PDA

Zobacz pełną wersję : szum opon



galagalicki
24-07-09, 11:03
Witam Panowie. Czy ma ktoś może jeszcze (oprócz mnie) problem z za.....stym szumem opon tych oryginalnych oczywiscie Michelin cośtam na felgach 16. Fakt że mają już ponad 3 lata, ale szczerze mówiąc pierwszy raz zdarzyło mi się żeby tak wcześnie i tak mocno zaczęły szumieć/wyć jakiekolwiek opony w jakimkolwiek aucie. I uprzedzam komentarze że są to łożyska........ na zimówkach cisza.... Czyżby te Micheliny były takie do d.......
Pozdrawiam

semri
24-07-09, 11:44
ogólnie te seryjne dawane nam opony są do kitu. Przejedź ręką po bieżniku, a wyczujesz i zobaczysz jak są fajnie wyząbkowane.

Pik
24-07-09, 11:56
Galagicki, jesli masz Pilot Primacy, to sa to opony optymalizowane na niskie opory toczenia, niezle sprawuja sie na suchym, ale na mokrym sa tragiczne. Szumem tez ustepuja konkurencji, ale to akurat najmniejszy problem IMHO. Ja jezdze na tych oponach 2 lata i w przyszlym roku zamierzam je wymienic, mimo ze nie sa zjezdzone.

A zabkowania zadnego nie zauwazylem. Musisz mic cos nie tak ze zbieznoscia semri.

galagalicki
24-07-09, 14:25
zbieżność jest ok, była sprawdzana, no i pozatym zimówki firestony są 2 razy cichsze...hmmmmmm.... chyba powinno być na odwrót, a ząbkowanie oczywiście jest ale minimalne

Kozo
24-07-09, 14:51
ja teraz mam w golfie dunlop sport maxx 225/40/18 i wg. mnie szumia niemilosiernie, ale jest to chyba zwiazek z tym ze golf jest strasznie cichy wewnatrz (w porownanie z civem) - zadnych trzaskow plastikow, stukania zawieszenia, silnik ma max moment przy 2000 obr/min - nawet muche slychac no i oczywiscie dunlopy - tak jak kolega pisal powyzej : czy te miszelinki czy te dunlopy sa optymalizowane na dobra przyczepnosc (bo opony dobre do wszystkiego i nie tylko opony sa najczesciej do niczego) i musisz wybrac co od nich oczekujesz.

adambombel
27-07-09, 17:42
Ja mam micheliny 225/45/17 i przy szybkiej jeździe szumią niesamowicie. Normalnie mam tego dość czasami, jak muszę jechać z Wrocka do domu 550km w jedną stronę. Chyba czas pomyśleć nad zmianą...

Umberto
27-07-09, 22:38
Ja mam micheliny 225/45/17 i przy szybkiej jeździe szumią niesamowicie. Normalnie mam tego dość czasami, jak muszę jechać z Wrocka do domu 550km w jedną stronę. Chyba czas pomyśleć nad zmianą...

opon czy samochodu?? :)
mi passat tdi 10letni na starych zjeb..oponach (różne na osiach- tak go kupiłem) bardziej odpowiadał przy prędkościach pow 140km/h
na mokrym fabryczne micheliny to jest totalna porażka
zimówki na mrozie lepiej trzymały pomimo że 2cm węższe i felga 1cal mniejsza

adambombel
28-07-09, 07:47
opon czy samochodu?? :)
mi passat tdi 10letni na starych zjeb..oponach (różne na osiach- tak go kupiłem) bardziej odpowiadał przy prędkościach pow 140km/h
na mokrym fabryczne micheliny to jest totalna porażka
zimówki na mrozie lepiej trzymały pomimo że 2cm węższe i felga 1cal mniejsza

No raczej opon :) Z moją H się raczej nie prędko rozstanę :)
A co do michelinów na deszczu, to cóż... trzeba uważać poprostu

Dobi
28-07-09, 08:43
Może zrobimy jakiś ranking opon odpowiednich dla Civica ...

buri
28-07-09, 10:34
jak chcecie cicha opone to yokohama avs decibel v550 jest super, na mokrym tez daje rade. na razie zrobilem na nich 10kkm i zuzycia nie widac poza bokami na przedniej osi bo lubie sobie szybciej przez zakret przejechac a przod ciezki u mnie

WindomEarle
28-07-09, 11:55
Moje Michelin Pilot Primacy po 30000 km wyząbkowaly i zaczeło się szumienie .... bieżnik ok. 6-7 mm i poszly w cholere. Kupiłem GoodYear Efficeint Grip - są super ciche.Zawiodłem sie na michelin.

szubek
28-07-09, 13:08
moje Micheliny na szczęśći jeszcze jakoś się trzymają ( przejechane 18 tyś) a jestem wrażliwy na szumy opon w innym aucie miałem Micheliny takie jak na cifie tylko model starszy i był tak głośne, że zmieniłem na Pirelli P zero rosso i jest totalna cisza a rozmiar 235/45/17.

Ja zauważyłem, że nasze oponki są ciche dopiero jak jest powyżej 25 stopni C, przy 18-20 C są zdecydowanie głośniejsze.

Mariusz1
28-07-09, 20:55
moje Micheliny na szczęśći jeszcze jakoś się trzymają ( przejechane 18 tyś) a jestem wrażliwy na szumy opon w innym aucie miałem Micheliny takie jak na cifie tylko model starszy i był tak głośne, że zmieniłem na Pirelli P zero rosso i jest totalna cisza a rozmiar 235/45/17.

Ja zauważyłem, że nasze oponki są ciche dopiero jak jest powyżej 25 stopni C, przy 18-20 C są zdecydowanie głośniejsze.

chyba 225/45/17

szubek
29-07-09, 12:05
napisałem, że w innym aucie dokładnie w A4 a tam mam rozmiar 235/45/17

nie każdy samochód ma opony szerokości jak cif:rolleyes:



w innym aucie miałem Micheliny takie jak na cifie tylko model starszy i był tak głośne, że zmieniłem na Pirelli P zero rosso i jest totalna cisza a rozmiar 235/45/17.

Sebanek
10-08-09, 12:17
Ja kupiłem BF-Goodrich G Grip (nowy model opony) i jezdzi mi sie na nich swietnie (Civic diesel).
Czesto jezdze szybko - sprawdzalem i do 200 autko super sie trzyma drogi i zadnego szumu nie slysze mimo iz opona jest projektowana na wode przez co ma 2 szerokie rowki.
Idealne na sucha i mokra nawierzchnie do tego autka.
No i wyglad opony :)
Polecam i pozdrawiam...

P.S. opony mam 205/55/R16 bo na takich mi sie na naszych drogach najlepiej jezdzi.

szubek
10-08-09, 13:05
dzisiaj po Waszych postach przyjrzałęm się dokałdnie swoim oponom, oczywiście Micheliny - zbliża się rok jak mam furke i się załamałem, są strasznie poząbkowane i nierówno wytarte na obwodzie dotyczy tylko przednich - teraz już wiem od czego jest to walenie powyżej 130-140 km/h, chciałem doważyć koła ale to nic nie da bo opona ma bicie osiowe jest poprostu jajowata.

szubek
11-08-09, 19:32
jutro jest umówiony w ASO z przedstawicielem Michelina na 9:30, zobaczymy co powiedzą, mam najechane nie licząc zimy jakieś 10tyś na tych oponkach za 3 tygodnie minie rok.

Pik
11-08-09, 21:30
no a po co? Chcesz zeby dali Ci nowe, ale rownie badziewne Micheliny???

semri
11-08-09, 22:49
Jak dostanie to sprzeda nowinki, a kupi jakieś normalne

szubek
12-08-09, 13:25
i jestem po oględzinach, sparwa wyglada tak, że organoleptycznie i z pomiarów bierznika nic nie widać na oponach poza bardzo delikatnym ząbkowaniem, kazał zamienieć opony tył- przód, pojeździć trochę i poczekać do jesieni jak zmienię na zimówki to dopiero wyśle opony do producenta i tam zostaną prześwietlone, ponieważ powiedział mi, że takie rzeczy się zdarzają ale nie widac tego gołym okiem, opona wewnątrz jest źle wyprodukowana.