PDA

Zobacz pełną wersję : Wskażnik paliwa zwariował. Pomocy!



jawi
07-09-09, 20:20
Moja Hania skończyła właśnie 10 miesięcy. Po zatankowaniu do pełna , przejechałem jakieś 230 km, a wskażnik paliwa obniżył się minimalnie. ( może o 2 kreski). Komputer pokazuje, że do następnego tankowania mogę przejechać jeszcze 570 km. :eek: Czyli na jednym baku ok 800 km. ( Nic tylko cieszyć się ;) ).
Ale niestety w to nie uwierzę. Zawsze po ok 250 km miałem wskazówkę już na połowie.:mad:
Może ktoś w Was miał podobny przypadek?. Czy można coś zrobić samemu, czy trzeba jechać do serwisu.
Silnik 1.8 5-cio drzwiowa Executive. Benzyna oczywiście.
Pozdrawiam Wszystkich

wojtek77
07-09-09, 20:35
jeżeli zrobiłeś to w trasie przy ekonomiczej jeźdźie to całkiem możliwe:)

jawi
07-09-09, 20:39
Nie. Na pewno nie była to jazda ekonomiczna. :)
Zresztą tak jak napisałem zawsze paliwa starczało mi na ok 500 km.

wojtek77
07-09-09, 20:47
to pośmigaj jeszcze troche może przeliczy, u mnie czasami tak się zdaża ale może nie w takiej skali
niedawno też mi coś się nie zgadzało i myslałem że może hani zmniejszył się apetyt ale w pewnym momencie odjeło 70km

semri
07-09-09, 20:56
Też to zauważyłem, ale tylko jak w trasę jadę. Żwawa jazda.
Rekord na baku do zapalenia się rezerwy 567km.

Qrczak86
08-09-09, 12:05
Zatankowałeś lepsze paliwo :)
Miałem podobny przypadek po ostatnim tankowaniu na BP (zawsze tankowałem na Orlenie). Wskazówka się ruszyła dopiero po przejechaniu ok. 160 kilometrów. Przewidywany zasięg na zbiorniku to wg komputera 670 km. W moim przypadku 3/4 dystansu pokonuję w mieście. A więc jest to możliwe.

Sagi80
08-09-09, 14:12
Ja miałem na odwrót - kiedyś ledwo co dojechałem do stacji na oparach (komputer wskazywal że zostały 2 km, a wskazówka była daleko pod poziomem 0). Gdy zatankowałem 15 litrów odpaliłem silnik, to wskazówka ani drgneła a komputer nadal wskazywał 2 km :D Gdzie sie podziało zatankowane paliwo?
Okazało się że spokojnie przejechałem 15 km, a wskazówka dalej ani drgnęła. Dopiero jak dotankowałem do pełna coś sie odblokowało i już było wszystko ok.
Zaczekaj do następnego tankowania może po prostu coś sie przyblokowało - zdarza się.

mroziu
10-09-09, 16:54
Pomogę wam wyjaśnić zagadkę.

Jeżeli zatankujecie samochód zaraz po przejechaniu dłuższego odcinka, to do baku wchodzi o kilka litrów więcej paliwa niż normalnie i stąd te dłuższe przebiegi. Ja na ostatnim tankowaniu wlałem 53l mimo że nawet mi się rezerwa się nawet nie świeciła. Zdarzyło mi się to co najmniej kila razy i nie jest to błąd dystrybutora, bo po prostu na takim zbiorniku przejeżdża się dużo więcej kilometrów, a po policzeniu spalania zbiornikowego wychodzi dużo mniejsze spalanie niż pokazuje komputer.

Mi to nawet pasuje, bo mogę dłużej jeździć bez tankowania a wolałbym aby zbiornik był 60L a nie 50.

T.r.
10-09-09, 19:02
Ja miałem na odwrót - kiedyś ledwo co dojechałem do stacji na oparach (komputer wskazywal że zostały 2 km, a wskazówka była daleko pod poziomem 0). Gdy zatankowałem 15 litrów odpaliłem silnik, to wskazówka ani drgneła a komputer nadal wskazywał 2 km :D Gdzie sie podziało zatankowane paliwo?
Okazało się że spokojnie przejechałem 15 km, a wskazówka dalej ani drgnęła. Dopiero jak dotankowałem do pełna coś sie odblokowało i już było wszystko ok.
Zaczekaj do następnego tankowania może po prostu coś sie przyblokowało - zdarza się.


Tak jest za każdym razem kiedy przy rezerwie zalejesz za jakieś 20 zł. - zero reakcji. W serwisie nie wiedza czemu ale widoczne tak musi być ;) Ja tankując większe ilości tylko na shellu czasem muszę zatankować na jakimś Lukoilu bo mam już zero km do przejechania i jeszcze nigdy poziom paliwa się nie zmienił ;)

ryszard.m
10-09-09, 20:06
Ja także miałem "przygodę" ze wskaźnikiem paliwa i komputerem.
A stało sie to po ostatnim przeglądzie gwarancyjnym.
Jechałem w trasę i na początku trasy zatankowałem do pełna (Orlen verva 98).
Jakież było moje zdziwienie, gdy na wyświetlaczu komputera okazało się, że na całym paliwie mogę przejechać ok. 330 km do następnego tankowania. Normalnie, po tankowaniu pokazuje ok. 2x więcej.
W trakcie jazdy zauważyłem jednak, że kilometrów do tankowania ubywa na wyświetlaczu w o wiele bardziej wolniejszym tempie, niż działo się to dotychczas.
Wskaźnik poziomu paliwa pokazywał raczej prawidłowo, i gdy do przejechania zostało ok. połowy stanu, to też pokazywał gdzieś około połowy.
Wyglądało, jakbym miał zmniejszony zbiornik paliwa o połowę, ale przy tym o ok. połowę zmniejszone spalanie.
Już miałem z tym jechać do ASO, ale po następnym tankowaniu wszystko wróciło do normy, i tak jest do chwili obecnej ...

Pabloss
12-09-09, 09:52
chyba nie ma co panikować może odpowietrzenie nie zadzialali i przy nastepnym tankowaniu zadziala i wróci do normy. Pojeździj i obserwuj.

jawi
15-09-09, 08:02
Informuję wszystkich, że po następnym tankowaniu wszystko wróciło do normy. Przynajmniej tak to na razie wygląda.

Pozdrawiam

ryszard.m
15-09-09, 18:23
Informuję wszystkich, że po następnym tankowaniu wszystko wróciło do normy. Przynajmniej tak to na razie wygląda.

Pozdrawiam
No to dokładnie tak jak u m nie ;)

Qrczak86
17-09-09, 12:42
Sorki za odgrzewanie starego kotleta, ale dziś zatankowałem na BP i po przejechaniu kilku kilometrów na trasie komputer zapodał mi 844 km do stacji :D

Kozo
17-09-09, 13:27
Sorki za odgrzewanie starego kotleta, ale dziś zatankowałem na BP i po przejechaniu kilku kilometrów na trasie komputer zapodał mi 844 km do stacji

nie przejmuj sie - wszystko wroci do normy...............takie rzeczy tylko w erze ;)

Qrczak86
17-09-09, 14:50
Tak też myślę. Mam wielką ochotę sprawdzić czy wyciągnę rekord na jednym zbiornik, pojeździć ekonomicznie. Pewnie tylko do pierwszych świateł ;)

Ghost06
07-09-12, 14:38
Wskaźnik paliwa nie ma zwyczajnego pływaka jak to było w starszych autach, oblicza ilość poziomu paliwa w zbiorniku na podstawie przepływu z wtrysków. Działa tylko w "górę" przy tankowaniu.
Więc wskazanie poziomu paliwa, średniego spalania, i dystansu do stacji jest tylko przybliżone

RafalGo
13-09-12, 20:57
Wskaźnik paliwa nie ma zwyczajnego pływaka jak to było w starszych autach, oblicza ilość poziomu paliwa w zbiorniku na podstawie przepływu z wtrysków. Działa tylko w "górę" przy tankowaniu.
Więc wskazanie poziomu paliwa, średniego spalania, i dystansu do stacji jest tylko przybliżone
Dokladnie, komputer oblicza nie ilosc litrow ktore pozostaly w baku tylko mozliw dystans do pokonania w stosunku do spalonego paliwa. Ja mam lpg i jak jade w dluzsza trase to poziom paliwa mi spada mimo ze jade na lpg.

tommygunsnk
13-09-12, 21:49
dziwne to jest czyli idąc tym tropem jak jeżdzę po mieście i mi pali powiedzmy 9,2l to rezerwa zaświeci się przy większej ilości paliwa w baku niż jak jadę w trasie i mam spalanie w okolicach 6 l ?

TeeS1975
13-09-12, 22:32
Raczej tak, rezerwa też jest zapalana z obliczeń

ga_cex
14-09-12, 10:56
Wtrysk jako dawka paliwa jest stały, poziom paliwa w baku aktualizuje sie tylko przy większym dotankowaniu (min 10-20 L).

Sam poziom jest zapamiętamy w komputerze w pamięci która ulega kasowaniu przy ściągnieciu klemy na 3-5 minut ( jak wyzeruje zegar to poziom paliwa także zostanie zresetowany i na nowo obliczony).

Testowane wielokrotnie po zamontowaniu gazu(LPG) i emulatora, który resetuje mi wskazanie poziomu paliwa przy każdym odpaleniu auta na zimnym silniku.

Poldek
08-11-12, 12:23
Witam ,mam coraz większy problem z ( czujnikiem paliwa ?? ) Gdy kupiłem moją Hanie miała 2 lata,już wtedy gdy zaświeciła mi się kontrolka rezerwy,przejechałem ok.5 km i stanąłem (później okazało się brak paliwa) od tego czasu wiedziałem że gdy zaświeci się rezerwa to praktycznie mam koniec paliwa,
Miesiąc temu stanąłem ,poziom paliwa pokazywał 1/3baku ,wlałem 45 l paliwa,jak wyjeżdżałem ze stacji paliw zauważyłem że wskazówka pokazuje raz FULL po chwili ZERO,lecz to ustąpiło.Koledzy jak toś wie co może być przyczyną to proszę o jakieś sugestie,bo nie mogę w żaden sposób polegać na wskazaniach.Dzięki za odpowiedź.

Bartek!
08-11-12, 14:05
Zazwyczaj za bledne wskazania ilosci paliwa w baku odpowiedzialny jest plywak

butler.gdansk
08-11-12, 14:45
Ale za obliczenie ile jest paliwa do końca odpowiada komputer wg. dawek paliwa jakie podaje. Pływak tu już ma mało do gadania. Rezerwa włącza się (chyba) 40km przed TEORETYCZNYM końcem paliwa, a nie fizyczną jego ilością wg. pływaka. W momencie jak zatankujesz i pływak się podniesie to komputer od nowa OBLICZA ile masz kilometrów do przejechania. Może się zdarzyć że zatankujesz mało np. za 20zł, pływak nie zareaguje (albo zbyt słabo by wykazać tankowanie) i wskazania na komputerze pozostaną jakbyś nie tankował, a rezerwa nadal się będzie palić. Wtedy nawet jak masz wg wskazań 0km do przejechania możesz pociągnąć i 100km.
Ale jeśli pływak jest uszkodzony lub coś z nim nie tak, to będzie przekazywać błędny nominalny poziom dla komputera przez co błędnie Ci będzie podawane info ile możesz jeszcze przejechać.

TeeS1975
08-11-12, 15:22
Poldek, na przyszłość zanim założysz nowy temat poszukaj czy podobny nie był poruszany. Temat połaczyłem z istniejącym od dawna.

Poldek
08-11-12, 22:27
Poldek, na przyszłość zanim założysz nowy temat poszukaj czy podobny nie był poruszany. Temat połaczyłem z istniejącym od dawna.

tees1975 sorki,ale szukałem i wyszukiwarka podawała brak wyników,dzięki za podpięcie do innego.
Powiem że zawsze tankuje do pełna i zawsze patrze co pokazuje wskazówka,a nie ile mogę przejechać wg komputera bo bywało że bak pusty,a komputer pokazywał jeszcze do tankowania ponad 100 km. wskazówka 1/3 baku,a rezerwa nie świeciła.Wiecie co, spróbuje go zresetować przez odpięcie klem,zobaczymy. Dzięki wam za odpowiedzi
Dodam jeszcze że jak dopchałem na stacje paliw to wlałem 45l pod korek

ga_cex
08-11-12, 22:34
Dodam jeszcze że jak dopchałem na stacje paliw to wlałem 45l pod korek

To trochę mało wlałeś - ja max 52l (niepewna stacja 1,2,3 juz tam nie tankowałem) a na BP/Auchan często 47/48 udawało się wlać jak komputer pokazywał zero.

Poldek
09-11-12, 20:56
To trochę mało wlałeś
Właśnie tu się zastanawiam,skoro brakło paliwa i weszło tylko 45 to na myśl przychodzi tak jakby ssawka w baku była za wysoko i nie wyciąga wszystkiego z baku,tak rozumuje, to tłumaczyło by że rezerwa jest ,ale nie może jej pociągnąć i auto staje

Poldek
11-11-12, 18:24
Słuchajcie koledzy,odłączyłem klemy przy pełnym baku,komputer pokazał 900 km. do tankowania:mad:,to jakaś paranoja,chyba na holu,mało tego przejechałem 120 km wskazówka jak pokazywała Full tak się jeszcze nie ruszyła,przełączyłem na tryb "ile do tankowania" :confused:widze 899km. Rozumując to komputer pokazuje więcej paliwa niż jest np. 60l a kończy się paliwo przy 10l dlatego rezerwa nie zaświeca,jakby czujnik nie był z tego auta.

qbson
16-11-12, 08:26
To ja tylko wtrącę moje obserwacje dot. naszych baków :).
Jeśli jestem na rezerwie i zatankuję mniej niż ok. 7-8L to wskazówka się nie ruszy z pola rezerwy. Rusza dopiero od zalania wyższego litrażu :).
Na baku więcej niż 500-550km nie da się przejechać.
Zbiornik ma dokładnie 45L. Dodatkowe litry się zalewa w rurce, która łączy wlew z bakiem (a jest ona dosyć pojemna).
Kiedyś komputer wskazywał mi zasięg na rezerwie 0km. Przejechałem jeszcze 20km (ecodriving), także też te wskazania nie są do końca miarodajne. Ogólnie od zapalenia rezerwy, zasięg realny to ok. 70km
To chyba tyle z ciekawostek zaobserwowanych w moim cifie :)

tynciu88
16-11-12, 09:05
Rezerwa powinna się zapalac jak w baku zostanie ok. 7l. Pojemnośc baku to 50l. Mój rekord na baku to 800km oczywiscie na trasie. Kiedy tankowałem po tej trasie to wlazło mi 48.5l czyli zostało jeszcze ok 1.5l. Na rezerwie spokojnie można ok 100km zrobic. Oczywiście w zależności jak kto jeździ. Na zasięgu równym 0 przejechałem ok 50km. Więc wiadomo, że komp w civicu zaniża spalanie o ok. 0.5l, a zasięg zaniża tak profilaktycznie żeby nie doprowadzic do zapowietrzenia.

Ordi
16-11-12, 10:51
...
Na baku więcej niż 500-550km nie da się przejechać.
...
Masz 1.8 czy 2.2? Ja 2.2 średnio na baku przy mojej 'normalnej' jeździe robię 650-700km (cykl mieszany). W samej trasie na autostradzie ze średnią prędkością 150-160km/h robię około 800-900km (zalezy cze ktoś ciągle siedzi mi na dupie czy nie :p )