PDA

Zobacz pełną wersję : filtr powietrza



asta
04-11-09, 00:48
Jak często wymieniacie filtr powietrza??
mi na drugim przeglądzie przy ponad 20kkm powiedzieli że to za wcześnie

Mariusz1
04-11-09, 13:26
Jak często wymieniacie filtr powietrza??
mi na drugim przeglądzie przy ponad 20kkm powiedzieli że to za wcześnie
Instrukcja obsługi 40 tys

Pik
04-11-09, 14:37
Chodzi o silnikowy czy do kabiny?

Mnie na rocznym przegladzie obejrzeli i stwiedzili, ze nie ma potrzeby wymienac. Obydwa wymienilem po dwoch latach.

Kozo
04-11-09, 16:39
Chodzi o silnikowy czy do kabiny?

Mnie na rocznym przegladzie obejrzeli i stwiedzili, ze nie ma potrzeby wymienac. Obydwa wymienilem po dwoch latach.

jesli chodzi o kabinowy to ZAWSZE wymieniam 2x w roku (przed zima i po zimie). Dzieki temu rzadko sprzatam wnetrze samochodu i zdrowie dopisuje! Zmiana co 2 lata to pewny poczatek grzyba, a to jeszcze nie jest rekord swiata (znajomy wymienil po 5 latach bo nie wiedzial:( ) - filtr 50 zeta i wymiana w civie to bylo 30 sek. a ludzie tak oszczedzaja i pytaja dlaczego w zimie szyby paruja pomimo wlaczonej klimy??-> bo zbiera sie na nim wilgoc i rosnie grzybek taki z meszkiem ;)

a jesli chodzi o silnikowy to fakt ze honda ma dziwnie dlugi ten okres - chyba nie wie jakie u nas jest powietrze - w kazdym badz razie ja nie dotrwalem z tym autem do zmiany tego filtra wiec na 100% nie wiem/pamietam ;)

Pik
04-11-09, 20:38
Kozo, nie strasz ludzi grzybkami, ktore tak na marginesie mnoza sie raczej na parowniku niz na filtrze... Oczywiscie zabrudzony i zakurzony filtr moze tlumic przeplyw powietrza.

Ale jaki "kon" jest, kazdy widzi, bo filtr zarowno jeden i drugi latwo zdemontowac aby stwierdzic w jakim sa stanie. Przedmuchanie sprezonym powietrzem moze nie jest tak dobre jak wymiana, ale jest tanie i tez pomaga w granicach rozsadku.

No, ale jak ktos (np jak pewien znany na naszym forum szczegolarz i urodzony malkontent ;) ) ma hopla na punkcie sterylnosci w aucie, to moze sobie wymieniac filtr dowolnie czesto, nawet raz w miesiacu. Nie widze przeciwskazan.