PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny "stuk" przy hamowaniu i ruszaniu



twardy196
08-08-09, 13:40
Witam, od pewnego czasu zauwazylem ze przy ruszaniu i hamowaniu pojawia sie dziwny "stuk". Dzwiek jest bardzo podobny do zalaczania sie i wylaczania klimy tylko ze glosniejszy:) (oczywiscie w czasie pojawienia sie stuku klima jest wylaczona). Owy stuk wystepuje po prawej stronie w okolicach przedniego kola. Bylem u mechanika na stacji diagnostycznej ale nie doszedl co to moze byc. Czy ktos mial taki przypadek?

Kozo
19-08-09, 20:57
Czeka Cie dluga lektura - poczytaj moje posty o walce z tym i podobnymi tematami w "Wady w civicach 5d 2006 - lista i sposoby usuniecia". Krotko mowiac to albo sie przyzwyczaisz albo sprzedaj to auto, bo ASO nic Ci nie pomoze bo na pewno wiedza mniej niz Ty :)

+ ten temat

http://www.civinfo.com/forum/bugs-faults-irritations/8414-please-any-ideas-knock-creak-tap-front.html

+ pokaz w swoim ASO biuletyn ktory jest na tej stronie powyzej lub jesli nie ma to moge Ci na mejla wyslac

tyle wiem na ten temat, ogolnie nie mialem juz nerwow na to stukajce z kazdej strony auto i pozbylem sie dziada;)

myszorek
20-08-09, 10:53
twardy196, sprawdź górne mocowania amortyzatorów, bo mechanicy często szukają a tego nie sprawdzają

Kozo
20-08-09, 14:59
sprawdź górne mocowania amortyzatorów, bo mechanicy często szukają a tego nie sprawdzają

znasz sie? znasz ten problem? chyba jednak nie. Ja przez to przechodzilem i mialem wymienione doslownie WSZYSTKO (amorki, cale kolumny mc'persona z lozyskami, polosie,łączniki stabilizatora, uklad kierowniczy i na koncu kolyske i dopiero wtedy stukot na jakis czas ucichł (2000 km) i to nie sa moje urojenia tylko przypadlosc wielu civikow. Zreszta topic wczesniej jest temat że przy 50kkm (!!!) padniete jest zawieszenie. Jakie gorne mocowanie? co masz na mysli? amortyzator jest zamontowany w kolumnie mc'persona, a u gory jest lozysko i po objawach jakie kolega opisuje jest to odwieczny problem tego modelu (poczytaj sobie zalaczony link przeze mnie).

generalnie polecam uzywac opcji "szukaj" - nie potrzeba zgadywac.

*twardy196* ja ten dzwiek uzyskiwalem przy delikatnym podjezdzie na "spiacego policjanta" (taki "najazd") i tez bylo wtedy to stukniecie.

buri
20-08-09, 15:09
mi sie udalo wlanie urwac niedawno gorne mocowanie amortyzatora po wjechaniu w dziure ale to sie objawialo stukaniem na kazdej, nawet najmniejszej nierownosci wiec u Ciebie to raczej nie to
poza tym w aso od razu to wykryli i zrobili wielkie oczy ze jedzilem tak 4 dni i nic sie nie stalo...
ja podejrzewalem lacznik stabilizatora olbo odbojnik:confused:

twardy196
30-08-09, 18:56
Dzieki za odpowiedz!!! Nie poddam sie i bede staral sie znalesc skubana przypadlosc. Wymiana kołyski to raczej nie w chodzi w gre wydaje mi sie ze jest to ktoras z gum w zawieszeniu tylko musze zlokalizowac ktora:(. Myslalem poczatkowo ze bedzie to lapa od silika ale teraz wydaje mi sie ze moze to byc rowniez mocowanie tlumika przy samym kolektorze. Tam mocowanie jest na elstyczym kolanku(sprzezyna) i moze ona przy chamowaniu badz przyspieszaniu doslownie pykac. Jak cos wykombinuje podziele sie informacja.Dzieki

U mnie ten dzwiek wystepuje przy chamowaniu i ruszaniu a takze przy pewnych nierownosciach.