PDA

Zobacz pełną wersję : Olej mobil syst s 5w40



pepe
06-09-09, 12:07
Wiem że na temat olejów już dużo było pisane ale właśnie jestem przed wymianą oleju a znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/item722639962_olej_mobil_syst_s_5w40_4l_kurier_14_ zl.html za niską cene niewiem tylko co to za wynalazek i czy może być do naszej hondy stosowany

szubek
06-09-09, 12:22
daj spokój z takimi wynalazkami za 90 zł 4 litry od razu sprawa podejrzana, przede wszytskim 4 litry to zamało do silnka 1.8 (nie wiem jaki masz) zdecydowanie polecam Motul 8100 Eco-nergy 5W-30 dedykowany do silnika hondy 1.8. Ty musisz mieć olej o niskiej lepkości HTHS (Lepkość wysokotemperaturowa). Ten olej spełnia wszystkie wymagania HONDY.
Ja mam zalane autko tym olejem i jestem bardzo zadowalony.

pepe
06-09-09, 13:15
Tak myślałem że to jakaś podejrzana sprawa, a ile oleju wchodzi do silnika 1.8

Kozo
06-09-09, 14:00
przede wszytskim 4 litry to zamało do silnka 1.8

albo Cie serwis tez robi w konia albo nie masz tego samochodu - 4 litry na pewno mu starczy i jeszcze na dolewke zostanie ;)

4gotten
06-09-09, 15:13
albo Cie serwis tez robi w konia albo nie masz tego samochodu - 4 litry na pewno mu starczy i jeszcze na dolewke zostanie ;)

zgadzam się. Zgodnie z instrukcją wchodzi 3,7 litra. Na jednym z przeglądów na fakturze wpisano mi przy oleju ilość 5 litrów. Po mojej interwencji przepraszano mnie, zwrócono pieniądze za "nadwyżkę" i obdarowano gadżetami z serwisowego sklepiku o wartości 100zł. Niestety przy następnym przeglądzie, kiedy przyjechałem ze swoim olejem (bańka 4 litry), wlano wszystko nie zostawiając nic na dolewkę. Po zwróceniu im uwagi po prostu spuszczono nadmiar oleju. Nie usłyszałem żadnego przepraszam, a nic nic z tych rzeczy. Był to ostatni raz kiedy skorzystałem z usług tego ASO. Z przykrością stwierdzam, że z roku na rok jakość usług w ASO spada.

szubek
06-09-09, 21:15
tak się składa, że jestem przy każdym przeglądzie auta i zawsze wchodzi 4,2 litra oleju, olej sam dostarczam i tak się składa, że przegląd robi mój dobry znajomy- nie ma możliwości aby serwis mnie przekręcił widzę ile leje z mojej butelki, też się zdziwiłem pierwszym razem ale powiedział, że tak wchodzi do 1.8 troszkę powyżej 4L i tyle weszło na max stan, oleju wręcz przeciwnie do twoich spostrzeżeń Kozojak na razie auto nie bierze a katuję ostro, potrafię jechać na autostradzie do Stryków -Poznań non stop 2-pakii i zero brania oleju.
przeglądy robię nie co 20tyś tylko co 15 tyś. jest to moja 4 honda i w tym aucie nie mam zastrzerzeń do silnika reszta to inna bajka.

zyga502
06-09-09, 21:33
szubek nie wiem po co robisz przeglądy co 15 tys,ale jak napisał kozo 4 l oleju to i tak za dużo do tego silnika,ja co prawda nie latam non stop 200km/h,ale u mnie też oleju nie bierze i te Twoje 4.2l oleju to jakaś przesada,zresztą tak samo jak częstotliwość przeglądów

szubek
06-09-09, 22:01
nie jest to przesadą- przesada to wg. mnie przeglądy co 20 tyś- tak długie okresy to tylko chwyt marketingowy i nic więcej.
Jeśli chodzi o pojemność oleju w silniku to przedstawia to się następująco:
3.7 L wymiana z filtrem a cała pojemnośc to 4,5 L oleju ( wg. instrukcji)
więc wynika z tego, że trzeba się przyłożyc do wymiany oleju i ustawić samochód pod odpowiednim kątem aby najwiecej spuścić oleju a wierzcie mi mechanik, który to robi zna mnie na wylot a ja jego i robi to jak dla siebie pracuje tam przynajmneij 15 Lat i serwisuje moją 4 hondę.

tak na marginesie to poruszę ten temat ilości oleju bardziej dogłębnie przy najbliższej wizycie w ASO( wymiana wyświtlacza centralnego ale spoko już się przyzwyczaiłem:) ), dlaczego wchodzi 4.2L a instrukcja mówi 3.7. U mnie po zalaniu 4.2L jest stan na MAX.

zyga502
06-09-09, 22:13
Wiesz ja myślę ,ze to co robi Twój mechanik to chwyt marketingowy,bo "robi" więcej niż zaleca HP w instrukcji.
Rozumiem,że on i Ty twierdzicie,że przegląd co 20tys km jest szkodliwy dla silnika i HP robi to tylko ,by naiwni klienci lecieli do tego sloganu ,bo przecież koszty użytkowania auta będą niższe???
Ja uważam ,że niecałe 4 l oleju w zupełności wystarczą do tego silnika ,bo na przeglądy daję swój olej (bańka 4 l) i potem zawsze mam stan na miarce.Chyba ,że serwis na swój koszt dolewa tego co brakuje ;)

Kozo
07-09-09, 05:36
U mnie po zalaniu 4.2L jest stan na MAX.

:confused:

nie wiem czy wiesz ale oleju ma byc dokladnie w polowie skali - jak bedziesz lał max to sobie zrobisz kuku. Nawet w moim terazniejszym samochodzie na korku wlewu jest napisane zeby pod zadnym pozorem nie lac do MAX i teraz juz wiadomo skad Ci sie bierze 4,2 i jest to po prostu blad z Twojej strony - ale to jest tylko dobra rada - wiadomo Twoj olej, Twoj samochod ;)

szubek
07-09-09, 11:03
:confused:

nie wiem czy wiesz ale oleju ma byc dokladnie w polowie skali - jak bedziesz lał max to sobie zrobisz kuku.

nie no teraz to chyba przesadziłeś, pierwszy raz słyszę aby prawidłowy poziom oleju na bagnecie to połowa skali, zakończmy tą zbędną dyskusje bo zaraz dojdzeimy do wniosku że można jeździć bez oleju;)

Kozo
07-09-09, 19:37
nie no teraz to chyba przesadziłeś, pierwszy raz słyszę aby prawidłowy poziom oleju na bagnecie to połowa skali, zakończmy tą zbędną dyskusje bo zaraz dojdzeimy do wniosku że można jeździć bez oleju;)

drogi Tomku ;) masz racje, bo widze ze musisz sie jeszcze sporo nauczyc!

nawet nie daje ci do myslenia ze producent twierdzi ze wchodzi 3,6-3,8 litra a tobie wchodzi ponad 4 litry - ale ok. - przeciez to twoj samochod.

buri
10-09-09, 19:34
po to jest skala na bagnecie zebys mogl sie zmiescic miedzy min a max i na prawde nic sie nie stanie jak wlejesz do max podobnie jak przeglady co 15tys zamiast co 20 moga wyjsc tylko na dobre silnikowi
zwroccie uwage ze w ksiazce gwarancyjnej jest jeszcze taka adnotacja jak 'trudne warunki uzytkowania' i wtedy okres miedzy wymianami oleju ulega skroceniu ale wiadomo kazdy ma swoja teze
faktem jest tez ze aso zazwyczaj nie przykladaja sie do spuszczenia calego oleju, dlatego jak wymieniace w aso wchodzi niecale 4 litry a jak koledze robi zanjomu mechanik albo robilby to sam i poczekal az caly olej zleci to spokojnie wleje te 4 l

Pik
10-09-09, 21:04
Dokladnie!

A zeby byc scislym, to pojemnosc calkowita ukladu olejewego w silniku 1,8 wynosi 4,5 l. Do wymiany potrzeba co prawda oficjalnie 3,7 l, ale mnie wlewaja 4 litry i mam na bagnecie pod max. Czyli w granicach normy, Kozo.

Ca$h
10-09-09, 22:12
a mi z 6 L zostaje tylko troszke na dolewke i tez jest pod max'em :D ale za to nic nie bierze :)

pawulon_
20-09-09, 18:04
ja teraz spojrzalem i mam ponizej minimum

zastanawiam sie czy wymieniac mobila na motula czy kupic literka na dolewke

kvas
20-09-09, 23:24
No właśnie, ja też nigdy nie miałem MAX tylko tak w połowie skali i z tego co wiem tak właśnie powinno być. W poprzednich furach też tak było...