PDA

Zobacz pełną wersję : Tpms???



iced_devil
23-09-09, 01:27
mam pytanie do was, czy europejskie cify posiadają TPMS, a jeśli tak to gdzie mam napisać maila żeby mi ktoś kompetentny odpisał ile kosztuje programowanie czujników w kołach w Polsce, a może ktoś to robił w swojej? kwestia jest tego typu że kupuję drugie kółka na zimę i dowiedziałem się że za każdym razem przy zmianie zestawu kół trzeba przeprogramować czujniki, w takim razie to żaden interes i postanowiłem nie dokupować takowych do zestawu zimowego, orientuje się ktoś jak to jest?? (posiadam amerykńskiego Si i przeprowadzam się do PL na koniec roku, więc robię pierwsze przymiarki do shipingu auta)

zyga502
23-09-09, 09:52
jeśli chodzi Ci o civici sedany to nie mają tej opcji

buri
27-09-09, 21:57
civiki po lifcie posiadaja podobny system z tym ze nazywa sie DWS i zasada jego dzialania jest podobna wiec aso powinno dac sobie rade z zaprogramowaniem. z tego co wiem to ten system nie ma czujników w oponie które reaguja na ubytek cisnienia tylko korzysta z czujnikow vsa

zyga502
27-09-09, 22:26
civiki po lifcie posiadaja podobny system z tym ze nazywa sie DWS i zasada jego dzialania jest podobna wiec aso powinno dac sobie rade z zaprogramowaniem. z tego co wiem to ten system nie ma czujników w oponie które reaguja na ubytek cisnienia tylko korzysta z czujnikow vsa

z tym ,że jak zwykle wersja 4d dostaje "baty" i nie ma takiej opcji,nie rozumiem dlaczego tak jest

buri
28-09-09, 10:43
inny samochod, inna fabryka inne rynki docelowe a co chyba dla hondowych ksiegowych najwazniejsze civ 3/5d sprzedaje sie w duzo wiekszych ilosciach (ponad 5000 w 2008 w pl) niz 4d (1700) ale za to macie wielowahacz z tylu:D

carno
28-09-09, 13:13
(ponad 5000 w 2008 w pl) niz 4d (1700)
Skąd masz te dane? jeśli masz dostęp to zapodaj jaka sprzedaż od rozpoczęcia produkcji (w latach 2006, 07..)
i ile już w tym roku zostało sprzedanych

iced_devil
29-09-09, 03:18
hmm a mnie powiedzieli że TPMS z VSA nie gada i nie mają żadnego wpływu na siebie, pewnie insza inszość, ale jeśli nie ma czujników w oponie, to jak toto zmierzy ciśnienie??? scałkuje obroty koła czy jak???

zyga502
29-09-09, 09:28
wg mnie jeśli nie ma czujników, to nie ma możliwości zmierzenia ciśnienia w oponach

Kozo
29-09-09, 19:58
wg mnie jeśli nie ma czujników, to nie ma możliwości zmierzenia ciśnienia w oponach

ja teraz w golfie nie mam zadnych czujnikow w kolach a mam pomiar cisnienia - jest on wykonywany posrednio za pomoca czujnika od absu - nie wiem dokladnie o co chodzi ale podobno o to ze jak kolo ma male cisnienie to sie wolniej toczy ?!?? nie bijcie - wazne ze dziala i nie trzeba do tego bardzo drogich czujnikow - za ten "bajer" doplacalem w konfiguracji całe 250 zł ;)

zyga502
29-09-09, 20:01
ja teraz w golfie nie mam zadnych czujnikow w kolach a mam pomiar cisnienia - jest on wykonywany posrednio za pomoca czujnika od absu - nie wiem dokladnie o co chodzi ale podobno o to ze jak kolo ma male cisnienie to sie wolniej toczy ?!?? nie bijcie - wazne ze dziala i nie trzeba do tego bardzo drogich czujnikow - za ten "bajer" doplacalem w konfiguracji całe 250 zł

skoro ludzie latają w kosmos to i to jest możliwe ,ale swoją drogą ciekawe jaka jest tego dokładność tzn;pokazuje Ci wartość ciśnienia ,czy tylko ubytek powietrza w kole?

Kozo
29-09-09, 20:12
skoro ludzie latają w kosmos to i to jest możliwe ,ale swoją drogą ciekawe jaka jest tego dokładność tzn;pokazuje Ci wartość ciśnienia ,czy tylko ubytek powietrza w kole?

jaka jest dokladnosc to nie wiem bo jeszcze mi sie nie mialo okazji uruchomic bo akurat mam 18" i pilnuje cisnienia jak oka w glowie - jest guzik "set"
- uzupelniam cisnienie
- przytrzymuje ten guzik az uslysze "pikniecie" - wtedy zapamietuje dana wartosc tzn. chyba parametry toczacego sie kola i jak spadnie cisnienie (cholera wie na razie o ile?) to zaswieca sie kontrolka i sygnal dzwiekowy - tyle teorii a jak bede cos wiedzial wiecej to sie odezwe ;)
przypuszczam ze dziala to na tej samej zasadzie w civiku po lifcie.