PDA

Zobacz pełną wersję : 1.8 sport sprzęgło-problem



Manwe
21-11-09, 19:48
Od pewnego czasu dzieją się jakieś dziwne rzeczy z sprzęgłem. Tuż przed wciśnięciem "do oporu" pojawia się charakterystyczny dźwięk, jakby trzask, chrupnięcie lub "przeskoczenie" czegoś. Auto pracuje normalnie samo sprzęgło także... tylko ten dźwięk !! No i w momencie gdy naciskam pedał i słyszę ten dźwięk czuję też pod stopą jakby pedał napotykał jakiś opór którego skutkiem jest ów dźwięk. Pewnie wybiorę się z tym do serwisu ale czy macie jakieś pomysły co to może być??

leonik
21-11-09, 20:08
miałem to samo jak sie sprzeglo konczylo :) założylem nowe i jest ok .tez mam sporta :) te sporty to tylko chyba z nazwy :eek:

skolopendra
21-11-09, 20:17
co to może być??


mogła sprężyna w tarczy polecieć

arkadiusz29
21-11-09, 21:01
Mam to samo w poniedziałek zgłaszamw serwisie to ponoć jakaś spręzyna.Nic powaznego.I słychac to w kabinie przy pedale a nie w skrzyni no i czuć na stopie

leonik
21-11-09, 21:02
:mad:

arkadiusz29
21-11-09, 21:04
;)

Artur S.
21-11-09, 21:50
Manwe, że się z ciekawości zapytam: jaki masz przebieg?
No i oczywiście drugie pytanie: czy to aby nie jest znany w szczawiach problem z gejem (tfu!) sprzęgła, a nie jak chłopaki piszą - samym sprzegłem?
Pzdr - Artur S.

Pik
21-11-09, 21:52
Problem byl wieloktrotnie poruszany na forum. Pierwszo czytac, pozniej pytac.

Manwe
21-11-09, 21:54
przebieg około 30000 problem od jakiś 200km

PIK- masz rację następnym razem będę szukać uważniej :)

kvas
22-11-09, 22:11
Yebana tulejka w pompie sprzegla hehehe... U mnie raz wymieniony caly moduł, potem wielokrotnie smarowane, a teraz ponownie do wymiany cały moduł. (podobno Honda zrobiła go juz jak należy - zobaczymy)

Sagi80
23-11-09, 09:37
Pompa sprzęgła. Wymiana półtorej godziny. Chyba nigdzie nie robią problemu - mi od razu zaproponowali wymiane, powiedzieli że to "pięta Achillesowa" Civika. Mi zaczęło się własnie przy 30 tys km.

Pik
23-11-09, 10:35
U mnie poszli po calosci i na wiosne wymienili najpierw zespol pedalu (tfu, co za nazwa! ;-) sprzegla, a po krotkim czasie pompe, tak jak napisal Sagi. Od tego czasu mam z klikaniem spokoj, choc nie chce chwalic dnia, bo zrobilem po wymianie tylko okolo 7 tys km.

arkadiusz29
23-11-09, 12:08
J a dzś oddałem auto do serwisu na wymiane oleju i szyby czołowej i chciałem to zgłosić ale oczywiście kur...a od rana nic nie stuka :mad: złosliwość rzeczy martwych ;)

lukione
25-11-09, 09:48
To ja chyba mam z tym największe doświadczenie, bo i mnie 2 razy wymieniali pedał :) 3 razy smarowali i ostatnio pompę, ale teraz znowu zaczęło strzelać więc zaraz się umawiam na naprawę :D Przebieg 33tys.... Chyba za często się ścigam na mieście i szybko biegi przerzucam :p

Szybciuchna Lizajka
27-11-09, 10:03
To ja chyba mam z tym największe doświadczenie, bo i mnie 2 razy wymieniali pedał :) 3 razy smarowali i ostatnio pompę, ale teraz znowu zaczęło strzelać więc zaraz się umawiam na naprawę :D

Rzeczywiście jesteś doświadczony w temacie. Mi po pierwszym razie wymienili pompę i było jakiś czas OK, ale później wymieniali całe sprzęgło na gwarancji i po tej operacji znowu zaczęło delikatnie stukać. Dzisiaj jadę na 3-ci przegląd i zamierzam z tym walczyć, chociaż czuję, że wszystkie rozwiązania, które oni proponują są tymczasowe i ten koszmar nigdy się nie skończy. Wcześniej poruszałam się autkiem, które uważane było za najbardziej awaryjne z uwagi na legendy na temat marki jakie krążą po świecie wśród ludzi, którzy coś o tym słyszeli od ciotecznego wujka stryjecznej siostry i muszę powiedzieć, że tamten samochód nie widział warsztatu tyle razy, przez dużo dłuższy okres, niż ta Honda, w bardzo krótkim czasie. Czasami żałuję, że nie byłam wierna marce i władowałam się w Hondę, która poza fajnym wyglądem oferuje mi jeszcze częste wizyty w serwisie. Ile razy to ja słyszałam: "Kasia! Kupuj Hondę, będziesz lała tylko benzynę".

Pozdrawiam, Kasia

lukione
27-11-09, 13:10
Najśmieszniejsze jest to że wystarczy prysnąc WD w jedno miejsce i problem ustaje, ale skoro mam samochód na gw to po co mam się w nim łamać pod kierownicę jak może to ktoś zrobić gratis :p

Sagi80
27-11-09, 13:28
Najśmieszniejsze jest to że wystarczy prysnąc WD w jedno miejsce i problem ustaje, ale skoro mam samochód na gw to po co mam się w nim łamać pod kierownicę jak może to ktoś zrobić gratis :p

U mnie WD40 zadziałało za pierwszym razem. Potem już nie działało.

Artur S.
27-11-09, 16:58
Ejże, gdzie??? U mnie narazie - po chyba czterech podejściach - od kilku miesięcy spokój, ale dobrze być przygotwanym na niespodziewane ;)
Pzdr - Artur S.

gongor
28-11-09, 18:55
Ja już też po wymianie pompy :) Jednak hatch i sedan mają ze sobą coś wspólnego ;)

zyga502
28-11-09, 19:15
podłącze się ,ale z trochę innym problemem,nic mi nie pyka itp ,ale na zimnym aucie ,bardzo źle wchodzi mi 2 i tylko ten jeden bieg,zgłaszałem to już serwisowi,ale wiadomo auto musi ostygnąć itp,kiedyś działo się to sporadycznie,ale jednak zauważalnie, teraz praktycznie za każdym razem ,póki auto się nie rozgrzeje,to 2 albo nie wchodzi nawet po kilku wysprzęgleniach,albo wchodzi jakby hacząc,miał ktoś już tak

buri
28-11-09, 22:06
synchronizator pewnie

Kamil1984
28-11-09, 23:03
Kolego jedz do ASO. Jest na to biuletyn serwisowy. Są dwie opcje. Albo stuka czujnik wł. sprzęgła (procedura smarowania) albo (najczęściej spotykana) pęknieta plastlikowa tulejka gdzie zaczepiona jest sprężyna od pedału sprzęgła. Niestety sama tuleja nie jest dostępna i wymieniają cały zespół pedału sprzegła. Jeśli masz auto na gwarancji jedz do ASO jeśli nie pisz na PW i temat załatwimy.

semri
29-11-09, 00:13
Kolego jedz do ASO. Jest na to biuletyn serwisowy. Są dwie opcje. Albo stuka czujnik wł. sprzęgła (procedura smarowania) albo (najczęściej spotykana) pęknieta plastlikowa tulejka gdzie zaczepiona jest sprężyna od pedału sprzęgła. Niestety sama tuleja nie jest dostępna i wymieniają cały zespół pedału sprzegła. Jeśli masz auto na gwarancji jedz do ASO jeśli nie pisz na PW i temat załatwimy.

A kolega z ASO jest??

szubek
29-11-09, 11:28
kolaga Kamil1984 nagle sie pojawił i odpisuje na wszytkie posty ??? czyżby jakiś pracownik ASO nas śledzi ???:)

zyga ja dokładnie ma to samo z dwójką od nowości auta pytałem o to ale kazali mi nic nie ruszać i tak ma być po 2 -3 minutach jak autko dostanie temperatury problem znika na raze nic z tym nie robiłem ale jak problem się pogłebi to będe męczył na początku troche mnie to wkurzało bo przeciez skrzynie hondy to wzór do naśladowania a tu taki zong :mad:

gongor
29-11-09, 11:51
W moim aucie skrzynia jest jego największą porażką. Zyga mam podobnie z 2-ką tylko to pierwsze stadium że dzieje się to sporadycznie ale już widzę co mnie czeka. W maju kończy mi się gwarancja więc chyba zacznę z tym walczyć od stycznia by coś z tym zrobili. Nie wiem co jest z tą dwójką nie tylko w Hance - znajomy ma Octavie i już 5 razy mu regulowali dwójkę i nadal jest dupa.

lukione
29-11-09, 12:14
Mi za to jedynka nie zawsze wchodzi i jak czasami na światłach stoję na luzie i chce wbić pierwszy bieg to dopiero za którymś razem po kilkukrotnym wciśnięciu sprzęgła wchodzi. Oczywiście w ASO nie ma problemu :D U mnie w domu są dwie hondy i jedna alfa, oczywiście autem w którym nie dzieje się absolutnie nic jest włoski wytwór:cool:

bottle
29-11-09, 22:53
Mam ten sam problem zarówno ze sprzęgłem, jak i z jedynką. Ze sprzęgłem jak na razie byłem 3 razy w serwisie i już powoli tracę cierpliwość... Z jedynką na szczęście raz na 100 prób jest taki problem.

Jutro jadę znowu, tym razem z klockami, więc zapytam też o sprzęgło, a o klockach założę nowy wątek bo jestem mocno zaskoczony tym co mi się przytrafiło.

jacor
04-12-09, 13:38
co do tego sprzęgła mój tata też w swoim sedanie tak ma. 2 "haczy" w serwisie był wczoraj i powiedzieli mu tam że może się przejechać nowym z salonu będzie to samo. stała gatka ASO - ten typ tak ma