PDA

Zobacz pełn± wersję : airbag honda civic 4d 08



johny190
02-11-09, 12:52
Mam hondę civic 4d z USA 2008 problem mam taki ze auto było lekko uderzone wystrzeliła tylko poducha kierowcy została wymieniona na oryginalna kontrolka SRS dalej się ¶wieciła wymieniłem pas na oryginalny z dobrym napinaczem a kontrolka dalej się ¶wieci Czy może kto¶ mi poradzić co dalej robić ??Czy w tym modelu s± jeszcze napinacze fotelowe i mog± być wystrzelone ??

Kozo
02-11-09, 13:03
Mam hondę civic 4d z USA 2008 problem mam taki ze auto było lekko uderzone wystrzeliła tylko poducha kierowcy została wymieniona na oryginalna kontrolka SRS dalej się ¶wieciła wymieniłem pas na oryginalny z dobrym napinaczem a kontrolka dalej się ¶wieci Czy może kto¶ mi poradzić co dalej robić ??Czy w tym modelu s± jeszcze napinacze fotelowe i mog± być wystrzelone ??

a skasowales blad czy tylko tak wymieniasz co popadnie?

johny190
02-11-09, 13:09
po wymianie poduszki kierowcy i napinacza pasa kierowcy bylem w serwisie i powiedzieli mi że nie mog± skasować błędu bo dalej ta usterka istnieje... a gdy byłem po wymianie kierownicy powiedzieli mi że kontrolka nie zniknie do czasu gdy nie wymienię napinacza pasów...

tetra92
31-03-14, 23:30
Witam! A czy poduchy z wersji 4d dla amerykańca będ± pasować do 2d? Czy w sytuacji kiedy pas kierowcy nie był zapięty,to uszkodzeniu mógł ulec również napinacz pasów?

Rrajk
01-04-14, 00:46
Możesz to prosto sprawdzić. Jeżeli wystrzelił napinacz to pas nie będzie się ani zwijał ani rozwijał, po prostu będzie zblokowany. A jeżeli wystrzelił dopinacz to ta cze¶ć pasa która od zapięcia wraca na twoich nogach do słupka zakończona jest plastikow± osłon± w kształcie harmonijki. Je¶li jest ¶ci¶nięta to ładunek dopinacza odpalił. Poza tym możesz posprawdzać rezystancję na ładunkach pirotechnicznych, na youtube s± filmiki pokazuj±ce jak to zrobić. Rezystancja sprawnego to chyba 2.2 Ohma.