PDA

Zobacz pełną wersję : Łożysko



goncjusz
06-08-09, 02:41
Witam

Od pewnego czasu słyszę coraz bardziej przeraźliwe "buczenie" z któregoś koła - trudno określić którego. Podejrzewam łożysko, chociaż nie mam pewności. W serwisie sprawdzali miesiąc temu (wtedy jeszcze tak nie buczało jak teraz) i nic nie znaleźli, stwierdzili, że "może łożysko ale nie na 100%" :-)

"Buczenie" słychać, gdy używam wysokich biegów na niskich obrotach (np. 5 bieg przy 60 km/h itp) i przy zdjętej nodze z gazu, również przy zjeżdżaniu ze zniesień.

Myślicie, że to łożysko, czy coś może jeszcze? Czy to normalne, żeby przy przebiegu 35 - 40 tys km poszło łożysko? Proszę o pomoc - za chwilę czeka mnie przegląd po 40 tys i muszę przyjąć jakąś strategię.

galagalicki
06-08-09, 08:43
Opony kolego, opony...........pewnie miszeliny...... zgadłem?

goncjusz
06-08-09, 11:09
zgadłeś :-) Ale aż taki hałas? Naprawdę jest to coraz głośniejsze...przejechałem na tych oponach około 25 tys km... jak to możliwe?

galagalicki
06-08-09, 11:20
Chłopie, to dopiero początek, ja mam już 80 tys wyopbraź sobie ten hałas..... poprostu po sezonie idą do kosza i tyle, aha na zimówkach jest idealna cisza... pozdrawiam

goncjusz
06-08-09, 11:24
to może wypadałoby zareklamować? bo co to ma być żeby opony klasy premium nadawały się do kosza po sezonie? Z tymże u mnie na zimówkach (Dunlopy) hałas również był słyszalny...

galagalicki
06-08-09, 11:30
niestety, ząbkowanie opon nie jest podstawą reklamacji..... ale można spróbować, no i pamiętaj że na opony jest rok gwarancji w hondzie

goncjusz
06-08-09, 11:31
no to już po gwarze...

galagalicki
06-08-09, 11:34
aaaaaaaa jeszcze jedno, w instrukcji jest dokladnie opisane jak co 10tys km zamieniac opony miejscami, w przypadku tych miszelinów które są asymetryczne a nie kierunkowe, nie wystarczy tylko zamiana tyłu z przodem, taki typ opon jest zamieniany na krzyż i właśnie to ogranicza to cholerne ząbkowanie ale założe się ze nikt co 10tys nie wykonuje tego zabiegu, no moze ewentualnie tylko zamiana przodu na tył tak jak w moim przypadku, gdyz bylem caly czas przekonany że są to kierunki..........

goncjusz
06-08-09, 18:31
dobrze wiedzieć :-)

Sagi80
07-08-09, 12:11
dobrze wiedzieć :-)

Zobacz na mój wątek, może to to samo?

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=50895

goncjusz
08-08-09, 03:52
nie, u mnie to się dzieje od razu a nie po dłuższej jeździe...myślę, że to co innego. Cholera wie co :)

mariusz05
08-08-09, 10:13
nie, u mnie to się dzieje od razu a nie po dłuższej jeździe...myślę, że to co innego. Cholera wie co :)Tak sobie gdybam, a może zamało oleju nalali ci do skrzyni,albo nieodpowiedni i masz zatarte łożyska w skrzyni

WindomEarle
10-08-09, 11:59
Michelin'y na 100% :), moje juz są na smietniku ... dwa sezony .... no moze z 20000 km najechane.

goncjusz
10-08-09, 13:43
może i macie racje z tymi michelinami, ale to jakaś masakra jest, na pewno nei mam zamiaru wywalać ponad 2 tys PLN na nowe opone, kiedy te jeszcze mają spory bieżnik...trudno, jakoś przetrzymam ten szum....

galagalicki
10-08-09, 14:54
hahahahaaaa ciesz się że masz narazie szum.......... potem on przejdzie w wycie..........
precz z miszelinami!!!!!!!!!!

mariusz05
10-08-09, 20:35
Mam przejechane na Michelinach 35 tyś i żadnego ząbkowania ,za to zimówki Barum to dopiero gwiżdzą na mokrej drodze i przy dodawaniu gazu (na błocie pośniegowym to jest dopiero hardcor o lodzie to nawet niewspominam).Co do szumienia letnich opon zauważyłem że czasami na dziadowskim asfalcie (taki jaki był i jest ? przy Silezja Center w katowicach -2pasmówka) VSA głupieje a wrażenie jest takie jakby opony były kwadratowe- prawdopodobnie na płyty betonowe wylali asfalt i są poprzeczne garby.

arkadiusz29
10-08-09, 20:55
Gdzie ty tam masz dziadoski asfalt- mariusz05 ??????Droga jak stół bilardowy....

Chciałbym zeby takie dziadostwo było na wszystkich naszych drogach

mariusz05
10-08-09, 21:38
Gdzie ty tam masz dziadoski asfalt- mariusz05 ??????Droga jak stół bilardowy....

Chciałbym zeby takie dziadostwo było na wszystkich naszych drogach
Ja tam byłem 3lata temu asfalt może był nowy ale głośno szumiały opony i był problem z przyśpieszaniem dopiero wyłaczenie VSA pomogło, na innej drodze tego niedoświadczyłem.