PDA

Zobacz pełną wersję : Koło dojazdowe



Ca$h
03-08-09, 21:12
Witam, czy ktoś z posiadaczy koła dojazdowego mógłby podać jego wymiary, u siebie nie mam takiego kola, a miejsce gdzie powinno się znajdować jest "półka" i nie wiem czy owe koło tam zmieszczę.

Tak dla ciekawości zadzwoniłem do ASO zeby sie spytac o cene takiego koła tak wiec:

felga 500zł
opona 1700zł
:eek::confused::(
i to zostawie bez komentarza...

PS. jak by ktoś był chętny żeby odsprzedać za rozsądną cene koło dojazdowe lub zna miejsce gdzie można kupic coś takiego to prosze o wiadomosc na PW.

Pytam gdzie kupić bo znajomy wulkanizator powiedział ze z takimi rzeczami jest problem i ciężko jest coś takiego dostać i żeby nie kupować z allegro tylko trzeba ojechac i przymierzyć, dlatego zwracam się do was :p
Pozdro:D

semri
03-08-09, 21:20
Wymiary coś około 145/ileś tam/16, ale zapewne się mylę. A tę "półkę" się unosi i masz prostą podłogę bagażnika.

szubek
03-08-09, 21:40
nie przesadzaj na allegro są takie kółka oryginalne hondy z aut powypadkowych.

Ca$h
03-08-09, 21:52
no tak unosi sie i jest półka :) na allegro są ale mało od "UFO" i troche cieżko stwierdzić czy ktoś poprostu sobie tego nie napisał tak oooo... zeby sprzedać, dlatego pytam o wymiary :) i wiem ze cała średnica nie może przekraczać 55cm

Pik
03-08-09, 23:47
Moze zamiast w kolo dojazdowe, ktorego uzytecznosc jest i tak mocno ograniczona, lepiej zainwestowac w zestaw naprawczy? Zajmuje mniej miejsca i mniej wazy...

malykciuk
04-08-09, 20:07
zestaw naprawszy hondowski kosztuje chyba wiecej niz dojazdowka cos mi sie zdaje ;)
a jesli mowa o tych dostepnych na stacjach to kilka razy korzystalem i bylo oki aletroche oponiarze sie pienia potem ze to shit jest i ze opone brudza i ciezko wywazyc... i takie tam

zyga502
04-08-09, 20:31
ja ,nigdy bym nie zamienił nawet dojazdówki na taki zestaw naprawczy,co prawda ja nigdy nie miałem na szczeście tego doświadczyć,ale kiedyś ,mój kierownik rozwalił sobie oponę o kawałek cegły ,który leżał na drodze,a wtedy taki zestaw to se można wsadzić w ...a poza tym gdzie tu oszczędność miejsca skoro i tak musimy go gdzieś trzymać,pisze tu na przykładzie seata,w którym widziałem taki zestaw

Ca$h
04-08-09, 21:53
Posiadam taki zestaw, ale jak pisze ZYGA, w przypadku przeciecia lub wiekszego uszkodzenia taki zestaw jest nie wiele wart. Nigdy też nie korzystałem z takich wynalazków i nie do końca temu ufam. Teraz z reszta do pakietu ubezpieczenia OC+AC PZU (gdzie mam ubezpieczone auto)daje gratis PZU POMOC i wtedy nawet do wymiany koła można ich wzywać:p ale dla wygody i bezpieczeństwa wolałbym posiadać koło :) i chyba skończy się na zwykłym o szerokości 180-185 bo jak mierzyłem to powinno wejść tyle że w jednym miejscu dolna półka ma wzniesienie na ok 2-3cm i przez to moze sie nie domykać :/

Pabloss
05-08-09, 11:42
u siebie mam dojazdowke i raz z niej kozystalem. Spokojnie dao sie dojechac do warsztatu. Na marginesie coś żle chłopaki zalożyli przy wętlu i przez noc powietrze uszło. Polecam ci dojazdowke bo spłnia swoja zadanie i zajmuje mniej miejsca z bagażniku.

luckie
05-08-09, 15:04
Ja mam u siebie zestaw naprawczy Hondy - w Niemczech nie oferuja nawet dojazdowki... Sam zestaw jest ok, no i kompresor przydaje sie do pompowania kol roweru ;) ale jesli opona sie jakos konkretnie rozerwie to ten zestaw do niczego sie nie przyda.

Cash - do wymiany kola mozesz sobie ich wzywac, ale musisz miec kolo ze soba zeby mieli co wymienic :)

radmac
05-08-09, 15:59
ale musisz miec kolo ze soba zeby mieli co wymienic :)

nope. biorą na lawetę (w zależności czy mamy odpowiedni pakiet oczywiście)

luckie
05-08-09, 19:02
Super, przebita opona i stracisz od kilku godzin do 2 dni w zaleznosci od tego gdzie i kiedy zlapiesz gume.

Dojazdowka w bagazniku i po 15 minutach jedziesz dalej. Dlatego tez mam zamiar sobie dokupic i wozic przynajmniej na dalszych trasach.

radmac
05-08-09, 20:21
Super, przebita opona i stracisz od kilku godzin do 2 dni w zaleznosci od tego gdzie i kiedy zlapiesz gume.

Dojazdowka w bagazniku i po 15 minutach jedziesz dalej. Dlatego tez mam zamiar sobie dokupic i wozic przynajmniej na dalszych trasach.

fakt.

semri
06-08-09, 10:22
zajrzałem w końcu do bagażnika, ja mam t135/90d15 100m Bridgestone

Ca$h
06-08-09, 22:52
i na te dane czekałem :D

własnie ta opona Bridgestone, w serwisie mowili 1700zl :/

BEKACZU
26-04-11, 01:09
mam do wzięcia dojazdówke z civica generacji VII o wymiarach 15/135/70 chyba nie będzie problemu zeby na tym jezdzic?? z danych które zamiescił semri to widać ze jedynie profilem opony się rózni. Hmm tylko czy napewno seryjnie na zapasie są 15 calowe?? Na lato mam oryginalne 17 calowe a na zime 16... czy nie bedzie problemu jezdzac na 17 jechać na dojazdówce 15 calowej??
Wybaczcie może głupie pytania z mojej strony ale to moj pierwszy japoniec i jestem zielony :/ czy wszystkie Civic VII i VIII generacji oraz accordy VII i VIII mają rozstaw śrub 5x114,3 ??

endepende
26-04-11, 02:10
ja mam 18" i musialem jezdzic na dojazdowce przez kilka dni wiec skoro Honda daje taką fabrycznie to jaki problem ? Po prostu zakladasz i jezdzisz bez wariowania, to kolo ma umożliwiać poruszanie z punktu A do B tylko i wyłącznie.

Co do drugiego pytania to tak wszystkie civic-i od 7 generacji łacznie z obecnymi mają 5x114,3, co do Accorda to nie wiem, obecny ma na pewno taki sam rozstaw

h16v
26-04-11, 14:21
A możecie przyjrzeć się tej mojej dojazdówce?? Mam 17 cali i za cholerę nie mogę tego założyć na tył ani na przód. Albo coś totalnie partaczę albo mam złe koło :(

https://picasaweb.google.com/103658243759227242650/Dojazdowka?authkey=Gv1sRgCJ7I-vfe7vWOjgE&feat=directlink

adrianekk
26-04-11, 14:28
accord V gen. ma 4x114,3

BEKACZU
26-04-11, 15:48
ja mam 18" i musialem jezdzic na dojazdowce przez kilka dni wiec skoro Honda daje taką fabrycznie to jaki problem ? Po prostu zakładasz i jeździsz bez wariowania, to kolo ma umożliwiać poruszanie z punktu A do B tylko i wyłącznie...

Bardzo bym Cie prosił po podanie dokładnego rozmiaru tej opony dojazdowej... w mojej okolicy ani na giełdzie ani w wulkanizacji nie maja dojazdówek do hondy, z kolei na necie jest tego pełno, każdy sprzedający zapewnia ze pasuje do ufo, ale zanim cokolwiek kupie chciałbym poznać dokładne wymiary takiego kołeczka wiesz szerokość, profil, wielkość R itd
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź.

Paluch_tcw
27-04-11, 11:30
Ja mam u siebie 135/70 R15

Alix
28-04-11, 08:38
Ja też... I wygląda tak jak na zdjęciu h16v. Rozstaw oczywiście 5x114,3 tak jak alusów...

Na codzień jeżdżę bez zapasu (w tym miejscu mam audio :) ), ale w dalsze trasy go zabieram. Co prawda jak się uważa to spokojnie - ja ostatnio miałem kłopoty z oponami 8 lat temu na przerdzewiałych stalówkach od Punto... ale jak jadę np. z dzieckiem nad morze to na takie ryzyko że nie mam zapasu nie idę ;)

h16v
28-04-11, 09:29
Jak ktoś chce moją dojazdówkę to oddam taniutko. Okazuje się (dzięki BEKACZU), że do 2.2 nie wejdzie.

BEKACZU
28-04-11, 17:21
Reasumując... info dla potomności ;p

Civic UFO silniki benzynowe dojazdówka w rozmiarach 135/70 R15 albo 135/90 R16
Civic UFO silniki diesla dojazdówka w rozmiarze 135/90 R16 (15" nie wchodzi bo są większe zaciski niż w benzynowych)

herman9
31-08-11, 10:21
Siemanko, Biję się z myślą, czy kupić zestaw czy dojazdówkę, jedyną wątpliwością która kieruje mnie ku zestawowi jest kwestia czy dojazdówka zmieści się w tą półkę dolną w bagażniku, wcześniej kolega "Ca$h" pisze wcześniej że "niby" wejdzie, ale czy ktoś może to potwierdzić w 100% ? i w kwestii zestawu znalazłem na allegro coś takiego: http://moto.allegro.pl/honda-oryginalny-zestaw-naprawczy-do-kol-nowy-i1762558899.html tylko tutaj nie ma kompresora, czy to jakiś inny system używania takiego zestawu ? ;p nie orientuję się.

Paluch_tcw
31-08-11, 23:28
Dojazdówka mieści się bez problemu pod półką bagażnika.

herman9
01-09-11, 09:53
dzięki wielkie, to pewnie będzie dojazdówka, to zawsze pewniej jak mi coś oponę rozszarpie to zestaw naprawczy sobie z tym nie poradzi ...

jacektp
01-09-11, 12:24
Reasumując... info dla potomności ;p

Civic UFO silniki benzynowe dojazdówka w rozmiarach 135/70 R15 albo 135/90 R16
Civic UFO silniki diesla dojazdówka w rozmiarze 135/90 R16 (15" nie wchodzi bo są większe zaciski niż w benzynowych)

Ty chyba coś nie tak: 135/70R15 ma dużo mniejszą średnicę (570mm) niż 135/90 R16 (649mm) a oryginalne koło ma średnicę 634,5mm - inaczej mówiąc ma być 135/70D16 lub 135/90D15 - opony mają być typu D czyli diagonalne a nie typu R (radialne)

PS
podaję wzór na obliczenie średnicy:
H=S*P/100*2+F*25,4

H – wysokość (średnica) koła w milimetrach - to co chcemy wiedzieć
S – szerokość opony (pierwsza liczba w rozmiarze opony) wyrażona w mm
P – wysokość profilu opony (druga liczba w rozmiarze opony) wyrażona w procentach wartości S
F – średnica felgi (trzecia liczba w rozmiarze opony) wyrażona w calach

MateK
06-09-11, 15:00
Jesli ktos nadal chce odkupic dojazdowke w idealnym stanie to prosze o PW. Moge opchnac moja. Nie byla ani razu uzyta, wiec nawet pachnie nowoscia.

Co do PZU to nie wiem czy w umowie nie ma obowiazku posiadania kola dojazdowego, jesli w takie byl wyposazony samochod (zgaduje). Ja tam oczywiscie nigdy takowego nie mialem, jak kupilem to bylo bez... Pan poczeka, gdzies tu chyba zestaw naprawczy byl ;) Prawda jest taka, ze ja np. wole zeby mnie laweta sciagnela do wulkanizacji, badz pod dom niz bawic sie w dojazdowke. Jesli pojdzie Ci tylne kolo to bedziesz na drodze zamienial przod na tyl, po to aby zalozyc dojazdowke na przod?

h16v
06-09-11, 20:35
Ja chętnie ale potrzebuję naprawdę dokładnych wymiarów, bo mam jakieś *****iaszczo wielkie osłony na tylnych hamulcach. Z przodu i tak nie wiejdzie bo mam większe tarcze.

MateK
06-09-11, 21:04
Ja chętnie ale potrzebuję naprawdę dokładnych wymiarów, bo mam jakieś *****iaszczo wielkie osłony na tylnych hamulcach. Z przodu i tak nie wiejdzie bo mam większe tarcze.

Niech ktos mnie poprawi, ale dojazdowki nie montuje sie na tyl?

wirtold
06-09-11, 23:06
A czemu nie? Chyba lepiej na tył właśnie, tył się tylko toczy, ani nie napędza ani specjalnie mocno nie hamuje.

pawkow
06-09-11, 23:25
A czemu nie? Chyba lepiej na tył właśnie, tył się tylko toczy, ani nie napędza ani specjalnie mocno nie hamuje.

nie zrozumiałeś ... dojazdówki NIE MOŻNA montować na przedniej osi.

Nemereth
06-09-11, 23:42
dojazdówki NIE MOŻNA montować na przedniej osi.

Jaki jest powód jeśli można zapytać?

MateK
07-09-11, 00:29
Kurcze... co innego mysle co innego pisze. Dojazdowka na tyl z tego wzgledu, ze przyspiesza, hamuje i skreca jedynie przednia os. Dojazdowka ma inne parametry i srednice niz pelnowartosciowe kolo. Nie wiem czy przy tylnim napedzie jest na odwrot, ale nie wydaje mi sie.

Zarandiel
07-09-11, 00:36
Koło dojazdowe jest o wiele węższe i właściwości jezdne samochodu lecą na łeb i na szyję. Z tego co pamiętam koło można założyć na przód, ale są wg. manuala nie można przekraczać jakiejś tam prędkości, ogólnie trzeba jechać wolno. Ale myśląc logicznie to dojazdówka jest mniejsza od normalnego koła, więc wydaje mi sie, że dodatkowe obciążenie szło by na mechanizm róznicowy, więc samochód mógłby zachowywać się dziwnie.

wirtold
07-09-11, 09:19
nie zrozumiałeś ... dojazdówki NIE MOŻNA montować na przedniej osi.

Ty chyba nie zrozumiałeś tego co napisał MateK a ja odpisywałem właśnie jemu. Potem się zresztą poprawił.

pawkow
07-09-11, 10:13
Ty chyba nie zrozumiałeś tego co napisał MateK a ja odpisywałem właśnie jemu. Potem się zresztą poprawił.


Niech ktos mnie poprawi, ale dojazdowki nie montuje sie na tyl?

to pytanie RETORYCZNE, na które jeśli już ktoś się uprze odpowiedzią powinno być: "jasne, masz rację, dojazdówkę montuje się na tył"

Oboje macie rację, ale Tobie Witoldzie wydawało się, że MateK nie ma pojęcia o czym pisze, tymczasem jest zupełnie inaczej :)

Cytat z innego forum:


Koła dojazdowe przeważnie mają mniejszą średnicę od kół samochodu i chodzi tu o zachowanie się mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów kiedy jedno koło jest mniejsze od drugiego.Mechanizm ten w czasie jazdy wykonywałby tysiące niepotrzebnych obrotów na które fabrycznie nie jest przystosowany. Mówię tu o samochodach przednionapędowych.

Drugim powodem aby nie montować dojazdówki na przedzie jest o wile mniejsza przyczepność a co za tym idzie o wiele gorsze pokonywanie zakrętów i hamowanie.

Kiedyś czytałem instrukcje obsługi bodajże z golfa 2 albo z passata z lat 90 i o ile się nie mylę było nawet wskazane żeby zawsze dojazdówkę zakłądać na tył a jeżeli defekt jest na przednim kole to przełożyć tylne koło do przodu.

Dojazdówka nie daje tego komfortu co zapas, wymaga poświęcenia dodatkowych 10 minut na przełożenie koła z tyłu na przód jeśli zniszczymy przednią oponę ;)
I to by było chyba tyle w temacie ;)

herman9
07-09-11, 10:14
oczywiście że dojazdówka na tył, tak jest też napisane w instrukcji ...

wirtold
07-09-11, 12:25
ale Tobie Witoldzie wydawało się, że MateK nie ma pojęcia o czym pisze, tymczasem jest zupełnie inaczej

Oj, tam. Pomylił się a potem poprawił. Nie ma co tego drążyć, zapytałem bo myślałem, że może o czymś nie wiem. Potem już była jasność, spox ;)

MateK
07-09-11, 12:29
Aaaa bo ja za duzo mam ostatnio na glowie i do tego rozdwojenie osobowsci, w kazdym razie temat wyklarowany :)

herman9
07-09-11, 12:59
MateK - pyknąłem do Ciebie wiadomość na PW, daj znać co i jak ...

mkober
10-01-12, 19:40
Witam.
Trochę odkopie temat.

Jak to w końcu jest z tym kołem dojazdowym?
Mam Honde Civic 1.8 Executive z 2007r.
BEKACZU pisze ze dojazdówka musi być 135/70 R15 albo 135/90 R16
jacektp pisze że 135/70D16 lub 135/90D15
w Kompendium (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?104322-Kompendium) tees1975 że koło dojazdowe benzyna oprócz TypeR- 135/70 15 cali, a koło dojazdowe TypeR i diesel - 135/90 16 cali

Do mojej Hondy kupiłem ostatnio 135/90D15 no i nie wchodzi :(. Za tarczami hamulcowymi jest taka blacha i ona przeszkadza.
Na Allegro znalazłem teraz niby oryginalną od Civica o wymiarach 135/80R16 jest ona niestety droższa. będzie pasowała czy też nie ?
A może jakąś 15 ? Są tańsze. Ale jaką aby pasowała, a nie była znowu za mała ? :(. Doradźcie bo w Lutym wybieram się na Litwę a nie chciał bym w dalszą drogę jechać bez dojazdówki.

Zarandiel
10-01-12, 21:29
Nie jestem do końca pewien, ale te blachy wokół tylnych hamulców występują chyba tylko w wersjach sprowadzanych od naszych zachodnich sąsiadów. Krajowe cify tego nie mają. Znajomy ma Civica z 2007r., kupionego w salonie i tych osłon u niego nie ma. R16 powinna wejść, aktualnie mam 16" felgi i pasują bez problemu, ale przez te osłony z 15 rzeczywiście mógłby być problem.

jacektp
12-01-12, 09:52
Witam.
Trochę odkopie temat.

Jak to w końcu jest z tym kołem dojazdowym?
Mam Honde Civic 1.8 Executive z 2007r.
BEKACZU pisze ze dojazdówka musi być 135/70 R15 albo 135/90 R16
jacektp pisze że 135/70D16 lub 135/90D15
w Kompendium (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?104322-Kompendium) tees1975 że koło dojazdowe benzyna oprócz TypeR- 135/70 15 cali, a koło dojazdowe TypeR i diesel - 135/90 16 cali

Do mojej Hondy kupiłem ostatnio 135/90D15 no i nie wchodzi :(. Za tarczami hamulcowymi jest taka blacha i ona przeszkadza.
Na Allegro znalazłem teraz niby oryginalną od Civica o wymiarach 135/80R16 jest ona niestety droższa. będzie pasowała czy też nie ?
A może jakąś 15 ? Są tańsze. Ale jaką aby pasowała, a nie była znowu za mała ? :(. Doradźcie bo w Lutym wybieram się na Litwę a nie chciał bym w dalszą drogę jechać bez dojazdówki.

Podane symbole (w tym literka D lub R) oznaczają tylko typ i rozmiar opony a nie rozmiar felgi (np. szerokość, ET). Jak widać rozmiar felgi i jej kształt też mają znaczenie - lepiej kupić felgę oryginalną.

incognito
12-01-12, 17:11
Nie jestem do końca pewien, ale te blachy wokół tylnych hamulców występują chyba tylko w wersjach sprowadzanych od naszych zachodnich sąsiadów. Krajowe cify tego nie mają. Znajomy ma Civica z 2007r., kupionego w salonie i tych osłon u niego nie ma. R16 powinna wejść, aktualnie mam 16" felgi i pasują bez problemu, ale przez te osłony z 15 rzeczywiście mógłby być problem.

chyba nie, bo ja mam Type S z 2007 roku kupioną w salonie w Polsce i ma na wszystkich czterech hamulcach te metalowe osłony.

Ordi
12-01-12, 20:44
Metalowe osłony zawsze są, tyle że podobno wersje z poza Polski miały większe te metalowe osłony na tylnych kołach - przez co felga dojazdowa 15" nie chce wejść...

h16v
15-01-12, 22:51
Metalowe osłony zawsze są, tyle że podobno wersje z poza Polski miały większe te metalowe osłony na tylnych kołach - przez co felga dojazdowa 15" nie chce wejść...

No nie wejdzie za cholerę - ja tak mam. Ale pytanie jest co wejdzie na 100%, oczywiście na tył albo też jaka dojazdówka jest w Type-R.

Ordi
16-01-12, 17:02
w type-r były chyba dojazdówki 16"...? Zresztą to jest podane w kompendium... Albo kupcie sobie zestaw do zaślepienia dziury na drodze (jakaś tam śmieszna pianka którą napełnia się koło) i z głowy :)

CRX1
16-01-12, 18:07
Jesteś z wrocka?dam ci namiary i ogarną temat.Poszło na PW

mkober
16-01-12, 19:51
Dzisiaj do mnie przyszła dojazdówka 135/80R16 sprzedawca pisał ze to jest oryginalna do Civica (UFO). Czy jest oryginalne to nie wiem, ale pasuję idealnie. Jeśli ktoś chce to mogę podać namiary na gościa od którego kupiłem tą dojazdówkę na Allegro. Miły i chętnie doradzi. Wychodzi na to że tak jak pisał już jacektp, kształt też ma znaczenie, a nie tylko rozmiar i rozstaw śrub.

Ordi
17-01-12, 09:47
kupiłeś koło 135/80R16 a powinno być 135/90R16.
Gość sprzedał Ci koło z Civica 7gen a nie 8gen. Ono będzie pasowało, ale jak przyłożysz je do seryjnego koła, to zobaczysz że jest mniejsze.
Jeszcze na tył na trasie założysz tą dojazdówkę, ale na przód nie polecam bo średnica kół jest inna

Jacek65
17-01-12, 17:30
No chyba ze będzie musiał dojechać tylko za zakręt.;) Ja mam pełnowymiarowe.Bagażnik może i płytszy,ale przynajmniej normalne koło.:)

mkober
17-01-12, 17:51
No dojazdówka to raczej na tył ;).
Dojazdówka możne powinna być 135/90R16 ale 135/80R16 pasuje i ważne ze spełni swoje zadanie. A 135/90R16 nigdzie nie mogłem znaleźć.

h16v
18-01-12, 09:30
No dojazdówka to raczej na tył ;).
Dojazdówka możne powinna być 135/90R16 ale 135/80R16 pasuje i ważne ze spełni swoje zadanie. A 135/90R16 nigdzie nie mogłem znaleźć.

Można można tylko gość chce 100zł więcej.
http://www.beretta.waw.pl/kola_dojazdowe.html


No chyba ze będzie musiał dojechać tylko za zakręt. Ja mam pełnowymiarowe.Bagażnik może i płytszy,ale przynajmniej normalne koło.
Jak Ci się mieści pełnowymiarowe koło?? Mi za cholerę nie wchodzi do 5D :(

Jacek65
18-01-12, 20:27
Jak Ci się mieści pełnowymiarowe koło?? Mi za cholerę nie wchodzi do 5D :([/QUOTE]

Nie wiem jak jest w 5D, ale w moim sedanie było fabrycznie w aucie:).Musieli go jakoś przecież włożyć.:rolleyes: Więc musi sie mieścić.:)

h16v
19-01-12, 12:03
Nie wiem jak jest w 5D, ale w moim sedanie było fabrycznie w aucie:).Musieli go jakoś przecież włożyć.:rolleyes: Więc musi sie mieścić.:)
No to pewnie w sedanie tak jest, że wchodzi pełnowymiarowe - musisz mieć większy schowek. W 5D nie wejdzie za cholerę :(

Jacek65
19-01-12, 20:04
Dlatego jak napisałem bagażnik mam płytszy.Po prostu pełnowymiarówka jest grubsza.No ale coś za coś.:p

cinio
20-10-13, 02:59
kupiłeś koło 135/80R16 a powinno być 135/90R16.
Gość sprzedał Ci koło z Civica 7gen a nie 8gen. Ono będzie pasowało, ale jak przyłożysz je do seryjnego koła, to zobaczysz że jest mniejsze.
Jeszcze na tył na trasie założysz tą dojazdówkę, ale na przód nie polecam bo średnica kół jest inna

Panowie cos tu chyba niektorzy pokrecili wczesniej.
Do Civica 8 gen sa przewidziane dwa koła zapasowe
135/90D15 (srednica kola 624mm)
oraz
135/80D16 (srednica kola 622mm)

Mozna zauwazyc, ze to sie wmiare ladnie zgrywa z kolami uzywanymi w civicu
205/55R15 (srednica kola 631.9mm)
225/45R17 (srednica kola 634.3mm)

Takze dojazdowka jest o okolo 10mm mniejsza.

Kola podane wczesniej maja zbyt duzy roznice w srednicy.
135/70D15 (srednica 570mm)
135/90D16 (srednica 649.4mm) - to sie wogole nie zmiesci do tej komory w bagazniku na kolo.

Takze odpowiednie dojazdowki do civica ufo to 135/90D15 lub 135/80D16. Ta druga sie stosuje w autach majacych blache wokol tarcz hamuclowych.

dublo2
16-09-15, 09:31
Koledzy,

Odgrzewam kotleta ;)
Tak dla potwierdzenia, do UFO 5d z blachami wokół tarcz, będzie też pasowała dojazdówka z Accord 2008-2014? Parametry są podobno te same: 135/80/16, 5x114,3.
Pytam bo dojazdówka do Accord jest o 100 zł tańsza niż do UFO ;)

Pozdrawiam

MikeFoto
16-09-15, 11:02
Przyłączam się do pytania kolegi powyżej.
Zgodnie z lekturą tego wątku 135/80/16, 5x114,3 powinna pasować gdy są blachy wokół tarcz......ale z drugiej strony nikt nie wspomina na ET (osadzenie) i o średnicy otworu centrującego.

dublo2
16-09-15, 14:51
Sprawdziłem w różnych źródłach i kupiłem (jutro ma przyjść do mnie)... koło dojazdowe z Accord'a - Accord VII i VIII oraz Civic VIII i IX mają identyczne koła dojazdowe, jeśli oczywiście mowa o 16 calach, bo już w Accord VIII były też dawane koła 17 cali, a to już u nas odpada :D

Filipo
13-02-16, 18:09
Panowie może ktoś ma dojazdówkę na sprzedaż do TYPE R Civic VIII GEN.
lub chociaż podpowie gdzie kupić i jaki w końcu rozmiar?
Może jakiś znajomy polecany sprzedawca....
Jakiś link...
Z góry dziękuję

mitusm
16-02-16, 07:04
Type-r miał inną dojazdówkę niż 1.8 ? Wsadziłem z przodu hamulec 300mm i zastanawiam się czy nie będzie problemu.

andkas
16-02-16, 22:02
Type-r maiał inną dojazdówkę niż 1.8 ? Wsadziłem z przodu hamulec 300mm i zastanawiam się czy nie będzie problemu.

W FN2 nie zakłada się dojazdówki na przednią oś.

mitusm
17-02-16, 15:31
Bo nie wejdzie na hamulec czy z innego powodu ?

andkas
17-02-16, 22:39
Bo nie wejdzie na hamulec czy z innego powodu ?

Niestety, ale przecież to żaden problem. W przypadku awarii opony na przedniej osi, na jej miejsce zakładasz oponę z tylnej osi a z kolei na tylną dojazdówkę. Jest też zestaw naprawczy.

filipfm
18-02-16, 00:11
Rownie istotne jest tez zachowanie auta przy przyspieszaniu i hamowaniu. Dodatkowo dojazdowka ma chyba minimalnie inna srednice niz zwykle kolo, wiec tez mechanizm roznicowy dostaje po d...

andkas
18-02-16, 01:01
Rownie istotne jest tez zachowanie auta przy przyspieszaniu i hamowaniu. Dodatkowo dojazdowka ma chyba minimalnie inna srednice niz zwykle kolo, wiec tez mechanizm roznicowy dostaje po d...

+1

mitusm
18-02-16, 10:19
Bez przesady z tym mechanizmem różnicowym, różne zapasówki mają auta i nie słyszałem żeby w którymś nie można było do przodu wsadzić. Za każdym razem jak nie jedziemy idealnie prosto koła kręcą się z różną prędkością i nic się nie dzieje.
Mówimy tu dodatkowo o awaryjnym dojechaniu do celu.
A jak w type-r 7-gen tam też nie da sie wsadzić dojazdu na przód ?

filipfm
18-02-16, 10:34
Z ciekawosci zerknalem do instrukcji 5D i na grafikach jest pokazane zakladane dojazdowki na przod (oczywiscie 5D ma mniejsza tarcze). Ale tak czy inaczej, kiedys w 6gen musialem zrobic blisko 100km na dojazdowce zalozonej z przodu bo nie mialem specjalnie warunkow na operacje przelozenia kola z tylu na przod i stwierdzilem, ze nastepnym razem zakladam na tyl, nawet kosztem dodatkowych 15 minut na ta operacje, wiekszego ublocenia sie i zmarzniecia (takie akcje na ogol w deszczu, sniegu i mrozie a nie przy slonecznej pogodzie)

graminis
04-03-16, 21:19
Panowie może ktoś ma dojazdówkę na sprzedaż do TYPE R Civic VIII GEN.
lub chociaż podpowie gdzie kupić i jaki w końcu rozmiar?
Może jakiś znajomy polecany sprzedawca....
Jakiś link...
Z góry dziękuję

Przyłączam się do prośby bo już zgłupiałem w temacie dojazdówki do FN2...

Alix
13-03-16, 16:24
T135/80D16 101M pasuje idealnie. Jest jako zapas w niektórych civicach 8 i 9 gen (głównie dieslach z dużymi tarczami kotwicznymi, bo pozostałe mialy 15' ale takie nie podejda nawet na tył do FN2) i Accordach. Koszt to 200-300 - za używke z Allegro, ceny w ASO nonsensowne (prawie tysiak).

Alternatywa to www.dojazdowe.pl tam są do kupienia inne niż OEM, ceny podobne, polecam stamtad też pokrowiec na dojazdowe bo grosze kosztuje a jest praktyczny i przyzwoicie wykonany. Można napisać na maila, pomogą dobrać kolo, ostatnio kupiłem u nich zapas do CTR FK2.

Należy pamiętać o tym, ze dojazdowka może wymagac innych nakrętek - tak jak w felgach alu OEM potrzebują polkolistych, a aftermarketowe - stozkowych.

lazik31
09-11-16, 20:29
Mam kompresor w bagażniku, gościu który sprzedał mi auto mówił, że miał zestaw naprawczy ale stracił ważność czy coś takiego. co mam dokupić jeśli mam kompresor? bo tych zestawów naprawczych jest dużo różnych na allegro.

kash_an
11-11-16, 18:53
Należy pamiętać o tym, ze dojazdowka może wymagac innych nakrętek - tak jak w felgach alu OEM potrzebują polkolistych, a aftermarketowe - stozkowych.
Czy ma ktoś może informacje/dane jakich dokładnie nakrętek wymaga dojazdówka? Mam letnie opony na felgach aluminiowych 17" a zimowe na aluminiowych 16". Nakrętki do nich różnią się troche ale podejrzewam, że do dojazdówki potrzebne są jeszcze inne.

pwl
12-11-16, 12:41
Dojazdówkę przykręcisz takimi jak stalówki/OEM alu - sferycznymi.

Domi
12-11-16, 23:39
Panowie, jako że niczym nie mierzyłem.. czy do pojemnika pod podłogą w którym nie ma żadnych mocowań na kolo zapasowe wejdzie wspomniana 135/80D16? Jest prostokątna przestrzeń i tyle, żadnego otworu na śrubę..

Civmann
13-11-16, 00:05
U mnie mieści się nawet z pokrowcem, jak nie wozisz dorosłych z tyłu to i pod magic seats da się włożyć.

grypsownik
18-04-20, 00:14
czy ta dojazdówka podejdzie do ufo 2.2 diesel
T135/80D16 K801 101M
https://allegro.pl/oferta/opona-dojz...e-k-9173601560

i czy oryginalne nakrętki z alufelgi honda podejdą do tej dojazdówki ???

marcin316
18-04-20, 22:43
Zależy jaką zastosujesz felgę. Aukcja dotyczy samej opony ;)