PDA

Zobacz pełną wersję : monitor



wowo
29-07-09, 11:19
Witam

Type S 2008 bez nawigacji.
Chcę zamontowac w środku monitor i podłaczyc do niego kamerę cofania oraz nawigację GPS (TV i DVD już niekoniecznie)
Przegladałem w sieci np. monitory w osłonie przeciwsłonecznej, o ile do kamery cofania może być, to do wyswietlania nawigacji już nie, może sufitowy ?
Testował ktos taka opcję ?

Pozdrawiam

luckie
29-07-09, 15:45
Mozesz wstawic radio z Navi 2 DIN w miejsce fabrycznego radia.

Umberto
29-07-09, 18:06
możesz też dać wyświetlacz w miejsce głośnika obok wyświetlacza radia. Chyba kolega BDavid ma taki patent u siebie.

cbr1100xx
30-07-09, 08:07
Ciekawy temat też chętnie bym tam coś wsadził z LCD

Kozo
30-07-09, 09:00
możesz też dać wyświetlacz w miejsce głośnika obok wyświetlacza radia

a gdzie kolo wyswietlacza radia masz glosnik ?

skferek
30-07-09, 10:30
a gdzie kolo wyswietlacza radia masz glosnik ?

z prawej strony radia jest taka maskownica co wygląda jak siatka od głośniczka

Kozo
30-07-09, 10:33
z prawej strony radia jest taka maskownica co wygląda jak siatka od głośniczka

no wlasnie - wyglada jak glosnik ale nim nie jest ;)

wowo
30-07-09, 12:09
Mozesz wstawic radio z Navi 2 DIN w miejsce fabrycznego radia.

Dzięki za pomoc, ale co to jest radio z Navi 2 DIN ?
Jezeli to radio z monitorem + navi + mozliwość podłaczenia kamery cofania, to jest to.
Tylko do zamontowania tego trzeba chyba "ciąć" deskę, ale jest to do przemyslenia.
Pozdrawiam

Kozo
30-07-09, 14:07
Dzięki za pomoc, ale co to jest radio z Navi 2 DIN ?
Jezeli to radio z monitorem + navi + mozliwość podłaczenia kamery cofania, to jest to.
Tylko do zamontowania tego trzeba chyba "ciąć" deskę, ale jest to do przemyslenia.
Pozdrawiam

nic nie trzeba ciac, wyrzucasz oryginalne radio i kupujesz w ASO ramke 2 DIN (czyli z dziura 2 razy wieksza niz standardowy rozmiar radia) i mozesz tam wsadzic np :

http://www.allegro.pl/item698183734_nawigacja_2din_7_automapa_bluetooth_ tv_rds_gry.html

luckie
31-07-09, 10:41
Chodzi ci mysle o cos takiego jak na fotce ponizej.
Potrzebujesz ramke z ASO i serwis car audio :)

http://yfrog.com/2limg0158yj

wowo
31-07-09, 12:19
Witam
Tak to powinno wygladac jak na fotce.
Tylko aby wstawic ramkę 2 DIN trzeba usunąć "stare" radio i (chyba) wyciąć dziure na tą ramkę, a w nią wstawić ten nowy "kombajn".
Pytanie tylko co z sygnałami ze "starego" radia na wyswietlacz ? byc może dobry serwis car audio da sobie z tym radę.

radmac
31-07-09, 12:49
Witam
Tylko aby wstawic ramkę 2 DIN trzeba usunąć "stare" radio i (chyba) wyciąć dziure na tą ramkę, a w nią wstawić ten nowy "kombajn".
Pytanie tylko co z sygnałami ze "starego" radia na wyswietlacz ?

na civinfo jest wszytko jak na tacy koledzy.
1. ramkę się nie tnie tylko kupuję nową przystosowaną na 2DIN.
2. stare radio trzeba wozić w bagażniku albo gdzieś indziej na przedłużaczu żeby działało sterowanie z kiery i wyświetlacz. (choć podobno są jakieś radia które to obsługują, tyle tylko że duuużo droższe i się nie opłaca)

wowo
03-08-09, 10:08
Witam
Nie chodzi o cięcie ramki tylko o miejsce na nią, fabryczne radio jest bez zadnej ramki, tylko wbudowane we fragment konsoli, w którym należy chyba (po usunięciu fabrycznego radia) wyciąć otwór na ramkę 2 DIN.
Co do wozenia "starego" radia na przedłuzaczu, to którym radiem bedziemy sterować z kierownicy ?
a co wyswietlacz będzie pokazywał ? stacje z radia w bagazniku.
No i głosniki, przecież musimy je podłączyc do nowego radia.
Pozdrawiam

szubek
03-08-09, 11:25
Witam
Nie chodzi o cięcie ramki tylko o miejsce na nią, fabryczne radio jest bez zadnej ramki, tylko wbudowane we fragment konsoli, w którym należy chyba (po usunięciu fabrycznego radia) wyciąć otwór na ramkę 2 DIN.
Co do wozenia "starego" radia na przedłuzaczu, to którym radiem bedziemy sterować z kierownicy ?
a co wyswietlacz będzie pokazywał ? stacje z radia w bagazniku.
No i głosniki, przecież musimy je podłączyc do nowego radia.
Pozdrawiam

jeszcze raz żadnego cięcia jak koledzy pisalii i pokazywali na fotkach ...oglądałeś ? bo stiomy w miejscu...
wywalasza całe radio razem z elementem konsoli i w to miejsce kupujesz w ASO element konsoli pod radio 2DIN. Na wyślwietlaczu nie będziesz miał radia bo radio oryginalne będzie wyłączone wyświetlacz będzie pokazywał tylko info od kilmatyzacji. Głośniki podłączasz do nowego radia więc tu nie widzę problemu:).

wowo
03-08-09, 11:58
Witam
Teraz gra, zakładałem że montujemy ramke 2 DIN w stary fragment konsoli.

radmac
03-08-09, 12:20
z tego co wyczytałem kiedyś na civinfo, to za ramką jest spokojnie miejsce na 2din. I powtarzem, w konsoli nie trzeba nic rzeźbić tylko dokupić konsolę przeznaczoną na 2din, chyba że masz zacięcie artystyczne.
http://www.civinfo.com/forum/ipods-mp3-players-ice/8911-double-din-facia-aftermarket-head-unit-navi-fitted-pictures.html

a trzeba wozić stare radio bo steruje wyświetlaczem (także klimy). Oczywiście że nie będzie pokazywało stacji (bo będzie raczej wyłączone i bez podłączonych głośników) ale będziesz widział ile stopni ustawiłeś etc. Stacje i głośność będziesz miał na nowym radiu przecież.
A żeby działałało sterowanie z kiery trzeba dorobić przejściówkę.

ps. heh, deczko się spóźniłem :D

Pabloss
04-08-09, 21:37
oooooooooooo fajne a co to za sprzet ???????????

luckie
05-08-09, 14:57
W ofercie jest mnostwo fajnego sprzetu w rozmiarze 2DIN z nawigacja, ale te markowe sa zwykle dosc drogie - moim zdaniem szkoda kasy, jakos zyje ze zwykla nawigacja przyczepiana do szyby, ale kazdy lubi co innego.

Pabloss
05-08-09, 21:59
W ofercie jest mnostwo fajnego sprzetu w rozmiarze 2DIN z nawigacja, ale te markowe sa zwykle dosc drogie - moim zdaniem szkoda kasy, jakos zyje ze zwykla nawigacja przyczepiana do szyby, ale kazdy lubi co innego.
tez tak jeżdzę :D

ohkarol
01-12-09, 22:21
a może wie ktoś czy jest możliwość podłączenia do hani z seryjnym navi (2006r) czegoś takiego jak np. Phantom Navibox albo czegokolwiek co pozwoli na odtwarzanie filmów automapę itd ogólnie windowsik był by super

Czajka
02-12-09, 12:08
witam, czy ktoś może podać nr tej ramki na 2din'y ? pamietam, że było kiedys na forum ale nie moge znaleźć, dzwonie do serwisu ale oni twierdza ze nie ma takiej czesci :( czy ktos sie orientuje jaka przyblizona cena za to ? pozdrawiam

szubek
02-12-09, 13:24
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=56593&page=2

mój post nr 16

kucyk
02-12-09, 14:04
btw wyglada na to, ze mozna juz wywalic oryginalne radio calkowicie

http://www.civinfo.com/forum/ipods-mp3-players-ice/28956-great-news.html

http://www.ebex.co.uk/impulseblog/?p=81

Czajka
02-12-09, 14:15
dzwonilem do serwisu jest taka czesc za ok 350 netto ale oni nie wiedza jak to bedzie po odlaczeniu radia z ogrzewaniem. i nie maja sie skad dowiedziec poniewaz nie wiedza skad :( porażka..... czy jest ktos kto juz ma to zamontowane? jak jest z ta klima? ja musze to zrobic w serwisie gdyz auto na gwarancji...

kucyk
02-12-09, 14:27
CZAJKA - o jakiej czesci mowisz? Bo jezeli o tej co ja wkleilem to ludzie pisza, ze sterowanie klima dziala z pilota po podlaczeniu tego czegos

"The climate control display will still appear and function as normal"
"And yes the climate control will still appear on the central display"

Czajka
02-12-09, 14:39
OK, już rozumiem, aby to sprawnie działało, potrzebna jest czesc z twojego linku, bez tej czesci trzeba radio oryginalne wozic w bagazniku czyli gówno nie robota :/ i tak jestem pewny, że już wiem na ten temat więcej niz ci z serwisu :) Pozdro

kucyk
02-12-09, 14:50
OK, już rozumiem, aby to sprawnie działało, potrzebna jest czesc z twojego linku, bez tej czesci trzeba radio oryginalne wozic w bagazniku czyli gówno nie robota :/ i tak jestem pewny, że już wiem na ten temat więcej niz ci z serwisu :) Pozdro
Pod warunkiem, ze dokupisz sobie ten kabelek z modulem z UK co podalem linka. Wspolpracuje on z najpopularniejszymi modelami, nie wiem jak bedzie z no name. Tak - podobno dziala, ale ja tego nie sprawdzalem osobiscie.

zibi61
02-12-09, 15:09
Na tym forum angielskim znalazłem coś takiego:
http://www.civinfo.com/forum/how/6117-solution-connect-dvd-players-game-consoles-navigation-screen.html
- myślę że jest na temat. Tylko kto to przetłumaczy?

Czajka
02-12-09, 17:23
mało tego, że te japończyki i angole nawymyślały to jeszcze w polskich serwisach same tłumoki pracują :/ jade zaraz do serwisu, dowiem sie ile sie da...
zibi61 to co znalazłeś to jest w wersji z navi a ja mam bez i w miejsce seryjnego radia chce wsadzic stacje 2din. na ta chwile sa patenty jak to zrobic ale trzeba miec w samochodzie oryginalne radio gdzies schowane (podłączone) aby dzialal ten wyswietlacz pod szybą

kucyk
02-12-09, 18:28
na ta chwile sa patenty jak to zrobic ale trzeba miec w samochodzie oryginalne radio gdzies schowane (podłączone) aby dzialal ten wyswietlacz pod szybą

ty chyba nie czytasz tego co pisze, nie musisz wozic radia jak kupisz to cos z linka

leonik
02-12-09, 18:28
a ori radio nie mozna zamontowac w schowku a radio 2 din w nowej konsoli ??

Czajka
02-12-09, 20:52
kucyk czytam to co piszesz i rozumiem o co chodzi o czym napisalem pare postow wczesniej, jednak u mnie w miescie nie ma tego skad wziac. bylem w serwisie, powiedzieli ze oni sie nie podejmuja montazu tej stacji, oni moga zamontowac tylko ramke a reszta to moj problem :)