PDA

Zobacz pełną wersję : Drgania na wolnych obrotach



gongor
29-09-09, 20:57
Witam. Jak w temacie - chciałem się dowiedzieć czy u was również przy włączonej klimie auto drga na luzie. Czy nie powinny się podnieść trochę obroty gdy załącza się klima by tych drgań nie było?

CichyVIII
29-09-09, 22:49
no powinny się podnieść ja mam drgania jak bez klimy i bez świateł

Sagi80
30-09-09, 09:48
Czasem się zdarza, zależy od tego jak jest ciepło, ile urządzeń właśnie włączonych i nastroju mojego samochodu :) Raz wyżej raz niżej.

browocofil
30-09-09, 22:16
U mnie też się trzęsie. Ale trudno mi powiedzieć w jakich okolicznościach...jakoś tego nie diagnozowałem, choć mam w planie przed końcem gwarancji

Kozo
01-10-09, 10:00
nic z tym nie zrobicie - tez bylem swego czasu w Aso bo jak stalem na swiatlach to drgania bylo czuc lekko nawet na kierownicy - i oczywiscie powiedzieli ze TTTM bo silnik nie ma "jakiego walka wywazajacego" -> czy cos takiego, nie pamietam, nie znam sie na tyle - wiem tylko ze teraz mi nic nie drga i w ogole flaszka temu kto zgadnie czy silnik jest wlaczony czy nie ;)

civic
01-10-09, 14:32
Mnie również nic nie drga:) Silnika też nie słychac:)

zyga502
01-10-09, 14:56
u mnie czuć wyraźne wibracje jak np.włączona jest klima i włącza się kompresor i uważam ,że to normalne zjawisko,nie ma czym się przejmować

Kozo
01-10-09, 16:24
u mnie czuć wyraźne wibracje jak np.włączona jest klima i włącza się kompresor i uważam ,że to normalne zjawisko,nie ma czym się przejmować

tak jak napisalem :

normalna...........ale tylko w Hondzie ;)

zyga502
01-10-09, 19:16
normalna...........ale tylko w Hondzie
nawet jeśli tak, to co w tym złego,nie wiem iloma autami ,różnych marek jeździłeś ,ale to wcale nie jest takie dziwne,nagłe obciążenie instalacji dość mocnym poborem prądu,przekaźnik pyka i tyle,gdyby Ci wtedy wywalało jakiś bezpiecznik to już jest problem ,a tak po prostu niuans,gdy kupię sobie auto za np 300tys to będę się doszukiwał wady, a wiele tzw problemów z np civicem 5d uważam ,ze jest przez Was przesadzone

gongor
01-10-09, 20:59
Mnie to też nie przeszkadza ale właśnie niedługo zbliża się koniec gwarancji i chciałem się zorientować czy TTTM czy zaczyna się coś niedobrego co warto zrobić kiedy nie musisz za to płacić. Thnx za info.

Pik
01-10-09, 23:26
Gongor, to trudna kwestia, bo trudno zdefiniowac "drgania na wolnych obrotach"... Co drga? Karoseria? Silnik? To przeciez normalne, ze pracujacy silnik wzbudza pewne drgania! To sie dzieje w kazdym samochodzie, nawet jak ktos ma V8 albo boxera, hah. No, moze jak ktos ma Melexa haha, to nic u niego nie drga... ;)

Mozesz poprosic w serwisie, aby podlaczyli kompa do auta i sprawdzili ustawienie obrotow biegu jalowego, ewentualnie je zmiejszyli lub zwiekszyli (bo mozna to zrobic). Ewentualnie popros, aby odpalili jakikolwiek inny egzemplarz, np auto do jazd probnych, to zobaczysz czy TTTM.

gongor
02-10-09, 18:20
Co drga? Karoseria? Silnik?

Jak załącza się klima zaczyna mi drgać prawa ręka gdy leży na dźwigni skrzyni biegów :D

Nie no przed końcem gwarancji i tak podjadę na kompa by zobaczyli wszystko tralala.

gurkowie
20-03-12, 19:55
Jeździłem tym Civiciem http://otomoto.pl/honda-civic-salon-polska-bezwypadkowy-C23240720.html i tam też występują drgania które są wyczuwalne w fotelu kierowcy który zachowuje się jak fotel do masażu. Nie mam porównania z innymi civicami ale posiadałem inne samochody i w żadnym nic takiego nie występowało. Co ciekawe drżenie nie występuje za każdym razem.

Jacek65
20-03-12, 19:59
Może ci przez pomyłkę dali diesla do jazdy.:D

gurkowie
20-03-12, 20:04
na 100% benzyna i nie wiem czy to drżenie nie dyskwalifikuje go do kupna.

lolek82
29-03-12, 21:21
też tak miałem, dopiero niedawno zauważyłem i tak szybko jak się pojawiło tak też znikło. Mi się to pojawiło od razu po wymianie filtru powietrza, ale nie sądzę, że mogło to mieć jakiś związek...

screep
02-01-13, 16:06
na 100% benzyna i nie wiem czy to drżenie nie dyskwalifikuje go do kupna.

Oj ja mam ten sam problem. Ufo 2010 1.8 na jałowym przy stałych obrotach wibracje jak w starym dieslu.

Byłem w ASO 2 razy i oczywiście potwierdzali nie naturalne wibracje ale co to jest ?!?!?
Teksty że klima albo słabe paliwo można sobie podarować ( jest zima i leje VPower shela)

Pomysł jest taki że może poduszki są za twarde - tylko czemu u mnie ...?! dieasel podobno ma miększe więc nie można porównać


Pomysł podkręcenia obrotów jest nie najgorszy ale czemu jedyny ?! może zmiana na inne poduszki tylko spory koszt i po co wywalać teoretycznie sprawne.

Generalnie jestem w ciemnej ..... i szukam po forach ale nic nie znalazłem. ostatnio desperacko pojechałem do Pana Kazia..który przytrzymując wydech, potem z łomikiem posprawdzał poduszkę i wymyślił czy siedział Pan w innym takim samym...

Ordi
02-01-13, 21:46
a może pada któryś wtrysk? Objawem też są drgania na wolnych obrotach... Podjedź do jakiegoś dobrego mechanika co ma dobry komputer i sprawdź czy ECU nie daje już korekty na któryś wtrysk...

fireblade
02-01-13, 21:55
mój też drygał na wolnych 2,2 diesel...

Ordi
03-01-13, 10:35
diesel to inna gadka :P Tam możPe być dwumasa walnięta albo wtryski...