PDA

Zobacz pełną wersję : Ksenony do Civic'a



Manwe
22-06-09, 15:52
Wreszcie podjąłem decyzję. Montuję ksenony. Z tego co patrzyłem na allegro, ofert jest tyle, że ciężko wybrać który model będzie najlepszy. Nie chcę wydawać jakiejś wielkiej kwoty, może któryś z tańszych zestawów będzie dobry... i tu pojawia się prośba do wszystkich którzy mają jakieś doświadczenie z montaże niefabrycznych ksenonów do civic'a VIII. Może ktoś mi doradzi jaki zestaw kupić, co by nie wywalić kasy w błoto...

noso
22-06-09, 16:36
Wreszcie podjąłem decyzję. Montuję ksenony. Z tego co patrzyłem na allegro, ofert jest tyle, że ciężko wybrać który model będzie najlepszy. Nie chcę wydawać jakiejś wielkiej kwoty, może któryś z tańszych zestawów będzie dobry... i tu pojawia się prośba do wszystkich którzy mają jakieś doświadczenie z montaże niefabrycznych ksenonów do civic'a VIII. Może ktoś mi doradzi jaki zestaw kupić, co by nie wywalić kasy w błoto...

Ciezko Ci bedzie , bo oprocz lamp i calej elektryki do przerobienia masz jeszcze dowmontowania spryskiwacze w zderzaku etc...

Maro2004
22-06-09, 16:47
Jeżeli ma być w 100% zgodne z przepisami to oprócz tego o czym pisze Noso (spryskiwacze, elektryka) to ponadto: system samopoziomujący oraz reflektory przeznaczone do ksenonów (a nie do halogenów jak masz w tej chwili). Oczywiście tanio możesz wsadzić w te reflektory same żarniki ksenonowe z przetwornicami ale ryzykujesz u bardziej douczonej "pieczarki" utratę dowodu rejestracyjnego no i oczywiście sprawa przeglądów (chyba, że po znajomości).

Umberto
22-06-09, 17:02
moim zdaniem nieopłacalne (wersja z xenonami była droższa od sporta o 5tys) teraz tyle byś musiał pewnie dać na częściach z allegro (albo niewiele mniej)
chyba że wstawiasz same palniki, ale w razie "W" jak inny kierowca jest w miarę kumaty to wtłumaczy że go oślepiłeś i np. w ciebie wjechał... raczej się nie wytłumaczysz.
wstaw jakieś blue vision, czy tam silver vision itp...
no chyba że się bardzo uparłeś:)

semri
22-06-09, 17:32
Dałem w ASO zrobić, coś ok 1300 zł. Same żarniki z przetwornicami. Nie żałuje zakupu, świecą ładnie, ustawione dobrze, nie oślepiają, a jedynie co to muszę pomyśleć za rok nad przeglądem w SKP.

Manwe
22-06-09, 17:35
myślałem nad alternatywą w postaci OSRAM night breaker.... z tego co widziałem na civicinfo.com to świecą one "prawie" jak ksenony tylko kwestia z wytrzymałością... nie chcę zmieniać takich żarówek co 3 miesiące :/

semri
22-06-09, 17:38
Miałem Osram NB i Philips Nightvision, dla mnie lepsze Osramy, ale te i te wymieniałem co 2-3 miechy.

zyga502
22-06-09, 18:06
Same żarniki z przetwornicami. Nie żałuje zakupu, świecą ładnie, ustawione dobrze, nie oślepiają,
ja mam tak samo zrobione,ale wtedy ,gdy mi je wstawiali nie ogarniałem tematu i wstawiłem o barwie 5600k i wg mnie są trochę zbyt błękitne i przymierzam się do zmiany żarników na barwę 4300k czyli takich jak w oryginalnych lampach
śmiem twierdzić ,że moje nie oryginale ksenony świecą lepiej i są bezpieczniejsze dla innych użytkowników aut niż lampy z 50 % aut kilkunastoletnich na naszych ulicach

Manwe
22-06-09, 19:13
ostatnio widziałem starego malucha na ksenonach :p nie zdziwiłbym się jakby go policja wyhaczyła ale jak widzi jakieś nowoczesne auto to chyba mundurowy nie jest tak przebiegły, żeby np. zerknąć czy są klapki od spryskiwaczy w zderzaku. Zresztą w niektórych krajach są montowane ksenony bez spryskiwaczy.

zyga502 - gdyby zakładał zestaw z allegro czyli żarnik + przetwornica to z pewnością byłaby to barwa 4300K, nie zależy mi na 6 czy 8 tysiącach by mieć niebieskie światło;)

zyga502
22-06-09, 19:28
zyga502 - gdyby zakładał zestaw z allegro czyli żarnik + przetwornica to z pewnością byłaby to barwa 4300K, nie zależy mi na 6 czy 8 tysiącach by mieć niebieskie światło

wstawiaj i się nie zastanawiaj,efekt jest o niebo lepszy niż przy lampach "zwykłych" fabrycznych,ceny spadły mocno i jakość samych zestawów wzrosła,ja jeżdżę z xenonem już ok 1,5 roku i nic się nie dzieje.

ja widziałem mnóstwo starszych aut np daewoo espero,który nie ma prawa mieć zestawu xenonów oryginalnego i to właśnie takie auta policja ewentualnie za to zatrzyma, a nowe auta i te małe i te duże :D praktycznie już mogą mieć lampy xenonowe fabryczne

Manwe
22-06-09, 19:49
tak tylko na allegro jest od zaje... tych zestawów. Który wybrać ??

kubzach
22-06-09, 19:53
ja kupilem ponad rok temu zestaw ksenonow za 280zł i jestem poki co bardzo zadowolony(przetwornice i zarowki) samochod ma urok, a to do razenia to moze troche bardziej raza od seryjnych, ale ladniejszy odcien maja moim zdaniem. mam ustawiona wysokosc na 1 i jest git. jasnosc 6000k

pozdro:)

Mati_1979
22-06-09, 20:38
Ja kupując na allegro patrzyłem bardziej na komentarze sprzedającego bo to co zazwyczaj sprzedają to i tak wszystko chińszczyzna. Kupiłem za około 240zł i jestem zadowolony. Barwa to 4300K i jest naj mniej rzucająca się w oczy.
Są jeszcze o niższym kelwinie ale już świecą lekko na żółtawo-pomarańcz (do starych aut w sam raz).
Polecam

Pik
22-06-09, 21:19
No nie wiem... Montowac jakis ersatz-podrobke niewiadomego pochodzenia, placic za to kase i ryzykowac ewentualne problemy na przegladzie technicznym tylko po to zeby udawac wersje ksenonowa to pachnie jakims absurdem. Oswietlenie auta to istotna rzecz dla bezpieczenstwa swojego i innych.

Dziwie sie tym bardziej, ze fabryczne reflektory Civica wcale niezle swieca, biorac pod uwage jak waska jest lampa. Ja bym tego w zadnym razie nie robil.

zyga502
22-06-09, 21:50
tylko po to zeby udawac wersje ksenonowa to pachnie jakims absurdem

kolego ,ale ta wersja xenona niczego nie udaje, daje dokładnie takie samo światło i uwierz mi bije światła seryjne na głowę,poza tym przeciwnicy tych zestawów zarzucają reszcie brak spryskiwaczy na lampy i brak poziomowania,jeśli jeździsz trochę po trasach to nie raz widziałeś ,że nawet oryginalne xenony potrafią oślepić,bo układ poziomowania nie jest w stanie zareagować tak szybko na słabej drodze,a spryskiwacze to wg mnie miały zapobiegać kiedyś poparzeniu się ewentualnych prób mycia tych lamp,bo niby się bardziej grzały ,ale wtedy lampy były ze szkła a, teraz raczej takich się już nie robi,a poza tym jeśli moja teoria jest nieprawdziwa,to kto bardziej oślepia ja mając zestaw nie oryginalny ,ale dbając o czystość lamp ,czy koleś ,który ma fabryczne xenony ,ale oszczędzający na płynie do ich czyszczenia

a poza tym wiadomo,ze to co jest fabryczne zawsze będzie droższe niż zamiennik

faktem jest tez ,że nikt nikogo nie zmusza na zmianę oświetlenia swojego auta :D

Umberto
22-06-09, 22:02
Kali zwykł mówić:
"Kali mieć nieoryginalne ksenony- to dobrze
inny mieć nieoryginalne ksenony- to źle"
:p
parafrazując zygę nawet "jak inny mieć oryginalne ksenony- to źle"
bo zyga w deszczu i śniegu co km się zatrzymuje i je czyści
a inni oszczędzają na płynie:p

zyga502
22-06-09, 22:18
umberto daj spokój ile masz lat ,że się bawisz w takie głupie dyskusje ,szukasz zaczepki ,czy nie umiesz zrozumieć tego co czytasz,widzę ,że z całego tekstu wybierasz tylko wybrane fragmenty,co Ty ku...jesteś politykiem ;) ,
gdy ja kupowałem swoje auto,to koleś kupił 5d w wersji sport,a ,gdyby dołożył 3 tys zł to miałby i xenony "od kalego",dwustrefowa klimę,szklany dach,ja bym się nawet nie zastanawiał,ale honda miała wtedy dość dziwną politykę jeśli chodziło o wersję 4d i 3/5d ,bo nie mogłem zamówić xenonów,bo ich nie było w ofercie to zamontowałem je sobie ,bo tak chciałem i jestem pewny ,że bije oświetlenie Twojego auta na głowe,a co za tym idzie jestem na pewno bezpieczniejszy na drodze i dla siebie i dla innych

Umberto
22-06-09, 22:23
Lat mam na pewno mniej niż ty:P bo jeżdzę HB a nie sedanem:) Po prostu wkurza mnie takie gadanie- taki relatywizm moralny.
Zawsze musisz kogoś zjeb... jak ma odmienne zdanie niż ty?? (czytam forum nie od dziś)
Politykiem nie jestem- broń panie Boże- stoje po drugiej stronie barykady, ale nie narzekam przy wódce co sobotę na ten temat:p
Przynajmniej nie pisz że masz lepsze xenony niż oryginalne- bo czysto bo to jest trochę absurd.

Miało być o xenonach....

zyga502
22-06-09, 22:30
Zawsze musisz kogoś zjeb... jak ma odmienne zdanie niż ty?? (czytam forum nie od dziś)
rozumiem,że jak Ty masz inne zdanie to zaciskasz zęby i płaczesz w poduszkę,albo uważasz ,że wtedy jest ok,bo to Ty masz inne zdanie
tak jest na swiecie,że jeden myśli to, a inny tamto,jeśli boisz się wypowiedzieć swoje zdanie i swoją rację to Twoja sprawa,civic5d strasznie mi się podobał jak zobaczyłem go pierwszy raz na parkingu w HP,ale nawet nie myślałem ,żeby go kupić,tak samo jak podoba mi się nowa honda city,kilka aut kabrio,kilka aut sportowych i to z wielu różnych powodów i uwierz mi mój "podeszły" wiek nie ma tu nic do tego

to po co jest forum jak nie do wyrażania swoich opinii

o xenonach ,było i jest ,ale nigdzie nie napisałem ,że mam lepsze niż fabryczne

Pik
22-06-09, 22:32
Nie ma sie co unosic, kazdy przedstawia swoj punkt widzenia, po to jest forum...

Owszem, auta z systemem poziomowania byc moze czasem slepia, ale Twoje auto Zyga pozbawione tego systemu na pewno oslepia czesciej i mocniej innych kierowcow. Montujac cos takiego zachowujesz sie poniekad egoistycznie i nie fair wobec innych kierowcow, oszczedzajac na czyms co sluzyc ma oczywiscie komfortowi innych, a nie Twojemu.

Ale OK, kazdy jest panicho i moze robic w swoim aucie co mu sie podoba, na zasadzie wolnoc Tomku w swoim domku.. Tylko nie dorabiajmy juz do tego teorii, ze inni to frajerzy bo zalozyli fabryczny albo inny, wlasciwy jakosciowo sprzet! :confused:

zyga502
22-06-09, 22:38
Ale OK, kazdy jest panicho i moze robic w swoim aucie co mu sie podoba, na zasadzie wolnoc Tomku w swoim domku.. Tylko nie dorabiajmy juz do tego teorii, ze inni to frajerzy bo zalozyli fabryczny albo inny, wlasciwy jakosciowo sprzet!

napiszę znowu poomałuu,nie było takich technicznych możliwości by założyć taki zestaw fabryczny,bo takich nie było,chyba ,ze zamienniki z singapuru (wiem ,bo jeden kolega z tego forum nad tym myślał),dopiero w tym roku honda zaczęła montować w wersji exe xenony,
bardzo często kontroluję ustawienie lamp ,tak samo jak ciśnienie powietrza w oponach,płyn do spryskiwaczy,poziom oleju ,czystość szyb i lusterek i uważam ,że wcale nie częściej oślepiam innych niż auto ,które skorzystało z promocji w Ikei i wiezie to wszystko na dachu :D

Umberto
22-06-09, 22:48
rozumiem,że jak Ty masz inne zdanie to zaciskasz zęby i płaczesz w poduszkę,albo uważasz ,że wtedy jest ok,bo to Ty masz inne zdanie


przecież właśnie je wyraziłem na forum i dostałem zjeb..
skończmy tą tragifarsę:)

Pik rulez:)

Mati_1979
22-06-09, 23:44
a co do poziomowania to to i tak jest g... warte na naszych drogach
jak kolega napisał na naszych drogach(dziurach) żadne poziomowanie i tak nie nadąży
co 3 samochód nawet bez xenonów i tak ma źle ustawione światła czy to stary samochód czy to nawet touaregi i inne nowe samochody co mają poziomowanie i tak oślepiają, więc samo poziomowanie i tak nic nie da jak kierowca o to nie zadba.
Ja mam xenony i jak na razie ani jeden samochód mi nie mrugał że go oślepiam, może dlatego że mam soczewki.
a co do bezpieczeństwa to widoczność jest o niebo lepsza.

I jeszcze jedno-według mnie xenony powinny być montowane tylko do lamp soczewkowych (o wiele mniej oślepiają) ale jak bym soczewek nie miał to i tak bym montował w zwykłych lampach tylko z powodu widoczności w nocy.
Takie moje zdanie

radmac
23-06-09, 00:18
a co do poziomowania to to i tak jest g... warte na naszych drogach
jak kolega napisał na naszych drogach(dziurach) żadne poziomowanie i tak nie nadąży
co 3 samochód nawet bez xenonów i tak ma źle ustawione światła czy to stary samochód czy to nawet touaregi i inne nowe samochody co mają poziomowanie i tak oślepiają, więc samo poziomowanie i tak nic nie da jak kierowca o to nie zadba.
Ja mam xenony i jak na razie ani jeden samochód mi nie mrugał że go oślepiam, może dlatego że mam soczewki.
a co do bezpieczeństwa to widoczność jest o niebo lepsza.

To nie chodzi o poziomowanie dynamiczne z górki/pod górkę, na dziurze etc. tylko o poziomowanie zależne od obciążenia tyłu samochodu. Bez ksenonów masz pokrętło i to Ty masz wiedzieć kiedy góra kiedy dół (a i tak 3/ 4 kierowców na naszych nie wie o co kaman z tym bajerem).

a poza tym się przychylam do wcześniejszej wypowiedzi o Kalim - ja nie mam xenonków i mi się nie podoba ze inni mają. Jak bym miał to by mi to nie przeszkadzało. proste.

ps. ksenony samoróbki nie powinny być przepuszczone przez badanie techniczne. Primo spryskiwacze Secundo samo-poziomowanie. A jak się komuś nie podoba to niech się z sądami kłóci, prawo jest prawo.

kubzach
23-06-09, 01:54
zawsze mozna miec kontakty w stacji kontroli pojazdow:D

bunet
23-06-09, 08:17
zawsze mozna miec kontakty w stacji kontroli pojazdow:D

niestety taka jest Polska, a raczej "polacy"*
Ps:
*-Specjalnie napisane z małej

radmac
23-06-09, 08:29
zawsze mozna miec kontakty w stacji kontroli pojazdow:D

przez takie podejście po naszych drogach jeżdżą samochody nie nadające się do użytku albo wręcz niebezpieczne!!!
I nie chodzi tu o xsenony czy inne pierdółki ale o przestrzeganie prawa. Jeżeli koleś odpuszcza Tobie źle zamontowane światła, to pomyśl sobie co odpuszcza bliższym znajomym - brak resorowania? brak hamulców? brak jakiegokolwiek myślenia!!!

Mati_1979
23-06-09, 08:37
mogę się założyć że za kilka lat wymyślą coś nowego(już wymyślili-LEDY) i xenony będą przeżytkiem i nikt na to nie będzie zwracał uwagi. weszły od jakiegoś czasu do seryjnej produkcji i jest wielkie halo.
Tak jak było przejście ze zwykłych żarówek na halogenowe tylko wtedy nikt się nie czepiał bo nie było wiadomo co to tuning.

Manwe
23-06-09, 09:11
pozostaje jeszcze kwestia instalacji ksenonów... chodzi mi o konieczność (no chyba że się mylę) zniszczenia klapki przykrywającej żarówkę. W sumie to mnie trochę zniechęca bo nie chcę "niszczyć" reflektora. Co do zasadności i sensu takiego oświetlenia to każdy ma swoje zdanie. Kiedyś ktoś na forum napisał, w odpowiedzi na tekst że ksenony są nielegalne,że postojowe żarówki led też są nielegalne bo nie mają homologacji. W kwestii oślepiania wiadomo, że taki zestaw oślepia bardziej bo świeci mocno w reflektorze "nie ksenonowym" ale stosując zestaw o odpowiedniej barwie i używając pokrętła do regulacji wysokości, można chyba zminimalizować to zjawisko. Słyszałem też, o zakłóceniach jakie rzekomo generują takie przetwornice... czy to w ogóle prawda?

Umberto
23-06-09, 09:54
Manwe zatem jeżeli nie chcesz robić rzeźby w nowym aucie zakup oryginalne refy pod xenony,
jest też kilka civów na części na aledrogo i może cały system mogą ci sprzedać po taniości (taniość- pojęcie względne).
Ile to czasu, i roboty? nie wiem, nie orientuję się- ale masz wówczas zgodnie z prawem i bez druciarstwa

radmac
23-06-09, 10:11
...i bez druciarstwa
sorry za OT, ale kolega nazwał sprawę po imeniu i to takim fajnym słowem - niech się koledzy nie unosza, ale w naszym pieknym kraju wszelkie druciarstwo ma tendencje do bycia nazywanym TUNINGIEM.

w normalnym kraju druciarstwo wpływające na bezpieczeństwo na drodze jest zabronione/karane.

Popytajcie się znajomych z deszczopwej wyspy jakie są tam jazdy żeby przejść badanie techniczne.
Z innego forum człowiek nie dostał pieczątki bo kolor tylnych kloszy odbiegał od standardu. I to nie dlatego że miał "tuningowane" ale dlatego że kupił zamiennik który wypłowiał i był za bardzo różowy.

A u nas idziesz do pana Zenia, klepiesz na piwko i nawet złomem możesz jeździć dalej i prowokować los.

luckie
23-06-09, 11:15
Moim zdaniem jak cos jest nielegalne to jest nielagalne i tyle, nie ma co dyskutowac. A jak ktos chce to sobie i tak zalozy i jeszcze dopisze do tego cala teorie, a jak kiedys oslepi kogos tak ze drugi w drzewo przyp...li to bedzie dramat.

Mati_1979
23-06-09, 14:32
a jak kiedys oslepi kogos tak ze drugi w drzewo przyp...li to bedzie dramat.

Ja jeszcze o takich przypadkach nie słyszałem.

lukione
23-06-09, 15:07
Hahaha panowie w 8gen lampy są identyczne z ksenonami i różnica jest tylko w żarnikach i spryskiwaczach więc o co w ogóle chodzi??? :D

mariusz05
23-06-09, 15:20
Wymiana na ksenony to czysty interes 2 żarówki philipsa+50% to ok 70-80 zł i co 2-3lata do wymiany bo sie wypalają a ksenony za 200-300 zł min na 10 lat tylko co z glinami i przeglądami ?

radmac
23-06-09, 15:30
Hahaha panowie w 8gen lampy są identyczne z ksenonami i różnica jest tylko w żarnikach i spryskiwaczach więc o co w ogóle chodzi??? :D

No i jeszcze kolega zapomniał o układzie samopoziomowania. Układ ten jak i spryskiwacze są wymagane przez polskie (i nie tylko) prawo. o to w ogóle chodzi.

Kozo
23-06-09, 16:13
2-3lata

chyba miesiace miales na mysli - juz widze ze zarowki +50% tj. osram NB wytrzymaja Ci 2-3 lata szczegolnie jak dzien i noc jezdzimy teraz na swiatlach - takie rzeczy to tylko w erze ;)

Umberto
23-06-09, 17:28
Wymiana na ksenony to czysty interes 2 żarówki philipsa+50% to ok 70-80 zł i co 2-3lata do wymiany bo sie wypalają a ksenony za 200-300 zł min na 10 lat tylko co z glinami i przeglądami ?

było kiedyś na forum i jeżeli dobrze pamiętam to xenony na pewno nie starczą 10 lat. Kolega chyba pomylił z diodami led które to mają żywotność do 100 000h czyli podawane że do 10 lat

lukione
23-06-09, 22:00
No i jeszcze kolega zapomniał o układzie samopoziomowania. Układ ten jak i spryskiwacze są wymagane przez polskie (i nie tylko) prawo. o to w ogóle chodzi.

Samopoziomowania nie ma nasza cr-v z oryginalnym xenonem tak samo jak wiele innych aut, więc nie jest to wymagane. W poprzednim samochodzie miałem xenony zrobione w profesjonalnej firmie i przez prawie 3 lata nikt się nie przyczepił, nawet na przeglądzie (nie miałem spryskiwaczy). Granica światła była lepsza niż w niektórych oryginalnych konstrukcjach i to determinuje czy oślepiamy czy nie. Nie popadajmy w paranoje, nikogo dobrze zrobionymi światłami nie zabijemy, a możemy tylko uratować bo więcej widać w nocy;)

Pik
23-06-09, 22:23
nikogo dobrze zrobionymi światłami nie zabijemy Dobrze napisane! Uwazasz, ze montujac podrobke ksenonow typu no-name za kilkaset pln jest jakas szansa, ze swiatla sa "dobrze zrobione"? I kto potrafi to ocenic???

Bo raczej chyba nie szczesliwy wlasciciel... :rolleyes:

zyga502
23-06-09, 22:36
pik wyluzuj ,nie chcesz nie montuj ,a za kilkaset złotych to masz zestaw identyczny jak fabryczny z tym ,że nie płacisz za prowizję i montaż ASO,spryskiwacze (może ktoś "mądry" wyjaśni dlaczego są wymagane),dobrze zrobione,kto oceni,no name,nie chcesz nie montuj,problem z głowy

Mati_1979
23-06-09, 23:03
I kto potrafi to ocenic???
diagnosta na stacji. Po to on jest


W poprzednim samochodzie miałem xenony zrobione w profesjonalnej firmie i przez prawie 3 lata nikt się nie przyczepił
To znaczy że miał dobrze zrobione.

A i tak profesjonalne firmy robią z towarów NO-name bo żadna renomowana firma takich nie na w swojej ofercie, jedynie zestawy pod lampy typowo pod xenon a tam zazwyczaj żarniki są innej budowy.

radmac
23-06-09, 23:49
Chcecie być mądrzejsi niż ustawa przewiduje. Jak się ktoś przez was zabije to i tak nie wasza broszka tak? A tak mniej hardcorowo - jeśli będziecie mieli jakiś niegroźny wypadek - i to nie z waszej winy - policja może zrzucić winę na was, bo poruszacie się po drodze samochodem który nie spełnia norm europejskich i nie ma homologacji bo sobie świecidełka dołączyliście. No i ubezpieczyciel się na was wypnie.

Jak instalować to cały zestaw!

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/nielegalne-ksenony,521573

PS. to ze na razie misiaczki nie zwracają na to uwagi to nie powiedziane że nie będą mieli szkolenia i będą łatwo czesać cwaniaczków.

Pik
24-06-09, 00:06
diagnosta na stacji. Po to on jest
Ciekawa teoria... Swiatla sie bada i homologuje w warunkach laboratoryjnych, do tego jest potrzebne bardzo specjalistyczne oprzyrzadowanie, specjalne pomieszczenie i watpie aby jakakolwiek stacja diagnostyczna potrafila to zweryfikowac. Wiem jak to wyglada, bo pracowalem w firmie produkujacej reflektory samochodowe. Choc nie jestem specem w tej dziedzinie.

pik wyluzuj ,nie chcesz nie montuj Zyga, jestem wyluzowany! :) Nie traktuj moich opinii jako personalnej zaczepki. Oczywiscie, ze nie zamierzam montowac do swojego auta takiego badziewnego zestawu ksenonowego z allegro. Wyrazam swoje zdanie, a jesli uwazasz ze montowanie takiego zestawu i jezdzenie z nim jest OK, to przeciez twoja sprawa!

Umberto
24-06-09, 00:07
PS. to ze na razie misiaczki nie zwracają na to uwagi to nie powiedziane że nie będą mieli szkolenia i będą łatwo czesać cwaniaczków.

kto powiedział że nie zwracają uwagi, czytałem na innym forum jak już kilku osobą dowodzik zabrali
widzą jakiegoś 10 letniego kompakta na xenonach to od razu wiadomo że można zarobić

a tak jeszcze spytam mądrzejszych- np. sąsiad ma niby m3 (:))-z przekładki ) i miał xenony- teraz ma takie na maxa żółte światła, widziałem jeszcze ze 3 auta ze światłami jak w żuku, czy to jakaś nowa tjuningowa moda wśród młodzieży bo się nie znam i nie jestem na bieżąco z nowinkami???

Pik
24-06-09, 00:25
Znalezione w sieci:

Swiatła ksenonowe
25.02.2008.

Czy do używanego samochodu można zamontowac swiatła ksenonowe?

Z technicznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazan, aby do samochodu zamontowac swiatła
ksenonowe. Jednak, aby taka przeróbke wykonac zgodnie z obowiazujacymi przepisami, trzeba wyłożyc
sporo pieniedzy.

Zakup zestawu montażowego ksenonów za kilkaset zł w sklepie motoryzacyjnym lub na aukcji
internetowej nie jest dobrym rozwiazaniem i na pewno niezgodnym z prawem. Żarówka ksenonowa daje
znacznie wiecej swiatła niż klasyczna, wiec jesli założymy ja do zwykłego reflektora, to poziom
oswietlenia drogi bedzie zdecydowanie lepszy, ale i stopien oslepiania innych kierowców znacznie
wzrosnie. Gdy mamy takie swiatła, diagnosta nie przedłuży badania technicznego, a podczas kontroli
drogowej policjant na pewno zabierze nam dowód rejestracyjny i ukarze wysokim mandatem.

Aby ksenony były zamontowane zgodnie z przepisami, zakres przeróbek musi byc znacznie wiekszy.
Trzeba wymienic całe lampy, które na zewnatrz wygladaja tak samo jak do zwykłych żarówek, ale maja
zupełnie inna konstrukcje odbłysnika i sa przeważnie około 50 proc. droższe od zwykłych. Koszt jednej
lampy waha sie od 800 do nawet 2000 zł. Do tego trzeba doliczyc jeszcze dwie żarówki (150 do 500
zł/szt.) oraz przetwornice napiecia (nastepne kilkaset zł).

Niestety, to nie wszystkie koszty. Zgodnie z przepisami swiatła ksenonowe musza byc wyposażone w
automatyczne poziomowanie. Trzeba wiec założyc specjalne czujniki na przednia i tylna os, które podaja
informacje o ugieciu zawieszenia i na tej podstawie moduł sterujacy, w trybie rzeczywistym, koryguje
ustawienie swiateł.

Ponadto ksenony musza byc jeszcze wyposażone w spryskiwacze reflektorów, a to oznacza kolejny
wzrost kosztów. Trzeba dokupic pompke wysokocisnieniowa, dysze spryskiwaczy oraz wiekszy zbiornik na
płyn. Cała operacja montażu ksenonów, zgodnie z obowiazujacymi przepisami może kosztowac 5 do 10
tys. zł, wiec pod wzgledem finansowym jest zupełnie nieopłacalna.

Maro2004
24-06-09, 00:56
No i zmusiliście mie do zabrania głosu w tym jakże interesującym wątku zawierającym w sobie wiele prawd, półprawd i stwierdzen zupełnie fałszywych. Wypowiedź moja będzie może przydługawa ale i spraw jest kilka. Zacznę od spryskiwaczy. Zyga, oczywistą nieprawdą jest, że spryskiwacze są po to aby schłodzić szybę reflektora tak aby osoba ją czyszcząca się nie poparzyła. Wszyscy jeździliśmy zapewne w warunkach mgły lub obfitych opadów śniegu. Niektórzy mieli nieprzyjemność jazdy w warunkach dużego zapylenia (kurz) lub zadymienia. Światlo naszych reflektorów natrafiając na drobiny materialne (krople wody we mgle, kurz, dym, śnieg) odbijają się pod różnym kątem w wyniku czego zza kierownicy widzimy przed sobą jasną ścianę światła (gdyż część światła po odbiciu trafia do naszych oczu). Granica światło-cień naszego oświetlenia ulega całkowitemu zatarciu. Identycznie jest z zabrudzoną szybą reflektora. Światło ulega chaotycznemu odbiciu na drobinach brudu czego konsekwencją jest biała świecąca plama dla kierowców nadjeżdżających z przeciwka (usunięcie granicy światlo-cień). Oczywiście dotyczy to tak samo świateł halogenowych czy LED. Jednakże moc świateł ksenonowych jest o wiele wyższa niż halogenowych, a co za tym idzie i oślepianie jest o wiele wyższe. Spryskiwacze mają za zadanie silnym strumieniem (stąd duże zużycie płynu) zmyć ten brud z powierzchni reflektora.
Sprawa druga tylko sygnalitycznie: reflektory nie są takie same dla świateł halogenowych i ksenonowych (nawet w Hondach 8gen). Tego nie mozna stwierdzić "na oko". Mają inne oznaczenia, a co za tym idzie inna jest ich budowa. Dalszą tego konsekwencją jest zakaz stosowania żarników ksenonowych w lampach przeznaczonych do żarówek halogenowych (i na odwrót).
Sprawa trzecia: tutaj odniosę się do postu Lukione. Powaliłeś mnie kolego stwierdzeniem, że skoro nie mają urządzeń samopoziomujących jakieś auta z ksenonami to nie jest to wymagane. Otóż tak nie jest. Tą jak również kwestię spryskiwaczy reguluje Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG
ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej. Polska jest sygnotariuszem tego regulaminu EKG ONZ (o ile się nie mylę to chyba opublikowane zostały w maju 2007roku w Dzienniku UE). I tutaj uwaga, która może rozwiać wiele niejasności: regulamin ten dotyczy tylko pojazdów nowych. A więc może zdażyć się, że niektóre starsze pojazdy (np. 4-letnie) miały ksenony bez spryskiwaczy lub systemu samopoziomującego. Dokładnie przepis 6.2.9 reguluje sprawy światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów (w naszym przypadku dotyczy to ksenonów). Może przytoczę tu dokladny zapis tego przepisu w kwestii nas interesującej: "Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania
świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45 (1). Ponadto, w odniesieniu do odchylenia pionowego, postanowień pkt 6.2.6.2.2 powyżej nie stosuje się". Dla wyjaśnienia: Regulamin generalnie nakłada obowiązek wyposażenia pojazdów w automatyczny system regulujący pochylenie pionowe reflektorów (nazwane przez nas samopozimowaniem). Punkt 6.2.6.2.2 zezwala pod pewnymi warunkami aby regulacja pochylenia pionowego odbywala się ręcznie (np. pokrętłem). W przypadku ksenonów ręcznej regulacji nie można stosować (slowa: "...postanowień pkt 6.2.6.2.2 nie stosuje się").
Sądzę, że stopniowo będzie coraz trudniej przejść badania techniczne czy kontrolę drogową z przerobionymi światlami halogenowymi na ksenony bez spelnienia wszystkich wymaganych prawem warunków. A więc wszyscy przerabiający robią to na wlasną odpowiedzialność i własne ryzyko prawne i finansowe. Martwi mnie tylko postawa niektórych, z której wynika, że wszyscy mający legalne dozwolone prawem światła (jakiego typu by one nie były) to frajerzy, bo "my" jesteśmy cwańsi i za grosze będziemy mieli to samo (lub prawie to samo, a "prawie" robi wielką różnicę). Pamiętajmy jednakże, że nie jesteśmy sami na drodze i nie liczy się tylko to co jest dobre "dla mnie" ale przede wszystkim to co jest dobre dla innych. Aha i jeszcze odnośnie tych badań po których stwierdzacie, że "moje" przerobione światla są lepsze (rozumiem, że bardziej spełniają normy) niż światła oryginalne to poprosiłbym o dokumenty dotyczące tych "badań" czyli metodologii, źródeł, liczby zbadanych przypadków i oczywiście miejsca opublikowania. W przeciwnym razie jest to tylko nieudaczne usprawiedliwianie bezprawia. I znowu uwaga do Zygi: piszesz mniej więcej, że zamontowaleś sobie nielegala, bo legalnych nie produkowali (tak w skrócie). Uważasz, że jak coś jest niedostępne to usprawiedliwia postępowanie sprzeczne z prawem? Ok, pozostawiam to bez odpowiedzi. Jak rozumiem, dzisiaj takie reflektory legalne są już dostępne (nie siedzę w temacie sedanów). Skoro tak to rozumiem, że wywaliłeś już te nielegalne i zamontowałeś legalne. Jeszcze raz sorki za przydługawy post. Proszę nie brać niczego do siebie osobiście (ja po prostu posilkowałem się Waszymi wpisami aby pewne sprawy spróbować naświetlić i wyjaśnić). Pozdrowienia dla Wszystkich w rozpoczynających się wakacjach i abyśmy się spotkali w takim samym lub większym gronie we wrześniu (dla niektórych w październiku).
P.S.
Kochani posiadacze civików 8gen, to wszystko o czym pisałem można znaleźć w Internecie. Tylko szukajcie w żródłach, u specjalistów, ekspertów, w art. prasowych, a nie tylko na forach. Na forach tak jak i u nas można się wielu rzeczy dowiedzieć i nauczyć ale również może się zdarzyć, że nieprawdę przyjmiemy jako fakt.

bunet
24-06-09, 08:00
Koniec.

Manwe
24-06-09, 08:44
To ja tylko powiem od siebie jako założyciela wątku. Po przeczytaniu całej tej dyskusji i rozważeniu wszystkich za i przeciw, postanowiłem kupić nielegalne (bo przecież nie homologowane) postojówki led i do tego żarówki o białej barwie światła np. osram nightbreaker. W większości jeżdżę po mieście więc faktycznie mógłbym dać się we znaki z oślepianiem itp.

Umberto
24-06-09, 09:59
a możesz też legalne blue vison postojówki- ledy mocno trącą wiochą
Ledy to ja lubię w latarkach (mój nowy nabytek ma 12W power leda- i jakieś 400lm :)-docelowo na pełnej mocy ma mieć 800lm ) i w domu... ale "nie o tym, nie o tym"
Twoja sprawa
pozdrawiam

Manwe
24-06-09, 10:24
a możesz też legalne blue vison postojówki- ledy mocno trącą wiochą myślę, że odpowiednio dobrane żarówki w5w led które nie świecą punktowo a podobnie (pod względem rozkładu światła) do zwykłych żarówek to nie wiocha, poza tym nie chcę kupować niebieskich tylko te o "białej" barwie. Powinny "potęgować" efekt bielszych żarówek typu blue vision H7. :)

lukione
24-06-09, 10:26
Widzę Maro, że rozwaliłeś temat ;) ale nie do końca masz rację, cr-v o którym mówię jest z początku 2008roku więc raczej nowy i nie ma samopoziomowania. W poprzednim aucie miałem zestaw na żarnikach hella z przetwornicami denso więc nie widzę tu za bardzo chinszczyzny, a były to specjalne do tego celu zestawy, mój samochód był wielokrotnie badany przez technicznych z policji i jakoś do lamp nigdy się nie przyczepili. Nie mówię, że to jest legalne, ale nie popadajmy w paranoję ;)

semri
24-06-09, 10:31
Sprawa druga tylko sygnalitycznie: reflektory nie są takie same dla świateł halogenowych i ksenonowych (nawet w Hondach 8gen). Tego nie mozna stwierdzić "na oko". Mają inne oznaczenia, a co za tym idzie inna jest ich budowa.

Małe sprostowanie - dziś luknąłem na reflektory i jest napisane H7/D2R

Maro2004
24-06-09, 13:35
Lukione, nie wiem jak to możliwe ale... nie będę się sprzeczał. Możliwości są takie: 1) jest to lampa do halogena w którą włożono ksenonowy żarnik, 2) wymieniono reflektory na ksenonowe ale bez systemu samopoziomowania 3) jest system samopoziomowania ale nie działający lub nie wiesz o tym, że działa 4) z innych nieznanych powodów dopuszczono taki egzemplarz. Uwaga do samopoziomowania: Ten układ działa tylko po włączeniu zapłonu i tylko wtedy. Tzn. w trakcie jazdy, bujania samochodem, zaladowania bagażnika gratami, wsadzenia osób na tylne kanapy itp działania zmieniające pochylenie pojazdu, nie zmieniają ustawien reflektorów gdy silnik cały czas pracuje (nie został wyłączony zapłon). Dopiero wyłączenie zapłonu a następnie ponowne jego włączenie spowoduje zadziałanie systemu, który ustawi nam światła i pozostaną one niezmienione do kolejnego wyłączenia i włączenia zapłonu. To nie działa na zasadzie ciągłego śledzenia pochylenia pojazdu (np poprzez układ żyroskopowy). Najlepiej to widać stawiając pojazd przed ścianą, włączyć światła a następnie zasilanie.Widać jak pionowo przesuwa się granica światła i cienia (oczywiście wtedy gdy zmieniło się coś w pochyleniu pojazdu od poprzedniego włączania zaponu). Niekiedy można tego nie zaobserwować (np gdy światła włączają się z pewnym opóźnieniem - tak jest w montowanych dodatkowo włącznikach świateł gdzie wzbudzenie alternatora powoduje jakieś tam załączenie świateł mijania, trwa to kilka sekund od włączenia zasilania, a przez te kilka sekund system samopoziomowania już zadziałał i skończył swoje zadanie przed zapaleniem świateł). Lukione a ta CRV-ka ma spryskiwacze? I jeszcze jedno: skoro jak piszesz nie ma samopoziomowania tzn, że ma gdzieś na kokpicie jakieś wyskalowane pokrętło służące do ręcznej regulacji ustawienia świateł? Czy tak jest?

Pik
24-06-09, 19:56
Nie ma to znaczenia jak ma zamontowane ksenony CR-V. Proba udowadniana, ze skoro w jakims aucie, u jakiegos pana kazia brak jest ukladu samopozimowania, i tym samym jest on zbedny, jest po prostu nonsensowna.

W naszym kraju jest sporo durnych przepisow, ale sa tez i takie, ktore maja swoje podstawy i sens. Szczegolnie zwiazane z bezpieczenstwem nie zawsze sa wymyslem wzietym z sufitu. Proba ich podwazania przez domoroslych tunerow jest infantylna i sluzy wyraznie podbudowaniu ich wlasnego ego.

Ja rozumiem, ze kazdy moze lamac przepisy na swoja odpowiedzialnosc, ale takie osoby powinny zachowac umiar, bo nie ma sie czym przechwalac, a namawianie innych do zastosowania takich pozalowania godnych modyfikacji swiadczy albo o braku wyobrazni, albo o niewiedzy.

Co do wiedzy, to mysle ze wszelkie aspekty zostaly wyjasnione. Jesli mimo to ktos zechce zastosowac taka modyfikacje, to przeciez nie mamy na to wplywu, ale nikt rozsadny nie powinien propagowac takich ersatzow na naszych drogach, a osoby stosujace powinny liczyc bardziej na ostracyzm, a nie na poklask innych kierowcow.

Maro2004
24-06-09, 20:10
Zgadzam się z Pikiem w 100%. Odnośnie powstalego OT dot. CRV to wydaje mi się, że po prostu właściciel nie wie, iż ma w nim uklad samopoziomowania. Jedyne modele CRV z ksenonami to te w wersji Executive. Jak obejrzałem katalog, to tylko w tej wersji nie ma ręcznej korekcji ustawienia świateł, gdyż mają układ automatyczny. W pozostałych wersjach z halogenami, gdzie nie ma samopoziomowania jest ręczny korektor ustawienia pochylenia reflektorów. Znajduje się on z lewej strony kierownicy pod kratką nawiewu (z jakimiś innymi przełącznikami). Takie przynajmniej są zdjęcia w katalogu w formacie pdf na stronie hondy.

lukione
24-06-09, 22:59
Nie ma to znaczenia jak ma zamontowane ksenony CR-V. Proba udowadniana, ze skoro w jakims aucie, u jakiegos pana kazia brak jest ukladu samopozimowania, i tym samym jest on zbedny, jest po prostu nonsensowna.

W naszym kraju jest sporo durnych przepisow, ale sa tez i takie, ktore maja swoje podstawy i sens. Szczegolnie zwiazane z bezpieczenstwem nie zawsze sa wymyslem wzietym z sufitu. Proba ich podwazania przez domoroslych tunerow jest infantylna i sluzy wyraznie podbudowaniu ich wlasnego ego.

Ja rozumiem, ze kazdy moze lamac przepisy na swoja odpowiedzialnosc, ale takie osoby powinny zachowac umiar, bo nie ma sie czym przechwalac, a namawianie innych do zastosowania takich pozalowania godnych modyfikacji swiadczy albo o braku wyobrazni, albo o niewiedzy.

Co do wiedzy, to mysle ze wszelkie aspekty zostaly wyjasnione. Jesli mimo to ktos zechce zastosowac taka modyfikacje, to przeciez nie mamy na to wplywu, ale nikt rozsadny nie powinien propagowac takich ersatzow na naszych drogach, a osoby stosujace powinny liczyc bardziej na ostracyzm, a nie na poklask innych kierowcow.

K***a panowie nie jestem debilem, z samochodami mam więcej do czynienia niż wy z własnym i crv nie ma poziomowania, jest to najwyższa wersja i wszystko jest ori, ma spryski. Jedyna opcja to jakaś awaria w takim razie. Jak czytam Pik twoje wywody to zastanawiam się czy w ogóle wyjechać jutro po mogę kogoś zabić swoim nieprzepisowym układem wydechowym:eek: Trochę umiaru, nikomu nie powiedziałem żeby to sobie zakładał xenony tylko podzieliłem się swoimi doświadczeniami, których tobie z tego co widzę brakuje. Aha i lampy są takie same więc twoja teoria śmierci na drodze się zamyka:p

Pik
24-06-09, 23:15
Ja sie wcale do Ciebie nie zwracalem lukione, takze nie wiem dlaczego akurat poczules sie dotkniety? :p Poza tym nie pisalem nic o smierci na drodze... Ale ciesze sie, ze nie jestes debilem! Skup sie jednak bardziej na dyskusji merytorycznej, a nie osobistych przytykach. :D

civic
24-06-09, 23:53
Amen.

Manwe
25-06-09, 00:14
kurde ale wojnę wywołałem.... pomyśleć, że na początku mieliście mi tylko pomóc wybrać jakiś zestaw z allegro :p

luckie
25-06-09, 18:38
hehehe Manwe, a i tak nie masz odpowiedzi na pytanie ;)))

taki to jest kraj ze i tak w dupie wszyscy maja przepisy bo sa "bez sensu" zwykle, wiec po co ta debata, kazdy sobie zalozy to co chce, legalne czy nie, na zasadzie "wolnoc Tomku".

Co do przepisow - i co moze byc w aucie a co nie:
Obowiazujacy w UE przepis:
Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG
ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń
oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej.

pkt. 6.2.9 dot. Ksenonow:
Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej
2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania
świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45 (1). Ponadto, w odniesieniu do odchylenia
pionowego, postanowień pkt 6.2.6.2.2 powyżej nie stosuje się.

Punkt 6.2.6.2.2 dotyczy dopuszczenia recznej regulacji polozenia swiatel, a wiec taka opcja nie jest dopuszczona z lampami ksenonowymi i wymagane jest poziomowanie automatyczne.

Tyle przepisow, a ze jak widac na ulicach ich wartosc w naszym kraju nie przewyzsza papieru na jakim sie znalazla wiec kazdy zrobi to co chce, jak chce i ktos mu nawet pieczatke w dowod rejestracyjny wbije po znajomosci.

ervyll
26-06-09, 12:27
Tyle przepisow, a ze jak widac na ulicach ich wartosc w naszym kraju nie przewyzsza papieru na jakim sie znalazla wiec kazdy zrobi to co chce
Ja wypowiem się jako ten zły. Wymieniłem w swoim sedanie rocznik 2007 lampy na oryginalne dostosowane do żarników ksenonowych (oznaczone HB3/D2R) razem z całym osprzętem (przetwornice, żarniki D2R), dodatkowo zamierzam zamontować też spryskiwacze.

Co do samopoziomowania to mam takie przemyślenia. Ciekawe, że przepis o spryskiwaczach i samopoziomowaniu istnieje tylko w UE. W Stanach czy Azji tego nie ma. Czyżby ludzie tam mieszkający mieli inaczej zbudowane oczy i ich ksenony bez w/w wynalazków nie oślepiają ?
Jakoś nie wydaje mi się, żeby w Stanach czy Japonii nie dbali o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Gdyby zastosowanie spryskiwaczy i samopoziomowania faktycznie podnosiło bezpieczeństwo ruchu drogowego to chyba tam również obowiązywałyby takie przepisy.
W Polsce można z nimi się zgadzać czy nie, ale są obowiązującym prawem. Głupim, ale obowiązującym.
Ja w każdym razie samopoziomowania nie zamontuje z wszystkim z tego wynikającymi konsekwencjami i nie uważam że będę kogoś oślepiał. Pozdrawiam.

radmac
26-06-09, 13:55
@ ervyll A ja Ci odpowiem jako ten czepiający się (zwany także bucem) - porównaj sobie stan dróg w JUESEJU i Japoni a nasza Europą, a już szczegolnie krajami niedawno przyjętymi.

Może też porównaj sobie przepisy drogowe w Indiach z naszymi... a jakoś u nich mniej ludzi ginie niż w Polsce.

A to Polska właśnie prowadzi (lub ciągnie się w ogonie) w ilości wypadków/mieszkańca. Przez takie podejście jak Twoje i to co napisał luckie.

I skoro uważasz że na naszych wspaniałych drogach (dobrze że już nie są szutrowe przynajmniej) możesz się zachowywać jak Ci się podoba to ok. ale jak bedziesz jechał kiedyś za mną i zaswiecisz mi po oczach to z wielką przyjemnością wcisne hamulec na maksa... bo też mam takie widzi mi się a misiaczkom powiem że mnie oślepiłeś. I będzie wina Twoja bo takie mamy prawo. A jak przyjdzie ubezpieczyciel i się okaże, że masz nieprzepisowo zamontowane xenony to da Ci krzyżyk na droge. Bedziesz płacił z własnej kieszonki chyba, że wolisz żeby sąd Ci kazał. Nadal uważasz, że jesteś mądzrzejszy od głupiego prawa? Bo prawo to trzeba umieć wykorzystywać a nie omijać. Jest więcej do zyskania.

A tak już trochę off-topic o ubezbieczeniu: w UK nawet jak felgi zmieniasz na "bardziej fajne" albo obiżasz zawieszenie to musisz informować ubezpieczyciela bo wzrasta prawdopodobieństwo kradzieży lub nieprzewidywalnego zachowania się samochoduna drodze więc i rata może podskoczyć. Jak tego nie zrobisz, to po wypadku moga się na Ciebie wypiąć.

ervyll
26-06-09, 15:40
porównaj sobie stan dróg w JUESEJU i Japoni a nasza Europą, a już szczegolnie krajami niedawno przyjętymi.
A co ma stan dróg do spryskiwaczy i samopoziomowania, bo nie bardzo rozumiem ? Czyżby mieli jakieś czystsze drogi, które nie brudzą reflektorów, że nie trzeba spryskiwaczy ? Albo samopoziomowanie - skoro działa tylko przy włączeniu silnika - to co ma do tego stan dróg ?



ale jak bedziesz jechał kiedyś za mną i zaswiecisz mi po oczach to z wielką przyjemnością wcisne hamulec na maksa...
Nie wiem jak oryginalne lampy mogą oślepiać, chyba że przyznajesz, że lampy fabryczne na żarniki ksenonowe również oślepiają.



Nadal uważasz, że jesteś mądrzejszy od głupiego prawa?
Wcale tak nie uważam, chciałem się tylko dowiedzieć dlaczego w USA albo Japonii nie stosują spryskiwaczy i samopoziomowania ;)

Pabloss
26-06-09, 15:46
prawda jest take ze wiele osób zaklada xenony lub co podobnego do xenonow i swieci nimi w oczy a nie na droge. Oczywiście ich to nie obchodzi bo to nie ich oślepia ale mnie osobiście bardzo denerwuje jak podczas wymijania ktoś "wali" mi prosto w oczy bardzo jasnym światłem. Spróbuj podróżować nad nasze morze w nocy przez jak w moim przypadku około 10h to zobaczysz jak to jest.

ervyll
26-06-09, 15:52
Oczywiście ich to nie obchodzi bo to nie ich oślepia ale mnie osobiście bardzo denerwuje jak podczas wymijania ktoś "wali" mi prosto w oczy bardzo jasnym światłem. Spróbuj podróżować nad nasze morze w nocy przez jak w moim przypadku około 10h to zobaczysz jak to jest.
Zgadzam się, tylko wydawało mi się że mój przypadek jest trochę inny, bo zamontowałem oryginalne lampy Hondy dostosowane do ruchu prawostronnego, gdzie w ASO zostały wyregulowane i wypoziomowane. :o

bunet
26-06-09, 16:19
imho-dyskusja nie ma sensu:
-ten co kupił i zamontował to już nie zdemontuje, i będzie bronił swego zdania.
Zazwyczaj dopiero po zamontowaniu dowiedział się że łamie prawo i co i nic(przecież nie przyzna się do błędu).
Polskie prawo( przepisy UE) do tych osób nie trafafiją.
Już sobie wyobrażam jak się będzie tłumaczył przed miśkami:)
Czyżby bronić się będzie nieznajomością przepisów????
Ps:
Zakończmy ten temat.

Manwe
26-06-09, 17:13
chyba już wszystko zostało powiedziane w kwestii ksenonów. Jak już napisałem parę postów wyżej, zrezygnowałem z pomysłu "zestawu z allegro" i stałem się posiadaczem postojówek led i żarówek osram night breaker.:)

maderak
27-06-09, 13:50
Prawidłowo zrobiłeś. Każdy ma własny rozum i zrobi jak uważa, mogą być najróżniejsze konsekwencje, ale może też być ich brak.

Ksenon czy podróba - nieważne. I tak najlepsi są kierowcy, którzy jeżdżą tylko na przeciwmgielnych, bo... sam nie wiem, ale lekko wiochą zajechało :)

zyga502
28-06-09, 21:46
@ ervyll A ja Ci odpowiem jako ten czepiający się (zwany także bucem) - porównaj sobie stan dróg w JUESEJU i Japoni a nasza Europą, a już szczegolnie krajami niedawno przyjętymi.

kolego skoro dany przepis dotyczy krajów UE to rozumiem ,że w USA i Japonii są dużo lepsze drogi niż np w Niemczech,Austrii,Włoszech,Francji ,wg mnie argument głupi i "zaczepny"

ryszard.m
28-06-09, 22:58
Ja jeżdżę trzema samochodami: civikiem, smartem i mazdą3. Ksenony mam tylko w civiku, ale prawdę mówiąc nie widzę jakiejś istotnej różnicy między komfortem jazdy przy każdym z rodzajów świateł. A lubię, wręcz uwielbiam jazdę nocną, więc doświadczenie dość duże mam.
Poza tym w civiku ksenony są tylko mijania, długie są "normalne".
Mając na uwadze swoje dotychczasowe doświadczenia, ja zdecydowanie nie zamieniłbym świateł na ksenony, o ile nie byłoby ich w zakupionym samochodzie.
Poza tym, rozważając sprawę owych nielegalnych przeróbek, zastanowiłbym się nad problemem odpowiedzialności.
Jak niektórzy już pisali, w Polsce nie byłoby może większych problemów, ale bardzo bałbym się wyjechać za granicę, zwłaszcza na zachód Europy.
Tam bowiem przy jakichkolwiek wątpliwości podczas kontroli drogowej, nie byłoby zmiłuj ...

Mati_1979
28-06-09, 23:02
a jakie legalne ksenony są tylko mijania??
Widać w civicu masz pseudo-ksenony

ryszard.m
28-06-09, 23:23
a jakie legalne ksenony są tylko mijania??
Widać w civicu masz pseudo-ksenony

Jeżeli sądzisz, że w kupionym legalnie w salonie nowym samochodzie z homologacją lampy mogą być nielegalne,
to masz tupet. Ale z twojego postu wynika również, że z techniką motoryzacyjną jesteś obeznany bardzo słabo.

maderak
29-06-09, 01:11
Ja też nie rozumiem użytkownika Mati_1979. Oryginalnie w Civicu w wersji Executive ksenonami są światła mijania, w innym przypadku nazwali by je Bi-ksenony (mijania i drogowe), ale tak nie jest.

P.S. Zapewne usłyszymy przeprosiny za "niewiedzę" no ale trudno się dziwić, to dział VIII gen. i posiadacze takich Civic'ów mogą coś wiedzieć na akurat ten temat.

Pozdrawiam

lion84
05-08-09, 03:02
siemka,ja mam zestaw xenonowy(zerniki + przetwornice) kupiłem go ze strony xenonowe.pl i jestem bardzo zadowolony!zestaw kosztował 350zł i jest gwarancja rok na zerniki i chyba 2 lata na przetwornice!jeszcze ani razu policja mi o nie nie sapała wiec jest git!przetwornice schowałem pod przednim pasem i wcale ich nie widac!zawsze mozesz powiedziec ze masz blue vision;P ja mam zerniki 8000k chyba:P i swieca swietnie:D aha ten zestaw jest japonski a nie jakas chinszczyzna!polecam i pozdrawiam

Pabloss
05-08-09, 11:35
Ja jeżdżę trzema samochodami: civikiem, smartem i mazdą3. Ksenony mam tylko w civiku, ale prawdę mówiąc nie widzę jakiejś istotnej różnicy między komfortem jazdy przy każdym z rodzajów świateł. A lubię, wręcz uwielbiam jazdę nocną, więc doświadczenie dość duże mam.
No bez przesady --- różnica jest kolosalna. Civic to mój pierwszy samochód z xenonami i nie ma co gadać RÓŻNICA JEST KOLOSALNA w porownaniu z normalnymi światłami.

civic
05-08-09, 12:09
No bez przesady --- różnica jest kolosalna. Civic to mój pierwszy samochód z xenonami i nie ma co gadać RÓŻNICA JEST KOLOSALNA w porownaniu z normalnymi światłami.

Święte słowa :)

wojtek77
05-08-09, 13:22
No bez przesady --- różnica jest kolosalna. Civic to mój pierwszy samochód z xenonami i nie ma co gadać RÓŻNICA JEST KOLOSALNA w porownaniu z normalnymi światłami.


potwierdzam, xeonony doskonale oświetlają pobocze co ma kolosalny wpływ na bezbieczeństwo pieszych i rowerzystów,
pozatym jeżdże drogami podlasia i tu jest sporo zwierzyny a zwłaszcza łosi i można dostatecznie wczesnie dostrzec i zareagować a dodam że niejednokrotnie udało mi się wyhamować przed takim kolosem:)

Pik
05-08-09, 14:19
Zeby doswietlic pobocze np na kretych drogach wcale nie trzeba montowac ksenonow. Do tego celu mozna spokojnie uzyc swiatel przeciwmgielnych, ktora maja te zalete, ze sa nisko i nie slepia tak kierowcow jadacych z naprzeciwka.

semri
05-08-09, 14:41
oślepiają, a w szczególności przy opadach deszczu

Pik
05-08-09, 14:51
Hehe semri, nie napisalem, ze nie oslepiaja, tylko wyrazilem przypuszczenie, ze oslepiaja mniej niz ksenony w wersji "zrob to sam"... :p

radmac
05-08-09, 15:58
Hehe semri, nie napisalem, ze nie oslepiaja, tylko wyrazilem przypuszczenie, ze oslepiaja mniej niz ksenony w wersji "zrob to sam"... :p

jeśli nawet oślepiają to i tak duuużo mniejszym natężeniem światła.

Xenony samoróbki jeszcze może by uszły (ale wcięż łamiąc prawo!!!) jakby użytkownik takowych miał pojęcie że trzeba regulować wysokość oświetlenia. Niestety więskszość ładuje palniki i świeci w niebo - wtedy nie dziwne że lepiej świecą niż żarnikowe. To tak jakby nonstop na długich jeździć.

wojtek77
05-08-09, 18:41
Zeby doswietlic pobocze np na kretych drogach wcale nie trzeba montowac ksenonow. Do tego celu mozna spokojnie uzyc swiatel przeciwmgielnych, ktora maja te zalete, ze sa nisko i nie slepia tak kierowcow jadacych z naprzeciwka.

ale świateł przeciwmgielnych chyba nie można używać w każdych warunkach:confused:
pozatym nie wiem czy mam dobrze ustawione xeonony bo tak swieci po bokach że mogę wypatrywać grzybów w lesie, ale z kolei do przodu na lekkich wybojach kiedy swiatło pada niżej widze czarny krawat, tzn jakby strumnienie światła się nie schodziły, w serwisie sprawdzili i powiedzieli że tak ma być, czy u Was jest podobnie?

radmac
05-08-09, 20:22
ale świateł przeciwmgielnych chyba nie można używać w każdych warunkach:confused:


jeżeli jest tak kiepsko z widocznością, że musisz sobie doświetlać pobocze, to znaczy że można. No chyba że ktoś lubi w biały dzień, ale to już łamanie prawa.

Pik
05-08-09, 20:30
ale świateł przeciwmgielnych chyba nie można używać w każdych warunkach
Ksenonow bez homologacji, ukladu samopoziomowania i spryskiwaczy nie wolno uzywac W OGOLE, takze wlaczajac sobie czasem swiatla przeciwmgielne lamiemy prawo, ale jakby mniej, haha...

Bo po 1) nkt nie wlacza halogenow permanentnie, tylko wtedy kiedy sa potrzebne, a po 2) na drogach kretych mozna uzywac swiatel przeciwmgielnych w warunkach normalnej przejrzystosci (czytaj kodeks drogowy). Po 3) policja za jazde na halogenach zazwyczaj zwroci nam uwage, raczej nie wlepi mandatu. Za jazde na lewych ksenonach maja prawo zatrzymac dowod rejestracyjny.

browocofil
05-08-09, 20:34
oślepiają, a w szczególności przy opadach deszczu
A jak to jest, że najwięcej pienią się zawsze kierowcy ciężarówek. Przecież oni wysoko siedzą i im najmniej przeciwmgielne powinny przeszkadzać

zyga502
05-08-09, 21:18
Za jazde na lewych ksenonach maja prawo zatrzymac dowod rejestracyjny.

nie wiem jak to jest bo sie nie znam,ale w rozmowie z przedstawicielem firmy DAS ,która dba o "nas" prawnie ,po oczywiście podpisania umowy to policja nie ma prawa zabrać dowodu rej w przypadku lewych xenonów,a wszystkich przeciwników "lewych"xenonów poprosze o to ,żeby postali w jakimś miejscu ,gdzie jest róznica poziomów jezdni i sprawdzenie czy tylko nieoryginalne oślepiają innych kierowców,nawet cayeny ,passaty,acordy i masa innych aut oślepia w takich sytuacjach,nie chcecie nie montujcie i tyle

Pabloss
05-08-09, 21:56
nie popieram jazdy na światłach przeciwmgielnych w dobrych warunkach atmosferycznych ale zgadzam się iż jeżdżąc po krętych, zalesionych drogach podlasia w nocy gdzie nie ma ruchu warto włączyć przeciwmgielna z przodu - dobrze oświetlą pobocze. Sam w Austrii tak jeździłem. Widząc jak ktoś nadjeżdża z przeciwka wyłączałem je. I to ważne aby pamiętać że ma się je włączone i aby gasić jak jest potrzeba - na drodze nie można być samolubny. Nie utrudniaj jazdy innym a inni nie będa tobie.

semri
05-08-09, 22:29
2) na drogach kretych mozna uzywac swiatel przeciwmgielnych w warunkach normalnej przejrzystosci (czytaj kodeks drogowy).

tylko uzupelnie: Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
Droga kręta jest oznaczona znakiem T5, z tego co kiedyś czytałem, na polskich drogach jest bardzo mało owych znaków.

darekci
06-08-09, 11:20
Panowie, jakie zarowki mamy montowane w ksenonach (fabrycznych)? Moje zarowki powoli sie wypalaja i bede musial niedlugo je wymienic. Mysle, ze sa to D2S ale chcialem sie jeszcze upewnic.

Kozo
06-08-09, 13:54
Moje zarowki powoli sie wypalaja

jak to sie wypalaja? co masz na mysli?

darekci
06-08-09, 15:52
Te zarowki maja swoja okreslona zywotnosc. Jakies 2 - 2,5 roku, czasami troche wiecej wiecej. Jezdze civicem od listopada 06. Moje juz swieca z taka czerwona poswiata, to nie jest juz ta biel jak na poczatku. Jak bylem w serwisie to mi zaspiewali cos okolo 350 zl netto za 1 szt a wymienia sie obie na raz. Czyli wyjdzie cos kolo 1 tys :D A znanym serwisie aukcyjnym na A sa po jakies 120-150 zl / szt. Tylko chcialem sie upewnic, ze dobre chce kupic. (Gdzies mi sie obilo o oczy, ze jak zarowka sie spali to przetwornica tez moze sie spalic).

zyga502
06-08-09, 15:58
Gdzies mi sie obilo o oczy, ze jak zarowka sie spali to przetwornica tez moze sie spalic).
nie no bez przesady na szczęście,żarówka wiadomo może paść ,ale przetwornice raczej nie,a żarówki z serwisu aukcyjnego na A :D w zupełności wystarczają i dają radę,ja przymierzam się do zmiany żarników,ale teraz już na barwę 4300k,a teraz mam 6800k ,zestaw nie oryginalny

darekci
07-08-09, 00:39
No nie wiem.
Gosc na aukcji http://allegro.pl/item702188849_philips_d4s_xeneco_toyota_avensis_le ksus_is_nowe.html pisze, ze:
"Typowe objawy dopalania-zużycia się żarówki xenonowej:
- miganie żarnika
- żarnik raz się zapala drugi raz nie
- zmiana barwy świecenia oraz mocy świecenia ( słaba )
- następnie żarnik przestaje świecić ( brak gazu w żarówce )
- jeśli występuje jedna z tych objaw w twoim aucie musisz natychmiast wymienić żarnik aby nie spalić przetwornicy która przez cały czas przetwarza napięcie z 12V na 15000V – 85V. "

Nawiasem mowiac pare lat temu miale beemke e36 z nieoryginalnymi xenonami (ale szok na ulicy byl :D, wtedy malo kto mial xenony hyhy ) to dwa razy spalil sie zarnik i przetwornica tez byla do wymiany. A wtedy to kosztowalo...

zyga502
07-08-09, 08:53
więc czas wymienić żarniki:D

Qrczak86
07-08-09, 10:44
Panowie, jakie zarowki mamy montowane w ksenonach (fabrycznych)? Moje zarowki powoli sie wypalaja i bede musial niedlugo je wymienic. Mysle, ze sa to D2S ale chcialem sie jeszcze upewnic.

D2R przyjacielu.

Pabloss
07-08-09, 10:55
więc czas wymienić żarniki:D
a ile na nich jeździsz ??? od wrzesinia 2007 ???? czy wcześniej ?
bo 2 lata to wydaje mi się że nie długo, ale oczywiście liczy się też ile kto jeździ (czas jaki świeciła żarówka)

zyga502
07-08-09, 11:41
a ile na nich jeździsz ??? od wrzesinia 2007 ???? czy wcześniej ?
bo 2 lata to wydaje mi się że nie długo, ale oczywiście liczy się też ile kto jeździ (czas jaki świeciła żarówka)
chcę wymienić żarniki ,bo jak je wstawiałem to nie ogarniałem jeszcze tematu,ale teraz to chciałbym mieć żarniki o barwie 4300k

darekci
07-08-09, 15:57
D2R przyjacielu.

Dzieki kolego. Nie wiem co mi strzelilo z tymi D2S. Ale bym sobie kuku zrobl. :eek: Jeszcze raz dzieki.

buri
10-08-09, 13:47
ja jezdze na tych samych od listopada 2005, najechane juz ponad 120 tysi i w serwisie jak pytalem czy nie trzeba juz wymienic to powiedzieli ze jak przestanie swiecic ktoras to sie wymieni (obie naraz oczywiscie)

civix
18-09-10, 00:02
mam pytanie ..... czy dużo jest zabawy przy zmianie oryginalnych lamp ksenonowych do pojazdów ,które ich w yjściowych wersjach nie posiadaly t.j. comfort????
czy jest taka sama instalaćja ???czy coś trzeba rzeżbic...... ,ai jak z tym zderzakiem ze spryskami na światła ? ??????

semri
18-09-10, 11:33
Same lampy są przystosowane do xenonów, reszta jest cholernie droga i nieopłacalna by robić wszystko wg oryginału - spryski i samopoziomowanie. Sama zaślepka do sprysku kosztuje 400zł.

Pabloss
18-09-10, 12:04
Sama zaślepka do sprysku kosztuje 400zł.[/QUOTE]
OMG no to lepiej abym nie zgubił tych zaślepek !!!

Maro2004
18-09-10, 14:56
Ponadto nie wiem czy nie ma problemu z włożeniem nieoryginalnych przetwornic. Nie sprawdzałem ale jakieś miejsce muszą zajmować.

semri
18-09-10, 18:40
Jedna paskami do jakiegoś wężyka przy aku i tak samo po drugiej stronie, wszystko się mieści i zwisa, tylko ze jest od razu widoczne po otwarciu maski. Oryginalnie są przymocowane do reflektora pod spodem.

T.r.
19-09-10, 19:54
http://www.civinfo.com/forum/lights/14154-hella-hid-auto-leveling-kit-installation-photos.html >tu jest to mega zrobione ale niestety trzeba wydać jakieś 4000 ;)