PDA

Zobacz pełną wersję : seryjne navi



shafted
06-10-09, 22:19
Witam, mam dużą ochotę zakupić czarnego ufola EX+navi ale mam cztery pytania:
1. jaka jest seryjna nawigacja? producent map, jak się sprawdza w praniu, częstotliwość aktualizacji (nie mieli w salonie takiego modelu żeby pooglądać a diller zaczął się jąkać w tym temacie)
2. trwałość silnika 1.8, jak często skrzypi? ;)
3. różnica w jeździe między kołami 16' a 17', jest sens zakładać 16' w celu podniesienia komfortu?
4. jakośc servisu w Częstochowie?
dzięki za podpowiedzi

cbr1100xx
06-10-09, 22:33
2. trwałość silnika jest wprost proporcjonalna do ilości właścicieli i ich głupoty powiązanej z chytrością i brakiem wyobraźni.

Wyjaśniam:
Głupota - kręcenie zimnego silnika do 6 tyś
Chytrość - wymiana oleju co 30 tyś najlepiej bez filtra
Brak wyobraźni - wbijanie 2 z 4 przy 140 km/h

Przypuszczam że odpowiedź Cie nie satysfakcjonuje, ale produkcja zaczeła się w 06r mamy 09 ciężko powiedzieć o trwałości - honda to honda ... chyba :)

buri
07-10-09, 10:29
jako ze mam ictdi o silniku r18 sie nie bede wypowiadal
co do nawigacji to ja mam mapy z 2007 i nie ma na nich odcinka a2 ze strykowa do konina...ogolnie w polsce pokrycie jest nie najlepsze mowiac delikatnie, poza tym cale menu jest po angielsku
jak bedziesz sie upieral przy nawigacji seryjnej to sprawdz czy masz plyty z 2006/7 czy 2008/9 - na pewno te nowe sa lepsze
mapy sa navteq'a
ja jestem zadowolony ale trafiaja sie rodzynki typu nie mozesz znalezc ulicy Popiełuszki bo nie ma Popieluszki tyllko Jerzego Popiełuszki i trzeba szukac pod 'J' ale do tego mozna sie przyzwyczaic
kolejna rzecz ktora mi sie w tym navi nie podoba to brak mozliwosci skalkulowania trasy bez platnych drog, dostajesz tylko info ze prowadzi cie przez platne drogi i musisz sie z tym zgodzic. w przenosnych nawigacjach mozesz skalkulowac droge szybka, optymalna itp tutaj nie ma takiej opcji
zeby tak nie mowic o samych negatywach to fabryczne navi ma funkcje TMC (traffic management control) ktora jest fantastyczna jak sie wyjedzie za nasza zachodnia granice - informuje o korkach, wypadkach itp i pyta czy skalkulowac objazd. ja dzieki temu wracajac z wakacji nie stalem w zadnym korku autostradowym:)

ohkarol
07-10-09, 11:45
wszystko się zgadza ale rodzaj trasy to chyba można ustawić, po za tym nie ma ulic w małych miejscowościach i miasteczkach

shafted
11-10-09, 11:50
Dzięki za info, kupię sobie besss :) i przykleję coś bardziej dokładnego na szybę.
Do zobaczenia w trasie :)

zibi61
09-11-09, 14:44
Czy ktoś z forumowiczów jest już w posiadaniu nowych map (2008-2009 - ver 3.31) do seryjnej nawigacji w naszych Haniach?
Proszę o opisanie wrażeń.
Czy warto zmieniać z poprzednich (2007-2008)?
Jakie zmiany wprowadza ta nowsza wersja?
Właśnie taką wersję map posiadam i nie wiem czy warto zmienić na nowsze.
Czy ktoś może wie, jakie są szanse na polską wersję?
Może ktoś poda jakieś ciekawe linki w tym temacie?

buri
10-11-09, 12:40
w ciagu najblizszego roku nie ma szans na polska wersje
za 1000pln niewarto kupowac nowych map, ktore i tak sa dziurawe tym bardziej ze w 2010 bedzie kolejna aktualizacja

zibi61
10-11-09, 12:55
A może by się tak troszeczkę zorganizować i wysłać do centrali Hondy jakiś wspólny monit o polską wersję. Chętnie się przyłączę do jakiejś wiekszej grupy zainteresowanych. Może wpiszą się chętni? Ciekawe ilu nas jest (przynajmniej z tego forum)?

leonik
10-11-09, 13:51
a ja sie tak wtrace :) moze wiecie gdzie moge dostac konsole tam gdzie jest wmontowana nawigacja?potrzebuje wlozyc radio dvd 2 din i chyba akurat by tam podpasowało :)

Kozo
10-11-09, 14:19
a ja sie tak wtrace :) moze wiecie gdzie moge dostac konsole tam gdzie jest wmontowana nawigacja?potrzebuje wlozyc radio dvd 2 din i chyba akurat by tam podpasowało :)

w ASO

szubek
10-11-09, 17:33
a ja sie tak wtrace :) moze wiecie gdzie moge dostac konsole tam gdzie jest wmontowana nawigacja?potrzebuje wlozyc radio dvd 2 din i chyba akurat by tam podpasowało :)

jeśli piszesz o nawigacji fabrycznej to nie ma tam konsoli 2 din, jast taka sama jak przy normalnym audio czyli jej brak, kupujeszw ASO od wersji comfort tak gdzie nie ma fabrycznego radia i wtedy masz konsolkę 2DIN tylko pozostaje ciągle problem sterowania klimatyzacją, chuab że coś już wymiślili magicy z car audio, do tej pory jest to trochę bezsensu bo trzeba wozić w aucie całe stare audio bo tam jest też sterowanie od klimy, chyba że pokusisz się i załorzysz ori nawigację Hondy 2din ale to koszty bezsensowne kilka tyś.

leonik
10-11-09, 17:57
sterowanie klimatyzacja w radiu ?? chce kupic tylko sam panel z nawiewami z pustym otworem na radio. panel z nawigacja kosztuje 13000 zł ale nikt nie jest w stanie odpowiedziec czy moge kupić sam panel :(

http://images38.fotosik.pl/221/7d645e4b7317dbdbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Kozo
10-11-09, 18:41
sterowanie klimatyzacja w radiu ?? chce kupic tylko sam panel z nawiewami z pustym otworem na radio. panel z nawigacja kosztuje 13000 zł ale nikt nie jest w stanie odpowiedziec czy moge kupić sam panel :(

http://images38.fotosik.pl/221/7d645e4b7317dbdbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

przeciez napisalem Ci ze kupisz ta ramke w ASO (2xdin) -> dokladnie ta z Twojego zdjecia - szubka sie nie sluchaj, zakrecil sie kolega i klime zaczal ustawiac w radiu, chyba chodzilo mu o prognoze :p - a na serio to chodziło mu o sterowanie zegarkiem na panelu od klimy jak i to radio w ogole odpowiada za wyswietlacz od klimy i bez niego w ogole nie bedzie dzialal - jak sie wczesniej tym interesowalem to nie bylo rady i trzeba bylo wozic stare radio w bagazniku na przedluzonych kablach.

kascha17
10-11-09, 20:41
No to ja mam ciekawostke. Bo kupilem w styczniu tego roku Hondzie i w navi mam aktualizacje oraz prezent od delera pelny pakiet w polkim jezyku. Gada po polsku pisze wszystko po polsku. Pozdro

leonik
11-11-09, 00:07
ja mam radio dvd zamontowane w schowku :) wlasnie pytalem w ASO i oni nie wiedza czy sam taki panel jest dostepny :)

szubek
11-11-09, 00:25
ja mam radio dvd zamontowane w schowku :) wlasnie pytalem w ASO i oni nie wiedza czy sam taki panel jest dostepny :)

to zapytaj innego - na 100% można tą konsolę kupić oddzielnie, to jest tylko sama ramka bez żadnej elektroniki ! - jak zdemontujesz audio fabryczne to masz problem ze sterowaniem klimą a dokładnie chodzi o to, że w tym całym audio fabrycznym jest sterowanie od wyślieltacza na którym jest radio i klima i tu leży cały problem, musisz stare audio wozić w bagażniku:), nie wiem czy kumasz o co chodzi ???

http://images42.fotosik.pl/137/39ec217cce1bfe41m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=39ec217cce1bfe41)

musisz kupic nr 5 i wszytko jasne!

leonik
11-11-09, 14:56
aaaa teraz juz rozumiem.to jak zakladam nawigacje orginalna z tym zestawem numer 5(panelem)to nie ma sterowania klima?dziwne cos ...

Kozo
11-11-09, 15:00
aaaa teraz juz rozumiem.to jak zakladam nawigacje orginalna z tym zestawem numer 5(panelem)to nie ma sterowania klima?dziwne cos ...

chyba nie rozumiesz....jak zalozysz oryginalana navi to bedzie dzialalo - nie bedzie jesli dasz nieoryginalna navi

zibi61
11-11-09, 16:02
kascha17 jaja sobie robisz?

szubek
11-11-09, 17:32
aaaa teraz juz rozumiem.to jak zakladam nawigacje orginalna z tym zestawem numer 5(panelem)to nie ma sterowania klima?dziwne cos ...

wiedzę, że nadal nie rozumiesz, zakładasz ori Hondy czy coś co ma tylko 2din ????
ori Hondy to chore koszty coś około 13 tyś jak pisał kozo

jak załozysz ori Hondy to wszytko będzie cacy - jak założysz coś innego to masz problem bo musisz wywalić całe dotychczasowe audio standardowe a tam jest właśnie sterowanie wyświtlacza tego centralnego teraz rozmiesz???

co znaczy wg. Ciebie orginalne ???? dla mnie to navi hondy z twardym dyskiem dostępne tylko w ASO dokałdnie to ze zdjęcia.

Ca$h
11-11-09, 20:38
taki maly OT:

w civicach 2009 podswietlenie panelu z zegarem i radia zmienilo sie na błękit? i czy ktos sie orietuje jaki jest dostep co chodzi o zmiane takiego oswietlenia??:D

leonik
12-11-09, 10:50
chce zalozyc tylko panel 2 din .kupie go w ASO ale bez nawigacji bo po co mi nawigacja... :)

szubek
12-11-09, 10:52
to licz sie z tym ze stare oryginalne audio musisz wozić w bagażniku tudziez schowku.

leonik
13-11-09, 00:58
juz wszystko rozumiem :) dzieki za podpowiedz.jutro jade do magików z car audio zobaczymy czy mozna podlaczyc wyswietlacz od klimy do radia dvd :)

Pabloss
13-11-09, 01:12
no ciekawie co ci powiedzą, ale uważam że najlepiej pasuje tam oryginał... ... tylko te koszty!!!! tez miałem ochotę ale uważam że koszty dyskwalifikuję tą navi .... dzisiaj na 1000 -- 1500 można kupić naprawdę fajne urządzenie.

h16v
15-11-09, 17:48
Czy ktoś z forumowiczów jest już w posiadaniu nowych map (2008-2009 - ver 3.31) do seryjnej nawigacji w naszych Haniach?
Ja mam tą wersję. Znaczy się kupiłem. Lepsze mapy jeśli chodzi o pokrycie reszta bez rewelacji.

zibi61
18-11-09, 12:26
Widzę, że bardzo mało nas na forum z fabryczną navi. Albo dużo takich, którym brak języka polskiego nie przeszkadza. Ze wspólnego apelu do centrali Hondy o navi w języku polskim chyba nici. h16v gdzie nabyłeś i za ile? Jeśli nie chcesz pisać publicznie, to może na priv.
PS: pozdrowienia dla kascha17

ohkarol
01-12-09, 22:04
jakoś sobie daję radę bez j. polskiego ale chętnie bym to zmienił. Jak ktoś ma pomysł to piszcie... jeśli musicie to może być na priv... tyle że wtedy wątek stoi w miejscu

malykciuk
03-12-09, 12:31
a ja mam pytanie odnośnie wyświetlacza od navi, czy można go podłączyć do zwykłego/ori cd? jaki koszta takiego wyświetlacza?
chodzi mi podłączenie kamerki cofania pod wyświetlacz a nie chce dodatkowych montować...

zibi61
03-12-09, 14:37
Pod podanym poniżej linkiem można parę rzeczy znaleźć. Trzeba się zarejestrować ,aby ogladać zdjęcia. No i niestety po angielsku.
http://www.civinfo.com/forum/ipods-mp3-players-ice/
Pozdrawiam

T.r.
07-12-09, 20:42
http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Changing_the_head_unit&diff=prev&oldid=3272 > Tu masz wszystko co potrzeba - z tego co słyszałem to ktoś kombinował z wyświetlaczem z wersji BASE - tej bez radia. Jeśli chodzi o samą "kieszeń" pod stacje to jej nr: 77251SMGG00ZA - w salonie nie powinni mieć problemu(jak coś to daj znać)

Lucas.FK2
10-12-09, 01:17
Szubek jakie ty głupoty gadasz to się w glowie nie miesci. Najprościej da się to obejść kolego jak się tylko da. Czyli:
Przypuśćmy,że wywalisz radio oryginalne...To za jednym zamachem wywalasz ten wyświetlaczyk,mówisz to gościa w salonie ,że chcesz taki własnie tylko od WERSJI BASE !!! Czyli na nim są przyciski,żeby ustawic zegarek i pokazuje klimę :)
I PO CAŁYM KŁOPOCIE-robisz se wtedy z radiem co Ci się żyw nie podoba :) przyciski od kierownicy da się przystosować pod odpowiednią jednostkę oczywiście. Śmiało możesz zaczynać operację-jak coś to pytaj.
Pozdrawiam

szubek
10-12-09, 14:22
Szubek jakie ty głupoty gadasz to się w glowie nie miesci. Najprościej da się to obejść kolego jak się tylko da. Czyli:
Przypuśćmy,że wywalisz radio oryginalne...To za jednym zamachem wywalasz ten wyświetlaczyk,mówisz to gościa w salonie ,że chcesz taki własnie tylko od WERSJI BASE !!! Czyli na nim są przyciski,żeby ustawic zegarek i pokazuje klimę :)
I PO CAŁYM KŁOPOCIE-robisz se wtedy z radiem co Ci się żyw nie podoba :) przyciski od kierownicy da się przystosować pod odpowiednią jednostkę oczywiście. Śmiało możesz zaczynać operację-jak coś to pytaj.
Pozdrawiam

taki mądry jesteś po tylu latach produkcji cifa- poczytaj trochę na
http://www.civinfo.com tam jest wiecej ludzi znających się na rzeczy niż na naszym forum ( chyba, że nie zabierają głosu), jesteś pewien na 100%, że przy wersji exe gdzie masz klimę regulowaną na 2 strefy to zadziała?

Jeszcze nikt nie pochwalił się taką przeróbką na żadnym z for więc nie wiem do czego pijesz ?
Ja bazuję na tym co widziełm i czytałem jak działa.
Jesteś pwien, że wyświtlacz z wersji Base, która nie ma klimatyzacji bedzie obsługiwał klimę ??? widziałeś/robiłeś taką przeróbkę pochwal się na forum!!!

Aby działało sterowanie z kiery to wiem, że jest do tego spcjaalny converter i tyle z tym nie ma problemu.

co ze sterowaniem wyśwetlacza, które jest oryginalnie w panelu od radia ???? do czego podłączasz nowy wyświetlacz od wersji Base ???

Lucas.FK2
11-12-09, 01:29
Pisałem jak to prosto obejść. Radio Nie MA NIC DO KLIMY. Wyświetlacz tylko pokazuje sterowanie klimy nic po za tym,a zegarek se poustawiasz na tym wyświetlaczyku BASE. Jestem pewny ,bo siedziałem w Wersji base i zwykłe nawiewy pokazuje co i jak.
Łap Fote i się przyjrzyj/Cie dokładnie.
http://img19.imageshack.us/img19/3186/kenwoodcivica.jpg
Poza tym interesowałem się i byłem w paru miejscach i wiem coś na ten temat i nie trzeba wozić tego standardowego radia.
Po drugie nie chwale,się tylko mówie, bo wiem.

radmac
11-12-09, 11:38
Pisałem jak to prosto obejść. Radio Nie MA NIC DO KLIMY. Wyświetlacz tylko pokazuje sterowanie klimy nic po za tym,a zegarek se poustawiasz na tym wyświetlaczyku BASE. Jestem pewny ,bo siedziałem w Wersji base i zwykłe nawiewy pokazuje co i jak.
Łap Fote i się przyjrzyj/Cie dokładnie.
http://img19.imageshack.us/img19/3186/kenwoodcivica.jpg
Poza tym interesowałem się i byłem w paru miejscach i wiem coś na ten temat i nie trzeba wozić tego standardowego radia.
Po drugie nie chwale,się tylko mówie, bo wiem.
moje trzy grosze: wydaje mi się, że Lucas nie ma racji - też dużo czytałem o tym problemie z civinfo, ale z drugiej strony, w Anglii może nie istnieje wersja "base" i dlatego nie mają pojęcia o istnieniu takiego wyświetlacza... dlatego bawią się w wożenie całego radia ori w bagażniku etc.

szubek
11-12-09, 13:36
TO, że radio nie ma nic do kilmy to dokładnie Wszyscy to wiemy! Ale w Radiu jest sterowanie wyświtlacza więc ponawiam pytanie gdzie podłączasz nowy wyświetlacz od wersji BASE po wywaleniu ori radia ???

ta fota już coś mówi ale nadal nie ma szczegółów

Kozo
11-12-09, 14:32
TO, że radio nie ma nic do kilmy to dokładnie Wszyscy to wiemy! Ale w Radiu jest sterowanie wyświtlacza więc ponawiam pytanie gdzie podłączasz nowy wyświetlacz od wersji BASE po wywaleniu ori radia ???

ta fota już coś mówi ale nadal nie ma szczegółów

przepraszam ze sie wtrace - w wersji base przeciez tez nie ma radia, to podepne go tam gdzie jest podpiety w wersji base (a gdzie to jest to moze wam pomoze EPER).

przypuszczenie :

wyswietlacz w wersji base ma pewnie jedno wejscie - zasilanie
a wyswietlacz z comf/sport/exe ma ZAPEWNE dwa (zasilanie, i polaczenie z radiem).

szoi
11-12-09, 16:07
Kolego KOZO jeśli wyświetlacz Base ma tylko jedno wejście i jest to wejście do zasilania to skąd bierze dane...
Jeśli nie wiesz to nie nie siej zamętu swoimi przypuszczeniami.

leonik
11-12-09, 17:13
.. skoro da rade podlączyc inne radio i nie wozic ori to czemu jeszcze zadna firma car audio na to nie wpadła?? ...

Lucas.FK2
12-12-09, 00:21
Nie zagłębiajmy się ,aż w takie szczegóły bez przesady na bank nie znacie i nie poznacie każdej powiązanej śrubki w tym aucie. dałem zdjęcie jest rozwiązanie i na pewno zadziała. POd coś na pewno da sie podłączyć ten wyświetlacz,a pod wyświetlacz klime.

szubek
12-12-09, 20:27
Nie zagłębiajmy się ,aż w takie szczegóły bez przesady na bank nie znacie i nie poznacie każdej powiązanej śrubki w tym aucie. dałem zdjęcie jest rozwiązanie i na pewno zadziała. POd coś na pewno da sie podłączyć ten wyświetlacz,a pod wyświetlacz klime.

no to teraz zbłysnołeś to ja se kupie taki (wydam pare stówek) włoże i zobacze czy działa :D

najlepiej jest jak się wie, że się nic nie wie :D

ps. mam trochę doświadczenbia w elektronice z racji wykształcenia i nie polega to na tym aby kupić całość
i potem stwierdzić, że się nie da ( w zasadzie wszytko się da tylko jakim kosztem) chodzi aby zrobić to
w miarę rozsądnie i wykorzystać dostępne materiały bez przesadnych przeróbek. Gdybym widział takiego manuala, że ktoś tak zrobił i to działa - nie zastanawiał bym się nad zmianą tego wyświtlacza aby mieć "komfort połączeniowy"

Lucas.FK2
13-12-09, 00:58
Ot zainteresowałem się bardziej tą sprawą i ten oryginalny wyświetlacz ma swoje zasilanie,a pod niego podpięte jest radio ,które nim steruje.Niby proste słowa ,na które wpadłby każdy z nas,ale tak mi wytłumaczył fachmen z ASO.
Więc jesli podepniemy wyswietlacz base w te miejsce to zakmini.a pod niego klime i dowidzenia. reszta kabli zostaje pod radio.
AMEN

Kozo
13-12-09, 09:27
Ot zainteresowałem się bardziej tą sprawą i ten oryginalny wyświetlacz ma swoje zasilanie,a pod niego podpięte jest radio ,które nim steruje.Niby proste słowa ,na które wpadłby każdy z nas,ale tak mi wytłumaczył fachmen z ASO.
Więc jesli podepniemy wyswietlacz base w te miejsce to zakmini.a pod niego klime i dowidzenia. reszta kabli zostaje pod radio.
AMEN

juz wczesniej pisalem - tak to wlasnie sobie wyobrazam, ale kolega SZOI oczywiscie wie najwiecej (sam siejesz zamet - tyle razy czlowieku rozbieralem ta badziewna deske w civiku zeby uciszyc to cholerstwo od ciaglego skrzypienia ze te polaczenia i zaleznosci to znam na pamiec - ............ :rolleyes: )

Lucas.FK2 ok, juz poprawione ;)

Lucas.FK2
13-12-09, 16:47
Ale bez wyzwisk skierowanych do konkretnej osoby ,bo bedzie bałagan :rolleyes:

malykciuk
13-12-09, 21:25
ja tam szwabskiego nie znam ale ze zdjęć wydaje mi się że chyba pasuje to do tematu...
http://board.civic-fx.net/viewtopic.php?f=44&t=6504

Lucas.FK2
14-12-09, 00:36
Akurt pod temat o tym co próbuje przetłumaczyć ;)

TFSI
09-03-10, 19:55
Witam
Panowie a co ze swapem zwykłego radia na ori nawigację w UFO bo mam taki temat i się zastanawiam mam w bardzo dobrej cenie taki komplet radio+ wyświetlacz + czytnik DVD czy słyszeliści coś o takim swap-ie są przy tym jakieś miny ? jak wygląda temat schowka da się przystosować stary do czytnika bo go nie ma w komplecie?

buri
10-03-10, 10:46
jesli masz na mysli wymiane na seryjna nawigacje to niev bedzie to latwe bo deska rozdzielcza jest inna w modelach z navi i bez. glownie chodzi o miejsce w ktorym montowany jest wyswietlacz i ta poleczke pod nim, ktora w wersji z navi jest nizej

TFSI
10-03-10, 13:44
tak chcę ori navi taka jak wychodzi z fabryki mogę miec radio + wyświetlacz + czyt. DVD plus częściowo instalację z pod deski i plastiki z deski brakuje mi tylko schowka i nie wiem jak wygląda taki schowek pod DVD w realu co jest w nim "wycięte" żeby było widać czytnik? jak ktoś gdzieś widział to jeśli może to niech mnie oświeci

jesli masz na mysli wymiane na seryjna nawigacje to niev bedzie to latwe bo deska rozdzielcza jest inna w modelach z navi i bez. glownie chodzi o miejsce w ktorym montowany jest wyswietlacz i ta poleczke pod nim, ktora w wersji z navi jest nizej
:confused: Pewny jesteś tego co napisałeś bo z tego co patrzyłem w EPC to wersja z navi i bez ma ten sam nr deski 77108-SMG-G91ZA i nie ma rozróżnienia na navi i bez navi w EPC16. Nie mam nr vin dla auta z navi bo wtedy byłbym pewny na 100% czy nr deski jest inny niż u mnie ale i teraz na 99% wydaje mi się że deski są te same masz tylko inny panel plastikowy w desce pod wyświetlaczem jak i szybka wyświetlacza (ma wieksze pole widzenia) i jest większa ale to dla mnie nie problem bo mogę mieć te elementy raczej obawiam się instalacji czy dam radę przeszczepić starą do navi wtyczki i czesciowo instalacja też jest tylko nie wiem czy nie trzeba coś rezać bardziej poważnie i ingerować głębiej w wiring.

Lucas.FK2
10-03-10, 23:38
I tak pewnie dużo trzeba rozbierać. A pomyślałeś czy już ma antenę do navi?

TFSI
10-03-10, 23:54
Rozbieranie mnie nie martwi bo to temat dla mnie nie obcy i tego się nie obawiam a co do anteny to też raczej żaden problem bo to zwykła antena GPS i pełno tego na necie za 20-50zł

Lucas.FK2
11-03-10, 01:11
A jak w oryginalnym Cifie z nawigacją jest z anteną?-nigdzie nic nie wystaje z dachu czy coś,gdzie to wszystko jak antena od radia jest?

zyga502
11-03-10, 09:18
,gdzie to wszystko jak antena od radia jest?

nie wiem ,gdzie jest antena od gps ,ale antena radiowa jest "wtopiona" w tylna szybę.te kilka drucików na górze,zwróć uwagę,że jak np odmrażasz szybę to te paski nie działają,bo właśnie to jest antena

h16v
11-03-10, 09:44
A jak w oryginalnym Cifie z nawigacją jest z anteną?-nigdzie nic nie wystaje z dachu czy coś,gdzie to wszystko jak antena od radia jest?

Antena jest przy samej szybie ale wewnątrz samochodu na środku kokpitu.

radmac
11-03-10, 10:30
Antena jest przy samej szybie ale wewnątrz samochodu na środku kokpitu.

jesli chodzi Ci o taki "grzybek" pod szyba na srodku, to nie jest antena od GPS tylko czujnik naslonecznienia od klimy. Antena od GPS powinna byc raczej na zewnatrz auta w jak najwyzszym punkcie zeby miec jak najlepszy odbior.

buri
12-03-10, 12:23
tak chcę ori navi taka jak wychodzi z fabryki mogę miec radio + wyświetlacz + czyt. DVD plus częściowo instalację z pod deski i plastiki z deski brakuje mi tylko schowka i nie wiem jak wygląda taki schowek pod DVD w realu co jest w nim "wycięte" żeby było widać czytnik? jak ktoś gdzieś widział to jeśli może to niech mnie oświeci

:confused: Pewny jesteś tego co napisałeś bo z tego co patrzyłem w EPC to wersja z navi i bez ma ten sam nr deski 77108-SMG-G91ZA i nie ma rozróżnienia na navi i bez navi w EPC16. Nie mam nr vin dla auta z navi bo wtedy byłbym pewny na 100% czy nr deski jest inny niż u mnie ale i teraz na 99% wydaje mi się że deski są te same masz tylko inny panel plastikowy w desce pod wyświetlaczem jak i szybka wyświetlacza (ma wieksze pole widzenia) i jest większa ale to dla mnie nie problem bo mogę mieć te elementy raczej obawiam się instalacji czy dam radę przeszczepić starą do navi wtyczki i czesciowo instalacja też jest tylko nie wiem czy nie trzeba coś rezać bardziej poważnie i ingerować głębiej w wiring.

chodzilo mi wlasnie o te elementy o ktorych napisales
o okablowaniu nic Ci nie moge powiedziec bo az tak nie wnikalem w temat
jak chcesz to Ci podam vin auta z navi

h16v
12-03-10, 19:39
jesli chodzi Ci o taki "grzybek" pod szyba na srodku, to nie jest antena od GPS tylko czujnik naslonecznienia od klimy. Antena od GPS powinna byc raczej na zewnatrz auta w jak najwyzszym punkcie zeby miec jak najlepszy odbior.

Masz tu swoje "na zewnątrz" :cool:

http://tinyurl.com/ykxnmkt

Dla uściślenia rysunku - antena jest na końcu tego kabla.

radmac
13-03-10, 12:57
no to fakt... nie postarali się zbytnio. taki sposób montażu nie polepsza odbioru...

zibi61
04-08-11, 14:34
Czy ktoś z forumowiczów kupował w naszym salonie Hanię z fabryczną nawigacją? Jaka obecnie wersja nawigacji jest na wyposażeniu? I czy wreszcie uporali się z obsługą w języku polskim?

Paluch_tcw
04-08-11, 19:07
Ja mam org. navi. Polski język miał zostać wprowadzony w tym roku. Niestety nadal go nie ma. Może w 2012 się pojawi łącznie z nowymi mapami.

h16v
04-08-11, 22:43
Masz zamiar to kupić za ponad 1000zł zważywszy, że nawigację 2x lepszą masz w pierwszym lepszym nowym telefonie?? Ja też mam seryjną nawigację ale dobija mnie jej cena.

zibi61
05-08-11, 13:00
Słusznie prawisz. Ale to grzech nie wykorzystywać oryginalnego wyświetlacza, sterowania nawigacją i systemem głośnomówiącym. Dla mnie barierą nie jest cena (taka do 1500zł), ale właśnie brak języka polskiego w obsłudze. A może jest już jakiś sposób (taki do 1500zł), aby można na oryginalnym wyświetlaczu i przyciskach sterujących obsługiwać AM. Z tym że chyba by musiał być ten wyświetlacz dotykowy.

Paluch_tcw
05-08-11, 13:40
Automapy nie wgrasz. Nawigacja nie jest jeszcze rozgryziona i wątpię, że będzie tym bardziej, że nie obsłużysz oprogramowania na tym wyświetlaczu. Ja też nie żałowałbym 1000 zł na polski język. W oryginalnej navi jest fajne sterowanie nawiewami, płytami cd, radiem itp. Lepsze niż przenośne urządzenie przyklejane na szybę.

Lucas.FK2
05-08-11, 13:44
Że też kurde na allegro cwaniaków nie ma,żeby spolszczyli tą navigację. Do Audi sie oferują za jedyne 400-500 po polsku menu i takie rzeczy.

h16v
05-08-11, 14:00
Dla mnie barierą nie jest cena (taka do 1500zł), ale właśnie brak języka polskiego w obsłudze.
Dla mnie zdecydowanie barierą jest cena. Prawdę mówiąc korzystam z wersji 3.23 do dziś bo się sprawdza jak szukam danej ulicy będąc w jej pobliżu. Do jazdy przez Polskę nawigacja mi nie potrzebna. Komunikaty po angielsku są proste jak drut.
Co do sterowania głosowego nawigacją, temperaturą, CD i innymi rzeczami to jest jakiś chory absurd. Wystarczy ruszyć palcem i na kierownicy zmieniasz utwór, album czy głośność - ile się trzeba napitolić aby zrobić to głosem to masakra jest - naprawdę zbędny gadżet. Jedyne czym się czasem bawię to zapytam Panią głosowo: "What time is it" bo strasznie śmiesznie odpowiada :D
Nawigacja jest prosta nie ma bajerów ale bardzo skuteczna. W Austrii miałem dodatkowa radość, bo automatycznie obsługuje komunikaty TMC, których w Polsce pewnie nigdy nie będzie.

tommygunsnk
10-08-11, 22:51
Dla mnie zdecydowanie barierą jest cena. Prawdę mówiąc korzystam z wersji 3.23 do dziś bo się sprawdza jak szukam danej ulicy będąc w jej pobliżu. Do jazdy przez Polskę nawigacja mi nie potrzebna. Komunikaty po angielsku są proste jak drut.
Co do sterowania głosowego nawigacją, temperaturą, CD i innymi rzeczami to jest jakiś chory absurd. Wystarczy ruszyć palcem i na kierownicy zmieniasz utwór, album czy głośność - ile się trzeba napitolić aby zrobić to głosem to masakra jest - naprawdę zbędny gadżet. Jedyne czym się czasem bawię to zapytam Panią głosowo: "What time is it" bo strasznie śmiesznie odpowiada :D
Nawigacja jest prosta nie ma bajerów ale bardzo skuteczna. W Austrii miałem dodatkowa radość, bo automatycznie obsługuje komunikaty TMC, których w Polsce pewnie nigdy nie będzie.

Może troche zrobię off top ale o czym jeszcze może opowiedzieć nam Pani z nawigacji ? bo z tego co ogarnąłem to można zmienić temperaturę nawiewu i ew. wybrać nr tel. co niestety nie działa pani przekręca cyferki poza tym trwa to wieki ;/ no i o czym pisał kolega h16v zapytać o godzinę :) A co do nawigacji ori hondy to gdyby nie trafiła mi się wersja exe z 2 ręki nigdy bym się nie zdecydował moim zdaniem to po prostu zbędny wydatek. jedyny+ to to ze sie nie pałętają dodatkowe kable no i nie trzeba nic przyklejać do szyby. Najbardziej irytujący dla mnie jest fakt że mimo tego że jest opcja kalkulowania różnych tras to nie zdarzyło mi się by różniły się one czymkolwiek od siebie zawsze ciągnie przez centra miast bo z reguły tak jest najbliżej no chyba ze coś namieszałem i opcja "calculate 5 coś tam" sluży do czego innego (mam mape 2008-09 więc może w nowszych coś zmienili i jest lepiej)

Paluch_tcw
10-08-11, 23:14
Mam starszą i trasy się zmieniają po wybraniu odpowiedniej opcji.

tommygunsnk
10-08-11, 23:42
Mam starszą i trasy się zmieniają po wybraniu odpowiedniej opcji.
No to pewnie coś poprzestawiałem ;/

h16v
06-09-11, 20:26
Wreszcie!!!
Po dwóch latach oczekiwania dostałem do ręki płytę do seryjnej nawigacji. Kosztowało mnie to 200zł. Nie wypowiem się na temat pochodzenia tej nawigacji wiem natomiast, że działa i jestem naprawdę zadowolony. Poprzednio miałem wersję 3.23.
Po włożeniu nowej płyty nastąpił update software:

http://tinyurl.com/3ggejb4

po paru minutach nerwowego oczekiwania oczy me ucieszył wzrok, że mam wersję 3.52 :)

http://u.wl.sggw.pl/michal/navi/n2.jpg

Widać drobne różnice - pojawiły się między innymi strzeżone miejsca parkowania - nawet o dziwo zgodne z prawdą :)

http://u.wl.sggw.pl/michal/navi/n3.jpg

No i co najważniejsze jest update ulic - poniżej węzeł Marsa znany wszystkim Warszawiakom

http://u.wl.sggw.pl/michal/navi/n4.jpg

oraz koniec autostrady A1 w Nowych Marzach - poprzednio A1 w ogóle nie było :)

http://u.wl.sggw.pl/michal/navi/n5.jpg

Powiem Wam szczerze, że mam smartphone z kilkoma nawigacjami, 3D i inne szmery bajery ale ta Hondowa cieszy mnie najbardziej, bo jest zawsze w aucie, nie muszę nic włączać, martwić się o ładowanie i chować do kieszeni. Dla mnie super mimo iż nie jest to żaden wypas. Używam jej rzadko bo generalnie znam swój kraj. Za granicą zaś działa na wypasie bo dodatkowo jest wspomagana przez działającym (na przykład w Austrii) TMC.

buri
06-09-11, 22:16
domyslam sie ze kupiles ja na allegro od jednego z mieszkancow trojmiasta - tam wlasnie (dokladnie w gdyni) rozladowywane sa hondy i tam od dawna gina z tych samochodow plyty. domyslam sie ze dlatego tez zazwyczaj oferuja pjedyncze plyty - zeby dealerzy nie zorientowali sie przy odbiorze ze plyty brakuje zostawiaja ta druga zeby nie wywalalo komunikatu ze brak plyty a ja bym chcial obie plyty...z drugiej strony sam sie zastanawiam nad kupieniem plyty od tych zlodziei bo wersja 3.23 ma zenujace pokrycie a 1100pln jakie zyczy sobie Honda Poland za plyty to kolejne zlodziejstwo...tak czy siak zazdroszcze najnowszysch map i gratuluje zakupu!moze za jakies 10 lat tmc bedzie i u nas dzialalo;)a czy navi wyszukuje juz ulice po naswisku czy trzeba znac imie osoby ktorej nazwiskiem jest nazwana ulica?rozwala mnie to - ostatnio szukalem ulicy malczewskiego - nie ma. telefon do pryjaciela:jak mial malczewski na imie? -Antoni. wpisuje antoniego i oczywiscie znalazlem. mieli to poprawic.

h16v
07-09-11, 01:34
Najlepsze jest to, że większość mieszkańców danej ulicy nie zna imienia swojego patrona :) - jest to kompletne kretyństwo w tej nawigacji :)
Co do złodziei. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że zamówiłem u tego gościa płytę dwa lata temu. Przysłał mi ją z wersją chyba 3.31 i nie działała poprawnie. Więc jeśliby ją zwinął to dlaczego nie działała? Druga sprawa - płyty które od niego otrzymałem wyglądają na ewidentnie wypalane na kompie. Nie są to moim zdaniem oryginały chyba, że Honda też wypala. Podejrzewam, że to jest tak iż on faktycznie może zwinął kilka płyt a potem próbował je skopiować co mu nie wychodzi do końca i czego ja jestem przykładem. Kolejna sprawa to jeśli piszesz, że wiesz o kogo chodzi to dlaczego nikt jeszcze nie namierzył tego gościa - on wystawia te płyty od kilku lat. Dla mnie to dziwne, że kradziony soft jest do kupienia legalnie na Allegro.
Być może źle zrobiłem... ale kupując na Allegro nie zakładałem, że to złodziej - Ty mnie o tym informujesz. Oczywiście miałem świadomość, że nie będzie to OEM.
http://allegro.pl/nawigacja-honda-civic-accord-cr-v-legend-mapa-2011-i1795754148.html

buri
07-09-11, 08:51
nie moge powiedziec z cala pewnoscia ze ten konkretny sprzedawca to zlodziej, bo nic mu nie udowodnilem ale juz od paru lat te plyty gina z samochodow na placu i dziwnym trafem sprzedaja je osoby z trojmiasta..bylem pewien ze jesli gosc pokazuje na zdjeciu plyte oryginalna to taka wysyla a swoja droga skoro przyslal ci przegrywana to tym bardziej jest to piractwo ale nie mam zamiaru udawac swietoszka, ktory nigdy pirata nie kupil. obejrzalem sobie jego inne przedmioty i sklaniam sie ku wyjasnieniu, ze gosc rozgryzl zabezpieczenia i sprzedaje kopiowane plytki do navi roznych marek - zainwestowal - kupil ori, zrobil zdjecia zeby bylo wszystko pieknie na aukcji a sprzedaje kopie. pytanie, czemu tylko europe wschodnia? ja bym chcial tez zachod!

buri
17-09-11, 14:58
glupio tak odpoiwiadac na swoj post ale napedzany zazdroscia ze kolega h16v juz ma mapy v 3.52 a ja nie, troszke poszperalem w sieci w poszukiwaniu jakiejs wersji dla noobow czyli burn&go i oto efekt:
mapy wschod znalazlem wklejone jako link do 4 plikow na megaupload. najpierw trzeba sciagnac wszystkie 4 czesci, potem wypakowac do folderu i wypalic zgodnie z instrukcja zawarta w pliku tekstowym
http://www.megaupload.com/?d=VCNP05HC
http://www.megaupload.com/?d=CYOMZA49
http://www.megaupload.com/?d=G57SE8K0
http://www.megaupload.com/?d=7FF8GKBN

a zachod znalazlem troche latwiej i wczesniej na torrentach
ta wersja u mnie zatrybila i moge sie cieszyc kopiami zapasowymi obydwu plyt najnowszej navi
http://thepiratebay.org/torrent/6622812/HONDA_2011_SAT_NAV_DVD_V3.52

h16v
17-09-11, 23:01
A ja wyszedłem na idiotę co nie umie szukać w sieci plików i pacana bo zapłaciłem 200 złotych jeszcze na dodatek złodziejowi. Mam dziś dobry dzień.
Buri gratulacje rzecz jasna.

Kras
18-09-11, 13:38
A powiedzcie czy po apdejcie na 3.52 mozna potem wrocic do 3.23?? Jest to kwestia wsadzenia poprzedniej plytki czy system sie zbuntuje?

buri
18-09-11, 19:33
mozna tylko nie stanie sie to automatycznie - tez mialem przez chwile plyte z wersja 3.41 bodajze ale musialem ją oddac i jak wrzucilem swoją to pojawil sie disc error czy cos takiego. trzeba wtedy wejsc do setupu (mam+menu+cofnij przytrzymane 5 sek) i wymusic download aktualnie wrzuconej wersji.
a czemu chcesz wracac do poprzedniej ta z tego co widze jest lepsza i ma mapy krajow jak chorwacja, bulgaria itp ktorych wczesniej nie bylo?

Kras
18-09-11, 20:22
Nie chce. Chodzi o to, ze jakby nie zatrybila ta nowa albo robila jakies jaja, przycinala itp (bo czytalem rozne opinie o tych sciagnietych z neta) to zebym mogl wrocic do starego OEM. Ale jak mowisz, ze da sie wymusic to luzik :)

tommygunsnk
18-09-11, 21:23
buri masz u mnie piwo wszystko pięknie śmiga :)

butler.gdansk
19-09-11, 07:52
W połowie tego roku szukałem map do mojej Hani bo planowałem pierwszy dłuższy wyjazd moim nowym nabytkiem :)
Nie zastanawiajac się długo pierwszym pomysłem było Allegro... i znalazłem ofetę: 100zl Europa wschód + 50 Europa zachód.
Kupiłem święcie przekonany że to oryginały (np. wyjęte z rozbitego), a tu zonk.
Płyta nagrana na zwykłej DVD+DL, dla niepoznaki kolorowy nadruk informujący o mapach Hondy w żaden sposób nie podobny do tego oryginalnego.
Plus jest taki że działają, ale jest niesmak że to pirat.
Po paru miesiącach (w sierpniu) dostalem SMS od tego samego sprzedawcy że jest dostępna aktualizacja map do wersji 3.52 (2011) w cenie 100zł Europa wschód i 50zł Europa zachód.
Dba o swoich "klientów" by mieli mapy na bierząco.

Z nawigacji Hondy jestem średnio zadowolony. Kalkulowanie tras jest że tak powiem średnie. Zdarzało mi się że kierował mnie na drogi pod prąd (Karpacz i jeszcze inne miejsce - nie pamiętam), a to że nazwa ulicy w Gdańsku na której mieszkam jest nie od nazwiska, tylko od imienia - to już zupełnie bubel.
Mam na to pomysł, ale sam sobie nie poradzę dlatego stąd mój post:
Wiem że jest dostępna kamera cofania która jest wyświetlana na ekranie naszej nawigacji.
A jest możliwość podłączenie innych (wiekszej ilości) źródeł obrazu?
Chciałbym podłączyć:
1. Kamerę cofania (taką z Allegro co jest wbudowana w osłonkę tablicy rejestracyjnej.
2. Rejestrator trasy (nie mam zamiaru dyskutować następnym razem z policją o moim domniemanym przewinieniu)
3. Odtwarzacz filmów (mógłbym wyjscie z niego dodatkowo puścić na tylne zagłówki dla dzieciaka)
4. Dodatkowa nawigacja. Tu obsługa pewnie by była problemem, ale tak sobie myślę że sterowanie by było na jakimś oddzielnym dodatkowym panelu albo pilocie. Dźwięk bym rozwiązał dodatkowym głośnikiem gdzieś w nogach bo pewnie byłby problem z puszczaniem muzyki łącznie z działajaca nawigacją.
Macie dla mnie jakies rozwiązanie?

Kras
19-09-11, 09:29
Na inne pytania nie odpowiem bo sie zupelnie nie wyznaje w podlaczeniach seryjnego navi ale co do mozliwosci odtwarzania filmow to raczej tylko na dodatkowych monitorach - ten seryjny od navi jest zdecydowanie zbyt slabej jakosci i filmy beda wygladac kiepsko.

h16v
27-01-12, 22:15
Dziwna sprawa ale parę dni temu zauważyłem, że ikona TMC przeszła w tryb ON - jest zielona. Nie oczekiwałem, rzecz jasna, że ujrzę jakieś komunikaty drogowe ale po prostu ciekaw jestem co stoi za takim stanem rzeczy?:confused: Wszystko miało miejsce na terenie Warszawy.
Poniżej fotografia z mojej seryjnej nawigacji.


http://u.wl.sggw.pl/michal/honda/tmc_on.jpg

TeeS1975
27-01-12, 23:34
To normalne u mnie bardzo często jet zielona, co nic nie znaczy, bo TMC nadal u nas nie są dostęþne

drgrin
22-02-12, 22:48
A jest możliwość podłączenie innych (wiekszej ilości) źródeł obrazu?
Chciałbym podłączyć:
1. Kamerę cofania (taką z Allegro co jest wbudowana w osłonkę tablicy rejestracyjnej.
2. Rejestrator trasy (nie mam zamiaru dyskutować następnym razem z policją o moim domniemanym przewinieniu)
3. Odtwarzacz filmów (mógłbym wyjscie z niego dodatkowo puścić na tylne zagłówki dla dzieciaka)
4. Dodatkowa nawigacja. Tu obsługa pewnie by była problemem, ale tak sobie myślę że sterowanie by było na jakimś oddzielnym dodatkowym panelu albo pilocie. Dźwięk bym rozwiązał dodatkowym głośnikiem gdzieś w nogach bo pewnie byłby problem z puszczaniem muzyki łącznie z działajaca nawigacją.
Macie dla mnie jakies rozwiązanie?

Witam!

przejrzyj ten wątek: http://www.civinfo.com/forum/how/6117-solution-connect-dvd-players-game-consoles-navigation-screen.html

pozdrawiam

TeeS1975
23-02-12, 00:26
Dobre dobre i tanie do zrobienia :)

h16v
23-02-12, 08:56
Witam!

przejrzyj ten wątek: http://www.civinfo.com/forum/how/6117-solution-connect-dvd-players-game-consoles-navigation-screen.html


Z pewnością jest to niezłe i nawet bym komuś zapłacił aby to mieć u siebie. Z drugiej jednak strony patrząc trzeba mieć samozaparcie aby gapić się w ekran na naszych Polskich drogach pełnych debili :)

TeeS1975
23-02-12, 12:56
to raczej do użytku na postoju

butler.gdansk
24-06-13, 01:47
Pochwalę się jak to u mnie wygląda...
Generalnie sercem tego rozwiązania jest moduł który kupiłem z Civinfo umożliwiający podłączanie zewnętrznych źródeł obrazu.
Podłącza się go w tylne gniazda napędu nawigacji. Trzeba wpiąć się także w jeden obwód w jednej z wiązek, ale nie stanowi to problemu.
Przełączenie źródeł obrazu na ekranie nawigacji odbywa się za pomocą niebieskiego podświetlanego przycisku na panelu przy radiu CB. Przełącza się wciskając switcha pomiędzy:
1. Źródło oryginalne Hondy
2. Tuner DVB/T i odtwarzacz filmów
3. Rejestrator trasy
4. Kamera cofania
1... i tak w kółko.
Po wbiciu wstecznego obraz z kamery cofania pokazuje się automatycznie.
Dwa zielone przyciski obok to załączenie lewego/prawego ekranu w zagłówkach.
Ostatni czerwony to jedna z moich opcji zabezpieczeń samochodu, nie będe wchodził w szczegóły odnośnie jego funkcji ;)
Dźwięk jest podłączany za pośrednictwem XcarLinka. Panel który zrobiłem ma dwa wejścia USB. Przy podłączeniu pendriva do górnego wejścia mamy emulator zmieniarki i obsługa plików muzycznych odbywa się z poziomu fabrycznego odtwarzacza i kierownicy. Szkoda że nie widać jednak nazw plików...
Drugie dolne wejście USB jest podłączone do tunera DVB/T i jest ono źródłem filmów, muzyki, pozwala nagrywać programy TV...
Dźwięk z tunera jest skierowany także do XcarLinka, uaktywnia się po wyjęciu pendrive w pierwszego gniazda.
Tuner jest obsługiwany z pilota. Mam jeszcze trochę pracy z umiejscowieniem anten bo czasem tracę obraz, ale jest progres.

http://img809.imageshack.us/img809/7315/fmgv.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/127/ad7b.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/5615/ppvh.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/8562/ia4y.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/459/dwc3.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/3281/fmv8.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/2867/3d2j.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/2356/59po.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/9760/p93b.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/7245/zfbj.jpg

http://img577.imageshack.us/img577/9966/jqhi.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/9264/eafk.jpg

Kasio
24-06-13, 09:55
U mnie wygląda podobnie jak u Szymona,wiec nie ma co więcej opisywać :)
szkoda tylko że w trybie video nie działa voice control ,często korzystam z tej funkcji.....

http://img33.imageshack.us/img33/5436/p1010227ap.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/5695/p1010230a.jpg


https://vimeo.com/68134335

butler.gdansk
24-06-13, 09:58
Z tym że schowek w tunelu u mnie jest wolny :p
Wszystkie moduły mam zabudowane za schowkiem pasażera.
edit. Montaż tych gadżetów ułatwiła wspólna korespondencja przez PM z KASIO. Dzięki temu udało uniknąć się pomyłek z obu stron.
A kłopotów mieliśmy niemało... Od nierzetelnego sprzedawcy z Civinfo (z którym do dziś nie doszedłem do porozumienia), po uszkodzone kable i wtyczki, interferencje w obrazie... hehhh... Nerwy w strzępach ;)
Ale efekt końcowy dopracowaliśmy wspólnymi siłami niemal w tym samym czasie, więc ogromne podziękowania za ogrom wsparcia.

h16v
24-06-13, 11:01
Pochwalę się jak to u mnie wygląda...
http://img826.imageshack.us/img826/2867/3d2j.jpg

A mnie bardzo zainteresował ten montaż CB w schowku. Możesz się pochwalić jak to zrobiłeś?? Super pomysł.

butler.gdansk
24-06-13, 12:06
Kupiłem schowek na Allegro który mi posłużył do pomiarów. Obmierzyłem dokładnie klapkę, zaprojektowałem front na jej kształt.
Całość wyfrezowałem u siebie w pracy na CNC w twardym tworzywie sztucznym.
Z kupionego wcześniej schowka zdemontowałem klapkę i chamsko usunąłem mechanizm jej otwierania/zamykania.
Panel przymocowałem na stałe (klej) do frontu CB radia, które skręciłem po bokach ze schowkiem kilkoma śrubami za pomocą tulei dystansowych.
Dno schowka też musiałem trochę podziurawić (ale tylko część by zachować jego sztywność) żeby wypuścić wszystkie przewody oraz by radyjko się swobodnie zmieściło pod takim kątem jaki mi odpowiadał.
Przyznam że to jeden z najbardziej udanych modów które zrobiłem sam od A do Z i który mi wyszedł tak jak sobie zaplanowałem.

http://img51.imageshack.us/img51/1045/crcw.jpg

palecbeckham
30-10-14, 02:14
Witam,

planuję zamontować kamerę cofania, w jaki łatwy sposób można podłączyć ją do fabrycznej NAVI by wyświetlała obraz? Mam auto od dwóch dni i jestem zielony w tych sprawach, nie wiem jak dostać się do navi by ewentualnie podłączyć obraz. Pozdrawiam

butler.gdansk
30-10-14, 09:26
Kamerę cofania możesz podłączyć pod napęd nawigacji. Trochę się trzeba pobawić żeby go wyjąć (sporo tapicerki trzeba wyjąć).
Potrzebny Ci taki kabelek http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-Reversing-Camera-Adaptor-Cable-/221572167419

https://imagizer.imageshack.us/v2/851x638q90/600/0gun.jpg

http://i.ebayimg.com/00/s/NDk2WDY0MA==/z/-loAAMXQ74JTRTGg/$_35.JPG

Ale można sobie poradzić w inny sposób...
W siedmiopinowej wtyczce (którą wtyka się od tyłu w napęd nawigacji która jest w schowku pasażera), aktywne są tylko cztery przewody.
1- spięty z 6
2- pusty
3- video
4- ekranowanie (masa)
5- pusty
6- spięty z 1
7- pusty
Dwa są spięte, co oznacza dla navi że w trakcie cofania obraz automatycznie przełączy się na wejście av.
Dwa inne to obraz oraz jego ekranowanie (masa).

bednario
30-10-14, 11:54
Ale można sobie poradzić w inny sposób...
W siedmiopinowej wtyczce (którą wtyka się od tyłu w napęd nawigacji która jest w schowku pasażera), aktywne są tylko cztery przewody.
1- spięty z 6
2- pusty
3- video
4- ekranowanie (masa)
5- pusty
6- spięty z 1
7- pusty
Dwa są spięte, co oznacza dla navi że w trakcie cofania obraz automatycznie przełączy się na wejście av.
Dwa inne to obraz oraz jego ekranowanie (masa).


A nie wiesz czy można gdzieś dostać samą białą wtyczkę z tego kabelka? To jakiś uniwersalny konektor czy unikatowy do tej nawigacji?
Bo sam kabelek to prosta konstrukcja za kilka złotych. Chciałbym go zrobić we własnym zakresie, zamiast płacić 16 funtów.

butler.gdansk
30-10-14, 12:28
Trzeba by było w jakimś elektronicznym sklepie zapytać. Nie mogłem znaleźć fotki w przybliżeniu...

bednario
30-10-14, 12:37
Trzeba by było w jakimś elektronicznym sklepie zapytać. Nie mogłem znaleźć fotki w przybliżeniu...

Chyba poszukam tej wtyczki w sklepach elektronicznych - może się od czegoś podpasuje ... a moze w ASO mają?

butler.gdansk
30-10-14, 13:02
W ASO? Niesądzę. Chyba że gdzieś dorwiesz ten napęd DVD (np. uszkodzony) to będziesz mógł szybko sprawdzić czy kupowana wtyczka będzie ok.

bednario
30-10-14, 13:20
Właśnie szukam po google i aukcjach jak ta wtyczka lub gniazdo w nawigacji wygląda. Niestety nie mogę znaleźć wyraźnego zdjęcia.

Druga sprawa jest taka, że ta kostka wcale nie jest potrzebna. Wystarczy zobaczyć piny w napędzie i tak naprawdę kupić 4 pojedyncze, ładnie izolowane wtyczki. To też powinno być dobre rozwiązanie.

A nie pamiętasz jakie tam są te piny? Czy są to takie małe "płaskowniki" czy może "szpilki"?

butler.gdansk
30-10-14, 13:41
Nie pamiętam...
Spytaj może tego gościa z Allegro (albo innego bo więcej ich jest dostępnych) o dokładne zdjęcia napędu od tyłu "bo nie wiesz czy u Ciebie będzie pasować" ;)
http://allegro.pl/honda-ufo-civic-crv-czytnik-nawigacji-dvd-i4668870893.html

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/46/68/87/08/4668870893

bednario
30-10-14, 15:14
Wygląda jakby były to szpilki - w takim przypadku nie ma najmniejszego problemu żeby zrobić kabel bez tej wtyczki

http://www.ebay.com/itm/2009-2010-HONDA-ODYSSEY-GPS-DVD-ROM-NAVIGATION-DRIVE-NEW-OEM-/181570933004?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2a4678910c&vxp=mtr


Które gniazdo odpowiada za kamerę? Widzę że napędy są w 2-3 wersjach

http://i.ebayimg.com/00/s/NDk3WDgwMA==/z/1TIAAOxyY9VRUwpy/$T2eC16VHJFoE9nh6oVUrBRUwp)jibw~~60_57.JPG

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/DvsAAOxyOeBR5Zhi/$T2eC16h,!zQE9s3suFC8BR5Zhi!hEw~~60_57.JPG

butler.gdansk
30-10-14, 15:33
Na pierwszym zdjęciu interesuje Cię gniazdo w górnym rzędzie po środku. A drugie? Nie wiem... Też słyszałem o dwóch rodzajach, ale nie wnikałem jak z tym drugim jest.

bednario
30-10-14, 15:55
Dzięki - będę robił kabel bez tej wtyczki. Duży problem jest wyciągnąć ten napęd ze schowka?

butler.gdansk
30-10-14, 16:29
TRAFO stworzył skarbnicę wiedzy dostępną dla każdego
http://www.trafo.za.pl/honda/
W zakładce "krok po kroku" masz opisany demontaż schowka pasażera.
A po krótce? Demontujesz:
1. Środkowy schowek co jest pomiędzy pasażerami
2. Trójkątną osłonę widoczną po otwarciu drzwi kierowcy z lewej strony
3. Dolną osłone deski rozdzielczej (nad kolanami kieorwcy)
4. Przednią część konsoli środkowej ze schowkiem
5. Trójkątną osłonę widoczną po otwarciu drzwi pasażera.
6. Osłonkę pod schowkiem
7. Schowek
Nie byłbym sobą jakbym nie zaproponował Ci byś przy okazji nie założył short shiftera który umili Ci zmianę biegów ;)
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?225418-Nakr%EAtki-do-k%F3%B3-Volk-Racing-by-butler-Short-Shifter-y-do-VIII-gen&highlight=volk
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?102057-Short-Shifter&highlight=short

filipfm
01-11-14, 15:35
Trzeba pamietac, ze przedlift i polift ma inne wtyczki. Ja znalazlem gdzies na civinfo tez rozpiske dla polifta ale i tak nie dzialala. Doszedlem do efektu metoda prob i bledow.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze trzeba rozebrac pol auta, zeby sie dostac do napedu.

bednario
03-11-14, 01:14
Ten opis wtyczki od butler.gdansk to jest do przedlifta czy polifta w końcu?
filipofm - czy możesz podać swoje próby/błędy lub opisac wnioski?

Mam samochód z 08.2011r., wiec po wszelkich liftingach jakie były.

butler.gdansk
03-11-14, 06:35
Mój opis do mojego auta 2007 przedlift

filipfm
03-11-14, 22:59
Cos nie moge znalezc tej rozpiski do polifta :( nie mam teraz czasu szukac, ale znalazlem na civinfo, przy czym tak jak pisalem, po podlaczeniu okazalo sie, ze nie mam obrazu. Zaczalem zamieniac kabelki we wtyczce i w koncu pojawil sie obraz, ale nie mam ani fotki ani rozpiski. Bylem tak szczesliwy, ze sie udalo ze myslalem tylko o tym, zeby poskladac auto do kupy.