PDA

Zobacz pełną wersję : Pedał sprzęgła - kolejny raz?!



kkaczor
24-07-09, 23:43
Witam, calkiem niedawno wymieniono mi na gwarancji pompe sprzegla, bo pedal stukal przy wciskaniu (znana sprawa). Po wyjechaniu z warsztatu bylo bosko! Przez miesiac.

Pedal nie strzela (jak na razie), ale mam z nim inny problem. Otoz powyzej 2500 obrotow/s jak sie naciska pedal sprzegla badz puszcza, to czuc na nodze jak pedal drzy. Moze drzenie to za duzo powiedziane. Bardziej MROWIENIE. Czuc jak sie obraca lozysko na docisku :)

Czy u Was tez wystepuje takie cos? Prosze moze ktos to sprawdzi?

ps. dzisiaj sie troche wkurzylem - pojechalem do dilera w sprawie tego sprzegla i po krotkich ogledzinach facet postanowil sprawdzic sprawe na jakims innym civicu. Padlo na TypeS 2009 (testówka). Wsiadl do srodka, zapalil... mlasnal, skrzywil sie i stwierdzil: "na tym nie przetestujemy - ten skrzypi i strzela". No zesz k... Czy oni nie potrafia zrobic instalacji sprzegla porzadnie? W moim 11 letnim koreanskim samochodzie ani razu mi przez mysl nie przeszlo, ze cos jest nie tak ze sprzeglem. A tez jest hydrauliczne!

No zesz....

Aha i moze ktos mi powie co to jest i po co jest tłumik sprzęgła??

FiB
28-07-09, 10:49
Mi tłumik sprzegła wymieniono pare mc temu..zgadnij co? znów wydaje dziwne dzwieki... bardzo dziwna sprawa

adambombel
28-07-09, 11:01
Mi tłumik sprzegła wymieniono pare mc temu..zgadnij co? znów wydaje dziwne dzwieki... bardzo dziwna sprawa

Co to za tłumik sprzęgła? Masz na myśli koło dwu masowe?
Wprawdzie nie słyszę u siebie dziwnych dźwięków, ale czuje mrowienie w "dolnym" zakresie pracy pedału sprzęgła (znaczy jak jest prawie całkowicie wciśnięty). Jak narazie to mam tylko cykanie, ale to (zdaniem ASO) wyłącznik tempomatu.

Nie było pytania, zapomniałem się i nie zobaczyłem, że masz benzyne...

kkaczor
29-07-09, 03:46
Spoko, ze nie tylko ja mam mrowienie. Ale juz sie z tego wyleczylem. Mialem okazje posmigac po Warszawie nowiusim Accordem (5500km). Tam mrowienie sprzegla to jest w ogole delikatnie powiedziane! Ono po prostu drzy! A zatem TTTM :)

ps. po wymianie pompy sprzegla jak na razie, odpukac nic nie skrzeczy (oczywiscie oprocz wylacznika).

dzieki za odpowiedzi!

K.

kvas
29-07-09, 09:18
Hehe a ja juz umowiony jestem na wymiane pompy sprzegla. To bedzie moj drugi raz. Moja Hania juz dwie zjadla :)

Szybciuchna Lizajka
29-07-09, 10:48
Hehe a ja juz umowiony jestem na wymiane pompy sprzegla.

Ja też w piątek jadę. Miałam nadzieję, że to rozwiązuje problem na zawsze... :mad:

manticore
29-07-09, 10:55
w sumie dziwne ze wraca Wam ten problem. Mi sprzeglo zaczelo skrzypiec i stukac jakis rok temu, wymienili mi caly pedal (nie pompe) i od tego czasu, odpukac, wszystko bangla

moze jednak problem lezy w pedale a nie w pompie?

Pik
29-07-09, 11:13
Mnie najpierw wymienil pedal, ale problem szybko sie ponowil, to wymienili takze pompe i od tamtego czasu jest OK.

Artur S.
29-07-09, 13:24
Pik, a ile już jeździsz po wymianie pompy?
Pzdr - Artur S.

Szybciuchna Lizajka
29-07-09, 13:31
Mnie najpierw wymienil pedal, ale problem szybko sie ponowil, to wymienili takze pompe i od tamtego czasu jest OK.

Mi od razu zaproponowali wymianę pompy. I na to chyba liczyłam, bo trudno mi uwierzyć, że wymiana pedału może być przyczyną tego chrupania.
Zobaczymy w piątek.

U mnie, żeby było bardziej "niezwykle" problem pojawia się tylko jak jest bardzo ciepło i duszno. W takie dni jak dzisiaj nic nie trzeszczy, nie chrupie.

Sagi80
29-07-09, 13:36
Witam, calkiem niedawno wymieniono mi na gwarancji pompe sprzegla, bo pedal stukal przy wciskaniu (znana sprawa). Po wyjechaniu z warsztatu bylo bosko! Przez miesiac.

Pedal nie strzela (jak na razie), ale mam z nim inny problem. Otoz powyzej 2500 obrotow/s jak sie naciska pedal sprzegla badz puszcza, to czuc na nodze jak pedal drzy. Moze drzenie to za duzo powiedziane. Bardziej MROWIENIE. Czuc jak sie obraca lozysko na docisku :)

Czy u Was tez wystepuje takie cos? Prosze moze ktos to sprawdzi?


U mnie jest tak samo od nowości.

Artur S.
29-07-09, 14:19
"...trudno mi uwierzyć, że wymiana pedału może być przyczyną tego chrupania.
Może - jak Ci popękają albo zupełnie wypadną białe tulejki wprasowane w pedał sprzęgła. Temat przerabiałem.

U mnie, żeby było bardziej "niezwykle" problem pojawia się tylko jak jest bardzo ciepło i duszno. W takie dni jak dzisiaj nic nie trzeszczy, nie chrupie.
Temat aktualnie przerabiam... Tu w 99% przypadków winna jest pompa sprzęgła a raczej jej smarowanie. Pisałem o tym w osobnym wątku podobnym do tego choć uczciwie przyznaję, że na zasadzie "wiem że dzwonią ale nie wiem w którym kościele": w pompie znajduje się jakiś wodzik czy też tłoczek który pracuje m.in. w "gumowym" (?) kołnierzu. Po wyschnięciu lub np. od temperatury nadmiernym rozrzedzeniu smarowania, wodzik czy też tłoczek pociera na sucho o gumę co skutkuje właśnie "chrupaniem".
IMHO wymiana pompy na nową raczej nie przyniesie poprawy na stałe (tfu, tfu - mam nadzieję że się mylę) dopóki jakiś magik (w ASO?) nie znajdzie patentu jak poradzić sobie z tym tematem. Chyba że w hondzie przeprojektują pompę, na co raczej się nie zanosi. Z tego co się zorientowałem, problem pedału sprzęgła dotyczy większej grupy użytkowników, chociaż jednemu "chrupie" bardziej innemu mniej...
Pzdr - Artur S.

kkaczor
29-07-09, 16:27
Dzisiaj jade sie przejechac passatem, bo mnie accord rozczarowal :( Z reszta za cene nowego accorda w wersji podstawowej mozna miec passata 2.0 TDI 170KM, z czujnikami parkowania, ksenonami i roznymi innymi bajerami. Ciekawe jak mi sie bedzie jezdzilo passatem.

PS. a moze ktos chcialby kupic honde civic 1.8EX z 2008r.? Dorzucam komplet opon zimowych na oryginalnych felgach z oryginalnymi kolpakami?

K.

civic
29-07-09, 18:35
Ile chcesz za nią ?

AdiP44
26-02-12, 23:47
Jak działa ten niby wyłącznik tempomatu w sprzęgle?? Klika przy naciskaniu czy odpuszczaniu pedału sprzęgła?? Pozdrawiam.

de125
27-02-12, 12:51
U mnie, żeby było bardziej "niezwykle" problem pojawia się tylko jak jest bardzo ciepło i duszno. W takie dni jak dzisiaj nic nie trzeszczy, nie chrupie.

Heh, u mnie jest tak samo - sprzęgło 'szaleje' w zależności od temperatur. Podczas dużych upałów zdarza się haczenie w dolnym zakresie pracy podczas wciskania (jakby dywanik przeszkadzał), w duże mrozy podczas odpuszczania pedał drży.
Na szczęście zdarza się to relatywnie żadziej niż częściej...
Podczas umiarkowanych temperatur nie zauważyłem żadnego z tych objawów.

Exedy24_pl
27-02-12, 15:27
Jeżeli chodzi o wymianę sprzęgła,to tutaj mógłbym pomóc oraz wiele opowiedzieć. Zajmuje się tym zawodowo,więc zapraszam na PW:)

zyga502
27-02-12, 17:54
Jak działa ten niby wyłącznik tempomatu w sprzęgle?? Klika przy naciskaniu czy odpuszczaniu pedału sprzęgła?? Pozdrawiam.

nie kojarzę ,żeby coś klikało przy naciskaniu pedałów,ale odłącza tempomat przy naciśnięciu pedału hamulca napewno,ale czy przy sprzęgle tez hm może i tak nie pamiętam ;)

szubek
27-02-12, 22:04
Jeżeli chodzi o wymianę sprzęgła,to tutaj mógłbym pomóc oraz wiele opowiedzieć. Zajmuje się tym zawodowo,więc zapraszam na PW:)

Ciekaw jestem czy znasz rozwiązanie problemu z szarpaniem przy ruszaniu podczas mrozów. Ja przy przebiegu 45tyś(zeszłego lata)wymieniłem cały kpl. sprzęgła ( docisk, tarcza, łożysko).
Komplet był z ASO i był własnie EXEDY i taki też był oryginalnie zamontowany. Teraz była zima i tak szarpie, niby troszkę mniej ale nie jest idealnie. Przejadę pewnie z 20tyś i będzie znowu dupa...

TRAFO
28-02-12, 08:01
A ktoś się orientuje czy to stękające ustrojstwo przy pedale jest takie same w IX gen?
Ciekawe czy w razie czego może służyć za zamiennik...



http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/kreska.jpg

Moje modernizacje...
http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/zabcia.gif (http://www.trafo.za.pl/honda)

TeeS1975
28-02-12, 13:21
nie kojarzę ,żeby coś klikało przy naciskaniu pedałów,ale odłącza tempomat przy naciśnięciu pedału hamulca napewno,ale czy przy sprzęgle tez hm może i tak nie pamiętam
"Cyka/klika" i odłącza tempomat tak samo jak hamulec :) tylko dodanie gazu nie powoduje wyłączenia zaprogramowanej prędkości i po ponownym puszczeniu gazu samochód zwalnia do wcześniej zadanej prędkości.

kobert
24-06-14, 11:27
panowie wydaje sie ze jest prosty sposob na skrzypiace sprzeglo. Wymyslil go kolega szczepar,smar w spray-u "Molykote G-Rapid Plus" wystarczy krotka operacja,jednak wymagajaca gimnastyki,odpowiedniego ulozenia sie w nogach kierowcy,potem wsunac rurke pionowo do gory na wcisnietym sprzegle,odrobine odgiac w kierunku kierowcy i wcisnac na 1-2 sekundy psikacz.chodzi o nasmarowanie czpienia tloczka sprzegla. U mnie po tej operacji nastala cisza,plynny ruch pedalu i wydaje mi sie ze lzej chodzi sprzeglo. Wprawdzie jestem 2 dni po nasmarowaniu wiec niewiem jak dlugo potrwa ta ulga dla uszu ale Artur nasmarowal rok temu i nie skrzypi do dzis :) byc moze nie w kazdym przypadku to pomoze,np strzelanie pedalu moze byc kwestia tulejek,ale ja jak narazie jestem bardzo zadowolony i wielkie dzieki dla Artura za pomysl instruktarz oraz smar :)

godles1991
28-08-14, 21:48
Mógłby ktoś podesłać zdjęcie w które to miejsce trzeba prysnac ? Byłbym wdzięczny, przynajmniej nie wpadną dodatkowe koszta jeśli to jest właśnie to,

Saawrel
28-08-14, 22:43
użyłem ostatnio czegoś podobnego, najpierw pryskałem na sprężynę pedału sprzęgła ale nic to nie dawało dopiero jak prysnąłem na element łączący sprzęgło z pompą to od razu hałas zniknął.

Podłóż folię za pedał, aby nie pobrudzić wykładziny, a z resztą elementów i elektryki nie się nie stenie. Zacznij pryskać i naciskaj sprzęgło aby smar wszędzie doszedł.

Cisza jest piękna:)

mareckiabc
29-08-14, 05:32
Też dołączam się do prośby o zdjęcie gdzie to psikać bo mam to samo.

Saawrel
29-08-14, 09:13
Pomogą wam zdjęcia z Civinfo z regulacji sprzęgła http://www.civinfo.com/forum/how/99643-how-adjust-clutch-biting-point-fn2.html bo to dokładnie taki sam element jest we wszystkich ufolach. Pomijacie zdjęcia ze ściąganiem plastików bo tego nie trzeba robić

Ja pryskałem na ten element:

http://i1331.photobucket.com/albums/w590/Lazytrev/photo4_zpsf659d89e.jpg

Ale radzę spryskać wszystko dookoła, również niżej sprężynę poniżej oraz jej mocowanie. Na pewno nie zaszkodzi a tylko pomoże. Nie ma się co bać tylko smar w spreju w rękę i do jazda.

kobert
29-08-14, 11:42
musze zrobic sprostowanie do mojego postu na temat smarowania pedalu. Niestety po ok tygodniu po nasmarowaniu skrzypienie powrocilo,probowalem z kolega szczeparem smarowac ponownie,jednak zdaje sie ze nie trafilismy juz smarem dokladnie w to miejsce i drugim razem smarowanie nie przynioslo efektu. Trzeba by moze na wyjetym pedale (gdyby miec luzem caly mechanizm) dopasowac,dogiąć miedzianą rurke i wtedy takim dorobionym narzedziem pewnie z latwoscia dalo by sie to smarowac przy odpowiednim ułożeniu nacelowanej rurki i wpuszczeniu przez nia smaru a raczej ta czynnosc trzeba by co jakis czas powtorzyc wiec przyrząd przydal by sie na dluzej

szczepar
29-08-14, 12:53
kobert : widać nie skrzypi ci mocno skoro nie odzywasz się :)
A na marginesie , mam już tą rurkę miedzianą , więc chyba czas będzie zrobić ten przyrząd o którym rozmawialiśmy.
Bo to chyba jedyny sposób aby nie robić tego na macanego.

Zapomniałeś że cały mechanizm mam u siebie jako drugi dla czujników ?
A sam u siebie nie mam jak tego robić, bo zwyczajnie u mnie po porządnym smarowaniu nie skrzypi już ponad rok czasu.

kobert
29-08-14, 14:21
wiem wiem,pamietam ze masz ten pedal luzem. Nie chcialem Ci juz zawracac gitary z tym skrzypieniem,ale powiem Ci ze skrzypi nadal tak samo,oczywiscie w zaleznosci od pogody. W takim razie Bede musial podjechac do ciebie jakos przy okazji jak bede w poblizu. Tez mam przygotowana miedziana rurke do tej roboty to zabiore :)