że pasuje to się dobrze zastanów.
Lepiej teraz dołożyć te pare zł niż póżniej wymieniać dach. Takie jest moje zdanie.

Pik
22-06-09, 19:31
Tym bardziej, ze obecnie jest chyba jakas promocja na akcesoria w hondzie.

noso
22-06-09, 20:35
Tym bardziej, ze obecnie jest chyba jakas promocja na akcesoria w hondzie.

???????????

Pik
22-06-09, 21:23
http://www.honda.pl/imp/promocje/promocja_wakacje_2009/Promocja_honda.pl_czerwiec_2009.jpg

snowbll
24-06-09, 22:00
heja,
a czy ktoś z was ma może doświadczenia z bagażnikiem na 3D? podobno są jakieś adaptery etc? czy ktoś to może testował?
aaa no i szukam czegoś w cenie niższej niż w ASO :)

daxe
07-02-10, 20:01
Witam,

chce kupić jakieś relingi bazowe do naszego autka. Civic (5d bez szklanego dachu).

Z tego co widziałem to przeznaczone do Hondy kosztują ponad 500zł.

Chciałbym jednak kupić jakies tańsze (samochód pojedzie raz w góry i pewnie już nigdy więcej).

Czy są jakieś uniwersalne. Oczywiście samochód nie ma relingów czyli musi być taki zamocowany o kant drzwi.

Może ma ktoś z Was tę Honde i relingi i może mi coś poradzić.

Pozdrawiam

Lucas.FK2
08-02-10, 00:35
To nie lepiej pożyczyć od kogos i dac w zastaw kase? ;P

Artur S.
08-02-10, 10:39
Cześć!
Lukas ma rację - jak bagażnik ma być do jednorazowego użytku, to lepiej od kogoś pożyczyć.
Jeśli jednak chcesz coś kupić, to polecam aluminiowe belki firmy ATERA (http://interpack.com.pl/pl/p/atera.html). Nie pamiętam ich oznaczenia, ale jest to model dedykowany typowo dla szczawia 8gen/5D.
Rok temu, w ramach zimowej promocji kupiłem je w "Interpacku" chyba za coś koło 420PLN.
Pzdr - Artur S.

daxe
08-02-10, 12:53
A kto w Poznaniu ma takie relingi pasujące? Dam w zastaw kasę i wynagrodzenie za wypożyczenie:)

Pozdrawiam

Pabloss
08-02-10, 13:53
sa firmy wypożyczające np. boxy z relingami itd. poszukaj w internecie.

daxe
08-02-10, 13:57
Właśnie jest problem, bo wypożyczają tylko boxy, bez relingów. Jak to stwierdzili, za dużo jest modeli relingów, żeby mieli je kupować i by było małe prawdopodobieństwo, że trafią znowu na jakiegoś klienta z samochodem, do którego pasują te relingi.

Pozdr

Lucas.FK2
08-02-10, 15:35
Użytkownik h16v ma takie relingi,jakbyś z nim pogadał to może byście się dogadali :)

rzeczki
28-03-10, 22:32
a czy ktos z Was uzywa bagaznika bazowego (nie oryginal) do 5d (zwykly dach)?

musze cos kupic, a wolalbym skorzystac opini uzytkownikow.

Artur S.
28-03-10, 23:21
Witam!
Ja mam bagażnik dachowy ATERA - są wersje specjalnie dedykowane dla nowego civica. "Łapy" od belek wkłada się pomiędzy drzwi a "słupek" dachu - z tego co widać na zdjęciach szczawia ze szklanym dachem, nie powinno być problemu. Najlepiej jednak spytać i organoleptycznie sprawdzić - ja swoje kupowałem w Interpacku na Ursynowie: http://interpack.com.pl/pl/index.html
Pzdr - Artur S.

rzeczki
28-03-10, 23:29
dzieki, musze gdzies podjechac i poogladac ten model.

pozdr

h16v
29-03-10, 10:22
Witam , czy ktos sie orientuje na temat bagaznikow na dach rowerowych do Naszych Civicow , ale tych ze szklanym dachem , bo bylem w 2 sklepach i powiedzieli , ze maja ale tylko do tych bez szklanego dachu...
W temacie bagażnika bazowego to rzeczywiście polecam Atera. . Jedyną wada tego bagażnika jest to, że łapy lekko odchylają uszczelki przy drzwiach sprawiając, że przy 140 zaczyna świszczeć co jest męczące ale można się przyzwyczaić. Wiadomo, że z takim bagażnikiem i tak będzie znacznie głośniej.

Pabloss
01-04-10, 00:22
u mnie na profilu zamieściłem zdjęci mojego civica z bagażnikiem i szklanym dachem. Ja mam bagażnik hondowski i uchwyty na narty a nie na rower ale tu chodzi o sposób mocowania bazy więc nie ma różnicy. Zdjęcia w dziale nasze hondy: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=18495
W razie pytań jestem do dyspozycji.

h16v
06-04-10, 12:49
Witam,

Sezon narciarski się skończył zatem do zimy nie będę potrzebował tego bagażnika. :)
Więc jak ktoś jest zainteresowany to wypożyczę za symboliczną opłatą. Piszcie na priv lub na e-maill (mbrach@wp.pl)

http://tinyurl.com/ykgmldv

http://tinyurl.com/yj9367f

Rooper
17-06-11, 11:13
Witam,
Koledzy proszę o podpowiedz jak montować ( wybór typu mocowań ) lub jaki bagażnik dachowy polecacie do VIII 5D (2007).
Chodzi mi o to czy to muszą być mocowania z obejmami aż do krawędzi drzwi ?
Czy są dostępne jakieś mocowania które mieszczą się w "podłużnej rynience" zakrytej listwą ozdobną na dachu?

Proszę o podpowiedz.

buri
17-06-11, 15:34
ja przerabialem tylko oryginalne belki na dach mocowane właśnie do tych ukrytych pod listwą. w listwie trzeba w odpowiednich miejscach wyciac otwory pod ktirymi znajduje sie gwint. szukalem tez aftermarketowych belek na dach ale nic nie znalazlem pewnego, wiekszosc wypozyczalni mowi zeby przyjechac i cos dobrac ale nie koniecznie sie to uda. na allegro widzialem wlasnie tylko takie z obejmą
http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-honda-civic-5d-2006-cruz-wroclaw-i1665312835.html

'free
18-06-11, 12:26
Hej,

Swojego czasu stanąłem przed podobnym problemem. Mianowicie potrzebowałem bagażnik na deski.
Rozważałem dwie opcję:
1) założyć w serwisie - serwis wycina otwory w dachu i montuje relingi poprzeczne.
2) bagażnik z obejmami na krawędzie drzwi.

Na wstępie musisz zadać sobie pytanie jak często będzie sz takiego bagażnika używał. Raz w roku? może dwa...
W moim przypadku było to maksymalnie 3 razy w roku. I jak się później okazało nawet rzadziej.

Ad.1. Opcja z serwisem. Wycinanie diur w dachu i cała późniejsza kosmetyka nie przemawaiała do mnie zbyt pozytywnie. Poza tym znając serwis - bardzo droga operacja. Jak ja chciałem kupić - cena samego bagażnika oscylowała w granicach 700 zł.

Osobiście używam bagażnika firmy Thule z obejmami na krawędź drzwi.
Wybór mój uwarunkowany był sporadycznością wykorzytywania. Muszę przycnaż że jestem z niego bardzo zadowolony.
Bardzo łatwy w montażu, estetycznie wygląda poza tym beż jakiejkolwiek ingerencji w powłokę lakierniczą i blachę.

Za cały bagażnik Thule zapłaciłem nie całe 600 zł (2 belki poprzeczne, 4 uchwyty dachowe, 2 wypasione uchwyty na narty/deski - na 8 par nart).
Odrazu po zakupie sprzedawca złożył elementy w całość i zademonstrował mi sposób montażu na mojej Hani.

Jak na 3 tygodnie w roku - SUPER.

Kłaniam się,
'free

Hoze
18-06-11, 14:49
Osobiście używam bagażnika firmy Thule z obejmami na krawędź drzwi.


Ja też używam Thule z tymi obejmami, może i drogi, ale i tańszy niż to co proponuje ASO. Polecam - montaż - nic skomplikowanego:)

Artur S.
20-06-11, 12:13
Witam!
Ja mam belki "Atera" kupione w Interpacku (http://www.interpack.com.pl/) - jest specjalny model dedykowany dla szczawia 5D, mocowanie łapami pomiędzy linią dachu a drzwi. Jakieś 2 lata temu zapłaciłem za nie poniżej 500PLN (załapałem się na jakąś promocję). Polecam.
Pzdr - Artur S.

TRAFO
20-06-11, 19:54
Konkretnego bagażnika nie polecę bo jeszcze się go nie dorobiłem :) Uważam, że wydawanie powyżej 500zł za coś co zakłada się 3 razy w roku to jak dla mnie przesada.
Wożenie cały rok nie wykorzystanego bagażnika to tylko oszpecanie auta.
Zakładanie bagażnika 3 razy w roku i przepłacanie za aluminium wg mnie to też mijanie się z celem. Skoro coś jest na nim założone to i tak nie widać belek.
W marcu robiłem przymiarkę do bagażników i dowiedziałem się że te wszystkie belki o aerodynamicznym kształcie to tylko chwyt marketingowy. Bo jak założysz rower albo trumnę to belka jest tak mała że jej kształt nic nie daje.
Ale nie to jest ładne co jest ładne tylko co się komu podoba. Wszystko to kwestia gustu.
W sprzedaży na ile się zorientowałem do wersji 5D bez szklanego dachu (szukałem tylko bagażników bazowych z zabezpieczeniem, podaję najniższe ceny jakie w marcu znalazłem w w sklepach internetowych bez wysyłki) są:
Atera Signo AL (045083) - ok. 600zł
Atera stal (044083) - cena nie znana
Thule Alu - ok. 668zł
Thule stal - ok. 613zł
Cruz (Alut 118) AL - ok. 425zł
Cruz (OT 115) stal - ok. 290zł
Dromader D2 Plus stal - ok. 230zł



http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/kreska.jpg

Moje modernizacje...
http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/zabcia.gif (http://www.trafo.za.pl/honda)

h16v
21-06-11, 00:41
jaki bagażnik dachowy polecacie do VIII 5D
Atera - zdecydowanie polecam tak jak Artur S. Sprawdził się.
Poniżej masz zdjęcia z mojego samochodu.

http://tinyurl.com/ykgmldv

http://tinyurl.com/yj9367f

Hoze
21-06-11, 10:36
Konkretnego bagażnika nie polecę bo jeszcze się go nie dorobiłem :) Uważam, że wydawanie powyżej 500zł za coś co zakłada się 3 razy w roku to jak dla mnie przesada.
Dla Ciebie przesada, dla innych nie...
[/QUOTE]Wożenie cały rok nie wykorzystanego bagażnika to tylko oszpecanie auta. [/QUOTE]
A kto tu mówi o wożeniu bagażnika cały rok??
[/QUOTE]Zakładanie bagażnika 3 razy w roku i przepłacanie za aluminium wg mnie to też mijanie się z celem. Skoro coś jest na nim założone to i tak nie widać belek.
[/QUOTE]
Tylko za pierwszym razem, gdy trzeba wszystko poskręcać jest trochę roboty, później jak już tylko zakładasz bagażnik praca zajmuje 5-10 minut. Bagażnik ma służyć do celów transportowych a nie wyglądu:D.

fr4n3k
14-03-13, 21:24
z racji faktu iż sezon rowerowy tuż tuż odgrzeję nieco temat, czy ktoś ze szklanym dachem poleci sprawdzoną alternatywę do hondowskiego rusztowania?
zastanawiam sie nad thule clipon link (http://www.thule.com/pl-PL/PL/Products/Bike-Carriers/RearDoor) czy ktos uzytkował taki wynalazek na swoim ufo i moze podzielić sie spostrzeżeniami ?

roki
21-04-13, 06:57
hej

mam polecam baze mont blanc a stojaki na rowery rowniez tej firmy model baracuda. Wydatek spory ale latwosc montazu i "instalacji" rowerow naprawde znakomita. Sprawdza sie w mojej HONDZI (sedanie)

Camaro
21-04-13, 12:22
A może by się tak przywitać, a nie od razu robić reklamę?

russso
06-05-13, 14:51
Witam!
Mam do Was pytanie. Czy jest różnica bagażnika dachowego oryginalnego hondy do civica ze szklanym dachem a normalnym? Poszukuje do szkalnego i jest bardzo ciężko taki dostc poza aso.

russso
16-05-13, 12:24
Nie ma ktoś na sprzedaż oryginalnego bagażnika do civica 5d z panoramicznym dachem?
Pozdrawiam!

ciechon
16-05-13, 16:53
Witam,
Jedyny rozsądny bagażnik dachowy do civica ze szklanym dachem - to tak jak napisał już przedmówca Atera (cena ok. 700PLN za aluminum)
Mniej problemów z montażem, zakładasz i już. Obciążenie dachu jak podaje producent bagażnika to 55kg.
Żadna z porządnych firm nie robi nic do civica. Thule do civica ze szklanym dachem proponuje tylko uchwyt na hak.

Oryginalny musisz mieć nacięte listwy w odpowiednim miejscu, na które potem po zdjęciu dachu przyjadą zaślepki.
Podrawiam
ciechon

filipfm
16-05-13, 17:03
Dodatkowo, OEMowy bagażnik do szklanego dachu ma nośność tylko 30 kg z możliwością zwiększenia przez zastosowanie łap - wtedy jest już mocowany jak Atera a kosztuje 2x tyle.
Sam jestem fanem oryginalnych rozwiązań ale cena oryginału i konieczność cięcia i kombinowania mnie zniechęciła

http://www.honda-access.com/jsp/accimages/268/3657/2845.jpg


PODKŁADKI POD PRZEDNIE STOPY BAGAŻNIKA

Stosowane w celu zwiekszenia obciazenia z 60kg do 75kg dla modeli bez dachu panoramicznego - Dla modeli z dachem panoramicznym mozna zwiekszyc obciazenie z 30kg do 50kg - Zestaw = 2 sztuki - Stosowac z bagaznikiem dachowym 08L02-SMG-601 lub 601A

Stosować z bagażnikiem dachowym 08L02-SMG-601 lub 601A

filipfm
17-05-13, 17:44
mały update :)
własnie dostałem odpowiedź od firmy Atera zadane 5 kwietnia :)

Zapytałem czy wskazany na ich stronie bagażnik do Civica 5d z roczników 2006-2011 można zastosować także do auta ze szklanym dachem.

Odpowiedź brzmi

Leider haben wir keinen Träger für Ihr Fahrzeug

czyli wychodzi na to, że montując ten bagażnik robimy to na własne ryzyko :( bo oficjalnie się nie przyznają do tego, że można

ciechon
17-05-13, 18:48
A to ciekawe, bo ja mam ten bagażnik.
I na instrukcji dostarczonej przez producenta (oryginał, bez polskiego) jest jak byk że do civica 5D ze szklanym dachem.
Nawet na rysunkach jest szklany dach i notka o obciążeniu dachu.

Pozdrawiam
ciechon

russso
20-05-13, 08:05
Witam!
Jeżeli jest ktoś zainteresowany bagaznikiem Atera Signo do civica (ze szklanym dachem i normalnym) to mam na sprzedaż cały zestaw (pudełko, instrukcje klucze no i belki).

jacek.wisnia
10-07-15, 21:48
Witam!
Jeżeli jest ktoś zainteresowany bagaznikiem Atera Signo do civica (ze szklanym dachem i normalnym) to mam na sprzedaż cały zestaw (pudełko, instrukcje klucze no i belki).
Czy jeszcze posiadasz ten bagażnik?

Dealer
10-07-15, 22:46
Jak coś to na tej stronie kupicie najtaniej bagażniki Atery oraz Inter-Packa

dopasujbagaznik.pl

filipfm
11-07-15, 03:26
Czy jeszcze posiadasz ten bagażnik?

Nie ma ;) odkopales watek sprzed ponad 2 lat. A bagaznik jest u mnie ;)

jacek.wisnia
11-07-15, 11:51
Nie ma ;) odkopales watek sprzed ponad 2 lat. A bagaznik jest u mnie ;)
No trochę dawne czasy a problem aktualny[emoji53] a nie pozyczylbys na 2 tygodnie? Ją z centrum jestem a ty?

fredf
24-01-16, 00:45
Czy ktoś znalazł może gdzieś info czy da się zastosować bagażnik (jakikolwiek) do wersji 3d ze szklanym dachem?
Kiedyś w katalogu znalazłem informację, że nie ma możliwości montażu bagażnika w połączeniu szklany dach+3d...

mrozowski
25-01-16, 10:03
Cześć,
Wydaje mi się, że do wersji 3d ciężko będzie coś przymocować ze względu na brak miejsca do przymocowania "łap" bagażnika.
W wersji 4d są 4 łapy, które mocujesz za górną część wnęki drzwi i całkiem dobrze to się trzyma.

http://s29.postimg.org/b7nebw0hz/12583945_1103388383018143_1240333913_n.jpg

filipfm
25-01-16, 10:13
Na pewno mozna stosowac OEM - do wersji ze szklanym dachem sa nieco inne stopki (przynajmniej tak jest w 5D) edit: do TypeS jest tak samo. Można też dokupił łapy zwiększające nośność.

Dla szklanego dachu

Genuine Honda Civic Roof Rack 2007-2011

Part Number-08L02-SMG-601A

For Cars With Glass Roof - Max. Load Capacity = 30kg - Additional Clamp Set Is Available To Increase Load Capacity To 50kg.

Dla normalnego ładowność jest większa (podobnie jak w 5D). Zreszta to byl powód dla którego ja osobiscie kupile Atere. Bo OEM bez dodatkowych uchwytów daje przy szklanym dachu nosnosc 30kg, Troche malo.

Genuine Honda Civic Roof Rack 2007-2011

Part Number-08L02-SMG-601

For Cars Without Glass Roof - Max. Load Capacity = 60kg - To Achieve Max. Additional Clamp Set Is Available To Increase Load Capacity To 75kg


Czy jest jakis od firm typu Thule, Mont Blanc czy Atera, to trzebaby sprawdzic :confused:

https://a-a.d-cd.net/c41c9eu-960.jpg
http://i16.photobucket.com/albums/b49/cjones200/My%20FN2%20Civic%20Type%20R%20GT/20121014_172251.jpg

wirtold
25-01-16, 10:52
Zreszta to byl powód dla którego ja osobiscie kupile Atere. Bo OEM bez dodatkowych uchwytów daje przy szklanym dachu nosnosc 30kg, Troche malo.

W końcu ktoś! A możesz dokładnie podać jaki to model Atery, oznaczenia i tp.? Może jakaś fotka? Bo się czaję dookoła bagażnika na szklany dach już drugi rok... ;) Podkładasz coś pod te łapy? jak wygląda po tym dach?

filipfm
25-01-16, 19:08
W końcu ktoś! A możesz dokładnie podać jaki to model Atery, oznaczenia i tp.? Może jakaś fotka? Bo się czaję dookoła bagażnika na szklany dach już drugi rok... ;) Podkładasz coś pod te łapy? jak wygląda po tym dach?

Było już w wątku ;)
Atera Signo Aluminiowy (045083 (http://produktfinder.atera.de/_en/produkt_finder_listen_extern.php?pf_spp=yes&ovride=yes&artnr=045083))
Atera Signo Stalowy (044083 (http://produktfinder.atera.de/_en/produkt_finder_listen_extern.php?pf_spp=yes&ovride=yes&artnr=044083))

Foty niestety nie mam. Montuje sie w pare minut, nie gwizdze jakos nadzwyczajnie (jezdzilem tylko z rowerami wiec ciezko powiedziec jak gwizdze sama baza).
Lapy sa podgumowane wiec jak jest czysty lakier i czyste lapy to nie ma prawa sie nic dziac. Ale ja mialem ten bagaznik zalozony ze 2 razy na weekend wiec duzych doswiadczen nie mam. Co do dachu to sam dach nie styka sie w ogole z bagaznikiem. Tylko ta powierzchnia miedzy drzwiami a listwa dachowa.

Dealer
25-01-16, 19:20
044 to stalowy.

filipfm
25-01-16, 19:33
044 to stalowy.

Poprawilem. Dwa razy mi sie napisalo to samo :) blad przy przyklejaniu

andkas
25-01-16, 22:19
Lapy sa podgumowane wiec jak jest czysty lakier i czyste lapy to nie ma prawa sie nic dziac. Ale ja mialem ten bagaznik zalozony ze 2 razy na weekend wiec duzych doswiadczen nie mam. Co do dachu to sam dach nie styka sie w ogole z bagaznikiem. Tylko ta powierzchnia miedzy drzwiami a listwa dachowa.

Nie jest niestety tak do końca. Mam OEM bagażnik i bardzo często go użytkuję w FN1 wożąc na nim szosówkę. Bagażnik ogólnie jest rewelacyjny, wchodzą cztery rowery, bardzo szybko i sprawnie się go montuje i demontuje ma też porządne zabezpieczenia, jest też "cichy" ale, właśnie jest parę ale, nakładki na przycięte listwy dachowe przy częstym użytkowaniu wyrabiają się i przy prędkościach autostradowych niestety odpadają. Lakier pod gumami wygląda po zdemontowaniu fatalnie (bardzo porysowany), nie pomagają zabezpieczenia chemiczne i niestety te miejsca co jakiś czas trzeba przepolerować. Na FN2 już go nie montowałem :). Ale ogólnie polecam.

filipfm
26-01-16, 00:17
Nie jest niestety tak do końca. Mam OEM bagażnik i bardzo często go użytkuję w FN1 wożąc na nim szosówkę. Bagażnik ogólnie jest rewelacyjny, wchodzą cztery rowery, bardzo szybko i sprawnie się go montuje i demontuje ma też porządne zabezpieczenia, jest też "cichy" ale, właśnie jest parę ale, nakładki na przycięte listwy dachowe przy częstym użytkowaniu wyrabiają się i przy prędkościach autostradowych niestety odpadają. Lakier pod gumami wygląda po zdemontowaniu fatalnie (bardzo porysowany), nie pomagają zabezpieczenia chemiczne i niestety te miejsca co jakiś czas trzeba przepolerować. Na FN2 już go nie montowałem :). Ale ogólnie polecam.

Ja pisalem o Aterze. Nie kupiłem OEM głównie ze wzgledu na niska nosnosc. No i cenę

wirtold
26-01-16, 09:52
Było już w wątku ;)
Foty niestety nie mam. Montuje sie w pare minut, nie gwizdze jakos nadzwyczajnie (jezdzilem tylko z rowerami wiec ciezko powiedziec jak gwizdze sama baza).
Lapy sa podgumowane wiec jak jest czysty lakier i czyste lapy to nie ma prawa sie nic dziac. Ale ja mialem ten bagaznik zalozony ze 2 razy na weekend wiec duzych doswiadczen nie mam. Co do dachu to sam dach nie styka sie w ogole z bagaznikiem. Tylko ta powierzchnia miedzy drzwiami a listwa dachowa.

Dzięki wielkie. Przewijało się ale jakoś nigdy nie mogłem trafić na wieści z pierwszej ręki. Czyli ogólnie z Atera da się żyć - ok ;)

Lysek_81
02-05-16, 23:46
Witam. Jest ktoś z Poznania (najlepiej Przeźmierowo) kto byłby chętny pożyczyć bagażnik dachowy na rowery ? Odpłatnie oczywiście :)
Pod koniec roku planuje sprzedać Hanię i niechce inwestować w bagażnik ani hak.

duch55
15-05-16, 14:28
Ktoś posiada instrukcje montażu bagażnika bazowego hondy ( oryginalne belki hondy) ?
I jak wyglada ta listwa po demontażu bagażnika i czy te zaślepki dają radę pózniej? Niewiem czy kupować używany Oem czy cos na rant dachu co myślicie ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

andkas
15-05-16, 15:35
Ktoś posiada instrukcje montażu bagażnika bazowego hondy ( oryginalne belki hondy) ?
I jak wyglada ta listwa po demontażu bagażnika i czy te zaślepki dają radę pózniej? Niewiem czy kupować używany Oem czy cos na rant dachu co myślicie ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wystarczy przeczytać cztery posty powyżej.
Jeżeli chodzi o jego montaż to wystarczy zdemontować listwy dachowe, pomierzyć, uwzględniając odsłonięcie "śrub dachowych" i długość maskownic, przyciąć-najlepiej piłką do metalu, zamontować listwy dachowe (już w trzech kawałkach) i tyle.

duch55
15-05-16, 15:41
W całym temacie nie ma instrukcji montażu tym bardziej cztery posty wyżej. Chodzi mi o to jak to sie montuje bo sprzedający nie ma instrukcji. I jak te listwy maskujące wyglądają na aucie? Nie szpecą ma ktoś fote


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

andkas
15-05-16, 16:20
To może tak:


I jak wyglada ta listwa po demontażu bagażnika i czy te zaślepki dają radę pózniej?


... ale, właśnie jest parę ale, nakładki na przycięte listwy dachowe przy częstym użytkowaniu wyrabiają się i przy prędkościach autostradowych niestety odpadają ...


Niewiem czy kupować używany Oem czy cos na rant dachu co myślicie ???
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


... Mam OEM bagażnik i bardzo często go użytkuję w FN1 wożąc na nim szosówkę. Bagażnik ogólnie jest rewelacyjny, wchodzą cztery rowery, bardzo szybko i sprawnie się go montuje i demontuje ma też porządne zabezpieczenia, jest też "cichy" ... Lakier pod gumami wygląda po zdemontowaniu fatalnie (bardzo porysowany), nie pomagają zabezpieczenia chemiczne i niestety te miejsca co jakiś czas trzeba przepolerować. Na FN2 już go nie montowałem :). Ale ogólnie polecam.


W całym temacie nie ma instrukcji montażu tym bardziej cztery posty wyżej. Chodzi mi o to jak to sie montuje bo sprzedający nie ma instrukcji. I jak te listwy maskujące wyglądają na aucie? Nie szpecą ma ktoś fote
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


... Jeżeli chodzi o jego montaż to wystarczy zdemontować listwy dachowe, pomierzyć, uwzględniając odsłonięcie "śrub dachowych" i długość maskownic, przyciąć-najlepiej piłką do metalu, zamontować listwy dachowe (już w trzech kawałkach) i tyle.

https://farm8.staticflickr.com/7080/26753427340_8b78df908b_z.jpg

No teraz to już chyba wszystko jest jasne.

duch55
15-05-16, 16:29
O właśnie chodziło mi o fotę. Szału nie ma. I teraz będę rozkminiał czy warto rezać te listwy tylko po to żeby raz w roku rowery nad morze wozić. I narty na zimę to już cześciej. W temacie o boxach gość jeździ na belkach cruza i mówi ze jest git. Tylko że Oem to Oem. Sam już nie wiem co Wy na to??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grz3hoo
15-05-16, 16:30
Ktoś posiada instrukcje montażu bagażnika bazowego hondy ( oryginalne belki hondy) ?
I jak wyglada ta listwa po demontażu bagażnika i czy te zaślepki dają radę pózniej? Niewiem czy kupować używany Oem czy cos na rant dachu co myślicie ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Montaż jest tak prosty że nie wiem po co Ci instrukcja? Trzeba tylko patrzeć na oznaczenia na stopkach front/rear i to wszystko.

wysłane z tapatalk

duch55
15-05-16, 16:31
No widzisz znowu na innym forum piszą ze montaż to tragedia dlatego pytam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

sstanley1
16-05-16, 00:58
Jezeli chodzi o wozenie rowerow to , alternatywa do naszych "szklanych" Civiców jest hak holowniczy na ktory pozniej montujemy bagaznik. Sam zastanawiam sie nad tym rozwiazaniem.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Hayabusa
16-05-16, 08:26
Woziłem dwa rowery na szklanym dachu. Masz tylko mniejszą ładowność na szklanym dachu.

sstanley1
16-05-16, 09:36
Hayabusa, a jakie miales/masz belki? Orginalne hondowskie?

grz3hoo
16-05-16, 11:44
Jezeli chodzi o wozenie rowerow to , alternatywa do naszych "szklanych" Civiców jest hak holowniczy na ktory pozniej montujemy bagaznik. Sam zastanawiam sie nad tym rozwiazaniem.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
Właśnie zamontowałem hak i kupiłem platformę do rowerów. Czekam jeszcze na tablicę rejestracyjną w wydziale komunikacji i pierwsze próby w tym tygodniu.

wysłane z tapatalk

Hayabusa
16-05-16, 15:23
Hayabusa, a jakie miales/masz belki? Orginalne hondowskie?

Wypożyczyłem belki firmy Thule.

sstanley1
16-05-16, 18:25
Panowie, znalazlem na ebay uzywane relingi Atera i sprzedawca pisze, ze jezdzily na Hondzie szklanym dachem. Brać czy nie, bo juz zglupialem i nie wiem czy takie nie ori nadaja sie do naszych Civicow. Nie chcialbym wymieniac pozniej szyby.

duch55
16-05-16, 19:48
Ja wczoraj znalazłem na alledrogo belki cruz dziś dzwoniłem do tego sklepu i gość powiedział ze jak najbardziej to sie nadaje cena 485 komplet. Jak dla moich potrzeb jest idealnie. Przynajmniej nie muszę martwić sie pózniej o listwy czy odpadną na autostradzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

sstanley1
16-05-16, 20:17
Zastanawia mnie tylko czy przy skrecaniu nie powstana jakies naprezenia i czy szyba nie peknie.?

Hayabusa
16-05-16, 21:47
Nic się nie stanie. Łapy bagażnika nie opierają się o szybę.

filipfm
16-05-16, 22:20
Panowie, znalazlem na ebay uzywane relingi Atera i sprzedawca pisze, ze jezdzily na Hondzie szklanym dachem. Brać czy nie, bo juz zglupialem i nie wiem czy takie nie ori nadaja sie do naszych Civicow. Nie chcialbym wymieniac pozniej szyby.

Jest jeszcze drugi wątek o bagażniku do UFO. ;) tam znajdziesz odpowiedzi na to pytanie ;) W skrócie - będzie git
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?204411-baga%BFnik-dachowy-do-civic-5D-ufo

songo
30-05-16, 00:23
Witam!
chciałem podpytać czy ktoś próbował przewozić 4 rowery na szklanym dachu civica? Ponoć jest mniejsza ładowność ale o ile? 4 rowery to jakieś: 45kg w sumie.

filipfm
30-05-16, 00:42
Witam!
chciałem podpytać czy ktoś próbował przewozić 4 rowery na szklanym dachu civica? Ponoć jest mniejsza ładowność ale o ile? 4 rowery to jakieś: 45kg w sumie.

To zalezy od bagaznika

songo
30-05-16, 11:52
Bagażnik oryginalny hondy, kupowany w salonie

filipfm
30-05-16, 12:16
Bagażnik oryginalny hondy, kupowany w salonie

Masz odpowiedz w tym wątku, a dokładnie tutaj (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?49338-Bagaznik-na-rowery-do-Civica-ze-szklanym-dachem&p=1975510&viewfull=1#post1975510). Mamy funkcje szukaj na forum. Poza tym można było przeczytać posty chociaż w wątku, w którym zadajesz pytanie.

grz3hoo
30-05-16, 17:06
Witam!
chciałem podpytać czy ktoś próbował przewozić 4 rowery na szklanym dachu civica? Ponoć jest mniejsza ładowność ale o ile? 4 rowery to jakieś: 45kg w sumie.
Ważyłes je? No chyba że masz jakieś lekkie szosówki. Nasze 3 szt ważą ok 50 kg - aluminiowe ramy. Z tego powodu zrezygnowałem z bagażnika na dachu. Zamontowałem hak i kupiłem platformę


wysłane z tapatalk

Hayabusa
31-05-16, 09:13
To jest najlepsze rozwiązanie przewozu rowerów, platforma (o ile pozwalają na to finanse).

grz3hoo
31-05-16, 11:59
Nie jest tak strasznie drogo. Całość kosztowała mnie 1320 zł.

wysłane z tapatalk

filipfm
31-05-16, 12:10
Faktycznie, taka platforma musi być wygodna. Ja mialem bagaznik dachowy zalozony 2x u siebie :)
W moim przypadku to dosc niewygodne, bo bagaznik musze zaladowac przed blokiem wiec robi sie logistyczne zamieszanie, najpierw auto z garazu, powrot po rowery do domu i dopiero na dach W podrozy powrotnej w odwrotnej kolejnosci ;) Rowery i bagaznik nie gwizdały jakos strasznie ale spalanie 1,5-2l wieksze.
Wiec w wiekszosci przypadków rower ląduje w środku ;) Przy 2 osobach z przodu, spokojnie można 2 rowery do tyłu wsadzić.

A co do kosztów, licząc z dwoma procami Thule zamknąłem się w 600 zł (ale kupowałem używki tu na forum :) )

grz3hoo
31-05-16, 12:14
A jak ktoś musi kupić bazę i uchwyty to koszt wychodzi niewiele mniejszy niż hak+ platforma. Poza tym raz na jakiś czas gdy trzeba coś przewozić większego jest do czego przyczepę zapiąć.

wysłane z tapatalk

filipfm
31-05-16, 12:50
Pewnie, zalezy od preferencji :) ja sie nastawialem, ze do bazy od czasu do czasu przykrece trumne jak bede na narty jechal.
Hak sie czasem przydaje. A teraz juz nie ma schizofrenii z tablicami rej na te platformy :)