PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odkręceniem śrub w celu wyregulowania drzwi, HELP!

TrAcer90
30-11-09, 17:23
Witam.
Wczoraj próbowałem podnieść opadnięte drzwi, ogólnie jest w miarę dobrze, oprócz jednego. Nie potrafię odkręcić tego czegoś (zaznaczone na foto). Chciałem wyregulować na tym, lecz niestety nie idzie odkręcić, próbowałem wszystkiego, nawet majzel + młotek. Nie wiem co zrobić ;| Śruby ani nie drgną. Teraz zostało mi tylko się ich pozbycia i wkręcenia nowych.
Pytanie oraz wielka prośba do was, jak się ich pozbyć (gwint już nie jest sprawny), oraz gdzie kupie takie śruby...??

http://www.honda.slask.pl/forum/files/beztytuu_781.jpg

Cysiek
30-11-09, 17:58
hmmm na "tym" to się chyba drzwi nie reguluje. Raczej zawiasy itp sprawy, chyba jak masz zamknięte drzwi to nisko "leżą"

TrAcer90
30-11-09, 18:04
no o to mi chodzi ;) sorki, ale chodzi mi o odkrecenie tego

marcocivic1
30-11-09, 18:09
Problem jest wiekszy niz sie wydaje.Jedynie teraz co mozesz zrobic to przyspawac na to nakretki i wtedy prubowac ale nie widze potrzeby ich odkrecania. Drzwi sie reguluje zawiasami. Dlatego problem z nimi ze nakretki od nich sa w slupku a to jest profil zamkniety więc dojście jest niemozliwe.

TrAcer90
30-11-09, 18:31
czy opadające drzwi to wina zawiasu? kupując sprawny zawias, bedzie dobrze? czy również do sprawnego zawiasu trzeba dać podkładki?

marcocivic1
30-11-09, 23:00
Wymien zawias bedzie dobrze z doswiadczenia wydaje mi sie ze dolny. A jak chcesz oszczedzic na zawiasie ti tylko podnies je na zawiasach. do tego musisz poluzowac sruby pod błotnikiem co sa przykrecone do slupka tych od drzwi nie ruszaj i zadnych podkładek. A tamte najlepiej poluzowac przez szczeline miedzy drzwiami a błotnikiem dobrym kluczem troche gimnastyki da rade ostatecznosc drzwi sciagnac i wtedy poluzowac ale tylko dolny zawias.Zauwazyłem ze to norma w 5 genie wina jest brak smarowania zawiasow(tak na marginesie:))

bulikcbr
30-11-09, 23:58
ja te śrubki odkręciłem naprawde dopasowanym krzyżakiem i użyłem siły(troche pary mam) i poszło,druga opcja to dobry wykretak udarowy.a tym zamkiem jedynie co wyregulujesz to to żeby drzwi bardziej doscikały sie do budy ale wiąże się to z mocniejszym trzaśnięciem drzwiami przy zamykaniu

gitusz
02-12-09, 17:30
O ile drzwi opadają jak je otwierasz? Bo jak sporo to na pewno zawiasy do wymiany. Jeżeli podniesiesz drzwi tylko to i tak za niedługo znowu będą opadać bo się większy luz zrobi ;)

TrAcer90
03-12-09, 14:48
Wymieniam cały dolny zawias, i zobaczymy jak bedzie z tym pałąkiem...

junior20066
03-12-09, 16:33
a ja proponuje abys odkrecił błotnik poluzuj sruby od zawiasow niech kolega ci wezmie drzwi podniesie do gory tyle ile ma sił a ty przykrec je potem mocno jak bede za mocno w gorze to neich kolega troche mnie siły uzyje mi tam pomogł taki zabieg

Nunez
04-12-09, 12:15
a nie wystarczy wymienić samego bolca na którym chodzą te zawiasy?

marcocivic1
04-12-09, 13:47
Nie bo czesto sie obudowa wyrabia.Mi pomogło przyspawanie bolca na stale do obudowy chodzi do dzis tylko potem juz bolca nie da sie wybic ale to nie problem